Njord wint-i -na spannende race De ronde van Duitschland dc oude acht iaqu^oiex doox Tkms qosLaqm Spelershandel. Nederlanders winnen Jf X A N D A' G 5 JUNI 1939 2Je 9Cot£andiu=Jioeiwedstiifden i TRALEND voorjaarsweer en spannende races. Deze facto ren maakten den tweeden dag van de Hollandia Roei wedstrij den op den Ouden Rijn tot een feest in den waren zin van het woord. Van heinde en verre waren de supporters ko men opdagen en het was daar aan de oevers van het fraaie water dan ook een schouwspel, zooals in de vredige en arbeidzame omgeving van 's Moolenaarsbrug maar eenmaal in het jaar te zien is. De studentenaanhang was uiteraard het omvangrijkst, hetgeen het dui delijkst tot uiting kwam bij den optocht van automobielen langs den wal, welke met bijna alle nummers gepaard ging. De kleurige jasjes der universiteitsmenschen voerden hier sieê- vast den boventoon. De stoet van overbelaste auto's two-seaters met zes a zeven inzitten den en aanhangenden behoorden niet tot de zeldzaamheden kwam nu en dan nog al eens in conflict met het normale verkeer, maar dat moest dezen middag blijkbaar maar op den koop toe genomen worden. Njord zorgt voor een verrassing. Wat de wedstrijden betreft, zooals reeds opgemerkt is viel er heel wat aan spanning te genieten. Daar was in de eerste plaats de oude acht, waarin het element spanning rijkelijk aanwezig was. Er viel hier weinig te voorspellen en dat tenslotte de eerepalm aan Njord ten deel viel beteeken de ongetwijfeld een verrassing, daar de Leidenaars sinds 1936 geen beslag meer op den Lagabeker hadden weten te leggen. De ploegen gaven elkaar zeer weinig toe en aanvankelijk zag het er zeker niet naar uit dat Njord met den prijs zou gaan strijken. Nereus was het snelste weg, maar bij de eerste piket- tenrij wist Laga in te loopen en eerst op de helft van de baan kwam Njord wat naar voren, mede tengevolge van vrij slecht sturen door de Délftenaren. De eindspurt was echter geheel voor de Leidenaars en met een halve lengte voorsprong gingen zij als eersten door de finish. Varsity-vier geklopt. Tot de aantrekkelijkste wedstrijden ♦behoorde voorts die der oude vier, waarbij Nereus eveneens voor een ver rassing zorgde, n.l. door Laga, den De fraaie Regenbogenin actie bij de zeilwedstrijden van „Hollandia'. winnaar van de Varsity, te slaan. De Amsterdammers hadden De Wit weer aan slag en ook daaraan was het zeker wel te danken dat zij bij de eerste pi- kettenrij op Laga, die aanvankelijk voor lag, wisten in te loopen. Njord kwam aan dezen strijd niet te pas. De kamp beperkte zich tot een duel tus- schen Laga en Nereus, die de geheele baan door om beurten voor lagen, totdat de betere eindspurt der hoofdstedelingen de beslissing bracht. Ook de vier zonder stuurman dient te wor den vermeld. Aegir en Laga gaven elkaar in dit nummer vrijwel niets 'toe. Op 800 M. wis ten de Delf'tenaren een halve lengte uit te loo pen, maar een snelle spurt van Aegir maakte aan dezen voorsprong weldra een einde. De laatste 10000 meter lagen de booten vrijwel naast elkaar, maar een vinnige eindspurt bracht tenslotte Laga met uiterst gering ver schil de overwinning. Het nummer oude skiff bracht weinig strijd, daar Veldts reeds direct de leiding nam om de ze geleidelijk te vergrooten, zoodat hij onbe dreigd wist te winnen. Een nieuwe noot in het roeifestijn bracht de vierpersoons skiff, de quadruple sculls, in het roeifestijn. Aan dit damesnummer werd door een ploeg van Het Spaarne deelgenomen. Deze plaatste zich tweede achter De Hoop en vóór De Vliet. De uitslagen. Jonge vier a: 1. Delftsche Sport, 8 minuten 29 3/5 sec., 2 Maas (op 11/2 lengte). Triton uitgesloten. Winnende ploeg: F. F. Venstra, boeg, E. van Nouhuys, L. Hajenius, J. G. Slotboom, slag en S. van der Heide, Stuurman. Jonge Skiff a: E. J. van Blerkom (Laga), 9 min. 27 2/5 sec., 2 R. E. J. A. Marres (Laak) op 3 1/2 lengte. Overnaadsche vier: 1. Triton, 8 min. 27 1/5 sec., 2 De Hoop op 11/2 lengte, 3. Delftsche Sport (ver achter). Winnende ploeg: R. P. H. Ritter, boeg, O. S. Kuyl, F. A. Amerling, L. J. Quarles van Ufford, slag en J. H. W. van Wel- sum, stuurman. Oude vier: 1. Nereus, 7 min. 53 3/5 sec., 2 La ga <op 1/2 lengte), 3 Njord (ver achter). Winnende ploeg: M. Schoorl, boeg, Ch. v. d. Ploeg, J. A. W. C. Smit, S. de Wit, slag en H. T. L. Lim, stuurman. Jonge acht fe: 1. Aegir, 7 min. 13/15 sec., 2. Njord (ruim een langte), 3 Argo (ver achter). Winnende ploeg: H. N. Hadders, boeg, R. C. J. Crefier, G. J. Bakker, H. K. Engelmoer, G. Don ker, G. J. TJbbink, A. J. Tjeenk Willink, A. Pas- ma, slag, S. J. Trimmenga, stuurman. Lichte skiff: 1. E. J. Zeegers (Hoop), 10 min. 27 3/5 sec.; 2. H. T. van Schaick (Amstel) ver achter. Lichte vier: 1. Triton, 8 min. 35 sec., 2 Laga (op 11/2 lengte), Argo opgegeven. Winnende ploeg: G. Monse, boeg, A. G. Th. Becking, H. H. T. Hobbel, N. Bloembergen, slag en J. Cars, stuurman. Stijlroeien dames skiff juniores: 1, mej. M. C. Gaasstra (Dordt), 2. mej. C. M. van Buuren van Heyst (Laak). Stijlroeien dames vier juniores: 1. Vliet, 2. Viking. Winnende ploeg: dames D. J. Naezer, boeg, C. H. Roessingh, E. M. H. de Clercq, C. E. de Visser, slag en L. M. F. van der Willigen, stuurvrouw. Stijlroeien dames skiff seniores: 1. mej. E. Klein (Hoop), 2. mej. B. J. Stom (Willem III). Oude twee: 1. Willem III, 9 min. 41 2/5 sec.; 2. Amstel (verscheidene lengten), 3 Triton. Winnende ploeg: H. van der Meer, boeg, F. Borghols, slag en A. Kooyman, stuurman. Oude skiff: 1. G. J. Veldts (Die Ley the) 9 min. 8 sec., 2. D. Logger (Poseidon) verschei dene lengten. Stijlroeien dames acht: 1. Nereus, 4-min. 3/5 sec., 2. Vliet (een lengte), 3. Willem III t(wee lengten). Winnende ploeg: de dames E. de Groot, boeg, E. de Kup, F. Veldstra, G. La Cha- pelle, M. Kuiper, A. Tichelaar, A. Verschoor, E. Hissink, slag en N. Beitels, stuurvrouw. Dames quadruple-sculls: 1. Hoop 4 min. 17 4/5 sec.; 2. Spaarne (1 lengte), 3 Vliet (1 lengte). Winnende ploeg: de dames E. Herman boek, E. J. Taconis, A. M. E. Koch, A. E. van Niftrik-Herweyer, slag en M. Steins-Bisschop, stuurvrouw. Jonge acht a: 1. Amstel, 7 min. 18 2/5 sec., 2. Triton (1 lengte), 3. Laga. Winnende ploeg: H. Steenhart, boeg, J. de Jong, G. H. Bonnel, G. M. Janven. B. A. de Jong, G. A. Poelenije, G. Honing, D. H. Baarslag, slag en H. P. T van Schaik, stuurman. Vier zonder stuurman: 1 Laga, 7 min. 40 sec.; 2. Aegir (gering verschil). Winnende ploeg: B, J. G. v. d. Potg, boeg, F. F. L. Bartlema, P. H. Godefroy, H. van Nesslag. Double scull ontrigged: Spaarne row over, 9 min. 4/5 sec. Oude acht: 1. Njord, 7 min. 8 sec., 2. Laga (1/2 lengte), 3 Nereus. Winnende ploeg: J. A. Reus, boek, P. A. E. Renardel de Lavalette, P. Niks, H. K. Roessing, W. K. Gunst, W. Tj. Hep- kema, H. van Swaay, D. J. Koeleman, slag en W. F. de Vries, stuurman. DE OLYMPISCHE DAG. Engelsche athleet Alford naar Amsterdam. De Engelsche Athletiekbond heeft den athleet aangewezen, die Engeland zal vertegenwoordigen op de 1500 meter met voorgift, ter gelegenheid van den Olympischen Dag op 11 Juni. Het is J. W. L. Aliord. die in 1938 bij de British Empire Games het kampioenschap over 1 Eng. mijl won in 4 min. 12 sec. Ook in de dezer dagen gehou den wedstrijd over 1 Eng. mijl tusschen athleten van de A. A. A. en Oxford University bleef Al- word overwinnaar vóór E. J. N. Engle en D. N. Whatley. De jeugdige hengelaars links op den voorgrond hadden Zondag op het N.B. Spaarne meer belangstelling voor hun dobber, dan voor de twéé" B.M.- klassers van de Haarlemsche Jacht club, die elkaar de overwinning be twistten bij de onderlinge zeilwed strijden (Een Italiaansch beroepsvoetballer is dezer dagen aan een club in Brazilië overgedaan in ruil voor 416 balen koffie). Een Italiaansche voetbalheld Is naar Brazilië vertrokken; De verkoopsom is niet in geld, Maar balen koffie, uitgeteld, Daar ben ik wel wat van geschrokken. Dat clubs hun spelers overdoen, Die er hun broodwinning van maken, Zoo tegen 't einde van 't seizoen, Dat is al wat van raar fatsoen, Maar voetbalzaken zijn ook zaken. Zelf heeft men voor hem indertijd, Een flink bedrag in geld gegeven, Dus, wil men hem nu weder kwijt, Dan streeft men ook naar wat profijt, Daar ook een voetbalclub moet leven. Maar alles heeft toch nog een grens, En om nu koffie uit te ruilen, Vierhonderd balen, voor een mensch, Wijst op een misstand, zoo intens, Dat ik er bijna om kan huilen. Met sport wordt, zooals ik het voel, Het, zachtgezegd, niet nauw genomen, Het doel (maar niet het voetbaldoel) Is blijkbaar: la.at bij ons de boel, Maar rustig op de koffie komen. Wanneer de held er niet meer is, Gaan strakjes de supporters kniezen; Hier is, bij alle ergernis, De troost (in koppen) voor 't gemis, En laat de sport dan maar verliezen. sprint in een tijd van 2 uur 59 min. 10.9 sec. Hij maakte een gemiddelde uursnelheid van 33V2 K.M. J. J. Hofstede was derde, O. Moeke vierde, A. Bosma zesde en J. P. van der Heyden tiende. Allen noteerden denzelfden tijd als Ericson. De uitslag van het landenklassement luidt: 1. Nederland 35 punten, 2. Denemarken 31 pun ten, 3. Zweden 26 punten, 4. en 5. Duitschland en Zwitserland, beide 14 punten. WIELRIJDEN. Schutte verliest de gele trui Zimmerman neemt de leiding over Uit Breslau: Op de derde étappe van de Ronde van Duitschland heeft de Nederlander Gerrit Schul- te de leiderstrui moeten afstaan aan den Duit- scher Siebelhoff, die met Umbenhauer en Oubron met gelijke tijden op de eerste plaats is geklasseerd. De derde étappe leidde van Kuttbus naar Breslau over een afstand van 246.6 K.M. De uitslag luidt: 1. Erich Bautz (Duitschland) 6 uur 40 min. 13 sec., 2. Spiessens (België) zelfden tijd, 3. Am- berg (Zwitserland) zelfden tijd, 4. Hauswald (Duitschland) zelfden tijd, 5. Diedrich (Duitsch land) 6 uur 40 min. 53 sec., 6. Meyer en een peloton van 11 renners, die allen een tijd van 6 uur 41 min. 7 sec. noteerden, 21. Schulte (Ne derland) 6 uur 45 min. 8 sec., 28. Middelkamp (Nederland) zelfden tijd. De stand in het algemeen klassement luidt: 1. Siebelhoff 20 uur 2 min. 55 sec., Umben hauer zelfden tijd, 3. Oubron zelfden tijd, 4. Hauswald 20 uur 2 min. 56 sec., 5. Spiessens 20 uur 3 min. 10 sec., 6. Scheller 20 uur 3 min. 50 sec., 7. Weckerling 20 uur 4 min., 8. Zimmer- mann 20 uur 5 min. 9 sec., 9. Amberg 20 uur 6 min. 7 sec., 10. Schulte 20 uur 6 min. 21 sec., 11 Middelkamp 20 uur 8 min. 19 sec. Het landenklassement luidt: 1 België 60 uur 29 min. 12 sec., 2 Frankrijk 60 uur 31 min. 12 sec., 3. gemengde ploeg, waar de beide Neder landers toe behooren, 60 uur 37 min. 29 sec., 4. Duitschland 60 uur 49 min. 19 sec., 5. Zwitser land 60 uur 53 min. 35 sec. Uit Reichenberg: Zondag is de leiderstrui weer van drager verwisseld. Siebelhoff moest haar af staan aan den Zwitser Zimmerman, die na Grysolle in de vierde étappe als tweede eindig de. Schulte en Middelkamp reden uitstekend; zij kwamen als derde en vierde aan. Schulte bezet nu de vierde plaats in het alge meen klassement; Middelkamp de vijfde. Een fraaie positieverbetering dus van beide landgenooten. De vierde étappe, welke van Breslau over Schweidnitz en Gablonz naar Reichenberg (een afstand van 219.3 K.M.) leidde, was zeer zwaar, doordat er verschillende stukken waren, die 600 Meter hoogteverschil hadden. Heden is het een rustdag. De uitslag luidt: 1. Grysolle (België) 6 uur 34 min. 58 sec.; 2. Zimmerman (Duitschland) zelf den tijd; 3. Schulte 6 uur 39 min. 31 sec.; 4. Middelkamp zelfden tijd. Het algemeen klassement luidt: 1. Zimmer- mann 26 uur 40 min. 7 sec.; 2. Umbenhauer 26 uur 45 min.; 3. Oubron, zelfde tijd; 4. Schulte 26 uur 45 min. 52 sec.; 5. Middelkamp 26 uur 47 min. 50 sec.; 6. Hauswald 26 uur 47 min. 58 sec.; 7. Amberg 26 uur 48 min. 12 sec.; 8. Scheller 26 uur 48 min. 52 sec.; 9. Weckerling 26 uur 49 min. 2 sec. Het landenklassement luidt: 1. Zwitserland 80 uur 27 min. 47 sec.; 2. België 80 uur 28 min. 20 sec.; 3. Gemengde ploeg met o.a. Schulte en Middelkamp 80 uur 36 min. 2 sec.; 4. Frank rijk 80 uur 37 min. 50 sec.; 5. Duitschland 80 uur 41 min. 22 sec. landen wedstrijd in Zweden Zondag is te Stockholm een vijflanden wegwed strijd gehouden, waaraan een Nederlar.dsche ploeg delenam. Nederland met de renners Hofstede, Moeke_, Bosma en Van der Heyden behaalde een fraai succes, door de eerste plaats in het landen klassement te bezetten. Ericsson (Zweden) won den wedstrijd in de BOKSEN. Louis-Galento. Uit New-York: Louis zal op 28 Juni in het Yankeestadion te New-York zijn titel van we reldkampioen in het zwaargewicht verdedigen tegen Tony Galento. I. De Nederlandsche renner G. Schulte heeft totnutoe uitstekend gereden in de Ronde van DuitschUouL. Hij staat na vier étappes nummer vier in het algemeen klassement. De groote vraag bij hem is echter: zal hij het volhouden? Een kiek van de eerste etappe, door Schulte ge- wojineji. II. De bekende bokser Lou Nova traint voor zijn wedstrijd tegen Max Baer. Hij heeft hier zoo juist een trainingspartner een stevigen opstopper gegeven en het lijkt of hij daarmee den man onthoofd heeft. Schijn bedriegt echter ook in dit geval. III. De Engelsche athlete Dorothy Odam sprong dezer dagen te Brentford 1.66 M. hoog en verbeterde daarmede het dames wereldrecord.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5