Moskou blijft onvoldaan. de ïmetkaek van Qeeu ultimatum, maat ctiendscAappelifAe Duitsche industriëelen naar Moskou. Mooi gebruind SWATAU GEHEEL IN HANDEN DER JAPANNERS. ïngelsche koningspaar eruggekeerd. En nu. E&SI3ÏI PROGRAMMA Ambtelijk apparaat werkt te traag. V R IJ D A G 1 I" X I 1939 De Britsch—Russische besprekingen tüace aavzaak dec temq= houdendheid meet dan een fowtule-kwesUe In den loop van degisteren te Moskou gehouden bespreking heeft Molotof, naar men meent te weten, verklaard, dat de Britsch-Fransche voorstellen nog steeds onaanvaard baar zijn voor de Sovjetregeering, aldus meldt Reuter. Dat door het Kremlin nog meer wordt verlangd, was gisterochtend vroeg reeds ont huld. In niet-officieele kringen gelooft men dat de Sovjet-regeering staat op hechte garanties voor de Oostzee- staten en dat de nieuwe Britsch- Fransche formule in dit opzicht niet ver genoeg ging. Dit beteekent geen afbreken der onderhandelingen, doch het besprokene wordt thans ter ken nis gebracht van Londen en Parijs en waarschijnlijk zullen geen nieuwe be sprekingen met Molotof worden ge voerd. alvorens nieuwe instructies zijn ontvangen. Molotof. Te Londen is nog geen .officieele bevesti ging ontvangen van het bericht, dat Molotof de jongste Britsche voorstellen heeft verwor pen en eerst zal thans bericht van Seeds moeten worden afgewacht, alvorens de Brit sche regeering een nieuw initiatief kan nemen. In diplomatieke kringen heeft men naar de diplomatieke medewerker van Reuter verneemt, den indruk, dat de houding der Sovjet-Unie doet vermoeden, dat hierachter een diepere oorzaak schuilt dan alleen de kwestie der formule, doch het is nog te vroeg om zich een oordeel te vormen over wat hier van de verklaring kan zijn. Officieele kringen te Londen toonden zich gisteravond uitermate terughoudend ten op zichte van de onderhandelingn in Moskou en gaven geen enkele aanwijzing ten aanzien van den aard der besprekingen tusschen Mo lotof en de Fransche en Britsche ambassa deurs, noch betreffende het resultaat daar van. Zij bepaalden zich ertoe te verstaan te geven, dat men hoop blijft koesteren en dat de tekst van Molotof, die tijdens het onder houd van Donderdag is overhandigd, in staat zal stellen de besprekingen onder gunstiger omstandigheden voort te zetten, dan zekere berichten uit Russische bron, die gepubliceerd werden in de bladen van Donderdagavond deden verwachten Men neemt aan, dat de verantwoordelijke ministers terstond de mede deeling van Molotof in studie zullen nemen. Accoord tussclien Frankrijk en Turkije. Heden onderteekening van overeen komst te Parijs en Ankara. Vanavond fee half zeven zullen te Parijs en te Ankara de Fransch- Turksche overeenkomsten geteekend worden. Het verdrag over de aan hechting van het Sandjak bij Turkije wordt te Ankara geteekend, de ver klaring van wederzijdschen bijstand te Parijs. Een speciale verklaring, waarbij Frankrijk de verzekering geeft, dat 't de onafhankelijkheid van Syrië tijdens den duur van het mandaat niet zal prijsgeven ten voordeele van een derde mogendheid, zal op 24 Juni door den Franschen ambassadeur te Ankara ter kennis van de Turksche regeering worden gebracht in den vorm van een nota. De „Figaro" schrijft: „Voor heden is de onderteekening van de FranschTurksche overeenkomsten aangekondigd. Wij zullen de teksten afwachten alvorens wij commentaar leveren, doch reeds thans stellen wij er prijs op uiting te geven aan de voldoening, die deze belangrijke gebeurtenis bij ons wekt". De „Epoque" zegt: „De accoorden zullen ein delijk geteekend worden. Wij staan het Sand jak af, maar Turkije zal in geval van oorlog aan onze zijde staan. Fransche en Engelsche schepen zullen vrijelijk de zeeëngten kunnen passeeren. Dat is zoo belangrijk, dat wij ons elders moeten getroosten." De „République" schrijft: „Als Egypte, zoo als men mag verwachten, zich in een of ande ren vorm bij dit defensieve blok aansluit, ont staat er een groep, welke hen kan ontmoedi gen, die een aanslag op den status quo in de Middellandsche Zee in den zin zouden heb ben". Nieuwe bepalingen voor het protectoraat Bohemen en Moravië. Aankoop van Russische grondstoffen. Crediet van 750 millioen mark voor Moskou. Reuter verneemt uit Berlijn, dat een groep belangrijke en invloedrijke Duitsche industrieelen een delegatie naar Moskou zal zenden met het doel de Duitsch-Russische handelsbetrek kingen te ontwikkelen. Reuter meent te weten, idat de delegatie uit zeven deskundigen be staat. Enkelen zijn reeds ver brokken, terwijl anderen binnenkort zullen gaan. Volgens berichten, die betrouwbaar schijnen te zijn, is de delegatie ge machtigd Moskou een crediet van tien jaar ten bedrage van 750 millioen mark aan te bieden voor aankoopen in Duitschland, terwijl Duitschland bereid is, enorme hoeveelheden grond stoffen te koopen, in het bijzonder hout. leder en olie. Geheele industrie en handel valt vrijwel in dienst der landsverdediging. Bij decreet is de rijksprotector voor Bohemen en Moravië in het vervolg bekleed met de vol machten, die vastgesteld zijn in de wet van 1936 op de verdediging van de Tsjecho Slowaaksche republiek. Deze wet bepaalt, dat personen, „wier trouw twijfelachtig is", noch eigenaar, noch directeur, noch employé kunnen zijn van ondernemingen, die beschouwd worden als be langrijk voor de landsverdediging. De bepalin gen, die omschrijven, wat verstaan moet worden onder ondernemingen, die belangrijk zijn voor de landsverdediging, zijn zoo ruim, dat zij in staat stellen om het meerendeel der industrieele handelsondernemingen des lands er onder te doen vallen. Ook bepaalt de wet, dat iedere onderneming, welke beschouwd wordt als be langrijk voor de landsverdediging, regelmatig statistieken moet indienen betreffende haar pro ductie, haar grondstoffen, voorraden etc. Daar mede wordt dus een controle ingesteld op deze ondernemingen door de autoriteiten, die belast zijn met de toepassing van de wet, welke boven dien verplicht stelt om alle uitvindingen be treffende de landsverdediging ter beschikking te stellen van de autoriteiten. Uitvinders zijn ge houden een volstrekt geheim te bewaren. Zij kunnen niet over hun uitvinding beschikken noch haar verkoopen. Indertijd hadden de Hen- leinisten en Duitschland zich tegen deze wet verzet met zoo'n kracht, dat de toepassing er van door de Tsjechen zeer beperkt was. worden gelaat, hals en armen door AMILDA-zonnebruincrème. Voorkomt tevens vervellen en de zoo pijnlijke zonnebrand. Flacon 60 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) Amerika zal zoo noodig krachtig in het Verre Oosten optreden, Tot nog toe een voorzichtige politiek. Een prominente pehsoonlijkheid uit de omgeving van het Witte Huis heeft officieus verklaard adt de betrekkelijk gematigde toon der officieele protesten van de Amerikaansche regeering en de pogingen, die in het werk gesteld zijn om een vreedzame oplossing te zoeken van het conflict te Tientsin niet uitge legd moet worden als uitsluiting van krachtiger maatregelen om de Ameri kaansche rechten te doen eerbiedigen ingeval Japan zou volharden in zijn agressieve houding. Men is hier inderdaad eens in erkenning, dat, wanneer de Japanners thans hun streven richten op de Britsche en Fransche concessies en de Vereenigde Staten schijnen te willen sparen, dit komt omdat Tokio rekent op de onmogelijkheid, waarin Groot-Brittannië en Frankrijk zich be vinden om hun strijdkrachten ter zee aan Euro pa te onttrekken. Bijna alle dagbladen erken nen, dat wanneer de poging tot pan-Aziatische overheersching door Japan en talrijke bladen wijzen in dit verband er op, dat de Japanners duidelijk te kennen hebben gegeven, dat zij de leer van de „open deur" niet meer zouden eer biedigen tot staan gebracht wil worden, een samenwerking van de Vereenigde Staten on misbaar is. In de omgeving van het staatsde- partement vergelijkt men de Japansche metho de met die, welke door Duitschland toegepast wordt en die er in bestaat de tegenstanders te verdeelen cn étappegewijs de eischen te ver- hoogen, daarbij rekenende op den weerzin, dien de Westersche democratieën hebben om alles in het werk te stellen tot verdediging van naar den ichijn weinig gewichtige belangen. De meeste bladen en talrijke politieke per soonlijkheden echter zegen, dat het oogenblik nadert, waarop het in Azië zoowel als Europa noodig zal worden te kiezen tusschen een alge- heele abdicatie of een vastberaden tegenstand. Hoewel de regeering der Vereenigde Staten voor het oogenblik voorzichtig blijft optreden uit vrees om ten aanzien van Groot-Brittannië» en Frankrijk aan de spits te komen staan en uit vrees Japan te drijven tot een onmiddellijke felle actie, streven de diplomatieke kringen er naar de Japansche illusies ten opzichte van de afwezigheid van Amerikaansche belangstelling op te heffen. Het practische probleem der middelen, die zou den kunnen worden toegepast om doeltreffenden invloed uit te oefenen op Japan, wordt bestu deerd door bevoegde kringen en in de pers be sproken. Terwijl de openbare meening weigert een oor log onder de oogen te zien, schijnt zij bereid goedkeuring te hechten aan methoden van eco- nomischen druk, zooals boycot en schorsing van den handel met Japan. De vooringenomen heid tegen een samenwerking der Vereenigde Staten met de Europeesche democratiën Europa is veel minder levendig, wanneer het het Verre Oosten betreft en de geheele open bare meening schijnt bereid een zeer krachtige houding van den kant der regeering der Ver eenigde Staten goed te keuren. tl Tokio zegt: Hartelijke begroeting te Southampton en Londen. LONDEN, 22 Juni. Te South ampton wachten tienduizenden men- schen uit de omliggende steden en doorpen op de aankomst van den ko ning en de koningin, die heden van hun reis door Canada en de Ver eenigde Staten terugkeeren. Intusschen moet de begroeting door de vloot achterwege blijven in verband met den mist. Het plan was, dat de „Empress of Brit ain" ter hoogte van Solent door een haag van oorlogsschepen van de thu-isvloot zou varen. Daarvan heeft men nu moeten afzien. De gezagvoerder van de Empres of Britain sedert gisteravond op de brug ge weest'. Er staat een hooge zee, terwijl het zicht werd bemoeilijkt door zwaren regen, gevolgd door mist. De twee prinsessen, Elisabeth en Margaret, zijn aan boord van een torpedojager gegaan om de „Empress" tegemoet te varen. Koningin Mary, de hertog en de hertogin van Gloucester,, de hertog en de hertogin TOKIO. 23 Juni. (D. N. B.) De woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken heeft heden uit drukkelijk verklaard, dat de mededee- Iing van het ministerie aan de mogend heden en de bekendmakingen van de mi litaire autoriteiten te Swatau geen ulti matum, maar een vriendschappelijken raad beteekenden. Inmiddels meldt Reuter, dat de Brit sche autoriteiten het Japansche verzoek hebben verworpen en verklaard heb ben dat zij het volste recht hebben, daar te blijven. In het Britsche antwoord worddt nog gezegd, dat Tokio op de hoogte is van het standpunt der Britsche regeering in een dergelijke aangelegenheid. Nader wordt gemeld dat de Britsche marine autoriteiten den Engelschen reederijen geadvi seerd hebben, de vaart op Swatau te hervatten, niettegenstaande het Japansche verzoek, dat geen buitenlandsche schepen de haven zouden binnenkomen. De blokkade wordt door do Brit sche autoriteiten niet erkend. De Engelsche tórpedobootjagers „Scout" er ,Thanet" blijven in de haven om te voorkomen dat de Britsche scheepvaart gehonderd wordt. Verder liggen de 'Amerikaansche jagers „Pills- bury" en „Pope" in de haven, terwijl de kanon neerboot „Asheville" naar Koelangsóe vertrok ken is, doch gereed blijft om naar Swatau terug te keeren, indien dat noodig mocht blijken. Te Hongkong zijn 70 Engelsche vrouwen en kinderen uit Swatau aangekomen. Zij hebben tijdelijk onderdak gekregen. Naar verluidt is het in de stad Swatau rustig. SWATAU BEZET. De Japanners hebben de bezetting van de stad voltooid bij het schijnsel van de enorme branden, die door de Chineezen wa ren aangestoken. Het vuur heeft reeds vele groote magazijnen vernield en woedt nog steeds voort. De Chineezen hebben ook de waterwerken vernield. De buitenlandsche eigendom is tot dusverre onaangetast gebleven. TIENTSIN, 23 Juni. (Reuter). Naar aanleiding van de berichten volgens welke in den namiddag een anti-Britsche massabetooging zou worden gehouden in het onder Ja pansche controle staande gebied, zijn de voorzorgsmaatregelen in de Brit sche concessie uitgebreid. Southampton, vertrokken om den koning en de koningin te begroeten. De straten van Southampton zijn versierd en een dichte menigte verdringt zich in de stad. Te 3.20 uur des middags is het ko ningspaar aan land gegaan. Op de kade werden de vorsten door een on telbare menigte toegejuicht. Toen de koning en de koningin aan land gingen, werden zij gevolgd door de prinsesjes, die, zooals gemeld, hun ouders aan boord van een torpedo jager tegemoet gegaan waren. Zoowel de koning als de koningin zagen er zeer goed uit, de koning was gekleed in de admiraalsuniform en de ko ningin droeg een blauw costuum. Om 5.24 uur Britsche zomertijd arri veerde het koningspaar te Londen. Na de begroeting door de autori teiten en de diplomaten Chamber lain en Halifax waren o.a. aanwezig reed het vorstenpaar met de konink lijke familie in vier open landauers van Waterloo Station naar Bucking ham Palace. De koning en de koningin werden door een groote menigte har telijk verwelkomd. Bij hen in den eersten landauer zaten ook de beide prinsesjes. Voor Buckingham Palace had zich een ge weldige menigte verzameld, die luide haar vreugde over den terugkeer van het konings paar uitte. De koning en de koningin ver van Kent, de Princess Royal en de graaf van I schenen tweemaal op het balkon, eenmaal Harewood zijn met een specialen trein naar voor het diner en eenmaal daarna. joden in Slowakije moeten hun bezit opgeven. ANEGANG H** De speciaalzaak Zelfde maatregel geldt voor de buitenlanders. De Slowaaksche regeering heeft zoojuist een decreet inzake de Joden gepubliceerd, ge lijk aan dat van Von Neurath. De Joden moe ten binnen 60 dagen een cpgave verstrekken van hun bezit en het is hun verboden hier vrijelijk over te beschikken. De bezittingen van buitenlanders moeten eveneens aange geven worden. De Slowaaksche regeering rechtvaardigt dezen maatregel door te zeggen odat zij het recht moet hebben, over de be zittingen van buitenlanders te beschikken, voor het geval de bezittingen van Slowaken in het buitenland bedreigd mochten wor den. ZATERDAG 24 JUNI 1939. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO orkest (1.001.20 Gramofoonmuziek en ca. 1.15 Berichten). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinderuur. 4.00 Gramo foonmuziek. 4.15 KRO-orkest. 5.00 Gramofoon muziek. 5.15 Filmpraatje. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoon muziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Berichten, gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Werklooze jeugd Herboren jeugd". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P., mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzi kale omlijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.45 Ge varieerd programma. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Causerie „Het onvergankelijke Rijk" (met gr. pi.). 11.0012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n ,301,5 M. VAR A-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Ca. 8.16 Berichten) 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek (ca. 12.15 Berichten). 2.00 Causerie „Door China, langs onbekende wegen". 2.20 Esmeralda. 3.00 Reportage. 3.00 VARA-orkest en solisten. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.30 Filmland. 6.00 Or gelbespeling (Opn.) 6.28 Berichten. 6.30 Gra mofoonmuziek. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 8-00 Een half uur met ouders. 8.05 Herhaling SOS-Berichten. 8.07 Berichten A. N. P. VARA- Varia. 8.20 VARA-orkest. 8.40 Esmeralda en soliste. 9.00 Puzzle-uitzending. 9.15 VARA-orkest. 9.45 Esmeralda en soliste. 10.00 Berichten A.N.P. 10.10 VARA-orkest. 10.30 Radiotooneel. 10.45 Community-Singing (opn.). 11.00 Orgelspel. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.3012.00 Jack de Vries' Internationals en solisten. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Pianovoordracht. 11.50 BBC-Northern Ireland-orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.35 Reportage. 1.50 Orgelspel. 2.20 Variété (gr.pl.) 3.05 Mario de Pietro en zijn Estudiantina. 3.40 Reportages. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Orgelspel. 7.40 BBC-orkest. 8.20 Music- Hall-prógramma. 9.20 Berichten. 9.50 Uit Amerika: Amerikaansch overzicht. 10.05 BBC- Theaterorkest. 10.50 Grosvenor House Dans- orkest en solisten. 11.50 Dansmuziek (gr.pl. 12.15—12.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 9.009.20; 10.00; 10.30 en 11.20 Gramofoon muziek. 12.30 Zang. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.25 Eddie Foy's Band. 2.35 en 3.35 Zang. 4.05 Piano voordracht. 4.20 De „Cambridge Madrigal So ciety". 6.00 Gramofoonmuziek.. 7.20 Zang. 7.50 Pianovoordracht. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Geva rieerd programma. 10.25 Zang. 10.50 Gramofoon muziek. 11.2012.50 Jo Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.35 Stedelijk orkest van Recklinghausen. 8.50—9.35 Schupo-orkest. 12.20 Het Omroep-Amusementsorkest. 2.30 Gra mofoonmuziek. 4.20 Solistenconcert. 7.30 De Keulsche Cithermuziekvereeniging en solist. 8.30 Gramofoonmuziek. 8.50 Zie Brussel 322 M. 9.35 Het Omroeporkest. 11.00 Hermann Hagestedt's orkest. 12.20 Dansmuziek (gr.pl.). 2.203.20 Silezisch Gouw-orkest en het Omroeporkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Het Omroeporkest. 1.502.15 Gramofoonmuziek. 2.25 Gramofoonmuziek (Met toelichting). 3.25 Het Conservatorium-orkest van Mechelen. 5.05 5.30 Gramofoonmuziek. 6.20 Het Omroep orkest, soliste en gramofoonmuziek. 8.20 Gramo foonmuziek. 8.35 Radiotooneel. 8.50 Het Omroep koor. 9.00 Het Omroeporkest en -koor. 9.25 Het Omroepkoor. 9.35 Zie Keulen, concert. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. Men vreest, dat pogingen zouden kunnen worden gedaan de menigte aan te zetten tot een marseh naar de concessie. Op de markt staan spe ciale wachtposten ter bescherming van de Chineesche kooplieden, die de politie hebben medegedeeld, dat Ja pansche en Koreaanschee agitatoren hebben gedreigd met maatregelen te gen hen en hun bloedverwanten voor het geval zij levensmiddelen aan vreemdelingen zouden blijven leveren. Volgens Japansche berichten uit Sjarig* hai zijn reeds in het geheele door de Japan ners bezette gebied in China anti-Britsche demonstraties gehouden o.a. in de steden Pe king, Tientsin, Tsingtau, Kaifeng, Nanking Hankau, Kanton en Taijoean, aldus United Press. Deze waren meetal door Chineecche patriotische vereenigingen, die op initiatief der Japanners zijn gevormd georganiseerd Japansche vliegtuigen zijn gecharterd oni anti-Britsche brochures boven de steden uit te werpen. In kleine dorpen is een oproepin» tot de bevolking gericht om de beschrijving van de demonstraties te Peking, die door de radio-omroep aldaar wordt uitgezonden, te beluisteren. Volgens Japansche berichten hebben de Japansche autoriteiten opnieuw herhaald, dat zij de blokkade tegen de Engelsche concessie te Tientsin gericht niet eerder zullen ver zachten vóórdat de Engelschen den steun aan Tsjang Kai Sjek zullen opgeven. Van semi-officieele zijde worden de be richten over de mishandeling van de Engel schen te Tienstin ontkend en verklaard: dat alle buitenlanders op dezelfde wijze naar de houding van hun gedrag tegenover de Japan ners worden behandeld. De Engelschen ech ter zoo zeggen zij doen hun best om zoo arrogant mogelijk tegenover de Japanners op te treden. In de voormalige Dominicaner Kerk te Maastricht is hedenmorgen de 162ste jaar lij ksche aigemeene vergadering begonnen van de Nederlandsche maatschappij voor Nij verheid en handel. Na afdoening van een aantal organisatori sche aangelegenheden heeft in de ochtend vergadering de voorzitter van het hoofdbe stuur, ir. A. Plate, uit Rotterdam, de jaar- rede gehouden. Art. 1 van de wet der maatschappij voor Nijverheid en Handel stelt als doel de vermeer dering van volkswelvaart door de bevorde ring van fabrieks- en handwerksnijverbeid, koophandel, scheepvaart en ander verkeers wezen, landbouw, mijnbouw en visscherijen. Deze taak is altijd ruim opgevat. Zoo hield de maatschappij zich in den loop der jaren bezig met onderwerpen, rakend de werking van onze staatsinrichting op verschil lend terrein, omdat direct of indirect de volks welvaart daarbij betrokken is en het be drijfsleven bij vlotter werkende overheids lichamen of door betere overheidsfinancie ring baat vindt. Spr. stelde zich de vraag of in de naaste toekomst voor de maatschappij op dit gebied niet nog meer te doen valt. Er valt in deze tijden van hevige beroering en snelle verande ringen in ons regeerstelsel een ontwikkeling waar te nemen, waaruit groote gevaren voor onze volksgemeenschap kunnen voortsprui ten. Deze ontwikkeling is in enkele woorden als volgt te schetsen. In het bedrijfsleven een sterke tendens tot vlugger produceeren, in den handel tot vlugger leveren, als gevolg van een groote versnelling van het verkeerswe zen, sneller transport, sneller berichtgeving. In ons regeersysteem zien wij echter som tijds een ontwikkeling welke eerder neiging toont tot vertraagde handeling. Een ontwikke ling die daarom temeer gevaren toont omdat de belangen van het bedrijfsleven thans veel meer dan vroeger afhangen van het regee- ringsapparaat, zoodat vlotheid van werken bij dit laatste van groote beteekenis is voor de actie in het bedrijfsleven. Het rhythme van beide moet overeenstem- men. Eenmaal vaststaande, dat de regeeSBf toe is overgegaan om op uitgebreide schaal re* gelingen betreffende het economisch leven ze treffen, is het van het allergrootste keteng. dat deze regelingen zoo vlot en doe^fe„e1^ mogelijk in practijk worden gebracht, voor zoover dit door middel van nieuw ingesteld ambtelijke regeeringsbureaux thans gebeurt, voldoet de practijk aan redelijke eischen be treffende vlotheid en doeltreffendheid. Het gevaar evenwel, aan ambtelijke bureaux eigen, om zichzelf onmisbaar te makeji,^^ als het tijdstip gekomen is, waarop behoefte aan hun medewerking staat, is niet denkbeeldig. Een zwak punt is de werking van a ges. minder meer be- BRUSSEL, 484 M. 12.20 Het Omroepdansorkest. 12.50 Gramo foonmuziek. 1.30 Het Omroepdansorkest. 1.50 2.15; 2.55; 4.20 en 5.35 Gramofoonmuziek. 5.55 Dansmuziek (gr.pl.) 6.35 Gramofoonmuziek met toelichting. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Het Radio-orkest. 8.50 Zie Brussel 322 M. 9.35 Zie Keulen. 10.30 Het Omroepdansorkest en solist. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Otto Dobrindt's orkest en solisten. 10.20 Berichten. 10.40 Karl Ristenpart's kamer-orkest en solist. 11.00 Berichten. 11.2012.20 Het Om- roepkleinorkest en solist. Op sociaal terrein is de hooge raad van rin ook de maatschappij van °fr aanvang is vertegenwoordigd is, een coil g in hoofdzaak samengesteld uit ver^egenrirT1p. digers van de groote werkgevers- en wer mersvakvereenigingen, aangevuld met a tenaren, hoogleeraren en hun gdijken. Als eerste opzet, bedoeld om den mii van Arbeid bij de sociale wetgeving 1Ó~3Ö Populair I beslagen ten ijs te doen ko™e"; k?^JS sym. - tuut van den Hoogcn Raad van Arbeid sym pathie verwerven pniieee Maar wie jarenlang het werk van dit c in de practijk heeft meeSema^.kt*.. conclusie komen, dat de raad bij zijn nui samenstelling en werkwijze aanleiding geven tot critiek. Ar. Hervorming van den Hoogen Raad van beid wordt daarom langzamerhand now»?. Evenals de Hooge Raad van Arbeid dij y tegenwoordig statuut vertragend werst de voorbereiding van sociale maatree zoo werkt de economische raad som™i7flprije tragend bij de afhandeling van verschillen^ economische maatregelen door de te nemen.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 12