Mobilisatie gereed DE BLOKKADE TE TIENTSIN van Engelsch vrijwilligerscorps De Engelsch-Russische onderhandelingen. WOENSDAG 21 T ÜNI 1939 Geëscorteerde vrachtauto brengt levensmiddelen Reuter verneemt uit Tientsin dat het vrijwilligerskorps van de Britsche concessie order heeft gekregen zich voor onmdidlelijk mobilisatie gereed te maken. Gistermiddag is het Brit- sche convooischip „Sandwich" te Tientsin aangekomen. Kort daarna werd het vertrek van het convooischip „Lowestoft" dat heden zou wegvaren, afgelast. Een Engelsche vrachtauto, geladen met een groote hoeveel groen ten, heeft de blokkade verbroken. De auto werd begeleid door een detache ment Britsche troepen en kon de Ja pansche afzetting ongehinderd pas- seeren. De groenten waren opgeladen in het door de Japanners beheea'schte gebied rondom de concessie. Het be richt, als zouden zeven vrachtauto's de blokkade gebroken hebben, is on juist De „Asahi Sjimboen" meldt, dat de Japansche regeering het Britsche ver zoek tot afschaffing van de discrimi- neerende maatregelen tegen de Engel- schen te Tientsin en van de vertra gende controle op levensmiddelen heeft afgewezen. De minister van buitenlandsche zaken, Arita, heeft den. Britschen ambassadeur van deze weigering op de hoogte gesteld. Hij heeft verder medegedeeld, dat de Japansche regeering het standpunt der militaire autoriteiten te Tientsin steunt en dat zij niet in staat is aan de Britsche verlangens tegemoet te komen, zoolang Engeland zijn standpunt en houding ten aanzien van den nieuwen toestand in Oost-Azië niet grondig herziet. Reuter meldt voorts dat de door de Ja panners aangewakkerde anti-Britsche agitatie in het door de Japanners ibeheerschte gebied duurt onverminderd voort De Chineesche hotelhouders hebben in een geschrift over gave van de Britsche concessie gevraagd en allen Chineezen die de concessie willen ver laten logies tegen den halven prijs aange boden De voedselschaarste in de concessie blijft acuut ondanks het fedt, dat zooals gemeld een vrachtauto door de afzetting heeft kunnen komen Er heerscht ook een tekort aan steenkolen Aan den overkant van de Hai liggen groate Britsche voorraden, doch tot dusverre zijn alle pogingen om ze over de rivier te brengen, verijdeld. De Engelschman Smith bevindt zich nog steeds in arrest, het geen groote verontwaardiging heeft gewekt bij de Britsche kolonie, in het bijzonder bij den Bond van oud-strijders uit den wereld oorlog, waarvan Smith lid is. Gisteravond Icon een lichte verzachting van de Japansche controlemaatregelen waarge nomen worden, die, naar men vermoedt, in verband staat met het Chineesche draken- feest, dat vandaag gevierd wordt Men wil hierin echter geen aanwijzing zien, dat de blokkade verzacht zal worden De Chineesche vereeniging voor de buiten landsche betrekkingen heeft, naar het Chinee sche persbureau meldt, telegrammen gezonden aan beide huizen van het Britsche parlement, waarin zij erop aandringt, dat Engeland zich krachtig tegen de blokkade van Tientsin dooi de Japanners verzet. Deze blokkade, zoo wordt verklaard, is een wanhopige daad welke beoogt de vreemde mogendheden te dwingen, het door Japan ronduit toegegeven doel, de hegemonie te vestigen over China, te erkennen. De vereeni ging heeft eveneens een telegram gezonden aan president Roosevelt, waarin gezegd wordt, dat de toestand te Tientsin niet alleen Engeland en Frankrijk aangaat, doch alle mogendheden, die rechten en belangen in het Verre Oosten hebben. Halifax over den toestand. In het Engelsche Hoogerhuis heeft de minister Van buitenlandsche zaken, Halifax, in een uit eenzetting van den toestand te Tientsin ver klaard, dat de blokkade-maatregelen met de grootste gestrengheid worden ten uitvoer gelegd, terwijl alle andere vreemdelingen op vertoon van hun pas door de afzettingen worden gelaten, werden alle Britsche onderdanen nauwkeurig gefouilleerd. In vier gevallen werden zij zelfs op onwaardige wijze behandeld. Drie Engelsche onderdanen, majoor Law, Mayell en Smith, wer den gearresteerd: de eerste twee zijn vrijgela ten, doch de derde bevindt zich nog in arrest on danks het verzoek van den Britschen consul. De aanvoer van aan bederf onderhevige levensmid delen, zooals groenten, melk en ijs, wordt ver traagd door een streng onderzoek aan de afzet tingen, zoodat slechts nu en dan versche aan voer binnenkomt. De markt in de Fransche con cessie wordt, naar men bericht, op normale wijze voorzien. De Japanners hadden aangekondigd, dat alle te Tientsin aankomende schepen zouden Worden aangehouden en onderzocht. Dit heeft toen ook gedaan bij Britsche schepen, sleepboo- ten en lichters. Op 18 Juni zijn echter twee Brit sche kustschepen aangekomen, die niet aange houden en onderzocht warén, terwijl een derde schip slechts aan een oppervlakkig onderzoek werd onderworpen. Lord Halifax memoreerde voorts de demar ches, die bij de Japansche autoriteiten in dit verband zijn gedaan. De algemeene toestand, aldus Halifax, is nog "iet duidelijk. In de situatie, ontstaan door den oorspronkelijken eisch van uitlevering van vier Chineezen, schijnt verwarring te zijn gekomen o oord at een belangrijker punt van algemeene Politiek naar voren gebracht is. In dit opzicht leeft Japan geen formeele stappen gedaan en toen hoopt nog, dat een plaatselijke regeling spoedig gevonden zal worden De Britsche regee- J'uig heeft zich bereid verklaard maatregelen te bespreken ter verzekering van wat altijd haar doel te Tientsin geweest is: de neutraliteit van e concessie te Tientsin, die in geen geval de te brengen en Maandag, aldus de minister, heb ik de kwestie met den Japanschen ambassadeur te Londen besproken. De Britsche regeering vertrouwt, dat de Ja pansche regeering evenmin als de Britsche het terrein van geschil wenscht uit te breiden of een toestand, die reeds uiterst moeilijk is, te compli ceeren. De regeering is zich tevens ten volle be wust van de reacties, die 't bestaande geschil heeft op de positie van de andere Britsche en inter nationale nederzettingen in China. Zij staat in het nauwste contact met de regeeringen van Frankrijk en de Vereenigde Staten. Amerika waarschuwt Tokio. In welingelichte Amerikaansche krin gen verklaart men dat de Amerikaan sche zaakgelastigde bij 'zijn bezoek aan het Japansche ministerie van buiten landsche zaken twee krachtig gestelde nota's heeft overhandigd. In een dezer nota's wordt een opsomming ge geven van de schade, aan Amerikaanschen eigen dom in China aangericht door de Japansche luchtaanvallen, hoewel Japan verzekeringen op dit punt gegeven had. In de tweede nota wox-dt gevraagd, dat de levensmiddelenvoorziening te Koelangsoe niet langer gehinderd zal worden. In beide nota's wordt in krachtige bewoordin gen onmiddellijke voldoening verlangd. In ge val deze niet zou worden gegeven, zou Washing ton zich het recht voorbehouden „de publieke opinie in de Vereenigde Staten in te lichten over de willekeurige wijze, waarop de Japansche mi litaire autoriteiten omgaan met de rechten der mogendheden in China." In dezelfde kringen legt men er den nadruk op, dat de Amerikaansche diplomatie door deze nota's, die volgen op het bemiddelingsaanbod, op discrete maar duidelijke wijze wil doen uit komen, dat „de Vereenigde Staten geenszins on verschillig zijn voor het lot der Fransche en Britsche concessie te Tientsin." Tienduizend Amerikaansche fabrieken gereed voor munitie- aanmaak. Feestelijkheden in den huize Windsor. De hertogin 43 jaar, de hertog 45 jaar. De hertog van Windsor. Het i§ deze week feest op den Boulevard Suchet te Parijs. De hertogin van Windsor heeft den 43-jarigen leeftijd bereikt, de hertog wordt Vrijdag a.s. 45 jaar. Maandagavond had een intiem dinertje plaats om den verjaardag van de hertogin te vieren, Vrijdag komen de zelfde gasten terug om den hertog geluk te wenschen. Het verjaarsgeschenk van den hertog aan de hertogin bestond uit een tiara van robijnen en smaragden in moderne zet ting met bij behoorenden armband. Er zal nóg een diner zijn. waar de hertog en de hertogin deze week zullen aanzitten. Dat wordt in de Duitsche ambassade te Parijs gegeven, waar de ambassadeur, graaf von Welczek, als gast heer zal optreden. De Duitsche ambassadeur en zijn echtgenoote en, niet te vergeten, zijn twee charmante dochters Luisa en Ines zijn personen van gewicht in de Parijsche society en ook de hertog van Windsor heeft hen daar alreeds ontmoet. Trouwens de hertog heeft zich steeds sterk tot de politiek aangetrokken gevoeld en ook thans nog blijft hij in nauw contact met- verschiilende diplomatieke kringen. Vaak weet hij vooraanstaande politici aan zijn disch te vereenigen om zich na den maaltijd met hen terug te trekken en onder een sigaar den al- gemeenen toestand te bespreken, onderwijl aan zijn echtgenoote de andere plichten over latend. Inmiddels vergeet de vroegere prins Edward zijn sport niet. Woensdag speelt hij een partij golf tegen den Argentijnschen prof. Jura- do, den leider van het team, dat de vorige week tegen de Engelschen heeft gespeeld. Jurado komt Zaterdag en Zondag a.s. in de open Fransche kampioenschappen uit. Dit vernemende heeft de hertog van Windsor hem telegrafisch tot een match uitgenoodigd, die -door den Argentijn prompt- werd aanvaard. (United Pressj. Vrijwel de geheele militaire behoefte kan bevredigd worden. Op een congres van den bond van reclamebedrijven te New York heeft de waarnemende minister van oorlog, Johnson, gesproken over de wijze, waar op dc industrie voorbereid is op het ge val van oorlog. Hij zeïde, dat tiendui zend fabrieken onmiddellijk kunnen overgaan tot den aanmaak van munitie. Ambtenaren van het ministerie van oorlog hebben een onderzoek ingesteld in meer dan 20.000 fabrieken en'het is, aldus Johnson, ge- bléken, dat vrijwel de geheele militaire behoefte in de Vereenigde Staten bevredigd kan worden. Een zeker aantal fabrieken heeft productie plannen ontvangen en deze bedrijven kunnen bij waarschuwing onmiddellijk met de fabricage beginnen. Verder zijn een aantal orders gegeven, die ten doel hebben de industrie in vredestijd voor te bereiden voor de eischen in tijd van oorlog. Het ministerie verwacht, dat deze orders in den loop van het volgende jaar zullen worden uitgebreid. Met het oog- op deze voorzorgsmaat regelen aldus Johnson en op den munitie- voorraad, dien wij trachten op te bouwen, zal het land beter dan ooit voorbereid zijn om dooi de moeilijke overgangsperiode te komen. Bemanning van de herdacht. .Phénix" In de Fransche Kamer en Senaat. In de Fransche Kamer en Senaat hebben de voorzitters gistermiddag hulde gebracht aan de omgekomen bemanning van de „Phénix". Campinchi in de Kamer en Daladier in den Se naat sloten zich daarbij aan. Daladier deelde bovendien mede, dat de regeering heeft besloten een nieuwe duikboot op stapel te doen zetten, die eveneens „Phénix" zal heeten. BENF.SJ DOCTOR H. C. TE PRINCETON. Benesj heeft den bul van het eere-doctoraat aan de universiteit van Princeton ontvangen. De Duitsche schrijver Thomas Mann zal in den volgenden cursus voordrachten houden aan deze universiteit. i i i CEBUTO-DAGTRIPS Antwerpen m. Sportcentr.-Deume 3.50 Bredasche bosschen m. voll. pens. „5. Twente Holl. Zwarte Woud ,3.25 Natuurreservaat Hooge Veluwe 3.25 Oisterwijk Brabantsche Vennen „3.— Winterswijk, Geld. Achterhoek 3.50 Naar den Afsluitdijk Wieringerm. „2.75 Bad-Boekelo (Zee op de heide) „3.50 Montferland „3.25 Ouwehand's Dierenpark „3.50 Naar Vorden en omgeving „3.25 Ommen en omgeving,3.25 Oost-Voorne en omgeving.. „2.50 Nijmegen, Berg en Dal „3.— Arnhem en Velper bosschen „2.75 Rond het IJselmeer 3.75 Vraagt inlichtingen en Reisgids ook voor onze buitenlandsche Reizen bij JAC. HEEMSKERK'S CE EUT0-RE IS BUREAU HOUTPLEIN 34 TELEF. 16448 Agenten Sig.mag. SPAAS, Rijksstraat weg 21, Telef. 16531; Bruynzeel's Mode magazijn, Vclsen-Pont, Telef. 3064. (Adv. Ingez. Med.) basis van vijandige actie mag zijn. De ambass3- ur te Tokio tracht opheldering in den toestand De Fransche marine rouwt wegens den De vlag halfstok op den ondergang van de duikboot ..Phénix". kruiser „Strasbourg". Moskou vroeg geen garantie voor zijn Oostelijke grenzen. Naar aanleiding van het door som mige Duitsche bladen gepubliceerde bericht, volgens hetwelk de Sovjetre- geering bij de onderhandelingen met Engeland en Frankrijk zou staan op een garantie voor de Russische gren zen in het Verre Oosten, hetgeen een beletsel zou zijn voor het tot stand ko men van een acco'ord, is het Russische persbureau Tass gemachtigd te vei-kla- ren, dat dit bericht beslist van allen grond ontbloot en niet. meer dan een verzinsel is. Optimisme te Parijs. In diplomatieke kringen te Parijs blijft men de grootste stilzwijgendheid in acht nemen ten aanzien van de besprekingen te Moskou. Gister avond kon echter in welingelichte kringen een zeker optimisme vastgesteld worden. Wat de Fransch-Turksche onderhandelingen betreft, geeeft men te.kennen, dat deze bijna geëindigd zijn. In groote trekken is namelijk overeenstemming bereikt, zij het ook dat som mige kwesties, die betrekking hebben op de waarborging van particuliere belangen in het Sandsjak, nog geregeld moeten worden. Voorts was de aandacht van diplomatieke kringen vandaag ook gevestigd op Spaansche aangelegenheden. Bonnet -heeft gisterochtend den Spaanschen ambassadeur, den Franschen ambassadeur in Spanje, Pétain, en den Franschen resident-ge neraal in Marokko, generaal Nogues, ontvangen. De na deze besprekingen opgedane indruk schijnt verre van ongunstig te zijn. De Spaan sche ambassadeur heeft den minister van Bui tenlandsche Zaken o.a. de verzekering gege ven, dat de verklaringen ten gunste van een mi. litaire verbintenis tusschen Spanje en de asmo- gendheden, welke onlangs door een ïtaliaansch blad aan generaal Kindelan, den chef van de Spaansche luchtmacht waren toegeschreven, geenszins -met de werkelijkheid overeenkwamen, Generaal Nogues heeft van zijn kant aan Bonnet een werkelijke ontspanning in Spaansch Ma rokko en in de betrekkingen tusschen de beide protectoraten kunnen rapporteeren. Op het doode punt. In verband met v. t dementi geeft het Duit sche nieuwsbureau het volgende commentaar: „De Moskousche onderhandelingeij zijn, zoo als bekend is, sedert de vorige week Vrijdag nog steeds niet hervat, omdat gelijk reeds her haaldelijk gemeld is de kwestie der schrif telijke vastlegging der Britsche verplichtingen in het Verre Oosten ingeval van een Sovjet Russisch-Japansch conflict den Britschen onder handelaars zoo onaangenaam is, dat zij tot dus verre er nog niet toe hebben kunnen besluiten om dezen Russischen eisch te aanvaarden. Als even onaangenaam echter gevoelt men het in Londen, dat dit pijnlijke dilemma der Britsche buitenlandsche politiek door de Duitsche en Italiaansche pers medoogenloos onthuld is.Daar- om heeft men ook de uitwerking van het eigen, meer dan twijfelachtige „démenti" in het geheel niet eerst afgewacht en het Sovjet Russische Agentschap Tass thans eveneens tot een soort gelijk „démenti" gebracht, waarin echter volgens de van ouds bekende methode wederom iets gedementeerd wordt, wat nooit tevoren beweerd is, om daardoor de ware feiten te doen vergeten. Want nog nooit heeft een Duitsch blad gespro ken over de garandeering van de Russische grenzen in het Verre Oosten, wel echter in over eenstemming met de feiten over de schriftelijke vastlegging van de Britsche hulpverleening aan Sovjet Rusland in geval van een conflict met Japan, hetgeen niet het geringste uit te staan heeft met een garandeering van grenzen. Deze wanhopige pogingen tot dementeeren der Lon- densche persregie kunnen echter op geenerlei wijze misleiden ten aanzien van het doode punt in de Moskousche onderhandelingen, dat natuur lijn met het oog op de toenemende Britsch- Japansche spanning in de Tientsïn-kwestie een van dag tot dag onaangenamer uitwerking heeft." nen te Berlijn vertoefde en voegde hieraan toe, dat hij, alvorens zich naar Berlijn te be geven, te Londen en Parijs had vertoefd. De Wiihelmstrasse spreekt de Italiaansche persberichten eveneens tegen en van welinge lichte zijde worden zij als onzin bestempeld. Zij zijn niettemin door de Duitsche pers op een in het oog loopende plaats afgedrukt. Chef-monteur pleegde verduiste ring op groote schaal. Tal van goederen uit magazijnen der lichtfabrieken te Gouda meegenomen. Sedert eenigen tijd was de Goudsche politie op het spoor gekomen van diefstallen van 'oederen uit de magazijnen van de gemeente- ichtfabriek te Gouda. Deze stonden onder beheer van een magazijnmeester, die tevens chef-monteur der lichtfabriek is. Op ver moeden dat deze chef-monteur sinds langen tijd materialen uit de fabriek meenam, naar huis, stelde de politie een onderzoek in te zijnen huize, waar zij tot de verrassende ont dekking kwam, dat op zolder een groote voor raad materialen en goederen lag opgestapeld. Daar werden aangetroffen talrijke bussen olie en benzine, straatlampen, vijlen, een partijtje schuurpapier, een winkelinventaris gelijk, waarvan de waarde op circa 800 gulden wordt geschat. De politie liet een vrachtauto en een grooten wagen van de gemeentereiniging requireeren, om" alles naar het politiebureau te laten ver voeren. De 52-jarige chef-monteur, K., werd aan gehouden en heeft een volledige bekentenis 'afgelegd. Het is gebleken, dat de diefstallen zich heb ben uitgestrekt over een periode van tien jaren. Van het gestoiene is blijkbaar niets ver kocht. Ook heeft de politie door dit onderzoek ontdekt, dat een andere monteur zich heeft schuldig gemaakt aan verduistering van een twaalftal lampen voor de straatverlichting. Ook deze monteur werd aangehouden en na dat hij bij zijn verhoor een volledige beken tenis heeft afgelegd, werd hij op vrije voeten gesteld. Honderdduizend vluchtelingen naar China? DALEI) __r—11 PRDEKAMMA Plan voor kolonisatie in de provincie Joennan. Reuter méldt uit Sjanghai dat op het oogenblik met hooggeplaatste ambte naren der Chineesche regeering on derhandeld ivordt over de inrichting van een kolonie voor honderdduizend vluchtelingen van alle nationaliteiten en godsdiensten. Het plan is afkomstig van den Duitschen bankier en industrieel Berglas, die de pers heeft medegedeeld, dat de centrale regeering en de provinciale regeering van Joennan hem toestemming hadden verleend voor het op stellen van een ontwerp voor een kolonie in Joennan. De Chineesche regeering zou hon derdduizend vluchtelingen verblijfsvergunning verleenen en deze menschen zouden dezelfde rechten en plichten hebben als Chineesche burgers. Zij zouden de middelen voor ongeveer een jaar kost en woning moeten medebren gen. Vele prominente ambtenaren der cen trale regeering hebben het plan reeds goed gekeurd. Geen ultimatum van Saoedisch- Arabië aan Engeland. Khalid al Hoed bracht een beleefdheids bezoek aan Hitier. „Wij zijn goede vrienden van En geland", aldus heeft Khalid al Hoed, de vertegenwoordiger van Saoedisch- Arabië verklaard in een interview naar aanleiding van de Italiaansche berich ten, volgens welke het bezoek, dat hij te Berchtesgaden aan Hitier heeft ge bracht, verband zou houden met een ultimatum, dat de zoon van koning Ibn Saoed namens zijn vader tot Enge land zou hebben gericht. Na met stelligheid ontkend te hebben, dat hij onderhandelingen van welken aard ook had gevoerd, verklaarde Khalid dat zijn bezoek aan Hitier zuiver diende tot beantwoording van het bezoek, dat Goebbels verleden jaar aan het hof van Ibn Saoed heeft gebracht. Hij deelde mede, dat hij om gezondheidsrede- DONDERDAG 22 JUNI. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Gramofoonmuziek (om 8.15 Be richten. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 KRO-orkest (1.001 1.15 Gramofoonmuziek) 2.00 Handwerkcur- sus. 3.00 Viool en orgel. In de pauze: Gramo foonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoon muziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 All Round sextet en gramofoonmuziek. 6.45 Causerie: Voor onze jonge a.s. zeelieden. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45—7.55 Cau serie: Vacantie met AMVJ naar bosch en zee. 8.0G Berichten ANP. herhaling SOS-berichten. 8.15 Chr. Harmonie Het Geklank des Konings en gramofoonmuziek. 9.00 Causerie: Idealisme en opvoeding. 9.30 Utrechtsch Stedelijk Or kest (opn.) 10.00 Berichten ANP, actueel half uur. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnas tiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II, 301.5 M. AVRO-uitzcnding. 8.00 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Berich ten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon muziek. 10.30 voor de vrouw. 10.35 Orgel spel. 11.00 Voor de vrouw. 11.10 AVRO-Aeo- lianorkest. 12.15 Berichten. 12.17 De Roman cers en soliste. 1.15 AyRO-Amusementsorkest. 1.45 Zang met pianobegeleiding en het gitaar duo Ligtvoet. 2.30 Karolyi Arpad's ensemble. 3.00 Declamatie. 3.20 3.20 Gramofoonmuziek met toelichting. 4.00 Voor zieken en thuiszit tenden. 4.30 AVRO-Amusementsorkest (opn.). 5.00 Voor de jeugd. 5.30 De Twilight Serenaders In de pauze: Pianoduetten. 6.28 Berichten. 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Cabaretprogramma. 7.50 Dialoog: Hoe breng ik mijn vacantie door? 8.00 Berichten ANP, radiojournaal, mededee- lingen. 8,20 Verkorte opera: La forza dél destino. 9.20 Reportage. 9.50 AVRO-Amuse mentsorkest en gramofoonmuziek. 11.00 Be richten ANP, dansmuziek (gr. pl.). 11.40 12.00 Orgelspel. DROITWICli 1500 M. 11.40—11.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Sectie van het BBC-Northern Ireland-orkest en so list. 12.35 Alfred van Dam's orkest. 1.20 Orgel spel. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 3.10 Decla matie. 3.30 Reportage. 3.50 Stedelijk orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.45 Reportage. 6.20 Voor de boeren. 7.00 BBC-orkest en so liste. 8.00 The Arctic today: Furtihur expedi tions, discussie. 8.20 Gevarieerd programma. 9.05 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.50 Zang en piano. 10.20 Kerkdienst. 10.4:0—Orgelspel. 10.55 Maurice Winnick's Band. 11.50 Gramo foonmuziek. 12.15—12.20 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 12.35 Zang. 1.25 Gramofoonmuziek. 2.35 en 3.50 Zang, 4.35 Vioolvoordracht. 4.50 Zang. 5.25 Zang en piano. 6.05 Radiotooneel. 7.20 Bailly-orkest. 8.50 Pianovoordracht. 9.20 Pa- rijsch Philharmonisch orkest en -koor, kerk koor en solisten. 11.2011.35 Gramofoonmu ziek. KEULEN 456 M. 6.50 Gramofoonmuizek. 7.35 Dresdener or kest 8.50 Omroepkleinorkest. 10.2010.50 Volksliederenconcert. 12.20 Leo Eysoldt's orkest 2.203.20 Populair concert. 4.20 Otto Do- brindt's orkest. 5.30 Gevrieerd concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Omroeporkest. 9.30 Gr. muziek. 11.00 Stedelijk orkest Düsseldorf en solisten. 11.45 Populair concert. 12.20—3.20 Populair concert en dansmuziek (opn.) BRUSSEL 322 M. 12.20 en 1.302.20 Gevarieerd programma. 5.20 en 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 en 9.20 Omroeporkest en solisten. 10.30—11.20 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Radio orkest. 7.35 en 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Omroepsymphonie-orkest. 10.3011.20 Gra mofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Emanuel Rambour's orkest. In de nauze: Reportage. 9.35 Viool en piano. 10.20 Berich ten. 10.40 Hoorbericht. 11.00 Berichten. 11.20 —12.20 Augsburger Amusementsorkest en so listen.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3