VERWACHT WORDENDE SCHEPEN UIT DE PERS. BURGERLIJKE STAND. De jeugdige Fransche dompteur Amard vormt met zijn prachtig gedisciplineerde tijgergroep een der grootste attracties van. het rijke programma, dat Circus Strassburger biedt. Circus Strassburger komt Woensdagmorgen. Olifanten helpen bij den opbouw. Uit de reclame, die men thans overal in Beverwijk en omgeving ziet, blijkt duidelijk, dat de komst van het Interiationaal Wereld- Circus der Gebroeders Strassburger aan staande is. Groote bonte plakkaten, die overal zijn aan geplakt, getimmerde driehoeken op de voor naamste punten der stad met kleurrijke affi ches, honderden biljetten als venster-reclame- platen, geven reeds een voorproefje van de niet te definieeren sfeer, die velen uit hun jeugd nog zoo lief is. Naar de persdienst van het Circus ons me- dedfeelt, zal de extra-trein met het dood en le vend materdiaal Woensdagmorgen te zeven uur aan het station arriveeren, waarna oogen blikkelijk met het afladen zal worden begon nen. Zoowel bij het afladen op de losplaats der spoorwegen als bij het oprijden op het Circus-terrein zal assistentie worden verleend door een aantal werk-olifanten, dat het ge heel een bijzonder levendig en aardig aspect geeft. De 60 Circuswagens worden door een half dozijn tractors van het station naar het Circusterrein gereden. Het paardenmateriaal dat na een tweejarige zeer succesvolle tournee van het geheele Circus door de Scandinavische landen, in den winter in het bekende Circus Salomonsky in Riga was geëngageerd, waar vooral de Friesche hengsten zeer werden bewonderd, is zeer uit gebreid, zoodat paardenliefhebbers (en dat zijn er tegenwoordig, nu de paardensport zoo'n opleving kent, zeer velen) hun hart kunnen ophalen. Voorts valt er in het zeer afwisselend pro gramma, waarin voor Nederland slechts nieu we nummers vertoond worden, een tijger- groep te bewonderen, waarvan een der tijgers als eenig ter wereld zich als een onovertrof fen draadlooper ontpopt, zonder twijfel een sensatie voor Nederland. Voorts vindt men nog een kudde olifanten, leeuwen, luipaardene zebra's en een poney van nauwelijks eenige weken oud, wat een aller aardigst gezicht is, vooral voor de jeugd. Ook wat het overige gedeelte van het pro gramma betreft, is gezorgd voor bonte afwis seling en uitstekende kwaliteit. Een der grootste moeilijkheden vormde dit seizoen het engageeren van de tentopbou wers, die allen uit de dorpen uit het voorma lige Tsj echo-Slowakij e komen en die tevens de Circuskapel vormen. Ten slotte hebben de ze 50 gespecialiseerde Circusbouwers toch ver lof gekregen het land te verlaten, wat bijzon der verheugend te noemen is, daar in Ne derland zulke geroutineerde arbeidskrachten niet te verkrijgen zijn. Langs de Lijn. Programma van de Radlocentrale. Dinsdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen. 10.20 Parijs. 10.50 Keulen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12,20 Pa rijs, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Nationaal pro gramma, 2.35 Keulen, 3.05 Parijs. 4.50 Lon den Reg.; 5.20 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned. 7.50 Keulen, 8.20 Brussel Fr.; 9.05 Keulen; 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg., 4.20 Keulen; 5.20 Brussel Fr., 5.50 Keulen; 6.20 Nationaal program ma; 6.45 Londen Reg., 7.00 Nationaal pro gramma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen; 11.05 Londen Reg., 1.20 Brussel, 2.15 Lon den Reg., 4.20 Kèulen, 4.40 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned., 5.50 Keulen; 6.20 Londen Reg., 7.40 Diversen, 7.50 Nationaal program ma, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Rioleering en haar gevolgen. Het eerste gedeelte van den Arendsweg is thans van de nieuwe rioleering voorzien. Met den aanleg van de nieuwe tegel trottoirs is reeds een aanvang gemaakt. De rijweg krijgt een goede beurt. Alle oude steenen zijn opge ruimd, de bestrating wordt geheel vernieuwd en de firma Van Vuuren, die dit werk moet uitvoeren, zal er wel spoed achter zetten. Aan een vele jaren lang gehoorde klacht over den desolaten toestand, waarin de bestrating van den Arendsweg verkeerde, zal dan hopelijk een einde gekomen zijn. Wij schrijven „hopelijk", want in den regel blijven straten, waarin rioleering is gelegd, nog langen tijd aan verzakkingen onderhevig. Op een rioleeringsplan volgt als trouwe com parant steeds een „stratenplan" en eenige straten staan daarvoor al weer op de nomi natie. PLAATSGENOOTEN AAN DE M.T.S. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem werd van het eerste naar het tweede studiejaar bevorderd af deeling Weg- en Wa terbouwkunde M. H. Gehean en van het tweede naar het practische leerjaar A. S. Docen. Af- deeling werktuigbouwkunde werd van het tweede studiejaar naar het practische leerjaar bevorderd A. R. W. Muijen, te Heemskerk. Be vorderd van het tweede naar het vierde stu diejaar werd K. Wilgenhof in afdeeling Elek trotechniek Draverijen in de kaasstad. Voetballende paarden. Op Zondag 23 Juli zullen in het Gemeentelijk Sportpark te Alkmaar wederom draverijen worden gehouden, georganiseerd door de paardensportvereeniging „Vooruit", waarin ook bestuursleden van onze harddraverijver- eeniging „Prins Bernhard" leidende functies vervullen. Het publiek wacht na het verrijden van den Zoon van Silladarprijs een bijzondere attractie op het gebied van paardendressuur. Een meisje van 16 jaar zal de Hongaarsche post rijden en daarna zullen voetballende paarden de aandacht vragen. Tenslotte ver toont een gewoon landbouwpaard, Margo, eenige sterke staaltjes van dressuur. De courses zullen ook nu weer door de Alk- maarsche Post Harmonie worden opgeluisterd. Het einde van den aardbeienoogst nadert. De prijzen blijven hoog. De aanvoeren van aardbeien beginnen nu zoo snel af te nemen, dat het einde van de campagne al weer in het gezicht komt. Het seizoen spoedt zich snel ten einde en de da gelij ksche aardbeienveilingen zullen weldra weer tot het verleden behooren. Gebrek aan water heeft dit ontijdige einde van den aard beienoogst nog bevorderd. De vruchtjes kun nen niet toekomen, zij verschrompelen, waar door de napluk waardeloos wordt. Gelukkig voor de tuinders, die nog oogsten kunnen, blijven de hooge prijzen zich hand haven. Ook Zaterdag werd voor de Moulin Rouge, die nog in bescheiden hoeveelheden worden aangevoerd, tot f 1.30 als hoogsten prijs besteed. De Amazonen brachten 32—38 ct. per K.G. op. De veiling had Zaterdagmiddag al een bij zonder snel verloop en in ruim anderhalf uur tijd was de geheele aanvoer de veilingklokken gepasseerd. GESLAAGD VOOR HET U.L.O. DIPLOMA. Voor het M.U.L.O. eindexamen zijn geslaagd onze plaatsg'enooten G. J. Offerhaus, nnej. M. A. Singeling, N. de Groot, H. Bil derbeek en P. N. Jansen te Heemskerk. DE TIJD VAN DE SCHOOLREISJES. Bij het naderen van de groote vacantie is ook de tijd voor het maken van schoolreisjes weer aangebroken. Geen week gaat voorbij of de een of andere school trekt er op uit. Gp Maandag 17 Juli maken de leerlingen van de RK. U.L.O.-school voor meisjes per autobus een tochte naar 's Hertogenbosch. Dinsdag 18 Juli maken de leerlingen van de R.K. Jongensschool aan den Galgenweg een uitstapje. WONINGEN VOOR GROOTE GEZINNEN In verband met het aanhangig zijnde plan tot het 'bouwen van woningen voor groote ge zinnen is opgericht de Woningstichting „St. Willibrordus". Gegadigden voor deze arbei derswoningen met meer dan drie .slaapkamers moeten zich heden en Woensdagavond in het K.S,A.-gebouw aanmelden. Plaatsgenoot gepromoveerd. Aan de universiteit te Gent promoveerde tot doctor in de staats- en sociale wetenschap pen onze vroegere plaatsgenoot de heer J. van Eijk. VAARDIGHEID SPROEVEN VOOR DE JEUGD. A.s. Dinsdag zullen de door de schooljeugd af te leggen vaardigheidsproeven worden af genomen. De zaalproef vindt plaats in het gymnastieklokaal aan het C. H. Moensplein en de terreinproef in het Gem. Sportpark. Voor de meisjes zijn de eischen als volgt: tal: vrije oefeningen, wandrek, horizontale ladder, ringen. Terrein: 60 meter hardloopen binnen 11 3/5 sec.; vèrspringen 2V2 M.; hoog springen 80 c.M.; 15 m. tennisbal werpen. Jongens zaal: wandrek, schuine ladder, bok springen, klimmen in twee palen. Terrein: 80 M. hardloopen binnen 14 2/5 sec; vèrspringen 3 M.; hoogspringen 90 c.M.; kastiebal 30 M. werpen. Elke oefening uitgezonderd het hard loopen mag éénmaal worden overgedaan. WERKSTUKKEN VAN KLEUTERS. Zaterdag en Zondag werd in de R.K. Fröbel school aan de Koningstraat de gebruikelijke twee-jaarlijksche tentoonstelling gehouden van het werk der leerlingen. Als gewoonlijk bestond hiervoor weer groote belangstelling. Het loont dan ook werkelijk de moeite de resultaten te zien van de eerste proeven van handenarbeid die de zusters met eindeloos geduld weten te bereiken. Heel vaak zijn de werkstukjes zoo aardig en zoo netjes afge werkt, dat men zioh afvraagt of hier inder daad wel kleuters van 3 tot 6-jarigen leeftijd aan den arbeid zijn geweest. Natuurlijk maakten talrijke ouders van de gelegenheid gebruik om de eerste proeven van 1 bekwaamheid van hun kroost te bewonderen. De zusters en de onderwijzeressen gaven alle gewenschte inlichtingen. BESCHONKEN ACHTER HET STUUR. De politie alhier heeft proces-verbaal opge maakt tegen een autobestuurder wegens het rijden onder den invloed van sterken drank. Bovendien bleken de remmen van de auto niet jn orde te zijn. De politie heeft verder rij den belet. WIJK AAN ZEE EEN GROOTE VERBETERING. Het bestuur der W.R.B. heeft het altijd als een groot gebrek gevoeld, dat de E.H.B.O.-tent Zuid niet over stroomend water beschikte, en men zich steeds met een bak water moest behelpen. Deze week is hieraan een eind gekomen en heeft men door het duin 60 Meter leiding ge legd, waardoor er nu volop water is, zeer ten gerieve oder patiënten HET EERSTE BAL-CHAMPèTRE GEEN GROOT SUCCES. Scheen hefc 's morgens op een waterballet uit te draaien, tegen den middag klaarde het op en kon men de tennisbaan voor het bal in orde maken. Jammer was het, dat de stoelen, die om 4 uur verzonden waren pas om 9 uur arriveer den, zoodat det band „The Midnight Stars' vcorloopig werkloos bleefe Maar een prachtige geluidsinstallatie verving hen en draaide plaatje op plaatje in bonte verscheidenheid „voor elck wat wils, zoodat de enkele paren toch hun hart konden ophalen. Doch al deed daarna de Band nog zoo haar best, de drukte bleef uit. Blijkbaar achtte men het te guur. De thuisblijvers hadden echter ongelijk, het was er op de zoo mooi ge legen en beschutte baan best uit te houden en de feeërieke verlichting gaf er een romantisch tintje aan. Wegens de geringe belangstelling werd om half twaalf ..Good Night" geblazen en het bal met ons volkslied gesloten. HEEMSKERK SCHOOLREISJE Vrijdag 14 Juli gaan de lagere klassen van de Chr. school een uitstapje maken naar „Groe nendaal" te Heemstède en ,,'t Kopje" te Bloe- mendaal. De hoogere klassen gaan heden naar Ouwe hands Dierenpark te Rhenen. VAN EEN WAGEN GEVALLEN. Zaterdagmiddag viel het 6-jarig dochtertje van den veehouder J. Kager van een rijdenden wagen. Met een gapende wonde aan het hoofd werd het kind opgenomen en naar de nabij gelegen woning gebracht. Dr. v. Genderen Stort verleende hulp. Hoewel de wonde ernstig was. bleek haar toestand Zondag redelijk wel. VOETBALWEDSTRIJD. Zondagavond speelde op het NAJSH.-ter- rein een versterkt Vischhandelaren-elftal tegen een Amsterdamsch elftal, waarin o.m. de ex-VjS.V.'er Van Osch stond opgesteld. Met de rust leidden de LJmuidenaren, die met den wind in den rug hadden gespeeld, met 31. Na de rust ging de strijd vrij gelijk op. zoodat elke partij eenmaal wilt te doe punten en de strijd dus in een 42 over winning voer de LJmuideneren eindigde. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Poolzee IJM 77; Vangst: 35 m. tarbot en schol, 25 m. kleine schol, 20 m. schelvisch, 30 braadschelvisch, 35 m. gul en kabeljauw, 15 m. varia. Totaal 160 m„ benevens 180 st. stijve kabeljauw. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Haarlem IJM 9. Vangst: 420 kleine kisjes ha ring, 25 m. diversen. SANTPOORT VOETBALWEDSTRIJD. Hedenavond speelt het elftal der Suppor tersvereniging „Santpoort" op het terrein der S. V. „Santporot" aan de Kweekerslaan een wedstrijd tegen de D,E.K.-Veteranen. (Bloemendaal) SCHIP VAN Verm. Aankomst Altobizkar Mendi (Sp.) Agamemnon (Ned.) Aurora (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Altona (Du) Boskoop (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Bennekom (Ned.) Bright Wings (Eng.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein Breda (Ned.) Beckenham (Eng.) Berenice- (Ned.) Baarn (Ned.) Begonia (Estl.) Comitas (Ital.) Colombia (Ned.) x) Ceres (Ned.) Carmar (Pan.) Cordillera (Du.) x) Deucalion (Ned.) Doros (Ned.) Dr. H. Wiegand (Du.) Deo Duce (Ned.) Ella Halm (Du.) Eurymedon (Ned.) x) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Guinean (Br.) Ganymedes (Ned.) Chr. Huygens (Ned.) x) Hermes (Ned.) Hövding (Deen) - Iris (Ned.) J. Pz. Coen (Ned.) x) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Jellicoe Rose (Eng.) Kurmark (Du.) Ltineburg (Du.) Laurent Meeus (Belg) Marieborg (Deen) M.v.St.Aldegonde (Ned.) Moena (Ned.) x) Montferland (Ned.) x). Maron (Eng.) x) Moss Rose (Eng.) Marali (Eng.) Mülheim Ruhr (Du.) Moyle (Eng.) Nereus (Ned.) Notos (Ned.) Nord Atlantic (Du.) x) Oipheus (Ned.) Oberon (Ned.) Pluto (Ned.) Poelau Bras (Ned.) Pericles (Ned.) Polydorus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Prometheus (Eng.) Poelau Roebiah (Ned.) Rhea (Ned.) Spartak (Rus) Sembilan (Ned.) x) Springfontein (Ned.) Southgate (Br.) Serooskerk (Ned.) Simaloer (Ned.) Salland (Ned.) x) Towa (Ned.) Theseus (Ned.) Triton (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Vera (Zw.) Vulcanus (Ned.) Van Rensselaer (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) Buenos Aires Zw. Zee Midd. Zee West-Afrika Ned. Indië Chili Chili Chili La Plata Chill Z. Afrika Chill La Plata Midd. Zee «Hamburg Sordka Pola Noordkaap Santos La Plata Pto Barrios (v. IJm.) Bourgas Kopenhagen Kotka Danzig Danzig (via Delfzijl) Batavia Ned. Indië Stamboul W. Afrika Alexandrië Batavia Midd. Zee Umea Bordeaux Batavia West Afrika Zw. Zee Port Talbot Ned. Indië Ned. Indië Houston Sundsvall Batavia Batavia B. Aires Batavia Swansea Port Talbot Gdynia Swansea Stettin Aarhus P.t. Arthur Dantzig Midd. Zee Hamburg Hamburg (via Bremen) West Indië Batavia Ned. IndiS Batavia Batavia W. Indië Leningrad Ned. Indië Zuid Afrika La Plata Japan Ned. Indië Buenos Aires La Plata Vigo Hamburg Meroc (v. IJm.) Hemösand Midd. Zee West Indië Japan 25 Juli 26 Aug. 11 Juli 20 Juli 11 Juli 11 Juli 10 Juli 12 Juli 18 Juli 10 Juli 21 Juli 14 Juü 10 Juli 12 Juli 11 Juli 13 Juli 2 Aug. 23 Juli 13 Juli 10 Aug. 2 Aug. 25 Juli 11 Juli 29 Juli 24 Juli 11 Juli 9 Aug. 24 Juli 11 Juli 10 Juli 12 Juli 4 Aug. 9 Aug. 11 Juli 13 Juli 11 Juli 11 Juli 11 Juli 10 Juli 11 Juli 10 Juli 16 Juli 19 JuÜ 16 Juli 19 Juli 29 Juli 19 Juli 21 Juli 22 Juli 11 Juli 14 Juli 15 Juli 9 Juli 24 Juli LAATSTE BERICHT 3 Juli vertrokken. 7 Juli van Varna. 7 Juli te San Nicolas. 5 Juli van Port Bonet. 5 Juli van Macassar. 3 Juli van Callao. 6 Juli te Valparaiso. 2 Juli van Curacao. 3 Juli van Lands' End. 5 Juli van Paita. 8 Juli van Ouessant. 5 Juli van Arica. 3 Juli vertrokken. 7 Juli van Finisterre, 8 Juli vertrokken. 4 Juli van Lodingen. 5 Juli van Gibraltar, vertrekt 17 Juli v. Hamburg. 3 Juli van Las Palmas. 3 Juli van Mar del Plata. 4 Juli van Colon 6 Juli van Algiers. .7 Juli vertrokken. 7 Juli vertrokken. 7' Juli vertrokken. 6 Juli vertrokken. 3 Juli van Colombo. 7 Juli van Pt. Said. 7 Juli van Gibraltar. 3 Juli te Acassa. 6 Juli te Beyrout. 7 Juli van Singapore, 5 Juli te Stratoni. in lading. 7 Juli vertrokken. 6 Juli van Colombo. 4 Juli van Dakar. 6 Juli te Stamboul. 8 Juli vertrokken. 6 Juli van Colombo. 7 Juli van Perim. 22 Juni vertrokken. 4 Juli 5 Juli 5 Juli 6 Juli 8 Juli 8 Juli 10 Juli 8 Juli 8 Juli vertrokken, van Genua, van Sabang. vertrokken, vertrokken, vertrokken, vertrokken, vertrokken, vertrokken. 8 Juli vertrokken. 8 Juli vertrokken. 23 Juni vertrokken. 8 Juli vertrokken. 7 Juli van Napels. 8 Juli vertrokken, vertrekt 12 Juli. 4 Juli van Barbados. 8 Juli van Gibraltar. 1 Juli van Sabang. 21 Juni van Belawan. 8 Juli vertrokken. 29 Juni van Guantenamo. 3 Juli vertrokken. 7 Juli van Colombo. 4 Juli van Lor. Marquez. 27 Juni van Montevideo. 7 Juli van Aden. 4 Juli van Pt. Said. 5 Juli van Bahia. 4 Juli van Fdo. Noronha. 7 Juli vertrokken, vertrekt 13 Juli. vertrekt 13 Juli. 3 Juli vertrokken. 4 Juli van Triëst. 6 Juli van Barbados. 7 Juli van Shimon eseki. Schepen voorzien van een x) zijn gróoter dan 6000 ton VISSCHERU EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN BOUW' VAN EEN KOSTERSWONING. In verband met den voorgenomen bouw van een kosterswoning bij de kapel van de Ned. Herv. Evangelisatie aan de Pastorieweg, waarvoor door het bestuur reeds de voorbe reidende stappen waren genomen, was door een aantal leden een buitengewone ledenver gadering aangevraagd. Na gehouden bespre kingen,''waarbij van bestuurszijde de nood- zakelikheid werd bepleit, kon de ledenverga dering haar goedkeuring aan de plannen hechten. Zaterdag j.l. vond reeds de aanbesteding plaats. Ingeschreven werd als volgt: Firma De Boer en Zwart IJmmuiden f 4250. P. Cupido, IJmuiden f 4325. Joh. Drost, Santpoort f 4350. J. HemmesL Santpoort, f 4120. Chr. Schilt, Santpoort f 4230. N.V. Bouw en Exploitatie Mij. „Santpoort" (Dir. M Holleman) f 3885. W. A. de Bruyn, IJmuiden-Oost f 3262. De gunning werd aangehouden Gissingen. ,De Maasbode" (kath.) levert slechts een korten commentaar op het bericht, dat dr. Kooien als kabinetsformateur is aangezocht. Het blad verklaart: Wij bewonderen, eerlijk gezegd, den moed van mr. Kooien om onder deze omstandighe den een poging tot kabinetsformatie te wa gen. Deze moed is alleen te verklaren, wanneer hij de overtuiging of althans de hoop heeft, een kabinet te kunnen vormen, dat, in den geest der katholieke Kamerfractie, de werk loosheidsbestrijding op het eerste plan wil houden. Mogelijk voelt hij zich ln staat, ook de anti- revolutionnairen daartoe te bewegen. „De Tijd", eveneens katholiek, acht de be noeming van den heer Kooien een verrassing. Deze opdracht moet volgens het blad „blijk baar niet zoo worden verstaan, dat na de ont heffing van dr. Colijn, die het kabinet in cri sis verklaarde, nu de inzichten van de andere groep in het kabinet, welke met dr. Colijn over het vraagstuk der werkloosheidspolitiek van meening verschilde, als grondslag van een nieuwe kabinetsformatie zouden worden beproefd. De opdracht aan staatsraad Kooien lijkt veeleer buiten de partijen van de crisis om te gaan. Werd ook van katholieke zijde wel eens de vrees geuit, dat een opdracht aan een katho liek formateur de bestaande moeilijkheden zou verscherpen, dan is die mèening dan ook niet van toepassing t. a. v. een figuur als staatsraad Kooien. In welke richting de heer Kooien, wiens persoonlijke politieke inzichten de laatste ja ren zeer zelden in het openbaar tot uiting zijn gekomen, de .mogelijke vervulling van zijn opdracht zal zoeken, is daarom vooralsnog een open vraag. Zal hij trachten de tegenstel lingen, die door de crisis openbaar geworden zijn, te overbruggen, of zal hij er buiten om streven naar de vorming van een kabinet van persoonlijkheden, die, evenals hij, buiten het parlementaire slagveld staan of hebben ge staan? Een ding echter kan o.i. reeds nu worden gezegd. Voor de katholieke partij spelen per soonlijke elementen, in deze crisis vrijwel geen rol, maar zij heeft zich vast verankerd aan een primairen eisch van sociale politiek, een zakelijk program van werkloosheidsbestrij ding, zooals dat door minister Romme op even bekwame als energieke wijze was opgebouwd en dat als een minimum-program beschouwd wordt. Dit zakelijke standpunt zullen de par tij, met haar fractie in het parlement, en de ministers, die uit haar midden zijn voortgeko men, ook tegenover den nieuwen formateur moeten handhaven". De N. Rott. Crt. (lib.) wijst er op, dat, als dr. Kooien bij zijn kabinetsformatie de anti- revolutionnairen laat schieten, hij voor de vraag staat of hij Chr.-Historischen en Vrijz.- Democraten tot medewerking aan een minder- heisdkabinet kan bewegen, tenzij hij ook uog bereid en in staat zou zijn de soc.-democraten voor zich te winnen. „Maar dan zal hij ook nog op andere dan met de werkloosheidspolitiek verband houden de bezwaren stuiten. In de Staten-Generaal zijn de Chr.-Hist. b.v. niet zoo los van finan- cieele consequenties als zij het zijn in het Ohr.-Hist. hoofdorgaan. Dan is er nog het slagkruiser plan, dat bij de R.-K. geen tegen- konting ontmoet, maar dat bij de vrijz.-dem. niet in goede aarde is gevallen en waarvoor de soc.-rem. ook niet warm loopen. Of zal de heer Kooien den een of anderen nieuwen, hoopgevenden vorm vinden voor de werkloosheidsbestrijding, welke bij den heer Colijn had kunnen zijn verondersteld en waar door hij zijn eigen partijgenooten niet zal af- stooten, omdat het nu van Kooien en niet van Colijn komt? Het ls te mooi om waar te kunnen schijnen. De keuze van den heer Kooien was ver moedelijk de beste, die in het R.-K. kamp kon worden gedaan au dessus de la mê7ée, boven het politieke slaggewoel. Zij was na de mislukking van de poging van den heer Colijn ook een juiste constitutioneele keuze. Maar zijn taak zal met dat al een Hercules taak zijn." Het Alg. Handelsblad (Lib.) zegt o.a.: „Zou door aanzienlijk geven en nemen mr. Kooien tenslotte toch in staat zijn terug te keeren tot een coalitie-kabinet, waarvan hij zich altijd een voorstander heeft getoond hetgeen ons in 's lands belang geenszins ge boden schijnt dan blijft in ieder geval nog de moeilijkheid met de verdeeling der porte feuilles. Van R.K. zijde is immers duidelijk te kennen gegeven, dat men handhaving van het „vierspan" absoluut noodzakelijk acht. Nie mand zal er in ernst aan denken in de tegen woordige omstandigheden een kabinet te vor men met vijf ministers, behoorende tot de R.K. Staatspartij. Daar rijst dus de vraag welk lid van de „Jonge Vier" moet worden losgelaten. Niet- katholieken zullen daarbij al spoedig denken aan mr. Goseling. Maar gezien de starre hou ding van de eensgezinde R.K. pers en Kamer fractie op dit gebied, zou een dergelijk loslaten eerst recht een toeken voor den aanval op den formeerenden partijgenoot zijn." Hoogovens Hoogovens Hoogovens Buitenhaven Berghaven Bulgaarsch Nederl. Nederl. Engelsch Nederl, s.s. m.s. s.s. m.s. st, h. Rodina Tarakan Rozenburg Denbighshire Noordzee Varna Fjorden Fedala Noordzee Dove? erts ledig erts ledig ledig HAARLEM, 8 Juli. Bevallen 5 Juli: D. ThijssenBrasser, d.; 6 Juli: M. W. H. Blokker—van Essen, d.; E. van Polen—Bols, d.; A. HulsbergenHessen, z.; 7 Juli: E. M. de Jong—Hagen, z.; R. H. BeaufortBakker, 2 z.; 8 Juli: L. Koster Tiebesl, d.; J. KreijerDekker, d. Overleden 6 Juli: L. E. MolenkampGroos, 67 j„ de Witstraat; 7 Juli: J. van der Lei, 18 j., Leidschestraat; F. H. G. Jasperse, 50 j., Wagenweg; F. J. Bottelier, 44 j., Oost-Indlë- straat; Th. Nieuwenhuizen, 49 j., Byzantium- straat; B. de Vries, 51 J., Hazepaterslaaa. ,j

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3