3 VELSEN De geschiedenis van een kopje thee. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN /CHEEP/ ITJEINCENS Keesje de Ruijter in Keimenierliof Fraai spel van den Waalwijker jongen. Keesje de Ruijter „Nederland's biljartwon- der", zooals zijn offieieuse titel luidt, heeft gisteren ook in Kennemerhof bewezen, een biljartspeler van bijzondere kwaliteiten te zijn. Zijn beide partijen van 200 caramboles, gespeeld tegen den heer Muller, won hij met grooten voorsprong en in de laatste partij van 100 punten tegen den heer Lodenstijn bracht zijn tegenstander het niet verder dan tot 14 punten. Het moet wellicht aan de zware ivoren bal len worden toegeschreven dat de heer Muller niet tot zijn normale hoogte kwam. Na zes beurten had hij nog maar 1 punt, terwijl Keesje reeds 40 noteerde. In de 9e beurt scoorde de jonge Waalwijker een fraaie serie van 91, waarmee hij zijn totaal op 148 bracht tegen den heer Muller 41. Na twee poedels en vier series beëindigde Kees de partij in 15 beurten. De heer Muller bracht het in de eer ste partij'tot 94. De tweede partij opende Kees met een poe del. Maar in de tweede beurt verzamelde hij op fraaie wijze 69 punten; na eenige kleine series volgde een fraaie serie van 105, het geen hem een ovatie van de vele aanwezige biljartliefhebbers bezorgde. Meesterlijk wist hij met klein spel en fraaie rappels zijn serie op te bouwen; met eenige goede piqués slaag de hij er steeds in, de ballen bij elkaar te houden. Nadat hij in de elfde beurt na acht caramboles een vrij gemakkelijken stoot miste en toen nog eenmaal poedelde, maakte Kees de 200 in 13 beurten vol. Zijn gemiddelde in deze partij was dus ruim 15. De heer Muller stond toen op 41. Na afloop der drie partijen vertoonde Kees een aantal fantasie- en komststooten en ook hierin toonde hij zich een meester. Vooral zijn losse piqués werden zeer bewonderd. AANGEKOMEN. 6 Juni: Odysseus s.s. Danzig Simon Bolivar s.s. West Indië 7 Juni: Glanton s.s. Gdynia Ariadne s.s. Dubxwnik Stad Vlaardingen s.s. Vlaardingen Att S. m.s. Port Talbot Signe s.s. Tallinn Oliva s.s. Raumö VERTROKKEN. 6 Juni: Tromp kr. Noordzee Ialine m.s. Shoreham Largo s.s. Newcastle Prowess m.s. Londen Spica s.s. Bergen Roek s.s. Londen Vliestroom s.s. Huil Arrivain m.s. Leith Patria s.s. Rotterdam 7 Juni: Keramiai s.s. Durban Cabo m.s. Londen Ami a W. m.s. Kingslynn Scheepvaartbeweging Noordzeekanaal. In de afgeloopen maand kwamen alhier bin nen 355 stoomschepen met een inhoud van 2.196.158 cub. M. tegen 329 schepen met een in houd van 2.025.022 in dezelfde maand van het vorige jaar. Naar zee vertrokken in Mei van dit jaar 356 .stoomschepen niet 2.231.257 tegen 320 schepen met eerï inhoud van 2.021.843. In de afgeloopen 5 maanden van dit jaar kwa men alhier binnen 1603 stoomschepen met 10.237.608 tegen 1534 schepen met 9.568.385 in dezelfde periode van 1938. Naar zee vertrokken over hetzelfde tijdvak van dit jaar 1620 schepen met 10.237.631 tegen 1521 schepen met 9.519.541 in dezelfden tijd van het vorige jaar. Zoowel over de maand Mei als over de afge loopen 5 maanden valt een toename te consta- teeren, welke niet anders dan toegejuicht kan worden. Groote diepgang. Het Grieksche s.s. Keramiai, dat in ballast van Middlesbro te Amsterdam arriveerde, heeft in het dok van de A. D. M. aldaar eenige repa raties ondergaan, waarna het schip fosfaat heeft geladen voor Zuid Afrika. Het schip vertrok gisteren daarmede, met een diepgang van 8 Meter, naar Durban. Schade beloopen. De aan de firma Volleer toebehoorende bag germolen Rijn, welke buiten de haven van Dover baggerwerkzaamheden uitvoert, heeft door niet nader gemelde bijzonderheden den ondertuime laar verloren en schade bekomen aan het bene deneind van de emmerladder. Om te dokken. Het onder Panameesche vlag varende stoom schip „Illenao", dat met een restant lading graan van Buenos Aires via Rotterdam te Am sterdam aankwam, is na lossing hiervan opgeno men in het dok van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij, aldaar om eenige herstellingen te ondergaan. Vlootvermindering. Het onlangs verkochte Nederlandsche stoom schip Albireo van Van Nievelt Goudriaan, welke verkoop geschiedde door bemiddeling van de makelaars Jacq. Pierot Jr. Zn. te Rotterdam, is thans herdoopt in Hans Schmidt, reedei-ij Heinrich Schmidt G. m. b. H. te Flensburg. Vlootuitbreiding. Het voor x-ekening van kapt. J. de Vries te Groningen op de werf van de N.V. Zaanlandsche Scheepsbouw Mij. te Zaandam nieuwgebouwde motorschip Tiny heeft Zaterdag j.l. op het Noordzeekanaal een goed verloopen proeftocht gemaakt. Het schip, dat het eex-ste te Zaandam gebouwde kustvaartuig is, meet 350 b. r. t. en heeft een d. w. van 420 ton. Op deze tocht be haalde het een vaax'snelheid van ruim 10 mijl. Het schip werd voorzien van een 300 P.K. Kromhout-Dieselmotox-,welke in de motox-kamer ingebouwd is. Opgelegde Italiaansche tonnage. In Italiaansche havens waren op 1 April j.l. opgelegd 258 schepen met een, bruto tonnage van 178.538 ton tegen 231 schepen met 118.301 bxoxto reg. ton in dezelfde maand van het vox-ige jaar. Schadcvaring. De Sovjet-Russische baggennolen Volga Don welke gisteren naar Leningrad vertrokken is, heeft naar wij vernemen, bij Buiterxhuizen een meerstoel aangevaren. Nadat voor de schade, ten bedrage van f 400 cautie gesteld was, zette het schip, dat zelf geen schade bekomen had, de reis voort naar de haven van bestemming. Na aankomst aldaar zal het dienst doen voor bag gerwerkzaamheden in het nieuwe kanaal LeningradZwarte Zee. Nieuwe dienst van de Blue Star Line. Betreffende de nieuwe dienst, welke de Blue Star Line zal onderhouden van Rotterdam BarbadosPanaxna, kan gemeld worden, dat er om de twee weken geregelde afvaarten zullen zijn met motorschepen, welke zeer modern zijn ingericht. Deze zijn in staat om ongeveer 15 knoopen te loopen. Het eerste schip zal van Rottex-dam op 12 Juli a.s. vertrekken, het be treft hier het motox-schip California Star, 8300 b. r. t. metende. Als agenten zullen te Rotterdam, ook te Ara- •ierdam de firma Kersten Hunik Co. optreden. Ondanks ongunstige voorwaarden nog steeds veel animo voor de Duitsche vaart. Dezer dagen vertrekken weer ongeveer honderd visschers. Hoewel de voorwaarden voor de Nederland sche zeevisschers, die op Duitsche trawlers gaan varen ongunstiger zijn geworden, blijkt de animo nog steeds zeer groot tezijn zelfs groo ter dan ooit, want van de opnieuw openge stelde gelegenheid tot aanmonstering is een druk gebruik gemaakt. Bijna honderd visschei*s uit verschillende gemeenten hebben zich bij de Gemeentelijke Ai'beidsbeurs alhier aangemeld. Hiei-onder be vinden zich 35 uit Velsen. 24 uit Katwijk, 12 uit Egmond, 6 uit. Middelharnis, 4 uit Zand- voort, 4 uit den Haag (Scheveningen)4 uit Noordwijk exi voorts een 5-tal uit eenige andere gemeenten, terwijl dit aantal nog wel met eenigen vermeerderd zal worden. De eerste ploeg ongeveer 60 man vertrekt a.s. Vrijdag', de andere volgen Maandag. Wat de nieuwe voorwaarden betreft kan worden gemeld, dat deze aan de Duitsche zij de voor de eerste zes maanden niet ongun stiger zijn dan vooi'heen: Gehuwden mogen gedurende het eerste half jaar 75 pet. van hun netto-verdienste overmaken tot. een maximum van 35 R.M. per week. Voorheen was dit maximaal 30 R.M. Ongehuwden mogen de eerste zes maan den 15 R.M. per week ovexunaken. Na zes maanden worden de voor waarden veel ongunstiger, want dan mogen gehuwden slechts 60 pet. van hun netto-verdiensten ovei-maken en ongehuwden niets meer. Die moe ten dus alles, wat ze verdienen, in Duitschland opmaken. De Nederlandsche regeering heeft het den genen, die liever gaan werken in het buiten- Tand dan te stempelen in eigen land, niet ge makkelijker gemaakt. Integendeel want het is nu definitief zoo, dat de verhouding tus- schen den Nederlandschen werknemer en den Duitschen werkgever gelijk is aan die tusschen werknemer en werkgever in ons land hetgeen beteekent, dat de zeevisscher, die in Duitschland gevaren heeft een bewijs van ontslag moet kunnen overleggen om weer in de steunregeling te kunnen worden opgeno men, Heeft hij een dergelijk bewijs niet, m. a. w. heeft hij uit eigen beweging zijxi werk in Duitschland neergelegd, dan heeft hij geen recht meer op uitkeering uit een werkloozen- kas en moet hij om steun aankloppen bij Maatschappelijk Hulpbetoon. Dat er nog zoovelen bereid zijn, dit risico te aanvaarden kan niet genoeg worden gewaar deerd. Het bewijst, dat er vele arbeiders zijn die er wat voor over hebben dat ze aan den slag kunnen gaan en het werken verkiezen bo ven het stempelen. Noordersluis-Wandeltoclit op 16 Jtili. Naar wij vernemen is de datum voor den jaarlijkschen Noordersluis-Wandeltocht der Wandelsportvereeniging „De Kennemer Jagers'' vastgesteld op Zondag 16 Juli a.s. Ontspanning voor militairen. Een damavond in Badhuis List. Vrijdagavond zal onze damredacteur de heer B. Dukel voor de militairen in Badhuis List een blindpartij spelen. Voorts zal hij een partij spe len tegen den bekenden dammer Iedema uit Ede. Verder zullen aan dezen avond medewer ken de heeren Laros, Merteris, Suyk en K. de Jong, die een causerie zal houden over het damspel. Militaix*en van land- en zeemacht hebben vrijen toegang. Het spel begint om half acht. Het gebeurde Dinsdagavond in de raadzaal. Het was heet, ondragelijk heet en de at mosfeer was geladen. Dikke droppels stroom den over de wijze voorhoofden en uit de wijze monden stroomden de wijze woorden in een onafgebroken vloedgolf. Op de perstribune zuchtten de verslaggevers en achter hen zuchtte het publiek, dat in grooten getale was opgekomen, zoodat de tribune eivol was. Toen kwam de bode binnen.... En hij kwam niet met leege handen; hij torste een groot blad vol met kopjes thee. Daarmee ging hi.i rond; eerst bil de tafel van B. en W., toen bij de raadsleden. Een nieuwe voorraad werd gehaald en nog een. Ook de pers werd niet overgeslagen, want die is ook in de combinatie. Op elk schoteltje lag een stukje Goudsche sprits, een attentie van een der raadsleden, wien het bakken van sprits evengoed afgaat als een IJmuider vischknecht het fileeren van een tongetje. En zoo laafden zich bij een tropische hitte een 35-tal dorsten den aan een heerlijk kopje heete thee, dat de geheimzinnige kracht bezit, meer lafenis te mengen hoe warmer het is. De thee werd geserveerd in een kopje waar in de een of andere ridder der ceramiek kun- stiglijk het wapen van Velsen met het lazuren fond had gebakken. Ook het schoteltje rnet het heerlijk bruin gebakken spritsje er op was versierd met het teere embleem onzer ge meente. Dat was een. stilleven gelijk. Het publiek bleef natuurlijk gespeend van deze lafenis; die is alleen voor hen, die uit hoofde van hun functie of beroep de raadsver gaderingen moeten bijwonen. schip van Verm aankomst laatste bericht Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Aurora (Ned.) Agamemnon (Ned.) - Agnita (Ned.) Ajax (Ned.) Amstelland (Ned.) Acavus (Ned.) Baara (Ned.) x) Bennekom (Ned.) Bright Wings (Eng.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein Clytoneus (Eng.) x) Clavella (Ned.) x) Carpei-by (Eng.) Caribia (Du.) .x) Cottica (Ned.) Doros (Ned.) Dolins (Br.) x) Eemland (Ned.) Essen Du. Euterpe (Ned.) Ella (Zw.) E. Russ (Du.) Fennia Ganymedes (Ned.) Hercules (Ned.) Heidelberg (Du.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) Helder (Ned.) Iris (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) Joh. de Witt (Ned.) Llanashe (Eng.) Le Havre (No.) L. N. A. I (Fr.) Merope (Ned.) Mdaskerk (Ned.) Mars (Ned.) Nijkerk (Ned.) Nigerstroom (Ned.) Oberon (Ned Odysseus (Ned.) Orpheus (Ned.) Oliva (Du.) Orestes (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Pygmalion (Ned.) P. L. M 20 (Fr.) Polydorus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Kandlontein (Ned.) Salawati (Ned.) Southgate (Br Saleier (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) Stella (Ned.) Serooskerk (Ned.) Simaloer (Ned.) Skagul Saturnus (Ned.) Trajanus (Ned.) farakan (Ned.) x) Titus (Ned.) Tibex-ius (Ned.) Ulysses (Ned.) Vestmanrod (Zw.) Waterland (Ned.) Waldtraut Horn (Du.) Westland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) Chili Japan Midd. Zee 2 Juni West Indië 10 Juni Houston 19 Juni Danzig 12 Juni Hamburg 11 Juni Aruba 8 Juni Chili 15 Juni Chili La Plata Chili Z. Afrika Batavia 14 Juni Corpus Christi 12 Juni I,a Plata 1 Juli Pto Barrios 23 Juni West Indië 11 Juni Kopenhagen 11 Juni Batavia 13 Juni Ned Indië 10 Juni Santos 8 Juni Stettin 13 Juni Sundsvall 13 Juni Somas heden Ramnö 8 Juni lamaica 9 Juni Alexandrië 8 Juni Ned. Indië 21 Juni Ned. Indie 10 Juli Z. Afrika 5 Juli Hamburg Bordeaux 13 Juni 7 Afrika 7 Juni Batavia Juni Durban (v. IJm.) Houston 10 Juni Newcastle heden West Tndië 16 Juni West Afrika Midd. Zee '•iid Afrika 7 Juli W. Afrika (via R'dam) "alestina 9 Juni Danzig fi Juni Midd. Zee 14 Juni Raumö heden West Indië Batavia 29 Juni Batavia 30 Juni Alexandrië Melilla (v. IJm.) heden Batavia 11 Juli Ned. Indië 'uid Afrika 7 Juni Ned. Indië 13 Juni La Plata Batavia West Tndië 8 Juni Midd Zee 18 Juni Japan Ned. Indië Harnösand (v. Velsen) 8 Juni Malta Collo 9 Juni Batavia Midd. Zee 15 Juni Alexandrië Bourgas iQ Juni Londen (v. IJm.) heden Buenos Aires 9 Juni West Indië 8 Juni B. Aires 7 Juli Z Amerika 23 luni 2 Juni van Valentia. 4 Jüni van Colombo. 3 Juni te Rotterdam, vertr. 9 Juni van Vlissingen. 26 Mei van Corpus Christie, vertrekt 9 Juni. vertrekt 10 Juni. 7 juni van Vlaardingen. 4 Juni van Valentia. 5 Juni van Valparaiso. 15 Me^" te Buenos Aires 6 Juni te Valparaiso. 7 Juni van Beira. 4 Juni van Pt. Said. 31 Mei van B. Aires. 5 Juni van Cristobal. 4 Juni van Madeira. 8 Juni vertrokken. 30 Mei van Pt. Said. 3 Juni van Gibraltar. 29 Mei van Pernambuco. vertrek tlO Juni 6 Juni vertrokken. 3 Juni vertrokken. 2 Juni vertrokken. 3 Juni te Liverpool. 7 Juni van Rotterdam 5 Juni van Pt. Said. 3 Juni van Sabang. 2 Juni van Zanzibar, in lading. vertrekt. 9 Juni. 7 Juixi te Rotterdam. 28 Mei van Sabang. 21 Mei vertrokken 22 Mei vertrokken. 6 Juni vex-trokken. 30 Mei van Pto Plata. 5 Juni van Lagos. 6 Juni van Tx'iëst. 28 Mei van Kaapstad. 8 Juni van Duinkerken. 7 Juni te Rottex-dam. 3 Juni vertrokken. 7 Juni van Gibraltar. 6 Juni van Holtenau. 5 Juni van Caibarian. 2 Juni van Sabang. 5 Juni te Colombo. 5 Juni van Stamboul. 6 Juni van Wight, vertrekt 10 Juni. 3 Juni te Batavia 6 Juni 6 Juni 6 Juni 6 Juni 1 Juni 4 Juni 4 Juni 3 lun, 1 Juni 5 Juni van Hamburg, van Genua, laadklaar. van Port Soedan, van Land's End. te Calamata. van Yokohama, van Batavia vertrokken, vertrokken. 8 Juni van Rotterdam. 5 Juni van Pt. Said. 6 Juni van Valencia. 6 Juni vertrokken. 6 Juni van Piraeus. 6 Juni vertrokken. 2 Juni van Las Palmas 4 Juni van de Azoren. 8 Juni -vertrokken. 7 Juni van Bania. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. En het publiek mopperde. Men zei zooiets als: „die drinken lekker van onze centen". Maar die aldus spraken hadden ongelijk. Het kopje thee heeft een geschiedenis in den raad van Vel-en. Een vrij oude geschiedenis zelfs. Vroeger, voordat de financiëele toestand onzer gemeente nog zoo was. dat niet elk dubbeltje tweemaal moest worden gekeerd voordat het werd uitgegeven, werd het ge schonken van wat men Dinsdagavond op de publieke tribune noemde „onze centen". Heel logisch; thuis krijg je immers ook een kopje thee, waarom dan niet als je je drie of vier uur achterelkaar inspant om de belangen dei- gemeente te behartigen aan de eene zijde en om er voor te zorgen, dat de gemeentenaren kunnen lezen, wat er alzoo besproken is, aan de andere zijde van de perstafel. Toen Velsen noodlijdend werd, werd het kopje thee afgeschaft. Dat was een groote straf en men moet respect hebben voor ons raadscollege, dat zichzelf uit een puur ge meentebelang deze bezuiniging oplegde. In welke bezuinigingsmanie de pers natuurlijk werd meegesleurd. En zoo verdween het kopje thee voor langen tijd uit de raadszaal. Of het afschaffen van het kopje thee inder daad een bezuiniging is geweest, moet nog worden uitgemaakt. De raadsleden verloren toch de stimuleerende werking van het geurige vocht, dat hen in staat stelde alles wat hen werd voorgezet tot in de diepste hoekjes en gaatjes te beschouwen, tot het kleinste detail af te dwalen in de finesses van zoo menig moeilijk vraagstuk. Kijk maar eens naar de vergadering van j.l. Dinsdagavond. Met welk een élan heeft de raad zich, dank zij het terug gekeerde kopje thee, geworpen op het ver boden tuinhuisje en de verboden brandstoffen- schuur. Urenlang werd bij een temperatuur van om en nabij 80 graden onvermoeid ge debatteerd en toen het tweede kopje binnen was begon men weer met fisschen moed. Maar laat ik tot de geschiedenis terugkee- ren. In een royale bui werd besloten, het kopje thee weer in te voeren. Maar onze opperpenningmeesters, Gedepu teerde Staten, waren van meening, dat deze geldverspilling niet kon worden gedoogd. En toch is het gekomen, het kopje geurig vocht. „We betalen het dan maar zelf" kwa men de raadsleden overeen en de pers kwam ook in de combinatie. Het is zoo ongeveer een half jaar geleden, dat dit raadsbesluit-extra muros werd geno men. Dat het zoo lang heeft geduurd voordat het werd uitgevoerd, komt van de wapens, die in de kopjes en de schoteltjes zijn gebakken. De raad houdt van decorum en een raadslid kan natuurlijk niet uit een kopje drinken, zooals die voor een paar dubbeltjes per stuk in een galanteriewinkel verkocht worden. De potten bakker had het zeker erg druk, want het heeft maanden en maanden geduurd voordat de kopjes en schoteltjes klaar waren. En men vreesde al dat het er mee zou gaan als met Hildebrand van professor Bronner, waarop nog steeds gewacht wordt. Ze zijn ten slotte toch gekomen. En Dins dagavond dronken B. -en W. en de raadsleden thee uit een kopje met een agnus dei er op. Dat (het kopje) gepresenteerd werd op een schoteltje, ook met een agnus dei. Ook de pers kreeg haar thee in zoo'n deftig stelletje. En de pers is daar zeer erkentelijk voor. Niet het minst S. B. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: H. Slotenmaker-de Jong, z., Bever wijk. P. Bruinzeel-van der Steen, d., Torri- céllistraat 16, IJmuiden. A. J. Schuijt-Graa- man, z., Zeeweg 372, IJmuiden. J. A. de Reus- Harsveld. z.. Px-incestraat 22, Velsen (N.) C. M. de Vilder-Rutte, d., Vel'serduinweg 173, IJmuiden. H. A. de Koning-Mohr, z., Rogge veenstraat 1, IJmuiden. Overleden: Joh. Kaag, 50 jongehuwd, Bik- en Arnoldkade 18 rd„ IJmuiden. S. Andela, 55 j., echtgen. van IJ. Wiarda, W. de Zwijger laan 27, Santpoort. C. Schoemaker, 24 j., echtgen. van M. Colijn, Da Costalaan 9, Velsen. M. C. L. van Brero, 12 j. d. van J. H. Van Brero, Brederoodscheweg 65b, Santpoort. M. Terra, 69 j., echtgenoote van J. Ruijter, Melk- laan 29, Velsen (N.) H. F. Zeijlstra, 71 j„ echtgenoot van H. A. Wolff, Zinneveltlaan 9, Santpoort. aan het woord. Voor den inhoud dezer rubriek stélt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van Ingezonden stukken, ge-plaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven De V. Z. V. en het Velserbad. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het gepubliceerde raads- verslag van 26 Apx-il j.l., voorkomende in de plaatselijke bladen, waarin de Velser Zwem- vereeniging met haar voorzitter werd genoemd, heeft het bestuur van deze vereeniging gemeend hierop te moeten reageeren. In het rapport van de comissie gekozen met het doel „saneering van het Velserbad", wordt de Velser Zwem Vereeniging in de schoenen geschoven, haar eigen belangen boven die van anderen te hebben gesteld. Gedurende het bestaan van het Velsex-bad en ook daarvoor heeft de V. Z. V. altijd blijk ge geven, de belangen te hebben behartigd van de gemeenschap. Wij mogen zonder onbescheiden te zijn wel uit laten komen, dat door de V. Z. V. in de jaren van haar bestaan duizenden guldens wei-den uitgegeven voor het propageeren van de zwemsport in het algemeen in de gemeente Velsert. De V. Z. V., die dit baanbrekende werk verrichtte in de gemeente Velsen, deed dit in het algemeen belang en zonder persoonlijke be langen. Ons is gebleken, dat deze commissie niet op de hoogte is van het zwemwezen in onze ge meente en zich eenzijdig heeft laten inlichten. Immers, wanneer deze commissie eens met een of meerdere bestuursleden van de V. Z. V. hier over gesproken had, dan zou zeer zeker een an der resultaat zijn bereikt. Dengene, die den heer Borst als schuldige aan wees voor het adviseeren in de Heerenduinen te gaan zwemmen, beging een vergissing, daar dit voorstel van de Zwem- en Polocommissie kwam, waarvan de heer Borst geen deel uit maakt en welk voorstel door het bestuur met 8 tegen 1 werd aangenomen. Dit besluit was een levensbelang van de V. Z. V., immers in de enkele zomei-maanden is een open zweminrichting met meer zwemgelegen- heid onniisbaar. Elke zwemvereeniging die hier voor de gelegenheid heeft zwemt in open water. Door dezelfde bx-on werd aan de commissie medegedeeld, dat naar schatting een bedrag var: f 1000 zou wox-den ontvangen gedurende de drie zomex-maanden van de leden der V. Z. V. Wan neer deze commissie bij de directie van hei Velserbad zou hebben geïnformeerd welk be drag zij ongeveer de laatste 9 maanden van de V. Z. V. heeft ontvangen, dan zou ook hier spoedig gebleken zijn onjuist te zijn ingelicht Een bedrag van f300 zou beter dt hebben benaderd. Het bestuur heeft gemeend een en and moeten recht zetten. Evenals voorhpon te V. Z. V. de belangen van het Velserbad kS 11 zien, zoo mogelijk hieraan blijven mednJ-T® De Redactie vriendelijk dankzeggend :'V plaatsruimte ons geboden. or de HET BESTUUR v. 2 v WIELRIJDEN. EEN WIELEETOCHT DOOK Norren HOLLAND, Drie dagen op het stalen tos, De Federatie van Vereenigineen v„„ Vreemdelingenverkeer in Noord-Holland hl het Noordzeekanaal, heeft de organisatie?11 lYV-l+on hand genomen van een grooten door Noord-Holland, die den naam zal dr« van „Drie dagen op het stalen ros" m dit 3, 4 en 5 Augustus a.s. plaats zal hebben °P Het betreft hier een drietal prestatietocht.,, resp. naar keuze van 80, 100 en 135 km dag. Het parcours is uitgestippeld door's' mooiste streken van Noord-Holland Het lew. langs de duinen en de zee en door boscb polderland, zoodat de deelnemers alle vm, ties van het Noord-Hollandsche land**, zullen zien. Als centrumplaats is Zaand aangewezen, vanwaar iederen da- ÏCS wordt en waar/ ook overnacht zal woX De afstanden moeten steeds binnen ne»„ uur worden afgelegd. S€n A.N.W-B.-focht „met onbekende bestemming". Het aantal deelnemers aan den op Zat» dag 10 en Zondag 11 dezer te houden week end-tocht met onbekende bestemming dii Noord-Oost Nederland, uitgeschreven en ge organiseerd door den A.N.W.B., overtreft ver» de verwachtingen. Het aantal inschrijvingen is thans gestegen tot bijna 400 (ruim 300 auto mobilisten en ruim 60 motorwielrijders) Van de vertrekposten, welke gevestigd'sta te Almelo, Amersfoort, Arnhem, Groningen Zeist, Zutfen en Zwolle, zijn die te Zeist en' Amersfoort het drukst bezet; van elk deter beide posten vertrekken circa 100 deelnemers De herinneringsplaquette, welke wordt ui» gereikt aan hen die, blijkens hun alge stempelde controlekaart, den tocht geheel afleggen en daarbij de voorgeschreven (ge heime) route hebben gevolgd, is bijzonder fraai uitgevoerd, in brons, met blauw en wit geëmailleerd schild, vertoonende het A.NWB embleem. VOOR UW VACANTIE 3 BELANGRIJKE PUNTEN je Maak van Uw bril een goede Zonbril 9 Een goede kijker maakt Uw vacantie tot sen openbaring. 3e Een goede bril en kompas, MAAR I bij KUIPERS, Gedipl. opticien, Zijlstr. 9! (Adv. Ingez. Medj HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochmonar, vertr. 8 v. Vancouver n. Rott. Zaandam, 6 van N.-York te Philadelphia. Burgerdijk, Rott. n. Tampico 6 van Havana Spaarndam, Rott. n. N.-Orleans 7 te Antw. Nieuw Amsterdam, Rott. n. N.-York p. 6 Kaap Race. Beemsterdijk Baltimore n. Rott. 8 (2 u. v. G.T.) voorgaats N. Waterweg verw. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein, 7 van Beira te Rotterdam. Bloemfontein, 7 van Beira naar Rotterdam HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Nigerstroom (thuisr.) 7 te Duinkerken vertr. 8 n. Rotterdam. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 7 v. Vlaard. te Amst. Stad Arnhem, 5 v. Rott. te Bagnoli, voor Rotterdam/Vlaardingen. Stad Zwolle, 6 v. Bordeaux te Salta Caballo, voor Rott./Vlaard. Vredenburg, Wabana n. Vlaard. 6, 425 m. W. van Land's End. HOLLAND—BRITSCK-INDIë LIJN. Hoogkei-k (thuisr.) pass. 6 Perim. HOLI -A MDOOST-AZIë LIJN. Sc 'ierk uisr.) 4 van Yokohama. Zuiutrkerk (uitr.) 7 van Hongkong. KON NfD STOOMBOU'l MIJ Achilles, 7 van Amsterdam n. Hamburg. Theseus, 7 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Barneveld, Amsterdam n. Chili 5 v. Cu racao. Titus, 6 van Valencia n. Rott. 300 mijl W. van Land's End. Irene, 7 v. Amsterdam te Lissahon. Alkmaar, Chili n. Amsterdam via Liverp. 6 Baarn, Chili n. Amsterdam via Liverpool 6, 690 mijl W. van Land's End. Bacchus, 7New-York naar La Guayra. Bennekom. 5 van Valparaiso naar Amster dam. Ai-iadne, 7 van Venetië te Amsterdam. Hercules, 7 van Varna te Rotterdam. Bei-enice, 6 van Genua naar Palermo. Bodegraven, 6 van Callao te Valparaiso. Deucalion, 6 van Piraeus naar Thessaloniki. Doros, 5 van Odense naar Kopenhagen. Hebe, 6 v?" ivorno te Civita Vecchia. Iris, 6 var terdam te Bordeaux. Oberon, 7 van Valencia te Rotterdam. Orpheus, Gondia n. Rotterdam p. 7 Gibral tar. Tiberius, 6 van Alexandrië naar Jaffa. Trajanus. 7 van Collo te Rotterdam. Ulysses, 6 van Piraeus naar Algiers. Bacchus. 7 Ned-York naar La Guayra. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (thuisr.) 7 van Bahia. Salland (uitr.) 6 te Santos KONINKLIJKE SHELL. Agatha, 2 van Singapore naar Pladjoe. Mirza. 8 van Gibraltar te Curacao verwaoni. ROTTERDAMSCHE LLOYD Buitenzorg (uitr.) pass. 7 Ouessant. •Japara (uitr.) 6 te Antwerpen. Kedoe (thuisr.) 6 te Marseille. Siantar (uitr.) 7 te Belawan. Indrapoera, 7 van Batavia n. Rotterdam. Sibajak (uitr.) 6 van Gibraltar. Tapanoeli (thuisr.) 7 van Colombo,rTTW ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJ«. Alhena (uitr.) 6 te Buenos-Ayres. Alcyone. 7 van Buenos-Ayres te Rotteraa Mkaid. 7 van Hamburg te Rotterdam. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Salawati (thuisr.) 6 van Genua. Christaan Huygens (uitr.) 6 van SU Saleier (thuisr.) 6 van Port Sudan. W! IK LJJN_ Onrt Said. Randwijk. 6 van Alexandrië naar v Haulerwilk. 6 v. New-Orleans naa Zonnewijk, Rott. naar Cardiff, P- 0

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2