I. M ik't flat HET SPORTCESPREK Hartjes s Amerikanen voetballen op een rugby-veldScheids rechter met een motorkap Bijgeloovigheid onder sports men Het geluk aanbrengende zadelTraining en dressuur van paarden vereischt kennis en zorgSutcliffe heeft 50.000 runs gemaaktHet H. C. B.-elftal tegen de Flamingo's; Ons cricketprobleem. Kanovaren en kanovaren zs ook twee. Je kunt het ook doen in stroomversnellingenmaar deze sportsman had te aanvaarden, dat hij een seconde na deze opname omsloeg. Het is duidelijkdat hij er al op rekent. Het „all-stars"-team van de American League heeft gevoetbald tegen het Schotsche elftal, dat door de Vereenigde Staten tourt. Het was 80 graden in de schaduw, doch des ondanks waren er 25.000 zeer luidruchtige toeschouwers aanwezig, die hun aandacht ver deelden tusschen het eten van apenootjes en het spel. De -match werd gespeeld op een rugby-terrein, waarop zooals een ieder wel eeps in de bioscoop heeft gezien vele hori zontale strepen over het middenveld waren getrokken (de z.g. „diamond"), zoodat de Schotsche spelers, die aan „ruiten" gewoon zijn, lichtelijk in de war raakten. Zij meen- ren wellicht, dat van hen het dansen van een „hornpipe" verwacht werd, doch dit bleek achteraf toch niet het geval te zijn. De grenslijnen ontbraken, waardoor zoo nu en dan een speler een bal, die anderhalven Meter „out" was, rustig kon meenemen. De scheidsrechter droeg hetzelfde costuum als de Amerikaansche spelers met dit verschil, dat hij een witte motorkap op -had, doch dit on- derscheidingsteeken was niet duidelijk ge noeg om te verhinderen dat hem herhaal delijk de bal werd toegespeeld. De Yankees speelden beter dan .verwacht werd en als de Schotsche defensie, waarin Ca- vrabine, die ook tegen Nederland te Amster dam uitkwam, niet zoo uitstekend op dreef was geweest, waren de touristen er niet met een 11-gelijk spel afgekomen. De Ameri kanen speelden als goede amateurs, met uit zondering van hun doelman Chesney, die in iedere Engelsche League-club een plaats zou vinden. Hij is twee meter lang en heeft handen als soepborden, dus met recht: mijn neefje uit Amerika. De Engelschman is zeer bijgeloovig, wat ook in de sport meermalen tot uiting komt. Daar om is het te verklaren, dat de kampioen jockey Gordon Richards reeds thans als de rijder van den Derby-winnaar van 1940 wordt gedoodverfd, mitshij het zadel mag ge bruiken, dat Cameronian, het paard, dat in 1931 zegevierde, te Epsom droeg. Cameronian werd destijds gereden door Freddie Fox, die vier jaar later een tweede Derby-succes op Bahram boekte. Toen deze jockey zich eenigen tijd later terugtrok, vond hij het ongepast, het door hem bij zijn twee overwinningen voor „het blauwe lint" ge bruikte zadel zonder meer af te danken en op zolder op te bergen. Hij vertelde de geschiede nis aan zijn collega Douglas Smith en na tuurlijk was deze niet eerder tevreden, voor dat Fox hem het gelukbrengende zadel had verkocht. Nu moest de broer van Smith in de, enkele weken geleden, gehouden Derby Blue Peter rijden en bekend zijnde met het bezit van Douglas, vroeg hij dezen om hem het zadel te leenen. Is het wonder dat Blue Peter als eerste de finish bereikte? Nu wil het toeval, dat Gordon Richards nog nimmer een Derby heeft gewonnen, ofschoon hij al ettelijke jaren den titel van kampioen jockey draagt. Wat was dus logischer dan dat hij met Douglas Smit een afspraak voor het volgende jaar maakte? Het moet nu al raar loopen, als Richards' paard in de Derby niet het eerste door de finish gaat. In het programma voor den Olympischen dag heeft de heer D. J. Couvee het een en ander geschreven over de training van-paar den. voor de Olympische Ruiterspelen. Deze bestaan uit een springconcours, een dressuur - proef en een samengestelde wedstrijd. Voor elk dier wedstrijden is een verschil lend type paard noodig en dikwijls blijkt eerst na geruimen tijd van voorbereiding, dat het gekozen dier ongeschikt is. Ongeveer anderhalf jaar vóór de Spelen worden voor de dan beschikbare ruiters en paarden door den Nederlandschen Hippi- schen Sportbond in samenwerking met an dere vereenigingen volgens een opklimmend programma verschillende oefeningen uitge schreven. Deze dienen om de paarden te pro- beeren, de eigenlijke training blijft in han den van den ruiter. Bij deze oefeningen en proeven worden de minder geschikte combinaties van paard en ruiter uitgeschakeld en niet meer voor volgen de wedstrijden aangewezen, zoodat ten slotte het twee- of drievoudige van de sterkte der uit te zenden équipe overblijft. Later volgt na een samengestelden wedstrijd de eindselectie, waarna de uitverkorenen en een even sterke reserve doorgaan om het uithoudingsvermogen te verhoogen en verbetering te brengen in de dressuur of het nemen van hindernissen. Zoo mogelijk wor den ruiters en paarden gedurende de laatste zes of acht weken te Amersfoort bij elkaar gebracht om onder leiding van den directeur der Rijschool de fijne puntjes bij te schaven. De ruiter is gedurende de training verplicht zijn paard voortdurend te observeeren, ook op stal. De verzorging van het dier eischt zeer veel aandacht en mag niet uitsluitend aan den oppasser worden overgelaten. De bekende Yorkshire-cricketer Herbert Sutcliffe, die enkele dagen geleden voor de 21e achtereenvolgende maal de duizend runs in één seizoen vol maakte, heeft bij elkaar in eerste klasse-cricket meer dan 50.000 runs gescoord. Hij is niet de eenige, die dit feit heeft volbracht, maar hij heeft er veel minder jaren voor noodig gehad dan de vijf anderen. Sutcliffe toch bereikte de 50.000 in 20 jaar; Jack Hobbs in 29, Hendren en Mead in 31, Dr. W. G. Grace en Frank Woolley in 32 jaar De Yorkshireman scoorde deze runs in En geland, Australië, Zuid-Afrika en Jamaica. Zaterdag a.s. speelt het elftal van den Haarlemschen Cricket Bond aan de Span jaardslaan zijn j aarlij kschen wedstrijd tegen 4e Flamingo's. In tegenstelling met vorige, wedstrijden is de match.ditmaal op een datum wastgesteld, die', ver genoeg van den aanvang van het seizoen' verwijderd ligt, zoodat de H. C. B.-spelers althans de gelegenheid hebben gehad in de competitie hun vorm te vinden. Als de Flamingo's nu ook nog maar willen bedenken, dat ze niet met een veel te sterk elftal moeten komen, dan kunnen de toe schouwers van een interessante en wellicht spannende match getuige zijn, wat de propa gandistische waarde meer zou ten goede ko men dan de eenzijdige vertooningen van de laatste jaren. Het H. C. B.-elftal is als volgt samengesteld: Drs. W. F. Bok (aanvoerder), A. J. de Haan, J. Reus (allen Rood en Wit), H. Zonneveld, G. van Musscher, A. van Roon, (allen R.C.H.) G. Langeraar, C. Feitz, J. Jacobs (allen C. V. H.), W. Peschar (Haarlem) en G. Kesting (Bloemendaal). De mogelijkheid bestaat, dat besloten zal worden om „twelve a side" te spelen. Wederom heeft het cricket-probleempje aanleiding gegeven tot vele tegenstrijdige meeningen. De vraag luidde aldus: Jansen slaat een bal enkele meters recht voor zich uit op de pitch en roept zijn partner voor een gewaagde run. Een fielder komt echter snel toeloopen en Jansen, ziende dat hij te onvoor zichtig is geweest, keert tereug. Doch bij het terugloopen trapt hij den bal tegen zijn wicket aan, zoodat dit gebroken wordt, voor hij we der binnen zijn crease is. Antwoord: Natuurlijk is Jansen uit en wel: gebowld. Hij is niet run out, omdat de bal door geen fielder is aangeraakt; hij is ook niet „hit wicket" want de bal en niet hijzelf of zijn bat deed de bails vallen. En van „obstruc ting the field" is oog geen sprake. Er zij aan herinnerd, dat „played on" in het scoring- boek gewoon als „bowled" wordt genoteerd. CRICKET IN ENGELAND. West-Indië wint met innings en 60 runs van Lincolnshire. Verity bowlt 14 voor 68 tegen Glamorgan. De West-Indiërs 363 wonnen met innings en 60 runs van Lincolnshire 120 en 183. Yorkshire behaalde een snelle inningsoverwin ning op Glamorgan dat in de eerste in nings 168 bijeensloeg en in de 2de slechts tot 65 kwam. Het was een wicket waarop Verity in zijn element bleek te zijn, want de vermaarde Yorkshire-bowler veroverde met zijn spinners in totaal 14 wickets voor 68 rans. Yorkshire scoorde 328, waarvan Hutton 144 not out. Judge was in den aanval van Glamorgan met 875 een succesvol bowler. Gloucestershire 183 en 107—0 behaalde even eens in twee dagen een gemakkelijke zege op Cambridge University 121166 (Sinfield 5—44, Cranfield 555). Cranfield nam in dezen wedstrijd in totaal 10 wickets voor 88 runs. De stand van de overige wedstrijden is: Derbyshire 197 (Smith 564) en 80 tegen Leicestershire 126 en 124, zoodat Derbyshire Vrijdagmorgen nog slechts 46 runs behoeft te maken om de match te winnen. O'Conner scoorde wederom een fraaie 122 uit 273 voor Essex tegen Hampshire 329 (Hill 74, Pothe- cary 75). Sussex 413 (Bartlett 114, James Langridge 96), Butler 6127 tegen Notts 198 (Harris 100). Notts dat de follow-on kreeg scoorde in de 2de innings 783. So merset 145 en 129 tegen Kent 176 (Andrews 756) Worcesterhire 69 en 1384 tegen Lancashire 2366 (gesloten) ZWEMMEN JOPIE WAALBERG WINT THANS VAN DORIS STOREY. Donderdagavond is Jo Waalberg wederom tegen de Engelsche schoolslagzwemster Doris Storey uitgekomen op de 200 yards schoolslag. Moest zij Woensdag in Doris Storey haar meerdere erkennen, gisteravond nam zij re vanche en tikte met 1,4 seconde voorsprong op de Engelsche als eerste aan. Jo Waalberg maakte een tijd van 2 min. 44 sec., terwijl Doris Storey 2 min. 45.4 sec. noteerde. KORFBAL Kon. Ned. Korfbalbond. Wedstrijden voor Zondag. Voor den Zilveren Bal worden Zondag te Amsterdam de halve- en eindwedstrijd ge speeld op het veld van Landlust. Elke wedstrijd duur twee maal dertig minu ten met tien minuten rust. In den halven strijd komen uit D.E.D. en Amstelodanum en Nieuw Flora en D.T.V. 2. De winnaars spelen tegen elkaar in den eind- wedstrijd. Er wordt te drie uur begonnen. Haarlemsche Korfbalbond. De adspiranten-wedstrijden. Voor Zaterdagmiddag zijn de volgende ad spiranten-wedstrijden vastgesteld: 3e klasse: Meerlebosch bAnimo Ready, Meerlebosch c Animo Ready b. Voor dè nacompetitie afdeeling A wordt ge speeld Sport Vereent aHaarlem a en voor B Aurora b—Haarlem a Kampioenen. Meerlebosch en Aurora 2 van de adspirant- afdeeling B promoveeren naar de eerste klasse, Oosterkwartier 6 naar de tweede klasse van den Haarlemsche Korrfbalbond. Jaarvergadering H.K.C. „Haarlem". De jaarvergadering van de H..K.C. Haarlem wordt Donderdag 29 Juni gehouden Behalve de gebruikelijke agenda-pun ten heeft de ver kiezing van drie bestuursleden plaats en wordt het zomerprogramma vastgesteld. OOSTERKARTTER 4 WINT VAN WATERVLIET Op het terrein van Aurora heeft Ooster kwartier 4 na verlenging van Watervliet 1 gewonnen in den eindstrijd om den Stads- Editiebeker. Daardoor heeft Oosterkwartier dus weer voor een jaar beslag op dezen beker ge legd. Het was een spannenden wedstrijd waar in Oosterkwartier 4 een 3-0 achterstand ten slotte in een overwinning wist om te zetten. TAFELTENNIS. Bekende tafeltennissers bij „Het Oosterkwartier". Bovengenoemde vereeniging organiseert Zondag 25 Juni een propaganda-invitatie- tournooi in haar cubgebouw aan de Zomer- vaart. Voor dit tournooi zijn uitgenoodigd de sterkste Haarlemsche spelers en de Nationale kampioen C. du Buy, die de uitnoodiging aan vaard hebbén. VAN DE WEEK Drs. W. F. Bok over het scheidsrechteren hij cricketwedstrijden. Wellicht meer dan bij andere sporten is een deskundige rechtspraak bij cricket een eerste vereischte. Het spel staat of valt met de juiste naleving van het reglement, dat zeer zeker niet eenvoudig is en dat daarom in den loop der ja ren door het wetgevend lichaam, de M.C.C., op verschillende punten nader werd toegelicht. Er bestaat een uitgebreide cricket-litteratuur; het gedeelte er van, dat aan de rechtspraak bij het spel is gewijd, is echter betrekkelijk klein. Daarom voorziet het onlangs door Drs. W. F. Bok op uitnoodiging van de Propaganda-com- missie van den N.C.B. geschreven boekje over het scheidsrechteren (nummer 7 van de Groene Krekelserie) in een lang gevoelde be hoefte. De schrijver im. mers heeft jarenlange ervaring in het leiden van eerste klasse en in ternationale matches, een taak, die hij tot al- gemeene tevredenheid verricht. We zijn eens met den heer Bok, die voorzitter is van de Scheidsrech. ters-Commissie van den N.C.B. gaan praten. Hij vertelde ons het vol gende: Drs. W. F. BOK. De jeugd te Zandvoort had onlangs dit Londensche voorbeeld op de nieuw aangelegde baan in onze badplaats wat graag willen na volgen. Welke jongen kan niet met een zeep kist, kinderwagenwieltjes en nog een paar instrumenten een auto maken en welke zou niet enthousiast zijn voor een race. Jammer dat hieraan niet is gedacht. ,De Scheidsrechters-Commissie werd in 1937 door het Bondsbestuur ingesteld, dank zij voor al het initiatief van den heer F. Ruychaver. Die instelling was te meer urgent, daar bij het over- groote deel der clubs geen vaste umpires wa ren, tot wanhoop van de aanvoerders, die op ongelegen momenten scheidsrechters moesten zoeken. Veelal moest hij dan zijn toevlucht ne men tot spelers, die niet aan bat waren; deze konden dan niet weigeren, maar wilden er toch zoo gauw mogelijk weer van af, daar zij alle kans liepen zich de niet steeds welwillende cri- tiek van vijand en ook van vriend op den hals te halen. Zij vervulden de arbitrale functie kort en on gaarne en daarom niet geconcentreerd. Deze concentratie, gevoegd bij goed hooren en zien en snel decideeren zijn de voornaamste kenmerken van een goeden umpire. Daarin ligt mede op gesloten, dat zooveel mogelijk gestreefd moet worden naar het aanstellen van neutrale scheids rechters en men is thans zoo ver, dat de com missie daarover voor de eerste klasse- en voor sommige wedstrijden van de overgangsklasse de beschikking heeft. De animo moet volgens mijn meening vooral onder oud-spelers aangewakkerd worden. Deze hebben vaak het idee, dat ze er niet genoeg van weten, daarom heb ik het boekje geschreven en houd ik lezingen om dit minderwaardigheidsge voel te overwinnen. De scheidsrechters-commis- sie staat de gegadigden met raad en daad bij. „De lijst telt momenteel ongeveer 15 arbiters, enkelen daarvan zijn ook actief speler en zij kunnen dus alleen fungeeren, als ze zelf geen wedstrijd hebben, want spelen gaat natuurlijk voor. „Het peil is nog niet zoo goed als ik zou wen- schen, maar toch hebben we. verleden jaar de voldoening gehad, dat de, captain van de M.C.C., Major Stanyforth, bij het officieele diner ter ge legenheid van het H.C.C.-jubileum verklaarde, dat cricket in Holland erg meeviel en wat hij niet verwacht had dat de rechtspraak aan zienlijk beter was dan bij overeenkomstige mat ches in Engeland. „Routine is een zeer voorname factor, vooral bij den l.b.w.-regel, dien ik echter niet de moei lijkste vind, hetgeen vele kenners van het spel zal verbazen. Het beoordeelen van een spannend stump- of run out-geval is veel moeilijker, daar niet zelden bij een run out de wicketkeeper in den weg staat. De meeste arbitrale fouten wor den gemaakt door een batsman als gestumpt uit te geven, nadat de wicket-keeper den bal heeft gegrepen, voor deze het wicket is gepasseerd: door het te laat roepen van „no-balls" en door een bal te snel als „wide" te kwalificeeren. „De l.b.w.-regel houdt natuurlijk altijd zijn eigenaardige moeilijkheden; niet zelden worden deze verzwaard, doordat de batsman en de bowler maar al te gauw klaar staan om een een. zijdige meening te geven, wat voor minder ge routineerde umpires bezwaren oplevert. Men moet zich daar echter niets van aan trekken, want geen van beiden is bevoegd om er over te oordeelen, de bowler niet, omdat hij in zijn actie is, terwijl hij het geval waarneemt en de bats man niet, omdat, als hij den bal goed had be oordeeld, deze wel op het bat in plaats van tegen het been was gekomen. In lager cricket wordt veel te snel uit gegeven. „Ook een vang achter het wicket geeft veelal moeilijkheden; men zegt in het algemeen, dat alleen mag worden „uit" gegeven, als men het contact van bat en bal hoort en de afwijking ziet. Dit is volgens mij onjuist, want als de bowler met een sterken wind mee bowlt, is het best mogelijk, dat men den „tik" niet hoort, terwijl als de wicketkeeper op snellere bowlers dicht achter de palen zit, de afwijking bijna niet kan worden waargenomen. Echter misken ik de waarde van deze hulpmiddelen geenszins. „Uit het bovenstaande blijkt duidelijk, dat de taak van den umpire belangrijk is, immers zelfs in langdurige testmatches kan één enkele beslis sing den loop van het spel volkomen wijzigen. „Aanvoerders, die niet de beschikking hebben over officieele umpires, zou ik met klem willen aanraden, zeer zorgvuldig te werk te gaan bij de keuze van scheidsrechters". HANDBAL. RAPIDITAS TEGEN LIJNDEN. De G. V. Lynden organiseert ter viering van haar 25-jarig jubileum Zondag 25 Juni een sportdag. Een gevarieerd programma is sa mengesteld De Haarlemsche handbalclub Ra- piditas is uitgenoodigd een wedstrijd tegen Lijnden té spelèn CRICKET. Flamingo's tegen H. C. B.-elftal. Zaterdagmiddag te 2 uur spelen op het Rood en Wit-veld de elftallen van den Haarlem schen Cricket Bond en de Flamingo's tegen elkaar. De opstelling is: H.C.B.-elftal: Drs. W. F. Bok, P. de Lugt, J. Reus, H. Zonneveld, G. van Musscher, A. van Roon, G. Langelaar, C. Feite, J. Jacobs, C'. Peschar, L. van der Mey en J. Berendsen. Flamingo: Mr. F. A. Davidson. Jhr. J. v. d. Bosch, E. J. A. Schil), A. v. d. Togt, A. van Baasbank, Edesheim, C. C. van Rijn, mr. J. Koeleman, mr. A. F. van Manen, Mr. A. H. v. d. Berg, S. Ruichaver, Jhr. H. B. van Tets of mr. B. Davidsoa. Wandelaars in de Sportweek. Een stertocht over 20 K.M. Nog slechts korten tijd is de inschrijving opengesteld voor deelnemers (sters) aan den sterwandeltocht die tij dens de Sportweek gehouden wordt. De sub-comanissie voor de wandelsport vestigt er ech ter de aandacht op, dat aan dezen ster tocht slechts kan worden deelgenomen door dames en heeren die den leeftijd van zestien jaar reeds bereikt hebben. Jonge ren kunnen dus niet aan dezen stertocht meedoen. De gelegenheid voor inschrijving is openge steld voor vereenigingsgroepen, koi-psen en individueelen. Na 't volbrengen van den tocht krijgt iedere (n) deelnemer (ster) een aardige herinnering aan deze Sportweek. Voor deelnemenden uit Haarlem, Heem stede, Bloemendaal, Overveen en Santpoort is een parcours vastgesteld met als start café „Dreefzicht", waar Zondagmorgen 9 Juli van tien uur tot half elf vertrokken wordt. Het inschrijfgeld is zeer laag gehouden, teneinde een groote deelneming te verzeke ren. Inlichtingen voor dezen stertocht worden gaarne verstrekt door H. H. Winters,, Jan Ha ringstraat 101 en H. F. Kooien, Eikenstraat 60. De inschrijvingen moeten zoo spoedig mo gelijk geschieden bij P. J. Janbroers, Dr. Schaepmanstraat 67 te Haarlem. VOETBAL. NOORWEGEN VERLIEST VAN DUITSCHLAND Donderdagavond is te Oslo de landenwed- strijd Noorwegen—Duitsc'nland gespeeld, welke ontmoeting door Duitschland met 4—0 werd gewonnen, nadat de rust was ingegaan mét een 10-voorsprong. VAN MIJN HARDT, Bij apothekers en drogisten, koker 12 st. 50 ct. - doosje 6 st. 30 ct (Adv. Ingez. Med.) EXAMENS Academische Opleiding. HAARLEM, Vrijdag. aan de Gem. Universiteit te Am sterdam voor het eerste gedeelte van het candidaatexamen geneeskunde: A. Alleman, C. J. Baars, S. Berrefclouw, R. Bloemgarie, C. W. Böttger, J. de Bruin, J. ter Burg, K. Bijlsma, R. S. ten Cate, L. A. Cats, mej. A. van Calsem, B. Dalhuysen, A. van Dantzig, A. A. M. Dj elan tik, H. J. Döll, mej. E. C. Enge lenberg, S. Frenkel, J. W. Fortuin, D. Gaasbeek D. Gorter, W. Ch. Götte, K. B. R. P. Groeger, mej. H. de Groot, N. J. van Hazel, R. M. v. d Heide, L. J. Heilborn, D. Held, G. J. Heringa, mej. J. Holdert, R. Kalff, F. Kampstra, J. Koene, C. G. Kroes, mej. B. Kroon, mej. Oh. de Kruyff, E. Kuipers, G. A. Ladee, S. A. de Lange, J. Leyns, T. D. Liem, mej. E. N. Lim, G. van Maanen, J. v. d. Meer, K. J. M. Heuwese R. Middelberg, A. C. M. J. Mostart, P. Ph. Nieuwenhuis, P. Peereboom, J. Poiesz, P. Proost,, L. Roegholt, G. de Rooy, A. J. Ros kam, J. O. van Rossum, E. W. K. Rcevekamp, S. H. Rudelsheim, C. A. Th. Ruifrok, C. W. Setzpfand, E. M. van Soest, J. K. Steinmetz, R. R. J. Strobos, F. J. Struik, R. W. Stijn, G. Taams, K. I. Tan, G. C. M. G. Verstraelen. A. H. de Vries, mej. J. de Weerdt, D. J. v. d. Wilk, L. van Woerden, L. Woltring, mej. H. Wijgand, H. Zandbergen en L, Zwaap. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: „Groepsadaptatlemetin- gen", mevr. H. H. Voet—Morgendcrff geb. te Arnhem. Triniteits Lyceum te Haarlem. Afd. Gymnasium. Na verlengd examen zijn nog geslaagd voor diploma A: K. J. Bekkers, J. M. H. Janssen, H. W. J. Kuipers; voor di ploma B: A. R. M. Hueber en A. P. J. Vreeburg. Van de elf candidaten slaagden er tien. UITSLAG VEILING. HAARLEM, Vrijdag. Uitslag der verkooping gehouden in het Verkooplokaal Notarishuis op Donderdag avond. aan de Coornhertstraat no. 35, groot 1 are, aan de Coornhertstraat No. 34, groot 1 are, 54 centiaren, f 4375. H. Visser q.q. Het huis met erf en tuin gelegen te Haarlem aan de Kleverparkstraat no. 14, met vrije uit gang aan de Brederodestraat, groot 1 are, 38 centiaren f 4825. G. A. Brongers. Het huis met erf en tuin gelegen te Haarlem aan de Emmakade no. 53, groot 1 are, 23 cen tiaren f 5200. P. J. v. Empelen. Het huis met erf, voor- en achtertuin met schuur te Overveen, gemeente Bloemendaal, aan de Waldeck Pyrmontlaan no. 8, hoek Oranje Nassaulaan. groot 3 aren, 13 centiaren f 5600. J. Vooren. Het heerenhuis genaamd „Cornelia" met voor- en achtertuin, schuur en erf, alsmede recht van uitgang naar den Bronsteeweg, te Heemstede aan den Bronsteeweg no. 46. groot 2 aren. 88 centiaren f 5500 G. J. Smit q.q. Het heerenhuis met erf en tuin te Haarlem aan den Klevernarkweg no. 33, groot 1 are, 81 centiaren, f 6350. H. Smolenaars. Een winkel- en woonhuis met erf te Haar lem aan de Ursulastraat no. 11. groot 88 cen tiaren f 925. J. Heuperman q.q. Het winkel- en woonhuis met erf te Haar lem aan de Gedempte Voldersgracht no. 8, groot 94 centiaren f 3255. J. VooTen. Het woonhuis met erf te Haarlem aan de Rnychaverstraat no. 3. groot 1 are. 3 centiaren, f 3650. C. F. Verhooy. Het woonhuis met erf te Haarlem aan de Fendrachtstraat no. 36, groot 80 centiaren f 3100. J. Hoopen. Een woonhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Spaanschevaartstraat no. 1, groot 68 centiaren f 3020. D. P. Lodder.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7