Toeren zonder chauffeur?? VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Het afscheid van Ds. J. D. van Calcar. Hij laat slechts vrienden achter. ne Doopsgezinde Gemeente heeft gisteravond treffende wijze in de concertzaal van het „nemer Theater afscheid genomen van haar tóraar en voorganger, ds. .J. D. van Calcar, die 1 Juli a.s. met emeritaat gaat. Zooals te ver achten was zou voor dezen afscheidsavond ?L)te belangstelling bestaan, maar dat deze zoo Jroot was, zal wellicht niemand verwacht heb- De concertzaal kon nauwelijks de belang- ctelienden bevatten. \:a het openingswoord van den voorzitter van commissie, deii heer W. Rensenbrink, waarin I (jgnk bracht aan degenen, die aan dezen avond Medewerkten, bracht de organist van de ge- -ëente. de heer P. J. Potgieser, pianomuziek ten gehoore. Toen de scheidende predikant en J.jn familie de zaal binnentrad werd hem door j'é aanwezigen staande toegezongen lied 232 Komt, laat ons zinSen de grootheid, de goed- Ud des Heeren"! "Hierna richtte de heer Rensenbrink het woord tot ds. van Calcar. Nadat hij dominee en diens familie verwelkomd had, zei spr., dat, hoewel ë'eze avond tot weemoed stemt door een afscheid, jr {och ook blijdschap en dankbaarheid in de aarten zijn, omdat God Ds. v. Calcar zegen schonk over een 33-jarigen arbeid in deze ge- leeiite, waarvoor hij steeds zijn beste krachten heeft gegeven. Vervolgens brachten de kinderen van de Zon dagsschool een zanghulde. De kinderen zongen Tjavid, de zanger", „De landman" en „Daal bij het heengaan" onder leiding van mej. H. Scholtz o met begeleiding op den vleugel door 'den heer S, van der Wal. Na den zang bood één der meis jes den leeraar een boekwerk aan, terwijl de ;tvee kleinste kleuters van de school mevrouw Yan Calcar bloemen overhandigde. Mede namens zijn vrouw dankte ds. v. Calcar he kinderen heel hartelijk voor hun geschenken. Namens de catechisanten bood mej. Hetty Teer den leeraar een boekwerk van A. clen Doolaard aan. In zijn dankwoord, herinnerde ds. v, Calcar, aan de prettige sfeer op de catechisa ties en hoopte, dat ook zijn opvolger dezelfde prettige stemming onder de leerlingen zou vinden. Hierna volgde het optreden van den heer F. Postema (cello) en een zanghulde van het Ge mengd Koor onder leiding van den heer H. van Dijk. Het koor zong als eerste nummer een com- sitie van Sicking „Oh, zoek het licht". Deze mpositie hacl het koor ten geschenke gekregen ,_n ds. van Calcar bij het 15-jarig bestaan. Ook met een tweetal andere werken oogstte het koor zeer veel succes. Aanbieding huldeblijk. Na de pauze heeft de voorzitter, tevens oudste kerkeraadslid, de heer W. Rensenbrink, den scheidenden predikant namens de leden van de Doopsgezinde Gemeente een huldeblijk aange boden. In zijn toespraak herinnerde spr. aan de intrede van ds. van Calcar in 1906. „Thans zoo zei hij, nu gij uw ambt na een werkzaam leven neergaat leggen, blijkt dat wij in 1906 een uit stekende keuze hebben gedaan. Het ledental be droeg toen 100 en thans ruim 400. In honderden harten heeft u de kiem gelegd voor het evan gelie". Voort dankte spr. ds. van Calcar voor zijn medeleven en hulp, niet alleen met het woord, maar ook met de daad. Steeds heeft u op de bres gestaan, aldus spr., voor de gemeente i'haar leden. Alle leden zijn vrienden erf meer in vrienden van u en zij hopen dat u nog vele jaren met uw vrouw van een welverdiende rust mag genieten. Spontaan heeft de gemeente medegewerkt aan het huldeblijk. Onder daverend applaus bood spr. den predikant een filmtoestel met toebehooren 'aan. Spr. hoopte dat in Bever wijk nog eens films gemaakt door ds van Calcar vertoond zouden worden. Dit fraaie geschenk ging nog van drie foto's van het kerkgebouw vergezeld, De heer Rensenbrink besloot zijn toespraak, die met een langdurig applaus werd beloond, met de woorden: „God behoede u en zij u ge nadig". Nadat de heer S. v. d. Wal op de piano „Auffor dening zum Tanz" van Von Weber ten gehoore had gebracht en de heer Marx een demonstratie had gegeven met het aangeboden filmtoestel, bracht het dubbelmannenkwartet „De Vereenig- de Zangers" onder leiding van den heer H. van Dijk eenige nummers ten gehoore, die buitenge woon in den smaak vielen. Hierna bracht de heer A. Mol, de voorzitter van „De Vereenigde Zangers", den predikant dank voor de vele me dewerking in de bestaansperiode verleend. Spr. hoopte, dat ds. van Calcar nog vele jaren met hin gezin van zijn emeritaat mag genieten. De voorzitter bood den voorganger een kleurpastel aan. De heer Renserink sprak voor den Kerkeraa'd a getuigde van de prettige samenwerking met een predikant. Spr. bood ds. van Calcar een bijker aan. Namens de Gemeentedagcommissie sprak de heer Jac. Groot, die dank bracht voor aeigene wat de dommee gedaan heeft voor de commissie. Vervolgens spraken nog de heeren Roos voor de plaatselijke afdeeling van de Doopsgezinde Zending, de voorzitter van den Ncrkeraad van IJmuiden, J. Bakker, voorzit- 5 yf1 Doopsgezind zangkoor die een foto van het koor aanbood, J. de Roos en ds. Milatz w IJmuiden. Een woord van afscheid. Tot slot sprak ds. van Calcar woorden van af- Küoid. Spr. dankte hartelijk voor de blijken •°n belangstelling en de fraaie geschenken. A.s. «maag wordt een hoofdstuk van mijn leven «gesloten aldus spr. en ook min of meer een «k van de gemeene. Het hoofdstuk is 1 3aar geleden begonnen, maar veel en veel jaeger. Spr. herinnerde aan het beroep naar «verwijk, waarmede een wensch, een droom a* pin Jeugd werd verwezenlijkt ten voeten Eerst was het de sfeer en de natuur, dat mij aan Beverwijk bond, maar nu zijn het de men- schen, die mij bonden aan Beverwijk. Dit groeide dieper en dieper. Ondanks den groei van de gemeente is de band hecht gebleven en de trouw en vriendschap bleef bewaard. Alles wordt nu herinnering, maar spr. voelde den rijkdom van die herinnering uit Beverwijk. Er is een band gegroeid, die hecht is, waarvoor spr. hartelijk dankte. Spr. dankte mede namens zijn vrouw en kinderen nogmaals allen voor de hartelijke woorden, geschenken vriendschap en wenschte ieder in zijn huis een gezegende toekomst. De heer Rensenbrink sloot hierna den af scheidsavond, die ongetwijfeld bij allen lang in herinnering zal blijven. Middenstaiidsvereeniging „De Hanze". Later tijdstip van uitverkoop gewenscht. De R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" hield Donderdagavond in het gebouw der K.S.A. een ledenvergadering. Allereerst vormde de door het hoofdbestuur ingestelde enquête betreffende een vervroegde Zaterdagavondsluiting een punt van bespreking. Het verzoek daartoe bleek te zijn uitgegaan van de organisatie van Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden. Over deze aangelegenheid werden uitvoerige besprekingen gehouden, waarvan het resultaat was, dat de vergadering zich tegen een vervroeg de Zaterdagavondsluiting verklaarde. Daartoe aangezocht door het gemeentebestuur heeft het bestuur van de Hanze aan de leden him oordeel gevraagd omtrent een verruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag voor zaken in tabaksartikelen, koek en banket, visch en fruit. De heer A. Langendijk verdedigde en moti veerde het verzoek. Spr. wees er daarbij op, dat oak in andere seizoenplaatsen voor deze winkels ruimere verkoopgelegenheid geldt. De voorzitter drong er bij de leden op aan de gezonden circulaires zoo spoedig mogelijk in te' vullen en terug te zenden, opdat het gemeente bestuur van advies kan worden gediend. Nadat de voorzitter eenige mededeelingen had gedaan over den op 28 Juni te Uitgeest te houden Hanzedag werden eventueele wenschen besproken ten aanzien van een herziening van de uitverkoopwet. Het bestuur werd verzocht het hoofdbestuur uit te noodigen den wensch kenbaar te maken de jaarlijksche uitverkoopen op een later tijd stip vast te stellen, niet van 15 Juli15 Augus tus, maar van 15 Augustus1 September. Nadat bij de rondvraag aangelegenheden van internen aard ter sprake waren gebracht, sloot de voorzitter de vergadering. Garage „DE IJVER", T. VAN BEEK, Voorstraat 9, Wijk a. Zee, Telet. 220 (Adv. Ingez. Med.) Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Zaterdag: Lijn I: 8.Hilversum I. Lijn II: 8.Hilversum II. Lijn III: 8.Keuden; 10.20 Parijs; 12.20 Keu len; 12.35 Brussel Ned.; 2.20 Brussel Fr.; 4.20 Brussel Ned.; 5.25 Brussel Fr.; 6.20 Brussel Ned.: 7.05 Brussel Fr.; 7.20 Parijs; 10.55 Brussel Fr.; 11.20 Scheveningen Radio. Lijn TV: 8.Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 11.20 Nationaal programma; 5. Londen Reg.; 5.20 Nationaal programma; 8.20 Londen Reg.; 10.20 Nationaal programma. Lijn V: Diversen. De jaarvergadering van „Koninginnedag". Het programma van de feestviering. De Vereeniging „Koninginnedag" heeft Don derdagavond in café-restaurant „Bellevue" haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer H. A. J. J. v. d. Bergh had, zooals hij in zijn openingswoord zeide, de belangstelling van de zijde der leden gaarne grooter gezien. Menigmaal wordt critiek uitgeoefend, maar deze critici ver schijnen nimmer in een vergadering, zoodat zij niet weten, wat er in de vereeniging omgaat. Spr. deelde hierna mede, dat de secretaris de heer S. J. de Jonge voor zijn functie bedankt had. Hij heeft gedurende een lange reeks van jaren zeer veel werk voor de vereeniging ver richt en in verband hiermede werd hij op voor stel van het bestuur met algemeene stemmen tot eerelid der vereeniging benoemd. De heer L. Verbunt werd in de bestuursver gadering als secretaris benoemd. Deze bracht zijn eerste jaarverslag uit. In dit jam--rapport werd herinnerd aan de feestelijk heden, georganiseerd ter herdenking van het re- geeringsjubileuni van H. M. de Koningin en op Koninginnedag. De heer Verbunt eindigde zijn verslag met den wensch, dat toeneming van het aantal leden het mogelijk zal maken den Koninginnedag met een vuurwerk te besluiten. De penningmeester, de heer D. M. G. Botterop bracht vervolgens zijn jaarverslag uit. De ont vangsten hadden f 1990.50 en de uitgaven f 1743,56 bedragen. Het boekjaar 1938 kon alzoo met een batig saldo van f 246.94 worden afge sloten. Onder dankbetuiging voor het goede beheer werd den penningmeester décharge verleend. Boeken en bescheiden waren door de heeren Buitenhuis en Panjer gecontroleerd en in orde bevonden. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heeren H. Blom Dangermond, P. J. Reymer en P. van Wijn gaarden herkozen. In de vacature, ontstaan door bedanken van de heeren H. van Doorn en S. J. de Jonge, wer den gekozen de heeren rar. J. Kale en P. Bee- keiaar. In verband met de viering van den komenden Koninginnedag deelde de voorzitter mede, dat de heer H. W. Hofmeester wegens drukke werk zaamheden op dien dag, zich niet langer kan be lasten met het voorbereiden en leiden van de aubade. De heer Hofmeester heeft deze moeilijke taak reeds vele jaren vervuld. De heer Zwanen burg, onderwijzer aan de R.K. school aan den Galgenweg heeft zich bereid verklaard dit werk te doen. Het bestuur stelde voor het programma voor de feestviering op 31 Augustus als volgt vast te stellen: 9 uur v.m. aubade van 1200 schoolkinderen voor het stadhuis. Voor de mooist gecostumeerde groepen kinderen worden fraaie prijzen beschik baar gesteld. Na afloop van de aubade kinderspelen op het weiland „Scheybeeck" aan den Velserweg. 12.30 uur „Ronde van Beverwijk" op trans portfietsen onder technische leiding van de Ren nersclub „Kennemerland". 35 uur: Gezamenlijke gymnastiekdemon- stratie door de Beverwijksche Gymnastiekver- eenigingen „Turnlust", „Hercules" en S. S. S. in het Gemeentelijk Sportpark. 68 uur voetbalwedstrijd eveneens in het sportpark. De dag zal worden besloten met een avondfeest op het C. H. Moesplein, terwijl het bestuur ver der nog moeite zal doen om ook op andere wijze de feestelijke stemming in de avonduren te - verhoogen Nadat er bij de rondvraag nog op was aange drongen middelen te beramen om de ingezetenen op dezen feestdag zooveel mogelijk in Beverwijk te houden en vreemdelingen aan te trekken werd de vergadering gesloten. Drukke tijd voor de veilingen. SCHIP VAN Verm- LAATSTE BERICHT aankomst Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Bennekom (Ned.) Bright Wings (Eng.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein Breda (Ned.) Beckenham (Eng.) Berenice (Ned.) Baarn (Ned.) Carperby (Eng.) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Carmar (Pan.) - Colombia (Ned.) x) Deucalion (Ned.) Dor OS (Ned.) Dunav (J. SI.) Europe (Noor) x) Euterpe (Ned.) Eurymedon (Ned.) x) Edv. Nissen (Deen) Freiburg (Du.) Fritz Schoob (Du.) Ferrum (Fin) Fauna (Ned.) Hamm (Du.) - Heemskerk (Ned.) Hastings (Zw.) Hermes (Ned.) Hebe (Ned.) Iris (Ned.) J. Pz. Coen (Ned.) x) Karpo (Ned.) Lüneburg (Du.) Maaskerk (Ned.) Mars (Ned.) M.v.StAldegonde (Ned.) Margareta (Fin) Nijkerk (Ned.) Notos (Ned.) Orestes (Ned.) Orpheus (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Pygmalion (Ned.) Polydorus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Prometheus (Eng.) Robert R. Holt (Eng.) Southgate (Br.) Saleier (Ned.) Stella (Ned.) Serooskerk (Ned.) Simaloer (Ned.) Stuyvesant (Ned.) x) Salland (Ned.) x) Triton (Ned.) Tiberius (Ned.) Towa (Ned.) Westland (Ned.) x) Waterland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) film ln\ztinnige gestalten doemen op in de Moto's laatste kans", welke in Rex-theater draait. Chili Japan Chili La Plata Chili Z. Afrika Chili La Plata Midd. Zee Hamburg La Plata Pto Barrios (v. IJm.) Santos La Plata West Indië Bourgas Danzig Bona (v. IJm.) Pt. Arthur Gothenburg Batavia Archangel Ned. Indië Abö Stockholm Stamboul Ned. Indië Z. Afrika Oulu Alexandrië Midd. Zee Bordeaux Batavia Rotterdam Ned. Indië West Afrika Midd. Zee Batavia Oulo Zuid Afrika Hamburg West Indië Kopenhagen Batavia Batavia Alexandrië Batavia Ned. Indië Batavia West Afrika La Plata Batavia Midd. Zee Japan Ned. Indië West Indië Buenos Aires Midd. Zee Alexandrië La Plata B. Aires Hamburg Z. Amerika Japan 10 Juli 20 Juli 1 Juli 23 Juni 12 Juli 20 Juli 26 Juni 28 Juni 25 Juni 29 Juli 27 Juni 23 Juli heden 7 Juli 5 Juli 22 Juni heden 23 Juni 23 Juli 3 Juli 12 Juli heden 23 Juni 26 Juni 29 Juni 30 Juni 26 Juni 11 Juli 19 Juli 29 Juni 26 Juni 24 Juni 14 Juli 2 Juli 21 Juli 4 Juli 30 Juni 7 Juli 25 Juni vertr. 24 Juni v. Hamburg. 17 Juni van Pt. Said. 19 Juni van Callao. 7 Juni van Buenos Aires. 16 Juni van Valparaiso. 21 Juni van Aden. 19 Juni te Valparaiso, in lading. 21 Juni van Susak. in lading. 18 Juni van St. Vincent. 18 Juni van Flores. 17 Juni vertrokken. 15 Juni te B. Aires. 20 Juni van Barbados. 21 Juni te Mutzuna. 23 Juni vertrokken. 19 Juni van Gibraltar. 10 Juni vertrokken. 22 Juni vertrokken, vertrekt 24 Juni. 18 Juni vertrokken. 16 Juni van Padang. 14 Juni van Klaipeda. 14 Juni te Harnösand. 20 Juni vertrokken. 19 Juni van Port Soedan. 17 Juni van Pt. Said. 16 Juni vertrokken. in lading. 20 Juni van Cadix. vertrekt 24 Juni. in lading. 23 Juni vertrokken. 16 Juni van Batavia. 22 Juni van Havre. 17 Juni van Bari. 18 Juni van Sabang. 15 Juni vertrokken. 20 Juni te Duinkerken, in lading. 18 Juni van Land's End. 23 Juni vertrokken. 21 Juni van Marseille. 20 Juni van Port Said. 17 Juni van Patras. 13 Juni van Belawan. 3 Juni te Batavia. 20 Juni te Belawan. 30 Mei van Lagos. in lading. 18 Juni van Gibraltar. 20 Juni van Finisterre. 21 Juni va Singapore. 17 Juni van Colombo. 15 Juni van Barbados. 22 Juni vertrokken. 20- Juni te Candia. 21 Juni van Djidjelli. 18 Juni van Rosario. 20 Juni van Bahia, vertrekt 24 Juni. 17 Juni van Las Palmas. 19 Juni te Dairen. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN land, de duinenrij met de Noordzee, alles was duidelijk te zien. Een panorama, dat men niet gauw uit zijn geheugen verliest. Noode nam het gezelschap dan ook afscheid van den hoogen uitkijkpost. Hoogst voldaan over de klimpartij arriveerde men weer op den beganen grond. De volgende uitstapjes staan nog op het pro gramma: 5 Juli: Buitenvergadering te Santpoort met de afdeeling Bloemendaal. Ds. D. Crommelin zal spreken, over de „Zendingsconferentie te Ma dras". 20 Juli: Fietstocht naar het Kopje te Bloe mendaal. Op 3 en 17 Augustus zullen ook uitstapjes ge houden worden naar nog vast te stellen punten. VIJFTIEN JAREN KWARTETZANG. Naar wij vernemen is het a.s. Zaterdag juist 15 jaar geleden, dat het dubbel mannenkwartet „De Vereenigde Zangers" is opgericht. Plannen worden reeds gemaakt om het 15-jarig bestaan te herdenken. UITSTAPJE CENTRALE SCHOOL. Gisteren hebben de leerlingen van de Centrale School, hoofd de heer L. J. Vonk, hun jaarlijk sche uitstapje gemaakt. 's Morgens om 8 uur vertrok het gezelschap per autobus van het C. H. Moensplein naar Den Haag. Daar werd een bezoek gebracht aan het planetarium en het museum Mesdag, waar voor de jeugdige reizigers veel viel te genieten. Ver volgens werd nog een bezoek gebracht aan eeni ge kweekerijen in het Westland en het vliegveld Ypenburg. Het hoeft wel geen betoog, dat allen zeer vol daan over het uitstapje weer in Beverwijk arri veerden. CASTRICUM Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonie Cornells, zoon van W. A. Lute en M. Hopman, Brakersweg 6. Willem Dirk, zoon van Th. Berlee en A. M. Schenner, Bakkummer s tr a a t 85. Overleden: Jacoba Polvliet, oud 58 jaar, zon der beroep, wonende te Castricum, echtgenoote van Marie Francois Jacques Phaff. Groote hoeveelheden sla onverkocht. Er is momenteel aan de veilingen heel wat te verwerken, nu naast de groenten ook de aard- beienaanvoer dagelijks grooter wordt. Dat het aanbod der diverse groentensoorten alsmede van aardbeien van flinke beteekenis is, blijkt wel uit het feit, dat de afgeloopen week op sommige dagen het veilen alleen 67 uur in beslag nam. Het verloop van den handel was nog al va- rieerend en gaf voor sommige artikelen meer malen verschillen te zien. Van de aanvoeren van groenten stond deze week het artikel sla nog aan de spits doch met de prijzen liep het vooral de laatste dagen weer heelemaal mis. Een zeer groot gedeelte van den aanvoer van Maandag en Woensdag bleef onverkocht. De noteeringen schommelden op de veiling van Vrijdag nog van f 0.50-f 1.30 doch deze prijzen kwamen in het midden dezer week van f 0.50-f 0.90 per 100 stuks, welke hoogste prijs echter maar tot uit zonderingen behoorde. Postelein, die ondanks grooter aanvoer naar kwaliteit van 2030 et. per kist kon halen, on derging op de veiling van Woensdag een zeer sterke inzinking met wisselende noteeringen van 1220 ct. per ldst. Ook hiervan draaide ten slotte nog een enkel partijtje door. Rabarber bleef geregeld zoo ongeveer dezelf de prijzen handhaven, die naar soort en kwali teit varieerden van 25 ct. per bos. Bospeen, waarvan steeds groote voorraden aanwezig zijn, was tot Maandag een zeer ge zocht product met standvastige prijzen, doch ontkwam ook niet aan den druk die Woensdag intrad, toen voor dit product een lustelooze han del viel te constateeren. De noteeringen, die in het laatst der vorige week en ook nog Maandag van 813 ct. waren, kwamen Woensdag niet hooger dan naar soort van 48 ct. per bos, Peulen bleven niettegenstaande den aanvoer flink toenemen met de prijzen op behoolijk peil en noteerden naar kwaliteit van 1624 ct. per K.G. Ook het aanbod van doppers was reeds van beduidenden omvang, naarmate het aanbod grooter werd liep de prijs geleidelijk terug. In het laatst der vorige week werd hiervoor nog van 1518 ct. per K.G. besteed, doch deze no teeringen staan thans van 1013 ct. per K.G. Raspers waren ook weer van de partij. Zij werden verhandeld tegen een prijs van 24 ct. per K.G. De aanvoer van bloemkool was iets rui mer, doch groote aanvoeren komen nog niet voor. Hiervan komen nog wel enkele mooie par tijen voor, maar over het algemeen is de kwali teit niet zoo als wij die anders in dezen tijd ge woon waren. Voor de beste soorten kon zoo on geveer van 1216 ct. geboekt worden, mindere soorten liepen naar verhouding terug tot 5 ct. per stuk. Snij en dubbele boonen als kaspro- duet beginnen ook ruimer naar voren te komen, Ook hiervoor liep de prijs een weinig naar be neden. De aanvoer van tuinboonen, die zich vo rige week nog tot kleine kwantums bepaalde, nam eveneens in flinke mate toe. De prijzen wisselden van 711 ct. per K.G. Tomaten maken met den aanvoer nog geen groote vorderingen. De prijzen, die de afgeloo pen week werden besleed verschilden naar soort van 1224 ct. per K.G. Komkommers waren nog matig in aanbod. Hiervoor varieerden de noteeringen naar soort van 25 ct. per stuk. De aardappelenhandel concentreert zich thans in hoofdzaak tot den nieuwen oogst. Hiervoor waren de prijzen zoo p.m. van 56 ct. per K.G. Klimpartij naar den torentrans. PAARD OP HOL. Donderdag reed de voerman P. S, met paard en wagen langs de G. v. Assendelftstraat. Plotseling schrok het paard en sloeg op hol. S. trachtte nog het hollende paard weer in bedwang te krijgen, doch doordat de wagen hevig begon te slingeren, smakte hij van den wagen en kwam op straat terecht. S. werd bij den heer de Wit binnengedra gen en moest zich onder dokters behandeling stellen. Het paard holde inmiddels voort, de G. v. Assendelftstraat op. Bij het kruispunt Hoogdorperweg—Hoflaan ging het de Hoflaan in, waar het nabij de hofstede „Oud-Haerlem" door den veehouder V. gegrepen werd. Het mag een wonder heeten, dat buiten het on geval dat S. opliep, niemand een ongeluk kreeg, daar tijdens de holpartij verschillende schoolkinderen zich op den weg bevonden. COLLECTE. De collecte voor het comité Ouden van Da gen heeft f 225,10 opgebracht; dit is iets lager dan de collecte van het vorig jaar. EXAMENS. Aan de R.K. Modevakschool alhier behaal den de volgende dames het diploma voor lin gerie; Hannie Groot, Annie Beentjes en Annie Nierop. Voor costumière slaagden; Alie Groot, Tr. Adrichem, Corrie Adrichem, Ans Beentjes, Ansje Beentjes, Joh. Welboren. Bertha Dijk man, Dora v. Roon, Rie y. Baar, Rie Beentjes, Tonie v. d. Kolk en Josephien Gilissen. Hoogovens Hoogovens Zweedsch Nederl. s.s. m.s. Venersborg Henca Amsterdam Amsterdam laden laden De moeite werd beloond. Gisteravond hebben de leden van de plaatse lijke afdeeling van de Vereeniging van Jong Hervormden op traditioneele wijze het zomer seizoen geopend, nl. met het beklimmen van den Wijkertoren. Voor dit evenement bestaat altijd veel belangstelling, wat volkomen te be grijpen is, daar men niet iederen dag Bever wijk en omgeving van een hoogte van 65 meter kan bekijken. Ook dezen keer was een flink aan tal personen aanwezig om de reis naar hooger sferen mee te maken. In onzen goeden ouden trouwen Wijkerreus is echter geen lift of een roltrap, zooals in de Bijenkorf te Amsterdam, maar een eenvoudige wenteltrap, die zich omhoog slingert.. Het valt echter niet mee om deze trap in het inwendige van den reus te beklimmen. Het is werkelijk nf er nooit een eind aan komt. Menig zweetdrup peltje viel en menige zucht werd geslaakt op den moeilijken weg naar den trans. Maar alle moeite en inspanning wordt verge ten als men op den trans komt. Het is de moeite ruimschoots waard, want op den hans wordt over Kennemerland een uitzicht geboden, dat misschien nog wel mooier zal zijn dan van uit de cabine van een voortsnellenden Douglas der K, L. M., hoog in het luchtruim. Voor de beklimmers van den toren ontrolde een zich panorama, dat in één woord prachtig was. Kennemerland, de Zaanstreek, het polder- HEEMSKERK SANTPOORT BOUW KOSTERSWONING. Bij de Ned. Herv. kapel aan den Pastorieweg zal een kosterswoning worden gebouwd. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 23 JUNI Thalia Theater: „De macht van het goud" en „De Snelheidsduivels", 8 uur. Rex Theater: „Mr. Moto's laatste kans" en ,Drie razende Jockey's", 8.15 uur. Theater de Pont: „De geest van den. Zwarten Piraat" en „Haar eigen kind". 8 uur. ZATERDAG 24 JUNI Thalia Theater: „De macht van het goud" en „De Snelheidsduivels", 8 uur. Rex Theater: „Mr. Moto's laatste kans" en „Drie razende Jockey's", 8.15 uur. Theater de Pont: „De geest van den Zwarten Piraat" en „Haar eigen kind". 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 23 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Kom je ook ach ter de tralies" en „Zaza", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Kom je ook op de races" en „Artisteningang", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De zoon van Frankenstein" en „De gevaarlijke vallei", 8 uur. ZATERDAG 24 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Kom je ook ach ter de tralies" en „Zaza", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Kom je ook op de races" en „Artisteningang", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De zoon van Frankenstein" en „De gevaarlijke vallei", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 23 JUNI Frans Hals Theater: „De onzichtbare man", 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Ultimatum". Tooneel: De Ramblers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: ,,'n Stel om te stelen", 2.30 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Heldenbrigade" en „Moeder Carey's kuikens", 2 en 8.15 uur. Moviac: „Bruisend Bloed". Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 uur; Dinsdag en Vrijdag van 105 en 810 uur. ZATERDAG 24 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 uur; Dinsdag en Vrijdag van 105 en 810 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 7—9 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9