De Schat in de Woestijn Indië's luchtmacht wordt uitgebreid. In de groote vliegtuighal van Andir wordt druk ge arbeid aan het monteeren der nieuwe toestellen voor de Indische militaire luchtvloot Een Koolhoven-vliegtuig, F. K. 43, bestuurd door leerlingen van de school, is bij een landingspoging op een roggeveld nabij het vliegveld ..op Texel over den kon geslagen. Het toestel in zijn hachelijke positie up Een der deelnemers in actie tijdens de traditioneele ringrijderijen te Koude- kerke (Z.), welke immer od „Pinkster-drie" worden gehouden De ramp van den Amerikaanschen onderzeeër „Squalus". Een luchtfoto op de plaats van het ongeluk. Rechts onderscheidt men het bergingsvaartuig „Falcon", dat op het eerste alarm naar de aangeduide plaats was gesneld. Links eenige kleinere vaartuigen, ge reed om hulp te bieden, waar deze geboden zou kunnen worden Na een voorspoedige retourvlucht uit Ned. Indië zijn de belde sportvliegers Rous (midden) en Heymans Dinsdagavond behouden op Schiphol geland, waar zij door familieleden hartelijk verwelkomd werden De Belg Baudoin in actie tijdens de internationale tenniswedstrijden te Den Bosch-Vught De groote wegwedstrijd Parijs St. Etienne is voor de tweede maal gehouden. De start van de renners voor het eerste traject Koningin Elizabeth van Engeland legde den herdenkingssteen voor het nieuwe gebouw van het Hoog gerechtshof te Ottawa tijdens de reis van het Britsche Koningspaar door Canada Op de Reeuwijksche plassen tijdens de Goudsche Zeilweek. Een zonovergoten moment van den start der 12 meter sharpies FEUILLETON Naar het Engelsch van HECTOR JENNINGS Nadruk Verboden. 5) Neen, zoo zullen we het niet zeggen, antwoordde Mr. Fenshawe. Laten we zeggen, dat de belooning evenredig zal zijn aan de daad. Wij Fenshawes, vergeten niet, wel, Irene? Goeden dag, mijheer King. Ik hoop nader met u kennis te maken. We zullen elkander binnenkort dikwijls zien. Dick kreeg een heel vriendelijken glimlach van juffrouw Fenshawe en verliet het tweetal met een vreemd gevoel, dat er tenminste één vrouw op de wereld was, die de macht bezat om zijn bloed sneller door de aderen te doen stroomen. Terwijl hij wegwandelde onder de boomen, volgden hem de oogen van grootvader en kleindochter Dat ls een geschikt man, voor werk in de woestijd. zei de heer Fenshawe. Ja, hij ziet er precies uit als een Kruis vaarder. peinsde het meisje hardop. De oude man lachte geluidloos. Ik ontdek, dat je maar half overtuigd bent van den vreedzamen aard van onze on derneming, Irene zei hij. En ik denk. dat het nog moeilijker is u te overtuigen dat baron von Kerber tegen werking vreest grootpapa. Mijn lieve kind. die buitenlanders zijn één er. al zenuwen. Kijk naar mij. Ik heb twintig jaren van mijn leven tusschen de Arabieren doorgebracht en me daar veiliger gevoeld dan in eer. Londensohe volksmenigte. Ja, u lieve, oude schat, maar u bent graaf von Kerber niet Zenuwen, Irene, anders niets. In ieder ge val zal jouw mijnheer King het evenwicht herstellen. En als je over gevaar begint te spreken, zal ik mijn plan om jou mee te nemen moeten veranderen. Neen, dat zult u niet, lachte Irene. Wij, Fenshawes, hangen veel te veel aan elkaar! Dag. Ik zie u aan de lunch. En ze verdween, galoppeerend op haar paard, met het gemak en de vastheid van een dier Arabieren, in wie haar grootvader zoo'n vertrouwen stelde. HOOFDSTUK III. Andere landen, maar geen andere zeden. Royson had tijd genoeg om gedurende de rest van den dag over de gebeurtenissen na te denken. Hij prees zichzelf driewerf gelukkig, dat hij een avontuur had ontmoet, dat tot zulk een onvoorziene kans had geleid. Hij besefte ook; dat indien hij beter gekleed en zijn woorden en manieren strikt conventioneel waren ge weest, hem geen betrekking aan boord der Aphrodite zou zijn aangeboden. Nuchter beschouwd was er niets onheil spellends in von Kerber's wensch om zijn zaken geheim te houden. Als de baron ge mengd was in een conflict met den een of anderen onbekenden Italiaan, was zijn om gang met menschen als Fenshawe en zijn kleindochter voldoende reden om zekere ge heimhouding in acht te nemen. Den aard van de onderneming van het jacht te raden, was moeilijker, al gaf een be zoek aan de naastbijzijnde Openbare Lees zaal vaag uitsluitsel. In een boek las hij de volgende gegevens: .Fenshawe, Hiram, C. M. G., Ridder 2e. klas Osmaniek-orde, Eerelid van Caius College Cambridge, landheer en mijn-eigenaar, een geestdriftig Egyptoloog, Vice-president van het Genootschap tot exploratie van Boven- Egypte; heeft reusachtige bedragen en vele jaren van zijn leven gewijd aan het onder zoek van de Egyptische oudheid. Zijn parti culiere verzameling munten, aardewerk, gouden, zilveren en bronzen sieraden en an dere kunstwerken, die speciaal betrekking hebben op de bezetting van Egypte door de Romeinen, is waarschijnlijk ongeëvenaard... Geboren te Liverpool 16 Maart 1830, gehuwd 10 Juni 1854 met Hilda, dochter van Sir Adolphus Livingstone te Nairn. Eenige zoon, Hildebrand, geboren 27 April 1856, huwde 20 December 1880 met Irene, tweede dochter van wijlen Dr. Alfred Etowell L. L. D., Hoofd van Trinity Hall; CambridgeMr. en Mrs. Hildebrand Fenshawe kwamen om bij de schip breuk van de stoomer Bokhara bij de Pes- cadore Eilanden in 1892 en lieten één dochter na, Irene Hildegarde, geboren 11 Februari 1882". Het boek bevatte andere bizcinderheden, maar Royson verkreeg uit de bovenstaande bizonderheden een voldoende helder idee over de persoonlijkheid der beide menschen, die hij in het park had ontmoet. Wat hij gevon den had deed hem zich in nieuwe gissingen verdiepen over de bestemming van de Aphrodite, maar aangezien deze veronder stellingen uiterst speculatief waren, dienden ze enkel om hem in spanning te houden tot hij weer naar de uitrustingsfirma terugging. Daar werden hem de sleutels overhandigd van twee, groote stalen, met canvas bekleede koffers en men verzocht hem zich te over tuigen. dat ze alle artikelen bevatten, welke op een lijst waren aangegeven. De directeur gaf hem tevens een eerste klasse biljet tot Marseille, en een getypte opdracht om den trein te nemen, welke dien avond om negen uur van het Victoria-station vertrok. Bij zijn aankomst in de Fransche haven zou hij de Aphrodite in het derde haven-ibassin voor anker vinden en men verzocht hem geen enkel deel van zijn uniform te dragen, vóór hij aan boord van het jacht was. Terwijl hij, op zijn kamers aangekomen, nog eens rondkeek, herinnerde een oude enve loppe, die hij den vorigen avond had neerge worpen hem aan een vaag plan, waartoe hij, nu hij zijn haven van vertrek wist, een sterke neiging voeide. Dus schreef hij een korten brief: Beste Mr. Forbes, U was vier jaar geleden vriendelijk voor mij, zoo vriendelijk als sir Henry Royson u toestond te zijn tegen iemand, die hem op zettelijk en onvergeeflijk beleedigd had. Mijn gevoelens jegens hem zijn onveranderd. Zoo ver ik weet, kan hij dood zijn. Maar u is, ik veronderstel, nog steeds de vertrouwde be- heerscher van het landgoed Cudderham, en sir Henry Royson, indien hij nog leeft, is mis schien ongehuwd gebleven. In dat geval ben ik de erfgenaam van een kalen titel, en het kan u misschien eenige moeite besparen, indien ik u meedeel, dat ik Engeland verlaat. Om redenen, die niets ter zake doen, leef ik onder den naam van Richard King. Indien ik terugkeer of mij in eenig ander land vestig, zal ik u, laten we zeggen, na verloop van een jaar, schrijven. Beschouw alstublieft dit briefje als strikt per soonlijk en vat het niet op als de inleiding tot eenige poging van mijn kant om mij met sir Henry te verzoenen. Hij stond op het punt om zoo kort moge lijk zijn nieuwe loopbaan aan te duiden, maar bedacht zich: had von Kerber niet het geven van elke inlichting verboden? Hij onderteekende den brief en adresseerde hem aan den oudsten deelgenoot, van een advocatenfirma in Lincoln's Inn Fields. Hij was een van de eersten, die een plaats ver-i overde in den boottrein. Nadat hij de prach tige koffers had bevracht voor Marseille en een gemakkelijk hoekplaatsje had gereser veerd door er zijn valies op te zetten, wan delde hij het perron op en neer en monsterde bedaard zijn medepassagiers. Zoover hij kon nagaan, was geen der vroeger aangekome- nen een aanstaande scheepsmakker. Twee gebronsde mannen, die met lossen gang en met den eigenaardigheid om de handen ach ter de ooren te houden, die den zeeman on derscheidt van de rest van het raenschdom, het perron opkwamen, trokken hem als een magneet aan. Maar hij ontdekte weldra, flat ze officieren van de Peninsular and Oriental Steamship-Company waren, die naar Egypte vertrokken. Eindelijk ontdekte hij een man en een vrouw, een opmerkelijk paar, dat nem bijzonder belang inboezemde, aangezien oe man een ouderwetschen reiszak vastklemae, waarop een etiket geplakt was met het op vallend opschrift: „Kapitein John Stump, jacht Aphrodite - Marseilje". Het adres was half geschreven, half ge drukt, en de phonetische spelling van ne laatste woord verried een stoere cnafhans- lijkheid van geest, die werd gestaafd 000 Kapitein John Stump's uiterlijk. De dame, die bij hem was, blijkbaar m Stump, was' dor een gelukkig toeval voor h - geschapen. Zij was nog kleiner dan n echtgenoot, en daarbij buitengewoon au.- Kapitein Stuimp onderzocht wantrouwj iedere coupé van binnen en toen hy de r. O. officieren in de gaten kreeg, gromde nip Gooi je roer om, Becky!, en de tw maakten rechtsomkeert. Toevallig trad hij Rcyson's comparing binnen. Er waren dien avond niet veei gers le klas, dus ging Royson direct m y eigen hoekje zitten, stak een pijp <>P de schaduw was, deden hem twijfelen, hebber.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 8