het duitsche aandeel in den Spaanschen burgeroorlog Meer dan 40 Russische vliegtuigen aan de Mandsjoerijsche grens neergeschoten? Japansche lezing van het jongste incident. ONEENICHEID in het Britsche Conservatieve Kamp IT j PROGRAMMA ifOËNSD AG 31 MEI 1939 Deelneming begon reeds kort na het uitbreken van den strijd. - Het Duitsche militaire weekblad „Die Wehruiacht" wijdt een bijeonder num- r aan de activiteit van het Condor- Sen in Spanje. Dit is voor den eer- ftrn keer, dat van oificieele zijde bij zonderheden worden gepubliceerd over dit legioen. om 15.000 man Marokkaansche troepen, munitie, kanonnen en andere zware wapenen over de Straat van Gibraltar te brengen, zoodat men gerust kan zeggen dat reeds in dit stadium de Duitsche hulp voor de Franco-partijen van be slissende beteekenis is geweest. Duitsche jagers waren het, die de verdedigers van het Alcazar van Toledo met levensmiddelen voorzagen. Duit sche vliegers maakten den weg naar het noor den vrij van vijandelijke luchtstrijdkrachten. „Reeds sedert eind Augustus 1936", zoo zegt de Nachtausgabe dan ook, „zijn de Duitschers een onontbeerlijk bestanddeel van de nationaal Spaansche strijdkrachten geworden". GENERAAL SPERRLE. De generaal van de luchtmacht Sperrle deelt mede, dat 6500 vrijwilligers in begin November 1936 te Cadiz zijn aangekomen. Zij werden naar Sevüla gebracht, waar vliegtuigen en luchtdoel artillerie waren. Snel werd een gevechtsgroep van drie escadrilles gevormd. Verder deelt ge neraal Sperrle mede, dat Duitsche vliegtuigen in enkele dagen 5000 Marokkanen en manschappen van het vreemdelingen-legioen uit Afrika naar Spanje hebben overgebracht. De kolonel van den generalen staf Von Funck »eeft bijzonderheden over het deelnemen van een pantsercorps en van een instructiecorps aan den oorlog. Dit instructiecorps stond onder lei ding van een Duitschen kolonel. In September 1936 werd besloten, dat het Duitsche leger zou deelnemen aan den burgeroorlog in Spanje en onmiddellijk werd een pantsercorps naar Spanje gezonden. Op wensch van Franco zelf nam dit corps als zelfstandige Duitsche afdeel ing aan den strijd deel. In het begin van 1937 vroeg de Spaansche le gerleiding of de Duitschers de jonge Spaansche officieren wilden opleiden. Spoedig werd een wijdvertakte opleidingsorganisatie in het leven geroepen, waar eerst de leiders van de infan terie en vervolgens van de overige wapens wer den opgeleid. De Duitsche instructeurs kregen hierbij een waardevolle hulp van de Duitschers in Spanje, voor een groot deel oudstrijders, die veel bijdroegen door hun kennis van taal en volk. Naar schatting van kolonel Von Funck hebben 56.000 Spanjaarden van deze Duitsche opleiding geprofiteerd. Tenslotte publiceert het blad een facsimile van een brief, welke Franco aan de redactie heeft gezonden en waarin hij schrijft: „Het Spaan sche leger brengt hulde aan den moed en de discipline van de Duitsche kameraden, welke be lichaamd zijn in hen, die op Spaanschen bodem zijn gevallen. Ook de nationaal-socialistische Korrespondenz wijdt een speciaal nummer aan het optreden van het Condor-legioen. Hierin komen talrijke beschrijvingen er» uit treksels uit dagboeken voor, welke door leden van het legioen werden gemaakt. Onder leiding van Karl Ritter wordt een film opgenomen van het* Condor-legioen, welke tot titel zal dragen „Duitsche vrijwilligers in Span je, een strijd tegen den wereld-vijand". Karl Ritter is in Spanje geweest en heeft deelen van het offensief van Franco gefilmd. Het slot van ae film zal zijn de overwinningsparade te Ma and en het binnentrekken van het Condor- legioen in Berlijn. De „Reisvereeniging Union". Uit de relazen in de Duitsche bladen over de verrichtingen der Duitsche vrijwilligers blijkt dat de Führer reeds in den zomer van Mb, toen de burgeroorlog nog pas was begon- en, en de situatie voor Franco hopeloos scheen, aesioten had om hem metterdaad te ondersteu nen, aldus lezen wij in de N.R.Ct. Twee weken nadat de opstand in -larokko was begonnen, vertrok uit Hamburg een eerste transport Duitsche vrijwilligers, 85 man, vermomd als le den van een „reisvereeniging Union" naar Spanje. De „reisvereeniging" werd ingescheept op de Usamoro van de Wörmann Linie, welke 6 nieuwe Heinkelviiegtuigen-51. onderdeden voor Jus-52, 2 c.M. luchtafweer kanon had n0ff a^er^anc^ mcer aan boord JimW*f6r werden binnen tien dagen 20 hof W ?nsP°rtmachines van Berlijn-Tempel- Door riP fn, lweg naar Spanje gebracht, ze hulp alleen was het Franco mogelijk Koning George spreekt te Victoria. «Voorspoed ligt in samenwerking". ndmtitee? noenm&al, aangeboden door raad ïZ ^ollverneur en den provincialen de Pnpoic^wrch. Cohrmbia te Victoria heeft Stafford Cripps vraagt weder- toelating tot de Labourparty. Dinsdag heeft de nationale uitvoerende raad van de Britsche ax-beiderspartij te Southport een speciale vergadering gehouden om het verzoek van Sir Stafford Cripps en vier ander uitgestoo- ten leden om wedertoelating tot de arbeiders partij te bespreken. Besloten werd de zaak in handen te stellen van den nieuwen uitvoeren den raad, waarvan de samenstelling in de heden te houden conferentie zal worden bekend ge maakt. (Sir Stafford Cripps was naar men weet geroyeerd wegens zijn actie voor een Volks front. Red.), De conferentie van de Labourparty heeft met 2,363.000 stemmen tegen 55.000 een reso lutie aangenomen, waarbij de buitenlandsche politiek van de regeering-Chamberlain wordt veroordeeld, en waarin de ongerustheid van een deel van de partij tot uitdrukking komt over het voortdurend uitstellen van het tot stand komen van een gemeenschappelijk ver dedigingsverdrag tusschen Engeland, Frankrijk en de Sovjet Unie. Verder wordt verlangd, dat een „werkelijke Volkenbond" wordt opgericht. De conferentie verwierp met 1.670.000 stem men tegen 286,000 een resolutie waarbij iedere vorm van dienstplicht werd afgewezen. De partij heeft met vrijwel algemeene stem men een motie aangenomen, waarin de Palestijn- sche politiek der regeermg, zooals die in het Witboek uiteengezet is, wordt verworpen. Een rede van ir. Al bar da. Op het congres der arbeiderspartij heeft de Nederlandsche gedelegeerde Albarda in het Engelsch een rede gehouden. Hij zeide o.m.: Nu heden ten dage de beginselen van democratie, vrijheid en rechtvaardigheid in verscheidene landen met voeten getreden en in andere landen ernstig bedreigd worden, wenden wij den blik vol vertrouwen naar uw land als den onvei-saagden kampioen der democratie. Parlementsverkiezingen Hongarije. Regeering beschikt over 199 zetels tegenover een eventueele oppositie van 61. Maandag en Dinsdag zijn in Hongarije ver kiezingen voor het parlement gehouden. De uitslag is als volgt: Regeeringspartij 180 zetels (130 zetels in de ontbonden Kamer). Christelijke partij 3 zetels. Agrariërs 14 zetels (21 zetels in de ontbon den Kamer. Pijlkruisers (Hubay) 28 zetels. Nat. soc. (Palfy) 4 zetels. Nationaal front 4 zetels. Chist. Nat. front, 3 zetels. Soc.-dem. 5 zetels (11 zetels in de ontbon den Kamer). Liberalen (Rassay) 5 zetels (10 zetels in de ontbonden Kamer). Onafhankelij ken 6 zetels. Wil des volks 1 zetel. In de ontbonden Kamer hadden de recht- sche groepen tezamen 23 zetels, de fascistische Pijlkruisers en andere nationaal-socialisten 6 en het gematigde centrum 44. In de nieuwe Kamer, welke 10 Juni bijeen zal komen, zal de regeering beschikken over een meerderheid van 199 zetels tegen een eventueele oppositie van 61. Khalil Sjahin doodgeschoten. Leider der gematigde Arabieren in Palestina. Khalil Sjahin, een der Arabische leiders die heeft deelgenomen aan de jongste bijeen komst der Verdedigingspartij, waarin besloten was het Witboek te aanvaarden als basis van onderhandeling, werd Maandagavond in zijn huis te Bethlehem doodgeschoten. Tsjechische betooging in den schouwburg te Praag. Tijdens de opvoering van de Tsjechische nationale opera „Libuse" is het tot patriotti sche betoogingen gekomen. De slotprofetie van Libuse, de eerste vorstin der Tsjechen, luidende „het Tsjechische volk zal roemrijk allerazernijen van de hel overleven", werd zoo meldt Havas overstemd door een or kaan van toejuichingen, die een kwartier aan hield, de musici speelden daarop het Tsjechi sche volkslied. Voorts meldt Havas dat de Tsjechische po litie een twintigtal Tsjechische fascisten ge arresteerd heeft, die in uniform in de straten der hoofdstad liepen. Ernstige eruptie in Alaska. Nederzettingen door gloeiende asch bedekt. JUNEAU (Alaska). 31 Mei. Sinds 1931 is hier de eerste groote vulkanische uitbarsting voorgekomen. De 8400 voet hooge berg Veniamin heeft gloeiende asch uitgestort over de nabijge legen nederzettingen. Kleinere aardschokken be- begeleiden de uitbarsting. Uit het kleine plaatsje Chignik wordt bericht dat de aschlaag een hoog te van twee voet bereikte. De lucht is nog zoo verduisterd door den aschregen dat het den ge- heelen dag schemerlicht geweest is. De bewoners bereidden zich voor om te vluchten, indien de uitbarsting zich nog voortzet. (United Press). Jachtvliegtuig niet fantastische snelheid. De „Evening News" deelt mede, dat het Britsche ministerie van luchtvaart het pro totype bezit van een jachtvliegtuig, dat in horizontale vlucht een snelheid heeft behaald van 835 K.M. per uur en in duikvlucht een senlheid van 1.115 K.M. kan bereiken. Polen antwoordt den Senaat van Danfzig. Dantzigsche autoriteiten voor het gebeurde te Kalthof verant woordelijk gesteld. De diplomatieke vertegenwoordi ger van Polen te Dantzig, minister Chodacki, heeft het antwoord van da Poolsche regeering op de nota van den Senaat inzake het incident te Kalthof overhandigd. De Poolsche regeering stelt de Dantzigsche autoriteiten voor de ge beurtenissen te Kalthof verantwoor delijk. O.a. wordt het slechts natuurlijk geacht dat de Poolsche beambten, die zich naar Kalt hof begaven, zich van wapens hadden voor zien. De Poolsche regeering is van oordeel dat de Poolsche beambten niet van nalatigheid beschuldigd kunnen worden en zij kan niet toelaten dat de Senaat eischen stelt ten aam zien van een ontslag dezer beambten. Van bevoegde Dantzigsche zijde wordt ten aanzien van het Poolsche antwoord o.a. ver klaart, dat de Poolsche regeering tracht de feiten op hun kop te zetten ofschoon de offl- cieele resultaten van het onderzoek over het werkelijke verloop der gebeurtenissen geen twijfel mee toelaten. Wanneer Polen weigert den gecompromiteerden ambtenaar terug te roepen en zegt, dat de Dantzigsche regeering het recht niet heeft zulks te eischen, moet geconstateerd worden, dat Polen klaarblijke lijk alles in het wérk stelt om een opheldering en kalmeering van de Dantzigsch-Poolsche be trekking bewust te verhinderen, zoo zegt men in deze kringen. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Haarlem geeft belanghebbenden in overweging om, alvorens in relatie tetreden met Arnoldus Petrus van Rijn, geboren te Sassenheim 22 October 1893, bollen- kweeker, wonende te Haarlem, Westergracht 43 rood, met betrekking tot de levering van bloem bollen of de door dezen persoon aangeboden z.g. Calystegia-roos, inlichtingen in te winnen aan zijn bureau, afdeeling rechei-che, Smede straat 9 alhier. A. P. van Rijn voornoemd doet ook zaken onder de namen: „Eerste Haarlemmer Blumen- zwiebelzüchterei und Handlung". „Culture et Commercedes Vignons a Fleurs de Harlem, maison renommée", en „First Haarlem Bulb- nursery and Bulb trade". groetimtiSi0 konin'£ in antwoord op een be- een toeLr» ot Va^ den Provincialen premier Hier aan A i g ouden> waarin hij o.a. zeide: ik dp tvwh- v van den Grooten Oceaan kan Zita iSJ'lïeseHen' die Canada inneemt. afa 7,Tw';r ramen zien uit op Europa, ta SuSS?™?® °P Azië on het Verre Oos- ttmtïïl hu wetenschap de ruimte Ter- '~ee wproiA ,and een verkeersweg tusschen ken der ffworden. Eens zullen de vol- spoed m besef komen, dat voor- fiict," Menwerking ligt en niet in con- De opperbevelhebber der Britsche troepen in Palestina, luitenant-generaal Robert Haining (derde van links), bespreekt de situatie met zijn officieren tijdens de ongeregeldheden bij de afkondiging van het Witboek. Protesten over en weer. De grensincidenten, die zich in de af- geloopen weck hebben voorgedaan in het district Nomonlian, in de buurt van het Bocir-mcer in het grensgebied van Mandsjoekwo en Buiten-Mongolië wor den door de Japansche pers van zooda nig belang geacht, dat men ze vergelijkt met den slag bij Tsjang Koe Feng, al dus het persbureau Domei. De Japansche minister van oorlog generaal Itagaki en minister van buitenlandsche zaken Arita hebben in den Dinsdag gehouden minister raad in bijzijn van de regeeringsadviseurs ver slag uitgebracht over de gebeurtenissen. De over de gebeurtenissen ontvangen bijzon- dex-heden maken het mogelijk de incidenten thans nauwkeurig te reconstrueeren. Zondag om negen uur zijn in de buurt van het Boeïr-meer vijf jachtvliegtuigen van het type 116 over de grens gekomen. Japansche vlie gers bonden den strijd aan in een zandstorm. De Russische vliegtuigen werden neergehaald. Om tien uur tien kwamen twintig andere Russische vliegtuigen boven het district Nomonhan. Hier van werden negen omlaag geschoten. Tegen het LORD STONEHAVEN BEDANKT voor de candidatuur van een be langrijke functie. Onze Londensche correspondent schrijft: LORD STONEHAVEN heeft bedankt voor de eer van het presidentschap van een belangrijke afdeeling in Schot land van de landelijke Conservatieve Partij, die van Kincardine en West Aber deenshire. De Lord komt uit die streek en werd beschouwd als de aangewezen man voor het ambt. Hij heeft het geweigerd omdat hij het niet eens is met de houding van den premier tegenover de Duitsche koloniale aan spraken, een houding die tegemoetkomend is. Lord Stonehaven wil van geen tegemoetko- menschheid op dit punt weten. Reeds sedert lang wordt hier de voorstelling gegeven dat Chamberlain persoonlijk bereid is onder ze kere voorwaarden de Duitsche koloniale eischen geheel of ten deele in te willigen. Lord Stonehaven moet dat ook hebben gehoord maar tot nu toe kan hij er geen bijzondere be teekenis aan hebben gehecht. Nu de Premier echter in het Lagerhuis heeft aangekondigd dat hij bereid is over de methoden te praten, waarmee aan redelijke verlangens van an dere landen zou kunnen worden voldaan, ook als dat „een wijziging in den bestaanden toe stand der dingen" mee zou brengen, heeft Lord Stonehaven bij wijze van protest tegen deze verklaring voor de hierboven vermelde candidatuur bedankt. Hij heeft in de woor den van den Premier gelezen dat deze bereid is aan Duitschland de koloniën, die het voor den oorlog bezat, terug te geven. Niet algemeen is aan Chamberlain's woor den deze uitlegging gegeven. Men kon in het verband, waarin ze werden gebruikt, ook wel concludeeren, dat Chamberlain niet de aspi raties van Duitschland, maar die van Duitsch land's bondgenooten en halve bondgenooten op het oog had. Zijn woorden waren een deel van een betoog over de kwestie van de samen werking met Rusland, welke ten doel heeft Duitschland in toom te houden. Beteugeling van Duitsche expansie was het thema van de rede en Duitsche aspiraties waren het niet. Volgens sommige lezingen had Chamberlain het oog op de aspiraties van landen, die even tueel door werkeloos te blijven, zouden kun nen helpen aan de beteugeling van Duitsch land. De moeilijkheid met de Russische sa menwerking was dat ze die landen definitief aan de zijde van Duitschland zou brengen. Zoo ongeveer hebben velen Chamberlain's verwijzing naar de aspiraties van andere lan den opgevat. Hoe het zij, Lord Stonehaven, die de wer king van Chamberlain's geest beter zal ken nen dan de meesten, heeft er de andere uit legging aan gegeven en zijn actief protest is er op gevolgd. Deze Lord is niet de eerste de beste. Hij is nu 65 jaar en heeft eerst kort geleden als president van de landelijke Con servatieve Parij vrijwillig ruimte gemaakt voor een jongere. Jaren lang is hij de machinist ge weest van de partij-machine. De machine heeft schitterend geloopen zoolang ze aan zijn zorgen was toevertrouwd. De parlemen taire Conservatieve Partij heeft er haar over weldigende meerderheid in het Lagerhuis aan te danken. Deze man dan is openlijk in ver zet gekomen tegen den Leider van de Partij. Zijn invloed in „the rank and file", zooals de part ij-gelederen in het land worden aange duid, is groot. Er is in het Lagerhuis al een kleine Conser vatieve groep, geleid door den oud-minister van koloniën en overtuigd imperialist L. S. Amery, die in vinnig verzet is tegen eik toe geven aan de koloniale aanspraken van Duitschland. De invloed van deze groep kan door Lord Stonehaven's daad slechts grooter worden. Dé laatste rebel in het Conservatieve kamp is een boezemvriend van Lord Baldwin, die zelden een gelegenheid laat voorbijgaan om te getuigen van Lord Stonehaven's bijzon der begrip van de gevoelens, welke ten aan zien van de groote politieke kwesties in de partij heerschen. De „hands off the colonies"-groep onder Amery in het Lagerhuis is op het oogenblik een veertig Conservatieven sterk. Daarnaast is een veel sterkere groep, over alle partijen ver deeld, die Duitschland tegemoet wil komen door een regeling, waarbij het Afrikaansch mandaatgebied onder internationaal beheer komt en alle naties vrij zullen zijn haar energie en haar geld aan te wenden om deze gebieden tot ontwikkeling te brengen, met inachtneming van het moderne koloniale be ginsel, dat, voor de belangen der inboorlingen moet worren gewaakt. A. K. VAN R. middaguur overweldigden 1000 Russische en 300 Mongoolsche ruiters, voorafgegaan door tien tanks en gesteund door tien vuurmonden, Mandsjoerijsch gebied. Zeventig Russische vliegtuigen namen aan deze actie deel. Ondanks deze krachtsontplooiing werden de overweldigers met zware verliezen afgeslagen. De strijdkrachten van Mandsjoekwo en Japan lieten hen tamelijk ver oprukken op het gebied van Mandsjoekwo en deden toen op twee flan ken aanvallen. Tezelfder tijd leverde de Japan sche luchtmacht slag met de vijandige lucht strijdkrachten. Meer dan veertig Russische vlieg tuigen wei-den neergeschoten. Aangezien is komen vast te staan, aldus Domei verder, dat alle Mongoolsche vliegtuigen door Russische officieren werden bestuurd, heeft de Japansche ambassadeur te Moskou, Togo, krach tig bij de regeex-ing te Moskou gepi'otesteerd. De volkscommissaris van buitenland sche zaken der Sovjet-Unie, Molotof, heeft een tegenprotest ingediend bij Togo, die dit echter van de hand wees. Militaire ki-ingen te Tokio verklaren, dat het jongste grensincident niet door Buiten Mongolië zelf is veroorzaakt doch door de Sovjet Unie is aangesticht. Dit wordt aangetoond door het genoem de feit, dat de luchtmacht van Buiten Mongolië en de gemechaniseei-de eenhe den bemand waren door Russen. De regeering van Mandsjoekwo heeft voorts door tusschenkomst van het consulaat der Sovjet Unie te Charbin krachtig geprotesteerd bij de Sovjet Russische regeering over de beschieting van twee kanonneerbooten op de Oessoeri-rivier. De Mandsjoerijsche lcanonneei-booten werden ernstig beschadigd. RADIC DONDERDAG 1 JUNI. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Gramofoonmuziek (om 8.15 Be richten. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.4i5 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (1.001.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Handwerkuurtje. 2.55 Gramofoonmuziek. Gramofooximuziek. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 GramofoonmuzKk. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gra mofoonmuziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Dames-ensemble Van Eeden en gramofoonmuziek (ca. 6.25 Berichten). 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.457.55 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Koorcon cert. 9.00 Causerie: Persoonlijke roeping. 9.30 Pianovoordiracht. 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 Gramofooximuziek (10.4511.00 Gymnastiekles). 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II, 301.5 M. Algemeen programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Berich ten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon muziek. 10.30 Voor de Vrouw. 10.35 Ensemble Jetty Cantor. 11.00 Voor de vrouw. 11.10 Ver volg concert. 12.15 Berichten. 12.17 AVRO- Amusementsorkest. 12.45 Gramofoonmuziek. I.15 Het Omroeporkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.40 Omroepox-kest. 3.15 Gramofoonmuziek. 3.30 Viool en pinano (ca. 3.45 berichten». 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Kinderkoor Zanglust en het Omroeporkest (opn.) 5.00 Na tuurhistorische uitzending. 5.30 Het AVRO- Amusementsorkest. 6.28 Berichten. 6.30 Sport- praatje. 7.00 De AVRO-Danceband en soliste. 7.35 Causerie: Materialisatie en demateriali satie van licht. 8.00 Berichten ANP, mededee- lingen. 8.20 Het Omroeporkest en solist. 9.15 Declamatie. 10.00 Orgelspel. 10.15 De Twilight Serenaders en solist. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.20 Het BBC-Northern orkest. 12.20 Re portage. 12.35 Dansmuziek (Gr. pl.) 1.20 Po pulair solistenconcert. 1.35 Gramofoonmuziek. 2.40 De BBC-zangers met pianobegeleiding. 3.10 Declamatie. 3.35 Stedelijk orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Het Parkington-kwintet. 6.00 Zangvoor dracht. 6.20 Berichten. 6.40 Landbouwpraatje. 6.55 Het BBC-orkest, de BBC-Zangers en so listen. 8.05 Causerie: The Arctic today". 8.20 Gevarieei'd programma. 9.05 Radiotoneel. 9.20 Berichten .9.50 Het Kutcher-strijkkwartct. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Henry Hall's Music Makers. 11.05 Billy Bisett's Canadions. II.35 Orgelspel. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.10 —12.20 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 12.35—12.45 Zang. 1.25—2.20 Victor Pascal's orkest. 2.35 Zang. 2.50 en 3.35 Pianovoordracht. 4.35 Vioolvoordracht. 4.505.05 Zang. 5.25 Trio-concert. 6.05 Radiotooneel. 7.20 Het Bail- ly-orkest. 8.5012.05 Opera-uitzending. KEULEN 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Het Klein Dres- densch orkest. 8.50 Omroepkleinorkest. 10.20 10.50 Volksliederen. 12.20 en 1.30 Het Omroep orkest. 2.303.20 Populair concert. 4.20 Het Stedelijk opera-orkest van Graz. 6.30 HJ-koor 7.35 Leo Eysoldt's orkest. 9.20 Reportages. 10.5512.20 Het Omroepdansorkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 De Witte Mo- riaenen. 1.05 Het Omroepdansorkest. 1.50 De Witte Moriaenen. 2.052.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Gevarieerd program- ma. 10.3011.20 Het Omx-oepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Hiet Ra dio-orkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Muzikale causerie (met gr. pl.). 6.35 Het Ra dio-orkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.30 Ra diotooneel. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.20 Het Omroepsymphonieorkest. 10.30—11.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSEKDER 1571 M. 8.35 Het Omroeporkest. 10.05 Berichten. 10-20 Uit Boedapest: Pianovoordracht. 11.05 Berich ten. 11.2012.20 Het Omroepdansorkest.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7