Iyui uizina ft3(et tngetsche geduid- Zamei Qad&thawietaacs heeft zijn grens bereikt BEROEP OP HITLER. PRIJZEN voor besprekingen te Tokio aangewezen PROEGAMMA DONDERDAG 29 JUNI 1939 CHURCHILL: Maanden van spanning, iwwzien. In de City Carlton Club te Londen heeft Winston Churchill gistermiddag een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide, dat Juli, Augustus en Septem ber moeten worden beschouwd als de maandenwaarin de spanning in Europa zeer ernstig zal worden. Winston Churchill. „Ik acht den toestand, waarin wij ons be vinden zeer ernstig, zeide hij. Deze toestand lijkt veel op die van het afgeloopen jaar, doch er is een groot verschil, er zijn dit jaar geen wegen open om terug te trekken. Jegens Tsjecho-Slowakije hadden we geen verplich tingen, bij verdrag vastgelegd, doch thans hebben we Polen een absolute garantie ge geven, dat indien het het voorwerp is van een niet uitgelokten aanval van het nationaal- socialistische Duitschland, wij tezamen met onze Fransche bondgenooten genoodzaakt zijn den oorlog te verklaren. Dit is het feit, dat voor ons staat. Wat zal dan met Duitschland ge schieden? De nationaal-socialisten maken oogenschijnlijk alle voorbereidingen om Polen te dwingen aan hun verlangens toe te geven en indien Polen niet toe zal geven, wordt dag en nacht en ieder uur gewerkt aan de voor bereiding Polen aan te vallen met een groote macht uit het Westen en het Zuiden. Doelende op de woorden van den Franschen minister-president zeide Churchill, „Ik ben het geheel eens met den Franschen minister-pre sident dat wij verkeeren in een periode van "gevaar, welke meer acuut is en meer gela den met allerlei gevaar, dan wij ooit gekend hebben in onzen bewogen levenstijd. Indien men alleen de Duitsche voorbereidingen zou zien en de ontzaglijke opeenhooping van men- schen, wapens en munitie alsmede den toon van de door de regeering gecontroleerde pers, en de redevoeringen van de partijleiders, dan is slechts een conclusie mogelijk en wel het ergste wat kan gebeuren en dat dit spoedig zal gebeuren. Churchill zeide verder, dat evenwel alle voorbereidende maatregelen genomen kunnen worden, en dat toch het laatste signaal niet behoeft te worden gegeven. Of het gegeven zal worden, hangt af van de stemming, het tem perament en het besluit van één enkel man, die zichzelf heeft opgewerkt uit een nederig bestaan tot een hoogte, vanwaar hij misschien ik zeg misschien over het grootste deel van de menschheid een onmetelijke catastrofe kan uitstorten. Indien mijn woorden hem konden bereiken, zooals wel het geval zal zijn, zou ik zeggen tot HitierWacht en overweeg voor ge een duik neemt in het verschrikkelijke onbekende, in dien ge uw levenswerk om Duitsch land op te heffen uit de vernedering en verslagenheid tot een punt waar de geheele wereld met spanning wacht op haar daden, niet onherstelbaar ver nietigd wilt zien". Ik zou wenschen, dat ik Hitier ervan kon overtuigen van het feit, dat het Britsche Rijk de grens van zijn geduld heeft bereikt. Steeds weer hebben wij ons teruggetrokken na het breken van plechtige beloften en verdragen. Hitier zou een ernstige fout maken, indien hij zou meenen, dat al dit terugtrek- WEER EEN FELLE BRAND IN DE LONDENSCHE CITY. Krachtige tvind wakkerde het vuur aan. GEEN KWAADWILLIGHEID IN HET SPEL? Voor de derde maal in een week tijds is gisteren in het centrum van Londen een groote brand uitgebroken. Het opmerkelijke is, dat deze branden alle drie zijn uitgebroken in een gebied met een straal van nog geen mijl. De brand van Woensdag heeft gewoed in een pakhuis in de binnenstad. Het vuur werd door den krachtigen wind aangewakkerd en binnen korten tijd stonden de derde en vierde verdie ping in lichtelaaie. Aan de blussching werd deelgenomen door meer dan 150 brandweerlie den, wier taak bemoeilijkt werd, doordat de drijvende brandspuiten op de rivier tengevolge van laag water niet gebruikt konden worden. Vier brandweerlieden hebben zich in het zie kenhuis moeten laten behandelen. Alle bedien den konden uit het pakhuis ontsnappen. De eigenaar heeft verklaard, dat hij geen reden had om te vermoeden, dat hier van brandstichting sprake is. Reuter meldt nader, dat een dozijn menschen zich uit het brandende pakhuis heeft kunnen redden door op de modderbanken van de rivier te springen. De brandweer, die gebruik maakte van zuurstofapparaten, slaagde er na twee uur in het vuur meester te worden en uitbreiding tot de belendende pakhuizen te voorkomen. ken alleen het gevolg zouden zijn van lafheid en ontaarding. We weten, dat ons lijden hard zal zijn, doch wij zijn besloten niet schuldig te zijn aan een schok, welker gevolgen niemand kan voorzien. Indien de nationaal-socialisten een nieuwe daad van geweld zullen plegen, welke zal leiden tot een oorlog, dan zullen we niet in dit land een schuil plaats zoeken. Churchill voegde hieraan toe, dat men in zekere kringen bij de berekeningen de Brit sche macht in de lucht niet moet onder schatten. Betreffende het incident van Tientsin zeide Churchill, dat het Japansche optreden zeer wel een val kan zijn om Engeland weg te lok ken van de zeeën, waar de beslissende slag in geval van een conflict zou worden geleverd. Engeland mag zijn vloot niet naar het Verre Oosten zenden, alvorens het zeker is van zijn positie in de Middellandsche Zee en vermoe delijk zou het dan niet noodig zijn dat de Britsche vloot werd gezonden. Sprekende over de onderhandelingen te Moskou zeide spreker: „Het schijnt mij, dat het verlangen van de Russen, dat wij allen te zamen ons zullen verzetten in een aanval op de Oostzeestaten, juist en gerechtvaardigd is en ik vertrouw, dat we volledig hierin tege moet zullen komen. Ik kan niet begrijpen", zoo voegde Churchill hieraan toe, „waarom we al deze weken getreuzeld hebben. Himmler te Dantzig. „Zuiveringsactie" begonnen. Uit Dantzig wordt gemeld, dat de chef der Gestapo Himmler gistermorgen daar zou zijn aangekomen. Hij zou de nat. soc. formaties der vrije stad inspec- teeren. Poolsche kringen in Dantzig verkla ren dat 't hier minder een inspectie dan wel een „zuivering" betreft, die het ver wijderen van „twijfelachtige elementen" ten doel heeft. De Czas, het conservatieve Poolsche orgaan, voegt hieraan toe, dat gouw leider Forster inderdaad een begin heeft gemaakt met de reorganisatie van de S.A. eenheden van het gebied, onder toezicht van talrijke S.S.-lieden die uit Duitschland zijn gekomen. De vorming van een vrijcorps. Gemeld wordt, dat te Dantzig wederom con- vooien auto's zijn aangekomen uit Oost-Prui sen met verscheidene honderden jonge touris- ten, die bestemd zijn voor het vrijwilligerskorps. Deze jongelieden worden verdeeld over barak ken in Matzkau, Wieben en Lagfuhr. Himmler. Voorts zouden de nationaal-socialistisehe auto riteiten een groot aantal paarden hebben gerequi- reerd, die bestemd zouden zijn voor de eenheid van het vrijcorps. Het rechtsche orgaan „Goniec Warszawski" verklaart te dien aanzien, dat oor logsmateriaal heimelijk uit Oost-Pruisen de vrije stad wordt binnengebracht. Tevens meldt het blad, dat de aanwezigheid der vrijwilligers in Dantzig tezamen met den invoer van oorlogstuig een schakel meer vormt in den keten van pro vocaties, die deel uitmaken van den door Duitschland verklaarden zenuwoorlog. De pro vocaties kunnen echter noch de Polen in Dant zig noch elders enerveeren. Iedere formatie van militaire organisaties in Dantzig zal stuiten op categorisch verzet van de Poolsche regeering. De „Kurjer Polski" bevestigt, dat ploegen ar beiders begonnen zijn met den bouw van een brug over den Nogat, aan de grens tusschen Dantzig en Oost-Pruisen. Het blad wijst op het strategische belang daarvan. Leider der Arabieren dood geschoten. Begeleidende politieman gewond. De Arabierenleider Fais Fanoem, die als te genstander van den verbannen moefti van Je ruzalem op den voorgrond is getreden, is te Nazareth doodgeschoten. De Britsche politie man, die hem als lijfwacht vergezelde, werd ernstig gewond. Ondanks zijn verwondingen wist de lijfwacht echter een van de twee aanvallers dood te schieten. Verder is hier een Arabische spoorwegarbei der door een anderen Arabier doodgeschoten. Spionnage-affaire in België. Acht arrestaties. De rechter van instructie van de Luiksche rechtbank onderzoekt op het oogenblik tezamen met de politie een ernstige spionnage-affaire. Tot nu toe zijn acht personen gearresteerd, waaron der een agent van een vreemde mogendheid, een officier van het Belgische leger en zijn vriendin. Reeds zijn een aantal belangrijke bewijsstukken ontdekt gr houtslr. J haarlem Bally Mercury Alle onvolledige sorteringen ZO MER- en LINNEN SCHOENEN zijn reeds nu sterk in prijs verlaagd prijzen vanaf (Adv. ingez. Mod.) Russische zaakgelastigde uit Tokio ontboden. De Russische zaakgelastigde te Tokio Smetanin, die opgetreden is bij de onderhandelingen over verschil lende problemen, o.a. de visscherij- kwestie, sedert den terugkeer van de Russischen ambassadeur, Slavoetsky, naar Moskou op 5 Mei 1938, is naar ge meld wordt plotseling ontboden door de regeering te Moskcu. Hij vertrekt op 5 Juli a.s. naar Tsoeroega vanwaar hij den volgenden dag naar Wladi- wostok vertrekt op weg naar Moskou, aldus meldt de „Yomioeri Sjimboem". Het genoemde blad voegt hieraan toe, dat met het vertrek van Smetanin naar Moskou de Russische ambassade in Tokio practisch gesloten is, aangezien er slechts een paar leden van den staf zijn, o.w. Nicolai Genera- lof f, de tweede secretaris. Ook meldt het blad, dat het naambord, dat in het Japansch en het Russisch gesteld was reeds van de deur is weggenomen. Volgens een Havasbericht uit Moskcu is de zaakgelastigde om dienstrede- nen uit Tokio ontboden. In 't commis sariaat voor buitenlahdsche zaken verzekert men, dat er geen reden is om een bijzondere beteekenis te hech ten aan deze gebeurtenis, aangezien Smetanin sinds twee jaar niet in Meskou is geweest. Fransche regeering zou nieuwe Duitsche „coup" verwachten. PARIJS, 29 Juni. Op het ministerie van oorlog, heeft Daladier heden, op den den dag dat het twintig jaar geleden is dat het verdrag van Versailles onder teekend is, zich met een groep politieke en parlementaire leiders onderhouden over den politieken toestand en daarbij als zijn meening gegeven, dat dë situatie op dit oogenblik ernstiger is dan ooit in de afgeloopen 20 jaar. Daladier maakte er geen geheim van, dat de Fransche x-egeering reden heeft te ge- looven dat een nieuwe „coup" van Duitschland voor de deur staat. Onofficieele zegslieden noemen aanstaanden Zaterdag als het tijdstip, waarop Hitier opnieuw actief in de Europeesche politiek zal ingrijpen, een meening die men in Londen overigens niet bevestigt en die ook nalaat duidelijk te maken, wat men eronder verstaat. De bespreking tusschen den premier en de po litici was geheim, Daladier sprak zeer open hartig. De Fransche generale staf is niet onbekend met de Duitsche troepenbewegingen. Er is over de conferentie van Daladier met de parlements leden geen communiqué verspreid, doch men meent te weten, dat de Fransche autoriteiten alles in het werk stellen om bevestiging te krij gen van de onofficieele berichten, volgens welke Duitsche troepen, en vooral officieren, in het geheim in het gebied van Dantzig binnendringen, (United Press). Wijziging van het Fransche kiesstelsel. Alvorens op recès te gaan, heeft de Fransche Kamer het nieuwe kiesstelsel goedgekeurd. Dit is evenwel nog niet definitief, daar het nog door den senaat moet worden goedge keurd. Op het oogenblik worden de afgevaardig den gekozen, wanneer zij in een kieskring de absolute meerderheid behalen. Is dit laatste niet het geval, dan wordt een tweede ver kiezingsronde gehouden, waarin het voldoen de is, de eenvoudige meerderheid te behalen. Volgens het nieuwe stelsel zou de verkie zing op de volgende wijze geschieden: 1. De kieskring zou gevormd worden door elk van de 90 Fransche departementen. Iedere kiezer zou dan niet voor één naaan moeten stemmen, doch voor evenveel namen als zijn departement afgevaardigden moet tellen. 2. Voer iederen gekozene boet op een lijst een bepaald aantal stemmen worden uitge bracht, dat berekend wordt door het aantal uitgebrachte stemmen te deelen door het aantal te bezetten zetels plus een. 3. De niet verdeelde stemmen zullen auto matisch overgaan op een door iedere partij in te dienen nationale lijst. 4. Door het totale aantal stemmen, dat een partij in het geheele land behaald heeft, te deelen door den kiesdeeler en hiervan het aantal der in de departementen verkregen zetels af te trekken, wordt het aantal can- didaten bepaald, die op de nationale lijst der partij zijn gekozen. WAT JAPAN CEëlSCHT ZOU HEBBEN Chamberlain doet mededeelingen in het Lagerhuis. De besprekingen tot regeling van het incident te Tientsin zullen naar Havas verneemt worden gevoerd door de plaatsvervangende consuls van Engeland en Japan te Tientsin, ma joor Herbert en Hikozo Tanaka. Ari- ta en Craigie zullen de onderhande lingen slechts als waarnemers bijwo nen. Men wil hiermede uiting geven aan de erkenning van het beginsel, dat een plaatselijke regeling ge- wenscht is. De Japansche militaire autoriteiten te Tientsin hebben volgens het D. N. B. als voorwaarde voor een regeling van het con flict de volgende vier eischen gesteld: 1. Gemeenschappelijke Japansch-Britsche controle op en opsporing van terroristen in de concessie. 2. Volledige controle op anti-Japansche ele menten in de concessie. 3. Volledige samenwerking voor de economi sche ontwikkeling in Noord-China en tot be strijding van de invloeden die deze ontwikke ling belemmeren. 4. Overdracht van 50 millioen dollar zilver aan de vooiToopige regeering te Peiping. In het Engelsche Lagerhuis heeft minister-president Chamberlain gis teren medegedeeld, dat als gevolg van de besprekingen tusschen de Britsche en Japansche regeering, overeen is gekomen, dat de onderhandelingen over Tientsin te Tokio zullen worden gehouden. Hij voegde hieraan toe te hopen, dat de Britsche autoriteit in de concessie bewaard zal blijven. In verband met de besprekingen ver trouwt de regeering dat een einde zal zijn gekomen aan het ontkleeden, fouilleeren en andere incidenten en in de gegeven omstandigheden achtte de regeering het niet nuttig de zaak voor te leggen aan den Volkenbond. Nog steeds is de aanvoer van aan bederf onderhevige levensmiddelen gering en de plaatselijke Britsche autoriteiten doen hun best hierin verbetering aan te brengen. Bij het passeeren van de Japansche wachtposten werden in totaal vijftien Engelschen ge dwongen zich te ontkleeden, waaronder een vrouw, doch de laatste twee dagen is hier van niets meer vernomen. De vertegenwoor digers van de Britsche en Japansche plaatse lijke autoriteiten zijn uitgenoodigd naar To kio te komen om deel te nemen aan de on derhandelingen. Men vei-wacht, dat de besprekingen zich zullen bepei-ken tot de plaatselijke gebeurte nissen en dat indien de neutraliteit van de concessie gehandhaafd zal worden, de Brit sche autoriteit'niet zal worden aangetast. Ten aanzien van het Japansche verzoek dat alle buiténlandsche' schepen uit Wentsjau en Foetsjau zouden vertrekken, heeft Cham berlain gezegd, dat de Britsche consul-gene raal te Sjanghai hierop heeft geantwoord dat de Japansche autoriteiten niet gemachtigd zijn zich te bemoeien met de bewegingen van Britsche schepen. Te Swatau blijft de toe stand nog duister en de onderhandelingen tusschen de plaatselijke Britsche en Japan sche autoriteiten worden voortgezet. Op de vraag van Arthur Henderson of de regeering, in verband met het bewaren van vriendschappelijke betrekkingen met het Duitsche volk, de aandacht van de Duitsche regeering wil vestigen op de aanvallen, welke Goebbels onlangs op Engeland heeft gedaan, antwoordde Chamberlain dat hij in de Duit sche pers artikelen heeft opgemerkt, welke de redevoeringen van Britsche staatslieden, die pogen begrip te toonen voor de positie van Duitschland, belachelijk trachten te maken én verkeerd voor te stellen. De minister-presi dent kan slechts deze poging om de betrek kingen tusschen beide landen te vergiftigen, betreuren. Hij is evenwel niet voornemens om stappen dienaangaande te doen bij de Duit sche regeering. Kingsley Wood heeft in het Lagerhuis me degedeeld, dat een volledige overeenstemming tot stand is gekomen met Nieuw Zeeland op grond van de aanbevelingen van de lucht vaartcommissie, welke een bezoek heeft ge bracht aan dit land. Deze overeenkomst heeft ten doel een vliegtuig-industrie op Nieuw- Zeeland in het leven te roepen en de opleiding van vliegers te vergemakkelijken zoowel voor tijden van oorlog als van vrede. De regeering van Nieuw Zeeland zal onmiddellijk in con tact treden met de De Haviland fabrieken voor het oprichten van een fabriek en voor de opleiding van vliegers, zoodat Nieuw Zeeland in tijd van oorlog in staat zal zijn 1300 ge oefende vliegers en ander personeel per jaar te zenden. Verzet tegen de Japansche eischen. In -het Hoogerhuis heeft Viscount Elibank toespeling gemaakt op de eischen, die de Japanners het voorne men zouden hebben te stellen aan Groot Brittannië als voorwaarde tot regeling van de aangelegenheid van Tientsin: in de eerste plaats „Britsche samenwerking-' tot onder drukking van de anti-Japansche ele menten, hetgeen gelijk zou komen te staan met bij de discussie alles te doen wat de Japanners zullen vragen en vervolgens ondersteuning van de Japansche valuta in China. Elibank raadde de regeering aan categorisch te -blijven weigeren op dit punt. Tenslotte uit levering aan de Japanners van de 50 mil lioen dollars zilver, die gedeponeerd zijn bij de Chineesche banken in Tientsin. Ook deze eisch achtte Elibank onontvankelijk. Over het geheel was spreker van meening, dat de re- geering op al deze punten een krachtige hou ding moet toonen, wanneer zij haar prestige niet wil verliezen in het verre oosten. In antwoord op de interpellatie zeide Lord Halifax, dat de besprekingen met de Japan sche regeering betrekking zouden hebben op plaatselijke kwesties. „Ik denk, dat dit ge deeltelijk een antwoord geeft op eenige van uw opmerkingen. Ik ben mij volkomen be wust van de kracht der gevoelens, die deze incidenten natuurlijkerwijze en terecht heb ben gewekt onder onze landgenooten en in het bijzonder onder de Engelschen in China. Ik kan u voor het overige verzekeren, dat ik goede nota neem van uwe opmerkingen en ik ben er zeker van dat gij evenals ik vertrou wen zult schenken aan den vertegenwoordiger der regeering te Tokio, die al deze overwegin gen voor den geest zal houden". Duitsch hotelpersoneel voor „spoeilwerk voor den Staat" opgeroepen. Thans gebrek aan personeel in hotel- en restaurantbedrijf. Een groot aantal werkkrachten uit verschil lende bedrijven is te werk gesteld aan de ver- sterkingswerken aan de oost- en westgrens van Duitschland. Deze week heeft een groote hoe veelheid hotelpersoneel opdracht gekregen zich onmiddellijk gereed te houden voor „spoedwerk voor den staat". Na medische keuring zijn ve len hiervan naar de Poolsche grens gezonden voor het aanleggen van versterkingen. Hierdoor is een gebrek aan werkkrachten in het hotel- er restaurantbedrijf ontstaan, terwijl ook de kap pers en het personeel van de drukkerijen niet zijn gespaai-d. Teneinde te voorzien in de noodige werkkrach- ten hebben de nationaal-socialistisehe autoritei ten ook Joden t.e werk moeten stellen. DE DUITSCHE PERS OVER DE BESPREKIN GEN TE MOSKOU. BERLIJN, 28 Juni (Havas). De Duitsche pers is min of meer onvoldaan over de laat ste ontwikkeling in de besprekingen te Mos kou. De „DiplPol. Korrespondenz" schrijft, dat Engeland tot eiken prijs tot een overeenkomst wil komen. Het blad beschuldigt er de En gelschen van „hun prestige te willen her stellen, dat geleden heeft door de incidenten te Tientsin en Swatau". Engeland wijkt voor „alle Russische eischen betreffende Europa" en zal de randstaten garandeeren, „zelfs teger hun wil". VRIJDAG 30 JUNI HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. Algemeen programma verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten. Gramofoonmuziek. (9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgenwijding 11.Gramofoonmuziek. 11.15 Cello en piano en gramofoonmuziek 12.— Berichten. 12.15 De Postillons (In de pauezes: Causerie „Een woord voor U" en gramofoonmuz.( 2.Gramofoonmuziek 2.30 Christ, lectuur 3.— Zang en piano en gramofoonmuziek. 3.45 Gramo- foonmuziek 4.10 Haagsch Trio en gramofoonmu ziek 5.30 Orgelspel 6.30 Berichten, hierna: Voor tuinliefhebbers. 7.Berichten 7.15 Declamatie 7.457.55 Gramofoonmuziek 8.Berichten ANP herhaling SOS-berichten 8.15 Christ. Oratorium- vereeniging van Haarlem en solist 9.30 Causerie „De Uni van Zuid-Afrika" 10.00 Berichten ANP., actueel halfuur. 10.30 De Eemlanders 11.25 Gra mofoonmuziek, ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM n, 301,5 M. 8.— VARA, 10.00 VPRO 10.20 VARA 12.AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek (Ca. 8.16 Berichten) 10.— Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Viool en piano 11.10 Declamatie 11.30 Esmeralda 12.De Palladians 12.45 Gramofoonmuziek 1.15 AVRO-Amusementsorkest 2.Declamatie 2.30 Het Lyra-trio 3.15 Populair solistenconcert (ca. 3.45 Ber.) 4.Gramofoonmuziek 4.30 Orgelspel 5.Voor de kinderen 5.30 VARA-Oi*kest 6.28 Berichten 6.30 Letterkundig overzicht 6.50 Gro ninger Orkestvereeniging (opn.) 7.VARA- Kalender 7.05 Causerie „Naar de Ardennen en Luxemburg" 7.23 Berichten ANP. 7.30 Berich ten. 7.35 Cursus „De beginselverklaring van de Centrale Commissie voor het Vrijzinniig Protes tantisme" 8.— Cello en piano 8.30 Causerie „Bij- belsche kunst in het Rijksmuseum" 9.— Jack de Vries' Internationals en soliste 9.30 Radiotooneel 9.45 VARA-orkest en solisten 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.Trioconcert 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5512.00 Gramofoonmuz. DROITWICH, 1500 M. 11,40—11.50 Gramofoonmuziek 12.20 Orgelcon cert 12.35 Sydney Kyte's Band en soliste 1.20 Causerie „Imperial Affairs" 1.352.20 Het Bir- minghamsch Philharmonisch strijkorkest 2.45— 3.05 Zangvoordracht (alt). 4— Causerie „White hall summer". 4.15 Gramofoonmuziek 4.45 Radio tooneel 5.20 Reportage 5.30 Kenneth Sydney Baynes en zijn orkest en soliste 6.20 Berichten 6.50 Gramofoonmuziek met toelichting 7.05 Par lementair overzicht. 7.20 Croon-wedstrijd 7.50 Radiotooneel met muziek. 8.20 Radiotoneel 9.20 Berichten. 9.50 Het BBC-orkest 10.50 Billy Bis- sett's Canadians en solisten 11.20 Brian Lawran- ce's sextet en „The Three Ginx". 11.50 Gramo foonmuziek. 12.1512.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 12.30 Zang 1.25 Gramofoonmuz. 2.35, 3.50 en 4.50 Zang 5.05 Vioolvoordracht 5.25 Kamermuziek 6.35 Pianovoordracht 6.50 Zang 7.20 Het Bailly- orkest 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoonmuz. 11.2012.50 Nachtconcert mmv. solist. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek 7.35 en 8.50 Herm, Ha- gestedt's orkest 12.20 Fabriekesstrrijkorkest 1.35 Het Omroepkleinoi'kes 2.303.20 Populair con cert 4.20 Hei-m. Hagestedt' orkest. 6.50 Piano- dueteten. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.30 Leo Eysoltd's Orkest, solisten en het Keuls piano trio. 11.0012.20 Otto Fricke's orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Het Om- roepdansorkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Kamerorkest 6.25 en 6.50 Gramofoonmuziek 7.20 Het Omroepdansorkest 8.20 Het Omroeporkest 9.05 Radiotooneel 9.35 Het Omroeporkest 10.30— 11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20, 1.302.20, 5.20 en 6.35 Gramofoonmu ziek. 7.35 en 8.20 Zang. Hierna: „La serva Pa- drona", opera. 9.35 Het Radio-orkest 10.30 Gra mofoonmuziek met toelichting 11.1511.20 Gra mofoonmuziek.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7