15 K M- Belangstelling voor de drankbestrijding. Goede vergadering van de N.C.G.O.V. Gisteravond heeft de plaatselijke afdeeling van den Nat. Chr. Geheelonthoudersvereeniging een ledenvergadering gehouden in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat. De voorzitter, de heer H. Bakker, sprak in zijn welkomstwoord zijn vreugde uit over de groote opkomst en heette vooral twee nieuwe leden hartelijk welkom, wien door de vergadering lied 6 werd toegezongen. Na vaststelling der notulen en behandeling der ingekomen stukken werd de heer J. de Swart als afgevaardigde benoemd naar de alge meene vergadering. Als plaatsvervanger werd aangewezen mevrouw De Ruiter. Na bespreking van den beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering werd besloten den afgevaardigde vrij mandaat te verleenen. Hierna werd nog een bespreking gehouden over de aardbeienexcursie van het district comité Noord-Holland op Zaterdag 8 Juli. De bezoekers zullen eerst de veilingen bezichtigen en zich daarna naar een tuin begeven, waar zij zich tegoed kunnen doen aan het Beverwijksche product. Hier zal de heer W. E. Volk, uit Bussum een inleiding houden. De vergadering werd hierna op de gebruike lijke wijze door den heer E. H. ter Hoeve ge sloten. De koninklijke Canadeesche bereden politie. „Ziiti Caaiste uCucfit" Luxor Theater, Beverwijk Langs de Lijn. Programma van de Radieeentrale. VRIJDAG: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keu len, 12.55 Brussel Ned., 2.20 Nationaal program ma, 4.45 Keulen, 5.20 Parijs, 6.35 ^Keulen, 7.20 Brussel Ned., 7.50 Diversen. 8.30 Keulen. 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.45 Nationaal programma, 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 London Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.50 London Reg., 7.20 Nationaal programma, 10.05 London Reg., 10.20 Nationaal programma. 10.45 London Reg. Lijn V: Diversen. De militaire marsch met muziek. Omtrent den militairen marsch van Vrijdag morgen kunnen wij nog mededeelen, dat de troep 'des morgens te half tien van de Hoog oventerreinen af vertrekt. De route is: Schulpweg, Beecksanghlaan, Akerendamlaan, Schoollaan, Parklaan, Zeestraat, Baanstraat, Kloosterstraat, Begijnestraat, Bree- straat, Velserweg, Wijkerstraatweg, pont. Van het défilé voor het stadhuis is afgezien. Muzikale medewerking aan den marsch ver leent de stafmuziek van de Marine uit Den Hel der, onder leiding van den kapelmeester Lei- stikow. Verder is de troep samengesteld uit man schappen van de marine, de infanterie en de kustartillerie. Ook zullen rijdende mitrailleurs worden meegevoerd. De marsch wordt gehouden ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard. In verband hiermede is het gewenscht de vlaggen tot Vrijdag na den marsch, althans langs den weg, welken de stoet passeert, te laten hangen. DE WEKELIJKSCHE LIJST. Bij de politie zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent onderstaande gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: een kosteloos rijwielbelastingmerk, vier blanco huurcontracten, een nikkelen wiel dop, een zwarte hond, een gordijn met ringen, een blauw-groene parkiet, een halve lorgnet, een duif, een gladde gouden ring, een werpring, twee kindermanteltjes, een kosteloos rijwielbe lastingmerk, een zwarte regenmantel, een cein tuur, een papieren boodschappentasch, een heerenrijwiel, een dameshandschoen, een zwarte heerenhandschoen. Verloren: een gladde gouden ring, een zwarte portemonnaie met inhoud, een zilveren dames armband met drie steenen, een broche, een por temonnaie met inhoud, twee belastingmerken, een wieldop, een lichtblauwe damestrui, een bril met donker montuur. Goede prijzen voor de aardbeien. De prijsstijging op de aardbeienveilingen heeft zich ook gisteren voortgezet. De goede consump tie-aardbeien waren weer zeer gezocht en voor goede kwaliteit werd met f 1,25f 1,40 per slof betaald. Het binnenland kan zeer veel aardbeien ge bruiken en de handelaren komen dan ook van heinde en verre naar Beverwijk, mede als ge volg van het feit, dat in andere aardbeiencentra de oogstopbrengst ver beneden normaal blijft. De fabrieken kochten gisteren de Amazonen voor ongeveer een gulden per slof. Sinds eenige dagen worden ook versche aard beien naar Engeland verscheept. Deze vruchten gaan des avonds per vrachtschip naar Hoek van Holland om daar in de Harwichboot te worden geladen. Des morgens worden deze Beverwijk sche aardbeien op de Londensche markt ver kocht. VOOR DE OUDEN VAN DAGEN. Naar gewoonte zal de Beverwijksche Harmo niekapel weer haar gewaardeerde medewerking verleenen om de financiën bijeen te brengen voor den jaarlijkschen autotocht met de ouden van dagen. Zaterdagavond zal de kapel een straatconcert geven en jongedames zullen voor het sympathieke doel collecteeren. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiiing. Spinazie per kl. kist 3048 Postelein per kl. kist 1428 Sla per 100 krop 0.501.— Wortelen per bos 3145 Rabarber per bos 35 Selderij per bos V/22 Pieterselie per bos 12 Asperge dik wit per bos 3033 Aardappelen (klei) 4.505.70 Waschpeen per K.G. 3144y2 Bloemkool I per stuk 810 Bloemkool II per stuk 35 Komkommers I per stuk 35 Snijboonen per K.G. 2833 Dubb. boonen per K.G. 3236 Doppers per K.G. 1015 Raspers per K.G. 1520 Capucijners witte per K.G. 1316 Capucijners bruine per K.G. 1624 Tuinboonen per K.G. 46 Aardbeien per doosje 812 Aardbeien per slof 6585 Frambozen per doosje 2430 Bij de pelsjagers van het Noorden. De geheel in kleuren opgenomen Warner Bros-film „De Heldenbrigade", die als hoofd nummer in het Kennemer Theater wordt vertoond, geeft ons een levendige beschrij ving van het baanbrekende werk, verricht door het beroemde politiekorps „De Konink lijke Canadeesche Bereden Politie" in het hooge Noorden. Fort „Endurance", een ver afgelegen post van de politie, waar tevens een handelspost van pelsjagers en gouddelvers gevestigd is, verscheept een groote lading bont en stof goud op een oude raderboot. Aan boord be vinden zich Jim Montgomery en Elisabeth Spaulding, die juist sergeant Alan Baker (Dick Foran) verteld heeft, dat zij„ zoolang hij zijn betrekking niet opgeeft, niet met hem wil trouwen. Daar Baker ook veel sympathie voor Joyce MacMillan )Gloria Dickson) koestert, is dit niet zoo'n erge slag voor hem. Veel erger trekt hij zich het feit aan, dat hij na 10 dienstjaren gepasseerd werd voor de benoe ming van inspecteur. In zijn plaats is Stephen Gore benoemd. Blijkbaar ingelicht door een handlanger op fort „Endurance", overvalt een bende roovers de boot en steelt de kostbare lading. Baker en inspecteur Gore zijn het oneens over de te nemen maatregelen. De inspecteur weigert halsstarrig naar reden te luisteren; hiervan wordt Arthur Gardner de dupe, die bij het daarop volgende gevecht met de bende bandieten een zware verwonding aan zijn been oploopt. Onder verdenking de ban dieten te hebben ingelicht, komt Dave Mac Millan, de vader van Joyce in moeilijkheden. Sergeant Baker is er van overtuigd, dat Millan er niets mee heeft uit te staan en arresteert hem dan ook niet. De inspecteur stelt daarop Baker in arrest en laat Millan gevangen nemen. Een woedende menigte staat op het punt Millan te lynchen, als Baker en Hardsok op het laatste nippertje met hun gevangene, den aanvoerder der roovers, ver schijnen. Deze wijst den agent van de han delspost als zijn helper aan. Inspecteur Gore wordt overgeplaatst, ser geant Baker tot inspecteur bevorderd en wint eind goed al goed de liefde van Joy Mac Millan. Het andere hoofdnummer is „Geef liefde een kans" De ongeschreven wetten der gevangenen. Op overtreding staat de doodstraf. Het W. B. Theater brengt deze week als hoofdnummer „Het wetboek der gestraften" met Walter Connolly, John Howard en Jean Parker in de hoofdrollen. De jonge William Jordan doodt in een café min of meer per ongeluk tijdens een vecht partij een man en wordt tot 10 jaar gevan genisstraf veroordeeld. Zes jaar later wordt de officier van justitie, die een groote rol speelde in Jordan's veroordeeling, benoemd tot directeur der gevangenis, waar Jordan opgesloten is. Thomas Mathews is echter een zeer humaan directeur en bezorgt enkele ge straften werk in zijn huis. Natuurlijk krijgen theater deze gevangenen, der wie zich ook Jor dan bevindt, veel meer vrijheid. Jordan wordt weer 'n mensch in dit vrijere leven en langzamerhand raakt hij verliefd op Mathew's dochter, Elizabeth, die wel merkt, dat deze gevangenen van op voeding en karakter anders is dan de meeste van zijn lotgenooten. Op zekeren dag trachten twee gevangenen te ontsnappen, maar zij worden gesnapt, daar een andere gestrafte, Runch, hen verraden heeft, hopende dat men hem, in ruil voor dit verraad zijn vrijheid zal schenken. Ook de ge vangenen hebben echter hun ongeschreven wetten, één daarvan is, dat verraad van ka meraden met den dood gestraft wordt. Mathews weet dit en hij heeft Runch een plaats gegeven op de administratie, waar hij onbedreigd kan werken. Toch wordt Runch gedood. Mathews tracht Jordan over te halen hem te zeggen, wie den moordenaar is, maar Jordan houdt zich aan het wetboek der ge straften en blijft koppig zwijgen, al verspeelt hij'daarmede de mogelijkheid van zijn invrij heidsstelling. Jordan wordt in de donkerste cel opgesloten op water en brood, maar blijft zwijgen. Elizabeth heeft haar vader inmiddels he kend, dat zij en Jordan van elkaar houden eri dat is voor Mathews een reden om te trach ten Pordan vrij te krijgen. De moordenaar Hawkins, een vriend van Jordan, heeft tot dit moment gezwegen, omdat hij nog een persoon lijke wraak wil nemen op een der cipiers. Maar tenslotte kan hij Jordan niet langer zien lijden en vertelt aan den directeur, dat hij de moordenaar is. Het tweede hoofdnummer is „Schooiertjes' met Mickey Rooney, Freddie Bartholomew en Jackie Cooper. De laatste start van een jongen vlieger. Het begon in Parijs. Onder regie van den bekenden regisseur Anatole Litval heeft de Nova-Film „Zijn laatste vlucht" tot stand gebracht, een film, die wat inhoud en spel aangaat, kan wedijve ren met de beste producties van het afgeloo- pen jaar. Paul Muni. ditmaal als vliegenier Claude Maury bij Vlieggroep 37, toont in deze film wederom zijn buitengewone talen ten. Het begint in Parijs 1917. Jean Herbillion, een jong luitenant-waarnemer en ingedeeld bij Vlieggroep 37, maakt vlak voor zijn ver trek naar het front kennis met Denise (Ma rian Hopkins). Bij het vertrek van den trein is buiten Jean's moeder, ook Denisse aanwezig. Zij belooft hem te schrijven en op aandringen van Jean staat ze hem toe haar poste-restante te schrijven, omdat ze haar adres niet wil zeggen. Aangekomen in het vliegkamp, maakt Jean kennis met lui tenant Maury, die in het vliegkamp den naam heeft ongeluk te brengen, zoodat niemand met hem wil vliegen als waarnemer. Maar Jean, die direct sympathie voor dezen stillen vlieger heeft, besluit bij hem als waarnemer te vliegen. Een warme vriendschap ontstaat dan tusschen deze „equipage". Maury praat steeds over zijn vrouw Hélène, die in Parijs achter moest blijven. En als Jean voor zijn harde wei-ken als waarnemer verlof krijgt en naar Parijs gaat, neemt hij een brief van Maury aan Helène mee, die hij haar zal brengen. Dan volgt de ontroerende scène, waarin Jean tot de ontdekking komt, dat Denise en Helène een en dezelfde persoon zijn. Vooral het spel van Helène is in deze scène buitengewoon goed. Jean keert met een zwaar hart naar het kamp terug en Maury merkt di rect, dat er iets niet met hem in orde is. Er volgen vele luchtgevechten en Maury en Jean behalen zooveel succes, dat zij het „Oor- logskruis" verdienen. Vlak voor een grooten aanval -komt Maury iets te weten en vraagt Jean naar de waarheid, waarop Jean echter zwijgt. Zij stijgen op, en raken in een ge vecht met drie vijandelijke vliegtuigen, waar bij Mauvy ernstig gewond wordt. Hij weet echter nog veilig op het vliegveld te landen en komt dan tot de ontstellende ontdekking, dat Jean doodelijk gewond achter in het toe stel zit, met een foto van Denise en hem in zijn hand, Maury wordt naar een hospitaal in Parijs vervoerd en wordt daar door zijn vrouw verpleegd. Hier toont Maury zijn vriendschap voor Jean, hij vertelt aan Helè ne, die nog niet wist, dat Maury er achter gekomen was dat zij van Jean hield, dat de laatste woorden waren voor het meisje van wie hij hield, Denise. Het tweede hoofdnummer is de kostelijke film: „Parijs op de Huwelijksreis" met Bing Crosby, Franciska Gaal en Akim Tamiroff. VOOR HERWONNEN LEVENSKRACHT. De jaarlijksche verkoop van speldjes ten bate van Herwonnen Levenskracht zal op Zaterdag 8 Juli worden gehouden. Wandelen door mooi Kennemer- land. Danrwedstrijd Raman—Dukel. De Damclub „Denk en Zet" alhier organi seert in Juli een damwedstrijd tusschen den bekenden dammer F. Raman te Amsterdam en onzen damredacteur B. Dukel. Er zullen 6 partij worden gespeeld, n.l. 2 in Wijk aan Zee, 2 in Amsterdam en 2 in IJmui- den. EEN REVUE VAN AMATEURS. De V.V.V. die steeds actief is waar het betreft 't de gasten zoo aangenaam mogelijk te ma ken, komt dit jaar met iets nieuws. De feest commissie heeft namelijk een aanbod ge kregen van een jeoiigdige in oprichting zijnde amateur revue club uit Beverwijk, om op de bal-champè'tre-avonden de pauze te vullen met een nieuwe revue. Het bestuur heeft, na deze revue te hebben doorgekeken, gemeend deze jongelui een kans te moeten geven, temeer waar zij voor alles zelf zorgen: de décors, de aankleeding, de muziek enz. en zij ook nog een band mee nemen, om eventueel de dansmuziek te kunnen vervangen of af te lossen. Zeer waarschijnlijk zal de eerste avond ge houden worden op 8 Juli a.s. op de tennisbaan. Moch onverhoopt de voorbereiding te veel tijd vergen, dan wordt het 15 Juli. Verder heeft de feestcommissie besloten een excursie naar Van Leer's Walsbedrijven te organiseeren op Woensdag 5 Juli a.s. De eerste ballonaptocht welke wordt ge houden in samenwerking met d-e Wijk aan Zeeër Wimkeliersvereeniging zal plaats vinden op Dinsdag 1.1 Juli a.s. HEDENAVOND CONCERT. De muziekvereeniging Arion zal, daartoe aangezocht door de Oranjevereeniging, heden avond half negen een concert geven op de tennisbaan ter gelegenheid van den verjaar dag van Prins Bernhard. Grootsche plannen van D. E. M. De R. K. Wandelsportvereenigmg D.E.M. heeft een drietal wandelmarschen georgani seerd, welke op Zondag 13 Augustus alhier zullen worden gehouden. Het programma ver meldt een hoofdmarsch voor dames en heeren over afstanden van 25 K.M. voor dames en 30 K.M. voor heeren en een jeugdmarsch over Het parcours komt vrijwel overeen met dat van den jaarlijkschen aardbeienmarsch. De wandeling gaat door Rooswijk, langs Hoog ovens, papierfabrieken en Van Leer's Walsbe drijven over den Boschweg naar Wijk aan zee en langs de Zeestraat terug naar Beverwijk, waar de groote rust wordt gehouden. De jeugdgroep rust in de badplaats. Na de pauze voert de wandeling langs mooie wegen door den Wijkermeerpolder langs Heemskerk teruL naar Beverwijk. Hier zullen de herinnerings medailles en de groepsprijzen onmiddellijk worden uitgereikt. De R.K.E.H.B.O. heeft zich bereid ver klaard tijdens den marsch assistentie te ver leenen. De start geschiedt des middags te 12 uur van af het Veilinggebouw „Kennemer- land" in de Breestraat. In dit gebouw wordt ook de groote rust gehouden en worden na afloop van den marsch ook de prijzen uitge reikt. Goede resultaten van het onderwijs. Wat de Centrale School presteerde. Gisteravond was er voor de ouders van de kinderen van de Centrale School aan het C. H. Moensplein en belangstellenden gelegen heid om één en ander van het door de leer lingen vervaardigde werk te zien. Ongetwïj feld zullen vele bezoekers versteld gestaan hebben van het veelzijdige onderwijs aan deze school, want naast het gewone schoolwerk was nog een tentoonstelling ingericht van handenarbeid. Voor deze expositie was een heel lokaal noodig Schemerlampjes, figuurzaag werk, vliegtui gen, serveerblaadjes, vogelhuisjes enz. worden op deze school vervaardigd en waren op een overzichtelijke wijze opgesteld. Bovendien ontbrak het model van de „Oranje" niet, een actueele inzending, nu het origineel juist een proefvaart maakt. De aandacht van de dames werd echter het meest getrokken naar de tentoongestelde kleedingstukken, die de algemeene bewon dering wegdroegen In de andere lokalen was het gewone school werk, waaronder stenografie, handelscorres pondentie, te bezichtigen en konden de ouders hun gevolgtrekkingen maken over de vorde ringen van hun kinderen. Verder zagen wij nog goede lijn- en recla- meteekeningen, waarin op deze school even eens onderwijs wordt gegeven. De belangstelling voor dezen avond was groot. Training begonnen. Het voorspel van de Asser T.T.-races is Woensdag met de training der deelnemers be gonnen. Morgens tusschen 9.30 en 10.30 uur heb ben eerst de rijders in de nationale klasse ge oefend, daarna waren de grootere beroemdhe den aan de beurt. Internationaal bleek de animo nog niet bij zonder groot te zijn. Meyer en Kraus waren er met hun B.M.W. compressormachines; Meyer bracht al direct eenige sensatie door een ronde te draaien in 6 min. 35 sec. hetgeen een gemiddel de beteekende van ongeveer 150 K.M. per uur. De snelste ronde van het vorige jaar, eveneens van Meyer met 6 min. 31 sec., werd dus bijna geëvenaard; geenszins gaf de B.M.W.-crack den indruk, dat hij het uiterste van de machine verg de. Ook Kraus was in de baan, maar hij deed het kalmer aan, evenals de B.M.W.-rijder Bock. In de 350 c.c. klasse maakte de Engelschman White op N.S.U. een zeer snellen indruk met 133.1 K.M. per uur, waardoor ook in deze klasse een geduchte aanval op het ronderecord plaats had. De N.S.U.-compressormachines maken een solieden en zeer snellen indruk; zij worden hier beschouwd als geduchte concurrenten voor de Velocette rijders. Van de Nederlanders waren Gerrit de Ridder en Jac. Schot in de baan. Eerstgenoemde deed het voorloopig kalm aan maar Schot heeft zijn verplichte vijf ronden er reeds opzitten, zoodat hij verder rust kan nemen. Stanley Woods en 'de beide Guzzi-rijders Terrni en Lorenzette lie ten zich nog niet zien. Zij worden evenwel he den verwacht. WIJK AAN ZEE Geslaagd. MOTORSPORT. De races te Assen. DAMMEN. HAARL. R.K. DAMBOND. ;G. Eising kampioen le klas. De derde partij had plaats tusschen G. Eisïng en G. Haver. Eerstgenoemde veroverde beide punten, zoodat hij met 42 won. Eising zal derhalve meedoen om het kampioenschap van Nederland. HAARL. R.K. DAMGENOOTSCHAP. Voor de. onderlinge clubcompetitie werden gespeeld: G. ZeeuweT. v. Wort 20 Jac. Bosse—M. Herben 11 G. ZeeuweP. IJzermans 20 De stand luidt thans: gesp. gew. rem. verl. pnt. 1. G. Elsing 2. Jac. Bosse 3. J. Lucas 4. C. Heesakkers 5. M. Herhen 6. G. Kraak 7. G. Zeeuwe 8. L. E. v. Schie 9. W. v. Wort 10. T. v. Wort 11. G. Rorzelaar 8 12. P. IJzermans 10 11 11 9 11 11 6 9 10 11 1 11 10 18 14 13 13 9 CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1938/1939 HAARLEMSCIIE DAMCLUB. In den wedstrijd om het eerste klasse club kampioenschap 1938/1939 der Haarlemsche Dam club zijn thans een tweetal beslissingen ge vallen. Th. Tolenaars (de 2de klasse kampioen van Haarlem en omstreken) en P. L. Schrijnemakers behaalden het vereischte moyenne en promo veerden naar de hoofdklasse. DAMES-ATHLETIEK. MEJ. TESTONI LOOPT IN WERELDRECORDTIJD. MILAAN 28 Juni (A. N. P.)Tijdens athletiek wedstrijden boekte de Olympische kampioene Claudia Testoni een fraai resultaat, door de 80 M. horden af te leggen in 11,6 sec. Hiermede evenaarde zij het wereldrecord, dat op naam staat van drie dames mej. Engelhardt (Duitschland), mej. Valla (Italië) en mej. Burke (Engeland). Voor het diploma Duitsch Handelscorres pondentiet Ver. v. Leeraren) is geslaagd mej N. Muntendam te IJmuiden. Ze werd opgeleid door den heer J. P. Eriks Velsen. OPDRACHT. Aan de firma De Boer en Zwart, aannemers alhier is opgedragen het bouwen en verbouwen van een recreatiezaal en twee leerkamers voor rekening van de Doopsgezinde Gemeente te Haarlem. SCHAKEN. HET INT. TOURNOOI TE BAD IIARZBURG. Uit Harzburg: De uitslagen van de vierde ronde van het internationaal schaaktournooi luiden: Poalsen (Denemarken)Zollner (Duitschland) 0—1. Ahues (Duitschland)Rellstab (Duitschland) XA Reinhardt (Duitschland)Dr. Lange (Duitsch land) afgebroken. Cortliever (Nederland)Stahlberg (Zweden) afgebroken. Eliskases (Duitschland)Saemisch (Duitsch land) afgebroken. BONDSWEDSTRIJDEN K.N.S.B. Verschenen is het officieele programma van de bondswedstrijden van den K.N.S.B. Deze wedstrijden hebben dit jaar. te Haarlem plaats in hotel „De Leeuwerik". Maandag 21 Augustus wordt de wedstrijd offi cieel geopend; dan heeft tevens de eerste ronde plaats. De wedstrijd duurt tot Vrijdag 25 Augus tus. Op dien middag worden de prijzen uitge reikt; des avonds heeft een gemeen schappelijke maaltijd plaats. Dinsdagmiddag worden de deel nemers officieel ontvangen door het Haarlem sche gemeentebestuur. De bondswedstrijden worden, zooab ;eder jaar, in verschillende klassen gespeeld. Tevens wordt weder het Nederlandsche dames-schaakkam pioenschap verspeeld. Echter op een andere wijze, dan tot nu toe het geval was. Er is tot heden hiervoor een achtkamp uitgeschreven. Ditmaal zal een tweekamp plaats hebben tus schen mevr. Roodzant en mej. Heemskerk. Daar enboven zullen een of meer damesgroepen ge vormd worden. De winnares van de hoofdgroep krijgt het recht, in den winter een match te spe len tegen haar, die den tweekamp verliest. Wie dan wint zal volgend jaar de kampioene mo?en bestrijden. ZWEMMEN WEDSTRIJDEN IN STOOP'S BAD. Dinsdagavond werden in Stoop's Bad te Overveen zwemwedstrijden gehouden om het kampioenschap van den Kring Haarlem. De uitslagen waren als volgt; 4 x 100 M. Borstcrawl estafette heeren: 1. Z.C. „Haarlem" 4.35.8. 2. V.Z.V. Velsen 4.50.2, 3. D.WR. Haarlem 4.50.2. 100 M. Schoolslag dames: 1. Mej C. Kraft „Haarlem" 1.35, 2. Mej. A. C. v. Wijk D.W.R. 1.35.2, 3. Mej. S. Paap „Haarlem" 1.36.4. 3 x 50 M. Wisselslag heeren persoonlijk: 1. A. A. v. d. Bogaerde D.W.R. 2.10.8, 2. P. Rol H.V.G.B. 2.13.6, 3. H. Smits „Haarlem" 2.18. Schoonspringen heeren: 1. C. Haven, D.W.R. i.35 pnt. Id. dames: 1. Mej. S. In 't veld, H.P.C. 38.05 punt. Hierna werden nog twee waterpolowedstrij- den gespeeld tusschen Haarlem 2 en Z.I.A.N 3 welke door Haarlem met 2—1 werd gewon nen, en de wedstrijd Haarlem 1 (dames) tegen Nereus I (dames) welke eveneens door Haarlem werd gewonnen, met 3—1. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 30 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Zijn laatste vlucht" en „Parijs op de huwelijksreis", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De Helden brigade" en „Geef liefde een kans", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Schooiertjes" en „Het wetboek der gestraften", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 29 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot 4 uur. Feestelijkheden ter eere van den verjaardag van Prins Bernhard. Frans Hals Theater: „De onzichtbare man", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Ultimatum". Tooneel: De Ramblers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: ,,'n Stel om te stelen", 2.30 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Heldenbrigade" en „Moeder Carey's kuikens", 2 en 8.15 uur. Moviac: „Bruisend Bloed". Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 uur; Dinsdag en Vrijdag van 105 en 810 uur. Teyleris Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. VRIJDAG 30 JUNI Groote Kefk: Kerkconcert Chr. Oratorium- vereen. G. D. Cunningham (orgel) 8.15 uur. Bioscopen nieuw programma. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 uur; Dinsdag en Vrydag van 10—5 en 810 uur«

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5