Een schoonheid W' Generaal Snijders overleden. Critiek op het Engelsche regeeringsbeleid inzake Tsjecho-Slowakije. Het Duitsch—Italiaansche verdrag. rtTEKDAG 27 MEI 1939 Kwestie der annexatie en het Tsjechische goud onderwerp der Lagerhuisdebatien. bh Het debat over de verdaging van Juterhoie met het oog op de Puik- ,"n is gisteren scherpe critiek los '■^o van de rijde der Labour-, Li- en sommige Conservatieve alge- vaardigen. „nHtr (Labour) oefende critiëk óp de Chamberlain Woensdag jl. de "iS?.rine te geven, dat de annexatie van Tsje- flESL door Duitschland niet erkend zou ander voorafgaande raadpleging van "Jrïrerhuis Spreker verklaarde, dat de re- dergelijke erkenning zelfs niet in I!S?ong behoorde te nemen "S ak (Lib.) betoogde dat de aanvrage door Sns.il te Praag om exëquator vanwege het ■V vólkomen onvereenigbaar zou zijn met het rnaamste beginsel der buitenlandsche poli- S™ de regeering, nl. den collectieven te. ümen«Soefende CTitiek op de houding der i ten aanzien van de 6 milhoen pond aar goud van de Tsjechische Nationale friSe bij de bank van Engeland was ge- welke de Bank van Internationale Seen' had medegedeeld, dat zij aan de Sik behooren te worden teruggeven, Sn felle toespraak verklaarde Lloyd George, l.fde Rijksbank niet meer recht op het Tsje- ïJhe eoud heeft dan een inbreker, die ge- sioien obligaties op naam naar de Bank brengt 'Sriieorge^eide meer hoopvol gestemd te din it een oorlog zal kunnen worden voorko- nu de regeering besloten heeft Rusland bij 1 nik te betrekken. Spreker kon niet begrij- m dat mensehen van de buitengewone scherp- --nigheid en persoonlijke capaciteit van Hitier én Mussolini een oorlog zouden ingaan, waar hun kansen zoo zeer verminderd zijn door de iichakeling van de grootste militaire mogend- hid ter wereld. In zijn antwoord zeide Simon, dat de Bank voor Internationale betalingen buitengewone im muniteiten heeft. Geschillen over de uitlegging van de statuten van de bank moesten worden verwezen naar het Internationale Hof in Den Haag. De Britsche directeuren der B.I.B. waren m geen enkel opzicht verantwoordelijk jegens de regeering. Spreker had geen inlichtingen of het goud nog steeds te Londen was, doch zegde toe, dat de zaak direct zou worden overwogen over eenkomstig het best verkrijgbare advies. Het zou echter moeilijk zijn een embargo te leggen op de overbrenging van het Tsjechische goud met het oog op de protocollen van de B.I.B. Ten aanzien van de consulaire vertegenwoor diging te Praag, zeide Simon, dat de Britsche legatie er gesloten is en dat de Britsche belan gen er door een vice-consul worden behartigd. •De Duitsche regeering had verklaard dat con sulaire vertegenwoordigingen na 20 Juni niet zouden worden erkend, tenzij van de Duitsche autoriteiten exequator zou zijn verkregen. Si mon betoogde dat een erkenning der annexatie van Tsjecho-Slowakije niet werd overwogen, Grandi keert zich tegen de „leugencampagne". „Moedige daad in de vijandelijke loopgraaf", zegt de Italiaansche pers. De geheele Italiaansche pers maakte melding van een rede, welke de Italiaansche ambassa deur te Londen, Dino Grandi, heeft gehouden tijdens een plechtigheid op de Italiaansche am bassade ter gelegenheid van het sluiten van het Duitsch-Italiaansche verdrag. De plechtigheid werd bijgewoond door den Duitschen ambassa deuren talrijke fascisten en nation aal-socialis ten. Na hulde te hebben gebracht aan het „stalen verdrag" sprak Grandi over de „leugencampag ne tegen Italië en Duitschland". De Italiaansche pers noemt deze rede een moedige daad van den Italiaanschen ambassa deur in de „vijandelijke loopgraaf" op het cogenblik, dat de „vermoeide Britsche leeuw Éeh verbond met den Russischen beer". Ruiten bij Nederlandschen consul ingeworpen. Vernieling bedoeld voor woning van Poolschen vice-commissaris te Dantzig. Onbekenden hebben in den nacht van Donder- g zes ruiten vernield van de woning ^n, Federlandschen consul in Dantzig. On- M 5 dachten de daders de ruiten te raken n ae woning van den Poolschen vice-eommis- '«is, die in de nabijheid woont. De Nederland- e heeft de aandacht der autoriteiten 7iotM ?-p. 'n gebreke blijven dèr Dant- gscne politie. Een vertegenwoordiger van den "aat heeft excuses aangeboden. Een boek van Chamberlain. nDe strijd voor den vrede". him1 Jun' zal een boek van Cham- verschijnen onder den titel „De 2, V00r den vrede", waarin het i»oiVenLyan den Pren»ier op internatio- p„ 'ed behandeld wordt, zoo meldt Havas uit Londen. fcflvarfrVoo,rr®dbevestigt Chamberlain den gins van J°° ®r^tannië voor geen enkele po- overb»rc.«tien om anderen door geweld te Weieprina j wijken. Dat beteekent geen studenï °m de wenschen van anderen te be- Premier erkenÏÏafT*begrip' want de oorlog (iip f .j fouten zijn gemaakt na den «waanBon den kunnen worden vermeden v-as oewJ?p,n ^'an den aanvang af verstandig r 200 voegt hij hieraan toe. zijn en de SJHmverleden schijnen begrepen te ve-eenigen zou zich ongetwijfeld gaarne doch hij zëicfê, dat er geen twijfel over is, dat iiïdièft dë consul exequator zou krijgen, dit een èrkêrming de facto zou zijn van het Duitsche gezag. Tenslotte gaf Simon de verzekering, dat er geen onherstelbaar besluit door de regeering zou worden genomen voor het huis opnieuw bijeen zou komen. voeld van een goede verstandhouding met het Fransche volk. Het nijver Piemont met zijn rijke en schoone hoofdstad Turijn is door verwantschap en materieele belangen ten nauwste verbonden met den Franschen buurman. Hierin schuilden de moeilijkheden, die men vreesde bij een defi nitief partijkiezen van Italië voor Duitschland en tegen Frankrijk, en niet, zooals sommige geruch ten wilden, in een beweerde impopulariteit van den Duce in 't land van Turijn.Deze geruchten zijn beslist even ongegrond als die over beweerde anti-Duitsche relletjes in Milaan of over uitingen van ontevredenheid in Zuid-Tirol of ontstem ming tegen en aanslagen op den Duce. Nu ten aanzien van de betrekkingen met Duitschland en tegen Frankrijk en daarmede ook Engeland de beslissing gevallen is, wordt overal de hoop merkbaar dat nu ook Japan tot het ver bond zal toetreden en in èen later tijdstip mis schien ook Spanje, want pas dan gelooft men hier in een werkelijke superioriteit tegenover het „blok der groote democratieën". Voorloopig vermeit men zich nog in de regie, die zoowel den Duce als den Führer gelijktijdig de verdedigings werken aan de onderscheiden grenzen tegen Frankrijk deed inspecteeren en wel juist in de laatste dagen, vóór de definitieve onderteeke- ning van het nieuwe verbond. Ook de ondertee- kening op den dag van de bijeenkomst van den Volkenbondsraad ziet men hier gaarne als een -symbool, waaruit men vertrouwen put voor de sterkte van het nieuwe militaire blok, dat tege lijk een merkteeken moet zijn voor de Britsch- Russische besprekingen te Genève. En de reis van den Duce in Piemont. (Van een bijzonderen correspondent.) ROME, Mei 1939. ORDT het sluiten van het nieuwe al liantie-verdrag tusschen de as-mo- gendheden, dat te Berlijn plechtig werd onderteekend, ook door het Ita liaansche volk met oprechte blijdschap en met jubel begroet? Het is moeilijk in dit land de ware stemming van de bevolking te doorgronden, want de Italiaan hoewel expansief en mededeelzaam van nature wacht zich over het algemeen zijn ware gevoelens voor den vreemdeling bloot te leggen. Ook de vreugde-uitingen der bevolking, zooals deze zich gemeenlijk pleegt te uiten in massale opkomst bij openbare plechtigheden, in optochten en volksfeesten, zijn hier door de par tij-instanties meestal te goed georganiseerd om overtuigend te werken. Zelfs het uitsteken van de nationale vlag is dank zij de schitterende dis cipline van het moderne Italië zoo nauwkeurig geregeld dat de strengste hofétiquette het niet meer zou kunnen verbeteren. Uiteraard zegt het dan echter nog maar weinig over den graad van geestdrift der vlaggende bur gerij. Nog dezer dagen bleek uit een belangwek kende strafprocedure, hoezeer de Italiaansche huisvader niet slechts verplicht is, de vlag bij voorkomende gelegenheden uit te steken, maar ook haar buiten de voorschriften der partij om binnen te houden. Een brave landbouwer im mers had uit vreugde over den rijken oogst in den laatsten herfst den euvelen moed gehad de vlag aan zijn boerderij uit te steken. Al gauw had hij bezoek van de veldwacht, in casu de carabinieri, die op gestrengen toon wenschten te weten, waarom hier gevlagd werd en onmiddel lijk tegen den zondaar een gepeperd procesver baal opmaakten. Het klinkt onbegrijpelijk, maai de rechter veroordeelde den blijden huisvader wegens onbevoegd vlaggen tot eenige weken op sluiting en pas in hooger beroep schijnt het dat het hof meer begrip zal toonen voor de „onge disciplineerde daad van vreugde" van onzen ge lukkigen landbouwer. Het vlaggen is hier dus meer een kwestie van partijdiscipline dan uiting van spontane blijdschap der bevolking. Men moet den Duce toegeven dat hij het slui ten van het verbond met den grooten Duitschen buurman voor zijn volle met groote bekwaam heid geleidelijk heeft weten aanvaardbaar te maken, ofschoon het tempo toch nog dusdanig was, dat wijde leringen in Italië ervan onder den indruk zijn. Knap was daarom de regie, die, juist de laatste dagen vóór de definitieve ondertee- kening van het Italiaansch-Duitsche verbond en onder gebruikmaking van al den persoonlijken invloed van Mussolini op de hem blindelings vertrouwende bevolking de bezwaren trachtte te bezweren van die grensprovincies, waar nog meer dan elders de noodzakelijkheid werd ge- Verzekeringssom voor de wordt uitbetaald. Paris' Grootste deel wordt door Britsche maat schappijen gedragen. De Compagnie Générale Transatlantique deelt mede, dat de assuradeurs van de „Paris" beslo ten hebben de verzekeringssom voor het schip uit te betalen. Deze bedraagt 96 millioen francs. Bijna het geheele bedrag zal door de Londen- sehe markt worden betaald, aangezien de Fran sche maatschappijen zich voor een groot deel hier hadden herverzekerd. Oud-opperbevelhebber van land- en zeemacht. Vrijdagavond om tien minuten voor twaalf is generaal C. J. Snijders, oud opperbevelhebber van de Nederland- sche Weermacht, zacht en kalm over leden. Generaal C. J. Snijders is op 29 September 1852 geboren te Nieuwe Tonge, de middelste van de zeven zonen van een geneesheer, van wie drie het gebracht hebben tot den rang van generaal. Als jong cadet van nog geen 17 jaar deed hij op 3 September 1869 zijn intrede in de Koninklijke Militaire Academie, waar hij werd opgeleid voor de Genie. In den zomer van het jaar 1873 vertrok hij voor twee jaar naar Indië. Tezamen met den tweeden luitenant J. B. van Heutsz nam de tweede luitenant Snij ders in de jaren 1873 en 1875 deel aan de ex peditie in Atjeh. Hij kweet zich zoo goed van zijn taak. dat hij benoemd werd tot ridder in de militare Willemsorde 4e klasse. Tevens werd hem de Atjeh-medaille 1874/1875 toegekend. In den zomer van 1875 keerde hij naar Neder land terug waar hij een jaar later werd aan gesteld als leeraar in de genie-wetenschap aan Fransch journalist ontvoerd. Lekke band verschafte gelegenheid tot ontvluchten. PARIJS, 26 Mei. Naar thans bekend wordt heeft zich gisteravond in Parijs een geheimzinnige ontvoeringsgeschiedenis afge speeld, waarvan nog geen opheldering is ver kregen. De bekende journalist en hoorspel schrijver Roger Petit werd, toen hij het mi nisterie van P.T.T., waar hij een bespreking over radio-aangelegenheden had gevoerd, ver liet, door drie onbekende mannen in een voor het gebouw gereedstaande auto gesleurd. De wagen reed onmiddellijk met groote snelheid weg. De mannen vertelden Petit in de auto dat zij hem naar den „chef"' zouden bren gen. In het Bois de Boulogne kreeg de auto een lekken band, zoodat men gedwongen was te stoppen. Het gelukte Petit de vlucht te ne men en te ontkomen. De bandieten losten ver schillende schoten achter hem. Hij werd door drie kogels getroffen, doch slechts licht gewond. Toen de inmiddels door Petit gealar meerde politie in het Bois de Boulogne aan kwam, waren de ontvoerders al verdwenen. Petit bevindt zich op het oogenblik in het ziekenhuis. Het onderzoek van de politie is nog in vollen gang. (United Press). voor het oog is Uw linnengoed wanneer U het laat behandelen door de IJMUIDER WASSCHERIJ, SNELLIUSSTRAAT 39 IJMUIDEN. TELEF. 4371 TELEF. 4371 (Adv. ingez. Med.> dat de vnHri?r Chamberlain de meening uil V()'-I ziin n!Ien a,-1.e den vrede willen en bijge- den urJf°0n j,ke insPanningen ten gunste vreae Eoedkeuren. De Japansche marine heeft verklaard, dat de scheepvaart aan de Chineesche kust practisoh als geblokkeerd dient te worden beschouwd. Op de kaart zijn aangegeven de verdrags havens, die krachtens overeenkomsten met vreemde mogendheden, voor hun handels schepen opengesteld zijn in het tusschen haak jes vermelde jaar. De streepjes boven sommige namen beteekenen lat deze havens in handen der Japanners zijn. De overige zijn nog in het bezit der Chineezen Volgens Japansche kringen zouden buiten- landsche schepen hulp verleenen aan het regime van Tsjang Kai Sjek, hetgeen aanleiding zou geven tot een algemeene Japansche blokkade. In het bovenste nevenkaartje is de situatie van Amay en Koelangsoe, dat op een klein eiland gelegen is, aangegeven. Indien de blokkade door Japan geforceerd zou worden, zouden economi sche tegenmaatregelen van sommige andere landen niet achterwege blijven. De kaart geefl den lezer een duidelijk over zicht van de belangen, die de mogendheden nog in China bezitten, al zijn sommige havens door Japan bezet. ning van de Indische luchtlijnen op 1 Novem ber van dat jaar bij te wonen. Ten derden male vertrok gen. Snijders, dit maal op verzoek van de K.N.I.LL.M. op 76- jarigen leeftijd, in 1929, nogmaals naar Indië, om eenige moeilijke puzzles, die zich voorge daan hadden met de Indische autoriteiten, op te lossen. Deze besprekingen leidden tot vol ledige overeenstemming. Sindsdien heeft generaal Snijders zich op luchtvaartgebied hoofdzakelijk bezig gehou den met de leiding van het comité vliegtocht Nederland-Indië en met den raad van bestuur van de K.N.I.L.M. waarin hij zitting had, zol der dat nochtans zijn belangstelling voor alle andere luchtvaartevenementen ook maar in het minst verzwakt werd. De naam van generaal Snijders zal verbon den blijven aan de luchtvaart, waarvoor hij zooveel gedaan heeft, door de stichting „Ge neraal Snijders-fonds" en in de instelling van een „Generaal Snijders-medaille". Na de succesvolle Kerstvlucht in recordtijd van de „Pelikaan" naar Indië, en den terug tocht, eveneens in recordtijd, waarbij de piloot Smirnoff door een mistlaag heen het toestel op Schiphol wist neer te zetten, nam generaal Snijders het initiatief tot de instelling van een „Pelikaan"-fonds. Met de voor dit fonds ingezamelde gelden werd later gevormd de stichting Nationaal Luchtvaartfonds, welk fonds zich ten doel stelt de behartiging van de nationale luchtvaartbelangen. Op lateren leeftijd heeft generaal Snijders zich nog in de politiek begeven en werd hij de leidende figuur in Nationaal Herstel. Als zoo danig werd hij als lijstaanvoerder voor deze partij bij de verkiezingen van 1933 tot lid van de Tweede Kamer gekozen. Hij nam echter geen zitting, doch stond zijn zetel af aan zijn opvolger, mr. Westerman. 'Tenslotte kan worden gememoreerd, dat ge neraal Snijders zich steeds in woord en ge schrift een krachtig tegenstander heeft ver klaard van éénzijdige ontwapening. Eenige ja ren geleden is hij opgetreden op een grooten debatavond in den Haagschen Dierentuin, waarbij prof. van Embden het pro en generaal Snijders het contra van eenzijdige onwapening verdedigde. Niettegenstaande zijn hoogen leeftijd was generaal Snijders een krachtige persoonlijk heid. Zijn groote vitaliteit en nog steeds actief optreden op velerlei gebied dwong aller be wondering af. de Koninklijke Militaire Academie. Deze func tie vervulde hij tot 1880. In 1883 werd hij ka pitein bij den staf van het inmiddels inge stelde wapen der genie. Majoor werd hij 29 Juli 1901, Gorinchem zag hem als eerstaanwezend ingenieur der genie. Daarna bekleedde hij dezelfde functie te Haar lem en, na op 7 Augustus 1903 tot luitenant kolonel te zijn bevorderd, werd hij comman dant in het eerste geniecommandement op 20 Juni 1904, als hoedanig hij op 16 Juli 1906 den kolonelsrang bereikte. Intusschen had de genie-officier Snijders zich zeik een uitstekenden naam verworven, dat hij in 1906 benoemd werd in een commis sie, welke ter uitvoering van het Stockholm- sche traetaat, dat de scheiding van Noorwe gen en Zweden bezegelde, de ontmanteling van de Noorsche v'estingen op de grens van de bei de landen had te controleeren. In het voorjaar van 1908 bleek, hoe hoog de capaciteiten van kolonel Snijders gewaardeerd werden, toen hij, ofschoon nooit in aanraking geweest zijnde met den generalen staf en ook geen oudstudent van de Hoogere Krijgsschool, belast werd met de waarneming van de functie van sous-chef van den generalen staf, in welke functie hij, na bevordering tot generaal-ma joor, op 16 Juli van dat jaar definitief werd benoemd. Op 1 Juli 1910 was hij chef van den generalen staf geworden. Op 31 Maart 1911 kwam zijn benoeming tot luitenant-generaal. Toen brak de groote oorlog uit. Op 31 Juli 1914 werd het unieke koninklijke besluit ge nomen, waarbij luitenant-generaal Snijders benoemd werd tot opperbevelhebber van land en zeemacht. Op 9 Augustus 1914 volgde de be noeming tot generaal. Generaal Snijders, wiens militaire carrière tot dusverre schitterend, doch niet uitzonderlijk geweest was, werd in de mo- bi'isatiejaren tot een nationale figuur van de eerste grootte. Genoegzaam bekend zijn zijn werkkracht en de bezieling, welke van hem uitging. In de dikwijls spannende episoden van den volke- renstrijd zoo dicht bij onze grenzen was de op perbevelhebber van land- en zeemacht een rots van rust. Bij Kon. Besluit van 9 November 1918 is neraal Snijders op zijn aanvraag onder toe kenning van het recht op pensioen op de meest eervolle wijze ontslag verleend uit den militairen dienst en hem de bijzondere dank betuigd voor de uitnemende diensten, door hem aan Hare Majesteit de Koningin en aan den lande in verschillende gewichtige betrek kingen en in buitengewoon moeilijke omstan digheden bewezen. Na terugkeer in het burgerleven, kende de „generaal", zooals hij sindsdien genoemd werd, geen rust, doch nam deel aan veleriei werk. Hij schreef met den oud-sous-chef van den gen. staf, luit.-generaal R. Dufour, op verzoek van het Nederlandsch comité tot onderzoek van de oorzaken van den wereldoorlog, het boek „De mobilisatiën bij de groote Europee sche mogendheden in 1914 en de invloed /an de generale staven op het uitbreken van den wereldoorlog". Zijn belangstelling voor de luchtvaart da teert reeds van de eerste jaren dezer nieuwe techniek. In 1907 werd hij de eerste voorzitter van de Nederlandsche vereeniging voor Lucht vaart, in 1912 eerelid dezer vereeniging. Na zijn pensionneering heeft de generaal zijn be langstelling overgebracht op de burgerlucht vaart, waarvan hij de ontwikkelingsmogelijk heden voorvoelde. ïn 1918 was hij de voorzitter van het dagelijksch bestuur van de EL.T.A., in 1920, bij zijn eerste bezoek aan Indië als vertegenwoordiger van de vereeniging „Ons Leger", had hij op zich genomen bij de Indi sche regeering en autoriteiten de belangen van de burgerluchtvaart te bepleiten. De bespre kingen hadden een bevredigend verloop en leidden tot een ontwerp-overeenkomst, waarin aan de K.L.M. vergunning verleend werd het luchtverkeer in Indië uit te oefenen. Deze ontwerp-overeenkomst vond echter geen ge nade in de oogen van den minister van kolo niën en de Indische luchtvaartplannen wer den voorloopig opgeborgen. In 1923 werd het comité „Vliegtocht Neder land-Indië" opgericht onder voorzitterschap van generaal Snijders. Het werk van dat co mité is overbekend. In 1926 besloten eenige groote lichamen tot oprichting van een Nederlandsch-Indische 'uchtvaart maatschappij, die dan ook werd op gericht en in 1928 ging generaal Snijders, op uitnoodiging van de Indische vereeniging voor luchtvaart, wederom naar Indië om de ope- Gooische tram vraagt autobus- concessies aan. De commissie ter uitvoering van het Regle ment Autovervoer Personen vergaderde Vrij dagmiddag in het gebouw der Provinciale Griffie te Haarlem ter behandeling van een aantal concessieaanvragen voor het exploitee- ren van autobuslijnen. De belangrijkste aanvraag was die van de N.V. Gooische Tramweg Maatschappij te Am sterdam om vergunning voor het exploiteeren van busdiensten tusschen Laren (tramstation) en Baarn (station N.S.) over Eemnes-Buiten en Eemnes-Binnen, voorts tusschen Hilver sum (station) en Bussum (station) over La ren, Blaricum en Huizen en ten slotte tus schen Amsterdam (station W.P.) en Laren (station) met een zijtak naar Muiderberg.' De Vereeniging voor Vreemdelingen Ver keer te Muiderberg en het gemeentebestuur hadden tegen deze laatste aanvraag bezwaren ingediend, omdat zij voor Muiderberg een rechtstreeksche verbinding wenschen. De burgemeester van Muiden, de heer Th. C. D. Coops, lichtte de bezwaren nader toe en verklaarde, dat een rechtstreeksche dienst voor Muiderberg een levensbelang is. Voorts diende mr. F. van der Goot namens de 's-Gravelandsche Tramweg Maatschap pij en de N#V. Motoromnibusdienst te schappij en de N.V. Motoromnibusdienst te Hilversum bezwaren in tegen de aanvragen van de Gooische Tram. Mr. Bierman zette het standpunt van de directie der Gooische Tram uiteen en ver klaarde, dat men niet de bedoeling heeft terug te komen op een vroeger afgewezen aanvraag betreffende een sneldienst tusschen Amsterdam en het Gooi. De Gooische wil slechts haar tramdienst in een busdienst omzetten en de kommen van Naarden en Muiden ontlasten. Bestaande diensten zullen niet benadeeld worden en ten aanzien van Muiderberg is men gaarne tot een schikking bereid. In zijn repliek zeide mr. Van der Goot nog. dat de aanvraag toch de mogelijkheid van een sneldienst geenszins uitsluit. Indien zij wordt toegestaan, zullen twee bestaande diensten ernstig nadeel ondervinden. CRICKET TIN ENOET.ANT). In den wedstrijd tegen Cambridge Univer sity scoorde Yorkshire 454 runs voor het verlies van slechts 3 wickets. In de eerste innings sloegen de kampioenen 350—2 en in de 2de 1041 bijeen. De studenten herstelden zich na een zwak begin (84) door in de 2de innings 369 (Brookhurst 106 not out) te ma ken. Yorkshire won de match met 9 wickets. Middlesex 402 en 8—1 versloeg Hampshire 183 en 224 (Smith 450) met dezelfde cijfers. De West-Indiërs 480—7 wonnen met innings van Oxford University 232 en 243. Ook Essex 406 behaalde een inningsoverwinning op Sus sex 149 en 244. Nichols die een century scoorde nam in de 2de innings voor Essex 5—35. Aleen de wedstrijd LancashireLeicestershire ein digde in een draw, In deze wedstrijd werden niet minder dan 1362 rans gescoord, door Lancashire 464—8 (gesl.) en 243—6 (gesl.). Iddon 100 not out, Flamson 482, hooge to talen die door Leicester met 361 en 2948 beantwoord werden. VOETBAL. SERIE-WEDSTRIJDEN VAN T.H.B. OP 25N PINKSTERDAG. De seriewedstrijden worden voortgezet met de wedstrijden van groep D. Deze wedstrijden moeten uitmaken welke vereeniging met. de winnaars van groep A, B en C in de finale- groep zal uitkomen. Te 11 uur wordt begon nen met twee eerewedstrijden tusschen Riva len en "\H.E. Te 1 uur spelen Rivalen 1—VI. Vogels en Amstel 1T.H.B. 1. De winnaars hiervan spelen te 3 uur tegen elkaar voor een plaats in de finale. 11 uur: T.H.B. 2Rivalen 2. T.H.B. jun.-Rivalen jun. 1 uur: Amstel 1T.H.B. 1. VI. Vogels 1—Rivalen 1. 2.30 Adspirant wedstrijden. 3 uur: Finale de minnaars.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 11