VELSEN hHlX THEATER: Utile Miss Broadway" "prie malle invallers". en U hiren bezoekers deze week een SIS Temple in de hoofdrol. Het SS^fctwoeMe recept want reeds hoe- i* T ,Si we Shirley al niet als weesje, illfm van 's levens moeilijkheden, was 't anders dan den vorigen s 5«ren we on®» S«wonnen- £v®ioverliaal vertellen? Qaarne, waarom ei»L „n zijn dochter Barbara hebben 77- l voor variété-artisten. Het is wel een ®6°ÏÏ5ai hotel, maar Pop en zn doch- er toch altijd nog een brood™ £8 nrown is een weesje dat door Barbara 807 sèr in huis genomen wordt, want ,jjarsaoe twee volwassen men_ :aI noe wel voor een klein meiske. «"ïs.Weine Betsy het bij de gasten van "»r5^interessant vindt, spreekt S!l Lnt er zijn daar muzikale clowns, u'SSor, mensehen met gedresseerde dieren. to beeld uit de film Little Miss Broadway"* tm de "asten behoort ook Jimmy Clayton Vn Jazz Bandieten". Deze heeren, her- rr tfhoDDers zou veel betere naam zijn, zijn vf-Sf weken achter met huur betalen, daar wordt in z'n tweede rangs hotel Sarlisten gelukkig niet op gelet. W echter de eigenaresse van het huis wel laar'huur moet hebben is weer een geheel hoofdstuk. Hier komen de moeilijkheden in de füm, -:iv, shirley wil trachten op te lossen, daar - hei toch wel bar vindt dat men Pop Shea k rli met-betalende gasten zoo maar op graat wil zetten. Zü *aat naar mevrouw Wendling, de eige- 4e. om haar de situatie uit te leggen, mar wordt niet eens binnengelaten. Dat ze toch binnen komt spreekt vanzelf, echter niet zonder hulp van een jeugdigen pef die vreeselijk aardig voor haar is. Dat alles zich toch ten goede keert daar hint u gerust op zijn, hoewel er nog heel wat mensehen aan te pas moeten komen, ja, zel's een uiterst komische rechtzitting maken wij mede voordat alles voor elkaar is en een ieier tevreden is. Shirley Temple krijgt ook in deze film vol doende gelegenheid haar zang- en dans-ta- tait ten toon te spreiden. Inhaar geheel is deze film goed in elkaar gaet en ook voor ouderen het aankijken ten Tolle waard. Als tweede hoofdfilm wordt vertoond „3 Malle Invallers" waarin de Ritz-Brothers de hoofdrol vervullen en waarbij men weer eens ouderwetsch kan lachen. In het bijprogramma zien wij nog de natio nale vlootrevue. Voorwaar een mooi Pinksterprogramma. Trawlers vingen ruim 2.6 millioen K.G. haring. Opbrengst was ruim twee ton. Nu ook het maandoverzicht over April 1939 omtrent de uitkomsten der visscherij versche en is. is het mogelijk aan de hand van offi- dsie cijfers de hoeveelheid haring, aange- door de trawlers gedurende Februari, Maart en April en de opbrengst daarvan te «rekenen. Deze cijfers toonen aan, welk een groot be- deze merkwaardige visscherij voor het rasehers'oëdrjjf is geweest. In genoemde sanöen bedroeg de totale aanvoer 2,628.205 K6 en de opbrengst f 208835 of 8 ets. per KG. Dit zijn nog niet eens de eindcijfers; die nog hooger, daar ook in Mei de trawlers k? haring hebben aangevoerd. MOIORLOGGER BINNENGESLEEPT. Door den motorlogger Sumatra KW. 86 is Tier binnengesleept de motorlogger Gloria Jw, 51, die op 250 mijl van IJmuiden de Kraf verloren had. De lange sleepreis is, zij het gunstige weer en den gunstigen trawlers opgelegd. hm LI ,Groen TJM. 130 en de Hercules W.196 zijn opgelegd. levering van brandstoffen. De levering van brandstoffen voor de ,«n alhier is voor het seizoen 1939- °Poedragen aan den Brand- hier A' Verwoei"d en Zonen al- Umuider kotter bij Norderney in aanvaring. ernstige schade alhier binnen gekomen. ï- É'n geh®el vernielden voorsteven '"—tornen Virschalnsin" is Roteren alhier fesijv cie motorkotter Vier Gebroe- (W*™1 de? heer Wezelman alhier, ^'deniey in 1 dat het vaartuig bij ^bindschf SuK geweest met het Van Muron, dat j.l. :^Üen rlkS?dam naar Hamburg was 00 2ijrt wotÏJ- ïlaakte water, doch tourdat het schot drijven en gestie de havn«eer was' heeft men zonder en van IJmuiden kunnen be- 3AS5l5Ü5ae lekk»« in een der ë';C -V-ó. dat, Hp Zlch er van over- d€ Wi voortgezet ers geen gevaar THALIA THEATER vertoont: „Mannen met Vleugels" en „De pokerspeler van Wyoming". Het Thalia Theater vertoont deze week als eerste hoofdfilm „Mannen met Vleugels" met Fred MacMurray, Ray Milland, Louise Camp bell, Andy Devine en Lynne Overmann. De geschiedenis der luchtvaart van de eerste vlucht der gebroeders Wright naar de eerste Kanaalvlucht van Blériot; van de oorlogs vliegers naar de Indiëvliegers; van de eerste Oceaanvlucht tot de laatste wereldvlucht van Kingsford Smith tot Howard Hughes, van Lindbergh tot Geyssendorfer. Welk een pano rama voor een film! Welk een gegeven voor de technicolorcamera! Paramount wist welke eischen dit kolossale onderwerp stelde, spaarde kosten noch moeite, Engageerde William Wellman, den grootsten kleurenfilmregisseur. En zoo ontstond de ver bluffende film aller tijden. Parallel aan de ontwikkeling der aviatiek schildert „Mannen met Vleugels" de levens loop van drie luchtvaart-enthousiasten, twee mannen en een meisje, van hun jeugd af sa men opgegroeid. De één een ware luchtridder, de ander een denker en bouwer, het meisje de uitverkorene van alle twee. Zij trouwt met met degeen, die haar het minst verdient, of althans het minst geschikt is voor het huwe lijk en hieruit put de film de stof, die haar tot een intiem-menschelijk drama met een on- metelijken achtergrond maakt. De Avondpost schreef: „Het zal niet moge lijk zijn, een prozaïsch gegeven als de geschie denis van de luchtvaart spannender, sugges tiever en daarnaast bekoorlijker weer te geven dan Paramount doet in de technicolorfilm „Mannen met Vleugels". Adembeklemmend zijn dikwijls de sensationeele opnamen van lucht gevechten, crashes en stuntvluchten." Alg. Handelsblad: „Deze vliegfilm, opgeno men in technicolor, kan de vergelijking met de beste producten in dit genre doorstaan; zij bevat alles wat den toeschouwer in spanning houdt, gevechten in de lucht, bravoure van stuntvliegers, rampen die doen sidderen, de onzelfzuchtige liefde van een dappere vrouw voor haar man, die zijn beroep, of beter zijn sport want dat is vliegen voor hem) boven alles stelt, en wat vroolijkherd op den koop toe, geleverd door een zwaarlijvige mecanicien, een kippige dagbladdirecteur en een driftige verslaggever. Als tweede hoofdfilm vertoont Thalia „De Pokerspeler van Wyoming" naar het boek van Zane Grey met John Wayne en Marsha Hunt. AANGEKOMEN. 24 Mei: Prowess m,s. Londen Anna W. m.s. Par 25 Mei: IJstroom m.s. Leith Perseus (Du.) s.s. Bremen Sandhill m.s. Newcastle Perseus (Ned.) s.s. Valencia Hoegh Carrier m.s. Hull Rym s.s. Bergen Jaguar m.s. Schiedam Oostzee sl.bt. Schiedam Roode Zee sl.bt. Schiedam Blankenberg sl.bt. Shiedam Rhea m.s. Hamburg Mary m.s. Hamburg 24 Mei: VERTROKKEN. C. M. A. Blanc s.s. Duinkerken. Circé s.s. Newcastle Orpheus s.s. Sevilla Bernlef s.s. Rotterdam Theano s.s. Belfast Costa Rica s.s. Hamburg Juno s.s. Hamburg Cabo m.s. Londen Rhein s.s. Hamburg Draco m.s. Kopenhagen Nordkap s.s. Gdynia 25 Mei: Björkö s.s. Stockholm Uddeholm s.s. Blyth Queenworth s.s. Newcastle Megara m.s. Curagao Oostzee sl.bt. Maassluis Roode Zee sl.bt. Maassluis Blankenberg sl.bt. Maassluis Proeftocht. Het in aanbouw zijnde vrachtmotorschip Doros, dat voor rekening geschiedt van de K. N. S. M. te Amsterdam, op de scheepswerven van Boele te Bolnes, zal, naar gemeld wordt, op 2 Juni a.s. de proeftocht maken. Het schip dat een laad vermogen van ongeveer 1600 ton zal hebben, zal worden uitgerust met een Stork-Dieselmotor met een capaciteit van 825 P.K. Scheepsbouw voor buitenland. Het voor rekening van kapitein Jensen te Aarhuus bij Bodewes' Scheepswerven te Mar- tenshoek nieuwgebouwde motorschip Arusa heeft Woensdag j.l. de proeftocht gemaakt, welke gunstig is verloopen. Het schip, dat voorzien is van een Deutz-Dieselmotor met een capaciteit van 3/360 P.K., heeft een d. w. van 550 ton. Na afloop van de tocht werd het schip tot volle tevredenheid van den opdrachtgever direct overgenomen. Op onderwater liggend voor werp gestooten. Het motorschip Aagtekerk, van de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart Maatsch. te Den Haag, op reis van Rotterdam naar Brisbane, is in de Golf van Cambay op een onder water Fred MacMurray, Louise Campbell en Ray Milland in de film „Mannen met vleugels", die deze week in Thalia-theater vertoond wordt. liggend voorwerp gestooten. Hierdoor bekwam het schip schade aan de schotten tusschen de watertanks, waardoor, deze-water doorgelaten hebben. Nadat deze schade voorloopig hersteld was, kon het schip de reis weer voortzetten. Voor de eerste reis vertrokken. Het nieuwe motorschip Draco, van de K. N. S. M. te Amsterdam, vertrok Woensdagavond voor de eerste reis met stukgoederen naar Ko penhagen, voor welken lijndienst het schip be stemd is. Aan den grond gezeten. Het Dinsdag j.l. van IJmuiden (Hoogovens) naar Sheerness vertrokken Britsche s.s. Carrick- macross heeft op de Blyth-Sands aan den grond gezeten. Het schip kwam echter weer spoedig vlot, zoodat hét de reis naar de haven van be stemming kon voortzetten. Groote diepgangen. Het met passagiers- en stukgoederen naar tavia Woensdagavond vertrokken motorschip Chr. Huygens passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,4 Meter. Het thans onder Britsche vlag varende tank motorschip Megara stak gistermorgen in zee met bestemming naar Curagao met een diepgang van 8,2 Meter. Om te dokken. Het Noorsche motorschip Hoegh Carrier pas seerde gisteren in ballast van Huil naar Am sterdam om aldaar in het dok van de Amster- damsche Droogdok Mij. aldaar, eenige herstellingen te ondergaan. VERGADERING VAN „PRO REGE". Gisteravond heeft een vergadering plaats gehad van de vereeniging Pro Rege. Besproken werd de algemeene vergadering te houden te Utrecht. Als afgevaardigde is hiervoor be noemd de heer J. Meyerink. Voorts is besloten tot lectuurverspreiding onder de militairen en het organiseeren van een feestavond, voor de manschappen op 31 Augustus. Verder zal het bestuur pogingen in het werk stellen om in het komend winterseizoen gezellige avonden voor de militairen te organiseeren. VERGADERING GROEP-HEEREMANS. In het café van den heer J. Snijders heeft gisteravond wederom een vergadering plaats gehad van de groep-Heeremans. Ook in deze vergadering, die vrij goed bezocht was, traden als sprekers op de heeren S. J. B. Stevens en J. Heeremans, die als onderwerp hadden: „Waarom een vrije R.K. lijst?" Nu erts uit Zuid-Afrika. Konden wij eergisteren melding maken van ertsaanvoer voor IJmuiden uit Poti, thans is het Britsche s.s. Llanashe met een lading erts onderweg uit Zuid-Afrika. Het schip vertrok 21 dezer van Durban met bestemming Hoog- ovenbedrijf, alhier. Autotocht voor Ouden van Dagen. Het comité voor autotochten voor ouden van dagen van Velsen, Santpoort en IJmuiden- Oost heeft besloten, den jaa^ijkschen auto tocht te houden op Donderdag 6 Juli. Vermoedelijk zal de reis naar Zandvoort gaan. 1 Juni opening VISCHSEIZOE1S Ruime sorteering HENGELSPORTARTIKELEN Velser Ijzerhandel, v.h. L. v. Rijswijk KRUISSTRAAT 18, VELSEN-N., Telef. 3060. (Adv. Ingez.-Med VOOR DEN ZOMER Een OVERHEMD met vasten boord. POLO-SHIRT in de kleu ren: geel, terra, grijs en blauw. De nieuwste tinten. JAC. N IE R S E, HEERENMODES - Kalverstr. 116 (Adv. Ingez. Med.) De jongste aardbeving in Japan heelt vooral te Funakawa ernstige ëchade aangericht. De visscherij in April. Trawlers voerden bijna tweemaal zooveel aan als verleden jaar, dank zij de haring. Aan het maandoverzicht omtrent de uitkomsten der visscherij van het departementvan Econo mische 'Zaken ontleenen wij het volgende: Zeevisscherij. Volgens voorloopige opgaven brachten 389 (369) Nederlandsche vaartuigen hier te lande 4.417.839 (2.914.126) K.G. visch aan ter waarde van f633.986 (598.156), waaronder 1.132.220 (8325) K.G. versche haring ter waarde van f 77.570 (1018), gevangen door de stoomtrawlers en motortrawlers. Door vreemde vaartuigen werd 8405 (2545) K.G. visch aangevoerd ter v/aarde van f 1288 (697). Zoowel in April j.l. als in April 1938 was hierbij geen haring inbe grepen. Trawlvisscherij. 67 (64) stoomtrawlers brachten in 148 (121) reizen met 1524 (1359) reisdagen 3.018.095 (1.621.299) K.G. visch aan ter waarde van f377.527 (308.584) of gemiddelde per reisdag 1980 (1193) K.G. en f248 (227). (In April 1938 bovendien nog 85.981 K.G. visch, afkomstig van 1 reis met 24 reisdagen naar de Barentszee, waarvoor f 11.162 werd besomd). 1 (1) sleepboottrawler voerde te Zoutkamp in 3 (3) reizen 6717 (3721) K.G. visch aan, waar voor f 1143 (1063) werd besomd. 5 (2) motortrawlers maakten 11 (3) reizen met 102 (40) reisdagen en besomden voor 248.592 (21.592) K.G. visch f23 199 (6401) of gemiddeld per reisdag 2437 (540) K.G. f227 (160). Van de motorloggers, die de trawlvisscherij uitoefenden, brachten 96 (98) vaartuigen in 245 (324) reizen met 2129 (2212) reisdagen 593.109 (592.015) K.G. visch aan ter waarde van f 145.383 (161.456) of gemiddeld per reisdag 279 (268) K.G. en f68 (73). Voor de kleine trawlvisscherij waren 193 (184) vaartuigen (motorkotters, motorbotters e. d. en halfgedekte en open zeilvaartuigen) in bedrijf. Deze vaartuigen maakten 1548 (1355) reizen en brachten 407.313 (445.256) K.G. Noordzeevisch aan ter waarde van f64.977 (85.823) of gemid deld per reis 263 (329) K.G. en f 42 (63). Visscherij met de zeevischzegen. Voor zoover bekend namen 28 (23) Nederland sche vaartuigen aan de visscherij met de zee- vischzegen deel. In 113 (89) reizen werd 144.013 (143.042) K.G. visch aangebracht ter waarde van £21.757 (23.431) of gemiddeld per reis 1274 (1607) K.G. en f193 (263). Eén Zweedsche motorkotter, die met de zee- vischzegen had gevischt, voerde in twee reizen 8405 K.G. visch te IJmuiden aan, waarvoor f 1288 werd besomd. Drüfnetvisscherij. Evenals in April 1938 waren voor de drijf- netvisscherij op haring geen Nederlandsche vaartuigen in bedrijf en kwamen geen vreemde drijfnetvisschersvaartuigen hier te lande aan de markt. Kustvisscherij. In de Zuid-Holandsche stroomen en zeegaten werd de visscherij iets drukker, in de Lauwer zee en den Dollart en in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee daaren tegen minder druk uitgeoefend dan in April 1938. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Zuid-Hollandsche stroomen en zeegaten waren beter, die in de Lauwerzee en den Dollart en in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee daarentegen slechter dan in April van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aangevoerde visch bedroeg volgens voorloopige opgave respectievelijk in de Lauwerzee en den Dollart 460.731 (531.987) K.G. en f8530 (8931), in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee 1.376.665 (1.514.188) K.G. en f17.616 (156.659) waaronder 8639 (749.567) K.G. haring ter waarde van f2709 (133.664) en 1.222.950 (553.400) K.G. mosselen ter waarde van f2723 (1398), in de Zuid-Hollandsche stroomen en zeegaten 195.346 (159.717) K.G. en f18.716 (15.668). Uit Zeeland werden verzonden 853.062 (794.467) oesters ter waarde van f 47.506 (50.225) en 997.700 (775.356) K.G. mosselen ter waarde van f22.947 (13.368). Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee. De haringvisscherij verliep ten gevolge van de buitengewoon geringe vangsten zeer onbevredi gend. De visscherij met kommen werd dan ook door verschillende' visschers van Wieringen be ëindigd, terwijl de meeste visschers langs de Friesche kust de haringfuiken in de tweede helft der hiaand begonnen op te trekken. Een tweetal visschers van Wieringen vischten met het kruis- net op spiering, doch vingen niet veel. De bot- visscherij met schutwant en hoekwant verliep, mede door het vele ruwe weder waardoor de visschers veel averij aan hun netten kregen, niet gunstig. De visscherij op garnalen, welke ge kookt werden afgeleverd, had evenals de vis scherij op garnalen voor de Amsterdamsche markt nog een onbevredigend verloop. De vis scherij op garnalen voor de drogerij had nog niet veel te beteekenen. Van de mosselperceelen in de Pijp werden slechts drie balen mosselen afgevischt. De visscherij op mosselen van de natuurbanken was eveneens van weinig betee- kenis. Een 8-tal Wieringer motorvaartuigen zet ten de visscherij op mosselen voor eendenvoeder voort, doch het resultaat was niet gunstig. De visscherij op alikruiken bleef van weinig betee- kenis, terwijl de kokhanenvisscherij ten gevolge van den geringen afzet onbevredigend verliep. Voorts vischten twee vaartuigen van Wieringen op zeesterren voor de drogerij te Oudeschild, terwijl bovendien twee vaartuigen van Wierin gen enkele ladingen zeesterren voor bemestings doeleinden vischten. Visscherij op het IJsselmeer. De geldelijke uitkomsten der vischerij waren slechter dan in April van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst bedroeg volgens voor loopige opgave 145.534 (205.035) K.G. en f63.511 (80.484). Door het vele koude en gure weder bleven de aalvangsten nog gering. Vooral de aalvisscherij met kuil- en kornetten verliep onbevredigend. De visscherij met den dwarskuil werd voorname lijk uitgeoefend door zeilvaartuigen; slechts enkele motorvaartuigen namen aan deze vis scherij deel. Een groot aantal vaartuigen vischten met aalhoekwant. Het resultaat was vooral in de eerste helft der maand over het algemeen gunstig; vooral benoorden Enkhuizen werden vaak mooie vangsten verkregen. DE HARINGAANVOER TE SCHEVENINGEN Vanmorgen kwam de eerste haringlogger bin nen. de SCH 260, A. Klein, van de reederij C. Roeleveld, met 99 kantjes nieuwe haring, waar van 37 kantjes eigen vangst en 62 kantjes over genomen van vier andere schepen. De haring is vanmorgen met vrachtauto's naar Vlaardingen vervoerd en wordt daar afgeslagen. De arbeidsvoorwaarden bij Van Gelder Zonen. Voorloopig nog geen C. A. O. Het pensioenvraagstuk wordt bestu deerd. Naar wij vernemen heeft de conferentie van de samenwerkende organisaties, de Ned. Ver. van Fabrieksarbeiders, de Chr. Bond van Fabrieksarbeiders en de Ned. R.K. Fabrieks- arbeidersbond „St. Willibrordus" met de di rectie der N.V. Vereenigde Koninklijke Papier fabrieken der firma Van Gelder Zonen welke deze week te Amsterdam is gehouden voor de arbeiders bevredigende resultaten afgewor pen, alhoewel vooralsnog niet tot afsluiting van een collectief arbeidscontract kon worden overgegaan. Wij vernemen, dat bereikt is, dat onder meer voor het instellen van een pensioenfonds met bijbetaling door de arbeiders een commissie zal worden gevormd uit vertegenwoordigers van de werkgeefster en de werknemers tot be studeering van deze aangelegenheid. Voorts is overeengekomen, dat een betere jeugdloonregeling zal worden toegepast, welke regeling nog nader zal worden uitgewerkt. De berekening van ziekengeld voor de bui- tenpioeg te Velsen zal geschieden naar het systeem van 52ste deel van het jaarloon, terwijl voor de berekening bij ziekte en ongeval, waartoe de samenwerkende organisaties een betaling van 90% hadden verzocht, de directie deze zaak te ernstig oordeelde om hierin een besluit te nemen. Bovendien werd de toezegging gedaan, dat indien blijkt, dat in een jaar, waarin short- time is gewerkt, winsten mochten zijn ge maakt, de directie als vergoeding een tege moetkoming voor gederfd loon aan short- time werkers zal doen. Voorts hebben de besprekingen geleid tot overweging van verdere kleine tegemoet komingen. doch, zooals uit bovenstaande blijkt en naar men ons mededeelde, is het voor naamste voortvloeisel uit deze conferentie de instelling der commissie tot bestudeering van het pensioenfonds. VOETBAL. ROEMENIë—ENGELAND (0—2). Uit Boekarest: Het Engelsche elftal heeft te Boekarest zijn laatsten wedstrijd op het continent gespeeld, thans tegen Roemenië. De Engelschen wonnen met 20, nadat zij met de rust reeds een 10-voorsprong had den genomen. Ondanks alle krachtsinspanning moest de Roemeensche ploeg zich geheel op de verde diging instellen, vooral toen de rechtsachter Burgeer kort na het begin gewond raakte, waardoor Roemenië met slechts tien man kon verder spelen. Na acht minuten scoorde Goulden het eerste doelpunt en zes minuten na de rust wist Welsh voor de tweede maal voor Engeland te scoren. De Belgische scheidsrechter John Langenus leidde den wedstrijd, die door 45.000 toe- HOLLAND—AMERIKA LIJN. Edam 25 v. Rott. n. Tampa via Antwerpen. Drechtdijk, Rott. n. Vancouver 23 v. Cristob. Beemsterdijk, Baltim. n. Rott. 24 te Norfolk. Maasdam, Tampico n. Rott. 24 v. N.-Orleans. Statendam 25 v. Rott. te N.-York. Delftdïjk, Vancouver n. Rott. 24, 116 mijl N. van Land's End. Leerdam, N.-Orleans n. Rott. via Londen 24, 1350 mijl Z.W. van Bishops. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) 25 te Antwerpen, ver trekt 27 naar Rotterdam. Nijkerk thuisr.) 24 van Durban. Heemskerk 25 v. Baira n. Rotterdam. Bloemfontein (uitr.) 25 v. Kaapstad. HÓLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 25 van Madras. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nieuw-Holland 24 v. Batavia n. Brisbane. Nieuw-Zeeland 24 v. Sydney n. Singapore. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk 24 van Rott. te Dairen. Grootekerk 25 v. Antw. te Hamburg, vertr. 27 naar Rotterdam. Zuiderkerk (uitr.) 25 van Belawan. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Orion 25 v. Bourgas te Amsterdam. Rhea 25 v. Hamburg te Amsterdam. Berenice 25 v. Amsterdam n. Rotterdam. Vulcanus, Piraeus n. Amsterdam 25 te Rott. Ariadne, 24 v. Susak naar Dubrovnik. Colombia, 25 v. Amst. te Barbados. Euterpe, 24 v. Kopenhagen n. Gothenburg. Helder, Chili n. Amst. 25 te Antwerpen. Hercules, 24 v. Izmir te Piraeus. Irene, Valencia n. Rott. p. 24 Finisterre. Mars 24 van Barcelona naar Genua. Ober on, 24 van Messina naar Palermo. Perseus, 25 v. Rott. te Amsterdam. Poseidon, 25 v. N.-York n. Maracaibo. Pygmalion 24 v. Izmir te Stamboul. Saturnus, 24 van Tripoli naar Mersina. Simon Bolivar 24 v. Barbados n. Amsterdam. Trajanus, 24 v. Genua anar Collo. Ulysses, 24 van Stamboul'naar Limni. Weser, 25 v. Hamburg naar Amsterdam. Van Rensselaer 24 v. Amst. te Barbados. MEIJER Co.'s SCHEEPVAART MIJ. Antilochus, Rott. n. Japan 24 te Hongkong. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca, 25 van Hamburg te Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (uitr.) p. 24 Finisterre. Brastagi (thuisr.) p. 25 Ouessant. Kedoe (thuisr.) p. 24 Guardafui. Kota Pinang uitr.) 25 te Singapore. Palembang (thuisr.) 23 van Singapore. Bantam (uitr.) 24 van Belawan. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (uitr.) 25 te Southampton. Jan Pieterszoon Coen (uitr.) p. 23 Gibraltar. Poelau Roebiah (uitr.) p. 23 Gibraltar. WIJK LIJN. Stolwijk 23 v. Boston te Baltimore. Randwijk, Antw. n. Alexandrië p. 24 Gibr. Jonge Elisabeth van West-Afrika 23 van Sierra Leone, 8 verwacht.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5