UUH Zandoomt Wedstrijden om den hadden vlot verloop WIELRIJDEN. ATHLETIEK DAMES-ATHLETIEK HENCELEN WANDELSPORT M A" A N D "A G 5 J UN I 1939 Nortier (B.M.W.) wint bij de Sportwagens Groote snelheden op dit circuit niet mogelijk De auto-races om den Grooten Prijs van ZandvtMirt, die door bijna39.000 menschen werden bijgewoond zijn een groot succes geworden. Geen enkel ongeluk is gebeurd en alle wedstrij den hadden een bijzonder vlot verloop. Dat is dus voor de organisatoren en initiatiefnemers: de K.N.A.C. en het Zandvoortsche Gemeentebestuur e«n groolc voldoening. Er is door de rij - ders uitstekend gereden cn aan span nende momenten heeff het niet ont broken Toch dreigden eenige wedstrijden nogal een- toonig te worden daar in bepaalde klassen enkele wagens zooveel sneller waren dan de andere, dat deze er practisch niet meer aan te pas kwamen. Dat was o.a. het geval met de Lancia van Bena, zooals we in ons nummer van Zaterdag nog vermeldden, met de Citroën van den Heemstenaar Jhr. P. Teding van Berkhout, met de Delahaye van Tielens. In hun klassen waren de andere rijders zoozeer door hun minder snelle wagens gehandicapt, dat er van sfcrifjd geen sprake meer was. Natuur lijk doet dit niets af aan de ongetwijfeld fraaie prestatie van de genoemde renners maar voor het publiek was de grootste at tractie er dan toch ten deele af en dat is zeer te betreuren. Het was dikwijls nog niet eens zoo zeer een kwestie van snelheid; snel was de Mercury van Gatsonides ook en toch kon deze wagen op dit bochtige circuit, zooals we reeds bij de training hadden gezien, niet op volle toeren draaien. Wat ingewijden reeds lang veronderstelden dat de Oitroëns door hun lage ligging en voorwielaandrijving voor dit circuit zeer geschikt zijn is wel zeer duide lijk tot uiting gekomen. Trouwens ook de B. M. W.'s van Nortier en Breeman in de Sport- klasse waren veel en veel sneller dan de overige wagens en konden deze snelheid ook in de bochten beter volhouden. Daarom zal het Zandvoortsche circuit nog belangrijk moeten worden verbeterd indien in de volgen de jaren de organisatoren met evenveel vol doening op de wedstrijden willen terugzien als thans Er zijn te weinig ibreede rechte stuk ken waar men gemakkelijk kan passereen. In de bochten passeeren is uitermate lastig en ook niet zonder gevaar zooals Zaterdag morgen bleek toen in de lichte klasse Rijshouwer Cornelius in de bocht bij de pers tribune voorbij schoot en waarbij Cornelius -even het trottoir raakte hetgeen hem den wedstrijd kostte daar zijn D.K.W. een slinge rend achterwiel kreeg. Dat was dan ook het eenige incident als men het zoo noemen mag, dat zich heeft voorgedaan. De record-wagen van Auto-Union, die door Hans Stuck werd bestuurd haalde op dit parcours een gemid delde snelheid van ongeveer 90 K,M. Als men nu bedenkt dat deze record-wagen, die na tuurlijk voor een rechte baan is gebouwd 400 K.M. per uur kan rijden, dan blijkt wel dui delijk, dat het circuit van Zandvoort geen groote snelheden toelaat. Dat werd ook nog door von Brauchitsch bewezen die met zijn 3 liter Mercedes Benz-renwagen ook niet meer dan een gemiddelde van 105 K.M. kon halen. Dat zijn geen imponeerende snelheden. Elke automobilist met een behoorlijken wagen kan on een behoorlijken rechten weg 100 of meer K.M. rijden. Willen de wedstrijden van Zand voort dus inderdaad de groote bekendheid krijgen, ook in het buitenland, dien de orga nisatoren zoo gaarne verwachten, dan zal er nog veel moeten worden veranderd. Twee be langrijke factoren bij dergelijke races zijn spanning en snelheid. En zonder aan het suc ces van Zaterdag iets af te doen, moeten we tc,ch constateeren dat het daaraan nogal eens heeft ontbroken. Ongetwijfeld zal dat echter elk jaar wel beter worden. De wedstrijden. Over het verloop der races nog het vol gende. Om kwart voor elf startten de. deelnemers in klasse b. (cylinderinhoud boven 750 t.m. 1100 e.c.) en die in klasse c. (cylinderinhoud boven 1100 t.m. 1500 c.c.) gezamenlijk over dertig ronden, totaal 68.5 KM. De voorloopige uitslagen van deze klasse hebben we reeds in ons vorige nummer gepubliceerd. In de kleine klasse nam Kees Kruit, de bekende rallayrijder, onmiddellijk de leiding. Niet minder dan 28 ronden was hij onbedreigd in eerste positie. Twee ronden voor het einde slipte hij bij een der bochten en gaf direct daarna op. Zoo kon H. Richter, met M. G., de leiding overnemen. Trouwens het werd een dubbele overwinning voor M.G., want ook de tweede plaats werd door dit merk bezet. De snelste ronde werd gemaakt door H. Richter met 1 min. 54.2 sec., dit is een gemiddelde van 72 KM. in de negende ronde. De uitslag luidde: 1. H. Richter, Delft met M. G„ tijd 55 min. 48 4 sec. 2. G. A. J. Voetelink, Amsterdam, met M. G. 56 min. 58.4 sec. 3. F. J. J. baron van Heemstra, Amstelveen met Fiat, 57 min. 2.3 sec. De vuurroode Lancia met L. Bena als be stuurder nam onmiddellijk den kop en ver grootte met elke ronde zijn voorsprong in den wedstrijd voor de zwaardere klasse, Bena nam de bochten uitstekend en wist door zijn goede rijtechniek veel winst op zijn tegen standers te behalen. De laatste ronde van hem bedroeg 1 min. 46.2 sec., d.w.z. gemiddeld 76 K.M. per uur in de 18e ronde. De uitslag van deze race was: 1. L. Bena. Den Haag, met Lancia, tijd 54 min. 41.6 sec. 2. H. P. Verkamman van Keulen, Utrecht met Opel, tijd 55 min. 21 sec. 3. W. van de Mandele Jr.. Bloemendaaï met M. G.. tijd 55 min. 23 sec. 4. R. W. Baron van Boetzelaer. Heerde, met M. G-, tijd 55 min. 39,2 sec. Prins Bernhard komt. Na afloop van deze beide races arriveerde te ongeveer twaalf uur Z.K.H. Prins Bernhard. Komende van den Boulevard de Favauge werd AUTOMOBILISME de open Maybach van den Prins over een deel van het circuit geleid. Voor de hoofdtribune werd Z.K.H. door offi cials van de K.N.A.C. ontvangen, terwijl de burgemeester van Zandvoort, de heer H. van Alphen, den Prins bij de grens der gemeente had begroet. Nadat de Prins in de eere-loge had plaats genomen, weerklonk het Wilhelmus. Met span ning volgde de Prins, voorgelicht door den voorzitter van de Sportcommissie der Auto mobielclub, L. D. baron van der Goed van Dirxland, de verschillende wedstrijden. Vervolgens startten de klassen D. cn E. Jhr. J. P. Teding van Berkhout nam met zijn snelle Citroën onmiddellijk de leiding en stond die gedurende de dertig ronden van dezen wedstrijd ook niet meer af. De Heemstedenaar viel op door zijn ongemeen fraai bochten werk, waardoor hij de Citroën van v. d. Wou- de (Utrecht) en de snelle B. M. W. van Everts (Wildervank) ver achter zich liet. De Haar lemmer Beels bezette met zijn Bugatti de vijfde plaats, doch' deze was nog ruimschoots voldoende om hem in zijn klasse de overwin ning te verzekeren. Het zag er dan ook naar uit. dat hij daar recht op af stevende toen zijn Bugatti echter kuren kreeg. Dat kostte hem onmiddellijk eenige ronden en daardoor ge raakte hij uit den strijd, ofschoon hij den wedstrijd tot het einde toe uitreed. De Opeis van v. d. Meuien uit Eindhoven en Lepelaars uit Tilburg konden daardoor in deze klasse onbedreigd aan den kop gaan. Merkwaardig was het overigens, dat de lichtere wagens (tot 2000 cM. 3) sneller waren dan de zwaardere (tot 3000 c.M. 3). De Citroën van Van der Woude moest wegens een vastgeloopen dyna mo opgeven waardoor jhr. Teding van Berk hout met nog grooteren voorsprong de leiding wist te behouden. De uitslagen werden ten slotte: Klasse D (65 K.M.) 1. Jhr. J. P. Teding van Berkhout, Heem stede, met Citroën, 52 min. 57.3 sec. 2. D. E. Everts, Wildervank, met B.M.W., 53 min. 16.4 sec. 3. N. Breve, Naarden, met Citroën, 53 min. 28 sec. 4. N. Bovee, Amersfoort, met Citroën, 55 min. 6,8 sec. Klasse E: 1. J. H. M. van der Meulen, Eindhoven, met Opel, 55 min. 29,4 sec., 2. E. F. A. Lepelaars, Tilburg, met Opel, 55 min. 30 sec. 3. A. H. Beels, Haarlem, met Bugatti (twee ronden achter)56 min. 25 sec. De zware wagens in den strijd. Na een korte rust bonden hierna de zwa re wagens den strijd aan over 40 ronden, on geveer 91 K.M. Nauwelijks waren de wagens gestart of Gatsonides vloog met zijn speciaal gestroomlijnde Mercury naar voren en nam den kop. Achter hem leverden Frits Diepen met zijn snelle Ford (hij maakte de snelste ronde van deze klasse met 84 K.M.) en Tie lens uit Meersen met zijn machtige Delahaye een verbitterd gevecht om de tweede plaats, dat tenslotte door Tielens werd gewonnen. Meteen schoot de blauwe Delahaye op de grijze Mercury af en zoowaar gelukte het Tielens in de twaalfde ronde Gatsonides te passeeren. Deze moest direct daarna opgeven aangezien er een cylinderkop van zijn wagen was ge scheurd. Diepen probeerde met zijn Ford nog wat hij kon. doch de Delahaye kon hij toch niet meer ernstig bedreigen. De andere rijders waren tegen dit tweetal niet opgewassen. De eindstand werd tenslotte: 1. R. E. L. M. Tielens, Meerssen, op Delahaye tijd 67 min. 48.4 sec. 2. F. J. L. Diepen, Bergen op Zoom, op Ford, tijd 67 min. 56.4 sec. 3. K. Ton, Utrecht, met Ford, tijd 68 min. 4 H. C. Hoogeveen, Haarlem, met Ford. 5. K. C. Barendregt, 's-Gravenhage met Ford. Hans Stuck demonstreert. Hierna volgde de demonstratie met den Auto-Union recordwagen, be stuurd door Hans Stuck. Prins Bern- hard liet Stuck evenals Manfred von Brauchitsch aan zich voorstellen en nam zelfs even in den prachtig ge- stroomlijnden wagen plaats. Op de rechte stukken liet Stuck soms ge- geweldig rijden zien, maar de vele bochten waren oorzaak, dat h ij geen groote snel heden kon ontwikkelen. Een gemiddelde van 90 K.M. is voor dezen wagen een peuleschil letje. Piet Nortier wint. Te ongeveer half vier startten hierna de deelnemers in klasse K (Sportklasse cylinder inhoud boven 1600 c.M.3). Deze wedstrijd is vrijwel uitsluitend tusschen de BM.W.'s van Nortier en Breeman uitgevochten. Nortier nam leiding met Breeman vlak achter hem. Ronde na ronde heeft Breeman achter Nortier aangejaagd en soms scheen het of de witte B.M.W. op de rechte stukken iets sneller was doch steeds wist Nortier zijn tegenstander in de bochten van zich af te schudden. Zoowel Gatsonides (Mercury), die weer ge repareerd was als de M. G. van Molenaar moesten opgeven wegens motorpech. Daar de B.M.W. van jhr. De Pesters iets minder snel scheen dan die van Nortier en Breeman ge lukte het deze renners De Pesters een .ronde achterstand te bezorgen. Nortier liep intus- schen steeds meer uit en daardoor werd de wedstrijd eenigszins eentonig. Tenslotte won de Hagenaar nog onbedreigd en kwam daar mede in het bezit van den Prins Bernhard beker. Nortier maakte de snelste ronde van den dag met een gemiddelde van 86 K.M. Het resultaat was: 1. P. J. Nortier te Den Haag met B.M.W. in 73 min. 14.8 sec. 2. L. F. Breeman te Rotterdam met B.W.M. in 73 min. 42.4 sec. 3. jhr. C. A. de Pesters Jr. met B.M.W. op een ronde. 4. K. S. Barendregt te Den Haag met Ford. Tot slot van deze eerste Nederlandsche autoraces gaf Manfred von Brauchitsch een demonstratie met zijn Grand Prix Mercedes- renwagen. Prachtig nam de Duitsche coureur de bochten én op de rechte stukken schoot de wagen als een witte pijl over de baan. De ge middelde snelheid van 105 K.M. op dit circuit spreekt voor zich zelf. Dat was tevens het einde van deze geslaagde wedstrijden. Des avonds zijn de prijzen in hotel Groot- Badhuis aan de winnaars uitgereikt. WEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE De publieke belangstelling voor de wieler wedstrijden op de Heemsteedsche Wielerbaan, welke Zondagmiddag werden gehouden, was wel zeer miniem. De koppel-omnium tusschen de koppels J. BosF. Herbershoff en M. de ReijerH. Hoek werd een overwinning voor eerstgenoemd kop pel, dat in de sprint en in de tijdrace wist te zegevieren. De koppelachtervolging werd door het koppel de ReijerHoek gewonnen. In de achtervolgingen om den Kuiper-bras- sard traden J. Valkman en Th. Drost als win naar naai' voren. Valkman had een iets snelleren tijd gemaakt, zoodat hij houder werd van den brassard. De klassementenwedstrijd werd een overwin ning voor Simonis, die twee ronden op het peloton uitliep. In den koppelwedstrijd, die na de pauze werd verreden, speelden de Gebr. Bos de hoofdrol. Steeds weer brachten zij leven in de brouwerij. Hoewel het koppel Valkman—Boven geruimen tijd in puntenaantal aan den kop was, werden de Gebr. Bos verdiend winnaars met een gerin- gen punten voorsprong op ValkmanBoven. De uitslagen luiden als volgt: Koppel-omnium tusschen de koppels M. de Reijer—H. Hoek en J. Bos—F. Herbershoff. Ie serie sprint. 1. J. Bos, 2. M. de Reijer. 2e serie sprint. 1. F. Herbershoff, 2. H. Hoek. Tijdritten over 4 ronden: M. de Reijer 29 2/5 sec.; H. Hoek 27 2/5 sec., totaal 56 4/5 sec. J. Bos 28 sec., F. Herbershoff 28 sec., totaal Koppelachtervolging over 20 ronden H. Hoek— M. de Reijer loopen na 18 ronden J. Bos en F. Herbershoff in. TT Totaaluitslag omnium: 1. J. BosF. Herbers hoff 7 pnt., 2. H. Hoek—M. de Reijer 5 pnt. Achtervolging voor den Kuiper-Brassard over maximum 20 ronden. t lste rit: J. Valkman loopt 70 Meter in op W. Drogtrop tijd 5.38 2/5 sec.; 2e rit: Th. Drost loopt W. Schenk na 10 ronden in, tijd over 20 ronden 5.39 1/5 sec. Klassementenwedstrijd over 40 ronden met 4 klassementen- - lste klassement: 1. B. Scheffer, 2. A. Floor, 3. A. Bos, 4. J. van Hekken. 2e klassement: 1. J. van Hekken, 2. A. Muller, 3. B. Scheffer, 4. A. Floon 3e klassement: 1. Simonis, 2. B. Scheffer, 3. A. Floor, 4. A. Schenk. 4e klassement: 1. W. Drogtrop, 2. J. van Hek ken, 3. A. Floor, 4. Simonis. Totaal: 1. Simonis 5 pnt., op 2 ronden 2. B. Scheffer 9 pnt., 3. J. van Hekken 8 pnt., 4. A. Floor 8 pnt., 5. W. Drogtrop 4 pnt. Koppelwedstrijd over 40 K.M. lste klassement: 1. H. Hoek, 2. J. Bos, 3. P. Krol, 4. D. Grootes. 2e klassement: 1. H. Banen, 2. P. Krol, 3. A. Muller, 4. J. Bos. 3e klassement: 1. H. Banen, 2. J. Bos, 3. A. Muller, 4. H. Hoek. 4e klassement: 1. J. Bos, 2. J. Boelekamps, 3. H. Hoek, 4. A. Muller. Totaal: 1. J. Bos—S. Bos 12 pnt., 2. H. Banen J. Vankman 10 pnt., 3. H. Hoek—J. van Hek ken 8 pnt., 4. A. Muller—D. Grootes 6 pnt., 5. P. Krol—A. Floor 5 pnt., 6. J. Boelekamps—S. Simonis 3 pnt., 7. B. SchefferTh. Drost 0 pnt., 8. F. Herbershoff—C. Pistorius 0 pnt., op 1 ronde 9. M. de Reijer—J. Hilleman. De Jonge Kampioen. Eenige leden kwamen Zondag uit op de Alk- maarscne wielerbaan. G. Peters en A. de Vries bezetten een eervolle tweede plaats in den koppelwedstrijd met minimum verschil op het Alkmaarsche koppel J. GrootKuilboer. P. Peters en C. de Jong bezetten een tweede en derde plaats in een klassementswedstrijd der nieuwelingen. C. Bijster en H. Veerman bezetten bij de nieuwelingen koppelwedstrijd een eervolle eerste plaats; P. Peters en C. de Jong een goede derde plaats. De junior K. Neeft heeft in Edam in een open juniorenwedstrijd de derde plaats bezet; hij heeft een goeden wedstrijd gereden. H. S. V. „De Kampioen", Onder begunstiging van fraai weer hield bo vengenoemde veréeniging haai' eersten rit van de Zomercompetitie over 35 K.M. De B-klassers werden 7 minuten gestart na de A-kl. De uitslag was als volgt: A-klasse: 1. C. de eBst 5.punten, 2. J. Valk man 4 p, 3. v. d. Nes 3 p. B-klasse: 1. Feye 5 p. 2. J. Laan 4 p. 3. de Wolff 3 p. 4. Schenk 2 p.. 5. C. Burggraaf 1 p. De tijd was 57.21.4. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield een trainings rit, bestaande uit een rit over 52 K.M. met 4 klassementen. De uitslag werd: 1. Taverne, 2. J. Smit en B. Boersma beiden 11 pnt., 4. Westbroek 8 pnt. 5. H. v. Es 7 pnt.. 6. W. Fennis 4 pnt., 7. K. Ver beek, 8. G. v. Dijk, H. v. Dijk wist het laatste klassement te winnen door uit te loopen. De Junioren reden 26 K.M. met 2 klassemen ten. De uitslag was 1. Wooning 10 pnt. 2. Jas en Tholen beide 7 pnt. NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN „PRO PATRIA". (Van onzen medewerker) POLITIE SPORTVEREENIGING „HAARLEM'. Begunstigd door fraai zomerweer heeft onder groote belangstelling Zaterdag j.l.. de derde nationale rijwieltocht van de Politie Sportver- eeniging „Haarlem" plaats gehad. Deze rijwieltocht, die elk jaar wordt gehouden., kenmerkt zich elk jaar door een steeds grooter wordende belangstelling van de zijde der deel- Voor dezen vaardigheidsrit over 75 K.M. had den zich niet minder dan 161 deelneemsters en deelnemers opgegeven. O.a. zagen we de Vrij willige Burgerwacht Haarlem, Politie Velsen, die in groepsverband aan den tocht deelnamen, en vertegenwoordigers van de politie Amster dam, Den Haag en Haarlem. Ook de burgerij van Haarlem en omstreken was goed vertegenwoordigd. Zelfs zagen, we eenige deelnemers, die reeds de zestig jaren achter den rug hadden! Om aan dezen tocht te kunnen deelnemen, moest een dezer kranige veteranen eerst van IJmuiden-Oost naar Haarlem komen fietsen. Nadat de voorzitter, de heer Visser, bij den start alle deelnemers hartelijk welkom had ge- heeten en allen een prettigen, voorspoedigen tocht en een behouden terugkomst had toege- wenscht, stelde de groote stoet van wielrijders zich op voor het gebouw „Olympia" aan den Kinderhuissingel en zette koers in de richting Noordwijkerhout. via Julianalaan, Zeeweg, Zandvoort, Vogelenzang, de Zilk en Ruigenhoek. Op deze route troffen de pedaalridders het bijzonder dat zij den wind in den rug hadden, waardoor de afstand van 27 K.M. van dit traject in anderhalf uur kon worden afgelegd. De tweede étappe Noordwijkerhout—Benne- broek. via Noordwijk-Bïnnen, Sassenheim, Lisse en Hillegom, was voor de deelnemers niet zoo gemakkelijk door den straffen tegenwind; op dit traject lag het veld van wielrijders dan ook al spoedig ver uiteen. Ondanks deze moeilijk heden kwamen allen toch op tijd aan de controle te Bennebroek, waar evenals te Noordwijkerhout even rust werd gehouden. Na deze rust werd aan de derde étappe be gonnen, welke tevens de laatste was, via Leid- schevaart, Zandvoortschelaan, Bentveldweg, Kraantje Lek, Bloemendaalscheweg, Ruïne van Brederode, Driehuis-Westerveld, Hagelinger- weg, Rijksstr.weg-Haarlem, Gebouw „Olympia". Aangezien deze tocht geen uitvallers telde, kwamen alle deelnemers in het bezit van een herinneringsprijs, terwijl de twee oudste deel nemers werden verrast met een zilveren sport- lepeltje en de eerste inschrijf ster met een f iets- klok je. De Vrijwillige Burgerwacht Haarlem en de Politie Velsen kregen een fraaien groepsprijs, be slaande uit een zilveren lauwertak met inscrip tie, voor het volbrengen van den tocht zonder uitvallers. Alle deelnemers kunnen terugzien op een pret tigen tocht en de Politie Sportvereeniging Haar lem op het welslagen van haar organisatie van dezen rijwieltocht, die bij velen in aangename herinnering zal blijven. A. J. G. de Bmyn verljeterdt het Ne- derlandsch record Kogelstooten. Zondag werden op de Nenijto-sintelbaan te Rotterdam atletiekwedstrijden gehouden, waarbij het aan De Bruin van V. en L. gelukte zijn eigen record kogelstooten van 15.35 M. tè brengen op 15.51 M. Concurrentie onder vindt De Bruin momenteel niet, zoodat hij zich op een wedstrijd niet zenuwachtig behoeft te maken wat betreft de bezetting van de eerste plaas. Zijn eerste stoot in de finale was iets over de 15 M., hetgeen dus aantoonde, dat hij „er in" kwam. De tweede was te wild, maar de derde gelukte waai'door hij dus weer iets dich ter bij de 16 M. grens gekomen is. Frits de Ruiter was de tweede athleet, die dezen dag een zeer goede prestatie leverde. Op de 1500 M. maakte hij een tijd van 4 min. 2.6 sec. Dit is ruim twee seconden boven zijn record. De wind was hinderlijk, terwijl geen van de athleten in staat was, hem op te jagen. Wanneer* hij op den Olympischen Dag in de zelfde conditie blijkt te zijn, kan een nieuw record haast niet uitblijven. Dat Haarlem momenteel over een goede „jeugdploeg" beschikt, heeft de deelnemende groep, die, uitgezonderd Lamoree, geheel uit B en C athleten bestond, bewezen. 'Vooral de 800 M. kl. C was een groot Haarlem-succes. Zoowel De Roode als Kok wonnen hun série, terwijl Paap in zijn serie de tweede plaats bezette. In de finale startten dus drie Haar lemmers. De Roode toonde zich hier de sterkste in den goeden tijd van 2 min. 7.8 sec. Hij werd gevolgd door zijn clubgenoot Kok, terwijl Paap verraste door op dit voor hem vreemde num mer als vierde te eindigen. Niemand had hem hiertoe in staat geacht. De Haarlemmer Van Gog startte op de 800 M. kl. A en B. Zijn tegenstanders waren dus van zwaarder gehalte. Hoewel hij zich in het begin wat te veel op den achtergrond hield, zag hij kans zich in de laatste 60 M. nog zoo naar voren te werkèn, dat hij achter Wefnink en Ten Cate wist té eindigen. Hij smaakte het genoegen o.m. Westermeijer en Houtert, die beiden deel uitmaken van de „Olympische ploeg" achter zich te laten. Oogenschijnlijk was het loopen van Koop man (Haarlem) op de 11500 M. niet zoo succes vol. Hij bezette n.l, de derde plaats. Doordat echter het aantal deelnemers vrij groot was en hij 'n ongunstige plaats geloot had aan den start, lag hij. nadat het startschot gevallen was, zeer ongunstig en was daarom gedwon gen zich geleidelijk langs verschillende deel nemers naar voren te werken, wat hwv> tuurlijk meerdere energie kostte, aoJoï na* eindspurt iets minder fel was dan andi* Zljn Hermans, hoewel niet tot de prilsX*, behoorende, liep eveneens een 1500 M. ^aooriyije Doordat o.m. Osendarp en alle Amsterd* sche sprinters ontbraken, waren de smft" nummers niet zoo sterk bezet en dus interessant. Bij de A-klassers werd h garten eerste, terwijl in de B-klasse wuPT Schreuder als Van der Putten, belden^ Haarlem, winnaars van hun serie werden t de finale werden ze drie en vier. Er werd tL den straffen wind in geloopen, zoodat de maakte tijden, ook in de A-klasse verrp fraai waren. vaa Verder stond dit keer ook weer eens hot mooie nummer 200 M. horden op het Drooral ma. De Haarlem-sprinter Van Lier prSSl zijn geluk eens op dit nummer en niet zond« succes. Een derde plaats was zijn deel Weet hij te bereiken, dat hij voor dé hnrd«„ niet gaat „trippelen", dan kunnen meerdS successen op dit nummer niet uitblijven Natuurlijk was Lamoree nummer ééri h" polsstokhoogspringen. Het bereikte resultaat was echter maar matig, hetgeen zijn oorraah vond in het feit, dat hij door een misverstaS niet in het bezit was van zijn eigen poi«uv Ook Kluft (Haarlem) gaf weer blijk vaS constanten vorm door zijn tweede plaat* kogelstooten. y °P De voornaamste uitslagen luiden: Polsstokhoogspringen voor A-klassers- 1 r Lamoree (Haarlem) 3.50 meter. Hoogspringen klasse A: l. p. Nering (Sparta, Dordt) 1.75 meter. 100 meter hardloopen A-klassers- i h Baumgarten (Trekvogels) 11.7 sec2 t Grijseels (P.P.) 11.8 sec. 100 meter B-klasse: l. Barsingerhorn Oppi Ï1.9 sec. 1500 meter hardloopen klasse A: l p de Ruyter (Quick) 4 min. 2.6 sec., 2. H. Kalkman (Trekvogels) 4 min. 13.7 sec. Kogelstooten A-klasse: 1. A. J. G. de Brum (Vlug en Lenig) 15.51 meter (nieuw Ned re cord, 2. J. Houtzager (Vlug en Lenig) 1394 metei*. 400 meter hardloopen klasse A: 1. K. Baum garten (Trekvogels) 50 sec., 2. Chr. Nauta (Trekvogels) 54.9 sec. 800 meter hardloopen klasse A: 1. N. Wer- nink (Trekvogels) 2 min. 1.8 sec. Nederlandsche dames hebben succes te Londen. De Nederlandsche damesploeg, welke Zaterdag te Londen tegen Mitcham uitkwam, heeft een overwinning behaald met een totaal aantal pun ten van 80, terwijl het team van Mitcham het tot 74 bracht. Fanny Koen heeft bij deze wedstrijden het Nederlandsche record vèrspringen met een sprong van 5.87 op haar naam gebracht. Het oude record stond op naam van mevr. M. Jutte- Briejer (5.62 m. gevestigd op 5 Juli 1936 te Hil versum). De belangrijkste uitslagen luiden: Hoogspringen: Doris Odam (Mitcham), 1.62VÏ meter. 2. Rie Takken (N.), 3. Fanny Koen (N.). Kogelstooten: 1. Bevis Reid (Mitcham), 11.76 meter, nieuw Britsch record. 2. Ans Niesink (N.) 3. Stien van Leeuwen (N.) 100 yards: 1. Fanny Koen 11.4 sec., 2. Locke (Mitcham), 3. Hollooway (Mitcham), 6. Alie de Vries (N.) 80 meter horden: 1. Agaat Doorgeest (N.), 12.7 sec., 2. Proctor (Mitcham) 3. Odsm (Mitcham), 4. Stien van Leeuwen (N.) Vèrspringen: Fanny Koen 5.87 meter. Nieuw Nederlandsch record. 2. Schenck (Mitcham). 3. Hollooway (Mitcham), 5. Agaat Doorgeest (N.). Discuswerpen: 1. Ans Niesink (N.) 39.29 meter 2. Reid (Mitcham), 3. Volovidt (Mitcham). 60 meter hardloopen: .1. Fanny Koen 7.9 sec., 2. Locke (Mitcham). 3. Schenck (Mitcham, 6. Alie de Vries (N.). Speerwerpen: Peet Dieben (N.) 40.79 meter, nieuw Nederl. record. 2. Mary van der Berg (N.) 36.01 m. 4 x 100 yards estafette: 1. Nederland 46 sec., 2. Mitcham. Einduitslag: 1. Nederlandsche ploeg, 80 pun ten, 2. Mitcham 74 punten. Morgenrood. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar grooten openingswedstrijd op witvisch in de Ringvaart bij de Lijnden. Dat de hengelaars weer in hun schik met het nieuwe hengelseizoen zijn, bleek wel uit de groote deelneming; met niet minder dan 31 leden werd te circa 4 uur 30 van de Amsterdamsche Poort vertrokken naar. het Vischwater. Nadat de voorzitter medegedeeld had dat er weer een groot aantal prijzen be schikbaar was gesteld, werd met den wedstrijd begonnen. Na 3 uur hengelen luidde de uitslag: lste prijs N. Burggrave met de grootste en 6 stuks, 2de prijs A. van Dijk met 23 stuks, 3de prijs R. van der Aar met 17 stuks, 4de prijs G. van der Vlugt met 14 stuks, 5de prijs Van Doorn met 12 stuks, 6de prijs J. Meijer met 11 stuks, 7. J. Stevenhaagen, 8. G. Vooges, 9. J. Baars, 10. F. Janse-Kok, 11. A. van Broekhuizen, 12. H. Schaap, 13. J. Ket, 14. L. Rondema, 15. P. Over- wijk, 16. H. Smits, 17. H. van der Schoot, 18. H. Stevenhaagen, 19. R. Rietman, 20. J. Bury, 21. H. Vredenbiu-g, 22. A. van der Pol, 23. J. van der Vlugt, 24. Van Berk, 25. H. van Werven, 26. F. van Werven, 27. M. Meiers, 28. H. van Hon- schoten, 29. F. Donders, 30. J. van Dijk, 31. J. Lang. Na afloop verzamelden alle deelnemers zich in het clubhuis van den heer A. van Egmond in de Zuidpolderstraat, waar de voorzitter de heer A. van Dijk, allen welkom heette; hij sprak tevens de hoop uit dat alle wedstrijden in den zelfden sportieven geest mochten verloopen. Door de Amstelbrouwerijen was een mooie wisselbeker beschikbaar gesteld voor hem, die den grootsten visch vangt in den maandelijk- schen bekerwedstrijd; deze is voor het eerst ge wonnen door N. Burggrave. Ook waren er nog drie prijsjes voor de laatste vischjes in de 3 laatste uren: de „held van den dag" mocht een mooien zilveren lepel in ontvangst nemen, be schikbaar gesteld door Het hengelsporthuis Van der Meer. De voorzitter deelde mede, dat de vangst niet slecht te noemen is, n.l. 161 stuks. De Vrije Hengel, Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar eersten jaarlijkschen kaswedstrijd. Er werd gevischt om huishoudelijke en luxe artikelen. Het werd een geanimeerde wedstrijd, er wer den in totaal 473 stuks gevangen. Na afloop aanvaardde men onder vroolijke muziek den terugtocht. In het clublokaal van den heer IJ. Doves wer den de prijzen door den voorzatter den heer W. Out, aan de diverse winnaars uitgereikt. De prijzen werden als volgt behaald: lste prijs E. Koelemij, 2e pr. G. Hesselingh, 3e pr. W, Out, 4e pr. G. Maarten, 5e pr. E. Boekelaar, 6e pr. N. Out, 7e pr. N. Hildebrand, 8e pr. P. Duin, 9e pr. B. v. Luik Sr., 10e pr. W. Boer boom, lie pr. K. IJlstra, 12e pr. J. Vlug, 13e pr. C. v. d. Wester, 14e pr. J. Tullen, 15e pr. D. Koe- leveld, 16e pr. S. Post. 17e pr. J. Klumper. 18e pr. Zuidam, 19e pr. M. W. Out Sr., 20e pr. B. v. Suilt Jr., 21e pr. W. F. Mermond, 22e pr. T. Rij broek, 23e pr. Heijne, 24e pr. IJ. Doves, 25e pr. Calis Jr., 26e pr. Frischolowsky, 27e pr. Calis Sr. 28e pr. Seville, 29e pr. v. d. Mey, 30e pr. De Boorder. De Forel. Zondag hield de vischclub „De Forel" haar eersten onderlingen wedstrijd op witvisch in de Hoofdvaart. Toen controleur T. Roelofs het sein voor beginnen gaf, zat de spanning er al dade lijk in; er werden 836 stuks gevangen. De uit slag luidt: 1. T. Hogeboom met de gr. 19.9 en 132 st., 2. N. Balk 137 st., 3. H. J. v. Os 122 st., 4. P. Huis in 't Veld 98 st., 5. T. Huis in 't Veld 97, 6. T. Stegging, 7. I. Duits, 8. H. Rijs, 9. H. Myer, 10. Schoonderbeek. Het Baarsje. Bovengenoemde vischvereeniging hield Zon dag haar eersten wedstrijd op witvisch in haar eigen gepacht vischwater de Poelen bij den Zomerweg. Er werd niet veel, maar groote visch gevan gen ,o.a. brasems van 37 en 42 c.M. Inhet clubhuis reikte de voorzitter, de heer H. Veen, deprijzen uit. 1. J. Veen grootste 42 c.M., 2. R. Papenburg, 3. J. A. Goeman, 4. A. Akersloot, 5. Jac. Bos. 6. L. v. Esch, 7. H. Veen, 8. A. Geerts, 9. A. P. Tabbers. 10. C. v. Tintelen, 11. B. Veen, 12. C. v. d. Pol. 13. B. Gabor, 14. D. Verhoef, 15. B. Verhoef, 16. J. Provoost, 17. J. Durge. De Voorn. Dit college opende het vischseizoen met een kaswedstrijd op bovenmaatsche witvisch om den Uitenboogaard-wisselbeker, die in het bezit was van F. Knave. Het mocht hem wederom ge lukken, door het vangen van de meeste viscn er voor de tweede maal beslag op te leggen. De prijswinnaars waren als volgt: 1. A. Vermeulen met de grootste, 2. F. Knave met de meest (met beker), 3. J. v. d. Gevel, 4. J. Wijkhuisen, 5. W. Sneider, 6. J. Pezij, 7. R. Doets, 8. C. Vrolijk. De werklooze visschers kunnen zich tot en met 20 Juni aan de bekende adressen voor den grooten vischwedstrijd op Woensdag 2» Juni aanmelden. Wandeltochten in Amersfoort. De Amerfoortsche Algemeene Wandelsportver- eeniging „Zonder uitvallers terug" organiseert op 24 en 25 Juni een- en tweedaagsche wanae tochten over afstanden van 20, 25 en 30 k.n. om den V. V. V.-beker voor vereenigingen en oe Jhr, A. van der Goesbeker voor korp^ y.,, vertrek heeft plaats van het gebouw „De Valkestraat Zaterdag om 3 uur en Zondag om 10.30 uur. 20 K.M. voor meisjes tot 14 jaar, jeugdyereeni_ gingen, schoolgroepen en daar mede gem* stellen groepen en vereenigingen. 25 K.M. voor gymnastiekver., voetbaiv^ korfbalver., padvindersgroepen, etc. en aaam gelijk te stellen groepen en vereenigingen. 30 K.M. Specifieke wandelvereenigingen, Ruu .airen en politiegroepen, burgerwachten, o-v' afdeelingen, Roode Kruis, etc. „„„.-«ver- Men kan zoowel individueel als in gioep band deelnemen. Ttr nrol« Het secretariaat is gevestigd by W. ter beek, Van Ostadeplein 14, Amersfoort.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6