fcmstiqz Cmisü# Jjjdstip BEVERWIJK op een Moeilijkheden en mogelijkheden van de opdracht aan Dr. Colijn HEEMSKERK CASTRICUM Onze parlementaire correspondent schrijft: Tegelijk met het bericht van de ontslag aanvrage der Ministers vernam men, dat de Koningin aan Dr. Colijn verzocht had, wat deze in beraad heeft genomen, een nieuw Kabinet te vormen. Op het eerste gehoor wekte deze tijding, naar ik kon waarnemen, in parlemen tairen kring vrij groote bevreemding. In strijd toch met het gebruik had er, voorzoover bekend, geen enkele raadpleging door het staatshoofd van de volgens de ongeschreven regels van ons staatkundig stelsel hiervoor in aanmerking komende personen plaats gevon den. Zeker, de Minister-President -zelf kan, toen hij gisterenochtend door de Koningin in ge hoor is ontvangen, een advies hebben gegeven. Voor het hooren van andere raadslieden moet nauwelijks of geen gelegenheid hebben be staan, ook al moge de Koningin reeds Don derdag' verwittigd zijn geworden, dat de zit tende Ministers om hun ontslag zouden ver zoeken. En in elk geval mag, geloof ik, wel als vaststaand worden aangenomen, dat geen van de voorzitters der Kamerfracties geraad pleegd is, voordat Dr. Colijn de opdracht kreeg. Zeker, de directe aanleiding voor de breuk in het Kabinet moet men binnen het Kabinet zoeken: een conflict met de Kamer heeft zich niet voorgedaan, want met Oss heeft hetgeen thans is geschied niets te maken. Bovendien was door niemand minder dan de heer Schou ten, de voorzitter van de betreffende Kamer commissie, uitdrukkelijk namens de geheele commissie verklaard, dat haar door de Kamer met groote meerderheid aangenomen conclu sie louter van zakelijken aard was en elk po litiek karakter miste. Maar al vindt de crisis die we nu beleven zijn oorsprong niet in moei lijkheden met de Kamer doch alleen binnen het Kabinet, dit neemt niet weg, dat welk be wind wij ook straks krijgen, elk volgend Ka binet- met de Kamer overweg zal moeten kun nen. Daarom had het volgens sommigen voor de hand gelegen, dat de parlementaire kop stukken hun raad kenbaar hadden kunnen maken aleer er iemand voor forma tie-pogin gen zou worden aangewezen. Daarbij werd opgemerkt dat de keuze thans gevallen is op den démissionairen Minister- President zelf, waarmee bij voorbaat de weg voor een Kabinet onder leiding van een voor man uit het kamp der. R.K. Staatspartij, toch altijd de grootste in het Parlement en daar buiten, op dit oogenblik is afgesneden. Het viel mij dan ook op dat er speciaal in dien kring eenige ontstemming merkbaar was over dezen gang van zaken. Colijn en zijn R.K. ambtgenooten waren het oneens over het verder te voeren beleid. Door de aanwijzing van Colijn tot formateur zal het vrijwel on mogelijk wezen dat hij nu toch weer, onmid dellijk na het conflict, den steun en de mede werking van R.K. zal verwerven. Ook zou, al tijd volgens de hier bedoelde critici, op deze wijze belet zijn eens na te gaan, of er niet een samenwerking mogelijk ware tussehen Roomsch-Katholieken, sociaal-democraten en andere voor een radicaal beleid ten opzichte van werkloosheidsbestrijding voelende aroe- pen, die, dit dient erkend, inderdaad in het Parlement de meerderheid uitmaken! Hiertegenover hoor de ik in tussehen ook wel opmerken, dat het best denkbaar is, dat het staatshoofd gemeend heeft, dat het landsbe lang eischt, dat er, nu het internationaal zoo zeer schijnt te gaan spannen, ten spoedigste een in breeden kring vertrouwen genietend ministerie zal optreden en dat nog steeds de man, die meer dan alle anderen de eigen schappen bezit om aan het hoofd van zulk een kabinet te staan, juist Dr. Colijn is. Met an dere woorden, men zou er mee rekening moe ten houden, dat een belangrijke factor bij deze opdracht het verlangen is geweest, ten snelste een regeer-krachtig en het volksver trouwen genietend ministerie aan het bewind te zien komen. De taak van den formateur zou dan zijn, zonder dralen een ontwerpprogramma vast te stellen! Dit heeft hij allicht reeds gedaan, omdat hij toch voorbereid kon wezen op wat er nu is gebeurd. En daarop een stel kundige personen uit te noodigen, zonder eerst na te gaan, hoe de groepen in de Kamer er over denken. Nu, een dergelijke methode ligt Dr. Colijn wel. Trouwens, zijn formatie van 1933 berustte op hetzelfde recept. Reeds hoorde ik dan ook van meer dan een kant te verwach ting uitspreken, dat hij dien weg zal inslaan en dat hij dus ook een kabinet op breede basis zal willen vormen. Op zichzelf ware dat prachtig, doch de vraag doet zich voor, of en hoe hij hiervoor men- schen uit het R. K. kamp kan vinden. En verder, of hij tenslotte in het Parlement wel voldoende steun zou ontvangen. Juist de ver wikkelingen met de kopstukken van de R.K. staatspartij eh, last not least, de aanleiding- tot die verwikkelingen geven reden voor het duchten van moeilijkheden. Anderzijds mag men toch wel verwachten, dat indien de internationale spanning zou aanhouden, misschien nog zelfs toenemen, de bereidheid bij vele personen en groepen om over allerlei tegenstellingen en bezwaren heen te stappen, ten einde zooveel mogelijk voor een nationale eenheid zorg te dragen, nu aan zienlijk grooter zal zijn dan wellicht nog slechts vrij kort geleden. Hier ligt dus de goede kans voor den -formateur, mits hij nu ook zijnerzijds den weg baant om tot dat einddoel te geraken. Nationale eenheid wil zeggen, dat geen partij van eenige beteekenis, die eerlijk streeft naar behartiging van de be langen van het Nederlandsche volk, van te voren van deelneming aan zulk een Kabinet uitgeschakeld mag wezen en dat dus de for mateur bij het ontwerpen van de grondsla gen van .zijn program daarmee rekening heeft te houden. Alles tezamen genomen geloof ik, dat er in elk geval een groote kans is, dat Dr. Colijn zal beginnen met een poging om de richting van een breede basis in te slaan. Ik zou haast willen zeggen; reeds de wijze van de nu ge geven opdracht schijnt daarop te duiden. Mo ge een stevig, door het vertrouwen van de bur gerij in haar verschillende schakeeringen ge steund kabinet weldra de teugels in handen nemen. Dit ware ongetwijfeld in 's lands be lang en dat is toch zeker van grootere betee kenis, van grootere waarde dan welke overwe ging van persoonlijken of partij aard ook. E. v. R. Dienstneming op arbeids overeenkomst Verordening voorgesteld. In de raadsvoordracht van 20 Maart j.l., waarbij het ontwerp voor een nieuw ambte naren reglement ter vaststelling werd aange boden, deelden B. en W. den Raad mede, dat een verordening, regelende de gevallen waar in en de voorwaarden waaronder in dienst neming van personeel naar burgerlijk recht kan plaats hebben, tot de vaststelling waar van artikel 134 van de Ambtenarenwet 1929 den Gemeenteraad verplicht, in voorberei ding was. In de thans ter vaststelling aangeboden ontwerp-verordening zijn allereerst vermeld de gevallen, waarin in dienstneming op ar beidsovereenkomst kan plaats hebben. Als re gel zal zoodanige indienstneming geschieden wanneer aan de diensten van- den betrokkene niet blijvend behoefte bestaat of zoolang dienaangaande nog geen zekerheid bestaat-, Voor de vervuiling van een permanente func tie zal, als regel een aanstelling in ambte lijken dienst moeten worden verleend, o.m. om den betrokkene in het genot van de bij de wet geregelde pensioenaanspraken te stellen. Voor het personeel, dat slechts tijdelijk in dienst is, zou zoodanige ambtelijke aanstelling toch geen beteekenis hebben omdat de pen sioenaanspraken eerst ontstaan nadat een bepaalden diensttijd bij de gemeente is door gebracht. Daarnaast is er een groep van per soneel, welke nimmer onder de werking van de Pensioenwet zal kunnen vallen omdat de be zoldiging beneden f 400 per jaar blijft. In den re-gel kunnen dergelijke nevenfuncties zon der bezwaar op arbeidsovereenkomst worden volbracht. De voorwaarden, waaronder de indienstne- ring zal geschieden, sluiten zooveel mogelijk aan bij de terzake geldende bepalingen van het ambtenarenreglement. Op verzoek van de commissies van overleg zijn daaronder opgenomen bepalingen betreffende een z.g. voorzieningsfonds. Personen, die lang eren tijd op arbeidsovereenkomst zijn werkzaam ge weest. worden op deze wijze bij het verlaten van den dienst in het bezit gesteld van een zeker bedrag, dat, zoo al niet geheel, dan toch ten deele opweegt tegen het aan ontslagen ambtenaren toe te kennen wachtgeld of pen sioen. De betrokken commissie van overleg ge hoord, wier advies bijna zonder uitzondering is opgevolgd, stellen B. en W. den Raad voor, tot vaststelling van een verordening overeen komstig het ingediende ontwerp te besluiten. Genoeglijke middag aan den St. Aagtendijk. Supporters voetballen beter met den mond. Zondag zijn op het terrein van de voet balvereniging „Beverwijk" de jaarlijksche voetbalwedstrijden door de supporterselftal len gespeeld tegen het Karpertje en de Krachtsportvereeniging D.O.K. De bedoeling van deze jaarlijksch terug- keerende wedstrijden is in de eerste plaats om het adspiran ten fonds van „Beverwijk" wat meer te „spekken" en in'de tweede plaats om .de toeschouwers een vroolijken middag te bezorgen. En daaraan heeft het ieder jaar nog niet ontbroken. Ook gisteren heeft men zich aan den dijk kostelijk geamuseerd met de prestaties van vïsschers, supporters, -wor stelaars en gewichtheffers op het groene gras tapijt. En om de stemming nog meer te ver- hoogen draaide den geheelen middag onaf gebroken een orgel pupulaire wijsjes en lied- s. Het eerst kwamen in het strijdperk een supporters- en een D.O.K.-elftal, waarin wij niet minder dan vier kampioenen van Ne derland ontwaarden. D.O.K. speelde een aar dig partijdtje en drong de supporters geheel in de verdediging en ondanks de hardnekkige pogingen van ae voorhoeden kwamen er geen doelpunten. De rust kwam met 00, hoewel D.O.K. wel een voorsprong verdiende. Na de thee, die beide „amechtige" elftallen wel hard noodig hadden, volgde bijna eenzelfde spel letje. We noteerden een om-haal van een kampioen van Nederland in gewichtheffen, die echter juist tegen de paal terecht kwam. Nadat verscheidene D.O.K.-ers waren ge toucheerd maakten de supporters tegen de verdrukking in een doelpunt, waarmede zij ook den wedstrijd wonnen. De tweede wedstrijd was tussehen het vischcollege ,,'t Karpertje" en weer supporters Hoewel de lachspieren wel weer in beweging kwamen was er aan dezen wedstrijd niet zooveel aan omdat erte goed werd ge voetbald. De hengelaars bleken niet alleen goede visschers, maar ook goede schutters te zijn, want met niet minder dan 40 moesten de supporters de vlag strijken. Waarschijnlijk een bewijs, dat deze supporters beter langs de lijn met hun mond kunnen voetballen, dan 1 wanneer zij de schoenen zelf aan trekken. Wij zijn benieuwd of D.O.K. nog revanche wil nemen, maar dan op de worstelmat. De subsidiëermg van het Fröbel onderwijs. Verdeeling van het beschikbare bedrag. In hun brief dd. 3 November 1937, o.m. be vattende de voorwaarden, door de Regeerin gesteld voor liet genieten van rijksonderstand over 1937, deelden de Gedeputeerde Staten dezer provincie mede, dat de subsidies ten be hoeve van het bijzonder Ifrobel-onderwijs over 1938 met 10 pCt. van die raming over 1937 zouden moeten worden verlaagd. Ove: gens werd in het algemeen ten aanzien van het toekennen van subsidies de voorwaarde gesteld, dat deze slechts zouden mogen wor den verleend indien en yoorzoover deze voor het voortbestaan der betrokken vereeniging of instelling noodzakelijk zijn en dan tot geen hooger bedrag, dan noodig is tot dekking van het nadeelig saldo op de rekening. In verband met de eerstgenoemde voor waarde hebben B. en W. zich tot den Minister gewend met het verzoek, met een korting van ten hoogste 5 pCt. genoegen te willen nemen. Dit verzoek werd voor dat dienstjaar ingewilligd, zoodat over 1938 voor subsidiee- ring van het bijzonder fröbelonderwijs werd goedgekeurd een bedrag van 8183.27. Bij de behandeling van den genoemden brief van de Gedeputeerde Staten in de commissie van bijstand voor de financiën gaf deze als haar meening te kennen, dat het op de be grooting toegestane bedrag mede moest strek ken tot subsidieering van de R.K. fröbelschool te Wijk aan Zee en van de Chr. fröbelschool aan de Meeresteijmstraat. De bestaande sub sidies zouden dan, zoo noodig, met een even redig bedrag moeten worden verlaagd. In ver band hiermede deden B. en W. den Raad de toezegging, dat inzake de verdeeling van het voor 1938 beschikbare bedrag hunnerzijds een nader voorstel zou worden gedaan Hierbij moet echter rekening worden ge houden met de omstandigheid, dat de neutrale fröbelschool, als gevolg van de maatregelen, welke ten behoeve van de huisvesting van de gemeentelijke huishoud- en industrieschool noodzakelijk zijn geweest, naar een andere huisvesting moest worden overgebracht. De toen beschikbaar gestelde localiteiten bieden minder ruimte en de daarop rustende lasten zijn, evenals de kosten van exploitatie, lager De op de begroting voor 1938 geraamde be dragen zijn berekend naar de vroegere om standigheden, zoodat deze thans niet geheel benoodigd zijn. Zooals -bekend, zijn aanvanke lijk aan de betrokken vereeniging in gebruik gegeven twee houten hulplokalen, staande op het terrein aan de Stumphiusstraat, benevens dit terrein zelf, waarbij later nog één lokaal van de in de onmiddellijke nabijheid daarvan gelegen Zeewijkschool kon worden gevoegd. B. en W. zouden die verenigingen gaarne in de ge legenheid stellen, haar schoolruimte met nog 1 lokaal uit te breiden óm haar onderwijs in den vroegeren omvang te kunnen handhaven, rnaar zij hebben geen enkele zekerheid kun nen verkrijgen, dat op de begrooting voor vol gende jaren de daartoe noodige gelden zullen worden goedgekeurd. De vereeniging zou der halve, door tot aanschaffing van een vierde lokaal over te gaan, een financieel risico op zich nemen. De eenige zekerheid, welke B. en W. konden geven, was deze, dat over 1938 de daarvoor noodige gelden beschikbaar waren. In deze omstandigheden is de vereeniging niet tot uitbreiding van haar schoolruimte over gegaan en het gevolg is,~dat een deel van de voor 1-938 toegestane gelden beschikbaar blijft. B. en W. zouden een deel van het aldus over 1938 beschikbaar gebleven bedrag willen aan wenden om de Chr. fröbelschool 'aan de Meeresteijnstraat en de R.K. fröbelschool te Wijk aan Zee een klein subsidie toe te ken nen. Opgemerkt zij, dat laatstgenoemde school, welke ook door kinderen van andere gezindten wordt bezocht, tot en met het jaar 1933 een subsidie van 500 uit de gemeentekas heeft genoten. Ais 'bijdrage in de exploitatie der neutrale school was beschikbaar een bedrag van 780 waarvan,, blijkens de door de ver eeniging ingezonden jaarrekening, benoodigd was rond 480. Het overblijvende bedrag ad 300 is toereikend om de twee genoemde scholen, welke tezamen ongeveer 100 leer lingen tellen, over 1938 een subsidie toe te kennen ad 3 per leerling. Vervolgens zouden B. en W. uit het voor huisvesting beschikbaar gebleven bedrag aan de R.K. fröbelschool te Wijk aan Zee, overeenkomstig het advies van de commissie van bijstand van de finan-ciën, een bijdrage ad 100 willen verleenen in de kosten van haar gebouw, welk ge-bouw. in tegenstelling met de Chr. school aan de Mee resteijnstraat, door de vereeniging uit eigen middelen is gefinancierd. B. en W. stellen den Raad voor, tot een en ander te besluiten, onder bepaling, dat deze regeling alleen ten aanzien van het jaar 1938 zal gelden. In hoe verre ook voor volgende jaren een subsidie zal kunnen worden toegestaan, zal kunnen w-orden beoordeeld zoodira bekend is, welk be drag voor die jaren door de' hoogere instanties zal worden goedgekeurd. B. en W. zullen den Raad te zijner tijd de noodige voorstellen in verband daarmede doen. Het bij de begrooting ten behoeve van de R.K. fröbelschool te Beverwijk geraamde be drag kan, indien de Raad zich met het voren staande verenigt onverkort worden uitge keerd. Blijkens de door het schoolbestuur in gezonden rekening zal zij daarna nog een nadeelig saldo hebben. Het bedrag, waarmede de kosten van de vroegere huisvesting der neutrale fröbelschool die van de tegenwoor dige huisvesting overtreffen, zou aldus niet ten volle worden gebruikt. ij NAAR MONTFERLAND. De buuirtvereeniging „Het Kloostertje" heeft Zondag per autobus een uitstapje gemaakt naar Montferland. 's Morgens vroeg reeds vertrokken de be woners van de Kloosterstraat en omgeving naar deze mooie streek, waar men genoten heeft van de prachtige natuur. Na een genotvollen dag doorgebracht te hebben werd de terugreis aanvaard, na eerst nog eenigen tijd in de bekende uitspanning „Julianatoren" vertoefd te hebben. Pc Rijkspostspaarbank in Juni. Aan het postkantoor Beverwijk en het daaronder behoorend ambtsgebied werd ge durende de maand Juni 1939 ingelegd 57416.74 en terugbetaald 62625.53. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 21242. HAALT DE PRIJZEN AF. Het Comité van voorbereiding der alhier gehouden tentoonstelling van de vereeniging X3t behartiging der belangen van slecht- hoorenden vestigt er de aandacht op, dat nog niet zijn afgehaald de prijzen gevallen op de nummers 19, 41, 45. 131, 168. 201, 209. 291, 292 293, 365. 511, 556. 573. 581. 599. 623. 639. 640. 642. 662. 678. 681. 696. 698 699, 716 en 726. Deze kunnen alsnog worden in ontvangst genomen tegen overlegging van het lot bij Mevr. Scholterfs, Zeestraat 128, a.s. Maandag en Dinsdagavond van 7 tot 9 uur. In den prillen Zondagmorgen trekt het Beverwijksche Vischcollege „'t Karpertje" het wijde polderland in. Slenige karper liet zich weer verschalken en kwam in de bunnen van de visschers terecht. Na den strijd poseerden de visschers voor onzen fotograaf. Het jubileum van den heer J. P. Neyt. Veel waardeering voor zijn arbeid. Zaterdag heeft de heer J. P. Neyt, directeur van de Beverwijksche Conservenfabriek onder groote belangstelling zijn 40-jarig jubileum in dienst van de vennootschap gevierd. Des morgens viel den jubilaris ten kantore der onderneming een hartelijke huldiging ten deel in tegenwoordigheid o.m. van mevr. A. A. van HattumDekker, mej. P. van Hat tum, den heer F. van Hattum, den heer F. W. Dekker, oud-directeur van de conservenfabriek en van vele led-en van het personeel. In intiemen kring werden de groote ver diensten van den jubileerenden directeur in het licht gesteld en werden hem fraaie ge schenken aangeboden. De gelukwenschen gin gen veelal vergezeld van bloemstukken. Des middags hield de jubilaris te zijnen huize in de Vondellaan een zeer druk bezochte receptie. Ook hier waren prachtige bloemstuk ken de vertolkers van de sympathie, die de heer Neyt zich in zijn 40-jarige ambtelijke loopbaan heeft verworven. Ter receptie ver schenen o.m. het bestuur van „De Spaarbank te Beverwijk", waarvan de heer Neyt deel uit maakt .en talrijke zakenrelaties. De avonds heeft de Beverwijksche Harmonie kapel den jubilaris onder groote belangstelling een serenade gebracht. VOLKSBONDERS NAAR HEILOO. De jaarlijksche bedevaart naar Heiloo van de afdeelingen boven het Noordzeekanaal van den Ned. R.K. Volksbon-d zal op Zondag 9 Juli worden gehouden. SPRINTRIT VOOR DE ZOMERCOMPETITIE. De Rennersclub „Kennemerland" hield Zon dag een sprintrit over 500 meter. Na series en herkansingsritten bracht de finale, welke als „match a deux" verreden werd, het volgende resultaat: A-klasse: 1. H. Oudsh-oöm, 2 pilt., 2. D. Oudshoorn, 4 pnt. B-klasse: 1. A. Kuilman, 3 pnt., 2. B. Meyer 4 pnt., 3. K. Troost, 5 pnt., 4. J. Jonker, 6 pnt. C-klasse: 1. F. Berkhout 2 pnt., 2. D. Post 3 pnt., 3. S: Terbraak. 4 pnt. Veteranen: 1. P. Klumper 3 pnt., 2. P. Ver mast 4 pnt., 3. Jb. Smit 5 pnt., 4. G. Terbraak. GESLAAGD VOOR HET DIPLOMA E.H.B.O. De R.K. Vereeniging Eerste Hulp bij Onge lukken heeft aan het einde van den cursus de :ebruikelijke examens afgenomen. Voor het diploma slaagden de dames M. C. Cornelisse, C. Hilbers, E. E. KeeKleyne, Gr. Kuys, R. Maalman, G. de Winter, N. de Wit, C. Willem- së, M. C. GroenMathieu en de heeren H. N. Dames, A. van Eelburg, J. N. Glorie, J. Kee, G. van Midden, A. Kooien en L. R. Beentjes. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Dinsdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn in: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs, 10.50 Keulen; 11.20 Parijs; 12.05 Diversen, 12.20 Parijs, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma; 2.35. Keulen 3.05 Parijs, 4.50 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned.; 7.05 Brus sel Fr„ 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.20 Brussel Fr., 9.05 Keulen; 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 4.20 Keulen; 5,20 Brussel Fr., 5.50 Keulen; 6.20 Nationaal program ma; 6.45 Londen Reg., 7.00 Nationaal pro gramma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen 11.05 Londen Reg., 1.20 Brussel. 2.15 Londen Reg., 4.20 Keulen. 4.40 Londen Reg., 5.20 Brus sel Ned., 5 .50 Keulen, 6.20 Londen Reg., 7.40 Diversen; 7.50 Notionaal programma, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. EEN MOOI SUCCES VOOR ONDER ONS. Het R.K. dutobelinannenkwartet „Onder Ons", dirigent de heer Lou Tervoort, heeft Zater dag deelgenomen aan den zangwedstrijd te Haarlem. Het kwartet behaalde met 310Vz punt een eersten prijs. De Beverwijksche zangers zongen „Ich müss dir alles geben" van Hindemith als voorgeschreven compositie en .Blondje" van Kools als toonwerk naar keuze. Onze jongste plaatselijke dirigent boekte in de laatste weken wel opmerkelijke succes sen. Met alle onder zijn leiding staande en sembles behaalde hij in de laatste weken eerste prijzen. NED. HERVORMDE KER. Ingeleid ddor ds.Hoc.y heeft de nieuwe hulp prediker W. C. Luuring Zondag zijn taak aanvaard. COLLECTE VOOR HET SCHOOLFEEST. Deze week zal er gecollecteerd worden ten behoeve van het schoolfeest der Openbare Lagere School. De alhier gehouden collecte ten bate van van „Hei-wonnen Levenskracht" heeft f 71,33 opgebracht; vorig jaar was de opbrengst f 58. Geboren: Pancratius Comelis, z. v. Joh. C. Beentjes en Geertr. A. Zonneveld; Hans, z. v. W. van Hiele en Wilh. S. Dikkers. Elisabeth Clasina, d. v. Joh. Beentjes en M. G. Tjeer- tes. Ondertrouwd: W. Kloosterman, alhier en A. P. Hoogland te Beverwijk. Gehuwd: Jac. Veldhuijs 27 j., alhier en Cath. J. Nijman 26 j„ te Castricum. A.D.O.D.E.M. (0—IJ. Zondag speelde A.D.O. een liefdadigheids wedstrijd tegen D.E.M. uit Beverwijk ten bate van de uitgaanskas van het comité voor ouden van dagen. Wegens het goede doel, was er veel belangstelling, toen de here H. van Benthem, voorzitter van het comité, den bal aan het rollen bracht. D.E.M. won met 10. Na afloop dankte de heer Van Benthem namens de Heemskerksche ouden van dagen, de spelers voor hun medewerking.. Een be drag van ongeveer f 40 kon aan het comité worden afgedragen. De wedstrijd werd opge luisterd door het fanfarekorps „St. Caecila". Uitbreiding: van de Centrale School De nieuwe lokalen, waarmede de Centrale Openbare Lagere School te Bakkum is uitge breid zullen deze week in gebruik worden ge nomen. Dit geschiedt Donderdag a.s. met een offi- reele openingsplechtigheid. SANTPOORT DE JEUGDHUISRAZAR. Het ligt in de bedoelin gvan de commissie van beheer van het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente ook dit jaar weer een bazar in en ten bate van het Jeugdhuis te organiseeren. Hij zal vermoedelijk, behoudens geudkeuring van B. en W. gehouden worden op 23 24 en 25 November e-k. GESLAAGD. Van de openbare lagere school F, hoofd de heer D. J. Scholten, slaagde voor het toe latingsexamen van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal Emmy Clay, Lia Otto, Miep Stel en Carla Vorenkamp; voor dat van de R.H.B.S. te Velsen Rein Homan en Gerard Rijkeboer, terwijl Dirk Scholten tot het ge-, meentelijk gymnasium te Haarlem werd toe gelaten. WIJK AAN ZEE VOOR DE OUDEN VAN DAGEN. De collecte voor de autotocht van ouden van dagen heeeft te Wijk aan Zee opgebracht 102.30. DAMMEN. Het bestuur van „Denk en Ze't" bericht dat de match van 3 partijen tussehen Dukel en Raman niet doorgaat, wegens financieele bezwaren. Daarvoor in de plaats zal een gongwed- it-rijd gehouden worden op 13 Juli tussehen leden van „Denk en Zet" en badgasten, die den strijd aandurven. Er zijn vijf eerste en vijf troostprijzen be schikbaar gesteld. AGENDA VbOR BEVERWIJK MAANDAG 3 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Zijn laatste vlucht" en „Parijs op de huwelijksreis", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De Helden brigade" en „Geef liefde een kans", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Schooiertjes" en „Het wetboek der gestraften", 8 uur. DINSDAG 4 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Zijn laatste vlucht" en „Parijs op de huwelijksreis", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De Helden brigade" en „Geef liefde een kans", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 3 JULI Frans Hals Theater: „Alaska", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Accord Final". Tooneel: Richards Chinese syncopators". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Ik eisch gerechtigheid", 2.30 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Luchtduivels der Marine" en „Paniek in Hollywood". 2 en 8.15 uur Moviac: „Bruisend Bloed". Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen EL A. van den Eynde 105 uur; Dinsdag en Vrijdag van 105 en 810 uur. DINSDAG 4 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling van 8.15 tot 9.15 uur. Gouvernementsgebouw Dreef: Openbare zit ting Provinciale Staten, 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 10—5 ïur; Dinsdag en Vrijdag van 105 en 810 uur, Teyler's Museum. Spaame 16. 113 uur, be- ialve 's Maandags. Toegang vrfj. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 7—9 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2