Wk Buitenplaatsen in Kennemerland Duin- en Kruidberg. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. Zal Spaarnberg vermoedelijk wel niet als bui tenplaats behouden blijven, het schitterende buitengoed Duin- en Kruidberg is nog intact en bewoond. Duin- en Kruidberg is thans de groot ste buitenplaats in de gemeente Velsen, zij strekt zich uit van de ruïne van Brederode tot de spoorhalte Driehuis-Wester veld en van den Duin- en Kruidbergerweg af tot aan de Noord zee. Feitelijk behoort een groot stuk aan de Oostzijde van den Duin- en Kruidbergerweg ook tot het landgoed, met de nieuwe en mooie bui tenplaats Kennemergaarde, tot voor eenige jaren door een schoonzoon van den bewoner en eigenaar van Duin- en Kruidberg bewoond. Duin- en Kruidberg is een landgoed, dat vroeger uit twee buitenplaatsen bestond. Craan- dijk zegt in zijn Wandelingen door Nederland: „In de verte blinkt de witte belvedère van het aanzienlijke buitengoed Duin- en Kruidberg, waarin het prinselijke lust- en jachthuis Kruid berg nog voortbestaat, met het minder edel, maar beter onderhouden Duin en Berg ver bonden." Het landgoed Duyn en Bergh was reeds in 't begin der zeventiende eeuw bekend. Het werd op 26 Mei 1634 verkocht voor f 11.700 aan Hen- drick Reynst, een Amsterdamsch koopman. Wie toen de eigenaar was, is niet bekend. De heer Reynst was in 1583 geboren en gedoopt in de Oude Kerk te Amsterdam op 22 September van dat jaar. Hij werd in 1616 kassier van de Wis selbank, in 1626 kapitein der burgerij en over man van de Handboogdoelen en in 1636 be windhebber der Oost-Indische Compagnie. Hij was raad van Amsterdam van 1626 tot aan zijn dood in 1648 en schepen in 1627 en op 28 Augus tus 1611 getrouwd met Elisabeth Princen, gedoopt in de Oude Kerk 19 Juni 1586, dochter van Lambert Princen en Aeltgen Hendricksdr. van Groll. De tweede zoon van Hendrick Reynst, Jacobus genaamd en geboren 2 Juli 1621, kwam daarna in 't bezit van de buitenplaats Duyn en Bergh. Hij woonde te Amsterdam eerst op de Keizers gracht, daarna op den Singel, was vanaf 1647 bewindhebber der W. Indische Compagnie, werd in 1647 regent van het Aalmoezeniersweeshuis en in 1651 van het N. Z. Huiszittenhuis, in 1652 kapitein der burgerij. In 1645 trouwde hij met Adriana Gillon, geboren in 1617, die echter 't volgend jaar overleed, daarna trouwde hij in 1648 met Elisabeth Jansen, geboren 1629, terwijl hij voor de derde maal trouwde in 1652 met Maria Pater, geboren 1629. Of Jacobus Reynst tot aan zijn dood op 4 September 1667 op Duyn en Bergh heeft ge woond, is ons niet bekend. Zijn weduwe stierf reeds 't volgend jaar en wie daarna eigenaar van de buitenplaats was, is ook niet bekend. De volgende ons bekende eigenaar was Willem Hen drik Kerckrinck, geboren 1 Februari 1684, die Duyn en Bergh kocht op 13 Februari 1732 voor f 10.000. Deze Kerckrinc k was een voornaam lakenkoopman te Amsterdam en fabrikant en handelaar in Italiaansche en Levantsche zijde en Turksch garen. Hij was eerst lid van de fa. Kerckrinck en Soon, maar handelde daarna onder eigen naam. Hij bouwde te Amsterdam een huis op de Keizersgracht tegenover de Wes- termarkt, waarin hij de wapens van de families Kerckrinck en Huydecoper liet aanbrengen. Zijne vrouw was n.l. een Sophia Adriana Huy decoper, geboren 1687, met wie hij 19 Februari 1713 getrouwd was. De heer Kerckrinck was vaandrig der burgerij, werd in 1720 hoofdman en opzichter der Lakenwerving en in 1721 super intendant van de Lakenventhal en directeur van den Levantschen Handel. Lang heeft hij zich niet in 't bezit van Duyn en Bergh mogen verheu gen, daar hij op 5 April 1733 overleed. Zijn weduwe stierf in 1749. Een der nieuwe straten te Santpoort is Kerkerinklaan genaamd, wat foutief is, want de naam van het geslacht was Kerckrinck. Of Duyn en Bergh na den dood van den heer Kerckrinck dadelijk in andere handen is over gegaan, of dat de weduwe de plaats behield, is niet bekend. Maar voor haar dood kreeg het buiten een nieuwen eigenaar, want op 17 Octo ber 1748 kocht de heer Gerard Deutz de plaats voor f 8000. Deze Deutz was 28 Mei 1699 g boren en was voor de helft postmeester van Antwerpsche postcomptoir. Toen dit in 1751 door de Staten werd overgenomen, kreeg hij een jaargeld van f 5404. Hij werd in 1723 kapitein ter zee extra-ordinaris, dat is buitengewoon, niet in actieven dienst. Van 1734 tot 1739 was hij echter in actieven dienst. In 1740 werd hij schepen van Amsterdam, in 1744 meesterknaap der houtvesterij van Gooiland. Toen kapitein Deutz uit den zeedienst ontslag nam in 1739 trouwde hij op 16 Juni van dat jaar met Ester Aagje van den Bempden, geboren in 1705. Hij was toen zeer rijk, want hij werd geschat op 'n inkomen van 12.00014.000 gulden en hield 5 dienstboden en een koets met 4 paar den. In Amsterdam woornde hij op de Keizers gracht. De buitenplaats Duyn en Bergh werd door hem belangrijk verfraaid. Langer dan Kerckrinck, maar toch niet langer dan even 10 jaar mocht hij de plaats bezitten, daar de heer Deutz op 7 Februari 1759 overleed Zijn weduwe overleed 10 Maart 1768 en werd in de Nieuwe Kerk te Amsterdam begraven. Wie daarna eigenaar van de buitenplaats werd, is niet bekend. Van de andère buitenplaats, de Cruytbergh, zooals zij heette, kennen wij in 1644 al een eigenaar. Dat was Balthasar Coymans, ridder, heer van Streefkerk en Nieuw-Lekkerland. geboren 15 Maart 1618 te Dordrecht, maar die later in Haarlem ging wonen. De Coymans moeten zeer rijk zijn geweest, want de broeder van Balthasar, Joseph ge naamd, bezat de prachtige buitenplaats Water vliet alhier. Balthasar kocht de Cruytbergh in 1644, liet de plaats geheel opnieuw aanleggen en tot een prachtig buitenverblijf maken. Bo vendien was Balthasar Coymans voor de helft eigenaar van het groote landgoed Barnarditen Clooster te Heemstede. Hij was raad van Haar lem in 1672 en schepen in 1675, voorts meester knaap der houtvesterij van Brederode en ridder in de orde van St. Michaël van Frankrijk. Op 2 November 1642 was hij te Rotterdam getrouwd met Anna Prins, dochter van een brouwer aldaar en voor de tweede maal op 25 Juni 1652 te Haarlem met Maria van Herrewijne. Hij over leed 19 November 1690 te Haarlem, maar had op 4 Januari 1677 de buitenplaats de Cruytbergh verkocht aan zijn schoonzuster Sophia Trip. weduwe van Joan Coymans en aan Jean Ber nard, die een neef was van deze weduwe. Zij betaalden voor de Cruytbergh f 40.000 en daar uit kan men nagaan, dat de buitenplaats zeer aanzienlijk was. Aardig is nog te vermelden, wat Hofdijk mee deelt, n.l. dat toen de Kruytberg jachthuis was van Stadhouder Willem III, dat ook Prinsen bosch werd genoemd en dat later het praatje ging, dat de Pirns in zeker vertrek van dat jachthuis tot den overtocht naar Engeland zou hebben besloten. Voorts, dat de overlevering wilde, dat de Prins gewoon was in hetzelfde ver trek geheime besprekingen of raadplegingen te houden „uit hoofde van de onmogelijkheid er beluisterd te kunnen worden". Hofdijk vermeldt ook, dat toen tegenover Duin- en Kruidberg ijzeren poorthekken waren met den naam Duin- en Berg er op en dat die afkomstig waren van de vroegere buitenplaats Middelo. Craandijk deelt nog mede, dat in de stads bibliotheek te Haarlem een afbeelding is uit 1684 van de „Kruytberg bij Brederode". Die af beelding vertoont een regelmatig, groot huis, zeer stijf van vorm, evenals het voorplein, dat met beelden prijkte. Volgenseen latere afbeelding stond er een moderner huis met een koepel torentje. Mr. F. A. van Hall vond er, toen hij de plaats in 1841 kocht, niets meer dan eenig ge boomte bij een vinkenhuis en liet alles nieuw bebouwen en beplanten. Het toen door hem ge stichte huis herinnerde eenigszins aan dat van 1684. Uit het oud-archief van Velsen blijkt,, dat de duinen achter den Kruytberg in de achttiende eeuw herhaaldelijk aanleiding gaven tot klach ten der aangelande bezitters, daar de duinen slecht beplant en vol konijnen waren. Na vele vruchtelooze pogingen, om daarin verandering te brengen, werden deze duinen door de geza menlijke omliggende bezitters gekocht van Ge rard Correr, Heer van Velsen en Santpoort, aan wie ze behoorden. Daarna werden ze met helm beplant en konijnenloos gemaakt. Blijkens een akte van 21 Juni 1731 gaven de Staten van Hol land en West-Friesland remissie van de verpon ding en de 100ste penning voor deze duinen, onder voorwaarde dat het geld gebruikt zou worden tot beplanting van de duinen. Nog in 1778 werd deze vergunning voor 15 jaar ver lengd. Joan Coymans was in 1601 geboren en had de buitenplaats Westerhout, in den ban van Velsen en Wijk aan Duin, gekocht, op welke plaats hij in 1657 overleed. Hij liet Sophia Trip een groot vermogen na, want zij werd 1674 aangeslagen voor een vermogen van 438.400. Toen zij en haar neef Jean Bernard die gehuwd was met een Baltina Coymans, de buitenplaats Cruytbergh hadden gekocht, kochten zij drie weken later van Balthasar Coymans en Mr. Joan van Herrewijne (zeker een zwager van Balthasar) ook de 48 morgen groote buitenplaats Barnarditen Clooster te Heemstede voor 50.000. Jean Bernard was geboren te Middelburg in 1604 en stichtte met zijn broeder Daniel het voorname handelshuis Bernard. In Am sterdam woonde hij op de Keizersgracht. Hij overleed te Amsterdam 4 Augustus 1678. So phia Trip overleed in 1682 en toen werden alle landgoederen van haar en Han Bernard ver kocht. De Cruytbergh werd 14 Juli 1682 ge kocht door stadhouder Prins Willem III voor 30.000. De buitenplaats Westerhout bracht bijkans 25.000 op, wat het landgoed te Heemstede opbracht is ons niet bekend. Van het verblijf van Willem III, den Ko ning-Stadhouder is weinig bekend. Craandijk vermeldt, dat in de Stadsbibliotheek te Haar lem een plaat is van 1684, met een afbeelding van den Kruytberg bij Brederode. Hij zegt dat het een regelmatig huis was, zeer stijf van vorm, evenals het voorplein, dat met beelden prijkte. Volgens een latere afbeelding stond er daarna een modern huis met een koepel torentje. Mr. F. A. van Hall vond er in 1341, toen hij de plaats kocht, niets meer dan eenig geboomte bij een vinkenhuis en liet alles nieuw bouwen en planten. Hij stichtte een nieuw huis, dat volgens Craandijk eenigs zins herinnerde aan dat van 1684. Wie na den Koning-Stadhouder de Cruyt bergh heeft bezeten, is niet bekend, ook niet wie na 1768 Duyn en Bergh bezat. Een aanteekening in de Noordhollandsche arcadia van Cl. Bruin luidt als volgt: „De Kruitberghe, voorheen zoo vermaard en vermakelijk, doch nu, door overstuiving van het zand, van zijn meesten luister ontzet". Dat was in 1732 en toen nog werd als eige naar opgegeven de Prins van Oranje ofschoon die in 1702 was overleden. Zooals hierboven gezegd, kocht Mr. F. A. van Hall deze buiten plaatsen in 1841. Floris Adriaan, baron van Hall, werd in 1791 geboren als zoon van Mr. M. C. van Hall, bekend jurist en ook als dichter bekend. In 1842 werd F. A. van Hall minister van justitie en 't volgend jaar minister van financiën. Hij wist ons land in 1844 van een staatsbankroet te redden, door een gedwongen leening van 127 millioen gulden aangenomen te krijgen. Daardoor behoort van Hall tot onze groote staatslieden. In 1853 werd hij kabir.ets formateur, hij zelf nam toen weder de porte feuille van financiën. In I860 werd hij weder minister-president, in 1866 overleed hij. Na Mr. van Hall werd de heer G. L. J. van der Hucht eigenaar van het landgoed. Deze geboren 20 December 1812, overleed 5 Maart 1874. Hij en zijn vrouw zijn op De Biezen be graven, waar een eenvoudige grafsteen hun namen vermeldt. De echtgenoote heette Mary Frice, geboren 21 Juli 1823 en overleden 16 Augustus 1884. Bij de namen en data staat het woord uit de Bergrede „Zalig zijn de reinen van hart, want zij zullen God zien". Bovenaan staat de geslachtsnaam van der Hucht en daaronder Duin en Berg. Hieruit zien wij, dat de plaats eerst daarna Duin en Kruidberg is genaamd. De nieuwe eigenaar was de heer J. Th. Cremer, een der pioniers van Deli, later minister van koloniën en op laten leeftijd neg gezant te Washington. De heer Cremer heeft na 1900 het schitterende kasteel laten bou wen, dat er nog nog staat en dat zeker een der prachtigste moderne landhuizen van ons land mag genoemd worden. Het kasteel bevat prachtige zalen en een groot aantal salons en kamers en een schitterend terras vanwaar men een prachtig uitzicht heeft op net land goed en op den weg naar de Ruïne van Bre derode. De heer J. Th. Cremer, geboren in 1847. overleed in 1923. Bij de begrafenis op Wester- veld alhier getuigde minister Colijn van de groote verdiensten van dezen planter, welke woorden waren samen te vatten in die van de gedenkpenning, geslagen ter gelegenheid van Cremer's zeventigsten verjaardag: „Vijftig jaren van zegenrijken arbeid voor de wel vaart van Nederland en Koloniën". Sinds den dood van den heer Cremer woont diens zoon, de heer Herbert Cremer, op Duin en Kruidbedg. Wij spreken de hoop uit, dat dit nog vele jaren het geval zal zijn, want Spaarnberg, Kennemergaarde, Waterland enz. zijn maar al te zeer voorbeelden, dat de men- schen van onzen tijd niet meer zulke groote landgoederen willen of kunnen bewonen. IJmuiden. G. VOET. SCHIP Aurora (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Bennekom (Ned.) Bright Wings (Eng.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein Breda (Ned.) Beckenham (Eng.) Berenice (Ned.) Baarn (Ned.) Begonia (Estl.) Ceres (Ned.) Carmar (Pan.) Cordillera (Du.) x) Deucalion (Ned.) Doros (Ned.) Eurymedon (Ned.) x) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) VAN Hermes (Ned.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) Haga (Zw.) Irene (Ned.) Iris (Ned.) J. Pz. Coen (Ned.) x) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Kurmark (Du.) Karpo (Ned.) Lüneburg (Du.) Laurent Meeus (Belg) Ljusterö (Zw.) L. M. Trozelli (Zw.) Lowestoft Trader Louis de Geer (Zw.) M.v.St.Aldegonde (Ned.) Moena (Ned.) x) Montferland (Ned.) x). Maron (Eng.) x) Nijkerk (Ned.) Nereus (Ned.) Notos (Ned.) Orpheus (Ned.) Polydorus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Prometheus (Eng.) Polyphemus (Ned.) x) Perseus (Ned.) Pan Europe (No.) Pygmalion (Ned.) Rodina (Bulg.) Rozenburg (Ned.) Sembilan (Ned.) x) Springfontein (Ned.) oouthgate (Br Serooskerk (Ned.) Simaloer (Ned.) Salland (Ned.) x) Saleier (Ned.) x) 1'riton (Ned.) I'owa (Ned.) Tawali (Ned.) x) Vulcanus (Ned.) Westland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Midd. Zee West-Afrika Chili Chili La Plata Chili Z. Afrika Chili La Plata Midd. Zee Hamburg Soroka Santos La Plata Pto Barrios Bourgas Kopenhagen Batavia Ned. Indië Stamboul Midd. Zee Ned. Indië Z. Afrika Lappvik Midd. Zee Bordeaux Batavia West Afrika Zw. Zee Ned. Indië Helmstad Ned. Indië Houston Gefle (v. IJm.) Pernoviken Boston Hernösand Batavia Batavia B. Aires Batavia Z. Afrika Stettin Aarhus Dantzig Batavia Ned Indië Batavia Hamburg (via Bremen) Stettin Aruba Hamburg Varna (v. IJm.) Fedala (v. IJm.) Ned. Indië Zuid Afrika La Plata Japan Ned. Indië Buenos Aires Hamburg vlidd Zee La Plata Batavia Midd. Zee. B Aires Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Japan Hamburg 10 Juh 20 Juli 9 Juli 12 Juli 10 Juli 16 Juli 21 Juli 15 Juli 9 Juli 2 Aug. 23 Juli 8 Juli 25 Juli 8 Juli 5 Juü 4 Juli 6 Juli 11 Juli 9 Aug. 6 Juli. 23 Juli 9 Juli 5 Juli heden 12 Juli 4 Aug. 9 Aug. 6 Juli 11 Juli 11 Juli 11 Juli 16 Juü 19 Juli 6 Juli 4 Juli 8 Juli 7 Juli 4 Juli 18 Juli 21 Juli 5 Juli 22 Juli 7 Juli 9 Juli 2 Juli v. Stamboul 1 Juli v. Lagos 30 Juni te Talcahuano 28 Juni van Cristobal. 7 Juni van Buenos Aires. 1 Juli te Callao 3 Juli te Marseille 1 Juli v. Tocopilla in lading. 29 Juni van Malta, vertrekt 8 Juli. 29 Juni vertrokken. 23 Juni van Pernambuco. 25 Juni te La Plata 4 Juli van Colon 1 Juli v. Izmir, vertr. 6 Juli 28 Juni van Padang. 22 Juni van Colombo. 28 Juni van Piraeus. 24 Juni te Mersina. 30 Juni van Oran 2 Juli te Antwerpen 28 Juni vertrokken. 2 Juli v. Lissabon vertr. 7 Juli 1 Juli te Belawan 28 Juni van Port Bonet. 30 Juni van Constantza. 30 Juni v. Padang. 3 Juli vertrokken 23 Juni van Sabang. 22 Juni vertrokken, in lading 29 Juni vertrokken 3 Juli vertrokken in lading 1 Juli v. Pt. Said 1 Juli v. Belawan vertr. 6 Juli. vertrekt 8 Juli 28 Juni te Hamburg, vertrekt 8 Juli vertrekt 8 Juli vertrekt 8 Juli 2 Juli v. Pt. Said 29 Juni te Belawan 21 Juni van Belawan. 2 Juli te Bremen 1 Juli vertrokken. 21 Juni vertrokken, vertr. 6 Juli 24 Juni van Malta. 1 Juli vertrokken 1 Juli v. Padang 30 Juni v. Durban 22 Juni van B. Aires. 29 Juni van Colombo. 28 Juni van Aden. 3 Juli van Bahia in lading. 3 Juh v. Ouessant. 24 Juni van Montevideo. 26 Juh vertrokken. 1 Juh te Triest. 20 Juni van Bahia 30 Juni te Kobe, vertrekt 8 Juli. Verschaffen van nachtverblijf aan vreemdelingen. Stipte naleving van de voorschriften. Het Hoofd van Politie verzoekt ons het vol gende onder de aandacht van onze lezers te jrengen: Ieder, die aan een vreemdeling nachtver blijf verschaft, is verplicht daarvan mon deling of schriftelijk kennis te geven aan ge noemd Hoofd van Plaatselijke Politie of aan den door dezen aangewezen ambtenaar (In specteur van Politie) in ieder geval binnen den termijn van 24 uur. De Burgemeester heeft tevens bepaald, dat door hotel- en logementhouders deze kennis geving moet geschieden door inzending van een nauwkeurig ingevulde en onderteekende nachtlijst in te leveren vóór 9 uur v.m. Bij zijn kennisgeving moet ieder de volgende gegevens betreffende den vreemdeling ver strekken, te ontleenen aan diens paspoort: 1. Naam en voornamen; 2. Nationaliteit; 3. Woonplaats; 4. Datum en plaats van geboorte; 5. Korte omschrijving van het bepaalde bij het Nederlandsche visum, indien dit is verleend. Is de vreemdeling niet in het bezit van een paspoort op zijn naam gesteld, dan moet óók daarvan door dengene die nachtverblijf verschaft, kennis gegeven worden op tijd en wijze als boven omschreven. De noodige ge gevens moeten dan zoo mogelijk worden ont leend aan andere identiteitspapieren van den vreemdeling. Tegen het niet-nakomen van bovenvermelde verplichtingen is een straf bedreigd van ten hoogste een maand hechtenis of een geld boete van ten hoogste vijfhonderd gulden. De man die onbekend wenschte te blijven. Wegens openbare dronkenschap heeft de politie een man in arrest gesteld. Toen de noodige formaliteiten voor het opmaken van het procesverbaal vervuld moesten worden kreeg de politie de overtuiging, dat de opge geven naam niet klopte met de werkelijkheid. Nochtans slaagde de politie er niet in de iden titeit van den man vast te stellen. Hij werd daarom op transport gesteld naar Haarlem, waar men dan wel zal uitzoeken, wie deze groote onbekende wel is. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kl. kist 3552 cent. Postelein per kl. kist 1625 cent. Sla per 100 krop f 0.50f 0.90. Andijvie per 100 f 1f 1.10. Wortelen per bos 46 cent. Rabarber per bos 35 cent. Uien per bos 3 cent. Selderie per bos 1IV2 cent. Peterselie per bos 12 cent. Asperge dik wit per bos 2832 cent. Asperge dik blauw per bos 16—25 cent. Aardappelen (klei) 3.505.10. Tomaten per K.G. 822 cent. Waschpeen per K.G. 3V25 cent. Bloemkool I per stuk 811 cent. Bloemkool II per stuk 46 cent. Komkommers I per stuk 3y25 cent. Komkommers II per stuk 23 cent. Perziken per stuk 810 cent. Snijboonen per K.G. 30—40 cent. Dubb. boonen per K.G. 3042 cent. Doppers per K.G. 1015 cent. Raspers per K.G. 1418 cent. Capucijners witte per K.G. 1216 cent. Capucijners bruine per K.G. 1218 cent, Peulen per K.G. 1830 cent. Tuinboonen per K.G. ZV25V2 cent. Aardbeien per doosje 1015 cent. Aardbeien per slof f 0.80f 1.30. Frambozen per doosje 22—27 cent. Kruisbessen per slof 60 cent. Zilveruien per K.G. 2V24y2 cent. Aanmelding van vreemdelingen. Ten aanzien van het aanmelden van vreem delingen vestigen wij op verzoek de aandacht op de navolgende bepalingen: Het hoofd van plaatselijke Politie, als be doeld in artikel 1 van het Vreemdelingenregie ment in de gemeente Beverwijk, gezien artikel 4 van voornoemd reglement, vordert, en zulks onverminderd de bijzondere vorderingen, die ingevolge dat artikel door de daartoe bevoegde ambtenaren kunnen worden gesteld: dat alle vreemdelingen, die hun woon- of verblijf plaats hebben of vertoeven in de gemeente Beverwijk en na 1 Maart 1938 Nederland bin nengekomen zijn of binnenkomen, zich binnen 30 dagen na binnenkomst in persoon bij hem aanmelden. Herinnerd zij, dat onverkort blijft de verplichting van den vreemdeling om zich binnen 2 maal 24 uur aan te melden, indien dit bij het visum staat aangegeven. Onverminderd de andere maatregelen, die kunnen worden getroffen ten aanzien van den vreemdeling, die voornoemden aanmeldings plicht niet nakomt, vórmt overtreding van de vorenomschreven bepalingen het strafbare feit, genoemd in artikel 26 van het Vreem delingenreglement, strafbaar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Deze vordering is niet van toepassing op: 1. hen, die reeds houders zijn van een nog geldige, hun reeds eerder uitgereikte voor- loopige verblijfsvergunning; 2. de vreemdelingen, die houder zijn van een identiteitskaart, verstrekt door den mi nister van Buitenlandsche Zaken en namens dezen onderteekend door den Secretaris- Generaal van dien Departement. Onderlinge wedstrijd van 't Karpertje. Het vischcollege ,,'t Karpertje" heeft in h|l eigen vischwater een onderlingen wedstrijd ge houden. Na spannenden strijd werd de volgorde der prijswinnaars als volgt vastgesteld: 1. C. Posch, 16 pnt. 2. B. Kleine, 14 pnt. 3. P. Put 14 pnt. 4. W. de Vries 14 pnt. 5. P. Kleine 14 pnt. 6. J. Sondorp 12 pnt. 7. J. Straat 12 pnt 8. W. Rosbag 12 pnt. 9. J. Kooiman 12 pnt 10. J. Posch, 8 pnt. SANTPOORT BEJAARD WIELRIJDER AANGEREDEN. Op het punt, waar de Westlaan den Rijksweg snijdt, werd gistermiddag de 76-jarige heer G. S.. toen hij. uit den polder komende, den snelverkeersweg wilde oversteken, aangereden door een auto. De oude heer liep daarbij o m. een hersenschudding en ernstige hoofdwon den op. zoodat Dr. A. de Groot Lz., mede met het oog op den hoogen leeftijd van het slacht offer, overbrenging naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem noodzakelijk achtte. De gemeente-politie heeft de zaak in onder zoek. OPENSTELLING POSTKANTOOR. Met ingang van 10 Juli a.s. zal het hulp postkantoor te Santpoort-dorp voor het pu bliek geopend zijn van 9 uur—15 uur en van 17.30 uur—19 uur. CONCERT. De Santpoortsche Mondorgelclub „Tot Nut en Genoegen" zal Woensdag a.s. in het Rij- kenspark het volgende programma ten ge- hoore brengen: 1. Komt dan Kameraden; 2. Droomland; 3. Schoolliederen; 4. Sarina; 5. In Mei; 6. O Ma- rinella; 7. Wien bleibt Wien; 8. Lippe-Detmold marsch; 9. Lullabyland; 10. Aloka: 11. Vacan- tie; 12. Zilverdraden tusschen het goud; 13. Hoog op den gelen wagen; 14. De Soldaat; 15. Al te Kameraden; 16. Russische liederen. Schepen voorzien van een x) tijn grootei dan 6000 ton VISSCHERIJ TE IJMUIDEN Hoogovens EN SCHEEPVAART AANGEKOMEN SCHEPEN b.s. New-Lambton Newcastle FIASKT EIRICITIN AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 3 Juli 1939. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 435 vette koeien waarvan de prijzen waren le kwaliteit 72—80, 2e kwaliteit 62—70, 3e kwaliteit 4858 per kilo slachtgewicht. 20 Stieren 48—54 per kilo slachtgewicht. 88 Melk- en Kalfkoeien 180—260 per stuk. 82 Vette Kalveren: 2e kwaliteit 4856, 3e kwaliteit 4046 per kilo levendgewicht. 64 Nuchtere kalveren 710 per stuk. 79 Schapen 14—21 per stuk. 15 Lammeren 9—14 per stuk. 380 Varkens, wegende van 90110 kilo 61—52. Zware varkens 60—61. Vette varkens 58—59 per kilo slachtgewicht. Overzicht: Slachtrunderen: matige aanvoer, handel stug, vaste prijzen, doch de le kwaliteit iets lager. Melkkoeien: matige aanvoer en handel, prijzen onveranderd. Vette kalveren: matige aanvoer, vlugge handel, prijzen iets lager. Nuchtere kalveren, matige aanvoer, vlugge handel, prijzen iets hooger. Schapen: matige aanvoer, stugge handel, höogere jrijzen. Lammeren: aanvoer onbeteekenend. Varkens zeer matige aanvoer, stugge handel, hoogere prijzen. MARKT ALKMAAR. 1381 stuks boter V2 K.G. Groothandel 6570 ct. Kleinhandel 7075 ct. Kippeneieren 3.5030.05 Eendeneieren 1.70. HAARLEM, 3 Juli. Bevallen 30 Juni: M. A. Huijsmans—van Beusekom, d.; Th. de Jong—Terluin, d.; A. A. Houthuizen—Braber, d.; 1. Juli: E. M. P. van der VeenOudshoorn, d.; G. P. C. Jongebreur —Bloem, d.; Th. C. PeyrotPijnacker Hor dijk, d.; M. J. Sunter—Vijge, z.; W. Neute boom— Lipka, d.; J. Silvis—Siekman, z.; 2 Juli: A. M. Mputhaan—Rubtfcl, d.; A. M. van de CoolwijkSpringintveld, d.; F. van Sab- ben—van der Laan, z.; A. J. Buis—Deen, z.; J. E. A. Ruijgrok—Russ, z.; B. van Dam— •Brasser, z.; 3 Juli: G. C. M. van Gooi Alink, z. Overleden 30 Juni: J de Jong, 57 j., Greb- berstraat; M. J P. Blink, 61 j., Hazepaters laan; 1 Juli: W. C. van Leeuwen, 65 j„ Djambi- straat; R. van den Bogaard, 72 j., Borneo- straat; A. L. M. Outs—Chapel, 74 j., Leidsche- vaart; 2 Juli: C. SchoevaartThamer, 82 j., Velserstraat. kolen Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Woensdag: Lijn 1: 8.Hilversum I. Lijn 2: 8.Hilversum II. Lijn 3: 8.Keulen pl.m. 10.20 Diversen 10.30 Parijs 11.05 Diversen 11.29 Parijs 12.05 Diversen 12.20 Brussel Ned. 2.20 Keulen 2.50 Londen Reg. 3.35 Deutschlandsender of diversen 4.20 Parijs 4.35 Londen Reg. 5.20 Parijs 6.20 Londen Reg. 7.40 Diversen 8.20 Brussel Fr. 10.20 Brussel Ned 10.35 Keulen Lijn 4: 3.Brussel Ned. 9.20 Diversen 10.35 Londen Reg. 12.95 Nationaal programma 9.20 Londen Reg. 10.20 Nationaal programma. Lijn 5: 8.Brussel Ned. 9.20 Diversen 11.05 Londen Reg. 12.50 Brussel Ned. 2.20 Nationaal programma 4.20 Parijs 4.35 Londen Reg. 5.20 Na tionaal programma 6.20 Londen Reg. 7.40 Natio naal programma 8.20 Londen Reg. 8.30 Keulen. INVOER IJZERAARDE. Het Nederlandsche motorschip Express is hier van Londen aangekomen met een lading ijzer aarde voor de N.V. Chemica, alhier. AGENDA VOOR BEVERWIJK DINSDAG 4 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Zijn laatste vlucht" en „Parijs op de huwelijksreis". 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De Helden- hrigade" en „Geef liefde een kans", 8 uur. WOENSDAG 5 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Zijn laatste vlucht" en „Parijs op de huwelijksreis", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 4 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling van 8.15 tot 9.15 uur. Gouvernementsgebouw Dreef: Openbare zit ting Provinciale Staten, 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Alaska", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Accord Final". Tooneel: Richards Chinese syncopators". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Ik eisch gerechtigheid", 2.30 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Luchtduivels der Marine" en „Paniek in Hollywood". 2 en 8.15 uur Moviac: „Bruisend Bloed". Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 uur: Dinsdag en Vrijdag van 105 en 810 uur. Teyler's Museum, Spaame 16. 113 uur. be- nalve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. WOENSDAG 5 JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 uur: Dinsdag en Vrijdag van 105 en 8—10 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5