VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Jubileum van den heer J. P. Neyt. Veertig jaren aan de Conserven- fabriek. Op Zaterdag 1 Juli a.s. zal de heer J. P. Neyt 40 jaren in dienst zijn van de Beverwijksche Conservenfabriek. Reeds op 23-jarigen leeftijd in 1899 werd de heer Neyt tot adjunct-directeur benoemd. Hij heeft in deze functie de moeilijke oorlogsjaren, die aan het bedrijf zware eischen stelden meegemaakt. In 1923 volgde hij den heer F. W. Dekker als directeur op. Ook de jaren na den oorlog waren ongetwijfeld zeer moeilijk en de uiterste krachten werden van de directie en bet geheele personeel gevergd om het bedrijf regelmatig gaande te houden. Dit was zeker in niet mindere mate het geval in de crisisjaren, die van de directie een zeer voorzichtige be- drijfpolitiek verlangden. De heeren Neyt en Van Loenen, die in 1927 lid van de directie werd, slaagden daarin niet alleen, maar zelfs onder ging de fabriek een algeheele uitbreiding en moderniseering. De Beverwijksche Conserven fabriek werd daardoor een van de grootste en belangrijkste conservenïndustrieën in den lande. De aanstaande jubilaris is ook reeds vele jaren commissaris van „De Spaarbank te Beverwijk", vice-voorzitter van den Nederlandschen Bond van Fabrikanten van verduurzaamde levens middelen in glas en blik en lid-werkgever van de Commissie van Toezicht op den gemeente lijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling. Onlangs zag de heer Neyt zich door den Minister van Sociale Zaken benoemd tot lid van de van regeeringswege ingestelde groenten- commissie. Ongetwijfeld zal het den jubileerenden direc teur van de Beverwijksche Conservenfabriek a,s. Zaterdag niet aan bewijzen van belangstel ling ontbreken. Examens L.O. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool slaag den voor het examen L. O. de heeren C. J. A. Louwe, Uitgeest; A. M. Lucas, Rotterdam; M. J. Menting, Beek (G.); G. N. Mertz, Uitgeest; O. van Muyen, Nieuwer-Amstel en G. Nijman, Amsterdam. Op Dinsdag 4 Juli zullen in de kweekschool de examens handenarbeid worden afgenomen. LEDENVERGADERING N. C. G. O. V. De Nat. Christelijke Geheelonthouders-vereeni- ging, afdeeling Beverwijk, houdt heden, Woens dagavond, een ledenvergadering in het Ned. Herv. vereenigingsgebouw. De agenda vermeldt o.m. verkiezing afgevaardigden naar de alge- meene vergadering, welke 21 Augustus te Amers foort gehouden zal worden. Langs de Lijn. Programma van de Radioeentrale. DONDERDAG: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.30 Parijs; 12.05 Di versen; 12.20 Brussel Ned.; 2.20 Londen Reg.; 4.20 Parijs; 4.35 Londen Reg.; 5.20 Brussel Ned.; 6.05 Radio P. T. T. Nord; 6.20 Londen Reg.; 7.20 Radio P. T. T. Nord; 7.50 Diversen; 8.20 Londen Reg.; 9.00 Keulen; 10.20 Brussel Ned.; pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.; 10.35 Londen Reg.; 1.20 Nationaal programma; 10.45 Londen Reg. Lijn V: Diversen. Sportfeest voor de militairen. Op hef terrein van Hoogoven Staten. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bemhard zal a.s. Donderdag op het terrein van Hoogoven Staten aan den Groote Hout- of Ko ningsweg een militaire sportdag worden gehou den. Des morgens te 8 uur wordt de sportdag door den commandant van de Positie IJmuiden geopend. De militairen zullen zich daarna ver maken met zakloopen, kuipsteken op fietsen, hardloopen met hindernissen, mastklimmen, boegsprietloopen en hindernisfietsen. Na den middag volgt touwtrekken, waarna het programma wordt besloten met een gecostu- meerden voetbalwedstrijd. Terstond na afloop van de wedstrijden worden de prijzen uitgereikt. Daarna spreekt de garnizoenscommandant een slotwoord. VOOR DE VACANTIE De R.K. bouwvakarbeiders zullen a.s. Zaterdag in de voormalige kegelbaan van het K. S. A.-ge- bouw hun vacantiebonnen kunnen inleveren. DE LAATSTE CLUBAVOND De Beverwijksche Damclub houdt Donderdag avond in gebouw „Adrichem" haar laatsten club avond in dit seizoen. Begin September worden de onderlinge wed strijden voortgezet. Botsing in de Vondellaan. Gistermorgen heeft op het kruispunt Vondel laan—Beecksanghlaan een botsing plaats ge vonden tusschen een autobus en een personen auto. De bus werd juist op het kruispunt door de auto, die uit de richting Velsen kwam, in de flank aangereden. Door krachtig te remmen ver loor de botsing veel van haar kracht, zoodat al- leer: wat materieele schade werd aangericht. Het spatbord van de auto werd ingedrukt. De rioleering vordert goed. Langzamerhand krijgt heel Beverwijk zijn deel in de rioleeringswerkzaamheden. Na de om vangrijke werkzaamheden in de Meerstraat, Zee straat, Adrichem- en Meerensteynstraat zijn thans de Bloksteeg en de Arendsweg aan de beurt. De werkzaamheden in de Bloksteeg ondervin den wel wat stagnatie, omdat de straat zoo smal is. De geul beslaat den geheelen rijweg en daar aan beide kanten van de geul geen ruimte is voor den uitgegraven grond, moet deze weggekruid Worden. Bovendien moeten uit deze straat de oude rioolbuizen verwijderd worden, hetgeen eveneens veel tijd kost. Ook op den Arendsweg heerscht op het oogen- blik een geweldige rioleeringschaos. De overlast voor de bewoners, zal echter wel spoedig tot het verledene behooren, want het werk vlot goed. Het eerste gedeelte is reeds vol tooid. Het wachten is daar nog op de straatma kers, die het nu wel heel druk hebben. Na het eerste herstel van de straten moeten de wegen ingereden worden, waarna zij later weer op nieuw worden opgebroken, om dan van de blij vende bestrating te worden voorzien. Militaire Marsch met muziek. Défilé voor het stadhuis. Naar wij vernemen zal Vrijdagmorgen in onze gemeente een militaire marsch met muziek wor den gehouden. Het ligt in de bedoeling met de militairen van de landmacht vanaf de Hoog ovens door Gildelaan en Beecksanghlaan naar Beverwijk te marcheeren. In de Breestraat zal voor het stadhuis voor de autoriteiten worden gede^fleerd. Daarna wordt de tocht voortgezet naar Velsen. DE HARDDRAVERIJVEREENIGING IN ACTIE Evenals vorig jaar zal het bestuur van de Harddraverijvereeniging „Prins Bernhard" weer medewerking verleenen aan de op 16 Juli te Zandvoort te houden harddraverij. Na het prachtige succes van de openingscourse in het Gemeentelijk Sportpark te Allernaar op den Eersten Pinksterdag zullen op 23 Juli a.s. wederom aldaar draverijen worden gehouden. Ook in de organisatie van deze courses hebben eenige leden van het bestuur van onze hard draverijvereeniging een werkzaam aandeel. HEEMSKERK LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Vrijdagavond 30 Juni houdt de plaatselijke luchtbeschermingsdienst een buitenoefening. Er zal geoefend worden met het vervoeren van ge wonden. „A. D. O." De R.K. voetbalvereeniging A. D. O. heeft met drie elftallen n.l. het 2de, 3de en 4de elftal, inge schreven voor de „Gouden kruis"-wedstrijden, georganiseerd door het district Noord-Holland van den D. H. V. B. PERSONALIA. Te Amsterdam slaagde voor coupeuse, aan Pereboom's modevakschool mej. B. G. Bakkum. alhier. TOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. De tocht voor ouden van dagen welke op Maan dag 24 Juli plaats zal vinden, is thans geheel ge regeld. De tocht zal gaan via Bloemendaal, Vogelenzang, De Zilk, Noordwijkerhout, Noord- wijk, Katwijk, Wassenaar naar Den Haag en Scheveningen. In Den Haag zal langs het ko ninklijk- en het Vredespaleis worden gereden Op den terugweg zal in den speeltuin „De Vink" eenigen tijd worden vertoefd. Evenals vorig jaar zal in het K. S. A.-gebouw het afscheid plaats vinden. IN BOTSING MET EEN MOTORBAKFIETS. Dinsdagmorgen terwijl de 15-jarige scholier P. E. op weg was naar school, te Beverwijk, kwam hij door onoplettendheid in botsing met een langs den weg staande motorbakfiets. De Jongen sloeg met een smak van zijn rijwiel en bleef bloedend op de straat liggen. Direct werd de hulp van dr. Meijer ingeroepen, doch deze was niet thuis. Gelukkig passeerde juist een dokter die den jongen met zijn auto naar het Roode Kruisziekenhuis te Beverwijk vervoerde. Hedenmorgen vernamen wij bij informatie aan het Roode Kruis Ziekenhuis dat de toestand van den knaap bevredigend is. DIPLOMA-ZWEMMEN. Zondag 2 Juli houdt de Heemskerksche Zwem club in haar inrichting aan den Modeweg diploma-zwemmen voor jongens en meisjes. WIJK AAN ZEE SPORTTERREIN INGEWIJD. Zooals men weet heeft de E.P.U. een maand geleden een deel van het groote weiland als sportterrein beschikbaar gesteld voor de mi litairen. Dit terrein nu is Dinsdagavond of ficieel in gebruik genomen. Nadat kapitein Kroonenberg de E.P.U. har telijk dank had gebracht, traden twee elf tallen van de artillerie en infanterie in het veld. De heer Belinfante verrichtte den aftrap en onder de tonen van eeri vroolijken marsch van Arion ontwikkelde zich een felle kamp op het met vlaggen versierde terrein. Het werd een spannende wedstrijd met vele mooie mo menten. Nadat de infanterie langen tijd met 3—0 had voorgestaan, kwam het einde met 3—2. De beide keepers vooral waren de uit blinkers. Er was vrij veel belangstelling, ook van den kant der bevolking. CASTRICUM Een prettige middag voor de oudjes. Na de mooie autorit, welke de ouden van dagen uit onze gemeente verleden week ge maakt hebben, werd hun Dinsdag een gezel lige middag in het Corsotheater aangeboden, waar de Hollandsche film „Morgen gaat het beter" met in de hoofdrol Lily Bouwmeester, voor hen vertoond werd. Dit is wel een zeer sympathieke geste van den directeur den heer Bettink, die deze voorstelling gratis aanbood. Vele ouden van dagen zullen hem hiervoor dankbaar zijn. Het bijprogramma, dat eveneens keurig ver zorgd was viel bijzonder in den smaak. In de pauze deelde mevr. Le Clerq, die reeds langen tijd deel uitmaakt van het bestuur voor de ouden van dagen mede, dat een aardige verrassing zou worden aangeboden. Deze be stond uit sigaren voor de heeren en koek en bonbons voor de dames. De koek was gratis door den heer Hoogland beschikbaar gesteld. De heer Res bracht dank aan den heer Bettink voor hetgeen hij voor de ouden van dagen ge daan heeft. Na de pauze werd de hoofdfilm vertoond, waarvan de oudjes van het begin tot het einde hebben genoten. GESLAAGD VOOR VERPLEEGSTER Aan de R.K. School voor Maatschappelijk werk te Amsterdam zijn geslaagd voor wijkver pleegster de dames H. Hemmer, te Castricum, C. Stuifbergen, te Bakkum en Th. Metselaar te Limmen. SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Abbekerk (Ned.) Aurora (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Bennekom (Ned.) Bright Wings (Eng.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein Breda (Ned.) Beckenham (Eng.) Berenice (Ned.) Baarn (Ned.) Caribia (Du.) x) Carperby (Eng.) Ceres (Ned.) Carmar (Pan.) Colombia (Ned.) x) Cordillera (Du.) x) Delphin Deucalion (Ned.) Dalewood (Eng.) Europe (Noor) x) Eurymedon (Ned.) x) Edv. Nissen (Deen) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Ferrum (Fin.) Hermes (Ned.) Hamro (Du.) Heemskerk (Ned.) Irene (Ned.) J. Pz. Coen (Ned.) x) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Jagersfontein (Ned.) Katwijk (Ned.) Kurmark (Du.) Kara (Rus) Louis de Geer (Zw.) Lüneburg (Dü.) Laurent Meeus (Belg) Maaskerk (Ned.) Mars (Ned.) M.v.St.Aldegonde (Ned.) Moena (Ned.) x) Nijkerk (Ned.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Pygmalion (Ned.) Polydorus (Ned.) Poelau Telio (Ned.) Prometheus (Eng.) Polyphemus (Ned.) x) Perseus (Ned.) Pan Europe (No.) Robert R. Holt (Eng.) Rodina (Bulg.) Sembilan (Ned.) x) Springfontein (Ned.) Southgaie (Bi Serooskerk (Ned.) SimaJoer (Ned.) Stuyvesant (Ned.) x) Salland (Ned.) x) Socrates (Ned.) Sheaf Field (Eng) Triton (Ned.) Tiberius (Ned.) Towa (Ned.) Ulysses (Ned.) Victor (Du.) Westlana (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) Ziolskovsky (Rus) Japan Midd. Zee Chili Chili La Plata Chili Z. Afrika Chili La Plata Midd. Zee Hamburg Hamburg (v. IJm.) La Plata Santos La Plata West Indie Pto Barrios Stratoni Bourgas Bilbao (v. IJm.) Pt. Arthur Batavia Archangel Ned. Indië Stamboul Hernösand Midd. Zee Med Indië Z Afrika Midd. Zee Batavia West Afrika Zw. Zee Hamburg Caen (v. IJm.) Ned. Indië Archangel Norrköping Ned. Indië Houston West Afrika Midd. Zee Batavia Batavia Z. Afrika (via Hbg) Havre Kopenhagen Batavia Batavia Mexandrië Batavia Ned Indië Batavia Hamburg (via Bremen) Stettin Aruba West Afrika Varna (v. IJm.) Ned. Indië Zuid Afrika La Plata Japan Ned Indië West Indië Buenos Aires Hamburg Gdynia Midd. Zee Alexandrië La Plata Hamburg Skelleftea B Aires Japan Archangel 10 Juli 20 Juli 9 Juli 12 Juli 2 Juli 2 Juli 16 Juli 2 Juli 21 Juli 29 Juni 20 Juli 28 Juni 2 Aug. 27 Juni 23 Juli 8 Juli heden 8 Juli 5 Juli 29 Juli 20 Juli 27 Juni 9 Aug. 30 Juni heden 23 Juli 9 Juli heden 30 Juni 12 Juli 28 Juni 4 Juli 29 Juni 1 Juli 30 Juni 11 Juli 19 Juli 6 Juli 4 Juli 8 Juli 29 Juni 3 Juli 18 Juli 30 Juni 21 Juli 2 Juli heden 4 Juli 1 Juli 30 Juni heden i Juli 1 Juli 28 Juni te Rotterdam. 26 Juni van Piraeus. 26 Juni te Valparaiso. 24 Juni van Paita. 7 Juni van Buenos Aires. 16 Juni van Valparaiso. 26 Juni van Pt. Said. 22 Juni van Talcahuano. in lading. 26 Juni van Dubrovnik. vertrekt 8 Juli. vertrekt 18 Juni 23 Juni 15 Juni 26 Juni vertrekt 23 Juni 26 Juni 26 Juni 1 Juli. van St. Vincent, van Pernambuco. te B. Aires, van de Azoren. 30 Juni. van Gibraltar, van Mutzuna. vertrokken. 10 Juni vertrokken. 24 Juni vertrokken. 18 Juni vertrokken. 22 Juni van Colombo. 25 Juni te Piraeus. 22 Juni vertrokken. 24 Juni te Mersina. 23 Juni van Pt. Said. 27 Juni van Gibraltar. 26 Juni van Trapani. in lading. 24 Juni te Tokoradi. 25 Juni te Bourgas. in lading. 26 Juni vertrokken. 21 Juni van Macassar. 20 Juni vertrokken. 19 Juni vertrokken. 23 Juni van Sabang. 22 Juni vertrokken. 27 Juni van Hamburg. 23 Juni van Gibraltar. 21 Juni van Colombo. 27 Juni vertrokken. 25 Juni te Rotterdam. 27 Juni vertrokken, vertrekt 1 Juli. 26 Juni van Ouessant. 26 Juni van Gibraltar. 26 Juni van Ouessant. 13 Juni van Belawan. 26 Juni van Batavia. 21 Juni van Belawan. vertrekt 1 Juli. vertrekt 1 Juli. 21 Juni vertrokken. 28 Juni van Havre. 24 Juni van Malta. 25 Juni te Belawan. 26 Juni van Beira. 22 Juni van B. Aires. 23 Juni van Penang. 17 Juni van Colombo. 24 Juni van Madeira. 24 Juni van Montevideo, vertrekt 1 Juli. 25 Juni van Elseneur. 23 Juni van Calamata. 24 Juni van Gibraltar. 24 Juni van Montevideo, vertrekt 29 Juni. 22 Juni vertrokken. 20 Juni van Bahia 27 Juni van Dairen. 21 Juni vertrokken. Schepen voorzien i een x) 'iin grootei dar 6000 ton TWEE GETUIGEN, TWEE TEGENOVERGESTELDE LEZINGEN. De „Muron" en de „Vier Gebroe ders" botsten bij Norderney. VISSCHERIJ TE IJMUIDEN EN SCHEEPVAART AANGEKOMEN SCHEPEN RAAD VOOR DE SCHEEPVAART ZAL DE ZAAK NOG NADER ONDERZOEKEN. De raad voor de scheepvaart behandelde in zijn zitting van Dinsdagmiddag de aanvaring van het Nederlandsche motortankschip „Muron", metende 472 bruto register ton uit Rotterdam en den motorkotter „Vier Gebroeders" IJM 203 metende 80 bruto registerton, nabij het Wad deneiland Norderney. Als getuige werd gehoord de stuurman van de „Muron". Twee opvarenden van den motor- kotter, die eveneens als getuigen waren opge roepen, waren niet verschenen, daar de IJM 203 momenteel buitengaats is. De getuige verklaarde, dat hij te middernacht de wacht had overgenomen. Met een vaart van ongeveer negen mijl bij goed zicht en weinig wind werd de reis naar Hamburg voortgezet. Er werden verschillende schepen gepasseerd en om ongeveer drie uur kwam aan stuurboord een toplicht en een groen boordlicht van een tegen- komer in zicht, welke later de „Vier Gebroeders' bleek te zijn. Dit schip gierde, waardoor twee malen ook het roode boordlicht te zien was. De stuurman van de „Muron" gaf order wat naar bakboord uit te halen, teneinde de tegenkomer gelegenheid te geven te passeeren. Toen beide schepen in eikaars onmiddellijke nabijheid wa ren zwaaide de kotter plotseling naar stuurboord over. Om een aanvaring te voorkomen had ge tuige bevel gegeven met volle kracht door te varen met de bedoeling voor het visschersvaar- tuig langs te komen. Dit mocht echter niet baten. De „Muron" werd midscheeps geraakt, waar door tamelijk belangrijke schade werd veroor zaakt, o.m. werd tank 3, welke geladen was met olie, lek gestooten. De „Muron" is volgens den stuurman onmiddellijk na de aanvaring gestopt en heeft op de IJM 203 gewacht. Voor de aanvaring waren slechts twee korte stooten door getuige gehoord. De schriftelijke verklaringen van den schip per, den wachtsman en den roerganger-motor drijver, van het visschersvaartuig hielden de volgende lezing van de aanvaring in. De IJM 203 had gevischt in de omgeving van Helgoland en was op de thuisreis. De matroos van de wacht had gedurende 14 jaren als schip per op een visschersvaartuig gevaren. Over de bakboordboeg kwam om ongeveer drie uur het toplicht en een groen boordlicht van een tegen komer de „Muron" in zicht. Toen dit schip naderde nam de wachtsman het roer van den roerganger over, ten einde deze man, die tevens motordrijver is, gelegenheid te geven om den motor te bedienen, hetgeen van de brug af ge daan kon worden. Toen de aanvaring onvermij delijk was, werd aan boord van den kotter, volle kracht achteruit gegeven, alsmede een attentie- sein, gevolgd door drie korte stooten. Volgens de verklaringen van de opvarenden van de IJM 203 was de „Muron" doorgevaren en had geen acht geslagen op de attentieseinen en het staketen. De IJM 203 was daarop de „Muron" achterna gestoomd en had na ongeveer twintig minuten varen de „Muron" ingehaald. Dit werd echter ten stelligste ontkend door den stuurman van de „Muron", die volhield dat hij onmiddellijk order had gegeven te stoppen na de botsing. De „Vier Gebroeders" had zeer ernstige schad; opgeloopen. Het voorschip was ingedrukt en de voorsteven afgeknapt. Het aanvaringschot had er echter voor gezorgd, dat geen water naar binnen was gekomen en beide schepen hadden op eigen kracht de reis kunnen voortzetten. De raad besloot de behandeling voor onbe- paalden tijd te schorsen, teneinde in de gelegen heid te zijn de beide andere opgeroepenen als nog te hooren. BESOMMINGEN. Manden. Trawlers. 415 Prinses Beatrix IJm. 117 f 3400. 215 Poolzee IJm. 77 f 2030. 350 Petten IJm. 49 f 2220. 355 Oirkje R.O. 53 f 2300. Loggers: R.O. 9 f 970, KW. 74 f 1860, KW. 70 f 450 KW. 59 f 630, KW. 112 f 390. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Gloria IJM 37. Vangst: 170 m. schelvisch, 145 m. braadschelvisch, 30 m. radio, 30 m. plat- vsich, 55 m. gul en kabeljauw, 20 m. varia, m. makreel, 15 m. wijting en- schar, totaal 470 m., benevens 35 st. stijve kabeljauw. Maria IJM 95. Vangst: 55 kisten schelvisch, 60 kisten braadschelvisch, 8 kisten gul, 55 kisten radio, 35 kisten platvisch, 10 kisten wijting, totaal 223 kisten, benevens 30 st. stijve kabel jauw. DONDERDAG MILITAIRE SPORTDAG OP HOOGOVEN STATEN. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard zal Donderdag op het terrein van Hoogoven Staten in Velsen-Noord een militair sportdag worden gehouden, die 's morgens 8 uur door den commandant van de positie IJmuiden geopend zal worden. Tot twaalf uur zijn er volksspelen als zak loopen, kuipsteken op fietsen, hardloopen met hindernissen, mastklimmen enz. 's Middags half twee zijn er wedstrijden in touwtrekken en om half drie begint de gecostumeerde voetbalwed strijd, wat zeker geen saaie vertooning zal worden. Na de prijsuitreiking zal de garnizoenscom mandant den sportdag sluiten. Hoogovens Hoogovens Joego-Slavisch Finsch s.s. s.s. Dunav Ariel Bona Londen erts laden EAWNTENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Tweede dag. Van Swol en Hughan winnen in het dubbelspel. Dinsdagmiddag is een begin gemaakt met de dames-enkelspelen en de heeren dubbel spelen. Ook Dinsdag gaf koningin Mary van haar belangstelling blijk door de wedstrijden bij te wonen. Het weer was prachtig, warm en zonnig. Op het centrecourt kwam mej. J. Jedare- jowska (Polen) tegen mevr. J. de Meulemees- ter (België) uit. De Poolsche won met 63, 86. Mevr. Mathieu (Frankrijk) speelde tegelij kertijd tegen mej. E. Prokova (Bohemen- Moravië) en zegevierde met 64, 61. Mevr. S. Sperling (Denemarken) sloeg mej. G. C. Hoahing (Engeland) 62, 60. Mevr. D. L. LittleRound sloeg mej. M. Steart (Engeland) 61, 86. Mej. Schumann (Duitschland) sloeg mej. N. Liebert (Engeland) 75, 75. Een verrassing was het Dinsdag, dat het eerst 16 jaar oude en veelbelovende Engelsche speelstertje Jean Nicholl in de eerste ronde reeds door haar landgenoote mej. Huntbach uitgeschakeld werd. Jean won de eerste set met- 8—6, doch verloor de twee volgende sets met 46. 26. De verdere uitslagen van het dames enkel spel waren als volgt. Mevr. R. T. Ellis (Engeland) slaat mevr. R. Mac Kelvie (Engeland) 97, 62. Mej. K. E. Stammers (Engeland) slaat mej. E. A. Middleton (Engeland) 60, 62. Mej. R. M. Hardwick (Engeland) slaat mej. R. Thomas (Engeland) 108, 64. Mej. Somogyi (Hongarije) slaat mej. B. M. Smith (Engeland) 64, 64. Mej. V. E. Scott (Engeland) slaat mevr. L. Herbst (Bohemen-Moravië) 62, 60. Mej. S. Panne-tier (Frankrijk) slaat mevr. P. R. Goodwyn (Ierland) 06, 60, 63. Mej. G. Wheller (V.S.) slaat mej. B. Nuthall (Engeland) 75, 26, 62. Mej. D. A. Huntbach (Engeland) slaat mej. J. Nicholl (Engeland) 68, 64, 62. Mej. H. Kovac (Zuid-Slavië) slaat mej. V. Tonolli (Italië) 6—2, 6—8, 6—1. Mej. M. E. Lumb (Engeland) slaat mej. A. Florian 61. 62. Mej. A. Marble (V.S.) slaat mevr. J. S. Kirk (Engeland) 63, 62. Mej. M. C. Scriven (Engeland) slaat mej. A. Ullstein (Duitschland) 63, 75 Mej. H. H. Jacobs (V.S.) slaat mevr. R. E. Haylock (Engeland) 60, 62. Mej. A. Weivers (Luxemburg) slaat mevr. E. S. Law (Engeland) 61. 60. Mej. M. Berescu (Roemenië) slaat mej. E. T. Harvey (Engeland) 26, 61, 64. Het heeren-dubbelspel. Hughan en Van Swol hebben Dinsdagmid dag een fraaie overwinning gehaald op Lee en Avory. Onze landgenooten sloegen de Engel sche combinatie met 63, 97, 64. H. A. Hare en C. F. O. Lister (Engeland) si. V. Canapele en G. de Stefani (Italië) 68, 7—5. 6—3. 5—7, 6—4. E. Gabory en O. Szigetti (Hongarije) sl. H. C. Fischer en B. Maneff (Zwitserland) 64, 6—4, 6—1. A. Baworowski en I. Tloczynski (Polen) sl. H. Kleinschroth en G. Nicolaides (Grieken land) 6—2, 6—3. 1—6, 6—4. D. Mitic en F. Puncec (Zuid-Slavië) sl. C. H. E. Betts en R. E. Mulliken (Engeland) 61, 6—2, 6—3. H. Gulcz (Duitschland) en H. Ploughman (Denemarken) sl. J. K. Hamilton en F. D. Ley- land (Engeland) 64, 46, 62, 63. F. Cejnar en J. Drobny (BohemenMoravië) sl. M. D. Deloford en C. M. Jones (Engeland) 8—6, 6—3. 9—7. J. Borotra en J. Brugnon (Frankrijk) sl. R. Goepfert en R. Menzel (Duitschland) 26, 46, 6—3, 6—4, 6—2. M. Csikos en J. Asboth (Hongarije) sl. K. Aschner (Hongarije) en C. L. Savara (Britsch- Indië) 6—4. 6—4, 6—2. H. Henkei en G. von Metaxa (Duitschland) sl. D. G. Freshwater en N. de Manby (Enge land) 6—4. 6—1. 6—4. D. Russell en H. J. Etchart (Argentinië) sl. R. Abdesselam (Frankrijk en F. Kukuljevic (Zuid-Slavië) 6—4, 6—8. 6—4, 2—6, 6—4. I. G. Collins en R. K. Tinker (Engeland) sl. C. Caralulis en A. Schmidt (Roemenië) 1412, 6—2. 3—6. 6—4. D. C. Coombe en C. E. Malfroy (Nieuw Zee land) sl. D. Prenn (Engeland) en J. van den Eynde (België) 64, 75, 36, 63. G. Dallos en J. Pallada (Zuid-Slavië) sl. J. S. Comery en J. M. Hunt (Engeland) 97, 46, 36, 6—1. 6—2. L. de Borman en P. Geelhand (België) sl. M. Elmer en H. Pfaff (Zwitserland) 64, 6—3, 6—2. SCHAKEN. HET INT. TOURNOOI TE BAD HARZBURG. Uit Harzburg: In de derde ronde van het in ternationaal schaaktournooi te Bad Harzburg won onze landgenoot N. Cortlever van den Duit- scher Saemisch, doordat deze den tijd over schreed. Cortlever had toen echter al een betere stelling. De partij uit de tweede ronde tusschen Cortlever en Dr. Lang werd remise. De uitslagen van de derde ronde luiden: Poulsen (penemarken)Ahues (DuitschL) 01 Eliskases (Duitschl.)Dr. Lang (Duitschl.) 10 Saemisch (Duitschl.)N. Cortlever 01 Rellstab (Duitschl.)Stahlberg (Zweden) '/2V; Zollner (Duitschl.)Reinhardt (DuitschL) 01 Eliskases en Rellstab hebben samen de leiding met 2«/2 punt. GESLAAGD. Geslaagd voor het 2de ged. van het examen gemeente-financiën J. Blok te Velsen. CRICKET IN ENGELAND. Yorkshire 83 en 310 sloeg Derbyshire met 276 runs. Derbyshire werd 2 maal voor 20 en 97 aan den kant gezet. Smailes die in de eerste innings 411 bowlde, nam in de 2de innings alle Der- byshire-wickets voor 47 runs, een buitengewoon fraaie prestatie. Middlesex 261 wint met innings van Hampshire 93 (Smith 623, de amateur Peebles 4—23) en 143. Na een spannenden eind strijd wint Notts 222 en 207 (Watt 667) van Kent 176 en 240 (Butler 587). Surrey 278 en 2409 (Pollard 563) tegen Lancashire 199 en 305 (Oldfield 131, Gover 457) was al even spannend. Surrey won met 14 runs. Somerset 223 en 891 wint van Leicestershire 119 en 192 (Wellard 449). Oxford University 178 en 324 (Wood 677) wint van Sussex 169 en 277 (Eagar 666). Worcestershire 386 en 775 wint van Gloucestershire 236 en 226 (Martin 560, Perks 591), Warwickshire 3909 en 1383 tegen Northamptonshire 378 (Hollies 5130) eindigde in een draw.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5