I. Kan IJMUIDEN NIEUWS IN 'T KORT Enkele wilde bussen LUIDSPREKERS ICUrnii l.C.ib0" CADEAU „De Lichthal" „De Lichthal" BESOMMINGEN. Manden. Trawler: 100 Horn Rif IJM 155 f 990 Logger: KW 45 f 630. IJMUIDEN 26 April 1939 Tarbot 64—54 cent per K.G. Tong 6550 cent per K.G. Heilbot 82' cent per K.G. Groote schol f 20 per 50 K.G. Middel schol f 14 per 50 K.G. Zetschol f 14—f 12 per 50 K.G. Kleinschol f 13—f 5 per 50 K.G. Bot f 12f 2,80 per 50 K.G. Schar f 5—f 2.30 per 50 K.G. Tongschar f 16f 11 per 50 K.G. Poontjes f 3.40f 1,50 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 14 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 12f 10,50 per 50 K.G. Kleine gul f 5,20 per 50 K.G. Wijting f8,50—f2,20 per 50 K.G. Makreel f 6—f 4:70 per 50 K.G. Kabeljauw f 229 per 125 K.G. Leng f 0,84f 0,60 per stuk Koolvisch f 0,25 per stuk VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn naar zee vertrokken: Condor IJM 72; Cornells IJM 15; Limburgia IJM 54; Knikker IJM 4. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Hoop IJM 46. Vangst; 10 m. tarbot, 40 m. schol en tongschar-, 10 m. schelvisch, 60 m, braadschelvisch, 5 m. radio, 40 m. kabeljauw en gul, 15 m. wijting en makreel, 20 m. wolf en poon, totaal 200 m., benevens 200 st. stijve kabel jauw en 1 steur. JUBILEUM W. J. JANSSENS. Donderdag vierde de heer W. J. Janssens, inspecteur der visscherij, zijn zilveren jubileum als inspecteur. De minister van economische zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, heeft tele grafisch in hartelijke bewoordingen zijn ge- lukwerxschen overgebracht. De secretaris generaal van het departement, mr. dr. A. A. van Rhijn, heeft den jubilaris op zijn bureau opgezocht om hem te complimenteeren. De heer Janssens is de laatste jaren als directeur der visscherij-centrale opgetreden. Bij den aanvang van den arbeid heeft drs. D. J. van Dijk, secretaris der visscherij-centrale, in aanwezigheid van het geheele personeel, den chef toegesproken. Ook van tal van an dere zijden ontving de heer Janssens belang stelling mét zijn jubileum. DE PROMOTIEWEDSTRIJD VAN DE KENNEMERS II. Op den eersten Pinksterdag wordt in het ge meentelijk sportpark de promotiewedstrijd voor een plaats in de reserve eerste klasse gespeeld tusschen De Kennemers II en Vriendenschaar II uit Culemborg. De Kennemers verschijnen in de volgende opstelling: F. Brethouwer, Balder, B. Brethouwer, Hoen, Vessies, De Graaf, Antonisse, Tromp, v. d. Kolk, Heideman, Semeins. Verwachting geldig van hedenavond tot mo genavond ongeveer 19 uur Voor het geheele land: Gedeeltelijk be wolkt, droog weer, zelfde temperatuur, meest matige wind uit Noordelijke rich tingen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 60 F. Laagste hedennacht 55 F. Hoogste heden 56 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 768 m.M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 9.45 uur; n.m. 10.22 uur. Zondag v.m. 11.00 uur; n.m. 11.33 uur. Maandag v.m. 12.06 uur; n.m. uur. HEEMSKERK WIJK AAN ZEE DE STAND DER VERHURINGEN IN ONZE BADPLAATS. Naar de heer M. Klein, voorzitter van V.V.V. meedeelde, was het aantal verhuringen momen teel bevredigend, hoewel iets minder dan ver leden jaar. Alleen de pensions waren minder tevreden. Gelukkig is er geen reden tot pessimisme en hoopt men allerwegen een goed seizoen te ma ken. HOOFDLEIDER M. KLEIN GAAT HEEN. In de laatst gehouden vergadering der W.R.B. heeft de heer M. Klein medegedeeld, dat hij zich door huiselijke omstandigheden, genood zaakt zag, het hoofdleiderschap neer te leggen. De heer Klein heeft 13 jaar lang deze functie waargenomen en steeds zijn volle energie en toe wijding aan de W.R.B. geschonken. Bij monde van Dr. Netelenbos werd hem hier voor ook namens het bestuur oprechten dank gebracht. Als opvolger koos het bestuur daarna den heer W. Paap, die deze functie voorloopig voor één jaar aanvaardde. MEJ. PRINSEN MET PENSIOEN. Wegens het bereiken van den 65-jarigen leef tijd heeft mej. Prinsen B. en W. verzocht, haar ontslag te verleenen als schoonmaakster der O. L. School alhier. Zij is 28 jaar als zoodanig werkzaam geweest. HUIZEN VEILING. Ten overstaan van Notaris G. D. Boerlage vond Donderdagmiddag in het caf' van den heer L. Schipper een verkooping plaats van een driestal woonhuizen gelegen in de gemeente Heemskerk. No. 1: Een woonhuis, erf en grond aan de M. van Heemskerckstraat no. 53 b., groot 9 are, 10 c.A. Opgeboden door J. E. Leonard voor 2000; niet gemijnd. N:. 2: Een woonhuis, met erf en grond, aan den Tolweg no. 13, groot 2.79 are, opgeboden door L. Schipper voor 650; gemijnd op 2 door G. Schoehuis. No. 3: Een woonhuis, met erf en grond, aan den Tolweg no. 1.1, groot 1.79 are, opgeboden door L. Schipper voor 630; op 2 gemijnd door G.Schoehuis. z Combinatie van de nummers 2 en 3 staande op 1284, gemijnd op 1 door Q. Rijke te Heemskerk. ONZE OUDSTE INWONERS. Zooals wij reeds meldden, wordt Maandag 5 Juni onze oudste inwoner H. Heesterbeek 95 jaar, Zaterdag 3 Juni zal onze oudste inwoon ster mevr. ArendsHilderink, wonende aan den Rijksstraatweg, haar 98ste geboortedag herdenken. Leider en leden van „De IJzeren Garde" staan terecht. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 26 MEI Luxor Theater, Breestraat: „De zoon van den Sheik" en „De ster van het veld", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Gunga Din" en „De loop der tijden", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Kameraden van de straat" en „De muzikale parade", 8 uur. ZATERDAG 27 MEI Luxor Theater, Breestraat: „De zoon van den Sheik" en „De ster van het veld", 8 urn*. Kennemer Theater, Zeestraat: „Gunga Din" en „De loop der tijden", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Kameraden van de straat", en „De muzikale parade", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 26 MEI Tijdingzaal Haarlem's Dagblad, Groote Hout straat 93: Tentoonstelling „Vrije Tijd". Frans Hals Theater: ,,'t Zit in de lucht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Penny brengt uit komst" en „Als de maan schijnt in Kentucky" 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Jongensstad" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Je kunt 't toch niet meenemen". 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: „Nina, het Indianenkind". 2.30, 7.15 en 9.15 uur. ZATERDAG 27 MEI Tijdingzaal Haarlem's Dagblad, Groote Hout straat 93: Tentoonstelling „Vrije Tijd". Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's: Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Tegen twee jongemannen zeven maanden gevangenisstraf geëischt. Voor den waarnemenden Amsterdamschen kantonrechter, mr. dr. E. W. Catz, stond Don derdag de leider van het partijtje „De IJzeren Garde" terecht, omdat hij op 19 April zijn stembiljet, dat hij had ontvangen uit handen van den voorzitter van het stembureau, ge vestigd in de Nieuwe Looiersstraat, niet in de stembus had willen doen, noch aan den voor zitter had willen teruggeven. De man, die zich journalist noemt, zeide, dat hij den voorzitter direct had medegedeeld, dat hij op grond van zijn anti-semietische gevoelen weigerde het stembiljet in te leveren, daar z.i. alle partijen min of meer verjoodscht zijn. In de zaal was extra politie-bewaking aan wezig, omdat er waarschuwingen waren bin nengekomen, dat van fascistische zijde ge poogd zou worden de stemming in de war te doen loopen. De weigerachtige kiezer vroeg vervolgens aan den voorzitter van het stembureau aldus verklaarde verd. voorts op welke gronden hij verplicht was het biljet weer in te leveren. De politie stelde voor mij dit op 't bureau dui delijk te maken. Ik ging mee en het desbetref fende wetsartikel is me daar uitgelegd. Ik was toen bereid het biljet alsnog in de stem bus te doen, doch ofschoon het nog voor vijf uur was, werd dit niet toegestaan". De politieman, die in het stemlokaal aan wezig was geweest, gaf vrijwel dezelfde lezing van liet gebeurde. Verd. was rustig meegegaan naar het politibureau. Verdachte stelde nog eenige vragen aan den getuige, doch deze vragen hadden met de strafzaak niets te maken, zoodat ze niet wer den toegelaten. De ambtenaar van het O.M. mr. Overbeek, zeide, dat het duidelijk was, dat verd. tamtam had willen maken en dat deze zaak meer was dan een eenvoudige overtreding. Spr. vorderde f 25 boete. Kantonrechter (tot verd.); Bent u al eens eerder wegens politieke delicten veroordeeld? Verd.: Dat kan ik niet ontkennen. De kantonrechter veroordeelde den man conform den eisch tot f 25 boete. Verd.: Dat valt me mee. Volgelingen voor de rechtbank. Deze exclamatie van hun leider zullen zijn twee jeugdige volgelingen, die wegens open lijke geweldpleging in vereeniging voor de rechtbank terecht stonden, niet hebben over genomen. Zij hadden op 3 Maart j.l. een steen, gewik keld in kranten, waarbij twee beleedigende brieven waren verpakt, geworpen door een der ruiten van het gebouw Lijnbaansgracht 366, waar het Comité voor Joodsche vluchte lingen is gevestigd. Het tweetal, dat in voorarrest zit, legde een bekentenis af. De jongste gaf toe, dat hij uit sluitend uit anti-semietische overwegingen had gehandeld. De tweede draaide er om heen. Hij had ruzie met zijn vader gehad. Deze had hem van anti-semietisme beschuldigd. „Ik was op dien avond erg kwaad en daar om Pres.: Gooide je maar een ruit in, om te be wijzen, dat je vader gelijk had. Verd.: Als ik daar op de Lijnbaansgracht geen ruit had ingegooid, zou ik het bij mijn vader hebben gedaan. Maar ik ben geen anti semiet. Rechercheur-brigadier Knol, die het tweetal had gearresteerd, wist beter: „Hij hindert Joodsche menschen zooveel mogelijk. Zelfs als hij in de Kalverstraat wandelt kan hij zich niet beheerschen. Verd.: Ik was dien avond driftig. Rechter mr. van Tuyll; In dit geval is er geen sprake van drift of een spontane daad. Alles was vooruit klaar gemaakt. Requisitoir. We hebben hier te doen, zeide de Officier van Justitie, mr. B. Kist, met twee opgescho ten lummels, die eigenlijk voor den kinder rechter thuishooren. Zij zijn stom, brutaal en gevaarlijk. Maatregelen om hun heropvoeding ter hand te nemen zijn helaas niet mogelijk. Helaas ontbreekt een psychiatrisch rapport, dat misschien duidelijk zou maken, hoe zij tot een dergelijk abnormale daad kwamen. Het is wel duidelijk, dat zij niet op eigen initiatief handelden. Zij werden gemakkelijk slachtoffer 'van iemand anders. Zij kwamen n.l. geregeld in aanraking met een gevaarlijk en uiterst ongunstig individu, een man, die door de politie zeer goed in de gaten zal moeten wor den gehouden. Deze man blijft zooals ook nu achter de schermen. Spr. vorderde tegen beide jongemannen zeven maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. De rechtbank zal 8 Juni vonnis wijzen. Het café van den heer P. Hoefnagels, gele gen aan edn verkeersweg van Lieshout naar Helmond en Gemert, is door brand geheel ver woest. Het 2^-jarig knaapje F. Kamst is te Em merschans tegen een vrachtauto geloopen en zóó ernstig gewond, dat het enkele uren later is overleden. Koolhoven-fabrieken te Rotterdam zijn be gonnen met de aflevering van de voor de Fran- sche regeering bestelde nachtvliegtuigen. De machinekamer, de zagerij en de scha- verij van den houthandel J. M. Meihuyzen te Wildervank zijn geheel door het vuur verwoest. De „Sommelsdijk", bestemd voor de Hol land Amerika Lijn is te Odense (Denemarken) te water gelaten. moesten getemd worden. Op 15Aug. hervatting van den strijd? Donderdag zijn toch nog verschillende bussen op den weg geweest o.a. van de S. en A.-toers (dienst AmsterdamHaarlem). Zij werden alle aangehouden en dan was het weer het oude liedje, dat herinnerde aan de vroegere busoorlogen: enkele van de passagiers moesten den naam opgeven en van al de hande lingen van de bus werd zorgvuldig aanteekening gehouden. Er waren zelfs geheel volle bussen bij, hetgeen bewees, dat de passagiers zich niet door de kans op verrassingen hadden laten af schrikken. Ook op den weg naar het Gooi was er een on dernemer, die het optreden van de politie tartte en viee-versa bleef rijden. In Den Haag zijn 's avonds eenige moeilijk heden ontstaan. Een chauffeur, die nog juist aan het ingrijpen door de verkeerspolitie wist te ontkomen, ontketende een wilde achtervolging. Hij reed door verschillende dorpen in de om geving van Den Haag, op korten afstand ge volgd door de Haagsche motorpolitie, welke de bus tenslotte inhaalde en eveneens in beslag nam. Twee ondernemingen hebben den geheelen dag gereden, de fa. Stoop en de onderneming Hercules. Hiervan werd aanvankelijk proces verbaal opgemaakt, doch later op den avond zijn verschillende bussen in beslag genomen. Als de chauffeurs weigerden de autobussen naar het hoofdbureau van politie te brengen, requireerde de politie kraanwagens, waaraan de bussen wer den vastgekoppeld. Zoo werden zij onder groote publieke belangstelling opgebracht. Verschillende bus-exploitanten hebben ver klaard. dat zij van plan zijn op 15 Augustus a.s., wanneer de z.g. Wet Autovervoer Personen m werking treedt, hun diensten te hervatten. Hun rechtskundige adviseurs zouden nl. in de nieuwe wet lacunes hebben gevonden, welke hun, naar zij meenen, groote kansen bieden de wilde diensten opnieuw te kunnen instellen. Militaire prestatie-tocht. Prins Bernhard neemt deel. AMERSFOORT, 25 Mei. De tweedaagsche militaire prestatietocht der Algemeene Vereeni ging van Nederlandsche reserve officieren had Donderdag, den eersten marschdag, een vlot verloop. Om half zes in den morgen reeds startten de 71 deelnemers uit de kazerne der bereden wa pens te Amersfoort voor het 40 K.M. lange rui- terparcours, waarvan de verplichte rust in het jagershuis te Zeist werd gehouden. Het laatste half uur voor de rust werd gereden met gas masker op. Het 25 K.M. lange voetpax-coui's bracht de 70 deelnemende officiei-en, van de kazerne uit, over Woudenberg en de Leusdexbeide naar Amers foort terug. Gasgevaar bestond bij Hamersveld gedurende een half uur. Het rijwielparcours van 60 K.M. voerde ten slotte over Leei-sum, Bunnik, de Bilt, den Dol- der, Huis ter Heide, weder naar Amersfoort. Tusschen Woudenberg en Leei-sum heerschte gasgevaar. Drie deelnemers zijn heden uitgevallen. De overigen, o.w. Prins Bernhard, meldden zich Donderdagavond aan het afmeldbureau in de gymnastiekzaal van de rijschool. Pi-ins Bernhard behoox-de tot het midden-peloton en maakte een vlot parcours. Om acht uur vanavond stapte de Prins, in goede conditie, voor een korte rust in het thee huis Rhijnauwen af. Even later verscheen aldaar Prinses Juliana per auto. De Prinses bleef in de auto en on derhield zich ongeveer tien minuten met den Prins. Daarna vertrokken beiden. Reeds tijdens het wandelparcours ontmoette Prinses Juliana bij Woudenberg haar echtgenoot. Prinses Beatrix bevond zich eveneens in de auto. DAMMEN. KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM OMSTREKEN Eerste klasse: PI. SchrijnemakersBakker 11 MolMiedema 11 Tweede klasse: DijkhofWageningen 20 Tollenaarsde Laat 20 VosKoren 11 Eindstand eerste klasse: gesp. gew. rem. verl. tot. Vroolijk (kamp.) 10 5 3 2 13 Schijvenaar (2de pr.) 10 5 2 3 12 Bakker (3) 10 3 5 2 11 Miedema (3) 10 4 3 3 11 Leuffen (3) 10 4 3 3 11 Risseeuw 10 3 4 3 10 D. Schxdjnenmakers 10 4 2 4 10 PI. Schrijnenm akers 10 2 5 3 9 Elstgeest 10 3 3 4 9 Dienske 10 3 2 5 8 Mol 10 2 2 6 6 Om den 3den prijs moet een herkamp plaats hebben tusschen Bakker, Miedema en Leuffen. BOKSEN. HENRY ARMSTRONG BEHOUDT ZIJN TITEL Uit Londen: Donderdagavond heeft de wereldkampioen in het weltergewicht Henry Armstrong een wed strijd over vijftien ronden gebokst tegen Ernie Roderick uit Liverpool, met zijn titel als inzet. Armstrong won dit gevecht op punten. Verloren Paradijs. door J. Mens Ah! de Herfst, mijne vrienden! Als de boomen verguld staan in een schuch tere najaarszon, en de dorre bladeren een looper van vergaan brons leggen op het stille boschpad. Als de nevel tusschen de stammen zweeft gelijk een gazen bnxids- sluier. en de beukenootjes en kastanjes u op den schouder tikken. Herfst, mijne vrienden, is als een late liefde, die opbrandt gelijk de gloeiende wingerd om den kerkhofmuur. Al leen kleine, moede zielen zijn bang voor dit jaargetijde, en huiveren voor de eenzaam heid Uren achtereen had ik loopen mijmeren door het stil-ruischende bosch. Alleen? Nee, niet alleen. Kloos en Boutens en De Musset waren mijn metgezellen, Kloos in prachtband en de andere twee ingenaaid. Waar ik over peinsde? Waar moet een jongmensch, wiens hart vrij is als een onbezet nestkastje in gind- schen beuk, over peinzen? Over Liefde, mijne vrienden, over „de" Liefde, met een kapitaal LU zult mij moeten toegeven, dat men daar niet zoo spoedig over uitgepeinsd is! Vooral als het hart ruim en ontvankelijk is voor dergelijke schoone zaken. En xnijn hart, mijn arme hart, was ruim, was ontvankelijk voor Liefde! Tusschen het zachtkens recitee- ren van zoet-vloeiende sonnetten, oogde ik tersluiks achter heggen en struiken, of daar misschien een schoone, jonge vrouw verscho len bleek, aan wier voeten ik mij kon neer vlijen en, gelijk een Middeleeuwsch minstreel, haar doen genieten van mijn dichterlijke im provisaties. Maar jonge vrouwen vermocht ik niet te ontdekken tusschen het wonder-rijke tin ten- gewemel, waarin ik dwaalde, droom-verloren als een kluizenaar. In den namiddag, toen de schaduwen rekten en mijn voeten zwaar voelden, besloot ik terug te keeren naar mijn nederige stulp, vastbesloten in het nachtelijk uur mijn gedachten ixi blanke zinnen toe te vertrouwen aan het papier De lange weg naar het naaste dorp lièp langs een breeden heidezoom, uitmondend in een verharden weg. Aan één kant hurkten nederige boerenhuisjes, waarachter op rooken- de mesthoopen kippen scharrelden. Dan weel een heelen tijd niets tot ik opeens verwonderd stilhield bij een aardige, kleine villa, wier riet- bedekt dak als een beschermende moeder over de lage muren lag. Een juweeltje van een huis was 't, een echt huis voor een dichterHet was daar blijkbaar pas gebouwd, want van binnen klonk driftig gehamer. In den tuin, die tamelijk uitgestrekt om het huis heenlag, was een tuinman druk bezig rozenstruiken te plan ten. Ach, als een droom was dit huis! Ik trad wat naderbij, beschroomd, zooals een zondaar een kathedraal betreedt. Het huis had glas- in-lood ramen, en een heerlijke erker. Zoo'n erker, waarin ik zou kunnen droomen en dichtenNaast de villa was een garage gebouwd, en nu zag ik, dat voor deze garage een kleine auto stond. Een ivoorgele two- seater, met een soepele stroomlijn. Ach, zoo'n wagentje te bezitten, en met het voorwerp mijner droomen langs onbekende wegen te glijden Ja, daar stond nu alles, wat ik in het leven vei-langde. Een huis, een auto.... Alles? Als antwoord op mijn vraag ging ineens de lage deur open, en een jonge vrouw trad naar buiten. Haastig trok ik mij achter een dikken beuk tei-ug Schouwde ik nu in het paradijs? Was dit werkelijkheid? Nooit had ik zoo'n vrouw gezien, zelfs in mijn droomen niet. Zij had een blank ge zichtje, omkranst met donkerbruine krullen. Krullen, wier klem- denken deden aan de tint, die sommige bladeren aannemen in den Herst, en die een schilder slechts in z'n beste oogenblikken op het doek weet te brengen En dan haar oogen! O, die oogen!! Groot wa ren zij, groot en koel. En diep, o, wat waren die oogen diep.au een w oceaan, als van een schuchter 315 «0 Zij had een hooge, slanke 6e5ta«;' beenen waren rank als tanlSÏÏ?8 e« droeg een bruin aulojasje 4 wijnroode, korte rok nauw om h=, ts» spande. Zij glimlachte tegen dm fi ^enen aan zijn pet tikte en verwoed z'n n?Kln' stoppen. O. wat was het me waks 58011 te als ik die tuinman kon ziin"nil? Se,ttst. ik voor haar kweeken, bloemen?™ bij haar exotische schoonheid r Plst® en donkere viooltjes. zwaar-»e„v.ns enll'« rozen en melkwitte lelies ae' zwoele Met lichte schreden tripte de naar de auto. En oneens k-eee it re Erger: een krankzinnige ingeving* S «j® onder de auto. tegen het voorwiel ia. k" hout. en uit dat stuk hout stair l?! s'u's venijnige spijker omhoog! Als straks së Iange' zou wegrijden, dan moest het oMemtS?™ gebeuren, dar zou de spijker den E boren, zooals het floret het hart Mr" medeminnaar.ik moest haar El schuwen, en dat stuk hout weehalm Maar Mephisto bleek mij ta St hebben. „Hal Ha!» schramde hu in S" „laat dat juffie niet wegrijden, Idioot' mijn vriend, voor uwe zinnen in dL 2 veel meer winnen, dan in een jaar ferij. Is de spijker in den baiid geSE dan spring jij naderbijje bied n' aan, en de roman is begonnen ensten Met bevende lippen zag ik lioe 'mijn drom de wagendeur opende, insteeg en het 12? omgreep. Een lichte druk met den voet 2d bijna onmerkbare trilling.Nu miiv. prinsen, nu sou ik spS^'"1 LieHem^ Achteruit reed mijn kastanielokVi». auto de garage in«"njeioHnge de Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden. WIELRIJDEN. HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. In verband met den voetbalwedstrijd EDO Hilversum op tweeden Pinksterdag zijn de wiel lei-wedstrijden op de Heemsteedsche wielerhJn uitgesteld tot Zondag 4 Juni. OnderhandeS met eenige goede krachten worden nog gevoerd. H.S.V. „DE KAMPIOEN". Bij de openingswedstrijden in het Utrechtsche SStadion hadde nde leden der H.S.V. „De Kam- pioe" weer eenige mooie successen, "h. Ooms werd le in den sprintwedstrijd en lste in een afvalrace. J. Bos werd no. 3 in een klassement wedstrijd; J. Laan wist zich 2de te plaatsen in een wedstrijd voor nieuwelingen met 32 deel nemers. GOLF. HANDICAP-COMPETITIE VOOR DAMPS DE KENNEMER—DEN HAAG 3-1. Met 31 heeft de Kennemer Golfclub Don derdag in Zandvoort de handicapcomptitie van de Haagsche Golfclub gewonnen. De uitslagen luiden: Foursomes. Mevrouw De Vlugt (17) en mevr. Rothbarth (18) winnen van mevr. Wely (18) en mevr. Vreede (21) met 2 en 1. Freule E. Quarles van Ufford (18) en mejuf frouw T. v. d. Laan (22) winnen van mevr. Rinkhuisen (22) en mevr. Colebrander (22) met 2 en 1. Singles. Mevrouw De Vlugt (17) wint van mevr. Wely (18) met 2 en 1. Mevr. Rotbarth (18) verliest van mevr. Vreede (21) met 4 en, 2. Freule E. Quarles van Ufford (18) en mevr. Rinkhuiysen (22) spelen all square. Mejuffrouw T. v. d. Laan (22) en mevr. Cole brander (22) spelen all square. Steeds versche ROOMKARNEMELK voor Uw baby P. DAALHUIZEN Deken Waarestr. 16, Beverwijk. uit Kennemerland 1—3 Regels 25 cent Elke regel meer 10 d. (uitsluitend bij rooniitbetaJln#) Vami IJscentrale, Beverwijk, vraagt 2 NETTE IJSVENTERS voor IJmuiden. Aanm. Arends- weg 36, Beverwijk. Gevr. NET MEISJE voor direct. J. J. Spiers, Haltestr. Zandvoort TE KOOP PIANO merk Lehman Pr. 60. Br. onder no. B 1406 bur. van dit blad Gevr. in R.K. gezin zonder kin deren een FLINKE DIENST BODE om de vrouw behulpz. te zijn bij het verplegen van inva liden man. Loon 25 p. maand. KI. Schellevis, Voorstr. 17, Wijk aan Zee. TE KOOP volière met vier eek hoorns. G. Borst Duin en Bosch- weg 3, Castricum FLINKE KRUIDENIERSBED. gevr. Fa. W. Zwanenburg en Zonen, Lagersstr. 16-18, IJm.O. Gevr. N. MEISJE, Dinsd., Don- derd. en Zaterdag van 8—4.30. Aanm. Brederoodscheweg Santpooi-t Stat. TE KOOP waschmachine, prijs f 5. Van Speykstr. 23 IJm. Oost Voor dir. gevr. NETTE BAN- KETB.LEERL., n. ben. 16 j„ moet in 't vak werkz. gew. zijn. Maison Verwer, Breestraat 3, Beverwijk. FLINK DAGMEISJE gevraagd. Aanm. na. 5 uur Mevr. Klijzing. Hagelingerweg 193. Santpoort. Bakkersbediende gevraagd. Leeftijd circa 17 jaar. Wed. A. Zeegers, Wijkerstr.w. 197, Velsen N. 3WP. uw vrouw bij haar werk, geef haar zoo'n nandigen stofzuiger van Th. v. d. Parre. Een groote ver scheidenheid van model len en merken vindt U bij onzen vertegenwoordiger: W. J. VRIJHOEF, Mei- doornstr. 23, IJm.Oost. Zeer gemakkelijke beta lingsvoorwaarden. reeds voor 50 cent per week. Th. v. d. Parre 2e II. de Grootstraat 13, Amsterdam Tel. 82456 Barteijorisstraat 39—41 Haarlem. De nieuwste dessins en kwaliteiten in LINOLEUM-KROMMENIE hebben wij ontvangen. Vraagt gratis een prijs berekening van zoo'n gezellige vloerbedek king. Vergeet vooral niet deze week onze speciale etalage te bezichtigen. Barteijorisstraat 3941 Haarlem - Telef. 10250 VOOR UITSTEKENDE RIJLES De Autorijschool, Leidschevaai t 494. Tel. 11790. Bij aankoop van een buiten band van 98 ct. een prima binnenband cadeau, aanbieding doet alléén ZEESTRAAT 70, BEVERWIJK. Speciale reparatie-inrichting voor Rijwielen, Stofzuigers, Radiotoestellen en Electr. Apparaten. Moffel-, Spuit-, Chroom- en Nikkelinrichting Verhuur van Autopeds en Kinderfietsen. PARA banden 39 ct. Prima buitenbanden 69 ct. Speciaal adres voor hen, die zelf repareeren. ZEESTRAAT 70, BEVERWIJK. RARTfLJORlSSTRJ,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 12