VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Lou de Visser sprak voor de C. P. N. Filmvertooning over de Papanin- expeditie. Tot voorbereiding der activiteit voor de ge meenteraadsverkiezing had de Communisti sche Partij Nederland in het Thalia Theater een vergadering uitgeschreven, die behoorlijk bezocht was. Behalve het vertoonen van de vermaarde film over de Papanin-expeditie naar het hoo- ge Noorden sprak het lid der Tweede Kamer Lou de Visser over den internationalen tee- stand, de economische verhoudingen, het plan Westhoff en de a.s. raadsverkiezingen. De heer P. Weij opende de bijeenkomst en betreurde, dat er' niet meer belangstelling voor deze bijeenkomst bestond. Spr. wierp een terugblik op de historie van de afdeeling IJmuiden der C. P. N. en haar ontstaan uit den strijd der kleine groepeeringen in deze gemeente. De heer Lou de Visser, die met het gezamen lijk zingen der Internationale ontvangen werd. verkreeg daarna het woord. Volgens dezen heeft het wereldproletariaat nog nooit in zulk een gevaarlijken tijd geleefd als de tegenwoordige. Marx, Engels en Lenin hebben reeds voorspeld, dat wanneer het grootkapitaal zijn ondergang zal zien naderen het met niets en niemand ontziende middelen zijn positie zal trachten te handhaven. 1914 1918 was in dat verband slechts kinderspel in vergelijking met datgene wat men thans van het internationale fascisme heeft te verwach ten. Het groot-kapitaal grijpt naar dit fascisme, omdat het met de staatkundige middelen de democratie niet meer aan kan. Het oefent kwasi-critiek op deze maatschappij uit, be looft de menigte koeien met gouden horens en vraagt om het vertrouwen der arbeiders. Vele hunner slagzinnen zijn gestolen van het com munisme tot zelfs de roode vlag toe. Een woord van v. d. Velde. Spr. ging voor de geschiedenis van het nat.- soc. terug tot den tijd van het oude Rome en een van'de keizers uit die periode: Nero. De wereldoorlog dreigt al niet meer, hij woedt reeds lang. Van Shanghai tot aan Ma drid is het oorlog. Schaamteloos verscheur den vandaag de Duitschers het gordijn van hun bedrog: hoe lang hebben zij niet ge zegd: es ist nicht wahr!, als er sprake was van de Duitsche interventie in Spanje. Thans bekenden zij het. Spr. citeerde een woord van v. d. Velde: het fascisme is zoo veerkrachtig als staal wan neer men er voor wijkt en zoo broos als glas wanneer men het weerstaat. Daarom riep spr. op tot een krachtig verzet tegen deze con stante dreiging. De huidige wereldconstellatie onder de lou pe nemend, zei spr., dat het burgerlijke, con servatieve Engeland thans soebat om den steun van de Sovjet-Unie (gelach). Nu mag Mussolini wel zeggen, dat er 150 millioen menschen als één man klaar staan om de wereld te veroveren, het nieuwe vier voudige verbond van Amerika, Engeland, Frankrijk en de Sovjet-Unie telt 800 millioen menschen, die klaar staan om de vrijheid te verdedigen. (Daverend applaus). De heer De Visser schetste vervolgens de po sitie van de Sovjet-Unie en die van den arbei der aldaar. En hoe is de verhouding in de fas cistische landen? vraagt spr.. Rassenhaat en paniekstemming worden systematisch aan gekweekt om de aandacht van de binnen- landsche wantoestanden en het idem wan beheer af te leiden. In een peroratie riep spr., de arbeiders op tot het vormen van een eenheid teneinde den strijd tegen het dreigende fascisme sterker te kunnen voortzetten. Wij vragen in deze da gen niet wat ons scheidt, zei spr., maar wat ons vereenigt om een bolwerk tegen de mach ten der reactie te kunnen vormen. Een telegram aan Mussert? Hoe gevaarlijk die ondergrondsche krach ten werken, wilde spr. met een voorbeeld aan- toonen. Een dezer dagen zou een groep mili tairen uit IJmuiden (6 officieren van de Heemskerk") een telegram van hulde aan Mussert gezonden hebben. Het werd op den landdag voorgelezen. Leger en vloot, zeide spr., moeten zeer zeker gezuiverd worden, als Nederland zijn onafhankelijkheid ongterept bewaren wil. Ondanks de groote tegenstellingen haten wij het Duitsche en het Italiaansche volk niet, roept de heer De Visser uit, wij haten het systeem, dat hen misleidt. Via de schei dende kloof met de S.D.A.P. kwam spr. op het beleid van de huidige regeering, dat hij in ver band met de werkloosheidsbestrijding, scherp hekelde Het plan-Westhoff vond geen genade in zijn oogen. Dit plan brengt geen oplossing van het vraagstuk der werkloosheid, maar slechts grootere ellende. Het Plan van den Ar beid. waarbij het grootkapitaal betaalt, wijst den juisten weg voor den arbeider. Niet ha len waar het niet is en brengen waar het wel is, zooals tot nu toe gedaan is. Opheffing van het bankgeheim en geen huur- of loonbelas ting bepleitte spr., die daarna opwekte tot versterking der rijen om den strijd op de. juiste wijze te voeren. De voorzitter dankte den heer De Visser voor zijn gloedvolle rede, die een daverend applaus geoogst had. Na de pauze werd de interessante rolprent gedraaid van de onder leiding van prof. Otto Schmidt staande arctische expeditie en de redding uit de Noordelijke IJszee van com mandant Papanin en zijn mannen, na hun verblijf van 9 maanden op een ijsschots. Aanvoer van zomervisch. Door de importeurs werd reeds z.g. zomer visch aangevoerd, bestaande uit versche elft. groote zalm en geep. Er werden goede prijzen gemaakt. Zeer goede besommingen. De Deensche kotter E 142, die slechts 40 manden schol en wat andere visch had trof het wel bijzonder, dat er Woensdag wemig schol aan de markt was. De kotter besomde ni. nog f 590. Ook de KW 74 mocht er met zijn besomming van f 2400 zijn. TENTCAMPAGNE N. H. EVANGELISATIE. De Ned. Herv. Evangelisatiecommissie te IJmuiden-Oost houdt van Zondag 4 Juni a.s. tot en met Zondag 11 Juni d.a.v. haar welbe kende jaarlijksche tentcampagne. Buitenlanders bij de Duitsche visscherij. Bij de in Cuxhaven thuisbehoorende vloot varen volgens de laatste statistiek 148 buiten landers, welke elf naties vertegenwoordigen. De meesten zijn Nederlanders en Denen, ver volgens komen Zweden, Finnen, Lithauers, Estlanders, Jugo-Slaven, Zwitsers, Italianen en Polen. Binnenkort worden nog meer buitenlanders voor het bemannen van de vloot in Cuxhaven verwacht. HET DAMSEIZOEN GESLOTEN. D.C.IJ. heeft voor het seizoen 19381939 haar laatsten clubavond gehouden. De prijs uitreiking van den onderiingen wedstrijd, zal op de a.s. jaarvergadering in September plaatsvinden. Thans resten nog alleen de wed strijden om het persoonlijke damkampioen schap van Noord-Holland, welke wedstrijden binnenkort zullen aanvangen. AANGEKOMEN. 30 Mei: Nereus s.s. Danzig Kongsgaard m.s. Houston 31 Mei: Irene s.s. Midd. Zee Boskoop s.s. Hamburg Lothar s.s. Gefle Lowestoft Trader m.s. Boston (Line.) VERTROKKEN. 30 Mei: Nellie m.s. Antwerpen Magdeburg s.s. Hamburg Spica s.s. Bergen Arrivain m.s. Leith Pink Rose s.s. Goole Oleum m.s. Hamburg Crijnssen s.s. West Indië 31 Mei: Midsland s.s. Immingham Alice Marie s.s. New Castle Roak s.s. Londen Socombal m.s. Duinkerken Vlootvermindering. Hei stoomschip Albireo van de reederij Nievelt Goudriaan Co. te Rotterdam is onderhands aan een reederij te Flensburg verkocht. Drijvende vischmeelfabriek. De stoomtrawler Kehdingen uit Cuxhaven, welke een inrichting voor het verwerken van afval tot vischmeel aan boord heeft, is uitgezon den naar Spitsbergen om hoofdzakelijk op heil bot te visschen. Sedert jaren heeft die visscherij daar ter plaatse met Duitsche schepen stil gelegen. Nieuwe Duitsch vischmeelfabriek. In een vergadering met het personeel heeft de directeur van de „Nordsee" Visscherij Maat schappij te Cuxhaven medegedeeld, dat het in het voornemen ligt het bedrijf belangrijk uit te breiden. De vischmeelfabriek te Oxstedt zal worden gesloten en in grooter afmetingen te Cuxhaven worden opgebouwd. Bovendien worden plannen ontworpen voor den bouw van verschillende woningblokken, tezamen 120 huizen tellend, ten behoeve van het personeel. Oud wrak wordt gelicht. Gedurende den werledoorlog is op de zuidpunt van het Deensche eiland Langeland een Duitsche stoomtrawler verongelukt, hetzij door het stoo- ten op een mijn of door een aanval van vijan delijke schepen. Thans heeft een bergings maatschappij in Kopenhagen van het betrokken ministerie toestemming verkregen het wrak te bergen. Oud ijzer heeft tegenwoordig groote waarde. Gem. Arbeidsbeurs. Overzicht van het aantal ingeschreven werk zoekenden op 27 Mei 1939: Beroepen Ingeschr. Waarvan Geheel werkloos Ged. werkloos Bouwvakarbeiders 284 265 6 Metaalbewerkers 146 125 8 Houtbewerkers 18 15 Landarbeiders 39 35 1 Havenarbeiders 121 121 Visschers 279 262 12 Kantoorbedienden 36 20 Losse arbeiders 632 417 137 Overige beroepen 264 216 28 Mannen boven de 18 j. 1819 1355 313 Mannen onder de 18 j. 40 30 Vrouwen boven de 18 j. 20 12 2 Vrouwen onder de 18 j. 5 4 Totaal 1884 1401 315 De totale werkloosheid bedroeg over de overeenkomstige week van 1938; 1904, 1937: 2063, 1936: 2684, 1935: 2339, 1934: 2273. Vergadering van den Gemeente raad. De raad der gemeente Velsen komt Dinsdag 6 Juni a.s. 's namiddags 7 uur ten gemeente huize bijeen. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken en mededeeling. 2. Financieele besluiten. 3. Aanvulling van het Raadsbesluit van 25 April 1939, no. 7, tot wijziging en aanvulling van de Verordening tot regeling der bezoldi ging van de Ambtenaren. 4. Toestaan van een crediet voor extra hulp aan werkloozen, kleine boeren en kleine tuin bouwers (B-steun). 5. Toestaan van een crediet voor luchtbe schermingsmaatregelen ten aanzien van de gebouwen der bedrijven voor gas en water. 6. Verzoek van het Roomsch Katholieke Kerkbestuur der Parochie van den Heiligen Jozef te Velsen, om de benoodigde gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor de verandering van de inrichting der onder zijn beheer staande Jongensschool aan de Corvers- laan aldaar. 7. Aanwijzing van een stemlokaal voor de verkiezing van de leden van den Gemeente raad. 8. Intrekking van het raadsbesluit d.d. 15 Maart 1938, no. 5, tot wijziging van het raads besluit d.d. 26 November 1937, no. 5, waarbij ingevolge de artikelen 55 bis en 101, 3e lid, der Lager-Onderwijswet 1920 het bedrag is vast gesteld, dat per leerling voor de scholen voor gewoon- en voor uitgebreid lager onderwijs voor 1938 wordt beschikbaar gesteld, ter be strijding van de kosten, bedoeld in artikel 55 onder e tot en met h en o. SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Alkmaar (Ned.) Chili Abbekerk (Ned.) Japan Midd. Zee 2 Juni Venetië 12 Juni Achilles (Ned.) Stamboul 4 Juni Agamemnon (Ned.) West Indie Agnita (Ned.) Houston Baarn (Ned.) x) Chili Bennekom (Ned.) Chili Boulderpool (Br.) Poti (v. IJm.) 3 Juni Bright Wings (Eng.) La Plata Bodegraven (Ned.) Chili Clytoneus (Eng.) x) Batavia 14 Juni Clavella (Ned.) x) Corpus Christi 12 Juni Carperby (Eng.) La Plata 29 Juni Costa Rica (Ned.) Hamburg 4 Juni Cordillera (Du.) x) Hamburg 4 Juni Caribia (Du.) x) Pto Barrios 23 Juni Cottica (Ned.) West Indië 10 Juni Dolius (Br.) lapan 14 Juni Rotterdam 2 Juni Draco (Ned.) Kopenhagen 1 Juni Essen (Du.) Ned Indië 10 Juni Santos 8 Juni Ganymedes (Ned.) Jamaica Helder (Ned.) Chili 27 Mei Hercules (Ned.) Alexandrië 10 Juni Heidelberg (Du.) Ned Indië 21 Juni Hamm (Du.) Ned Tndië 10 Juli Heemskerk (Ned.) Z. Afrika 5 Juli lllenao (Pan.) La Plata 31 Mei Jagersfontein (Ned.) x) Z Afrika 20 Juni Joh. de Witt (Ned.) Batavia 22 Juni Llanashe (Eng.) Durban (v. IJm.) 10 Juni Le Havre (No.) Houston Medjerda La Goulette (v. IJm.) heden Merope (Ned.) West Indië Nijkerk (Ned.) Zuid Afrika 7 Juli Nigerstroom (Ned.) West Afrika Nigerian (Eng.) W Afrika Oberon (Ned Palestina 6 Juni Orion (Ned.) Hamburg 2 Juni Poelau Bras (Ned.) x) Batavia Phrontis (Ned.) Batavia 30 Juni Pygmalion (Ned.) Alexandrië 3 Juni Poelau Laut (Ned.) x) Hamburg Perseus (Ned.) Stettin 5 Juni Kandlonlein (Ned.) kind Afrika 8 Juni Salawati (Ned.) Ned. Indië 13 Juni Southgate (Br.) La Plata Saleier (Ned.) Batavia 7 Juni Simon Bolivar (Ned.) West Indië Stella (Ned.) Midd. Zee i'arakan (Ned.) x) Batavia Tjikandi (Ned.) Ned Indië 6 Juni I'abian Ned Indië 4 Juni Alexandrië 6 Juni Theseus (Ned.) Pasajes 1 Juni Titus (Ned.) Midd. Zee Bourgas 15 Juni Vera (Zw.) Gefle heden Waterland (Ned.) Buenos Aires 9 Juni Waldtraut Horn (Du.) West Indië 8 Juni Westland (Ned.) x) B. Aires 7 Juli kaan land iNed. Z Amerika 23 Juni Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. 24 Mei van Curasao. 31 Mei van Penang. 29 Mei van Finisterre. 26 Mei van Dubrovnik. 30 Mei van Finisterre. 1 Juni te Vlissingen. 26 Mei van Corpus Christie. 24 Mei van Curasao. 25 Mei van Valparaiso. 28 Mei van Gibraltar. in lading. 30 Mei te Callao. 18 Mei van Sabang. 25 Mei van Curasao. 28 Mei vertrokken, vertrekt 3 Juni. vertrekt 3 Juni. vertrekt 2 Juni. 25 Mei v. Barbados. 30 Mei van Port Said, vertrekt 2 Juni. 28 Mei vertrokken. 30 Mei te Marseille. 29 Mei van Pernambuco. 28 Mei van de Azoren. 28 Mei te. Rotterdam. 28 Mei van Malta. 21 Mei van Colombo 27 Mei van Batavia. 30 Mei te Zanzibar. 31 Mei te Rotterdam. 29 Mei van Marseille. 28 Mei van Sabang. 21 Mei vertrokken 22 Mei vertrokken. 25 Mei van Gibraltar. 30 Mei van Pto Plata. 28 Mei van Kaapstad. 26 Mei van Monrovia. 30 Mei van Finisterre. 28 Mei te Valencia. 1 Juni vertrokken. 27 Mei vertrokken. 27 Mei vertrokken. 27 Mei te Varna. 1 Juni te Bremen, vertrekt 2 Juni. vertr. 7 Juni v Rotterdam. 1 Juni van Port Said, laadklaar 22 Mei van Sabang. 30 Mei van de Azoren. 28 Mei te Samos. 22 Mei van Sabang. 29 Mei van Gibraltar. 30 Mei te Liverpool. 23 Mei te Genua. 29 Mei van Lissabon. 28 Mei van Thessaloniki. 30 Mei te Jerakini. 25 Mei van Hernösand. 20 Mei van Rio de Janein 25 Mei van Rio Cariba. vertrekt 8 Juni. 27 Mei van Montevideo. 9. Voeren van een verweer tegen een inge stelde rechtsvordering. 10. Intrekking van een vergunning tot het aanleggen van een gedeelte van een weg en van trottoirs. 11. Wijziging en opnieuw vaststelling van de voorgevelrooilijn voor een gedeelte van den Bloemendaalschen straatweg te Santpoort. 12. Treffen van een regeling met het Provin ciaal Bestuur en voor zooveel noodig met de Woningbouwvereeniging „Bloemendaal- Noord", inzake het ongedekte tekort op de ex ploitatie der 42 woningen te Santpoort van die vereeniging. 13. Vaststelling van een nieuwe Precario- verordening. 14. Intrekking van de verordeningen op de heffing, en de invordering van een belasting op de honden en vaststelling van een nieuwe hef fingsverordening te dezer zake. houden uur met - elkaar berts VOOR DEN KANTONRECHTER Passagieren. Het zou jammer zijn als ge onder dezen veelbelovenden titel een interessant verhaal verwacht over een uitstapje van onze Jantjes, gekruid met allerlei grappige en minder grap pige avonturen, want dat wordt het niet. Het gaat om iets heel anders. Hebt ge in uw jeugd wel eens hard achter een vrachtauto of was het bij u nog paard en wagen? aangehold en u met een elegan- ten sprong achter in den laadbak genesteld? Wie zou met zijn hand op zijn hart durven beweren, dat hij zooiets nooit gedaan heeft? In ieder geval drie vriendjes uit IJmuiden hadden het wel gedaan. Ze stonden bi.i den spoorwegovergang op den Groote Hout of Koningsweg en daar wachtten ze een geschikt moment af. Na lang wachten kwam er een geschikte vrachtauto aan. Met een vaartje sprongen de drie kameraden achterop en weldra zaten twee veilig in den laadbak. De derde kon zich echter zoo gauw niet ophijschen en bleef achter aan den wagen hangen. Den chauffeur was nu ten laste gelegd, dat hij extra-hard zou zijn doorgereden om het knaapje van den wagen te schudden. Inder daad was het jongetje van den wagen geval len waarbij hij zich echter niet ernstig be zeerde. De chauffeur en ook een 16-jarige jonge man, die naast hem had gezeten, hielden vol, dat ze den jongen niet achter aan den wagen hadden zien hangen. Wel had de mede-inzit tende den chauffeur attent gemaakt op de jongens, die in den laadbak zaten. De 10-jarige jongen, die achter aan den wagen had gehangen meende echter zeker te weten dat de chauffeur hem gezien had. De ambtenaar vond het ergerlijk van de jon gens dat zij op den wagen zijn geklommen. Wat de chauffeur echter heeft gedaan is mis dadig. Hij vroeg daarom f 25 boete. De kanton rechter achtte het bewijs echter niet geleverd en sprak den chauffeur vrij. Tot een week hechtenis, f 25 boete of tien dagen en f 10 boete of 5 dagen en 1 jaar in trekking van het rijbewijs werd een 27-jarige glazenwasscher veroordeeld, die op den Rijks weg onder IJmuiden had gereden, „terwijl hij niet in staat moest worden geacht een motor rijtuig naar behooren te besturen". Dit laatste was onder meer gebleken uit het feit. dat de glazenwasscher met een auto een motorrijder had aangereden en kalm was doorgereden De Ambtenaar van het O.M. had drie weken hechtenis, twee geldboeten van f 25 en f 15 en 1 jaar intrekking van het rijbewijs geëischt. OM DEN DAVISCUP. Het spring-concours. Aan het prachtige slotnummer van den Olym- pischen Dag op 11 Juni, het nationale spring concours, wordt deelgenomen door ritmeester Pahud de Mortanges op „Maedel wie Du", kapi tein Greter op „Carina", luitenant Gruppelaar op „Peter Pan", kapitein De Bruine op „Tabou ret", ritmeester baron Sirtema van Grovestins op „Isar", kapitein Van Nijnatten op „Flou Flou' ritmeester De Kruyf op „Dio Venezza", kapitein Tonnet op „Kantaka" en de heer Leeuwenberg op „Pasha". Nog een tiende ruiter zal nader worden aan gewezen. Het parcours is 580 meter lang. Er komen 12 hindernissen op voor, waarvan twee van 1.45 meter. Een snelheid van 400 meter per minuut wordt hier verwacht. Men krijgt ongetwijfeld schitte rend springen te zien. De athletiek-wedstrjjden. Een kleine wijziging is gekomen in het pro gramma der athletiek. De 800 meter vervalt: daarvoor komt in de plaats 1500 meter handicap, een zeer aantrekkelijk en spannend nummer, waarbij de beste Nederlandsche athleet op dezen afstand, De Ruiter, van meet zal gaan met een Engelschman, öf de kampioen, öf no. 2 in Engeland op dezen afstand. Ook dit belooft een fraaien strijd op te leveren. Ook de 200 meter dames (iets nieuws) kan een mooi nummer worden. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Dinsdagavond werden bovengenoemde wed strijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: P. J. van Dartelen wint van K. Olij: Joh. Fabel remise met H. van Lunen burg Jr. Eerste klasse: Th. Tolenaars wint van L. Kisch. Tweede klasse: Th. Warmerdam wint van J. Merts; Th. Weiland wint van C. B. de Laat; W. Jonkhof remise met C. Vrolijk. Derde klasse: G. J. Steenkist wint van F. Akersloot. PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. Th. Tolenaars behaalt het kampioenschap hoeede klasse. In den wedstrijd om het persoonlijk tweede klasse kampioenschap van Haarlem en om streken is Dinsdagavond de beslissing geval len. De kampioenstitel werd behaald door Th. Tolenaars te Hoofddorp. De nieuwe kampioen was vroeger een der sterkste spelers van de Hoofddorpsche Dam club, doch na de opheffing dezer vereeniging sloot hij zich bi.i de Haarlemsche Damclub aan AUTOSPORT. DE GROOTE PRIJS VAN INDIANAPOLIS. Uit Indianapolis: De groote prijs van India napolis werd gewonnen dor den Amerikaan Wilbur Shaw, die met zijn 3 :iter Maserati de 500 mijlen aflegde in 4 uur 20 min. 47,4 sec. Hij bereikte een gemiddelde uursnelheid van 185,9 KM, De races werden door 150.000 toe schouwers bijgewoond. Het gemiddelde van Shaw ligt beneden dat van het vorig jaar, maar men moet rekening den met het feit, dat de w. geneutraliseerd moest worden «lcen half het ongeluk, waarbij "e >»1 in botsing kwamen en naar wij reeds meldden, ggj" fc HOLLAND—AMERIKA LIJN Rotterdam, 30 van Rotterdam v Blommersdijk, 30 v. Rott. te Botf™ Yor|j- Drechtdijk, Rott. n. Vanc. 27? Boschdijk, 27 van Galveston n NeS^ Heemskerk (thuisr.) 30 te Zanzibar Boschfontein (uitr.) 31 te Antwerp Dinteldijk, Vanc. n. Rott. via Liv H' 1(11 mijl ZW van Valencia. ^50 Edam, Rott. n. N.-Orleans 29, 225 mm tw Land's End. 0 mijl 2W v. HALCYON LIJN. Stad Vlaard'ingen, Wabana n. 30, 500 mijl WZW van Valencia Stad Amsterdam, Lulea n. Rott n oob Stad Schiedam, 31 v. Vlaard. naar nS' Vredenburg, 31 v. Wabana n. vfi X HOLLAND BRITSOH-INDlp LUN 1 Streefkerk (uitr.) 30 van Liverno HOLLANDOOST-AZIë LIJN Abbekerk (thuisr.) 31 van Penan* Serooskerk (thuisr.) 30 te Moji. Zuiderkerk (uitr.) te Manilla. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Amstelkerk, 31 v. Amst. n. W.-Afrika HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (thuisr.) p. 31 Gibraltar Randfontein, 31 v. Rotterdam n. Hamhnr* KON NED STOOMBOOT MIJ Vulcanus, 31 v. Amsterdam n. Hamburg Euterpe, 31 v. Amsterdam 11. Kopenhagen Medea, 31 van New-York naar Pto Sucre Orpheus, Amsterdam n. Sevilla p. 31 ck.' Mars, 31 van Savona naar Venetië Achilles, Stamboul n. Rott. p. 30 Finisterre Agamemnon, Georgetown n. Vliss. p. 30' Ouess. Bodegraven,30 v. Amsterdam te Callao Boskoop, 31 van Antwerpen te Amsterdam Oolombia, 30 v. Curacao naar Santa Marta Deucalion, 30 van Algiers naar Patras Irene, 31 van Rotterdam te Amsterdam Merope, 30 van Puerto Plata naar Europa Odysseus, 30 v. Kopenhagen n. Gdynia. Saturnus, 30 van Mersina naar Malta. Simon Bolivar, Barbados n. Amst. p. 30 Az Tiberius, 30 van Tunis n. Alexandrië. Trajanus, 30 v. Algiers naar Rotterdam. METJER Co. c SCHEEPVAARTMIJ. Diomed, Japan n. Rott. vertr. 1 van Londen. Glenbeg, Dairen n. Rott vertr. 1 van Londen via Duinkerken. Aeneas, Japan n. Rotterdam 30 te Hong kong. City of Athens, Dairen n. Rott. 29 te Singap City of Pittsburg, Japan n. Rott. 30 te Taku Bar. Eurymedon, 28 v. Liverpool te Batavia. Glenshiel, 30 v. Dairen n. Rotterdam. City of Lincoln, Hongkong n. Rott. 30 te Havre. Philoctetes, Japan n. Rott. 23 v. Colombo. ROTTERDAMSCHE LI,O YD. Brastagia (uitr.) pass. 31 Dover. Sitoebondo (th.) vertr. 31 (10 n.) v. lenden Sibajak, 31 van Rotterdam naar Batavia. Dempo (thuisr.) 30 van Marseille. Kedoe (thuisr.) 30 te Suez. Buitenzorg, 31 v. Hamburg naar Rotterdam. Weltevreden, 31 v. Batavia n. Rotterdam. ROTTERDAM 7J' 'D- W^RIKA LIJN. Aludra (thuisr.) 30 van Rio Janeiro. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Salabangka, New-Orleans 11. Zuid-Afrika 30 van Kaapstad. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salawati (thuisr.) 31 van Suez, Jan Pietersz. Coen (uitr.) 31 van Suez. Chr. Huygens (uitr.) 30 van Algiers. WIJK LIJN. Stolwijk, 30 v. Baltimore te Sagua la Grande. Winterswijk. Rott. n. Alexandr. p. 30 Gibr. Naaldwijk, 30 v. Sevilla n. Gent. KONTNK' 1 "TL. Agnita, 26 van Corpus Christi n. Pauillac. Jonge Elisabeth, van West-Afrika p. 30 Las Palmas, 8 verw. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 31 Mei. Ondertrouwd 31 Mei: J. T. Heibes en H W. C. Hooykaas; F. J. M. Brands en E. M. Jonck- bloedt; B. Hoogkamer en C. Eising; B. Ver- meeren en J. M. Vermeeren; P. van der Horst en T A. M. van Gelderen; A. H. Wildschut en C. M. Dekker; C. Egberts en B. van Gelderen; W. van Keulen en A. Goijaerts; C. G. den Tuinder en A. C. Nuesink; P. J. Nieuwenhui- zen en A. M. Prick; P. J. van den Nieuwen- hoff en H. T. P. van der Avoort; J. M. W. Schuijtvlot en S. L. C. Bakker; D. Akersloot en C. E. van Alphen; A. H. W. Theelen en A. Boon; J. W. ten Brnk en C. Nagtegaal; k Langeveld en C. M. de Nijs; G. P. G. Meunier en G. Schoonhoven; A. J. H. Braak en J. M- Broersma; V. van Rood en en C. M. Kehrens; J. Olieslager en D. Hagen; G. van Hemert en M. J. H. Betlem. Gehuwd. 31 Mei G. Wever en N. M. E, van der Werff. G. A. Vervooren en G. M. Smit, W. Davelaar en A. M. Borreman. A, v. d. Schriek en S. K. Volpp. D. van Rijn en J. M. Andréa. B. J. Kops en M .A. Meijers. J. H. Wenzel en G. I. Hettasch. A. T. Wagner en G van der Pol. P. J. G. Visser en G. M. Verbeet J. A. Beelen en G. H. Prins. J. van den Qjk- hof en J. van Woerkom. F. A. Möring en 0. n- Treffers. P. J. H. Linke en M. E. Damme. s. Portegies en H. Jonkermans. J. J. H. Beljon en ff. P. M. van Meeuwen. M. H. Llntjensi en s. de Roos. W. J. B. Hamburg en A. J. ru» A. A. Loobuyck en M. Jager. G. J. J»"J Hendriks en M. C. van Engelen. P. en C. M. Vrolijk. J. B. Simon en G. E. nas- sieck. H. Le Noble en E. Schulpzand. Bevallen 27 Mei: A. Wever-Klomp, z., C. KooijCastelijns, z.; N. Hummeliog-J<® geneel; r 28 Mei: A. A. v. d. Beek-IJsfees, z., E. Selhorst—Hersman, d.; J. A. J- KJ!* van Zandvoord, d.; A. Beukers—Ploeg- H. J. Hoogland—in den Berken, z.; 29 jMei.a. C. Tieland—Kenselaar, d.; A. jSggJJÏ Mica, d.; 30 Mei: G. E. Steenbergen-BloK, M. C. Broelmanvan Deursen, z.; 31 Me H. van der PolNeeven, dL Overleden. 28 Mei C. G. J. R°s, Maerten van Heemskerkstraat. Hubers. 77 jaar. Lange Mei: P- f. Marree, 75 jaar, Gr. Houtstraat. P.u- 69 jaar, Brederodestraat P. J- van J5 iaar. Westerhoutpark. 30 Mei°Sers, jaar, Linschotenstraat. J. Jan/%oij,D65 1, 87 jaar, Dr. Schaepmanstiaat. J.j» Doel. Koninginneweg. C. van Al'u™' lsJeid,' 85 1* straat. M. H. Hetem—van Hameisvei 2e Zuidpolderstraat. 31 MeiA. M Zomervaart.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2