VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. Onderlinge wedstrijden van Sans Atout. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden, die volgens het vereenvoudigde Howell-systeem «erden gespeeld, van de bridgeclub „Sans Atout" luiden als volgt: Groep rood: 1 A. en C. Hoogenboom 44 m.p. 2' j. DilG. Daalhuizen 43% m.p. ij 3' De heer en mevr. Van der Linden 43 mf J. BosG. de Boer 42 m.p. g'_ Mevr. Dil—P. Daalhuizen 41 m.p. g' De heer en mevr. Blokdijk 38% m.p. 7' De heer en mevr. Tand 37 m.p. g' k. v. d. WallT. Michel 36% m.p. 9. De heer en mevr. Van Amstel 34% m.p. Groep blauw: 1, R. Hoen—C. Gelderman 38 m.p 2' C. Nijman—J. van Leeuwen 37% m.p. 3. J. BerleeJ. Pauw 37 m.p. 4, K. Kee—W. Kleine 31% m.p. 5' T. RomeynJ. van der Werf 31% m.p. 6. N.N.—H. Pools 30% m.p. i J. Broekhuizen—J. Klaver 23 m.p. g. w. de Boer—mevr. Steenbergen 23 m.p. De groote dag nadert. De juiste propaganda. Teneinde ontsiering van het stadsbeeld te voorkomen zijn van gemeentewege op een drietal plaatsen weer de bekende borden ge plaatst, waarop de politieke partijen en groepee ringen haar verkiezingsreclame kunnen plakken. Aan het matige gebruik, dat tot nu toe van deze reclamevlakten wordt gemaakt zou men niet kunnen afleiden, dat de groote dag van de gemeenteraadsverkiezing al zoo nabij is. De waarde van deze reclame is dan ook maar heel betrekkelijk. Geen enkele voorbijganger zal het in zijn hoofd halen de opgeplakte biljetten te gaan lezen en vreemdelingen interesseeren zich natuurlijk allerminst voor de goede kwaliteiten van de candidaten voor onzen gemeenteraad. Daarom gaan de politieke partijen meer en meer over tot adverteeren in de bladen. U treft de aanbevelingen van candidaten ook in onze kolommen aan, want langzaam maar zeker wint de gedachte veld: „Geen betere reclame, dan couranten-reclame". Het dagblad heeft in zijn advertentiekolommen een reclame-vlakte, die dagelijks onder de oogen van duizenden komt. Dat is om zoo te zeggen reclame „van man tot STRAATPEDIKING IN DE BADPLAATS. Op Woensdag 14 Juni zal in de badplaats weer een aanvang worden gemaakt met de straatprediking. Des avonds te 8 uur zal op het Julianaplein het woord worden gevoerd door ds. H. v. d. Wey uit Munnikezijl en ds. H. Holtrop, Geref. predikant te Beverwijk. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam N.-York n. Rotterdam 9 (10 nam.) te Plymouth verw. 10 (10 n.m.) te Rott. verwacht. Beemsterdijk 8 v. Baltimore te Rotterdam. Leerdam 8van Tampico te Rotterdam. Lochavon, Vaiicouver n. Rotterdam via Liverpool, 7 Juni 1018 mijl Z. W. van Valentia. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein 8 v. Rott. 11. Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) 8 Juni van Port Bouet HALCYON LIJN. Stad Maastricht 6 v. Wabana n. Rotter- dam-Vlaardingen. Stad Schiedam 6 v. Narvik n. Rott.-Vlaard. Stad Arnhem 7 van Bagnoli 11. Rott.-Vlaard. Stad Zwolle 7 v. Salta Caballo n. Rot terdam-Vlaardingen. Rozenburg 7 van Fedalah n. Vlaardingen 10 (9 v.m.) te Hoek van Holland verwacht. Vredenburg, Wabana naar Vlaardingen HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisreis) 7 van Miike. KON NED STOOMBOOl MIJ. Hercules, Varna n. A'dam 8 v. Rott. Oberon 8 van Valencia te Amsterdam. Aurora 8 v. Amst. n. Rott. Vulcanus 8 v. Amst. n. Rott. Agamemnon, Georgetown n. Amst., 8 van Vlissingen. Mars 8 van Triest te Fiume. Cottica, Barbados n. Amst. 7, 300 m. Z. v. Land's End. Colomba, 6 v. Santa Marta te Kingston Ja. Deucalion 8 v. Thessaloniki n. Izmir. Fauna 7 Juni v. Malta n. Aegeon. Ganymedes 7 v. Liverpool n. Amsterdam. Hebe 7 van Civita Vecchia n. Napels. Nereus 7 van Pasajes naar Bilbao. Pygmalion 6 v. Stamboul te Yeakini. Socrates 7 v. Barbados n. Amst. Trajanus 8 v. Collo te Amsterdam. Triton 7 van Stamboul n. Thessaloniki. Juno, Rotterdam n. Algiers p. 8 Gibraltar Nieuwkerk 7 v. Hamburg n. Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland 8 v. Buenos-Ayres te Amst. Montferland (uir.) 7 van Las Palmas. Ceres (uitreis) 8 Juni te Rio Janeiro. MEYER CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Stentor 7 Juni v. Swansea te Liverpool. Polyphemus, Batavia en Amst. n. Liverpool P' 1 Lizard City of Pittsburg, Dairen n. Rotterdam. Hector, Japan n. Rott. 8 te Londen, 7 Juni ie Shanghai. Menelaus, 8 Juni v. Rott. n. Japan. Antilochus 7 v. Rott. te Dairen. Glenifer, Chefoo n. Rott. 7 v. Singapore. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (uitr.) p. 8 (9 v.) Finisterre. Jota Radja 8 v. Rotterdam n. Batavia. Slantar (uitreis) 7 Juni van Belawan. Tosari 7 Juni v. Madras naar Calicut. Kedoe (thuisr.) 7 van Marseille. Baloeran 8 v. Rott. te Batavia. Sibajak (uitr.) 8 te Marseille. Sitoebondo 7 v. Rotterdam te Hamburg, kota Nopan, Java n. New-Orleans 6 te Ha üiax. ROTTERDAM—ZDID-AMEBIKA DIJN. Alwaki 7 v. Buenos Ayres 11. Rott. ^STOOMVAART MIJ. NEDERLAND 1 Juni van Bremen te Amst. (thuisr.) 6 Juni van Padang. WIJK LIJN pa«7"*"Jja' 6 v- Port Sa10 11 Beyrouth, voor «Dflerma en Rotterdam. 'onnewijk 8 v. Rott. te Cardiff. Zomer op de groentenmarkt. Bloemkool blijft nog schaarseh. De aanvoeren beginnen zich te kenmerken door een ruimer aanbod van diverse zomer- producten. Naast de peulen, waarvan het aanbad heel wat ruimer was dan vorige week, waren het deze week ook de doppers die, zij het nog slechts in bescheiden mate, ook weer als eer stelingen aanwezig waren, terwijl ook het aanbod van tomaten zich de laatste dagen steeds meer uitbreidt. Het verloop van den handel was gedurende de week van 28 Juni nog al onregelmatig doordat sommige pro ducten van behoorlijke prijzen profiteerden, terwijl daarentegen voor andere soorten wegens mindere belangstelling de prijzen sterk gedrukt bleven. Sla, die momenteel als massaproduct de markt beheerscht, was over het algemeen genomen laag in prijs. De koop lust concentreert zich in hoofdzaak op de goede kwaliteit, waarvoor dan voor sommige partijen nog een behoorlijke prijs viel te maken, doch afwijkende kwaliteit moest nog al een veertje laten. Naar kwaliteit stonden de noteeringen van f 0.50f 2 per 100 stuks. Daarnaast bleven sommige partijen onver kocht. Postelein maakte* eveneens geen beste week mee, daar de prijzen voor het grootste gedeelte teveel naar den lagen kant overhel den. Met het warme weer was de aanvoer deze week nog al ruim, wat natuurlijk de prij zen nadeelig beïnvloedde. De noteeringen wis selden naar kwaliteit van 1628 ct. per kleine kist. Ook voor spinazie is thans de belangstel ling niet groot meer. Alleen enkele extra partijen komen nog wel eens voor een goeden prijs in aanmerking. De noteeringen varieer den dan ook op sommige dagen van 1245 ct. per kist. Rabarber was goed te verkoopen en had geregeld een vlotten handel. De noteeringen gingen geleidelijk in betere richting, zoodat de gangbare prijs van vorige week die van 35% ct. per bos stond, midden dezer week steeg van 58%. Bospeen. die vorige week een enkele maal wegens afname voor export een zeer gunstige noteering kon boeken daalde in het laatst der vorige week weer even snel tot de gewone prijzen. De noteeringen varieerden dan ook deze week naar soort van 812 ct. per bos. Bloemkool bleef de geheele week prijshou dend V00F goede kwaliteit werden mcoie prijzen besteed. De aanvoer, die wel eenigszins toenam is echter altijd nog van dien aard dat de vraag het aanbod ver overtreft. Voor de beste soorten wisselden de noteeringen soms van 20—25 ct., terwijl ook mindere soorten goed te verhandelen waren. Asperges maken meestal aan het einde van deze week waren deze terg geloopen van 25 dagen. De noteeringen, die j.l. Vrijdag naar voren kwamen varieerden van 2840 ct. Maandag en Woensdag waren deze echter weer beduidend minder, namelijk van 24—32 ct. per bos. Peulen beginnen al in flinke partijtjes naar voren te komen. De noteeringen verschilden nogal. In het laatst der vorige week werd nog tot 38 ct. per K.G. besteed, doch midden deze week waren deze terug geloopen van 25 tot 30 ct. per K.G. Doppers werden verhandeld voor prijzen van 2225 ct. per K.G. Voo.r enkele partijtjes snij- en dubbele boonen worden momenteel nog hooge prijzen besteed. In de fruitafdeeling viel de afgeloopen week een flinke toeneming in den aanvoer van aardbeien waar te nemen, nu ook uit de na tuur deze vruchten een plaatsje beginnen in te nemen. Met groot verlangen wordt welis waar voor alle gewassen uitgezien naar een frisschen regen, doch 't is ook vooral voor dit product ten zeerste gewenscht. Programma van de Radio Centrale. Zaterdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn UI: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keulen, 12.35 Brussel Ned.; 2.20 Brussel Fr., .20 Brussel Ned.. 5.35 Brussel Fr., 6.20 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Parijs, 10.55 Brussel Fr., 11.20 Scheveningen Radio Lijn TV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 11.20 Nationaal programma, ".00 Londen Reg., 5.20 Nationaal programma, .20 Londep Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: Diversen. ARBEIDERS HULP BIJ ONGELUKKEN. De plaatselijke af deeling van de Arbeiders Hulp bij Ongelukken oefent in de zomermaan bij goed weer iederen Dinsdagavond in het duin en boschterrein aan de Zeestraat nabij het Zandgat. Voor deze buitenoefeningen be staat onder de leden zeer veel animo. Ook voor den nieuwen cursus in eerste hulp hebben zich reeds nieuwe leden opgegeven, zoodat de plaatselijke afdeeling met vertrou wen de toekomst tegemoet gaat. Door de warmte gesprongen. Een groote spiegelruit van de firma Hoo- genbosch in de Breestraat stond als gevolg van de groote warmte der laatste dagen blijk baar zoo onder spanning, dat het den lichten druk van een voor den winkel geplaatst rij wiel niet kon weerstaan. Met groot geraas sprong de ruit aan scherven. Dit gebeurde met zooveel kracht, dat de glasscherven over het trottoir vlogen. Gelukkig waren op dat moment geen menschen voor den winkel aanwezig, zoodat niemand bij deze onver wachte explosie gewond werd. De ruit was verzekerd. Wat door „Individueel inzicht" van enkelingen tot het stichten van allerlei splinterpartijtjes heeft geleid, zal de kiezers evenmin interes seeren als hoe men zegt dat het in MOSKOU gedaan wordt. Onze straten moeten verbeterd onze rioleering moet afgemaakt onze haven moet stankvrij onze rioolzuiveringsinrichting moet ge bouwd onze oude stad moet gesaneerd er moet evenwicht komen in de verhouding van arbeidskracht tot werkgelegenheid. Dit alles vraagt: verstand - beleid - sociaal-economisch inzicht en goede wil tot samenwerking tusschen de belangrijkste bevolkingsgroepen. Hetnegeeren van deze nuchtere feiten is onverantwoordelijk Versterkt de S.D.A.P. Kiest Willem v. Dok No. 1 Lijst 2 (Adv. Ingez. Med.) SCHIP VAN Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Aurora (Ned.) Agamemnon (Ned.) Agnita (Ned.) Ajax (Ned.) Amstelland (Ned.) Acavus (Ned.) Baarn (Ned.) x) Bennekom (Ned.) Bright Wings (Eng.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein Beaumanoir (Fr.) Clytoneus (Eng.) x) Clavella (Ned.) x) Carperby (Eng.) Caribia (Du.) x) Cottica (Ned.) Carl Henckel (Fin) Doros (Ned.) Dolius (Br.) x) Euterpe (Ned.) Ella (Zw.) Eemland (Ned.) Essen (Du.) Freiburg (Du.) Ganymedes (Ned.) Hercules (Ned.) Heidelberg (Du.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) Helder (Ned.) Iris (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) Joh. de Witt (Ned.) Llanashe (Eng.) Le Havre (No.) Lüneburg (Du.) Ljusterö (Zw.) Lilly (Deen) Merope (Ned.) Maaskerk (Ned.) Mars (Ned.) Maria Toft (Deen) Nijkerk (Ned.) Nigerstroom (Ned.) Oberon (Ned Odysseus (Ned.) Orpheus (Ned.) Orestes (Ned.) Otto H. (Fin) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Pygmalion (Ned.) P. L. M. 20 (Fr.) Polydorus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Salawati (Ned.) Southgate (Br.) Saleier (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) Stella (Ned.) Serooskerk (Ned.) Simaloer (Ned.) Skagul Saturnus (Ned.) St. Annaland (Ned.) Trajanus (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Titus (Ned.) Tiberius (Ned.) Ulysses (Ned.) Waldtraut Horn (Du.) Westland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) Chili Japan Midd. Zee West Indie Houston Danzig Hamburg Aruba Chili Chili La Plata Chili Z. Afrika Caen (v. IJm.) Batavia Corpus Christi La Plata Pto Barrios West Indië Borga Kopenhagen Batavia Stettin Sundsvall Santos Ned. Indië Ned. Indie Jamaica "Mexandrië Ned. Indië Ned. Indië Z. Afrika Hamburg Bordeaux Z Afrika Batavia Durban (v. IJm.) Houston Ned. Indië Lulea (v. IJm.) Sornaes West Indië West Afrika Midd. Zee Les Falaises Zuid Afrika West Afrika Palestina Danzig Midd. Zee West Indië Rafsö Batavia Batavia Mexandrië Melilla (v. IJm.) Batavia Ned. Indië Ned. Indië La Plata Batavia West Indië Midd. Zee Japan Ned. Indië Harnösand (v. Velsen) Malta Newcastle Collo Katavta Midd. Zee Alexandrië Bourgas West Indië B. Aires Z Amerika Verm. aankomst LAATSTE BERICHT 2 Juni 10 Juni 19 Juni 12 Juni 11 Juni 8 Juni 15 Juni 20 Juli 14 Juni 12 Juni 1 Juli 23 Juni 11 Juni 9 Juni 11 Juni 13 Juni 13 Juni 13 Juni 19 Juni 9 Juni 23 Juli 9 Juni 8 Juni 21 Juni 10 Juli 5 Juli 13 Juni 7 Juni 22 Juni 10 Juni 23 Juli 10 Juni 16 Juni 9 Juni 6 Juni 14 Juni 29 Juni 30 Juni heden 11 Juli 8 Juni 18 Juni heden 13 Juni 10 Juni 9 Juni 15 Juni 13 Juni 7 Juli 23 Juni 2 Juni van Valentia. 4 Juni van Colombo. 3 Juni te Rotterdam. 9 Juni van Vlissingen. 26 Mei van Corpus Christie. 9 Juni vertrokken, vertrekt 10 Juni. 7 Juni van Vlaardingen. 4 Juni van Valentia. 5 Juni van Valparaiso. 15 Mei te Buenos Aires 6 Juni te Valparaiso. 7 Juni van Beira. in lading. 4 Juni van Pt. Said. 31 Mei van B. Aires. 9 Juni van Curasao. 4 Juni van Madeira. 3 Juni vertrokken. 8 Juni vertrokken. 30 Mei van Pt. Said. vertrek tlO Juni 6 Juni vertrokken. 29 Mei van Pernambuco. 3 Juni van Gibraltar. 30 Mei te Soerabaya. 3 Juni te Liverpool. 7 Juni van Rotterdam 5 Juni van Pt. Said. 3 Juni van Sabang. 4 Juni van Mombassa. in lading. 9 Juni vertrokken. 7 Juni te Rotterdam. 28 Mei van Sabang. 21 Mei vertrokken 22 Mei vertrokken. 31 Mei van Sabang. in lading. 5 Juni vertrokken. 30 Mei van Pto Plata. 8 Juni van Pt. Bouet. 7 Juni te Rotterdam, in lading. 28 Mei van Kaapstad. 8 Juni van Duinkerken. 8 Juni van Rotterdam. 3 Juni vertrokken. 7 Juni van Gibraltar. 5 Juni van Caibarian. 3 Juni vertrokken. 2 Juni van Sabang. 5 Juni te Colombo. 5 Juni van StambouL 6 Juni van Wight, vertrekt 10 Juni. 3 Juni te Batavia. 6 Juni 6 Juni 6 Juni 1 Juni 4 Juni 4 Juni 3 lun; 4 Juni 5 Juni 9 Juni van Genua, laadklaar. van Port Soedan, van Land's End. te Calamata. van Yokohama, van Batavia te Söderhamn. vertrokken, vertrokken. 8 Juni van Rotterdam. 5 Juni van Pt. Said. 6 Juni van Valencia. 6 Juni vertrokken. 6 Juni van Piraeus. 4 Juni van de Azoren. 8 Juni vertrokken. 7 Juni van Batiia. Schepen voorzien van een x) c!1n grootei dan 6000 ton Visschershaven Hoogovens Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMU1DEN AANGEKOMEN SCHEPEN Smögen Langs de Lijn. bruin ceintuur (mantel), J. v. Ginhoven, Toren straat 69, alhier; een zomerhoed (stroo), J. Beentjes, Oude Haarlemmerweg 105, alhier; een kort grijs damesmanteltje, J. Beentjes, Oude Haarlemmerweg 105 alhier. Verloren: een bos sleutels (5 stuks), J. Del- sasso, Heereweg, alhier; een looplamp, Zaan- tax, Hazemakersstraat 2 Zaandam: een bruine vilthoed (J. N J.), J. N. Joustra, Prins Hen drikstraat 42, Alkmaar, een bruine actetasch, F. Prauwe, Dreef 93, Heemstede: een bruine porte- monnaie, m. ritssluiting, J. Massee, Pernestraat 55, alhier; een regenjas, II. J. Parmentier, Bosch eti Bommerweg 137, Amsterdam; een gouden heerenhorloge, Parlevliet, Kanaalstraat 242, IJmuiden. CASTRICUM SANTPOORT Zweedscb Duitsch Fransch m.s. s.s. s.s. Rex Geier P. L. M. Antwerpen Melilla tnakreej ledig erts Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Anna Marfa, docher van J. Wokke en A. Tromp, Bakkummerstr. 52: Cornells Maria, zoon van C. de Groot en G. A. Castricum, van Oldenbarneveldweg 11; Gerardus Petrus Jacobus, zoon van J. Zonne veld en C. M. P. de Swart, Minet 91; Guur- truida Anna Maria, dochter van F. Stuifber gen en J. A. Berkhout, Schoolstraat 22; Rinkje, dochter van Chr. J. G. Pieterse en R. Mohrs, Pernéstraat 59, Petronella Lucia Johanna, dochter van Th. de Vries en A. van der Eng, Schoutenbosch 34. Gehuwd: C. M. Vermeulen en A. Beentjes. Overleden: Antje de Boer, oud 78 jaar, zon der beroep, wonende te Castricum, weduwe van Johan Pieter HenkenAnna Clara Ros- bach, oud 69 jaar, zonder beroep, wonende te Castricum, echtgenoote van Franciscus Theo- dorus Leendert Gerrit Meijer; Carolina Adria- na Meijer, oud 50 jaar, zonder beroep, wonen de te Amsterdam, Jouke Kuijper, oud 66 jaar, tabaksbewerker, wonende te Amsterdam; Jan Bleij, oud 81 jaar, zeilmaker, wonende te Wor- merveer; Pieter Heinis, oud 65 jaar, zonder beroep, wonende te Amsterdam; Elisabeth Wiihelmina van de Velde, oud 81 jaar, zonder beroep, wonende te Amsterdam. D.I.U. OP CONCOURS. Naar wij vernemen zal het fanfarecorps D.I.U. deelnemen aan het concours, dat in Juli a.s. in Zaandijk zal worden gehouden, D.I.U. komt uit in de eere-afdeeling fan fare. De verplichte nummers zijn: Les Aben- cerages van Jean Strauwen en Ouverture Cromwell van Jules Emile Strauwen. DE WERKLOOSHEID. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs te Cas tricum staan momenteel 77 werkloozen in geschreven. GESLAAGD. Dezer dagen slaagde te 's-Gravenhage de heer J. Rommel uit Limmen voor het voorloo- pig diploma machinist DE SLAGERS KLOPTEN HUN KLANTEN. Gisteravond speelde op het Vitesseterrein een Forensenelftal tegen een slagerselftal. De laatsten wonnen met niet minder dan 50. Het begin ging gelijk op. doch v. d. Woude geeft spoedig den slagers de leiding, 10. De forensen probeerden het wel, doch de 'lagers- veröediging is zeer sterk. Verder dan eenige corners brengen ze het niet. v. d. Woude bracht den stand op 20. Een der forensenbacks speelt dan onfortuin lijk op zijn keeper terug, hetgeen een doel punt tengevolge heeft. 30. Zonneveld zorgt even later voor nummer 4 met een ver schot, dat doel treft. Een der slagers maakt hands in het beruchte gebied, zoodat de forensen een strafschop hebben te nemen. Deze wordt ech ter door keeper Zandbergen, die in uitste kenden vorm was, gestopt. Kort voor het einde maakt v. d. Woude er 50 van met welken stand de slagers dezen wedstrijd won nen. PROGRAMMA VAN VITESSE. L. S. V. V. 1—VITESSE 1. A.s. Zondag brengt Vitesse een bezoek aan Noord-Scharwoude. L.S.V.V. is een goede ploeg zoodat Vitesse flink zal moeten aanpakken om succes te behalen. WEDSTRIJD VAN DE HENGELAARS- VEREENIGING. Op 18 Juni a.s. houdt de Hengelaarsvereeni- ging Castricum een wedstrijd in de Hoever- vaart te Egmond-binnen. CURSUS HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. De cursus van de vereeniging ter bevordering van huishoudelijke voorlichting ten plattenlande, welke in onze gemeente gehouden werd, is Woensdag jl. beëindigd. In September a.s. zal met den nieuwen cursus een aanvang worden gemaakt. DE TRAINING VAN C. S. V. De gister gehouden trainingsavond van C.S.V. werd slecht bezocht, slechts een gering aantal leden was aanwezig. Wil C.S.V. in de toékomst een goed figuur slaan, dan moet hierin zeker verandering in komen. Verschillende leden schijnen het nut van dergelijke trainingsavonden nog steeds niet in te zien. De wekeliiksche lijst. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: een rijwielbelastingmerk in étui, R. Wiggers, Wolfpad no. 12a te Alkmaar; een sleutel (looper), H. G. W. van der Leegte te Bakkum. een bruine kinderschoen. Politie Cas tricum. een tennisbal en een zakmesje; J. Tol, Brakenhurgtiraal 23 alhier: een grijze dames tasch, G. A. Nootebos, Vinkebaan 31. alhier twee sleutels, Politie Castricum; een damesrij wiel, H. Schram, Dorpsstraat 37, alhier; een „De Lichthoeve" te Santpoort. In „De Lichthoeve", het orgaan van het be kende Kindertehuis van dien naam aan de Kweekerslaan te Santpoort, schrijft de direc trice, Zuster J. Th. Kuyck, een schetsje, ge titeld; „Riek". De penningmeesteresse. Zus ter A. Verkerk, betuigt in een pittig stukje haar dank aan de „Steentjes" voor hun trou wen steun. ,A1 deze steentjes" zoo schrijft zij, .vormen het bedrag dat noodig is om ruim 70 kinderen dagelijks te voeden en te kleeden. Zonder uw aller hulp zou het ons onmogelijk zijn dit gelukkige „thuis" te geven aan zoo vele kleinen en grooten, die door droevige om standigheden geen plaatsje hebben aan eigen haard. Wij vormen dan samen een blij huis gezin. Het geluk onzer kinderen is óns geluk, het verdriet onzer kinderen is óns verdriet. De Moeders en Tantes in ons huis hebben zoo'n mooie taak, namelijk het leed te doen verge ten van hen, die hier rust gevonden heb ben, glans te brengen in het bestaan, dat zoo kleurloos was. Wanneer zij dit niet beseffen en in den Lichthoeve-arbeid zich zelve zoeken, zijn zij hier niet op hun plaats en gaan dan vanzelf weer weg. Maar om voor de kinderen deze taak te kunnen volbrengen, hun opvoe ding te kunnen voltooien, zoodat onze jeugd niet alleen gelukkig is hier, maar ook straks haar nuttig plaats zal innemen in de maatschappij, dat is uw heerlijke taak, waaraan ieder Steentje, naar haar of zijn vermogen medewerkt. En dan is het de be hoefte van het bestuur, Zuster Kuyck en héél De Lichthoeve om u hartelijk dank te zeggen voor uw trouwen steun die ons oude huis omringt als een sterke muur, bescher mend en helpend onze kinderen, verkwikkend en versterkend de Moeders en Tantes en on misbaar voor de instandhouding van het Lichthoeve-huisgezin". Tot zoover Zuster Verkerk. Tenslotte wordt rekening en verantwoording gedaan van de ontvangen giften in geld en natura. HAARLEM, 8 Juni. Ondertrouwd 7 Juni: K. Verkade en A. A. Berghuijs; G. Geilings en J. Dijkstra; M. van der Walle en B. Jonker; J. T. Swarte en H. A. M. Kuenen. 8 Juni: J. J. Boom en F. W. Kwast; T. J. Appel en P. Michel; C. J. Adriaanse en L. Hoogenberg; P. A. Althuisius en C. S. C. Gar denier; C. Ritsema en E. M. Hoorn; G. Kan- •ning en S. E. Walter; J. A. M. van Leuven en W. C. Veeneman; Getrouwd 8 Juni: J. M. Smit en A. J. van Balen; A. van Oostendorp en J. H. van der Maën; A. Singeling en C. Gouwen tak; D. H. van der Vleric en J. A. Wamecke. Bevallen 4 Juni: C. Voss—Singer, d.; 5 Juni: C. M. WassinkDekker, z.; G. W. F. van Leeuwen—Joostema, z.; J. H. Strijland Smeenk, z.; M. C. van Bruggede Rooij, d.; 6 Juni: G. Prins—Koning, z.; 7 Juni: H. J. van der HulstStroombergen, z.; C. Zwier- van Hofwegen, z.; N. van Leeuwen Waterman, d.; W. BouwerBouwer, d.; A. M. van Luijk—Doesberg, d.; J. Smitvan Kam pen, d.; E. J. L. DopKingmans, z.; J. C. Baan—Beullens, d.; F. SchoorlBoot, d.; Overleden 7 Juni: F. van 't HofMaurltz, 65 j., Lange Lakenstraat; R. Kalbflelsch, 65 j., Kruisstraat; M. C. Kok, 46 j., Hazepaterslaan. AGENDA VOOR VELSEN en IJMUIDEN VRIJDAG 9 JUNI Thalia Theater: „San Quentin" en „Quitte of dubbel", 8 uur. Rex Theater: „In de greep der wildernis", 8.15 uur. Bioscoop de Pont: „7 Oorvijgen" en „De laat ste Vrijbuiters", 8 uur. ZATERDAG 10 JUNI Thalia Theater: „San Quentin" en „Quitte of dubbel", 8 uur. Rex Theater: „In de greep der wildernis", 8.15 uur. Bioscoop de Pont: „7 Oorvijgen" en „De laat ste Vrijbuiters", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 9 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Geheime zender L. B. 17" en „Bulldog Drummond in de klem" 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Jongensstad" en „De famielie Zangvogel", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: Tuchtschoolboef- ies gaan logeeren" en „De gemaskerde adelaar", 8 uur. ZATERDAG 10 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Geheime zender L. B. 17" en „Bulldog Drummond in de klem" 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Jongensstad" en „De famielie Zangvogel", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: Tuchtschoolboef- ies gaan logeeren" en „De gemaskerde adelaar", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 9 JUNI Rembrandt Theater: „De dans des doods". f,noneel: 5 Hotcha's. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: ,,'t Zit in de lucht", ge prolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Jongensstad" geprolongeerd. •130. 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Havenkwartier" en De school der misdaad". 2 en 8.15 uur. Moviac Theater: „Drie blauwe jongens en een Mond meisje". Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. ZATERDAG 10 JUNI bioscoopvoorstellingen des middags en des onds. Palestina Diorama's: Schotersingel 117a. Ge- uend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7