VELSEN MAIKT n% HKICinN /CilEEP/ LT'JMNCENS Vergadering van „IJmuiden- Centrum". Toeristensteiger voorlooplg van de baan. Maandagavond heeft in Hotel Willem Barendsz een ledenvergadering plaats gehad van de buurtvereeniging IJmuiden Centrum. De ver gadering werd geopend door den voorzitter, den heer Joh. de Waard die zijn groote tevredenheid uitsprak voor de groote opkomst. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de kas van de zegelcampagne gecontroleerd en in goede orde was bevonden. Aan den beheerder, den heer Reehorst werd dank gebracht voor zijn keurig en correct beheer. Alle uitgegeven Oranjezegels zijn volkomen gedekt en de gelden hiervan zijn ge deponeerd bij de Rotterdamsche bankvereeni- ging. Het bestuur werd sanctie verleend tot het ge ven van zomerconcerten op het Willemsplein. Zeer teleurstellend was de mededeeling, dat de minister van Waterstaat aan de Kamer van Koophandel bericht had gezonden dat, wegens bezuiniging, de gelden benoodigd voor het bou wen van een touristensteiger niet konden wor den toegestaan. Speciaal werd dit betreurd om liet feit, dat waar in het buitenland door de Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer zoo'n re clame voor ons land wordt gemaakt, zooals in Amerika met onze bloemenvelden, men bij aan komst in ons land, met name in IJmuiden, niet eens 'n goeden aanlegsteiger tot ontscheping dei- passagiers vindt. Besloten werd, in samenwerking met de V. V. IJmuidens Bloei, de actie tot het verkrijgen van een goeden aanlegsteiger voort te zetten. Eveneens werd besproken de overgang over de M.-ddensluis. De trapjes op de deuren zijn een verhindering voor een goede passage. Pogingen om over deze sluis een rolbrug te krijgen, zullen worden aangewend. Een en ander zal nader met de V. V. IJmuidens Bloei worden besproken. Met veel animo werden de plannen voor het orga- niseeren van feesten bij de a.s. heugelijke ge beurtenis in het Vorstelijk gezin besproken. Ver volgens werd de aandacht gevraagd voor het organiseeren van een feestweek. Aangezien voor het gebruik der wegen vergunning moet worden verleend door het ministerie van Waterstaat is nu reeds besloten, vergunning te vragen tot het houden van sprintwedstrijden op Zaterdag 26 Augustus. Als sluiting van het feest, op 31 Augustus, zal men trachten roei wedstrijden te organiseeren. Voor de benoodigde financiën zal een beroep worden gedaan op de inwoners. Een werk-commissie, bestaande uit de heeren de Beurs, Dorresteyn, de Graaf en de Groot, hiervoor benoemd. Bij de rondvraag bracht een der leden, namens de vereeniging ,dank aan het bestuur voor het vele werk verricht in het be lang der vereeniging. Autorijden met ouden van dagen. De commissie, die den jaarlijkschen autotocht met de ouden van dagen en gebrekkigen orga niseert, heeft besloten ditmaal de reis op Don derdag 13 Juli vast te stellen. Er is nog niet be sloten, waarheen men zal gaan. Men kan zich nu reeds opgeven bij den voor- - zitter Bakker, Cronjéstraat, en den secretaris Mets, Sluisplein 33 te IJmuiden, waar ook auto bezitters zich gelieven op te geven voor hun medewerking. Aan den burgemeester zal worden verzocht evenals andere jaren een inzameling bij de bur gerij te IJmuiden te mogen houden. AANGEKOMEN. 19 Juni: Patria s.s. Gothenburg Akershus s.s. Oslo Oleum m.s. Vlaardingen 20 Juni: Texelstroom s.s. Liverpool Rudolf s.s. Cardiff Maud s.s. Abö Theseus s.s. Stettin Stock Force s.s. Swansea Rex m.s. Smögen Ulysses s.s. Zwarte Zee Kaap Falga m.s. Calais Llanashe s.s. Durban Virgo m.s. Danzig Henca m.s. Danzig Marne m.s. Parijs Socrates m.s. West Indië VERTROKKEN. 19 Juni: Queenworth s.s. New Castle Jagersfontein m.s. Rotterdam Ilse s.s. Rotterdam 20 Juni: Lesto s.s. Huil S. N. A. I s.s. Cardiff Eriksborg s.s. Blyth Marne m.s. Rotterdam Arrivain m.s. Leith Baarn s.s. Chili Jutta s.s. Musel Kaap Falga m.s. Stockton Roek s.s. Londen Oleum m.s. Hamburg Aanvoer Afrikaansch erts. Van Durban is hier aangekomen het Britsche stoomschip Llanashe, dat een lading Afrikaansch erts voor de Hoogovens aanvoerde. Aanvoer makreel. De Zweedsche motorkotter Rex is hier van Smögen in de Visschershaven aangekomen met een lading makreel, bestemd voor een plaatselij ken importeur. Beorderd. Het van Parijs komende Nederlandsche motor schip Marne is in de Buitenhaven naar Rotterdam beorderd en direct derwaarts vertrokken. Zieke opvarende. Het van Calais naar Stockton bestemde Ne derlandsche motorschip Kaap Falga is hier als bijlegger binnengeloopen ter ontscheping van een zieken schepeling. Later zette het schip de reis voort. Raad van Commissarissen van het Hoogovenbedrijf. O. K. Revue in Thalia. Propaganda-avond van het O.-K. Vakverbond. Het Thalia Theater was gisteren geheel gevuld met belangstellenden, die gekomen waren om den avond bij te wonen, welke een dilettanten gezelschap uit Egmond gaf ten bate van de pro paganda voor het O.K. vakverbond. De hoofd schotel van die bijeenkomst was de opvoering van derevue „Winden waarien door de duinen", de titel ongetwijfeld geïnspireerd op het Noor- sche boek. De heer A. J. van Kleef, secr.-penningm. van het O. K. Vakverbond opende den avond en heette de talrijke aanwezigen welkom. In samenwerking met de O. K. Kiesvereenigin- de Egmondsche Jongeliedenvereeniging en het O. K. Vakverbond was deze avond georgani seerd. Spr. bracht allen dank en richtte zich in een uitvoerig betoog tot hen die nog niet O. K. ge organiseerd zijn. Hij betreurde het, dat men nog niet vlot samenwerken kan met den modernen bond van transportarbeiders, hoewel daartegen over staat, dat men bij alle andere organisaties op prettige samenwerking steeds rekenen kan. Spr. verweet den modernen bond het absolute negeeren van de O. K. organisatie bij het schrij ven in zijn orgaan over bereikte resultaten en gevoerde onderhandelingen, waar het O. K. vak verbond ook een belangrijk aandeel in had. Onze organisatie, zei spr., gaat goed vooruit. Toch zijn wij nog lang niet waar wij zijn moeten. Dat bereiken wij eerst als alle O .K. arbeiders in onze vakorganisatie zijn ingeschreven. Spr. wees op de resultaten, welke de O. K. geestelijk heid in Egmond reeds bereikt heeft op het gebied van volkshuisvesting, werkverschaffing, ver hooging van steunnormen, maatschappelijk hulpbetoon, e.a. De pastoors en kapelaans te Egmond zijn de pakezels geweest van den mo dernen bond en het is treurig, dat niet iedereen dat beseft heeft; want te Egmond heeft de O. K. partij weer een zetel aan de S. D. A. P. moeten afstaan. Spr. viel de redevoering en argumentatie aan van den heer v. d. Veer aan de hand van het verslag der S. D. A. P.-vergadering van gisteren in ons blad. Het toont, dat de heer v. d. Veer geen juist besef van de plaatselijke situatie heeft. De S. D. A. P. richt den aanval op de O. K., maar wij hebben geen vuurwerk van noode, zei spr., die wees op de groote waarde van de ver tegenwoordiging in den raad van Velsen. De heer Heijkoop heeft binnenskamers meer arbeid verricht dan publiciteit wel zou kunnen doen bevroeden. Gestadig werken in het belang van de gemeente is meer waard dan ellenlange rede voeringen. Gij hebt het in de hand het verlies van Egmond om te zetten in winst voor IJmuiden, daar een zetel minder, in Velsen een meer. „Winden waaien door de duinen". Daarna was het lied aan de girls van het revue-gezelschap (laten we het zoo maar beti telen). die met een vlot verkiezingsliedje de stemming (die er toch reeds was in zoo'n vrien denkring) er in wist te brengen. De proloog en de eerste acte waren grooten- deels gewijd aan een pleidooi voor het natuur schoon der duinen en het beschermen er van. Trouwens dit loffelijke streven liep als een draad door het geheele" revuë-gbeuren. In den tekst" troffen wè-lange gedeelten aan op rijm —r a la Thomasvaer, met gelukkige vondsten, maar ook vaak met kreupelrijm. Dat is echter wel te begrijpen ook, want het zal niet meegevallen zijn om dit gebeuren samen te rij men en vooral om de propaganda er op de juiste wijze in aan te geven. In zijn pleidooi was de oude Palstra goed van dictie; ook Wouter, den strooper, vonden we zeer aannemelijk. Hij bleef natuurlijk, Anke en Paula kwe ten zich eveneens heel aardig en vlot van haar rollen. Trouwens vlotheid willen we het schouwspel zeker niet ontzeggen. De beide komieken-professoren waren maar heel middelmatig in hun optreden. Grootere waardeering hebben we voor het ballet, dat heel aardig werkte. Het had een open oog gehad voor de toiletjes en was ook goed gedisciplineerd. De bewegingen hadden weliswaar nog soepeler ge kund, maar in het kader van deze revue was het optreden van deze zes meisjes en haar leidster zeker wel het meest geslaagd. Er was in den beginne wat raar gescharrel met het licht, wellicht door verkeerde bevelen. Een pluim voor het onzichtbare orkestje, dat keurig ingespeeld was en over een verdienste lijken violist beschikte. Het is haast overbodig te vermelden, dat „Winden waaien door de duinen" een daverend succes oogstte. Dat is dezen groep dilettanten graag gegund, want ze moeten er hard en ernstig voor gewerkt hebben om dit resultaat te be reiken. w. Weinig aanvoer van Deensehe visch. Contingent voor Mei en Juni nog niet uitgeput. Het is een opvallend verschijnsel, dat waar anders het Deensehe contingent, dat telkens over twee maanden loopt, reeds spoedig in de eerste maand is uitgeput, dit thans, hoewel spoedig weer een nieuw contingent geopend wordt, nog niét het geval is. De oorzaak is, dat schol en schar in IJmui den thans weinig geld opbrengt. De Denen brengen hun vangst daarom liever naar een Deensehe of een Engelsche haven. Er is echter nog een andere oorzaak, n.l. de uitbreiding der Nederlandsche snurrevaad- visscherij, die zich hoe langer hoe meer op onze markt doet gelden en vooral in deze dagen in staat is* de Denen te vervangen. SCHEVENINGEN 19 Juni. Van de haring- visscherij kwam binnen de haringlogger SCH 210, van de reederij J. J. v. d. Toorn, met 70 kantjes haring, zijnde de vangst van drie schepen. Volgens radiografische berichten uit zee waren de vangsten van onderstaande schepen heden ochtend als volgt: SCH 399: 4 kantjes; SCH 297: 4 k.; SCH 236: 20 k.: SCH 289: 20 k.: SCH 84: 2 k.: SCH 247: 2 k.; SCH 45: 13 k.; SCH 35: 15 k.: SCH 5: 2 k.: SCH 73: 2 k.; SCH 102: 1 k.; SCH 64: 3 k.: SCH 95: 3 k\: SCH 223: 1 k.; SCH 200: 1 k.; SCH 79: 3 k.; SCH 261: 5 k.; SCH 87: 1 braadje; SCH 332: 22 k.: VL. 70: 10 k.; VL 217: 6 k.: VL 83: 8 k.; VL 16: 20 k.; VL 97: 20 k.: VL 197: 25 k. (uit 43 netten); KW 176: 17 k.; KW 23: 4 k.; KW 69: 12 k.; KW 15: 8 k.; KW 151: 6 k.: KW 58: 4 k.; KW 26: 5 k.; IJM 83: 5 k.; IJM 490: 8 k. LANTAARNPAAL GESNEUVELD. Bij het achteruitrijden van een vrachtauto in de Gerard Doustraat botste deze tegeneen lantaarnpaal, met het gevolg dat deze "af knapte. Veel drukte om niets. Eerst kwam het alarm: „brand aan de Juliana- kade" heette het. Een paar minuten later kwam de materiaalwagen. Toen kwam de ladderauto onmiddellijk gevolgd door een autobrandspuit. Inmiddels was de commandant van de brandweer de heer A. de Wit gearriveerd, even later ge volgd door burgemeester en mevrouw Kwint. Dat er ook al honderden belangstellenden aan wezig waren spreekt wel vanzelf. Dat alles trok naar het kanaal waar een brandje bleek te zijn ontstaan op een kleine Rijnaak. Dat echter al gebluscht was voordat brandweer, autoriteiten en publiek arriveerde. „Much ado about nothing" zei Shakespeare terecht. De werkloosheid blijft afnemen. Het aantal werkzoekenden, dat op 17 Juni j-1. bij de Gem. Arbeidsbeurs stond 'inge schreven bedroeg 1771, tegen 1749 op 10 Juni. Ingeschreven waren 221 (229) bouwvak arbeiders 153 (153) metaalbewerkers, 18 (21) houtbewerkers, 37 (46) landarbeiders. 129 (123) havenarbeiders, 274 (248) visschers, 36 (36) kantoorbedienden, 586 (563), losse ar beiders en 249 (265) arbeiders in overige be roepen, totaal 1703 (1684) mannen boven 18 j., 24 (17) vrouwen boven en 6 (7) vrouwen onder 16 jaar. Het aantal geheel werkloozen bedroeg 1260 (1271). In een gesubsidieerde werkverschaffing waren geplaatst 114 (109) personen. BURGERLIJKE STAND Bevallen: A. MeijboomMeijer, d„ Jac. v. Heemskerkstraat 77, IJmuiden; P. van Schie de Waard, z„ Kompasstraat 22, IJmuiden: B. Schaapvan Leeuwen, d., Oosterduinweg 34, IJmuiden; H. P. M. ToninoHens, z„ Willem de Zwijgerlaan 11, Santpoort; C. E. Sequin Thomsen, z., Kanaalstraat 25a rood, IJmuiden; W. StevensDirks, d,, Frans Naereboutstraat llr IJmuiden; D. Strating—van Schoor, z„ Linden- straat 8, IJmuiden. J. Ankervan der Heide, d., Dirk Hartoghstraat 19, IJmuiden. C. J. M. Mooi- weerRonchetti, d„ Duinweg 22, Santpoort. Overleden: J. Sluis, 80 j„ echtgenoote van H. Wezenaar, Wüstelaan 81, Santpoort; M. M. Smit,' 1 jaar, d. van G. Smit, Melklaan 46, Velsen (N.); H. de Vries, 59 j., echtgenoote v. C. van der Velden, Velserduinweg 168, IJmuiden. Dr. C. J. K. van Aalst treedt af als president-commissaris. Dr. C. J. K. van Aalst, die sedert de oprichting der N.V. Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken in 1918 zitting heeft gehad in den Raad van Commissarissen dier maatschap pen en o.a. gedurende het laatste vijftal jaren als President-Commissaris is opgetreden, heeft den wensch te kennen gegeven, deze functie thans neer te leggen, evenwel onder bestendi ging van zijn lidmaatschap van den Raad van Commissarissen. In de een dezer dagen gehouden vergadering van den Raad werd Dr. F. H. Fen- tener van Vlissingen tot zijn opvolger benoemd, terwijl Mr. D. Crena de Iongh naast Dr. E. Hel dring. als onder-voorzitter van den Raad werd .aangewezen. Op den Provincialen verkeersweg Haarlem—Utrecht is Maandagavond omstreeks half acht ter hoogte van het stoomgemaal „De Cruquius" een ernstig ongeluk gebeurd. De bestuurder van een auto komende uit de richting Hoofddorp wilde linksaf den Spieringweg inrijden. Juist op dat oogenblik trachtte de heer C. Freriks, uit Hillegom, met zijn nieuwe auto den anderen wagen te passeeren Zijn wagen raakte de andere auto tegen het linker-spatbord en kwam daarna in de Kruisvaart terecht, met de wielen naar boven. De bestuurder kon met veel moeite worden gered, daar de wagen, nadat hij er uit was geklommen, nog eens omsloeg, waardoor de heer F. weer in het water terecht kwam. Hij kreeg een lichte snijwond aan zijn gelaat, terwijl de heer C., de bestuurder van de andere auto, met den schrik vrijkwam. Tegen beide bestuurders is procesverbaal op gemaakt, daar de heer F. den richtingaanwijzer niet had opgemerkt en de heer C. bij het linksaf slaan, niet had gekeken of er een auto achter hem reed. De auto van den heer F., een splinternieuwe „La Salie", werd des avonds te kwart over tien geheel vernield uit het water opgehaald. Propaganda voor de raads verkiezing. De laatste avond. Óp den laatsten avond voor de raadsverkiezing hebben de beide grootste partijen in de gemeente, de S. D. A. P. en de R.K. Staatspartij dienstbaar gemaakt aan hun propaganda, de S. D. A. P. als slot van een drukke verkiezingsactie, de R.K. Staatspartij met het houden van haar eerste en laatste vergadering in het Pati*onaatsgebouw. Beide partijen hadden over belangstelling niet te klagen. Vooral de S. D. A. P. had met haar drie optochten en de openluchtbijeenkomst met vuur werk veel publiek getrokken. Bi.i de S. D. A. P. Uit drie deelen der gemeente kwamen de op tochten des avonds samen bij het Rex Theater. De IJmuidenaren hadden muziek van Voorwaarts, de Velsenaren van „Excelsior" te Haarlem. Toen de stoet als één geheel naar het meetingsgebouw trok was het een flinke optocht geworden met vele kleurige vaandels en doeken. Honderden waren op het veld aanwezig toen de bijeenkomst geopend werd. De heer Koos Vorrink voorzitter der S. D. A. P. hield een gloedvol betoog en na afloop daarvan werd te kwart voor elf het vuurwerk ontstoken, dat met het donkere bosch als achtergrond met al zijn bescheidenheid uitstekend tot zijn recht kwam. Bij de R. K. Staatspartij In het Patronaatsgebouw kwam de R. K. Staats partij tot een belangrijke vei-gadering bijeen. Na een kort inleidend woord van den heer J. A. Geelen, trad als eerste spreker het gemeente raadslid de heer C. P. J. Maas naar voren. Het wekte den schijn naar buiten alsof de Staatspartij niet durfde vergaderen, omdat er met de dessidenten niet van gedachte gewisseld zou worden. In enkele woorden schetste spr. de moeilijkheden die de Staatspartij in de afgeloo- pen acht jaar heeft ondervonden, n.l. de scheu ring bij drie gemeenteraadsverkiezingen. Het punt van den voorzitter betreft spr. zelf. Het is een pijnlijke situatie wanneer men over dergelijke dingen moet spreken. Het lijkt spr. onjuist dat wat in een fractie-vergadering ver trouwelijk besproken wordt, dat naar buiten te brengen. Als voorzitter heb je te zorgen alles in rechte banen te houden. Men maakt wel eens over de samenwerking met de Christelijke partijen aanmerking, doch men moet niet vergeten wat men hen tot stand is gekomen. In de crisis is door ons veel gedaan om den aanslag op de eerste levenshouding van den mensch ongedaan te maken. Niet alle leed hebben wij kunnen verzachten, doch veel is in de afgeloopen vier jaar verbeterd. Het wordt tijd dat wij ons niet meer op de borst kloppen, op sociaal gebied staan in andere plaatsen zooals Bloemendaal en Zandvoort de Katholieken naast de sociaal-demoeraten. Daar zal het bij ons ook naar toe moeten! Daarvoor zal noodig zijn meer dan zes leden in den raad. Scherp becritiseerde spr. het protest dat tegen de Staatspartij is gericht. Resumeerende meent spr. dat in de afgeloopen jaren zooveel is ver richt dat mén zeker niet in zetel-aantal behoeft achteruit te gaan. Na de practische politiek, beperkte de heer Spit, hoofdbestuurder van den R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus", zich tot de principieele taak. Geen fusie tusschen Kinhem en Y. G. S. Waar reeds eenigen tijd besprekingen gaande waren omtrent samensmelting der V. V. Kin- heim met V. G. S. kunnen we. thans mededee- len, dat deze niet tot een voor allen bevredigend resultaat hebben geleid. Het denkbeeld, dat een krachtige voetbalvereeniging groote voordeelen en perspectieven voor de toekomst medebracht heeft niet kunnen zegevieren over de oude lief de voor de eigen club en den eigen naam hunner vereeniging. Hoewel voor Kinheim vele voor deelen aan een combinatie verbonden waren, vooral het terrein legde hier groot gewicht in de schaal, zoo heeft toch de gedachte dat de nieuwe vereeniging een zuivere fabrieksorgani- satie zou worden het Kinheim-bestuur er toe ge bracht, een afwijzende houding aan te nemen, tengevolge waarvan de ledenvergadering zich eveneens tegen de fusie Kinheim-V. G. S. ver klaarde. De secretaris van Kinheim, de heer H. v. d. Vlugt heeft hierin aanleiding gevonden zijn functie neer te leggen en tevens als lid te bedan ken. Dit heengaan beteekent voor Kinheim een gevoelig verlies. Hulp aan buitenlandsche kinderen. Vijfhonderd kinderen moeten in gezinnen worden ondergebracht. Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende De Regeering heeft thans besloten, alle kin deren beneden 14 jaar, die door het Kinder comité voor hulp aan buitenlandsche kinderen in ons land in diverse tehuizen zijn onderge bracht, op zeer korten termijn in gezinnen te doei} plaatsen. Vóór 1 Juli a.s. moeten circa 500 kinderen worden ondergebracht, aangezien de diverse tehuizen dan niet langer beschikbaar zijn. Het Sub-Comité Beverwijk-IJmuiden van het Comité voor bijzondere Joodsche belangen, dat zich herinnert, met hoeveel warmte verschillenden zich spontaan bereid verklaar den tijdens de progromdagen in November, een kind -bij zich thuis te nemen, deelt ons mede, dat het zich gaarne belast met het verzamelen van adressen van gezinnen, die een dergelijk kind zouden willen opnemen. Men gelieve daarbij tevens op te geven, of men voorkeur heeft voor kinderen van een bepaald geloof en of men een jongen dan wel een meisje wenscht op te nemen. Het adres van bovengenoemd Comité is: voor Beverwijk: Vondellaan 93, voor IJmui den: Kanaalstraat 63. MARKT BODEGRAVEN. Aangevoerd 375 partijen Goudsche kaas met rijksmerk, totaal 16.875 stuks, wegende 151,875 K.G. Prijs met R.M. Ie soort f 23 tot f 24.50, 2e soort f 2022 zwaardere tot f 26. Handel matig. VEEMARKT ROTTERDAM. Totaal aanvoer 2781.. Paarden 225, Veulens 30, Magere runderen 531, Vette runderen 790, Vette kalveren 48, Graskalveren 130, Nuchtere kalveren 708, Schapen 172. Lammeren 95, Var kens 2, Bokken en geiten 50. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kwal. 76, 2e kwal 62, 3e kwal. 3438. Vette ossen resp. 67„ 60, 36—48. Stieren 66, 53, 48 Vette kalve ren 105, 85, 5570. Schapen 48, 42. 30. Gras kalveren 2e kwal. 52, 3e kwal. 42. Nuchtere kalveren le kwal. 43, 2e kwal. 39, 3e kwal. 34. Slachtpaarden resp. 48, 42, 30. Prijzen per stuk: Schapen le kwal kwal. 17. 3e kwal. 14. Zulglammeren Li 10. 8. Nuchtere slachtkalveren 10 r-n13- Nuchtere fokkalveren 30, 25, 20 KlnUi -50- 215. 175. 105. Werkpaarden 330 '250 220, 185, 110. Stieren 265, 210 I5n 275. 200, 140. Melkkoeien 270, 2O0' liï len koeien 195, 155, 135. Vaarzen ïfio i^Var€* Graskalveren 58, 42, 25. Bokken en 'Beken1®1 Omschrijving Dinsdagsche marktnoteen. Vette koeien en ossen, aanvoer iet, 81 handel kalm, prijzen iets hooger Pril». 1 en 72 cent. Stieren, aanvoer iets grontiï \S 8(5 del tamelijk, prijzen le kwal. iets ho0i; der als vor. week. Vette kalveren aanvï. Hi vorige week, handel redelijk, prijzen ™„!e" anderd. Prima's tot 115. Schapen en lam™ aanvoer iets grooter, handel vlot DrE?e?' gisteren. Zuiglammeren, aanvoer airS.?15 week, handel tamelijk, prijzen je kwal i duurder, verder als gisteren. Nuchtere L'h. en fokkalveren, aanvoer korter hanH.i lijk, prijzen iets hooger. Paarden, aanvoe?1?" lijk vorige week, handel kalm, prijzen Hacht" paarden iets stijver, verder onveranderd k„„ en melkkoeien, aanvoer grooter, handel' £5- prijzen prijshoudend. Varekoeien „Sr' klein, "handel stil. nriizen nu a"VOer klein, handel stil, prijzen als voiW TOPal Vaawn on ninkpn aanimo» 6C W"CK, Vaarzen en pinken, aanvoer gering slecht, prijzen onveranderd GralklveZ aanvoer iets ruimer, handel matig, prli,l„ hooger. Bokken en geiten, aanvoer korterk?» del vlot, prijzen iets hooger. nan* PURMERENDER MARKTBERICHT. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 21 m, tijen, wegende 88.000 K.G. Handel matig wST ste prijs 17. 2 /1S'5®eine B0€ren' aanV°Cr 4 19' Volvett® Boter 2880 1.301.38 per KG. Runderen, totaal 554 stuks." 240 Vette koeien 64—70 per KG handel matig. 164 Gelde koeien 110—170 per st mati* 110 melk koeien 180—260 p. st., matig. 40 Stieren 4455 per KG, matig. 28 paarden 70160 per stuk, stiig. 90 vette kalveren 70—85 per KG,'stug 557 nuchtere kalveren voor de slacht 4-.ii per stuk, stug. Nuchtere kalveren voor de fok 12—18 oer stuk, stug. 169 vette varkens voor de slacht 45-50 r*r K.G., vlug. 44 magere varkens 25—30 per stuk, vlug 292 biigen 1418 per stuk, vlug. 950 schapen 16—22 per stuk, matig. 46 bokken 211 per stuk, matig. 501 lammeren 48 per stuk, mati». Kipeieren 3.303.60 per 100. Eendeieren 2.50 per 100. 9300 piepkuikens 7080 per KG. 4100 oude kippen en hanen: wit eh rood 32V240, blau/we 37!/242y2, uitzonderlngs- prijs 44. Konijnen 301.60 per stuk. 700 eenden 2040 per stuik. Duiven 40 per paar. Jonige hanen 30—42'/2 per KG; uitzonde- ringsprijs 44. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nieuw Amsterdam, 20 v. N.-York te Rott. Boséhdijk, New-Orleans n. Rott. 19 tè Londen. Nieuw Amsterdam, 20 (n.m.) van New York te Rotterdam. Westernland, 20 v. Antwerpen te N.-York. Darhsterdijk, Rott. n. Vancouver 19 te Seatle. Burgerdijk 17 van Tampico n. N.-Orleans en Rotterdam. Lochmonar, Vancouver n. Rott. 19 v. San Francisco. Lochhavon, Vanc. 11. Rott. 19 'te Londen. Maasdam, 20 van Tampico te Rotterdam. Beemsterdijk, Rott. n. Baltimore p. 19 Lizard, HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisr.) pass. 20 Beachy Head. Randfontein (uitr.) 18 Juni van Gibraltar. Jagersfontein 20 v. Rott. n. Beira via Ant werpen HALCYON LIJN. Stad Maastricht 20 v. Wabana te Rott. Stad Zwolle, 19 v. Rott. te Hamburg. Stad Haarlem, Genua n. Pepel 19 v. Algiers. Stad Arnhem 18 v. Morphoubaai n. Rotterdam Stad Maassluis 20 v. Vlaard. naar Wabana. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Arendskerk 19 van Hamburg n. Rotterdam, HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) p. 20 Gibraltar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Astrea 14 Juni v. Curacao n. Maracaibo. Atlas, 13 v. Curacao n. Oost Venezuela. Baralt 17 v. Curacao n. Bovenwindsche Eil. Boskoop 19 Juni v. Aruba n. Cristobal. Breda, 19 Juni v. Callao te Valparaiso. Deucalion 18 v. Constantza te Chanak Kalessi Dido 18 v. Curacao n. Cludad Trujillo. Doros 19 Juni v. Amst. te Gdynia. Douro, 18 Juni v. Belize n. Puerto Barrios. Hebe 19 Juni v. Malaga n. Cadix. Hermes 19 Juni van Tel Aviv n. Haifa. Irene, 19 Juni v. Civita Vecchia n. Napels. El Libertador 15 v. Curacao n. Maracaibo. Midas. 17 Juni v. Aurba te Curacao Nereus, Viga n. Amst. p. 19 Ouessant. Plato, 15 Juni v. Curacao n. Santa Marta. Rhea, 18 Juni van Guanta n. Baranquilla. Strabo, 15 Juni van Curacao naar Haiti. Theseus, 20 Juni van Stettin te Amsterdam. Tiberius, 19 Juni van Tunis naar Djidelli. Triton, 20 Juni van Izmir te Candia. Ulysses. 20 Juni v. Bourgas te Amsterdam. Vulcanus, 19 Juni v. Barcelona n. Genua. Alkmaar 20 Juni van Delfzijl n. Hamburg. Telamon, 18 Juni v. Manaos te Para. Orion, Amsterdam, n. West-Indië pass. Madeira. n, Orestes, Caibarien, n. Europa 18 340 mijl van Land's End. Socrates, 20 van Barbados te Amsterdam. Pluto 20 v. Odense naar Stettin. Merope, Puerto Plata n. Amst. 20 v_ L°na Cottica. 20 v. Amsterdam n. W.-Indiè. Baarn 20 v. Amst. n. Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisr.) p. 10 Kaap Guardaiui. Blitar (uitr.) 19 Juni te Singapore. Kota Radja (uitr.) pass. 19 Juni Suez. Soekaboemi 19 Juni v. Bombay te Penang. Blitar (uitr.) 18 Juni van Belawan. Kota Baroe 20 v. Rott. n. Batavia. Kedoe 20 v. Rott. naar Hamburg. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJM. Aludra 20 v. B.-Ayres te Rotterdam. Alphacca (uitr.) 18 te Montevideo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND- Christiaan Huygens (uitr.) 19 v. Belaw Enggano 20 Juni v. Colombo n. Soerabaja- Johan v. Oldenbarnevelt (uit) p. 19 Ttmuj. Johan de Witt (thuisr.) 22 (9 v.m.) te den en (1 n.m.) te Amsterdam verw. Tabian 20 v. Amsterdam n. Batavia. SILVER PACIFIC LIJN. Salabangka, N.-Orleans n. O.-AfriK Beira, WIJK LIJN. Zonnewijk, Cardiff n. Venetie p. -0 Haulerwijk 19 y. Manati n. New-Oriean».

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2