VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Naam en adres op de plaatjes. Arbeid voor Onvolwaardigen. Men verzoekt ons opneming van het volgende: De Nederlandsche Vereeniging „Arbeid voor Onvolwaardigen", (A.V.O.) biedt ook dit jaar weer aan het fietsrijdende publiek de gelegen heid de aan te koopen rijwielplaatjes te laten stempelen met naam en adres van den eigenaar. Over dit zeer bekende werk van de Vereeniging behoeft niet veel meer gezegd te worden. Men biedt eenige honderden lichamelijk ongeschikten de kans eenigen tijd loonenden arbeid te ver richten en verzekert zichzelf voor één dubbeltje tegen diefstal en verlies van het betaalde plaat je. Wij verwachten, dat ook dit jaar van deze gelegenheid een ruim gebruik zal worden ge maakt en wijzen er nog op, dat, ten einde over stelpende drukte tijdens de stempelperiode (laat ste week Juli eerste week Augustus) te voor_ komen, groepen van personen, zooals personeel van instellingen, kantoren, fabrieken, enz., zich kunnen combineeren en een collectieve bestelling kunnen deponeeren in de brievenbus van de Ar beidsbeurs. 1 Juli wordt met deze „voorstempe ling" begonnen. Wanneer de plaatjes aan de postkantoren verkrijgbaar zijn, worden ook deze bestellingen bij de opdrachtgevers thuis bezorgd, zoodat men voor z'n dubbeltje tevens ontheven is van een gang naar het postkantoor. Hoe meer voorstem peling echter, hoe vlotter verloop der openbare stempeling. Nadere inlichtingen ver strekt de controleur van de A.V.O.de heer J. Park, Creutzberglaan 20b, alhier. Een rit voor de zomercompetitie. De Rennersclub „Kennemerland" hield de derde rit voor de zomercompetitie over een af stand van 77 K.M. voor de A-klasse en 55 K.M. voor de B-klasse, waarvan de start gezamenlijk geschiedde. Van de C-klasse, die 33 K.M. reed, kwam al leen Berkhout binnen. De veteranen reden eveneens 33 K.M... welke rit door P. Vermast in de eindspurt werd gewonnen. Zooals ge woonlijk won Oudshoorn de eindspurt in de A-klasse. De uitslagen waren: A-klasse: 1. H. Oudshoorn in 2 u., 16 min., 23 sec., 2. S. Hollander, 3. A. Drenth, zelfde tijd. B—klasse: 1. A. Kuilman m 1 u. 37 mm., 35 sec., 2. K. Troost-, 3. J. Jonker op 15 sec. C.-klasse: Berkhout in 1 u., 9 min., 2 sec., Veteranen: 1. P. Vermast in 1 u. 3 min. 40 sec.. 2. P. Klumper op 1 lengte, 3. P. Mooy, 4. G. Terbraak. Dalende noteeringen op de aardbeienveilingen. Wat de tuinders kregen. Noteering van de Groentenvelling. Spinazie per gr. kist 30—70 cent. Postelein per kl. kist 2038 cent. Sla per 100 krop f 0.50—f 1.20. Wortelen per bos 59 cent. Rabarber per bos 36/2 cent. Uien per bos 2y2—3V2 cent. Selderij per bos 12 cent. Peterselie per bos 12 cent. Asperge dik wit per bos 2832 cent. Asperge dik blauw per bos 1824 cent. Aardappelen (klei) per K.G. 3—5 cent. Tomaten per K.G. 1430 cent. Bloemkool I per stuk 1015 cent. Bloemkool II per stuk 68 cent. Komkommers I per stuk 45 cent. Komkommers II per stuk 23 cent. Snijboonen per K.G. 2835 cent. Dubb. boonen per K.G. 3042 cent. Doppers per K.G. 1015 cent. Raspers per K.G. 1623 cent. Capucijners witte per K.G. 14—18 cent. Id. bruine per K.G. 16—20 cent. Tuinboonen per K.G. 4—5V2 cent. Aardbeien per doosje 8—11 cent. Aardbeien per slof 5085 cent. Frambozen per doosje 2838 cent. Het postkantoor op den verjaardag van Prins Bernhard. In verband met den verjaardag van Prins Bernhard zal het postkantoor a.s. Donderdag na des middags 12 uur gesloten zijn. In de morgenuren is de lokettendienst als op werkdagen, stortingen zonder spoedbehande- ling worden echter eerst den volgenden dag doorgezonden. De middagbestelling en de tweede buitenbestelling worden op dien dag niet uitgevoerd. Ook de vierde buslichting ver valt Examens L.O. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool slaag den voor het examen L.O, de heeren L. E. A. van Eyk, alhier, J. P. Burger, Venhuizen, J. W. Grommel, Den Helder, J. C. Th. Hoogen- bosch, Texel; A. A. M. van Leeuwen, Alphen Rijn, A. G. van Leeuwen, Nieuwer- Amstel. De aanvoeren blijven bescheiden. Door het verschil in de wijze, waarop de aard beien thans aan de veilingen worden aange voerd, is het niet wel mogelijk om een juist beeld te krijgen van de grootte der aanvoeren. Een groot deel van den aanvoer, met name de soort „Moulin Rouge" is voor den binnenland- schen handel bestemd. Deze vruchten worden in sloffen, geplaatst in de handige zoogenaamde „pootjesbakken", aangeboden en worden ook per slof geveild. Het gewicht van de talrijke par tijen, die op deze wijze worden verkocht, blijft onbekend. Alleen de aardbeien, die voor de fa brieken bestemd zijn, worden per gewicht ver kocht. Een en ander heeft tot gevolg, dat verge lijkende cijfers ten opzichte van het vorige sei zoen ontbreken. Eerst aan het einde van het seizoen zullen de veilingen de cijfers van den aanvoer verstrekken. Wij vinden dat jammer, omdat aan het publiceeren van de aangevoerde hoeveelheden, waarin het publiek, zooals ons herhaaldelijk gebleken is altijd belang stelde, eenige propagandistische waarde voor het Bever- wijksche product kon worden toegekend. De menschen in Kennemerland stellen belang in de aardbeienoogst en zij lazen gaarne de opgave van het aantal kilogrammen. Slechts aan de per tuinder aangevoerde hoe veelheden kan men constateeren, dat de oogst opbrengst zeer bescheiden zal zijn. Wel zijn de veilingen zeer laat afgeloopen, maar kwantums van beteekenis worden niet aangevoerd. Het zijri om met de tuinders te spreken „geen vrachten". De hooge prijzen van de vorige week hebben zich niet kunnen handhaven. Integendeel, aan het einde der vorige week is een daling inge treden, welke ook gisteren nog niet tot staan was gekomen. „Moulin Rouge" bracht het van 6585 ets. per slof, terwijl voor de fabrieken 42- 25-28 ct. per kg. werd betaald. Afgaande op de berichten omtrent het totaal mislukken van den aardbeienoogst op de Zuid- hollandsche eilanden, waar de fabrieken ge woonlijk enorme hoeveelheden plegen te koo pen, zou men te Beverwijk een zeer hooge markt verwachten. Ongetwijfeld is ook nu de prijs nog uitstekend, vooral in vergelijking met dien van het vorige jaar, toen de regeering zich zelfs ge noodzaakt zag groote hoeveelheden aardbeien te gen den minimumprijs uit de markt te nemen. Maar toch is de „sensatie" van de vorige week er af. Intusschen beginnen ook de Amazonen weer los te komen, de soort, welke zoo geducht van de vorst te lijden heeft gehad. De kwaliteit loopt dan ook tamelijk uiteen. Zij vinden voor het meerendeel hun weg naar de fabrieken. Al gemeen verwacht men dat het aardbeienseizoen dit jaar van korten duur zal zijn. Gelukkig is het koele weer van de laatste dagen een krachtige medewerker om het snel rijpen van de vruchten te voorkomen. Langs de Lijn. SCHIP VAN Verm- LAATSTE BERICHT aankomst Programma van de Radiocentrale. Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn ui: 8.00 Keulen; 10.20 Diversen; 10.30 Parijs, 11.05 Diversen. 1120 Parijs. 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen. 2.50 Londen Reg.. 3.35 Deut-schlandseider of di versen, 4.20 Parijs, 4.35 Londen Reg.. 5.20 Parijs, 6.20 Londen Reg., 7.40 Diversen. 8.20 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.35 Keu len. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg., 12.05 Nationaal program ma; 9.20 Londen Reg., 10.20 Nationaal pro gramma. Lijn V. 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen. 11-05 Londen Reg., 12.05 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma. 4.20 Parijs, 4.35 Lon den Reg.. 5.20 Nationaal programma, 6.20 Londen Reg.. 7.40 Nationaal programma. 8.20 Londen Reg., 8.30 Keulen- Plannen van „Goed Wonen". Behoefte aan geedkoope arbeiders* woningen. De behoefte, welke in onze gemeente wordt ge voeld aan woningen in een huurprijs van f 4 tot ten hoogste f 5 per week, komt onder meer tot uiting in het groote aantal nieuwe leden, dat zich bij de besturen van de woningbouwver- eenigingen aanmeldt. Zij worden als reserve leden ingeschreven en moeten hun beurt om een woning van de betrokken vereeniging te kunnen betrekken afwachten. In verband met het permanente tekort aan dit type woningen zijn deze wachttijden dikwijls heel lang. Het bestuur van de Woningbouwvereniging „Goed Wonen", die haar huizen in de Assum- burgstraat heeft, overweegt thans plannen om haar complex uit te breiden met woningen, waar van de huurprijs een bedrag van vier gulden per week niet te boven gaat. Blom, 2 Jaap Roos, 3 Hans Lubbers. In de ver liezersronde behaalde Karei Post den troostprijs. Het tweede nummer was pollepel-zwemmen voor meisejs: no. 1 was Jo Meyran, 2 Gerrie v. d. Velde, 3 Tilly Lievers, de troostprijs was hier voor Marietje Spruit. Hierna volgde het kanovaren (duo's voor jon gens), er namen 16 paren deel. Dit nummer bood een vroolijke afwisseling in het feest; er werd heel wat gelachen als een der kano's kantelde, wat nog al eens gebeurde. No. 1 werden: Jo Smit-H. Lubbers, 2 K. Post- C. Stappers; 3 B. v. Amstel-D. Blom, 4 N. de Ligt-H. Veens tra. De uitslag van het kano-varen voor meisjes was.l Gerrie v. d. Velde, 2 Jo Havermans, 3 Corrie Pleging, 4 Hennie Muys. Het feest eindigde met een afval-wedstrijd voor jongens en meisjes. Bij de meisjes werd 1 Paula Romunde, 2 Anne Harweijer, 3 Gerrie v. d. Velde, jongens: 1 D. Blom, 2 H. Lubbers, 3 W. van Dalen. WIJK AAN ZEE SCHOOLFEEST OPENBARE SCHOOL. De schoolfeestcommissie der Openbare School heeft besloten het jaarlijksch uit stapje te doen plaatsvinden op 28 Juli. De tocht zal per autobus geschieden door het Gooi, met als einddoel een speelplaats aan het IJselmeer. In de eerste week van Juli hoopt men hier voor te collecteeren. OPENSTELLINGSUREN VAN HET POST KANTOOR. Met ingang van 1 Juli worden de openstel lingsuren van het postkantoor belangrijk ge wijzigd. Zoowel voor den postdienst, de tele graaf en de telefoon zijn de loketten tot 1 September geopend van 8.3012.30, 14—16.30 en 1819.30 uur. Zaterdags is het kantoor evenwel van 18— 19.30 uur niet voor postzaken geopend. Des Zondags alleen van 89 uur. HEEMSKERK ZWEMFEEST VOOR DE JEUGD. Onder groote belangstelling had in de Heem- kerksche zweminrichting een goed geslaagd jeugdzwemfeest plaats. Het werd door den voor zitter, den heer Sprengers, geopend. Het eerste nummer was hindernis-zwemmen, 50 Meter zwemmen over 6 touwen, door een autoband en onder een balk door duiken. Winnaar werd Dirk Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Alexandra (Gr.) Barneveld (Ned.) x) Bennekom (Ned.) Bright Wings (Eng.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein Breda (Ned.) - Beckenham (Eng.) Berenice (Ned.) Baarn (Ned.) Caribia (Du.) x) Carperby (Eng.) Ceres (Ned.) Carmar (Pan.) Colombia (Ned.) x) Cordillera (Du.) x) Delphin Deucalion (Ned.) Doros (Ned.) Dunav (J. SI.) Europe (Noor) x) Eurymedon (Ned.) x) Edv. Nissen (Deen) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Ferrum (Fin.) Hermes (Ned.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) Hebe (Ned.) Iris (Ned.) J. Pz. Coen (Ned.) x) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Jagersfontein (Ned.) Katwijk (Ned.) Kurmark (Du.) Kara (Rus) Louis de Geer (Zw.) Lüneburg (Du.) Laurent Meeus (Belg) Maaskerk (Ned.) Mars (Ned.) M.v.St.Aldegonde (Ned.) Nijkerk (Ned.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Pygmalion (Ned.) Polydorus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Prometheus (Eng.) Polyphemus (Ned.) x) Perseus (Ned.) Pan Europe (No.) Robert R. Holt (Eng.) Rodina (Ital.) Sembilan (Ned.) x) Springfontein (Ned.) Southgate (Br.) Serooskerk (Ned.) Simaloer (Ned.) Stuyvesant (Ned.) x) Salland (Ned.) x) Socrates (Ned.) I'riton (Ned.) Tiberius (Ned.) Towa (Ned.) Ulysses (Ned.) Westlana (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) Ziolskovsky (Rus) Chili Japan Limerick Chili Chili La Plata Chili Z. Afrika Chili La Plata Midd. Zee Hamburg Hamburg (v. IJm.) La Plata Santos La Plata West Indië Pto Barrios Stratoni Bourgas Danzig Bona (v. IJm.) Pt. Arthur Batavia Archangel Ned. Indië Stamboul Hernösand Midd. Zee Ned. Indië Z. Afrika Midd. Zee Bordeaux Batavia West Afrika Zw. Zee Hamburg Caen (v. IJm.) Ned. Indië Archangel Norrköping Ned. Indië Houston West Afrika Midd. Zee Batavia Z. Afrika (via Hbg) Havre Kopenhagen Batavia Batavia Alexandrië Batavia Ned. Indië Batavia Hamburg (via Bremen) Stettin Aruba West Afrika Varna (v. IJm.) 1 Ned. Indië Zuid Afrika La Plata Japan Ned. Indië West Indië Buenos Aires Hamburg Midd. Zee Alexandrië La Plata Hamburg B Aires Japan Archangel 27 Juni heden 10 Juli 20 Juli 9 Juli 12 Juli 2 Juli 2 Juli 12 Juli 2 Juli 21 Juli 29 Juni 20 Juli 27 Juni heden 28 Juni 2 Aug. 27 Juni 23 Juli 8 Juli 7 Juli 5 Juli 27 Juni 27 Juni 27 Juni 9 Aug. 30 Juni heden 23 Juli 9 Juli 30 Juni 12 Juli 28 Juni 4 Juli 29 Juni 1 Juli 30 Juni 11 Juli 19 Juli 6 Juli 29 Juni 3 Juli 18 Juli 30 Juni 21 Juli 2 Juli 4 Juli 1 Juli 30 Juni 7 Juli 26 Juni te Antwerpen. 23 Juni van Casablanca. 23 Juni vertrokken. 20 Juni van Callao. 19 Juni van Callao. 7 Juni van Buenos Aires. 16 Juni van Valparaiso. 23 Juni van Pt. Sudan. 22 Juni van Talcahuano. in lading. 22 Juni te Dubrovnik. vertrekt 8 Juli. vertrekt 1 Juli. 18 Juni van St. Vincent. 23 Juni van Pernambuco. 15 Juni te B. Aires. 20 Juni van Barbados, vertrekt 30 Juni. 23 Juni van Gibraltar. 26 Juni van Mutzuna. 23 Juni vertrokken. 19 Juni van Gibraltar. 10 Juni vertrokken. 24 Juni vertrokken. 18 Juni vertrokken. 22 Juni van Colombo. 25 Juni te Piraeus, in lading. 24 Juni te Mersina. 23 Juni van Pt. Said. 24 Juni van Marseille. 25 Juni van Ouessant. 24 Juni van La Pallice. in lading. 24 Juni te Tokoradi. 25 Juni te Bourgas. in lading. 26 Juni vertrokken. 21 Juni van Macassar. 20 Juni vertrokken. 19 Juni vertrokken. 23 Juni van Sabang. 22 Juni vertrokken. 26 Juni te Hamburg. 23 Juni van Gibraltar. 21 Juni van Colombo. 25 Juni te Rotterdam. 27 Juni vertrokken, vertrekt 1 Juli. 23 Juni van Gibraltar. 26 Juni van Gibraltar. 26 Juni. van Ouessant. 13 Juni van Belawan. Juni te Batavia 21 Juni van Belawan. vertrekt 1 Juli. vertrekt 30 Juni. 21 Juni vertrokken. 30 Mei van Lagos. 24 Juni van Malta. 23 Juni van Singapore. 26 Juni van Beira. 22 Juni van B. Aires. 23 Juni te Penang. 17 Juni van Colombo. 24 Juni van Madeira. 24 Juni van Montevideo, vertrekt 1 Juli. 23 Juni van Calamata. 24 Juni van Gibraltar. 23 Juni van Rosario. vertrekt 29 Juni. 20 Juni van Bahia 19 Juni te Dairen. 21 Juni vertrokken. Première van „De Vlaggendrager" „Het Bewegingskoor Eis Keezer". Op 2 Juli a.s. wordt op het buiten „Beecken- steijn" bij Velsen de première van „De vlagge- drager" gegeven, een dans- en muziekspel, ge schreven door Hans J. Tobi, muziek: Wolf gang Wijdeveld, regie Els Keezer. Medewer king verleenen het „Bewegingskoor Els Kee zer" uit Haarlem en de Haarlemsche „Stem des Volks" o.l.v. Anton Krelage, zulks op uit- noodiging van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling. Behalve in den kunstdans heeft Els Keezer zich nog in andere richting gespecialiseerd, namelijk als leidster van bewegingskoren. Zij maakte in Hamburg kennis met het bewe gingskoorwerk van Rudolf von Laban, den stichter der eerste koren van dien aard. Zij voelde zich tot dit cultureel-sociale werk bui tengewoon aangetrokken. Zij was dan ook een van de eersten, die in Nederland een koor op richtte (te Haarlem). Zij tracht daarin haar denkbeelden over dit werk te verwezenlijken, namelijk om de primitieve vreugde aan bewegingen van den leek door de leiding van een kunstenaar te cultiveeren. De aldus ontstaande groepdans maakt er echter nooit aanspraak op een kunstprestatie te zijn: het is dilettantisme in den besten zin des woords! Een vraag, die belangrijk wordt, doordat verschillenden in Nederland er onbekend mee zijn, is: „Wat is eigenlijk een bewegingskoor?' Welnu: Het bewegingskoor is de vorm, waarin de dans, voor in het algemeen alle menschen, dus de leekendans, zich uit. Het doel van een bewegingskoor is: Den leekendans te bevorderen. Het heeft dezelfde taak, als op hun gebieden, het zangkoor en het spreekkoor. Els Keezer tracht in haar bewegingskoren de grondgedachte van den koordans, het geza menlijk uitbeelden van iets gemeenschappe lijks, te verbinden met het persoonlijke van ieder mensoh apart. Op gemeenschappelijke oefenavonden wordt gewerkt om eigen onhandigheid te boven te komen, het lichaam soepel te maken en de dansen samen te stellen. De inhoud van deze dansen is een idee of alleen goed humeur. In het algemeen bepaalt de muziek den vorm. Bij het dansspel dat thans gereed is, er. dat 2 Juli zijn première zal beleven, is getracht iets voor ons land nieuws te geven. Een idee, namelijk de „vlaggedrager", die de vlag (waar in men, indien gewenscht, het symbool van den geest kan zien) aan zijn medegroepen wil brengen, vormt de inhoud. Deze handeling wordt van tijd tot tijd ondersteund door een zangkoor. Dit zangkoor grijpt evenwel nooit actief in; het constateert slechts, of moedigt, een enkelen keer, aan. Ook gaat het hier niet om een pantomime. De dans, en die alleen, is hoofdzaak, niet de handeling. Het is een groep dansen, die verbonden is door een gedachte, en die mede kleur krijgt door het zingen. Het is een poging om de kunsten zang en dans, die oorspronkelijk een geheel vormden, maar langen tijd gescheiden zijn, te hereenigen. Schepen voorzien van een x) '.ur> grooter dar 6000 ton Hoogovens VISSCHER1J TE 1JMUIDEN Sfoorsch s EN SCHEEPVAART AANGEKOMEN SCHEPEN s. Spica Bergen HET SUCCES VAN SANTPOORT'S GEMENGD DUBBEL KWARTET. We waren in de gelegenheid een blik te slaan in de rapporten van de jury-leden die de prestaties van Santpoort's Gemengd Dub bel Kwartet op het concours te Roosendaal hadden te beoordeelen. Het Belgische jurylid Trauwert. schreef o.m.: „Goed materiaal. Beste gelukwenschen". „Den Uil" 61 punten. „In Speculo" 6OV2 Pont. De heer Somers zeide van „Den Uil": „Totaal indruk zeer goed. Prachtig materiaal. Zeer homogeen. Bravo!" En van „In Speculo" schreef hij: „Overwel digend. Zeer beschaafd en vooral zeer muzi kaal. Bravo voor den dirigent!" „Den Uil" 65 pt „In Speculo" 69 pt. (Op één punt na het maximum). En de her Van der Meij getuigde tenslotte: „Prachtige altstemmen. Zeer goede uitvoe ring. Uitspraak goed verzorgd. Zeer goede di rectie. Klankgehalte schitterend. .Den Uil" 63 pt. „In Speculo" 66 pt. Ons dunkt, dat S.G.D.K. met deze beoor deeling meer dan tevreden mag zijn. ZWEMVEREENIGING „VELSEREND". De zwemvereeniging „Velserend" trof het Zaterdag j.l. met haar onderlinge en kringwed strijden wat het weer betreft heel wat minder goed dan den Zaterdag daarvoor met haar schoolwedstrijden. De publieke belangstelling had daarvan het meest te lijden, want de animo van de meestal jeugdige deelnemers was alles zins bevredigend. Onder leiding van voorzitter-kamprechter Joh. Rol Sr., die werd bijgestaan door de heeren A. H. de Bruyn (starter) en J. H. v. d. Booren, R. Ritman, G. Voogd en J. van Zadel (tijd- waarnemers) alsmede den heer C. K. Otto als secretaris werd het uitgebreide programma vlot afgewerkt. De resultaten van de onderlinge wedstrijden waren: Onderlinge wedstrijden. BESOMMINGEN. manden. Trawler: 300 Libra IJM 98f 1800 Loggers: Sch. 46 f 990; KW. 39 f 1150; KW. 56 f 390; KW. 75 f 420. OPEN STRATEN. Een gedeelte van de Leeuweriklaan is pas op geknapt door Openbare Werken en wel dat tus- schen de Merellaan en de Lijsterlaan. Het trot toir van slafckenzand is verdwenen en in de plaats daarvan zijn platte steenen gekomen. Ook de gedeelten Lijsterlaan en Kievitlaan, waar nog slakkenzand lag, zijn aldus verbeterd. De vorige week is de Leeuweriklaan echter weer openge gaan en nu de rijweg, van den Zeeweg af, om dat de betonnen buizen voor de waterleiding door deze straat moeten. Wij hadden gemeend, dat de buizen tot voor bij den overweg in de Cederstraat in den berm van de spoorbaan gelegd zouden worden, maar dat is niet zoo. Dadelijk na den overweg in den Zeeweg is men de buizen in de Leeuweriklaan gaan leggen. En zoo gaat men nu rechtdoor naar de Willebrordstraat. Het is dus nog maar goed, dat de Willebrordstraat geen nieuw wegdek heeft gekregen, omdat deze straat nu ook weer open moet. Misschien dat het Werkfonds straks het ge vraagd crediet van f 100.000 voor bestratingen beschikbaar stelt en dat, als deze buizen gelegd zijn, de Willebrordstraat en andere straten weer van een goede nieuwe bestrating worden voor zien. 25 M. schoolslag voor meisjes tot en met 13 jaar: 1. A. Wareman 25 sec.; 2. I. Kokee 26.2 sec.; 3. A. de Lange 28.2 sec. 25 M. rugslag meisjes tot en met 13 jaar: 1. L. Otto 33.7 sec.; 2. B. Prenen 37.2 sec. 25 M. schoolslag jongens tot en met 13 jaar: 1. J. Glazener 26 sec.; 2. J. Otto 26.4 sec.; 3. H. Revdon 26.6 sec. 25 M. schoolslag jongens tot en met 15 jaar: A. Snoek 23.4 sec.; 2. Rob ten Grotenhuis 25.3 sec. 25 M. vrije slag meisjes tot en met 13 jaar: I. Kokee 28.2 sec.; 2. A. de Lange 29.2 sec.; M. de Lange 33.9 sec. 25 M. vrije slag jongens tot en met 13 jaar: 1. J. Glazener 24.6 sec.; 2. H. Reydon 26,4 sec.; 3. B. Capel 26.5 sec, 25 M. crawl jongens tot en met 15 jaar: 1. A. Snoek 18.3 sec.; 2. R. Zaal 20.8 sec.; 3. C. v. Overeem 22.8 sec. 50 M. schoolslag wames: 1. E. Kruyt 50.2 sec.; 2. J. Veenstra 55.4 sec. 50 M. crawl heeren: 1. D. de Vries 34.5 sec.; 2. G. Tijssen 35.5 sec.; 3. W. v. Kessel 38.5 sec. Aan de kringwedstrijden werd deelgenomen door leden van de volgende zwemvereenigingen: Kennemer Zwemclub, Beverwijk, „Haarlem" te Haarlem, „De Waterratten", Haarlem. H. V. G. B., Haarlem, H. P. C., Heemstede, V. Z. V., Velsen en „Velserend" te Santpoort. Op de verschillende nummers vielen de vol gende resultaten te noteeren: 50 M. borstcrawl meisjes: 1. E. Alofs, H. P. C. 34.4 sec.; 2. H. Bakker, H. P. C. 35.6 sec.; 3. H. v. Koperen, D. W. R. 35.8 sec 50 M rugcrawl jongens: 1. F. de Geest, H. P. C. 37.8 sec.; 2. H. Smits, Haarlem 38 sec.; 3. J. Wijkhuizen, H. P. C. 41.1 sec. 50 M. schoolslag jongens: 1. J. Wensink, H. P. C. 40.5 sec.; 2. J. Wijkhuizen, H. P. C. 43.4 sec.; 3. J. Meyer, V. Z. V. en J. Spaander man, Haarlem 43.8 sec. 50 M. schoolslag meisjes: 1. G. Brouwer, Haar lem 45.6 sec.; 2. L. Hendriks, K. Z. 46.2 sec.; 3. A. v. Wijk, D. W. R. 47.2 sec. 50 M rugcrawl meisjes: 1. M. Zieren, D. W. R. 41.7 sec.; 2. M. Jansen, Haarlem 42.8 sec.; 3. H. v. Koperen, D. W. R. 43.8 sec. De kringwedstrijden werden besloten met een tweetal estafette-nummers voor dames n.l. 3x50 M. wisselslag en 10x50 M. borstcrawl. In beide nummers legden de vrouwelijke Water ratten beslag op de eerste plaats. De 10x50 M. wonnen zij onbedreigd, doch in de 3x50 M. legde H. P. C. haar het vuur na aan de schenen (voor zoover dit in water dan mogelijk is). De gedetailleerde uitslagen waren: 3x50 M. wisselslag estafette voor dames: 1. D. W. R. I 2 min. 4.6 sec.," 2. H. P. C. 2 min. 4.9 sec.; 3. Haarlem en D. W. R. II 2 min. 7 sec. 10x50 M. borstcrawl estafette voor dames: I. D. W. R. 6 min. 33 sec.; 2. Haarlem 6 min. 45 sec.; 3. H. P. C. 6 min. 58 sec. SANTPOORT DE KAPEL DER NED. HERV. EVANGELISATIE. Onder architectuur van den heer A. ten Broeke te IJmuiden wordt aan den Zuid-Wes telijken vleugel van de kapel der Ned. Herv. Evangelisatie een kosterswoning gebouwd. GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen van het Chr Lyceum te Haarlem slaagden o.m. P. v. Huynen en Ebbo de Jong en voor de Nijverheidsschool te Velsen o.m. Meindert de Bruyne, allen leer lingen van de school met den Bijbel, alhier. SUCCES VAN SANTPOORT'S GEM. DUBBEL KWARTET. Santpoort's Gem. Dubbel Kwartet, directeur Henk Arisz, behaalde Zondag op het concours te Rozendaal in de hoogste afdeeling een eersten prijs met 3341/2 punt, terwijl de directeur een bijzondere felicitatie van de jury in ontvangst mocht nemen. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 27 JUNI Thalia Theater: „Die Fledermaus", 8 uur. Rex Theater: „Mr. Moto's laatste kans" en „Drie razende Jockey's", 8.15 uur. Theater de Pont: „De geest van den Zwarten Piraat" en „Haar eigen kind". 8 uur. WOENSDAF 28 JUNI Thalia Theater: „Die Fledermaus", 3 uur. Rex Theater: „Mr. Moto's laatste kans" en „Drie razende Jockey's", 8.15 uur. Theater de Pont: „De geest van den Zwarten Piraat" en „Haar eigen kind". 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK DINSDAG 27 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Kom je ook ach ter de tralies" en „Zaza", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Kom je ook op de races" en „Artisteningang", 8 uur. WOENSDAF 28 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Kom je ook ach ter de tralies" en „Zaza", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 27 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling van 8.15 tot 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De onzichtbare man", 2.30, 7 en 3.15 uur: Rembrandt Theater: „Ultimatum". Tooneel: De Ramblers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: ,,'n Stel om te stelen", 2.30 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Heldenbrigade" en „Moeder Carey's kuikens", 2 en 8.15 uur. Moviac: „Bruisend Bloed". Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 uur; Dinsdag en Vrijdag van 105 en 810 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. WOENSDAF 28 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 uur: Dinsdag en Vrijdag van 105 en 810 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5