Radio van de Centrale is en blijft het ideale VERWACHT WORDENDE SCHEPEN PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND. Bij Het afscheid van Ds. J« D» van Calcar. Hij laat slechts vrienden achter. Morgen zal ds. J. D. van Calcar af scheid nemen van de Doopsgezinde «meente na haar langer dan 33 jaar als voorganger te hebben gediend. Met mgang van 1 Juli is aan ds. Van Cal- emeritaat verleend. n, t D van Calcare die o.p 10 April 1874 te iouden werd geboren, legde in 1901 het fnonentsexamen af, waarna hij op 9 Febru- 111 iq(12 ziin intrede deed als predikant te J op 18 Maart 1906 kwam ds. Van Cal- als opvolger van ds. J. Sepp naar Bever- Gedurende de lange reeks van jaren, dat hier werkzaam was, zijn in de Doopsge- Jf Gemeente belangrijke zaken tot stand rm ziin aandrang kwam in 1909 de Doops- ie Gemeente te IJmuiden tot stand. In E verrees aan de Meerstraat het nieuwe wkeebouw. Zijn gemeente zag hij uitgroeien hiina 450 leden en 60 catechisanten. Van i opgewekt gemeenteleven getuigen de ge- inteavonden, het eigen, voortreffelijke zang- f* en de bloeiende Zondagsschool. Ds. Van Scar is van zijn gemeente steeds het mid- ïrnmt geweest, de steunpilaar voor velen, die if moeilijkheden verkeerden, een vertrou- ïnsman. die altijd onder alle omstandig- r, n het juist woord wist te vinden. Tref- ïïd kwam dit op zijn huldigingsavond tot ne toen den scheidenden predikant door ïn voorzitter van zijn kerkeraad werd toe gesproken: „U laat hier slechts vrienden ^Envrienden had hij talloozen In Beverwijk onder alle kringen van de bevolking, die 5 ioviaal en zonder aanzien des persoons Jet deelachtig worden aan zijn groote gaven van geest en hart. Ds Van Calcar bepaalde zijn arbeidsveld fpenszins tot zijn kerkelijke gemeente. Ook op maatschappelijk gebied mag zijn slaat van dienst zeer eervol worden genoemd. Bekend Is bijvoorbeeld zijn arbeid voor het Departement tot Nut van 't Algemeen, waar- nor hij zoo menigmaal als spreker optrad. Ook ijverde hij destijds voor het Roode Kruis en ln het bijzonder voor het Rusthuis. Langer dan een kwarteeuw was ds. J. D. vsn Calcar voorzitter van de Maatschappij tot opvoeding van weezen en andere minder jarigen „Zandbergen". Hij verwierf zich in deze functie niet alleen landelijke bekendheid, maar ook groote waardeering. Deze waardee- nng kwam wel het best tot uiting toen H.M. de Koningin ds. Van Carcar eenige jaren ge leden benoemde tot officier in de orde van Óranje-Nassau. Gedurende een reeks van jaren was ds. J. D. van Calcar godsdienstleeraar aan de Rijks kweekschool te Haarlem. In 1928 verscheen bij Wolters in Groningen van zijn hand een Bijbelsch Leerboek. Van zijn hand verscheen ook het handboek „De groote jijnen" en de leekenspelen „Job" en „Uw naam worde geheiligd". Thans is voor ds. Van Calcar het oogenblik aangebroken, dat bij zich uit de Evangelie bediening zal terugtrekken. Beverwijk zal hem niet vergeten. 5 Stations 50 cent per week (Adv. Ingez. Med.) Langs de Lijn, Zondag: Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30: Hilversum II. Lijn III: 8.50 Keulen, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Brussel Ned., 3.20 Brussel Fr., 5.20 Brussel Ned., 6.20 Keulen, 7.55 Diversen, 820 Brussel Fr., pl.m. 8.50 Keulen, pl.m. 10.20 P^ijs of diversen, pl.m. 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr. 8.40 Brussel Ned., pl.m. 11.05 Nationaal program- wa.pl.m. 11.— Brussel Fr., 11.20 Parijs. Lijn V8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr. 10.50 jrl'JSi 41:05 Nationaal programma, 1.20 Brussel Brussel Fr., 2.35 Nationaal program ma, 4.30 Londen Reg., 4.50 Nationaal programma. 0 Londen Reg., 6.50 Nationaal programma. «.10 Diversen, 8.35 Parijs, 10.55 Keulen. Liju 1; 8.— Hilversum I. Lijn II: 8.Hilversum II. to?" 8~~ Keulen, 10.20 Parijs, 12.05 Di- jftVJ;20 Brussel Ned„ 2.20 Keulen, 3.20 Pa- din dt-p ~.eutschlandsender of diversen, 4.Ra- 2 e-ï?°rd of diversen, 4.20 Keulen, 6.20 Pa- Syrf3 Brussel Ned. 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brus- Keulen, 8.30 Pauze, 8.35 Parijs 11.20 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 rr-mm ^e£'' Parijs, 6.20 Nationaal pro- Csnr a' of Bonden Reg„ 7.05 Nationaal pro- Sna ^HdeH Reg„ 10.20 Nationaal pro lÜV;8-~" Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 Pro?™™ 'o12"20 Brussel Ned., 1.50 Nationaal Lm35 Londen Keg., 4.20 Keulen, 6.20 Londpn oeg" 7,05 Nationaal programma, 8.20 Londen ReJ Rad'° PTT N°rd diversen De bindcursus van de Studieclub. knri 0ranjerie van „Scheybeeck" welwil- WK? mevr' A- A. van Hattum-Dekker B§.aar gesteld, werd onder veel be- cursus geopend in het schik- rinnr 2,11 van bloemen, georganiseerd T L^buw studieclub. R W a van deze vereeniging de heer naan-fm r"^yen sPrak de cursisten 21 in getal - dames, toe, waarbij hij de beste uitte omtrent het welslagen tum vriv carsus- Spr. dankte mevr. van Hat- kaai l, 4 heschikbaarstellen van het lo- Toor vL u11 leider, den heer A. J. Martens, zijn bereidwilligheid om de lessen te ge- Van <ien cursus zullen de cursisten tien houden, waarvoor prijzen wor- De Zoon van Frankenstein. Liefhebbers van griezelfilms kunnen deze week hun hart ophalen in het W. B.-Theater met de film „De zoon van Frankenstein", een vervolg op het „Monster van Franken stein" en „De bruid van Frankenstein". De drie grootste griezelacteurs van Holly wood, Basil Rathbone, Boris Karloff en Bela Lugosi spelen de hoofdrollen en laten de toe schouwers met hun avonturen op het witte doek de schrik om het hart slaan. De geleerde Frankenstein brengt het schijndoode monster in zijn geheimzinnig laboratorium in een al even mysterieus kas teel, waar het bovendien nog spookt, met be hulp van den krankzinnigen schaapherder en lijkenschenner Ygor tot nieuw leven. En dan begint het pas goed; het monster moordt er maar op los en terroriseert de heele om geving van het kasteel, totdat het tenslotte door zijn schepper in een put met kokende lava wordt geworpen. Maar voor het zoover is heeft de toeschouwer al veel griezeligheden meegemaakt. Het tweede hoofdnummer is „De geheim zinnige vallei". Openbare Verkooping. Ten overstaan van notaris M. J. Keiser te Krommenie werden in het veilinggebouw „Cen trum" in het openbaar verkocht: 1. Een woonhuis Cornells Matersweg 78, C. Koomen, Krommenie f 3230. 2. Een woonhuis Cornells Matersweg 76. P. D. Pos, Zaandam, f 3250. De perceelen behoorden tot de nalatenschap van wijlen den heer H. Leguyt Mz. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Noteering van 23 Juni 1939. Spinazie per kist 3060 ct. Postelein per ;kist 1226 ct. Sla per 100 krop f 0.50-f 1.00 Wortelen per bos 3V26 ct. Rabarber per bos 37 ct. Uien per kilo 23 ct. Seldery per bos 12 ct. Pieterselie per bos 12V2 ct. Asperge dik wit per bos 2834 ct. Idem dik blauw per kilo 1824 t. Idem II per kilo 1014 ct. Aardappelen (.klei) per kilo 45.80 Idem (duinzand per kilo 122-6. Waspeen per kilo 3— 4 ct. Bloemkool I per stuk 1016 ct. Idem II per stuk 47 ct. Komkommers I per stuk 45 ct. Idem II per stuk 23 ct Snijboonen per kilo 3038 ct. Doppers per kilo 1014 ct. Dubb. boonen per kilo 3440 ct. Raspers per kilo 18—25 ct. Capucijners bruine per kilo 18 ct. Peulen per kilo 1520 ct. Tuinboonen per kilo 46 ct. Aardbeien per doosje 1014 ct. Idem per slof f 0.80f 1.30. Frambozen per doosje 3336 ct. LOOP DER BEVOLKim. Ingekomen: T. Beitschat, z. bier., van Assen, Populieren laan la. J. Bleeker, gem. opzichter, van Ten Boer, Zeestraat 219. W. Lagendijk,, fabrieksarbeider, van Haar lem, Oosterwijikstraat 28. J. G. Bruining, administrateur, van Den Haag, Populierenlaan 28. T. van Leeuwen, Wed. Fr. Odinot, z. ber., van Velsen, Beeoksanglaan 68. J. S. Molenkamp, waschverzender, van Vel sen, Arendsweg 3. A. Blouw, zonder beroep, van Utrecht, Beecksanghlaan 1. J. Rijpma, z. ber., van Leeuwarden, Dr. Schuitstraat 34. G. J. Klingens, z. ber., van Rotterdam, Str. van Linschotenstraat 34. B. Schenk, wed. P. A. H. Gielen en gezin, z. be., van Hoorn, Berkenlaan 30. J. Hoogewerf, los arbeider, van Zwijndrecht, Hoflanderweg 6. M. Th. Hintzen, dienstbode, van Echt, Rel- weg 51. Th. Rekoms en gezin, arb. walsbedrijven, van Velsen, Romerkerkweg 63. A. C. Meeder en gezin, lasscher, v. Velsen, Oreutzberglaan 130. E. Samuel, kinderjuffrouw, van Deventer, Relweg 57. C. van Hooff, werkster, van Heemskerk, Noorderwijkweg 103. W. J. Bommer, van Warmenhuizen, Adri- chemstraat 64. M. de Mooijwed. C. G. G. Post, z. ber., van Zaandam, Peperstraat 17. J. Kaïmihoot, chauffeur, van Utrecht, Baan- straat 3. Fr. Zwart en gezin, gastechn., van Velsen, Lindenlaan 3. P. G. Stolte, dienstbode, van Castricum, Zeestraat 121. G. Blomvliet, fabrieksarbeider, van Velsen, Havenstraat 35. T. Ruiter, banketbakker, van Woerden, To renstraat 1. G. Kasinier, dienstbode, van 's-Gravenzande, Breestraat 2. T. Boscher, los arbeider, van Emmen, Mun- nikenweg 102. J. E. van Dijk, onderwijzeres, van Velsen, Vondellaan 37. H. H. van Vliet, winkelbediende, van Alk maar, Stumphiusstraat 35. H. A. Jansen, dienstbode, van Heemstede, Jan Vermeijenstraat 34. C. C. de Champs, echtgen. J. P. Aan, huish. van Velsen, Havenstraat 15. D. Jordens, portier, van Amsterdam, Tulpen straat 25. G. C. Duin, bakker, van Obdam, Arendsweg 106. N. W. Loijer en gezin, loodgieter, van Vel sen, Str. van Linschotenstraat 1. J. Taverne en gezin, machinist, vair-'Leid en, Meeresteijiistraat 23. D. Drummei, dienstbode, van Den Haag, Akerendamlaan 1. H. Kuil en gezin, groentenhandelaar, v. Heemskerk, Narcissenweg 135. M. Hofland, z. ber., van Velsen, Arends weg 154. Vertrokken S. J. Verhorst, wed. H. Blom, z. ber., naar Velsen, P. C. Hooftlaan 22. E. v. d. Valk, z. ber., naar Vlissingen, Hr. Ms. „Wachtschip". J. A. de Lange, kapper, naar Amsterdam, Lumeijstraat 32HI. A. van Til, bakker, naar Velsen, Willems- beekweg 107. Amusante wedstrijden op het Beverwijk-terrein. Op Zondag 2 Juli zullen op het terrein van de voetbalvereniging „Beverwijk" de jaarlijksche voetbalwedstrijden door de sup porterselftallen worden gespeeld tegen het Karpertje en D. O. K. De financieele opbrengst van deze wedstrij den is bestemd voor het adspirantenfonds. De elftallen van den eersten wedstrijd zijn: Het Karpertje: Doel: Velthuizen. Achter; Aafjes, C. Posch. Midden: J. Posch, Calf Sr.. Kater. Vóór: P. Tromp, Kleyne, Straat, Calf Jr., Paauw. Rood-Wit: Doel: G. Tromp. Achter: A. van Unen, P. Dekker. Midden: Mins, Th. de Wit, Marks. Vóór Waanders, W. van Zutfen, J. Bakker, M. Bruins, IJsselmuide. Voor den tweeden wedstrijd: D. O. K.: Doel: J. Pesch. Achter: C. Groeneveld. H. Duin. Midden: Gaarthuizen, G. van Soest. Waarts Vóór: J. v. d. Bosch, Minneboo, Vessies, H. Groeneveld. Schelvis. Rood-Wit: Doel: M. Rumping. Achter: Kieviet, Bras. Midden: Heiting, H. Duin,, Winands. Vóór: Th. v. Zon, Hoogland, Bos, H. v. Vel sen, Tervoort. Burgerlijke Stand. Getrouwd: P. W. Kramer en H. C. Spran- gers;P. J. Schipper en M. J. Smit; G. E. Dui- neveld en M. Th. Warffemius; J. Nanne en R. J. Hoogeland; A. Calligaro en H. Kruijer; F. C. Duiker en A. A. Teeling; J. Warmerdam en H. A. van Heulen. Ondertrouwd: L. Boeree en J. J. Slinger; J. H. M. v. d. Putten en E. M. Schellevis, toek. adres Curacao; Fr. Kamps en A. M. v. d. Miessen, toek. adres Meerstraat 94; J. G. N. Grapendaal en H. Slinger, Bevallen: E. A. BurgerMosk, d.; B. v. d. Berg—Bos, d.; J. H. ter Horst—Olink, d.; C. J. Brasde Winter, z.; K. J. Lendowitsch Ruhofer, d.; S. R. Kapervan Kempen, z.; M. Th. I. van Deuzende Rruijn, d.; J. M. DrenthKabalt, z.; E. M. BootHaver, d. Overleden: J. P. Rijken, 72 j., echtgen. van B. Borgstede, Scheijbeecklaan 16; C. ten Na pel, 56 joverleden te Haarlem; E. van Bekkem, 63 j., wed. van C. H. Wesemann, Po pulierenlaan 112; H. M. Droog, 63 j.; G. de Boer, 82 j„ geh. met K. v. d. Meij, Voor straat 50. COLLECTE VOOR DEN GEWAPENDEN DIENST. De alhier gehouden collecte voor den ge- wapenden dienst heeft een bedrag van f 19.40 opgebracht. Als er zieken zijn. Zondagsdienst geneesheeren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44. telef. 3553. In de week van 25 Juni2 Juli is de apotheek Donker, Breestraat 61, telef. 3150, belast rnet den Zondags- en nachtdienst. VERKIEZINGSUITSLAG OFFICIEEL. Het Hoofdstembureau heeft Vrijdag in een ten raadhuize in het openbaar gehouden zit ting den uitslag van de Woensdag gehouden verkiezing voor den gemeenteraad officieel vastgesteld. Deze uitslag was gelijk aan den voorloopi- gen uitslag door ons na de verkiezing bere kend en gepubliceerd. De vijver in den tuin. De aquariumvereeniging „Kennemerland" hield gisteravond een ledenvergadering in hotel Ter Burg. De voorzitter, de heer Blok. deelde mede, dat de heer J. A. Zeeuw van der Laan, die spreken zou over „De vijver in een klein tuintje" verhinderd was. In zijn plaats zouden de heeren Rotzand en G. Basstra over dit onderwerp spreken en wel de heer Rotzand over den vijver en de heer Basstra over de be planting van den tuin. Nadat de heer Rotzand het verslag van den in Haarlem gehouden Bondsdag had uitgebracht was het woord aan den heer Basstra. De heer Basstra behan delde allereerst den rozentuin. Voor den rozen tuin achtte spr. de trosroosjes het geschiktst, daar deze den langsten bloeitijd hebben, wat juist bij een kiemen tuin van zoo groot be lang is. Verder gaf spr. nog eenige inlichtin gen over het planten, snoeien en de bestrij ding van ongedierte. Spr. meende dat het bij een regelmatig aangelegden tuin beter was de perken met Engelsch gras af te zetten. Ook in den rotstuin zijn de polletjes Engelsch gras zeer gewild, evenals de verschillende va riëteiten van dé Campanula. Verder noemde spr. nog de Lavendel en verschillende Tijm- soorten. Na de pauze waarin een paar Neon Tetra's verloot werden, welke door mevrouw Post werden gewonnen, sprak de heer Rot zand over den bouw en beplanting van den vijver. Een vijvertje moet, aldus de heer Rot zand, niet schuil gaan achter een hooge be^ planting. De heer Rotzand besprak vervolgens uitvoerig den bouw van een vijver met asphalt, kippengaas of puin en behandelde hiervan de voor en nadeelen. Het mooist en het meest doelmatigst achtte spr. de gemetselde vijver. Een goed aangelegde vijver is. aldus vervolg de de heer Rotzand, 70 c.M. diep, daar anders de beplanting en de visschen niet goed tot hun recht komen. Verder besprak spr. nog uitvoerig de afwatering, welke o.a. kan ge schieden door den rand op verschillende plaat sen lager te maken zoodat bij regen het over tollige water kan wegloopen. Ook voor de be planting gaf de heer Rotzand nog vele nuttige aanwijzingen en beantwoordde ten slotte nog een groot aantal vragen. De voorstellingen van Circus Strasslmrger. Het circus Strassburger zal de reeds aan gekondigde voorstellingen in Beverwijk op Woensdag 12. Donderdag 13 en Vrijdag 14 Juli komen geven. Evenals bij het laatste be zoek in 1936 zal Circus Strassburger op het weiland aan den Munnikenweg standplaats hebben. Het zal voor de derde maal zijn, dat Circus Strassburger in onze gemeente ver toeft. SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Bennekom (Ned.) Bright Wings (Eng.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein Breda (Ned.) Beckenham (Eng.) Berenice (Ned.) Baarn (Ned.) Caribia (Du.) x) Carperbv (Eng.) Ceres (Ned.) Carmar (Pan.) Colombia (Ned.) x) Delphin Deucalion (Ned.) Doros (Ned.) Dunav (J. SI.) Europe (Noor) x) Euterpe (Ned.) Eurymedon (Ned.) x) Edv. Nissen (Deen) Freiburg (Du.) Ferrum (Fin) Fauna (Ned.) Hermes (Ned.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) Hebe (Ned.) Iris (Ned.) J. Pz. Coen (Ned.) x) Katwijk (Ned.) Kurmark (Du.) Kalmarsund IX (Fin) Louis de Geer (Zw.) Lüneburg (Du.) Maaskerk (Ned.) Mars (Ned.) M.v.St.Aldegonde (Ned.) Nijkerk (Ned.) Notos (Ned.) Orpheus (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Pygmalion (Ned.) Polydorus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Prometheus (Eng.) Robert R. Holt (Eng.) Sembilan (Ned.) x) Springfontein (Ned.) Southgate (Br.) Saleier (Ned.) Serooskerk (Ned.) Simaloer (Ned.) Stuyvesant (Ned.) x) Salland (Ned.) x) Triton (Ned.) Tiberius (Ned.) Towa (Ned.) Westland (Ned.) x) Waterland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) Chili Japan 28 Juni Chili Chili La Plata Chili Z. Afrika Chili La Plata Midd. Zee Hamburg 10 Juli 20 Juli 9 Juli Hamburg La Plata Santos La Plata West Indië 2 Juli 1 Juli 12 Juli Stratoni Bourgas Danzig Bona (v. IJm.) 29 Juni 20 Juli 26 Juni 25 Juni Pt. Arthur Gothenburg Batavia Archangel 28 Juni 25 Juni 29 Juli 27 Juni Ned. Indië Stockholm Stamboul 23 Juli Midd. Zee Ned. Indië Z. Afrika Midd. Zee 7 Juli 5 Juli Bordeaux 27 Juni Batavia Caen (v. IJm.) Ned. Indië Viipuri 26 Juni 26 Juni Norrköping Ned. Indië 26 Juni 23 Juli West Afrika Midd. Zee Batavia 3 Juli 12 Juli Zuid Afrika Hamburg 7 Juli Kopenhagen 26 Juni Batavia Batavia Mexandrië Batavia Ned. Indië Batavia 29 Juni 30 Juni 28 Juni 11 Juli 19 Juli West Afrika 29 Juni Ned. Indië Zuid Afrika La Plata Batavia Japan Ned. Indië West Indië Buenos Aires 26 Juni 14 Juli 2 Juli 21 Juli Midd. Zee Alexandrië La Plata 4 Juli 30 Juni- B. Aires Hamburg 7 Juli 25 Juni Japan 24 Juni van Hamburg. 23 Juni van Gibraltar. 20 Juni van Callao. 19 Juni van Callao. 7 Juni van Buenos Aires. 16 Juni van Valparaiso. 21 Juni van Aden. 21 Juni te Talcahuano. in lading. 22 Juni te Dubrovnik. in lading. vertrekt 1 Juli. 18 Juni van St. Vincent. 23 Juni van Pernambuco. 15 Juni te B. Aires. 20 Juni van Barbados. 23 Juni van Gibraltar. 21 Juni te Mutzuna. 23 Juni vertrokken. 19 Juni van Gibraltar. 10 Juni vertrokken. 22 Juni vertrokken. 24 Juni vertrokken. 18 Juni vertrokken. 22 Juni van Colombo. 14 Juni te Harnösand. 22 Juni te Agina Maria. 22 Juni van Tripoli. 19 Juni van Port Soedan. 17 Juni van Pt. Said. 22 Juni van Lissabon. 23 Juni vertrokken, in lading. vertrekt 25 Juni. 21 Juni te Macassar. 19 Juni vertrokken. 19 Juni vertrokken. 22 Juni van Penang. 23 Juni te Rotterdam. 17 Juni van Bari. 21 Juni van Colombo. 24 Juni te Rotterdam in lading. 23 Juni vertrokken. 21 Juni van Marseille. 20 Juni van Port Said. 22 Juni van Gibraltar. 13 Juni van Belawan. 3 Juni te Batavia 21 Juni van Belawan. 30 Mei van Lagos. 21 Juni van Batavia, 22 Juni te Beira. in lading. 24 Juni vertrokken. 21 Juni va Singapore. 17 Juni van Colombo. 15 Juni van Barbados. 22 Juni vertrokken. 22 Juni te Sta Maura. 21 Juni van Djidjelli. 18 Juni van Rosario. 20 Juni van Bahia 24 Juni vertrokken. 19 Juni te Dairen. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN SANTPOORT NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. R. H. Oldeman. NED HERV. KAPEL. V.m. 10: M. C. Koole, van Amsterdam. GER. KERK IN H. V., geb. Bethel, Wilstelaan* V.m. 10: K. v. d. Berg. BLOEMENDAAL 'NIVERSEELE EEKEDI KNS'I (Soefi-Bewe- ging). Centrum BloemepdaaL Bovenzaal Vree burg. Kerkplein 16. V.m. 11: Ir. J. Pool. IJMUIDEN NED. HERV. KERK. Kanaalstraat. V.m. 103 Ds. A. Hagedoorn, Em. pred. van Heemstede- Nam. 5.30: A. Everts, cand. t. d. H. D., A'dam. BETHLEHEMKERK. James Wattstraat. V.m. 10: L. P. Tismeer. Medew. van het Jeugdkoor. HERV. EVANG., Oranjestraat 8. V.m. 10 en nam. 5: Leesdienst. GEREF. KERK, Wilhelminakade V.m. 10: Ds. J. Kapteijn, Bed. H. Avondmaal. Nam. 4.45: Dezelfde. H. Avondm. en Dankzegging. KERK a. h. SNELLIUSPLEIN. V.m. 10: Ds. S. E. Wesbonk. H. Avondmaal Nam 4.45: Dezelf de. H. Avondmaal en Dankzegging. CHR. GEREF. KERK. V.m. 10: Ds. A. Zwiep; nam. 5: Dezelfde. DOOPSGEZ. en AFD. NED. PROT BOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30: Mw. D. v. d. Sluis, Haarlem. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10: H. Dienst. Nam. 7: Vesper. LEGER DES HEILS. V.m. 10: Heiligingsdienst. Nam. 3.30: Verblijdingssamenkomst. Nam. 8: Verblijdingssamenkomst. IJMUIDEN-OOST NED. HERV. KERK. Goede Herderkerk, Velser- duinweg. V.m. 10: Ds. G F Callenbach Nam. 5.30: C. P. v. Andel, cand. t. d. H. d. te Breda. VEREENIGINGSGEBOUW, Kalverstraat. V.m. 10: Jeugddienst VER. VAN VRIJZ. HERV., Vereenigingsgebouw Stationsweg. Velsen. V.m. 10.30: Ds. J. I-I. Hanneman, Uitgeest. GER. KERK, Velserduinweg. V.m. 10 en nam, 5: Ds. E. G. van Teylingen. LUTHERSCH GENOOTSCHAP, Afd. Velsen, Willebrordstraat 10. Geen opgave ontvangen. BAPTISTENGEM., lokaal Willemsbeekweg 22, Vrijdag nam. 8: Ds. L. de Haan, pred. te Hrl, VERGADERING VAN GELOOVIGEN. Willems beekweg 22. V.m. 10: Broodbreken. Nam. 7.30: Evangelisatiesamenkomst. Spr. A. Besselaar, A'dam. Maandag nam. 8: Bijbelbespr. en bidstond. HEKST APOST ZENDINGSGEM.. Willebrord straat 10. V.m. 10.15: Godsdienstoefening, Nam. geen dienst. l« 1ZEKRU1ZERS. Stationsweg 65. V.m. 10.30: Tempeldienst. Woensdag nam. 7.15: Genezings dienst. VELSEN NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Johs. Brons- geest. VELSENNOORD GEREF. KERK. Groote Hout- of Koningsweg. V.m. 10: Dr. D. J. v. Katwijk. Bed. H. Avondm. Nam. 5.30: Dezelfde. H. Avondmaal en Dankzegging. BEVERWIJK NED. HERV KERK, Kerkstraat. V.m. 10: Ds. J. de Vries. Nam. 121: Zondagsschool. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN, Parklaan. Geen dienst. Nam 2.30: Openluchtsamenkomst op het Beu- kenrond in Roos wijk. IJUOPSGEZ. GEM., Meerstraat. V.m. 10: Ds. J. D. van Calcar. Afscheidspredicatie. EVANG. LUTH. GEM., Koningstraat. V.m. 10.30: Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF. KERK, C. H. Moenspleïn, V.m. 10 en nam. 5: Ds. H. Holtrop. •:VANG ..MARANATHA", Dr. Schuitstraat 31. V.m. 10: W. Akse, in gebouw Odeon. LEGER DES HEILS, Zeestraat. Geen opgave ontvangen. CASTRICUM NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. J. N. Seulijn. GEREF KERK, Beverwijkerstraatweg 32. V.m. 10 en nam. 5.30: Ds. F. Kramer, uit Beverwijk Maandag nam. 8: Meisjesvereeniging. bov. 16 j. Woensdag nam. 6: Meisjesvereen. ben. 16 j. Nam. 8: Vrouwenvereeniging. HEEMSKERK NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Joh. IJzerman. WIJK AAN ZEE EN DUIN MED. HERV KERK. Julianaweg. V.m. 10: F. Offeringa, hulpprediker. VEREENIGINGSGEB. Populierenlaan. V.m. 10: Dr. O. Norel, pred.-directeur van het Herv. Diaconessenhuis te Amsterdam. GEREF. BADGASTENKERK, Julianaweg. V.m. 10 en nam. 4.30: Ds. H. van der Wey, uit Mun- nikezijl. rillen [eter en leverancier aan alle Ziekenfondsen ISSr illijke r P. DE GROOT - OPTICIEN Kennemerlaan 30 - IJmuiden (Adv. Ingez. Med.} Hoogovens Buitenhaven NederL Duitsch s.s. m.s. Odysseus Caribia Amsterdam JVest Indië laden stukgoed HAARLEM, 23 Juni. Bevallen 21 Juni: P. H. RuigrokHonnebier, z.; 22 Juni: A. M. WigchertScholzen, z.; J. van LierMajoor, d.; 23 Juni: W. A. Merks Nelis, z.; A. M. L. BoersmaKroon, d.; S. E. BroerRemijn, z. Overleden 21 Juni: F. H. van Loon, 34 j„ 2e Vooruitgangstraat; 22 Juni: W. J. H. 'Massa, 82 j„ Romeinenstraat; J. M. M„ 4 j., d. van J. A. Beumer, Kennemerstraat; 23 Juni: F. J. M., 4 j., z. v. H. J. Hesselman, Gen. Cronjéstraat.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5