Gen matte of gebruinde teint staat altijd Charmant Het afscheid van Ds. J. D. van Calcar. Treffende plechtigheid in de Doopsgezinde Kerk. Na haar 33 lange jaren al.s haar geestelijken leidsman te hebben gediend heeft Ds. J. D. van Calcar afscheid genomen als predikant van de Doopsgezinde Gemeente. Met een een voudig en van hart tot hart gesproken af scheidswoord is Ds. van Caicar heengegaan zooals hij 33 jaaf geleden kwam: blijmoedig. Een stampvolle kerk heeft deze afscheidspre- aikatis beluisterd. Onder de toehoorders was ook Ds. Vis van Texel, de opvolger van Ds. van Calcar. In een korte inleiding zei Ds. van Calcar dat thans de laatste hand gelegd wordt aan een lang hoofdstuk van zijn levensboek. Er is maar één slotwoord mogelijk, slechts één op lossing: ..Hem zij de eer en de heerlijkheid in alle eeuwigheid. Dat bevredigende slot wilde spr. zoeken in den aanhef van Psalm 103: „Loof den Heer, mijn ziel", omdat Hij heel den weg heeft geleid. Ds. Van Calcar herinnerde zich, hoe hij bij zijn intrede als tekst had gekozen het toen misschien wat zonderling klinkende woord: „Uw Koninkrijk kome". Dat was eigenlijk het woord van een kind, dat was gaan verlangen naar het „wondere ambt". En nu, na zoovele jaren zou spr. nog met dezelfde bede willen eindigen, maar ze klinkt nu zooveel dieper. Het zijn jaren van levenservaring geweest, van menschen leeren kennen en verstaan en lee- ren verstaan hoe de mensch zonder evangelie door het leven gaat als een bedelaar. Ds. van Calcar. voortgaande, herinnerde zich, hoe de idealist, die meende alles te kun- i nen," steeds kleiner werd, tegelijk met het grooter worden van Hem, die hem geroepen heeft. Heel dat idealisme zou verzinken zon der die Eéne. „Gods'weldaden zijn geweest, de verdieping van mijn levensroeping", aldus spr. „In het licht van het woord van Christus „Ik zal u tot visschers van menschen maken", sluit ik mijn taak als dominé cn mijn arbeids veld onder u. dat mij lief was, af". Dieper ging de predikant hierna in op het persoonlijk element in het herderlijk ambt. Dat is immers de moeilijkste, maar ook de mooiste zijde, die liefde brengt en wekt. Christus volgen is doen, wat de hand vindt om te doen. Dan wordt het leven voller en dat is dan ook de waarde en de vreugde van mijn ambt geworden. Christus en zijn evangelie in de persoonlijke verhouding, dat gaf ontzaglijke vriendschap. Geven en ontvangen is de oplossing. Het won dere ambt is eigenlijk eenvoudig, aldus Ds. van Calcar. Heb God lief boven alles en uw naaste als uzelf. De gemeente dienen, daar lag de roeping. Dat is moeilijk, want die Ge meente is niet te dwingen door den enkeling. Daar staat men soms machteloos tegenover. Spr. denkt aan den groei, aan de nieuwe kerk, die moest komen en aan hoe die Ge meente zich haar kracht bewust werd. Spr. heeft hier een levende gemeente mogen die nen en daarom welt het oude Psalmenwoord op: „Loof. mijn ziel, den Heer" Het is de erkenning van God om het pasto rale werk, om den dienst in de Gemeente en om de plaats waar die Gemeente stond. Spr. moet nu ook afscheid nemen van Be verwijk, dat 33 jaar geleden zoovéél anders was dan nu. Maar het oude leeft voort in het hart, in deze kerk en in de Gemeente. Die éénheid van de Gemeente is het kenmerk, daarmee valt of staat zij. Wanneer zij die een heid los zou,,' laten, zou haar reden van be staan verloren gaan. Ondanks alle muren en grenzen die ont stonden is de mensch dezelfde en overal is God. Spr. staat nog ongewond en rechtop in het Evangelie, want er was de blijdschap van dat Evangelie. Trouw zou spr. de herinneringen bewaren. Er zijn menschen, die schrik hebben voor den levensavond. Daarom? Als de avond komt zal het licht zijn in Christus, in ge meenschap met den Vader. De scheidende predikant richtte vervolgens een afscheidswoord tot den kerkeraad. De herinneringen aan den kerkeraad zullen een zegen zijn. Daarna volgde een treffend af scheidswoord tot koster en kosteres, organist en orgeltrapper, het Doopsgezind Zangkoor, de Vereenigde Zangers, de commissie voor de gemeentedagen en de afdeeling van de zen ding. Tenslotte werden op verzoek van spr. twee verzén gezongen van Gezang 60. Namens den kerkeraad sprak de heer N. Luyt den scheidenden leeraar toe. „Er gaat een beste en vertrouwde vriend van ons heen", aldus de heer Luyt, „maar er is plaats voor veel dankbaarheid omdat wij zooveel liefde mochten ondervinden. Zooals uw naam aan een van de vaste goederen van de kerk werd verbonden, zoo zal de herinne ring aan een allerbesten vriend blijven voort leven. U hebt ons geleerd van geloof, hoop en liefde, maar boven alles uit is er de liefde, Op de voor ons nog onbekende bladen van het nieuwe hoofdstuk van uw levensboek zal als eerste woord geschreven staan: „Ik strooi de een bloem Dank voor alles, voor de liefde en voor het werk. Ons laaste woord is een „tot weerziens". God geve u nog een lang lever De Gemeente zong den predikant staande de zegenbede toe, waarna Ds. van Calcar deze treffende afscheidsplechtigheid, die velen diep ontroerde, met gebed sloot. Mooie opbrengst van de Nazorg-collecte. De jaarlijksche Nazorgcollecte, welke Zater dag in onze gemeente werd gehouden, heeft het mooie bedrag van f 238.72 opgebracht. Vorig jaar was de opbrengst f 209,54. Het bestuur van de plaatselijke afdeeling, die deze collecte verzorgde, verzoekt ons langs dezen weg dank te brengen aan degenen, die medegewerkt hebben ditmooie resultaat te bereiken. INLEVERING VACANTIEBONNEN. Op Vrijdagavond 30 Juni bestaat er van 7—8 uur In gebouw „Adrichcm" gelegenheid tot in levering van vacantiebonnen van de bouw vakarbeiders van den A.N.B. Alle bonnen moeten ingeleverd worden, daar zij nadien ongeldig zijn. COLLECTE VOOR DE T.B.C-BESTRIJDING. De collecte van de Nederlandsche Vereeni- ging tot bevordering der Belangen van T.B.C.- patiënten heeft f 34.55 opgebracht. De afdeeling Beverwijk dankt de collectan ten en -trices en in het bijzonder mej. Thaams en den heer Tromp, die deze collecte verzorg den. Hel iiieuwe N. A. S. B.-terrein geopend. Zondag is het nieuwe terrein van de afdee ling Beverwijk van den Nederlandschen Ar beiders Sportbond aan den Munnikenweg of ficieel geopend en ingebruik genomen. Mede dank zij het mooie weer bestond er voor do opening en het af te werken programma veel belangstelling. 's Morgens om 10 uur werd het terrein, dat door de leden zelf zoo goed mogelijk is ge egaliseerd, reeds door de jeugd in het bezit genomen. Met allerlei spelletjes werd het jeug dige volkje prettig bezig gehouden, zoodat de tijd als het ware omvioog. Na deze prettige uren voor de jeugd speelde het tweede elftal van de Zwaluwen tegen Achilles 2 uit Amster dam een voetbalwedstrijd, die in een 22 ge lijk spel eindigde. Na afloop van dezen wedstrijd vond de of ficieele opening plaats. Groot was de belang stelling toen de voorzitter van den N.A.S.B., de heer W. Onstenk. een kort welkomstwoord sprak, waarin hij zijn vreugde uitsprak over de flinke belangstelling. De heer W. van Dok, wethouder van Open bare Werken, herinnerde hierna aan de korte spanne tijds, binnen welke de N.A.S.B. weer naar een ander terrein moest verhuizen. De moed om aan de opening van dit terrein een feestelijk karakter te geven getuigt van de blijmoedigheid van de N.A.S.B.'ers. Want om eerst van woesten duingrond een goed terrein te maken en om daarna binnen twee jaar weer met dezelfde bescheiden hulpmiddelen een koeienweide bespeelbaar te maken, is nu juist niet zoo prettig. Het gemeentebestuur was echter niet in de gelegenheid om een speel terrein voor goed ter beschikking te geven aan den N.A.S.B., doch was direct bereid om in den nood tijdelijk te voorzien door dit terrein ter beschikking te stellen. In andere landen wordt de jeugdbeweging aan de overheid opgelegd, doch het stemt tot verheugenis, dat in ons land de jongens en meisjes in de gelegenheid zijn naar eigen levensbeschouwing te streven, De Arbeiderssportbond beschikt niet over de middelen van de beter gesitueerden en daar om is het van groot belang, dat er meer be langstelling komt. Spr hoopte, dat dit nieuwe terrein een basis zou zijn om de organisatie uit te bouwen, een basis ook voor den groei van de Arbeiderssport. De heer Van Dok besloot zijn openingsspeech met den wensch uit te spreken, dat het be zwaar, verbonden aan een derde verhuizing opgeheven zou worden. De heer W. Onstenk dankte den heer Van Dok hartelijk voor zijn woorden en sprak voorts een propagandistisch woord, waarin hij het doel van den N.A.S.B. uiteenzette. Spr. bracht aan het einde van zijn kern achtig woord dank aan B. en W. en den direc teur van Openbare Werken, voor de onder vonden medewerking. Verder dankte spr. nog de heeren Berghuis, Stadt en Schweitzer en allen, die medegewerkt hadden om het ter rein in orde te makeh. De voorzitter van het district, de heer Vos, uitte zijn waardeering voor hetgeen hier tot stand was gebracht en deed een beroep op de aanwezigen om den N.A.S.B. zooveel mogelijk te steunen. Spr. hoopte, dat de afdeeling Be verwijk een groote kracht zou worden in de sociaal-democratische samenleving. De heer P. de Bie bood hierna namens den S-B.B. en de daarbij aangesloten organisaties zijn gelukwenschen aan, benevens eenige wel kome geschenken in geld. De voorzitter van de plaatselijke afdeeling van de V.A.R.A., de heer A. L. van Groningen, bood bij zijn felicitatie een aantal koppen en schotels aan en hoopte, dat hiervan een druk gebruik gemaakt zou worden. Vervolgens sprak de voorzitter van de voet- balgroep, de heer De Reuver, die op duidelijke wijze de verdiensten van den heer Berghuis in het licht stelde. Verder bracht hij dank aan het afdeelingsbestuur. Nadat nog een clubvlag was aangeboden werd het programma verder afgewerkt. Na een demonstratie paardspringen door de turngroep, werd de eerste helft van den hoofd schotel van het programma, de voetbalwed strijd Zwaluwen—R.O.D.A. (Hilversum) ge speeld. Door goed werk van de Zwaluwenver- dediging en van den doelman van de bezoe kers werd aan beide zijden niet gescoord, zoo dat de rust kwam met blanken stand. In de pauze van dezen wedstrijd werden door de dames van de turngroep oefeningen aan de ringen te zien gegeven, terwijl de heeren aan het hoogrek hun prestaties toonden. In de tweede helft van den voetbalwedstrijd namen de Zwaluwen reeds na eenige minuten de leiding door een goed schot van den rechts buiten Gerrits. De vreugde was echter van korten duur, daar R.O.D.A. spoedig gelijk maakte en zelfs de leiding nam met 2—1. On danks vele pogingen van de Zwaluwen, die echter veel kansen misten, bleef de voorsprong van de bezoekers gehandhaafd. BELANGSTELLING VOOR DEN PROEFTUIN. Van de gelegenheid om den proeftuin van aardbeien te bezichtigen is een vrij druk ge bruik gemaakt. Met groote belangstelling heb ben de tuinders kennis genomen van de reeds bereikte, zeer mooie resultaten. De wachtgeldregeling baart zorgen. Toestand van onzekerheid ontstaan. Bij de behandeling in de raadsvergadering van 17 April jJ. van het door B. en W. aange boden ontwerp-ambtenarenreglement besloot de Raad. de daarin opgenomen wachtgeld regeling niet te aanvaarden en het reglement, overigens met een kleine wijziging, vast te stellen met weglating van de wachtgeldrege ling. De door B. en W. in navolging van de Rijksregeling, voorgestelde onderscheiding in z.g. lang en kort wachtgeld, kon in den Raad niet voldoende instemming vinden. Artikel 72 van het ontwerp van B. cn W. werd in dien zin gewijzigd, dat het wachtgeld bij afzon derlijke verordening zal worden geregeld. De terzake bestaande verordeningen van de voormalige gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin zouden worden gehandhaafd. Naar de meening van B. en W. is hiermede een toestand geschapen, welke geen bevredi ging kan schenken. Handhaving van twee op hetzelfde onderwerp betrekking hebbende verordeningen, die op de voornaamste punten van elkaar afwijken, is minder gewenscht. Bovendien is het zelfs de vraag of deze ver ordeningen toepassing zouden kunnen vinden ten aanzien van de na 1 Mei 1936 door de nieuwe gemeente in dienst genomen ambte naren, zoodat zou kunnen blijken, dat voor deze categorie van personeel een wachtgeld regeling geheel ontbreekt. Aan dezen toestand van onzekerheid behoort een einde te worden gemaakt door vaststelling van een nieuwe ver ordening. B. en W. ontvingen inmiddels van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken een schrij Amilda-crême, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 cent. 'Adv, ingez. Med.i ven, waarin Zijne Excellentie "er de aandacht op vestigt, dat de verordening der voormalige gemeente Beverwijk, voor wat betreft de per centages van het wachtgeld, gunstiger is dan de Rijkswachtgeldregeling. BÓveridien ont breekt daarin het z.g. korte wachtgeld, als ge regeld in het rijkswachtgeldenbesluit. Alhoe wel de regeling van voormalig;Beverwijk voor wat den diï.ur van het wachtgeld..betreft, voor sommige eategoeriëën van ambtenaren on gunstiger is, dan die van het Rijkswachtgeld, zal het, aldus- de Minister, aanbeveling ver dienen de gemeentelijke regeling aan die van het Rijk te conformeeren. B. en W. vonden hierin aanleiding, bij dc betrokken commissie van overleg aanhangig te maken het ontwerp eener wachtgeldveror dening, geheel gelijkluidend aan de bepalin gen welke zij aanvankelijk voorstelden op te nemen in het Ambtenarenreglement. Daarbij gingen zij uit van het standpunt, dat er geen reden bestaat tot het treffen van een rege ling, gunstiger dan die van 't Rijk. Bovendien zal zoodanige regeling, gelet op de door den Minister kenbaar gemaakte wenschen, naar alle waarschijnlijkheid door dezen niet wor den aanvaard. Doch afgezien daarvan en hierin lag voor B. en W. het voornaamste argument om te handelen zooals gedaan werd veronderstelden B. en W. de mogelijkheid, dat in de commissie van overleg een vorm zou worden gevonden welke tot een voor den Raad aannemelijke oplossing zou kunnen leiden en ook van de zijde van den Minister geen over wegende bezwaren zou ontmoeten. In deze verwachting zijn B. en W. teleurge steld. De commissie wil, alvorens nader in overleg te treden, worden ingelicht betreffen de de vraag, in hoeverre de Minister bereid is, op de kenbaar gemaakte wenschen terug te komen. De bezwaren der commissie richten de stukken tegen de voorgestelde onderschei ding in z.g. lang en kort wachtgeld; wanneer de bepalingen inzake het z.g. korte wachtgeld uit het ontwerp worclen verwijderd, is zij ge heel beverdigend. In deze omstandigheden meenen B. en W. het best tot een bevredigend resultaat te kun nen komen, door den Raad ter vaststelling aan te bieden, het ontwerp eener verorde ning met weglating van de bepalingen inzake het korte wachtgeld. Dit ontwerp heeft der halve volledig de instemming van de com missie van overleg en B. en W. verwachten, dat het ook in de raadsvergadering geen be denking zal ontmoeten. Nadat een verorde ning, overeenkomstig dit ontwerp zou zijn vastgesteld, zuilen B. en W. het den Minister doen toekomen onder mededeeling van de be zwaren welke door den Raad tegen het korte wachtgeld bestaan.. Mocht de Minister zonder meer niet bereid zijn. de verordening te aan vaarden. dan stellen B. en W. voor, met de commissie van overleg in onderhandeling te treden betreffende de vraag, in hoeverre aan de wenschen van den Minister kan worden tegemoet gekomen om daarna de noodige voorstellen bij den Raad in te dienen. Het gasbedrijf in den concurrentie strijd. Bovan jaarverbruik 1938 lager tarief. Bij verschillende gelegenheden is van de zijde van B. en W. gewezen op de concurrentie, welke het bedrijf bij den afzet van zijn pro duct ondervindt. Aangezien een doeltreffende prijspolitiek één van de middelen is,: welke in den concur rentiestrijd dienen te worden aangewend, heb ben B. en W. dit vraagstuk opnieuw in studie genomen. Bij overweging van de maatregelen, welke kunnen worden genomen om tot verhooging van den afzet te geraken, zijn B. en W. er van uitgegaan, dat de outillage van het bedrijf zoodanig is. dat de afzet met een aanzienlijk percentage kan worden verhoogd zonder dat dit andere kosten voor het bedrijf medebrengt dan die van inkoop van het gas. Anderzijds is gebleken, dat bij de verbruikers, althans bil sommige categorieën, wel een grooter behoefte bestaat, waarin het bedrijf zou kunnen voor zien, mits de levering kan plaats hebben tegen een met hun omstandigheden overeenkomen- den prijs. Teslotte dient in aanmerking te wor den genomen, dat een wijziging van de tarie ven niet mag gaan ten koste van de winst capaciteit van het bedrijf; de toestand der ge- meente-financiën laat niet toe, maatregelen te treffen welke de matige winsten van het bedrijf zouden aantasten. De vorenstaande overwegingen kunnen er toe leiden, de tarieven in dier voege te wijzi- zen dat de levering boven de door den verbrui ker over 1938 afgenomen hoeveelheid, ge schiedt tegen een lager tarief. De nieuwe tarieven. Deze gedachte is nader uitgewerkt in onder staand concept-besluit, dat den Raad ter vaststelling is aangeboden: I. vast te stellen de navolgende tarieven voor de levering van gas door het gemeente lijk gasbedrijf: Tarief A: 8 cent per M3; Tarief B: 6 cent per M3, voor een jaarver bruik van 120 tot 300 M3 met een maande- lljksch vastrecht van jaarverbruik 1938 x (86) 12. Tarief C: 5 cent per M3, voor een jaarver bruik van 300 tot 600 M3 met een maande- lijksch vastrecht van jaarverbruik 1938 x (8—5.) 12. Tarief D; 4 cent per M3, voor een jaarver bruik van 600 M3 of meer met 'n maandclijksch vastrecht van f 2, met dien verstande, dat het verbruik boven 200 M3 per maand berekend wordt a 3 cent per M3. Tarief E: 3 cent per M3 voor het gebruik van gas ten behoeve van de openbare verlichting. Tarief F: voor het gebruik van gas voor cen trale verwarming kan door den directeur, onder goedkeuring van Burgemeester en Wet houders, een speciaal tarief worden vastge steld. II. in te trekken het besluit van den Raad der voormalige gemeente Beverwijk dd. 16 Mei 1934, gewijzigd dd. 26 October d.a.v., tot vast stelling van tarieven voor het gasbedrijf. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Dinsdag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III; 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 1,2.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned,, 2.20 Keulen, 3.20 Parijs, 3.35 Deutschlandsender of diversen, 4.00 Radio P.T.T. Nord of diversen, 4.20 Keu len, 6.20 Parijs, 6.50 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.30 Pauze, 8.35 Parijs, 11.20 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen. 10.35 London Reg., 5.20 Parijs, 6.20 Nationaal programma, 6.45 London Reg., 7.05 Nationaal programma, 8.30 London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen. 11.05 London Reg., 12.20 Brussel Ned., 1.50 Natio naal programma, 2.35 London Reg., 4.20 Keu len, 6.20 London Reg., 7.05 Nationaal program ma, 8.20 London Reg., 10.00 Radio P.T.T. Nord of diversen, 10.20 London Reg. Jong-Hervorniden op den Assumburg. Lezing van Ds. Emmen. Zaterdag en Zondag hield de Haarlemsche. afdeeling van de Vereeniging van Jong-Her- vormden een week-end op slot Assumburg. Zaterdagavond hield ds. E. Emmen, Ned. Herv. predikant te Haarlem, een inleiding over het onderwerp „De kerk in de knel". Spr. her innerde aan de eerste christenen, die in de catacomben hun geloof beleden -en aan den tijd van de reformatie. Daaruit volgt de er kenning, dat de tijden, waarin de kerk in de knel zat, haar beste momenten waren. En als wij zien naar de christelijke ketrk in Rus land en in Duitschiand dan begrijpen we, dat ook wij zoo'n moment beleven. Sprekende over den toestand van de kerk zeide Ds. Em men, deze te willen toetsen aan den toestand van onze vaderlandsche kerk, omdat deze een deel uitmaakt van de Christelijke kerk. De kerk zit wérkelijk in de -knel. Denken we alleen maai- aan de financieele moeilijkheden, waardoor er zooveel werk moet blijven liggen. Ook het feit, dat het aantal gedoopten en personen, die belijdenis doen, schrikbarend terugloopt is op zich zelf al zeer bedroevend. Ook principieel zit de kerk in de knel, omdat in de laatste honderd jaren de kerk te kampen heeft gehad met velerlei stroomingen, die de grondslagen van het evangelie trachtten te ondermijnen. En toch kan deze knielling een zegen zijn, aldus spr., omdat hierdoor weer de groote beginselen en grondslagen in het mid delpunt- worden gesteld. Wanneer wij het zoo zien, begrijpen wij, dat de nood van de kerk groot is, maar dat het tevens een tijd is met perspectieven voor de kerk. Het is het lot van de kerk deze taak te vervullen niet als een kerk in heerlijkheid, maar als gekneld en gedrukt en zij heeft dit te zien als een Goddelijke leiding. Hoewel het er ernstig en donker uitziet, toch is het veilig en lichtend, omdat het ten slotte niet onze zaak is. maar de zaak van Christus, Die door alles heen Zijn kerk in stand zal houden. Zondagavond hield de heer W. Grotenbreg een causerie over de laatste reis van Scott naar de Zuidpool, toegelicht door een serie lichtbeelden getiteld: „Het eeuwige ijs". In deze causerie besprak de heer Grotenbreg de moeilijkheden, die deze expeditie had te over winnen en las tenslotte fragmenten voor uit het dagboek van Scott. De interessante cau serie wekte levendige belangstelling. De heer Bakker sloot het welgeslaagde weekeinde met een dankwoord. POLITIE GREEP STEVIG IN. Zondagavond zouden twee personen op den hoek van de Breestraat en de Zeestraat een verschil van meening met de vuist beslechten. Er was een heele oploop ontstaan, maar de be langstellenden waren wel zoo vriendelijk een behoorlijke ruimte voor de vechtjassen te re serveeren. Een der kampioenen ontdeed zich met het oog op de wenschelijke vrijheid van beweging van zijn colbertje en reeds waren de eerste tikken bij wijze van krachtsver kenning gevallen, toen plotseling twee po litie-agenten ten tooneele verschenen. No<* voor de vechtersbazen gelegenheid hadden zich te realiseeren wat er nu eigenlijk precies met nen gebeurde, waren zij al op weg naar het politiebureau. Een hunner dacht den sterken arm der gerechtigheid te kunnen ont vlieden, maar dal was ijdele hoop. Het tweetal belandde op het bureau en kreeg volop gele genheid om over dezen zuren en ongetwijfeld ook duren Zondagavond na te denken. De volksoploop werd door de politie ver spreid. WIJK AAN ZEE PERSONALIA. Onze vroegere plaatsgenoote mej. Nanny van Amersfoort, verbonden aan de Willem Arntzstichting te Utrecht, is geslaagd voor haar einddiploma krankzinnigenverpleging. EEN AFSCHEID. Hulpprediker J. Offringa, die tot predikant te Tjamsweer bij Appingedam is beroepen heeft Zondagmorgen met een kort. woord afscheid genomen van de gemeente. Zooals men weet zal de heer W.,C. Luurlng hem 1 Juli opvolgem CASTRICUM EEN MOOI SUCCES. De heeren J. Martens en F. Doods wisten Zondag in de Zaansche Tenniskampioenschap pen 2 eerste prijzen te behalen n.l. in het Heerenenkelspel en in het Heeren-dubbelspel. De uitslagen waren: Finale Heerenenkeispel B: J. Martens sl. D. Heineman 64, 75, 63. Finale Heeren dubbelspel B: J. Martens en F. Doods slaan H. Bakker en D. Schierman 6—3, 6—1, 6—4. De wedstrijden werden gespeeld te Koog- Zaandijk. OPENLUCHT-SAMENKOMST VRIJZ. HERVORMDEN. In het. bekende Beukenrond van het park .Rooswijk" vond Zondag een openlucht-, samenkomst plaats van Vrijzinnig-Hervorm den uit de Zaanstreek en Kennemerland welke zich in een groote belangstelling mocht ver heugen en door honderden werd bijgewoond. De zangkoren van Knollendam. Wormerveer, Krommenie en Uitgeest verleenden onder lei ding van den dirigent den heer J. C. Kaat hun vocale medewerking. Het openingswoord werd gesproken door Ds. J. H. Hanneman (Uitgeest) waarna gemeenschappelijk werd' gezongen Gez. 90:1. Vervolgens hield Ds. H. J. Kastein uit Hoorn, een gevoelvolle rede met als onderwerp „Ons" Godsdienstig leven". Daarna volgde zang der. koren, n.l. Ps. 103 en Gez, 119 beide uit den nieuwen bundel. Dan was het woord aan Ds. P. Cannegieter uit Krommenie over „Christen of niet". Ook dit onderwerp werd met groote aandacht door de aanwezigen gevolgd. Nadat, door de koren Gez. 103 en Wachterlied (van Ds. E. D. Spelberg) ten gehoore was gebracht sprak Ds. C. Met uit Zaandam het slotwoord waarbij dank werd gebracht aan allen die tot het welslagen dezen bijeenkomst hadden mede gewerkt. De op het terrein aanwezige luidspre ker-installatie was door de Beverwijksche Radiocentrale beschikbaar gesteld. De door mooi zomerweer begunstigde bijeenkomst werd 'te 4.30 uur besloten met een bezoek aan de Hoogovens, waaraan door zeer velen werd deelgenomen. GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen voor het Chris telijk Lyceum te Haarlem slaagden: Ben van Oost. Eddy de Vries en Thea van der Zande, allen leerlingen van de school voor C.V.O., van Langeveldstraat. UITREIKING VACANTIEBONBOEKJES BOUWARBEIDERS. Het uitreiken van Vacantiebonboekjes voor de bouwarbeiders van den A.N.B. vindt plaats op Woensdag 28 Juni, 's avonds van 7—9 uur in het gemeentelijk stempellokaal aan de Lorentzstraat. Zondagmiddag werd het nieuwe sportterrein van den N. A. S. B, aan den Munnikemveg te Beverwijk in gebruik genomen. Wethouder W. van Dok sprak het officieele openingswoord. De wethouder tijdens zijn rede voor het clubgebouw. BESOMMINGEN. Trawlers: Manden: 400 Zwarte Zee IJM 94 390 Protinus IJM 85 ffrr 235 Neptunus IJM ""J 875 Walrus IJM 24 450 Maria van Hattem IJM 1 750 Erin IJM 12 J ig 580 Amsterdam IJM 58 J g 1000 Delft IJM 17 f Z5ÜÜ SCH 19 f 1330. RO 1 f "750, KW 60 f 470, KW 86 f 500. KW 124 f 280. KW 35 f 1050. TE VERWACHTEN TRAWLERS. Onderstaande trawlers, de z.g. schelviscn- booten voorzien van een x). bevonden zien Maandagmorgen zeven uur nog op zee. Vertrokken Donderdag 15 Juni: IJM 9°x). Vertrokken Vrijdag 16 Juni: IJM 77x); RD 53x). Vertrokken Zaterdag 17 Juni: IJM 49x). Vertrokken Maandag' 19 Juni: geen trawieio naar zee vertrokken. Vertrokken Dinsdag 20 Juni: IJM 37x), IJM 2x)IJM 117x)IJM 14; IJM 54x). Vertrokken Woensdag 21 Juni: IJM 4XJ, IJM 116X); IJM 72. Vertrokken Donderdag 22 Juni: LJM 38XJ» IJM 15x)IJM 78x); IJM 26x); IJM wa». KW 76. Vertrokken Vrijdag 23 Juni: IJM 25x); RD. 46x)- pn Vertrokken Zaterdag 24 Juni: IJM 9x); 15 x). Er bevonden zich Maandagmorgen zeven uur nog 16 trawlers op zee.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2