Molotof over de Britsch Fransche voorstellen. Morgen antwoord van Moskou? Nog niet geheel tegemoet gekomen aan de Russische verlangens. Oostzee-staten dienen gegarandeerd. RADIO DONDERDAG JUNI 1939 Waarschuwing aan het adres van Japan. In zijn Woensdag gehouden rede heeft de Russische volkscommissaris van bui- tenlandsche zaken Molotof verklaard, dat de Britsch-Fransche voorstellen op verscheidene punten een voorbehoud bevatten, waardoor het te sluiten accoord ondoeltreffend zou kunnen worden. Molotof zeide, dat de Sovjet Unie een pact blijft verlangen van uitsluitend defen- sieven aard, een garantie aan alle buren van de Sovjet Unie en een concreet ac coord voor wederzijdschen bijstand voor het geval een der ondcrteckenaars wordt aangevallen. Molotof. De Sovjet Unie, aldus Molotof, streeft zonder voorbehoud naar de vereeniging van alle vredelievende volleen teneinde agressie tegen te gaan, doch wij moeten ons wel de waarschuwing van Stalin herinneren ons niet te laten gebruiken om voor andere volleen de kastanjes uit het vuur te halen. Deze woorden lokten onder de afgevaardigden groot ap plaus uit. Toen Molotof vervolgens verklaarde dat de Sovjet-Unie staat op absolute gelijkheid, had hij een vijf minuten lange ovatie in ontvangst te nemen, waarmede Stalin, Worosjilof en de an dere leden van het politieke bureau, alsmede Litwinof instemden. Onze plaats, zoo vervolgde Molotof, is in de eerste rij der volleen. Voorts zeide hij, dat de jongste Britsch-Fransche voorstellen op het be ginsel der wederkeerigheid berustte, „hetgeen een schrede voorwaarts is." Hij gaf echter te kennen, dat de Oostzeestaten nog niet gegarandeerd waren en dat de Sovjet- Unie derhalve geen verplichtingen op zich kon nemen ten aanzien van neutraal blijvende lan den, die niet in staat waren, hun neutraliteit te verdedigen. Molotof zeide, dat de onderhandelingen met Groot-Brittannië voortduurden doch, zoo zeide hij, „wij moeten vasthouden aan ons standpunt, ten aanzien waarvan wij niemand behoeven te raadplegen. De aanvallerstaten hebben reeds lang geleden ingezien, dat de buitenlandsche politiek dei- Sovjet Unie tegen agressie gericht is, doch de democratische landen hebben dit pas kortgele den ingezien. Kortgeleden zijn veranderingen in het Brilsche standpunt waargenomen en wij heb ben daarom het aanbod tot het voeren van on derhandelingen aanvaard. Na de „aanvallerstaten" in het alge meen te hebben gecritiseerd, wees Mo lotof op de verbeterde betrekkingen met Italië, waarna hij vervolgde: Wij zijn niet ongeneigd, onze handelsbetrekkingen met Duitschland te verbeteren. De Duitsch- Russische handelsbesprekingen, welke onlangs gevoerd zijn, zijn weliswaar af gebroken, doch er zijn teekenen, die er op wij'zen, dat de besprekingen hervat zullen kunnen worden. Molotof herinnerde in het kort aan de verbe tering in de betrekkingen met Polen, aan de normaliseering van de politieke betrekkingen tusschen de beide landen verleden jaar en de totstandkoming van het handelsverdrag dit jaar. Dit verdrag, zoo zeide hij, heeft tot ontwikke ling van den handel tusschen de beide landen geleid. Ten aanzien van de betrekkingen met Japan zeide Molotof, dat de Japansche bedreigingen te gen Buiten-Mongolië belachelijk en onzinnig zijn. Er is echter een grens aan dezen onzin en het is tijd, dat de Japanners met al deze provocaties ophouden. Gezien ons pact van wederzijdschen bijstand met Buiten-Mongolië zullen wij de grenzen van Buiten-Mongolië verdedigen als onze eigen grenzen. Sprekende over China herinnerde Molotof aan Brug tijdens herstelwerkzaam heden ingestort. Ernstig ongeluk in Italië. Woensdagmiddag is een brug over de Po bij Moncalière nabij Turijn ingestort op het oogenblik dat talrijke arbeiders omringd door werkloozen, werkten aan de verbetering van het wegdek op de brug. Tot nu toe heeft men uit de puinen drie dooden en tien zwaar ge wonden geborgen, doch men vreest dat nog meer slachtoffers te betreuren zullen zijn. De oorzaak'van de instorting moet worden gezocht in het feit, dat de brug door de aan houdende regens van den laatsten tijd onder lijnd was. de onlangs door Stalin afgelegde verklaring, dat de Sovjet Unie de naties, die voor haar onaf hankelijkheid strijden zou helpen. Spreker ver klaarde, dat de Sovjet Unie de Chineezen in hun strijd om de onafhankelijkheid practisch bij stond. Onder daverend applaus besloot Molotof zijn rede met de volgende woorden: De Sovjet Unie is niet meer wat zij in 1922 was, doch enkelen onzer buren kunnen dit niet inzien. De reactionnaire Japanners dienen te weten, dat zij ons niet met bedreigingen kun- en intimideeren. De rechten der Sovjet-Unie worden en zullen worden verdedigd. Het parlement heeft de verklaring van Molo tof goedgekeurd en is voor onbepaalden tijd verdaagd. Duitsch-Deensch niet-aanvalspact. Te Berlijn onderteekend. De onderhandelingen tusschen de Duitsche regeering en de Deensche regeering inzake een niet-aanvalsverdrag zijn afgesloten. Woensdag werd in het ministerie van buiten landsche zaken te Berlijn het niet-aanvals- verdrag tusschen Duitschland en Denemar ken onderteekend door rijksminister van buitenlandsche zaken Von Ribbentrop en den Deenschen gezant te Berlijn. Het verdrag dat uit twee artikelen en een protocol bestaat, vormt, aldus het D.N.B.. een belangrijke bijdrage tot de verzekering van den vrede in Europa. Aan de plechtig heid werd van Duitsche zijde deelgenomen door Von Weizsacker, Gaussen en Von Grundherr, van Deensche zijde door een legatieraad. Nederlandsclie tulpen voor mevr. Roosevelt. Aangeboden door meisjes van Nederlandsche afkomst. De echtgenoote van den president der Ver- eenigde Staten heeft een informeel bezoek aan de wereldtentoonstelling te New York ge bracht. Bij deze gelegenheid werden haar door vier meisjes in Nederlandsch costuum tulpen aange boden. De meisjes waren afstammelingen van Nederlanders. Het waren Delina van Beek, Joan Guttig, Rita Landman en Isabel de Ronde. Me vrouw Roosevelt kreeg een bouquet tulpen aan geboden, die speciaal gekweekt waren in Neder land en die den naam „Elleanor Roosevelt" dragen. Versterking van defensie en bestrijding der werkloosheid in Zwitserland. BERN 31 Mei (A. N. P.) Bij de stemming van Zondag 4 Juni a.s. zal het Zwitsersche volk zich erover moeten uitspreken, of het voor de verdere uitbreiding der landsverdediging en verschillende maatregelen tot bestrijding der werkloosheid een bedrag van ruim 400 millioen francs wil goedkeuren. In totaal betreft het 418 millioen francs. De uitgaven voor de militaire landsverdedi ging moeten gedekt worden door voortzetting van de huidige crisisbelasting, welke waarschijn lijk zal worden omgezet in een algemeene defen- siebelasting. De kosten der overige maatregelen moeten voor een groot deel worden opgebracht door een nieuwe belasting op den omzet der warenhuizen en groote handelszaken. Met uitzondering van de liberaal-conser vatieve partij en eenige groepeering van andere partijen, bevelen alle vooraanstaande politieke partijen de aanvaarding van het wetsontwerp aan. „REICHSGARTENSCHAU" TE STUTTGART. Op den Killerberg te Stuttgart wordt dit jaar een grootsch opgezette expositie op het gebied van tuin- en parkaanleg gehouden. De ten toonstelling, die een oppervlakte heeft van vijftig hectaren, is op een stuk woesten grond verrezen. Zij zal den bezoeker een indruk geven van velerlei soorten boom- en bloemen- beplantingen, alsmede rots- en waterpartijen. Benesj opent het Tsjechische paviljoen te New-York. Benesj, de gewezen president van Tsjecho- Slowakije heeft gisteren het Tsjecho-Slowaak- sche paviljoen op de wereldtentoonstelling te New York geopend, en bij deze gelegenheid het woord gevoerd. Wij gelooven, zoo zeide hij o.a., dat de vrij heid in Europa voor alle naties en staten wel licht eerder dan algemeen verwacht wordt her steld zal worden. Dictatoriale leiders kunnen tijdelijk een land regeeren, doch zij kunnen niet den geest dooden van een volle, dat in twintig jaar door vrijheid en democratie tot stand gebracht heeft, wat vele andere naties pas na veel langeren tijd tot stand vermochten te brengen. Aardschokken in Griekenland. Dorpen ernstig geteisterd. ATHENE, 1 Juni. Zeer hevige aard schokken worden Woensdag te Missolonghi op dn Peloponnesus waargenomen. De schokken duurden den geheelen morgen en middag voort. De verschrikte bevolking vluchtte uit de huizen. In de dorpen Oalavryta en Cou- nina werden de ergste verwoestingen aange richt. In hét laatstgenoemde dorp zijn alle huizen vernield en door de bewoners ont ruimd. Men vreest voor het behoud van de drinkwaterreservoirs. (United Press). Condorlegioen defileert voor Goering. Orde in drie klassen voor de strijders. Generaal-majoor Von Richthofen. Woensdagmiddag hebben de man schappen van het Condorlegioen nabij Hamburg voor generaal-veldmaar- schalk Goering gedefileerd. De man schappen werden door de bevolking van Hamburg luide toegejuicht, aldus meldt het D.N.B. Aan het hoofd van het défilé marcheer den de gevechtsvliegers, gevolgd door de jachtvliegers en de verkenners. Met de bajonet op het geweer volgden de manschappen van de luchtdoel artillerie, van den berichtendienst en de geneeskundigen dienst. Het défilé stond onder commando van gene raal-majoor Von Richthofen. De plechtigheid had plaats op de Moor- weide in de nabijheid van Hamburg en werd bijgewoond door talrijke Spaansche en Ita liaansche officieren. Goering hield een toespraak, waarin hij de gesneuvelden van het Condor-legioen her dacht. Vervolgens deelde hij mede, dat de Führer voor de vrijwilligers, die in Spanje heb ben gestreden, een orde heeft ingesteld, welke in drie klassen zal worden uitgereikt. Boven dien zullen een eskader van de luchtmacht, een regiment luchtdoel-artillerie en een af- deeling van den berichtendienst van de lucht macht den naam „Legion Condor" krijgen. Reeds dragen het regiment luchtdoel-artillerie uit Fürth en de afdeeling van den berich tendienst uit München op de rechtermouw Legion Condor" in zilveren letters. Vervolgens reikte Goering persoonlijk de hoogste klasse van de nieuwe onderscheiding uit. Deze werd ook verleend aan de nabestaan den van de in Spanje gesneuvelden. Tenslotte dankte generaal-majoor Von Richthofen Goering voor zijn woorden van erkentelijkheid. Havas meldt dat het aantal Duitschers, dat gisteren uit Spanje te Hamburg teruggekeerd is, 4700 man bedraagt, waarvan 250 officie ren. Spaansche generaals in Duitschland O.a. Yague en Aranda. Aan boord van de „Robert Ley" zijn gisteren een aantal Spaansche generaals te Hamburg tangekomen. Zij bezoeken Duitschland als gast van de Duitsche regeering. Het zijn de generaals Aranda, Yague, Solchaga, Alfonso Vega, Alfonso de Orleans y Bourbon, Garcia Valino, Martinez Campo en vice-admiraal Agafino y Armas. De Italiaansche militaire hulp aan Franco. Een artikel van graaf Ciano. In het door Mussolini gestichte fascistische maandblad „La Gerarchia" schrijft de Italiaan sche minister van buitenlandsche zaken, Ciano, „over den strijd van Italië voor de overwinning der orde in Spanje", o.a.: De rol van Sovjet Russische agenten, die in Spanje de revolutie moesten voorbereiden om het bolsjewisme den toegang -tot de Middelland- sche Zee te openen, was de fascistische regee ring welbekend. De strijd was nauwelijks begon nen of reeds waren er tal van bewijzen voor de buitenlandsche inmenging, vooral door het zen den van wapenen en vliegtuigen door Frankrijk r.aar het republikeinsche Spanje. Alle buiten landsche hulpverleening aan de roode regeering te Madrid werd door Italië aandachtig gevolgd. Op verzoek der „nationale Spanjaarden" werden eerst negen vliegtuigen, welke door de particu liere industrie ter beschikking waren gesteld, naar Marokko gezonden om het transport van Marokkaansche troepen naar het Pyreneesche schiereiland te verzekeren. Sindsdien ondersteun den de in het vervolg met andere bommenwer pers en jachtvliegtuigen uitgebreide patrouilles van het legioen de vloot en legden de actie der „roode" schepen stil. 135.265 vlieguren, 5318 bombardementen en 266 luchtgevechten zijn het resultaat der Ita liaansche hulpverleening aan Franco in de lucht, 85 Italiaansche vliegers werden tijdens den strijd eedood. Na de reorganisatie der internationale brigades stonden de nationale strijdkrachten tegenover een door de komintern voor den oorlog tegen het fascisme zwaar bewapend leger. Deze inmenging op groote schaal van Internationale elementen kon de fascistische regeering en de Italiaansche openbare meening niet onverschillig laten. Op 22 December 1936 landden te Cadiz de eer ste 3000 vrijwilligers. Verdere afdeelingen volg den. In October j.l. werden 10.000 vrijwilligers naar het vaderland teruggezonden, de overigen gereorganiseerd. In gevechten die 47 dagen on afgebroken duurden, konden de vrijwilligers on der het dempen van allen tegenstand meer dan 400 K.M. opmarcheeren. In alle voornaamste fa sen van den oorlog aldus Ciano stonden de legioensoldaten aan de zijde der dappere na tionale troepen van Spanje. Van hun waarde en offervaardigen geest getuigen de 3327 gevallenen en de 11.227 gewonden. Engelsche koningspaar te Vancouver. Begeleid door vliegtuigen van de Canadee- sche luchtmacht hebben de koning en de koningin van Engeland zich thans met het stoomschip „Prince Robert" op weg naar Van couver begeven om zich na een tocht in oos telijke richting door Canada naar de Ver- eenigde Staten te begeven, waar zij 8 Juni moeten aankomen. Nader meldt Reuter dat het Engelsche ko ningspaar te Vancouver is aangekomen. Geen onoverkomelijke moeilijk, heden meer", luidt de opvatting te Parijs en Londen. ten aanzien van de verwijzing in pP!m,.v sche voorstellen naar het VolkenbS! r" vest en ten aanzien van de positï (l™1- zeestaten. Volgens het eerstgenoemd, w 0.5''" het duidelijk dat de Britsche regeêri.. 0 15 zij een beroep deed op den glest v;.W.ei1 handvest, niet de bedoeling had te «ÏÏf et ren dat het ontworpen verdrag zou verzwakt en bemoeilijkt door peuiïïv iei1 teit, bestaande in de raadp^ging v?n Tf ten die lid van den Volkenbondsraad zijn zelfde punt rs m 1936 aan de orde £5? toen werd onderhandeld over het Russische verdrag. De Russische'„S" ituctfnoi" ihhcheiud™^ V°lk®S: Naar Havas uit Parijs meldt, rekent men er in diplomatieke kringen al daar op morgen het Russische ant woord op de Fransch-Britsche voor stellen inzake een drievoudig verdrag te zullen ontvangen en men denkt dat Moskou hierin zijn instemming met een aantal punten zal betuigen, doch ten aanzien van andere bepalingen van het ontwerp-verdrag voorbehoud zal maken. Het voorbehoud der Sovjet-Unie, zooals dit uit de rede van Molotof blijkt en uit de te Parijs ontvangen inlichtingen zou o.a. betrek king hebben op de in het ontwerp-accoord gemaakte zinspeling op den geest van het Volkenbondspact. Ofschoon de Fransch-Brit sche voorstellen niet de toepassing van de procedure volgens artikel 16 bevatten, zou de Sovjet-regeering vreezen, dat deze zinspe ling lean leiden tot verschillende uitleggin gen. Voorts geeft ook artikel 4 van het Fransch- Britsche ontwerp, dat voorziet in overleg in bepaalde gevallen van agressie, aanleiding tot het maken van voorbehoud door de Sovjet- regeering, die zou willen dat de garantie aan de Oostzeestaten meer rechtstreeksch en automatischer is. In Fransche diplomatieke kringen is men van oordeel, dat het voor behoud op deze punten niets afdoet aan het tusschen Parijs, Londen en Moskou tot stand gekomen princi- pieele accoord. Aan de regeling van de details van het accoord zal hard ge werkt worden en men twijfelt er niet aan, dat het mogelijk zal zijn, spoe dig zekere misverstanden uit den weg te ruimen en de reeds bereikte over eenstemming in den vorm van een defini tief accoord vast te leggen. De opvatting in Engeland. Naar Reuter meldt geven ook de Engelsche bladen vrij algemeen uiting aan de mcening dat de rede van Molotof niets bevatte dat een bevre digend tot stand komen van een drie- mogendheden-verdrag tegen de agressie kan verhinderen. De „Times" en de „Daily Telegraph" wij den veel aandacht aan Molotof's vermoedens Ruim veertig kinderen bij ontploffing gewond. Ernstig ongeluk in Amerikaansch stadje. Een ontploffing, die naar men gelooft, ont staan is door een ophooging van natuurgas, dat gebruikt werd voor verwarming, heeft in het stadje Barbartown in den Amerikaanschen staat Ohio een school vernield. Twee en veer tig kinderen van zes tot elf jaar werden ge wond uit de puinen te voorschijn gehaald. Vijf kinderen verkeeren in ernstigen toestand. Bovendien werden twee onderwijzers gewond. De man zonder voornaam. Ouders lieten hem de keuze Dr. Galewood, een arts te Chicago, is op 51- jarigen leeftijd overleden. Het merkwaardige van dezen man was, dat hijnooit een voor naam heeft gehad. Toen hij geboren was zoo vertelt het A.N.P. besloten zijn ouders hem zelf zijn voornaam te laten kiezen, wan neer hij oud en wijs genoeg zou zijn om dat te doen. Maar hij heeft dit nooit gedaan en daarmede is hij een „merkwaardig verschijn sel" geworden. Girocrediet - Ring en werkloosheid Lezingen van de heeren Schuurman en Mr. Visser. Voor een aandachtig gehoor spraken Dins dagavond in het O.R.G.-Centrum te Haarlem de heeren Chr.Schuurman en mr. Jan Visser over den kortelings opgerichten Girocrediet- Ring. De heer Schuurman zeide o.a. dat werkloo zen zichzelf kunnen verschaffen was zij noodig hebben, indien zij slechts beschikten over het noodige organisatorische vermogen en over een tijdelijke financieele overbrugging. De Ring nu brengt tot samenwerking con sumenten, producenten, distribuanten en werkloozen en vormt een organisatie, die op basis van de behoeften wordt uitgebouwd, en het geld, dat zoodoende in den Ring wordt De consumenten consumeeren in den Ring gestort, springt van rekening op rekening voor zoover de verrekenings-mogelijkheden dit toelaten. Het geld heeft in den Ring slechts een die nende functie en wat blijkt nu: dat het noo dige geld aanwezig is, indien slechts de juiste samenwerking wordt gevonden. Men kan voor het geld zelf, want geld draagt den angel der verdeeldheid in zich. De heer Visser zag in het streven van O. R. G. en Ring een groote overeenkomst, alleen met dit verschil, dat de O.R.G. de geestelijke zijde zoekt om deze op de prarktijk te richten, de Ring daarentegen de praktijk, om die van een nieuwen geest te doordringen. Spreker bracht het practische streven van den Ring in verband met een, zich in ons land in het stadium van oprichting bevindende, stichting, waarin reeds enkele eminente ge leerden zitting hebben. Wetenschap en practische ervaring dienen hier hand aan hand te gaan. De credïet-verleening door den Ring zal, zooals ook in Zwitserland in de praktijk ge- beken is, latende arbeidskracht inschakelen en een nieuwe phase inleiden, waarin niet gewerkt wordt om de winst maar om het gezamenlijk levenonderhoud. Wie dit een te hoog ingesteld idealisme noemt, is blind voor de verwoestende werking van kapitaals-op hooping en van de daardoor te verkrijgen overmacht over den arbeid van anderen. Op deze inleidingen volgde een zeer ge animeerde gedachtenwisseling, die naar alle waarschijnlijkheid nog zal worden voortgezet. jtucfilloi ihhcheazudeBritslzdlnoodzaS vergadering de geldigheid van artikel is het handvest verdedigd. De „Time™ feS met de opmerking dat het verschil van 3 nog slechts betrekking kan hebben od de iï terpretatie en gemakkelijk gecorrigeerd worden. &cin Volgens de „Daily Telegraph" is de positie de Oostzeestaten het moeilijkste vraagstuk ie deze kwestie, omdat deze landen ze°lf hun neutraliteit niet willen compromitteeren Het blad acht de moeilijkheden hoewel ernstig niet onoverkomelijk. De „News Chronicle" schrijft dat verden king hier de grootste moeilijkheid berokkent De leiders te Moskou zijn er nog niet van overtuigd dat de westelijke mogendheden vastbesloten zijn een einde te maken aan de ageressie, waar die zich ook zou voordoen in Europa. Het blad oppert het denkbeeld dat Halif ax een bezoek aan Moskou zou 'bren gen. Zoowel de „News Chronicle" als de „Dailv Mail" leggen er den nadruk op, dat het vraag stuk der Oostzeestaten een verdrag niet ma» verhinderen. PROGRAMMA VRIJDAG 2 JUNI HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie 8.15 Berichten, gramofoonmuzïek (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst 11.Gramofoonmuziek 11,15 Cellovöordracht met pianobegeleiding en gra mofoonmuziek 12.Berichten 12.15 Quintolia en gramofoonmuziek 2.Gramofoonmuziek 2,35 Christ, lectuur 3.Vocale duettten met piano begeleiding en gramofoonmuziek 3.45 Gramo foonmuziek 4.15 Rotterdamsch pianokwartet en gramofoonmuziek 5.30 Gramofoonmuziek 6.30 Berichten, hierna: Voor tuinliefhebbers. 7.— Be richten. 7.15 Literair halfuur 7.45—7.55 Gramo foonmuziek 8.Berichten ANP, herhaling SOS- Berichten. 8.15 Gramofoonmuziek 9.— Causerie „Zelfbeheersching der burgerbevolking tegen luchtaanvallen". 9.30 Arnhemsche orkestvereni ging 10.Berichten ANP, actueel halfuur 10.30 Vervolg concert 11.Gramofoonmuziek ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM H, 301,5 M. 8.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00-12.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berichten) 10.Morgenwijding. 10.20 Declamatie 10.40 Gra mofoonmuziek 11.10 Declamatie 11.30 Gramo foonmuziek 12.— AVRO-Aeolianorkest en so list (opn.) (Om 12.15 Berichten). 12.45 AVRO- Amusementsorkest 1.30 Populair solistenconcert. 2.Modepraatje. 2.20 Pianoduetten 2.50 Variété programma (gr.pl.) 3.30 AVRO-Dance-Band (ca. 3.45 Berichten) 4.Gramofoonmuziek 4.30 Fan tasia. 5.Voor de kinderen 5.30 Orgelspel en gramofoonmuziek 6.20 Berichten 6.30 Causerie „Eenige Rotterdamsche schilders" 6.50 Gramo foonmuziek 7.V AR A-Kalender 7.05 Cyclus „Reizen en trekken" 7.23 Berichten ANP 7.30 Berichten 7.35 Cursus „De Beginselverklaring van de Centrale Commissie voor het Vrijzinnig Protestantisme". 8.Pianovoordracht 8.30 Cau serie „Vrijzinnige Protestanten in Zwitserland 9.— ABC-Cabaret. 9,30 Gramofoonmuziek 10.- Verkorte operette „Melodie der Nacht" 10.30 Be richten ANP 10.40 Avondwijding 11— Gramo foonmuziek 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5a--' 12.Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Vocaal concert. 11.50 Orgelconcert L.20 Pianovoordracht 12.35 Jack White's Collegians 1.20 Causerie „A South African visits London 1.35 Birminghamsch Philharmomsch strijkor kest en soliste. 2.20 Reportage 2.30 Gramofoon- ziek 3.20—3.55 L. Jeffries en zijn orkest. 4.2ü Ka- diotooneel. 5.10 Reportage 5.20 BBC-Orkest 6— Gramofoonmuziek 6.20 Berichten 6.45 BBU- riété-orkest 7.35 Cello en piano 8.20 Amateurs- uitzending 8.35 Van Phillip's twee orkestenffl solisten 9.20 Berichten 9.50 Radiotooneel ll.ua Mantovani's dansorkest 11.50 Gramofoonm 12.10—12.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 12.30 Zang 1.25 Marcel Josse's orkest 2.35 zmg 3.30 Gramofoonmuziek 3.35 Vioolvoordra® 3.50 Zang 4.50 Het Bathori-Trio 5.05 Harp en piano 5.25 Het Omroepkwartet 6.35 Pl?n°™°r, dracht 7.20 Cantrelle-orkest 8.50 Radiotojn™ 10.50 Gramofoonmuziek 11.20—12.50 Nacl eert m.m.v. solist. KEULEN, 456 M. a 6.50 Gramofoonmuziek 7.30 Westmark-orkeiï Aken 8.50 Leo Eysoldt's orkest 12.20 leest 1.35 Omroepkleinorkest 2.30—3.20 Pop concert 4.20 Danziger Landesorkest, Schup - kest en solist 5.35 Omroeporkest en-Koor solisten 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek 8.ou vrou lijk programma 10.5512.20 Omroepor'es. BRUSSEL, 322 M. p nrlf..t 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Sarba"°*ï 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Bianoiu dracht 5.50 Gramofoonmuziek 6.25 Belgis merorkest van Mechelen. 7.35 en 8.20 Giain muziek 9.05 Radiotooneel 9.35 Omroep 10.3011.20 Gramofoonmuziek BRUSSEL, 484 M. T 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 José Sdnjw* orkest 1.50—2.20, 5.20, 5.50 en 6.3o Graiw«® muziek 6.50 Zang 7.05 Gramofoonmuziezo. Radio-orkest 10.30—11.20 OmroepdansorKesi. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. j 8.35 Spaansch concert 9.20 Radiotooneel (opn^ 10.20 Berichten 10.40 Viool en altviool li.u richten 11.20 Het Berlijnsch Stedel^k orkes verschillende koren (opn.) 12,0d 12.2 foonmuziek.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 10