BEVERWIJK JCoppeu's 5c/Wften AAM PI, GOEZÜGIS VERWACHT WORDENDE SCHEPEN GENIET U DUBBEL van Uw Pinksterdagen ORANJESTR. 27 De keuze wordt weer "rooter. Nieuwe groenten op de markt. De aanvoeren van groenten ondergingen ge durende de week van 1924 Mei een belang rijke wijziging, doordat spinazie, die reeds ge- ruimen tijd als hoofdproduct domineerde, nu ongeveer het einde van het seizoen bereikt heeft en het aanbod snel gedaald is. Sla, rabarber, postelein en bospeen nemen nu een ruimere plaats in op de markt. Het verloop van den handel kenmerkte zich voor de meeste producten door een willige stem' ming met behoorlijke prijzen, ofschoon de veiling van Woensdag gedrukter was en vooral het arti kel postelein een sterke prijsdaling onderging. Voor spinazie liepen de noteeringen wegens het groote verschil van kwaliteit sterk uiteen. Goede kwaliteit had veel belangstelling en maakte be hoorlijke prijzen. Zoo kwamen Vrijdag Maandag voor sommige partijen prijzen voor van 50—65 cent per kist, terwijl daarnaast weer andere het niet hooger brachten dan van 2040 cent per kist. Het aanbod van sla nam deze week nog flink toe. Ook hiervoor bleven de prij zen op behoorlijk peil en varieerden naar kwa liteit van 1 5l/s cent per stuk. Postelein waarvan de aanvoeren grooter worden had deze week een zeer onregelmatigen handel en daalde vooral in het midden dezer week flink in prijs. De noteeringen, die Vrijdag nog wisselden van 801.05 daalden van 6080 en kwamen Woens dag te staan op 2440 cent per kleine kist. Rabarber kwam deze week ook in groote partijen voor. Hiervoor was de stemming in het laatst der vorige week iets gedrukter ofschoon alles nog gemakkelijk te plaatsen was. Maandag was de handel al weer heel wat beter terwijl op de veiling van Woensdag dit artikel zelfs veel belangstelling had. De noteeringen, die de eerste dagen wisselden van 34cent kwamen dan ook op Woensdag weer te staan op 36 cent per bos. Bloemkool werd iets ruimer aangevoerd dan in de vorige week, ofschoon de partijen toch nog niet van groote beteekenis kunnen worden genoemd. De prijzen waren tot heden dan ook zeer hoog, want voor goede soort werd van 2845 cent per stuk besteed. Mindere soorten gingen naar, kwaliteit van 1522 cent per stuk van de hand. Bospeen, die ook ruimer geoogst wordt daalde in prijs van 1014 cent per bos. Op de veiling van Vrijdag 1.1. kwamen nog prij zen voor van 1420 cent per bos. Witlof heeft thans afgedaan. Enkele partijtjes, die nog voor kwamen, werden verhandeld van 2628 cent per K.G. Asperge kwam de laatste dagen wel wat ruimer voor, doch over het algemeen is het aanbod groot en vallen de prijzen ook tegen. In het laatst van de week staan de noteeringen meestal wel iels hooger, doch in doorsnee zijn deze toch niet loonend. Het zijn ook vooral de afwijkende kwaliteiten zooals dun en blauw, die weinig belangstelling hebben en geregeld laag in prijs staan. Als nieuw product kwamen deze week ook weer de peulen aan de markt, die natuurlijk voor hoogen prijs werden afgenomen. Eveneens verschenen ook de eerste platglas- komkommers alsmede de nieuwe aardappelen, aan welke laatste artikelen nog geen behoefte bestaat, omdat de voorraad oude aardappelen nog ruimschoots voldoende is. Huldiging van de clubkampioenen Prohlemenwedstrijd van de damclub. De Beverwijksehe Damclub hield gister avond in gebouw „Adrichem" een ledenverga dering. De voorzitter, de heer J. Bakker, drukte in zijn welkomstwoord zijn spijt uit over de min der goede opkomst. Na vaststelling der notulen heeft de voor zitter met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt aan de kampioenen. De clubkam pioen, W. Spanjaard, ontving een fraai uitge voerde medaille. De voorzitter hoopte, dat de clubkampioen nog vele malen het kampioen schap zou behalen. Den anderen kampioenen, C. Rietkerk en Th. Hoogland, werd eveneens een medaille overhandigd. Na breedvoerige besprekingen werd beslo ten de wedstrijdregeling te wijzigen. De eerste groep zal uitgebreid worden tot 14 a 15 spe lers. De andere groepen zullen een dubbele competitie spelen. Het voorstel van het bestuur om in de zo mermaanden de contributie te verlagen werd aangenomen. In Juli en Augustus zullen geen onderlinge wedstrijden worden gespeeld. Tot wedstrijdleider werd benoemd de heer P. C. Bais. Voorts werd besloten om op den eersten Donderdag van iedere maand een uur theorie te geven. Eenige leden zullen zich met het geven van deze lessen belasten. In principe werd besloten een reiskas te vormen. Wegens het bedanken van den heer H. de Waard werd de heer C. Snel tot lid van de kascommissie gekozen. De voorzitter deelde hierna mede, dat de heer C. Rietkerk naar het eerste tiental is ge promoveerd. Ook de heer P. van Staalduinen behoudt zijn plaats in het eerste tiental. Met een dankwoord voor de opkomst sloot de voorzitter vervolgens de vergadering. De uitslag van den prohlemenwedstrijd luidde na loting als volgt: 1. J. A. Oussoren, 2. D. Kikke, 3. J. Verbeek, 4. C. Peekei. Na afloop van de vergadering speelde de clubkampioen, W. Spanjaard, simultaan tegen een achttiental dammers. Ondanks, dat het voor den clubkampioen zijn eerste simultaan- séance was, liep hij in snel tempo langs de borden en reeds na een uur had hij D. Kikke en J. Hofland tot opgeven gedwongen. Een half uur later had Spanjaard reeds 5 overwinningen behaald. In totaal behaalde hij 10 overwin ningen en speelde remise tegen A. Peekei, J. van der Laan, J. Hollebrand en F. Hommes. Hij verloor van N. Hoogerwerf, Th. Hoogland, P. C. Bais en C. Kemper. i Van de 36 te behalen punten behaalde Spanjaard er dus 24. Een fraai resultaat voor den nog jeugdigen kampioen, die uitstekend op dreef was. ONDERLINGE COMPETITIE VAN SANS ATOUT. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de Bridgeclub „Sans Atou-t" luiden als volgt: Groep blauw: 1. J. Dil—G. Tabak 70% m.p., 2. J. Bos—G. de Boer 63% m.p.. 3. Gebr. Hooge- boom 59 m.p., 4. L. MoutonJ. Berlee 56 m.p., 5. Mevrouw Van der LindenK. van der Wal 54% m.p.. 6. G. C. Tabak—W. G. Kleine 54% m.p., 7. R. HoenC. Geldermans 48% m.p., 8. de heer en mevrouw Blokdijk 47% m.p., 9. C. NumanK. Kee 44% m.p., 10. P. van der WerffJ. van der Berg 41% m.p. Groep bruin: 1. Dames Kok en Braam 47 m.p., 2. C. NijmanJ. van Leeuwen 46 m.p., 3. Gebr. Van der Vlugt 44% m.p., 4. Mevr. Dil P. Daalhuizen 42% m.p., 5. Mevr. Tabak—A. Tabak 42 m.p.. 6. P. van GroningenN.N. 40 m.p., 7. J. Broekhuizen—J. Klaver 38% m.p., 8. De heer en mevrouw Van Amstel 36 m.p.. 9 Mevrouw SteenbergenJ. de Vries 35 m.p., 10. T. Romijn—C. Visser 34% m.p., 11. De heer en mevrouw Tand 34 m.p. Geen fietsen op het strand op drukke dagen. Zooals wij reeds berichtten hebben B. en W. den raad voorgesteld de politieverordening aan te vullen met bepalingen betreffende het verkeer met rijwielen op en nabij het zee strand. Het eerste voorgestelde nieuwe artikel bedreigt met de gebruikelijke straffen ieder, die zonder vergunning van B. en W. op een door B. en W. in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer bij openbare kennisgeving aangewezen weg op weggedeelte op de dagen en gedurende de uren, welke in die kennisgeving zijn genoemd, een rijwiel plaatst, laat staan, laat liggen of geplaatst aanwezig heeft. Het tweede nieuwe artikel betreft een ver bod tot het meenemen van fietsen op het strand te Wijk aan Zee op drukke dagen. Het luidt: „In het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer en de openbare orde is het zonder vergunning van Burgemeester en Wet houders verboden op het door B. en W. bij openbare kennisgeving aangewezen gedeelte van het zeestrand op de dagen en gedurende de uren, welke in die kennisbgeving zijn ge noemd, een rijwiel te berijden, te plaatsen, te laten staan, te laten liggen of geplaatst aan wezig te hebben." Deze verordening tot wijziging van de po litieverordening zal onmiddellijk in werking treden na haar vaststelling. Zij kan dus even tueel nog van kracht zijn op de a.s. Pinkster dagen. BENOEMD Tot onderwijzeres aan de Chr. School te Wijk aan Duin is benoemd Mej. M. Visser te Rozen burg. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Zaterdag. Lijn I: 8.Hilversum I. Lijn II: 8.— Hilversum II. Lijn III: 8.— Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keulen, 12.35 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 4.20 Brussel Ned. 5.35 Brussel Fr., 6.20 Brussel Ned. 7.05 Brussel Fr., 7.20 Parijs, 10.55 Brussel Fr., 11.20 Scheveningen Radio. Lijn IV: 8.Brussel Ned., 9.20 Diversen. 10.35 Londen Reg., 11.20 Nationaal programma 5.— Londen Reg. 5.20 Nationaal programma, 8.20 Londen Reg. 10.20 Nationaal programma. Lijn V: Diversen. COMMISSIE VAN TOEZICHT OP DE ARBEIDSBEURS. De raad zal in zijn hedenavond te houden vergadering hebben te benoemen twee leden werkgevers en twee leden werknemers der commissie van toezicht op den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling. Aftredend zijn de leden-werkgevers W. P. Langendijk, alhier en J. Henneman te Heems kerk en de leden-werknemers C. van Veen te Heemskerk en N. J. Zuurbier, alhier. BOUWPLANNEN. De N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschap pij voorheen Smit en Riezenkamp en de N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „De Meer- weide" beiden gevestigd alhier hebben aan den gemeenteraad een verzoek gericht om medewerking te verleenen voor het in exploi tatie brengen van bouwterreinen aan den Arendsweg en aan den Groote Houtweg. B. en W. hebben den raad voorgesteld deze verzoeken in hun handen te stellen om prae- advies. Gebiedt de stormwind niet Uw tuin te sparen, Of d'avondglans om nimmer te vervloeien. Verg niet dat palmen in het Noorden groeien Of dat een roos ontluikt aan korenaren. (Marcelle Emants). Zoo zal het werk van partijen, zonder naam of beginsel, niet steunend op de overtuigingskracht van belangrijke bevolkingsgroepen, geen andere vruchten dragen dan die der verdeeldheid. Versterk onze invloed indenRaad. KIEST WILLEM VAN DOK (Adv. tngez. Med.) SCHIP VAN Arendskerk (Ned.) x) Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Amstelkerk (Ned.) x) Aurora (Ned.) Ariadne (Ned.) Achilles (Ned.) Agamemnon (Ned.) Agnita (Ned.) Ajax (Ned.) Baarn (Ned.) x) Boskoop (Ned.) Bennekom (Ned.) Boulderpool (Br.) Bright Wings (Eng.) Boschfontein (Ned.) x) Biscaya Cordillera (Du.) x) Clytoneus (Eng.) x) Clavella (Ned.) x) Carperby (Eng.) Costa Rica (Ned.) Dolius (Br.) Deucalion (Ned.) Essen (Du.) Eemland (Ned.) Elsie (Fin) Euterpe (Ned.) Ganymedes (Ned.) Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Heidelberg (Du.) Hamm (Du.) Hebe (Ned.) Illenao (Pan.) Irene (Ned.) Iris (Ned.) J.v. Oldenbernevelt (N. Jagersfontein (Ned.) x) Joh. de Witt (Ned.) Juno (Ned.) Lagosian (Br.) Llanashe (Eng.) Le Havre (No.) Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Medjerda Midsland (Ned.) Nijkerk (Ned.) Nereus (Ned.) Nigerstroom (Ned.) Nigerian (Eng.) Orion Ned.) Oberon (Ned Polyphemus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Paul Harneit (Du.) x) Perseus (Ned.) Pygmalion (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Randfontein (Ned.) Reggestroom (Ned.) Salawatl (Ned.) Southgate (Br.) Saleier (Ned.) Steinbek (Du.) Simon Bolivar (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Tjikandi (Ned.) Tabian Trajanus (Ned.) Ulysses (Ned.) Vulcanus (Ned.) Vera (Zw.) Waterland (Ned.) Weser (Du.) Zaanland (Ned.) Japan Chili Japan West Afrika 28 Mei Midd. Zee 28 Mei Venetië 12 Juni Stamboul 3 Juni West Indië Houston Stettin 30 Mei Chili 29 Mei Hamburg (via Antw.) Chili Poti (v. IJm.) 4 Juni La Plata Hamburg 26 Juni Port Arthur heden Pto Barrios 26 Mei Batavia 14 Juni Corpus Christi 31 Mei La Plata 26 Juni Hamburg 4 Juni Japan 14 Juni Lissabon Med. Indië 10 Juni Santos 8 Juni Sundsvall 29 Mei Kopenhagen 28 Mei Jamaica Chili 27 Mei Alexandrië Ned. Indië 21 Juni Ned. Indië 10 Juli Lissabon La Plata (via Rott.) 31 Mei Midd. Zee 29 Mei Bordeaux 29 Mei Batavia 30 Mei Z. Afrika 7 Juni Batavia 22 Juni Hamburg West Afrika Durban (v. IJm.)" Houston Hamburg 28 Mei 28 Mei Midd. Zee La Goulette (v. IJm.) 28 Mei Pt. Talbot Zuid Afrika 29 Mei Danzig West Afrika. W. Afrika Zw. Zee 25 Mei Palestina 6 Juni Batavia 29 Mei Batavia Batavia Baytown Valencia 30 Juni 30 Mei 26 Mei Alexandrië Hamburg (via Bremen) Zuid Afrika W. Afrika Ned. Indië La Plata Batavia Bilbao (v. IJm.) West Indië Batavia Ned. Indië 6 Juni Ned. Indië 4 Juni Alexandrië 6 Juni Bourgas 15 Juni Alexandrië 27 Mei Gefle heden Buenos Aires 9 Juni Hamburg 26 Mei Z. Amerika 23 Juni Verm, aankomst LAATSTE BERICHT 23 Mei te Rotterdam. 21 Mei van Cristobal. 23 Mei van Manila vertr. 27 Mei v. Hamburg. 22 Mei te Valencia 18 Mei te Fiume. 23 Mei van Malta. 14 Mei van Georgetown. in lading, vertr. 27 Mei. 20 Mei van Cristobal. 25 Mei vertrokken 16 Mei van Callao. 20 Mei van Stamboul. laadklaar. 25 Mei vertrokken 5 Mei vertrokken. 25 Mei v. Cherbourg 18 Mei van Sabang. 12 Mei vertrokken. 25 Mei vertrokken vertrekt 3 Juni. 8 Mei van Belawan. in lading. 20 Mei van Port Said. 24 Mei van Bahia. 23 Mei van Hernösand. 25 Mei vertrokken 17 Mei van Savannah la Mar. 25 Mei te Antwerpen. 24 Mei te Piraeus. 21 Mei van Colombo 23 Mei van Soerabaja. in lading. 17 Mei van St. Vincent. 24 Mei van Finisterre 26 Mei vertrokken. 23 Mei v. Genua 22 Mei van Port Said. 24 Mei vertrokken, in lading. 19 Mei te HulL 21 Mei vertrokken 22 Mei vertrokken, vertr. 27 Mei. 23 Mei v. Valencia 21 Mei vertrokken. 26 Mei vertrokken. 24 Mei v. Durban 26 Mei vertrokken. 22 Mei van Takoradi. 20 Mei v. Freetown pass. 22 Mei v. Finisterre. 25 Mei te Palermo. 24 Mei van Gibraltar. in lading, vertrekt 27 Mei. 12 Mei vertrokken. 24 Mei te Rotterdam 24 Mei te Stamboul. vertrekt 31 Mei. 23 Mei v. Ouessant 25 Mei te Hamburg. 14 Mei van Sabang. laadklaar. 22 Mei van Sabang. in lading. 24 Mei van Barbados. 22 Mei van Sabang. 21 Mei van Port Said. 23 Mei v. Genua 23 Mei te Genua. 24 Mei van Stamboul. pass. 25 Mei Lydd. 19 Mei vertrokken. 20 Mei van Rio de Janeiro. 25 Mei vertrokken 25 Mei van B. Aires. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Binnenhaven Binnenhaven Binnenhaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Oostzee Roode Zee Blankenberg IJMUIDEN Zaterdag na 12 uur ggeenzichlzendinqen (Aa"- lniee. Mei.) De postdienst op het Pinksterfeest Het postkantoor zal tijdens de Pinksterda gen voor het publiek zijn opengesteld als op Zondagen. Op den tweeden Pinksterdag vindt één brief- en pakketpostbestelling plaats. In verband hiermede bestaat dien dag geen gelegenheid tot het afhalen van correspon dentie. Voor rentetrekkers heeft de uitbetaling reeds a.s. Zaterdag plaats. BENOEMING VAN EEN REGENT. Aan de agenda voor de hedenavond te houden raadsvergadering is toegevoegd de benoeming van een regent van het Oude Man nen- en Vrouwenhuis te Wijk aan Zee. Het bestuur van deze instelling heeft daar voor de volgende aanbeveling opgemaakt 1. J. van Amersfoort, 2. A. Smit. De benoeming geschiedt voor 6 jaar. ONZE ZAN G VEREE NIGIN GEN IN DEN STRIJD. Op Zaterdag 17 Juni komt het Dubbel-Man- nenkwartet „De Vereenigde Zangers" uit op het concours van „D.O.S." te Krommenie. Het is het eenigste kwartet, dat in de afdeeling bekroonde mannenkwartetten uitkomt. Het Mannenkoor,, Zanglust" zingt op Zondag 18- Juni op hetzelfde concours in de eere- afdeeling mannenkoren, waarin ook „De Zaankanters" uit Koog aan de Zaan mede dingen. Het Beverwijksehe A Capella Koor, dirigent L. Pielage, zingt op het R.K. Zangconcours te Voorburg op Zondag 18 Juni in de af deeling uitmuntendheid gemengde koren. De concurrente in deze afdeeling is „Zang en Vriendschap", uit Wognum. Op Zondag 25 Juni komt op hetzelfde con cours het R.K. Koor „Onze Gezellen", diri gent L. Tervoort, uit in de derde afdeeling mannenkoren. BEROEP ONGEGROND VERKLAARD. Onlangs heeft het bestuur van de Christe lijke school een beroep ingesteld tegen het raadsbesluit tot vaststelling van de vergoeding voor vakonderwijzers over het jaar 1936. Gedeputeerde Staten hebben evenwel dit beroep ongegrond verklaard. CASTRICUM FORENSEN WINNEN VAN VITES SE - VETERANEN Woensdagavond had op het Vitesse-terrein een voetbalwedstrijd plaats tusschen een forensen-elftal en een veteranen-elftal van Vitesse. Hoewel de forenseii in het begin een achterstand boekten, wisten zij dezen wed strijd met niet minder dan 63 te winnen, hetgeen volkomen verdiend was. Het samen spel en schieten van het forensenelftal was veel beter dan dat van Vitesse. Er schuilen dan ook eenige zeer goede krachten in dit forensenteam, zoowel in de voorhoede als in de verdediging. De achterspelers verdedigden op eminente wijze, zoodat 't voor het Vitesse-elftal al heel moeilijk was om er door te komen. En als ze er dor waren dan stond nog keeper De Boer in doel, die op werkelijk fraaie wijze eenige moeilijke schoten wist te stop- Over veertien dagen zal dit forensen-elftal een wedstrijd spelen tegen een slagerselftal uit de gmeente Castricum op het Vitesse- terrein. DE RIOLEERINGSWERKZAAMHEDEN VORDEREN GOED. De rioleeringswerkzaamheden in onze ge meente vorderen uitstekend, Nadat verschei dene wegen zooals Bredeweg, Overtoom, Schoolstraat, Burgemeester Mooijstraat reeds gereedgekomen zijn, is men thans bezig een gedeelte van de rioleering in de Mient te leg gen. Het is evenwel te wenschen, dat dit ge deelte nog voor de a.s. Pinksterdagen gereed zal komen, zoodat het verkeer geen hinder zal ondervinden. Na de Mient zal men aan den Kramersweg en Duinenbosch weg met de rio leeringswerkzaamheden een aanvang maken. HEEMSKERK VOETBAL. Onder leiding van den heer Th. Koopman zal volgende week de training voor A.D.O. be ginnen; Dinsdagavond voor seniores en Don derdagavond voor juniores. DRUKTE OP ASSUMBURG. Naast een buitengewoon groot aantal „trek kers" en „treksters" zullen ruim honderd leden van den Vrijz. Chr. Jongeren Bond op de beide Pinksterdagen in de jeugdherberg „As- sumburg" hun intrek nemen. Nu reeds is men druk bezig alles in gereedheid te brengen; op het voorplein is reeds een groote hoeveelheid hout bijeengebracht voor het te ontsteken kampvuur. Ook zal op de binnenplaats een leekenspel worden opgevoerd. Alles wijst er op dat gedurende Pinksteren op Assumburg geen plaatsje onbezet zal zijn. SANTPOORT Nederl. Nederl. Nederl, sl.bt. sl.bt. sl.bt. Schiedam Schiedam Schiedam ledig ledig ledig STICHTING „VRIENDEN VAN OUD SANTPOORT". Gisteravond werd in het Stations-Koffiehuis van den heer Klauwers een propaganda-avond gehouden voor bovengenoemde stichting. On danks het vergevorderde jaargetijde mocht de belangstelling alleszins bevredigend heéten. Nadat Dr. Meindert de Groot, een welkomst woord had gesproken, deelde hij mede, dat het moeilijk is om van de oudste geschiedenis van Santpoort iets te weten te komen. Wat vóór de Middeleeuwen hier bestaan heeft, daarvan we ten we vrijwel niets. Romeinsche schrijvers mel den van „de landen boven dén Rijn" niets en na deze schrijvers komt er voor eenige eeuwen een leegte in de historie. Zelfs Melis Stoke noemt den naam Santpoort nog niet. Een ander schrij- VOOR VAKKUNDIGE SCHOENREPARATH Uw adres DE BREIN v. Wassenaerstraat 65, hoek Casembrootst,,., IJmuiden-Oost. (Adv. Ingez. Med.) ver, Johannes de Beka, noemt wel de Sanden, doch of dit Santpoort beteekent we niet. eten Juist, omdat we zoo weinig uit boeken en, weten, moet elk onderzoek, dat op een andÏÏ wijze „licht in de duisternis" kan brengen toÜ gejuicht worden. Daarom zijn de opgraving „Duin en Kruidberg" voor de geschiedenisonz.r plaats van veel belang, al wil spr, met ontken nen, dat wat lot dusver gevonden is, niet geheel aan de verwachtingen beantwoord heeft Maar toch kan uit de gevonden scherven not jes steenen, fundamenten geconcludeerd wórden dat daar eeuwenlang een uitgebreide intensieve bewoning is geweest. Het oude Santpoort heeft dus vermoedelijk westelijker gelegen dan het huidige. Hierna vertoonde de heer Visser achtereen- volgens eenige scherven van aardewerk uit de eerste eeuw na Christus, een steenen beitel een prachtige aarden bloempot, een spinsteéntje aarden kannen, de eerste versieringen met lood- glazuur, speerpunten enz. Keurige lantaarn^ plaatjes, vervaardigd door den heer Meyer be- wezen hierbij goede diensten. Na den heer Visser vertelde de heer Visse aan de hand van lantaarnplaatjes, vervaardigd van de oudste prentbriefkaarten en foto's van de Jan Gijzenvaart, tal van interessante bijzonder heden over dit deel onzer gemeente. HONKBAL. HET PROGRAMMA Het programma van deze week vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: Zaterdag: Eerste klasse: SeagullsBlauw Wit I A. F. C. 1—Ajax 1 Tweede klasse: Catchers 1H. C. Kinheim Quick 1R. C. H. 2 ZeeburgiaHaarlem 2 Derde klasse: Haarlem 3H. H. C. 3 E. H. S. 1—E. D. O. 3 Zondag. Derde klasse: Hercules 1E. D. O. 4 E. H. S. 2—R. C. H. 4 Maandag Eerste klasse: Haarlem 1—H. H. C. 1 Tweede klasse: Schoten 1E. D. O. 2 H. H. C. 2—Ajax II Derde klasse: T. H. B. ISpaar'nevogels 1 T. H. B. 2Spaai-nevogels 2. Er wordt dus met Pinksteren in Haarlem slechts één eerste klasse wedstrijd gespeeld, n.L Tweede Pinksterdag, 's morgens om half tien, Haarlem—H. H. C. Op papier is Haarlem ongetwijfeld sterker. De Zwarten voelen zich echter nooit heelemaal op hun gemak tegenover de Roodwitten, zoodat de uitslag van dezen wedstrijd altijd weer een ver rassing zijn kan. Op denzelfden dag, maar te beginnen om tien uur wordt op het terrein van Schoten uitgemaakt wie voorloopig aan het hoofd van de ranglijst van 2A zal staan: Schoten of E. D. O. 2. Ook Haarlem 2 en Zeeburgia leveren een strijd om de voorloopige eerste plaats maar dat ge beurt Zaterdagmiddag en in Amsterdam. H. H. C. II krijgt Maandagmiddag tegen Ajax 2 een goede kans om de onderste plaats te verla ten en die aan D. W. S. over te laten. De oorspronkelijk ook op het programma voor komende weddstrijd E. D. O. 1—-V. V. G. A. 1 is afgevoerd. COMPETITIESTANDEN le EN 2e KLASSE. Seagulls Blauw Wit I Haarlem I V.V.G.A. I E.D.O. I H.H.C. I A.F.C. I Ajax I Eerste klasse: gesp. 3 2 3 3 2 3 3 verl. pnt. 0 E.D.O. n Schoten I Quick I H.C. Kinheim Blauw Wit II Catchers R.C.H. II Tweede klasse A: gew. verl, Haarlem II Zeeburgia R.C.H. I Ajax II H.H.C. II D.W.S. I Tweede klasse B gesp. gew. verl. STEDENWEDSTRIJD HAARLEM- AMSTERDAM. Door het bondsbestuur is besloten dat de wedstrijd tusschen de vertegenwoordigen^ negentallen van Amsterdam en Haarlem p Zaterdag 24 Juni te Haarlem zal worden speeld. SCHAKEN. BOGOLJUBOW WINT TE STUTTGART. Het internationale schaaktoumooi, dat Stuttgart werd gehouden is Donderdag eindigd. De eindstand luidt: 1. Bogoljubow 7% punt uit 11. 2. Richter 7 punten. 3. 4, 5 en 6 Eliskases, Engels, Jf>cn™,gk, Dr. Vidmar, allen 6'/2 punt, 7, Foltys 5"'i P» 8. OTCelly 5 punten, 9. Grob 4", pimt. 11. Hess en Staldi, beiden 4 pnt en Saüy 2» P

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2