EXPORTVEILING VAN AARDBEIEN De Schat in de Woestijn Ongeveer 1200 scholieren uit Enschede, Almelo en omstreken brachten Dinsdag een bezoek aan Amsterdam en Zand- voort. Op het Centraal Station in de hoofdstad werden de gasten op een glaasje limonade onthaald bekende Larensche kunstschilder Willem van Nieuwenhoven vierde Dinsdag onder groote belang stelling zijn 60sten verjaardag. De voorzitter van de Gooische schildersvereeniging, de heer D. Schulman, feliciteert zijn jarigen kunstbroeder (links) lijdens de herdenking van het feit, dat 310 jaar geleden Piet Hein in den zeeslag tegen de Duinkerker kapers sneuvelde, werd Dinsdag op het admiraalsschip van de in de Blaak te Rotterdam liggende .Piet Hein-vloot" een krans gehecht door mr. O. Verdoorn, voorzitter der afd. Rotterdam van het N. J. B. Tijdens de plechtigheid Full speed tijdens de internationale motorboot wedstrijden, welke te Grünau gehouden zijn Mme Deutsch de la Meurthe, de groote propagandiste van den bloedtransfusie-dienst in Frankrijk, is in tegenwoordigheid van president Lebrun begiftigd met de orde .De la Santé Publique Een aantal leden van het Residentie-Tooneel is Dinsdag met de „Cottica" naar West Indië vertrokken voor een tournee op uitnoodiging van den Kunstkring te Paramaribo. Even voor het vertrek FEUILLETON Naar het Engelsch van HECTOR JENNINGS Nadruk Verboden. 23) Dat maakte ik al op uit wat mr. Fen- shawe zei. Natuurlijk was hij vreeselijk over stuur, maar als het ons meeloopt, bent u over een uur weer bij hem. Ik ben niet bang als u in de buurt bent, mr. Royson. En daarom was ik boos op u, omdat u me vanmiddag in den steek liet. Dick's hart sprong op van vreugde en zijn stem klonk een beetje heesch, toen hij ant woordde: Ik kon er niets aan doen. De Italiaan dien u en kapitein Stump op straat zagen, was Alfieri. Mevrouw Haxton zag hem ook en ik had nooit gedacht, dat schrik het gezicht van een merisch zoo kon veranderen! Ze smeekte me von Kerber te zoeken en hem te waarschuwen en ik meende, dat als ik deed wat ze me vroeg, dat misschien juist ten ge volge zou hebben, wat u en ik het meeste wenschen. Irene antwoordde niet onmiddellijk. Ze voelde zich onbegrijpelijk verlegen. Het is dom van me, maar ik begrijp niet goed, wat u bedoelt, zei ze eindelijk. Wel, u verlangt, dat deze expeditie wordt opgegeven en ik moest eigenlijk naar Enge land terugkeeren, waar ik, naar het schijnt zeer in trek ben na eenige jaren van schan delijke verwaarloozing. Maar laat ik u verder vertellen. Ze waren in het hotel allemaal vreeselijk opgewonden toen uw verdwijning opgemerkt was; ze praatten allemaal door elkaar': een van de negerbedienden beweerde bijv. dat u vrijwillig was weggegaan en we vroegen ons af wat we konden doen toen deze Arabische goede genius geheimzinnig naar me toekwam en me regelrecht op uw spoor bracht. Zullen we hem vragen alles te ver tellen? O, alstublieft! Toen Abdullah gelegeheid kreeg, inlich tingen te verstrekken, was hij meer geneigd hèn met vragen te overstelpen, dan de hun ne te beantwoorden. Hij vertelde dat zijn naam .El Jaridah" was, de titel, dien hij on der zijn stamgenooten droeg. Hij legde ook uit, dat hij Mulai Hamed onmtoette en toe vallig zag, welke richting het rijtuig nam, toen het uit het relletje op straat vrij was ge komen. Maar hij wees bescheiden eiken lof af, verklaarde dat hij vele vrienden had on der de Europeesche kolonie in Kaïro en na tuurlijk geneigd was een dame te helpen tegen de diefachtige honden, die Massoea bewoon den. Teen ze eenmaal over den dam waren, hield Abdullah stil. Deze weg leidt naar de hoofdstraat, monsieur, zei hij tot Royson. Het is vlak bij. Indien de dame in staat is om naar het hotel te loopen, zal het minder de aandacht trek ken dan te paard. Dan kan ik bovendien de paarden naar hun stallen brengen en voor- uitloopen om uw vrienden te vertellen, dat u veilig bent. Zij stemden onmiddellijk toe; Royson ver gat niet het moedige paard te streelen en Irene zei, dat ze Moti wilde koopen en hem naar Engeland zenden. En zoo scheidden ze van Abdullah, in de overtuiging, hem over vijf minuten weer te zullen zien. Maar hun volgende ontmoeting met den Speerwerper zou plaats hebben onder vreem de omstandigheden! Nu was het zijn bedoe ling weg te glippen en een onderhoud met mrs. Haxton te zoeken, want hij had uitge- vischt, dat ze aan boord van het jacht was. Hij had zoo zijn redenen om te verlangen, dat zijn daad van dien avond niet zou wor den rondgebazuind. De onverwachte thuiskomst van Irene en Royson in het Grand Hotel de 'lUnivers verwekte natuurlijk een buitengewone sen satie. Twee officieren van de gendarmerie en een dozijn mannen van de militaire politie uitten ongearticuleerde klanken van verba zing en opluchting, toen ze hen zagen. De hotelier schreide haast van vreugde. Hij holde de trappen op en struikelde niet ééns, maar herhaaldelijk, in zijn verlangen den Engel- schen Lord mee te deelen, dat sïgnorina Fenshawe weer terug was. De hall vulde zich op verrassend-snelle wijze met een menigte die alle talen der wereld scheen te spreken. Mr. Fenshawe vloog naar de trap, zoodra hij de bedoeling van de dramatische aankondi ging van den hotelier begreep, en een alge- meene zucht van tevredenheid steeg op, uit een honderdtal kelen, toen Irene zich in de armen van haar grootvader wierp. Terwijl Irene in haar grootvader's armen van vreugde snikte, baande Stump zich een breeden weg door de steeds aangroeiende menigte tot hij Royson bereikte. ïk wedde op jou, van het oogenblik af, dat ik je miste, brulde hij vriendelijk. Je bent een wonder, waarachtig kerel, verdraaid, hoe heb je dat klaar gespeeld? De gouverneur heeft de heele stad over hoop gehaald! Ik versta zijn bargoensch niet, maar ik geloof dat hij zwoer een scalp te nemen voor ieder haar op juffrouw Irene's hoofd, als ze niet voor den morgen terug was. Waar was ze? Wie haalde d'r weg? De politie zoekt al meer dan een uur naar je vriend Alfie. Stump's laatste mededeeling Was zoowel verheugend als verrassend. Hoe kwamen ze ertoe hém te verdenken? vroeg Dick, de rest van het verhaal van zijn commandant negeerend. Mrs. Haxton bracht hen op het spoor. Zie je, dat kwam zoo. Ik stuurde de bemanning van de sloep naar het jacht terug met de order, dat Tagg iederen kerel aan boord moest wapenen en klaar moest staan om te handelen, als mr. Fenshawe het beval. De ouwe heer was half gek, dat verzeker ik je. Ik verwed er mijn pet onder, dat hij voor morgenochtend dat verdraaide fort zou be stormd hebben. Mevrouw Haxton hoorde van de herrie en schreef een briefje om te zeggen dat die Dago, dien we vandaag zagen, achter de heele vervloekte geschiedenis stak. Ze zei dat mi-. Fenshawe om von Kerber's invrij heidstelling moest vragen. Hij was de eenige man, die Alfie baas kon, zei ze en met de bedreiging van onze commandant om een gewapende macht te doen landen en de rood gloeiende telegrammen, die hij naar Londen en Rome aan 't zenden was, waren aanleiding dat de gouverneur in doodsangst zat. Is de baron dan vrij? Nog niet. 't Is niet te zeggen, wat er gebeurd zou zijn, als je nog een paar uur was weggebleven. De ouwe heer heeft hemel en hel bewogen, dat kan ik je zeggen. Maar. hoor eens, ik vertel alléén en dat is niet eerlijk. Heeft niemand u dan een paar minuten geleden verteld, dat miss Fenshawe ontsnapt was en met mij hier naar toe is gekomen? Als je nog wat weet!, gremde Stump. Toen bekeek hij Royson critisch. Ik weet, wat je mankeert, ging hij voort, je bent licht in het hoofd uit gebrek aan een glaasje. Kom mee hiervan daan! Ze gingen naar boven en mr. Fenshawe haastte zich Dick's hand te grijpen. Ik zal niet trachten u nu te bedanken, zei hij stamelend. Mijn dankbaarheid is te diep voor woorden, maar geloof me, mijn heer Royson als ik mijn kleine meisje had verloren ik had het niet overleefd. Maar toen ze naar den Arabier zochten, was El Jaridah nergens te vinden. En de eenige, die den levendigen avondmaaltijd stoorde, was de gouverneur, die een heel correcten officieelen afschuw toonde, toen hij de geschiedenis van Irene's ontvoering ver nam en de bewijzen_zag van de mishandelin gen, die ze had ondergaan. Hij was zóó beleefd en vol verontschuldi gingen en beloofde zoo'n onpartijdige bestraf fing zoowel van de personen,, die de misdaad hadden uitgelokt als van degenen, die ze hadden uitgevoerd, dat mr. Fenshawe het ernstige protest, dat hij van plan was te doen hooren tegen Kerber's gevangenhouding tot den volgenden dag uitstelde. Het was waar, zooals Stump Royson verteld had, dat tele grammen in krachtige bewoordingen vroeger in den avond naar Londen en Rome waren gezonden. Stellig zouden diplomatieke vertoogen in de beide hoofdsteden volgen en de eigenaar van het jacht begreep, dat de plaatselijke autoriteiten de zaak nu geheel zouden overlaten aan den Italiaanschen mi nister van Koloniën. Dus werd er een wapen stilstand gesloten. Voor hij hem verliet, dronk de gouverneur op miss Fenshawe's gezondheid met de beste champagne, die het Grand Hotel de 'lUnivers in zijn kelders had. Het viertal stond om half elf van hun laat diner op. Een matroos van de Aphrodite kwam melden, dat de sloep wachtte om hen aan boord te brengen en ze wandelden naar den pier, geëscorteerd door den heelen troep gendarmen die de wacht had gehouden voor het hotel. De vaart over de door de heldere sterren verlichte, wateren van de haven, was zeifl- zaama verfrisschend en kalmeerend na ae opwindende gebeurtenissen van den dag. Hoe ging het met mrs. Haxton, toen je het jacht verliet, vroeg Irene aan den boots man. (Wordt vervolgd).*-

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 8