De Haarlemsche Sportweek M&'ANDXS 10 JUEÏ Ï939 Wedstrijden en demonstraties van Zaterdag en Zondag Athletiek, HockeyWandelsportWater poloKrachtsportHandbalKorfbalTafeltennis en Schermen Onder zeer veel belangstelling zijn Zaterdag en Zondag de wedstrijden en demonstraties ter gelegenheid van de Haarlemsche Sportweek 1939 voortgezet. Van de verschillende takken van sport kan men hieronder de resultaten vinden. ZATERDAG. Hockeywedstrijd H. BS.— Alkmaar Zaterdagavond had in het kader van de Haar lemsche Sportweek op het Gemeentelijk Sport terrein aan de Kleverlaan een hockeywedstrijd plaats tusschen de ploegen van H. B. S. en Alk maar. Een vrij talrijk publiek is getuige geweest van een pittigen wedstrijd. Tusschen de ploegen van H. B. S. en Alkmaar bestaat een levendige rivaliteit van goede sport- makkers; reeds tallooze malen speelden zij tegen elkaar en telkens weer is het een span nende wedstrijd, waarvan geen uitslag te voor spellen valt. De spelers kennen elkaar goed en zoo is ook deze sportdemonstratie een propa ganda geworden van goede, gezonde sport tus schen eerlijke sportmakkers. Reeds direct bij het begin beginnen beide ploegen in een hoog tempo. De keeper van Alk maar wordt het eerst op de proef gesteld, doch de Haarlemmers missen. Dan nemen de gasten het initiatief over, dank zij vooral een betere balcontröle: H. B. S. miste teveel. De verdedi ging van H. B. S., goed bijgestaan door de half- finie, weert zich echter geducht, al heeft zij groote moeite om den vluggen aanval van Alkmaar te weerstaan. Zeer snel golft het spel op en neer van doel tot doel: de 11 iet-ingewijden in de hockey-sport, ge ven telkens hun bewondering te kennen over deze snelheid. Het is dan ook inderdaad een aardige partij. Na een lange corner op het Haarlemsche doel krijgt Alkmaar een strafcorner te nemen en hoe- wël de keeper het schot stopt, blijft de bal niet onder controle en verdwijnt in het doel (01). In de tweede helft zijn de krachten verdeeld. Thans is H. B. S. meest 'aanvallend; Alkmaar kan slechts een gering aantal, maar snelle en zeer gevaarlijke aanvallen doen. In hoofdzaak wordt op dc Alkmaarsche helft gespeeld. Maar evenals de Haarlemsche. is ook de verdediging van Alk maar in goede conditie. Op buitengewoon fraaie wijze komt de gelijk maker, als Out op den cirkelrand een voorzet weet op te vangen en geheel onverwacht een hard en onhoudbaar schot in het doel jaagt ^Direct hierop maakt Out op soortgelijke wijze nog een doelpunt, maar dit wordt wegens ver meend buitenspel niet toegekend. Steeds weer komt de aanval van H. B. S. terug, maar telkens wordt deze aanval terugge dreven, waaraan het korte en wat zelfzuchtige spel van de Haarlemmers mede schuldig is. Aan de andere zijde houdt Allernaar de span ning erin door haar gevaarlijke aanvallen. Het einde komt met een 11 gelijk spel; een uitslag welke de verhouding juist weergeeft. Demonstratie Sportafdee- lingen „O o ster kwartier". Op het terrein der Speeltuinvereniging „Oosterkwartier" aan de Zomervaart was Zater dag een groot aantal toeschouwers aanwezig, om de verrichtingen van de jeugdige sportmenschen van genoemde vereeniging gade te slaan. Te half acht werd met de afwerking van het programma begonnen met vrije oefeningen voor ae jongste meisjes en jongens op de marsch- muziek van „Koning Voetbal". Het was aardig om te zien hoe de verschillende jeugdige tur- ners(sters) blijk gaven van hun gevoel voor dezen nuttigen tak van sport en hoe serieus velen het opnamen. Vervolgens kwamen de oudste meisjes even eens met vrije oefeningen, begeleid door muziek van het Jeugd-Fanfare Korps van O. K. Als slot van de demonstratie gymnastiek gaven de oudste meisjes een serie knotsoefeningen ten beste op muziek van „Geschichten aus dem Wiener Wald". Het brugturnen kon niet door gaan, wegens de ongelijkheid van het terrein. Het geheel stond onder de goede leiding van den heer W. G. Kruithof. Daarna volgde een korfbalwedstrijd tusschen twee O. K. adspiranten twaalftallen onder lei ding vanden heer C. Klein. Ook hierin toonden de jeugdige meisjes en jongens hun kunnen en de groote animo, die zij voor dezen tak van sport hadden. Het mag dan ook een geslaagde de monstratie genoemd worden. De Boschloop in den Hout. Bakker (AAC) wint in de A-klasse, de Haarlem Hermans in de C-klasse Verleden jaar is in het kader van de Haarlem sche Sportweek een Singelloop gehouden; voor dit jaar was een z.g.n. Boschloop op het pro gramma gezet. Ongetwijfeld is deze Boschloop te prefereeren boven een Singelloop, daar het pu bliek nu in de gelegenheid werd gesteld, den wedstrijd beter te volgen. Door de deelnemers in de A en B klasse moest het traject, dat 816.5 M. lang was, vijf maal afgelegd worden. Het pu bliek behield dus voortdurend een overzicht. Bo vendien was het parcours goed afgezet en het wegdek zeer vlak. Bakker, de winnaar in het A-klasse, sprak dan ook van een „snel en mooi parcours". Deze uitspraak van Nederlands besten „stayer" op den weg spreekt voor zichzelf. Ook de tweede aankomende Meyer van De Volewijckers, ver klaarde na afloop, een zeer prettigen wedstrijd geloopen te hebben. Voor de heeren Duiker, Klaasse en Van Wil- sum, die dezen wedstrijd organiseerden, is een en ander dan ook een volledig succes geworden. Ge- memoreerd moet echter worden, dat zij zoowel van de Haarlemsche Politie, onder leiding van Inspecteur De Ridder, als van den Dienst van Openbare werken groote steun ontvangen heb ben, hetgeen zeer terecht door Dr. Spoelstra, die aan het eind van den wedstrijd de prijzen uit reikte, werd vermeld. Is de wedstrijd dus organisatorisch volkomen geslaagd; sportief gesproken was dit ook het ge val. Onder groote belangstelling viel ruim zeven uur het startschot voor de A en B-ltlassers. Bak ker van AAC nam hier heel spoedig de leiding, om deze niet meer af te staan. Geleidelijk wist hij zelfs zijn voorsprong te vergrooten en geen moment is hij ernstig bedreigd. Met een voor sprong van 70 M. ging hij door de finish. Achter hem was het echter minder rustig. Hier streden Meyer (Volewijckers) De Bruyn en Overdijk (AAC) en Koopman (Haarlem) om de tweede plaats. Van zelfsprekend vuurde het publiek den Haarlemmer energiek aan. Aanvankelijk „lagr- hij dan ook zeer goed. Bij het ingaan van de vierde ronde bezette hij zelfs de tweede plaats, maar toen voor het laatste de Spanjaardslaan gepasseerd was bleek, dat hij afgezakt was naar de vijfde plaats, welke hij ook in het eindresul taat innam. Meyer was zeer goede tweede met een 50 M. voorsprong op De Bruin. Bij de C-klassers viel een dubbel Haarlem succes te boeken. De bekende 1500 M. looper van Haarlem, Hermans, toonde ook op den langen af stand goede capaciteiten te hebben. Zijn soepel loopen dwong de bewondering van het publiek af. Aanvankelijk hield hij zich wat op den ach tergrond, maar toen het parcours tweemaal was afgelegd, kwam hij rustig maar toch krachtig naar voren. Zijn voorsprong bedroeg zeker 80 M. op zijn clubgenoot Koster, een nieuwe aan winst der H. A. V. „Haarlem", die uitblonk door zijn vechtlijst. Horst uit Huizen volgde dicht ach ter Koster. Een buitengewoon aardig gezicht was de start van de D-klassers. Een zestigtal min of meer geoefende deelnemers betwistten hier el kaar de eer. Duidelijk was hier verschil te zien met de beide voorgaande loopen. Men zag loo-j pers met uitgesproken aanleg. Loopers, die, in dien zij systematisch zouden trainen een aan winst zouden zijn voor de Nederlandsche athle tiek. Ook waren er natuurlijk die blijk gaven, het „langen afstand loopen" geheel niet aan te voelen en het wat te licht hadden opgevat. Al met al was ook dit een spannende race. waarvoor het publiek groote aandacht had, voor al omdat van vele kijkers „favorieten" meelie pen. De winnaar Jordens deed er 10 min. 49.4 sec. over. Vergelijkt men dezen tijd met dien van Hermans, dan blijkt, dat hij een zeer behoorlijke prestatie verricht heeft, evenals de tweede aan komende, De Looze. Zooals reeds vermeld, reikte Dr. Spoelder op de hem eigen, prettige en vlotte manier de prij- zijn uit. De uitslagen zijn als volgt: KI. A en B: 1. Bakker AAC 12 min. 40,8 sec. 2. Meier, Volewijckers 12 m. 52.2 sec. 3. De Bruyn AAC 12 m. 52.4 sec. 4. Overdijk AAC 12 m. 58.9 sec. 5. Koopman, Haarlem 13 m. 12,1 sec. 6. Gaarenstroom, Volewijckers 13 m. 13.5 sec. KI. C: 1. Hermans, Haarlem, 10 m. 32.6 sec., 2. Koster, Haarlem 10 m. 43.2 sec. 3. Horst, Hui zen. 10 m. 45.3 sec. 4. Loevestijn, Meteoor 10 m. 45.9 sec. 5. Slingerland, BI. Wit 10 m. 51.9 sec. KI. D: (niet K. N. A. U.-leden): 1. Jordens 10 m 49,4 sec. 2. De Looze, 10 50,6 sec., 3. Rets. 10 m. 54 sec. 4. Timmermans 10 m. 58.6 sec. 5. Groen 11 m. 6,4 sec. 6. De Vries 11 m. 7.1 sec. 7. Van Wijngaarden, 8. De Jong. 9. Vergunst, 10. Ro mein. ZONDAG. Stertocht Wandelsport- vereenigingen. De wandelsport neemt in het Haarlemsche sportleven zoo'n belangrijke plaats in, dat n zich geen Sportweek kan indenken zonder wandelmarsch. Dat heeft ook het Uitvoerend Comité van de Sportweek begrepen en uit de groote belangstel ling voor den Ster-wandeltocht naar Haarlem (afstand 20 K.M.) bleek wel, dat het volgende jaar een dergelijke gebeurtenis, eventueel ver deeld in verschillende klassen en over verschil lende afstanden, zeker niet op het programma mag ontbreken. Uit vele plaatsen in de omgeving van onze stad er waren er velen uit Santpoort en IJmuiden en enkelen uit Amsterdam en Uit hoorn zijn de wandelaars, individueel en in groepsverband, Zondagmorgen naar Haarlem vertrokken. Het grootste contingent van de ongeveer vier honderd deelnemende wandelaars leverde ech ter de Spaarnestad op. Zij startten van Dreefzicht en wandelden via de Pijlslaan, den Schulpweg en de Zandvoort- sche laan naar Zandvoort, vandaar over den Zeeweg naar Bloemendaal en zoo over de Julianalaan en den Zijlweg naar de Groote Markt, waar tusschen twee üur en half drie vele tippe laars zich verzamelden om zich daarna langs een haag van belangstellenden door de Koning straat naar het eindpunt, restaurant Dreefzicht, te begeven. In groepsverband marcheerden de geroutineer de tippelaars van de wandelsportvereenigingen „De Vierdaagsche", Jan Passtoors", „Veribus Unitus", H. S. V. „Vooruit", W. T., Roode Kruis en Burgerwacht naar den lommerrijken Hout. Ook zagen wij groepen van voetbalvereeni- gingen o.a. T. H. B. en D. S. K., een groep van het personeel van de Gemeentelijke zwem inrichtingen en.den voorzitter van het Uit voerend Comité dr. C. Spoelder met één van zijn zoons en zijn dochter. Is het een wonder, dat de heer H. L. Warnier bij de prijsuitreiking in „Dreefzicht" eerst een woord van hulde tot den sportieven rector van het Gymnasium richtte en aan het Spoelder-trio onder een driewerf hoera van alle tippelaars de eerste Sportweekvaantjes uitreikte. Voor de wandelsportvereenigingen was het een verrassing, dat voor de groep, die den besten indruk had gemaakt, een prachtige zilveren beker beschikbaar was gesteld. Dit kostbare kleinood werd gewonnen door de H. W. S. V. „Jan Ten slotte werd aan alle deelnemers van den zoo geslaagden Stertocht en Sportweek-vaan ter herinnering uitgereikt. Het Waterpolo-tournooi. DWR WINT WEDEROM DEN WISSELPRIJS De belangstelling voor dit waterpolo-tournooi, dat afgewisseld werd met eenige interessante de monstraties, was bijzonder groot. Het bad aan de Kleverlaan was nagenoeg uitverkocht, en daar in de tien gespeelde polowedstrijden goede sport te zien werd gegeven, kan van een geslaagden middag gesproken worden. De Vereeniging DWR, die dezen middag had georganiseerd voor het verspelen van den wis- selprijs ter nagedachtenis aan haar overleden voorzitter, den heer D. E. van Leersum, kan te vreden zijn. En dat niet alleen omdat de middag goed geslaagd is, doch ook omdat DWR 1 als eerste eindigde in dit tournooi, waaraan behalve door haarzelf door HPC, Haarlem, HVGB en VZV werd deelgenomen. De eerste-klassers DWR en HPC begonnen dit tournooi met 0 punten, terwijl de tweede klassers Haarlem, HVGB en VZV reeds direct 2 punten in hun credit kregen, wegens het klasse- verschil. Zulk een tournooi is niet altijd een maatstaf voor de sterkte der ploegen. Ten eerste waren enkele ploegen niet volledig en bovendien zagen de meeste spelers geen kans alle vier wedstrij den mede te spelen. Hier sprak niet alleen het uithoudingsvermogen, doch ook het koude water een woordje mee! Zonder twijfel was DWR de sterkste ploeg van dezen middag, doch ook VZV en HVGB hebben zich uitstekend geweerd. HPC en „Haarlem" waren te zeer gehandicapt door invallers om succes te kunnen boeken. Tusschen de wedstrijden werd een schoon- springdemonstratie gegeven door Saartje ln 't Veld (HPC), C. Haven (DWR) en A. Zomer (HVGB). Deze demonstratie viel in den smaak, evenals het prachtige uitgevoerde figuurzwem- men van de dames van den Nederl. Arbeiders- sportbond. De Haarlemsche Reddingsbrigade verleende eveneens haar medewerking. Aan het publiek werden vele reddings- en bevrijdingsgrepen ge demonstreerd, toegelicht door den heer Joh. M. Schmidt, voorzitter der Brigade. De polowedstrijden hadden het volgende ver loop. VZVHaarlem 20. De Haarlem-ploeg speel de vrij goed, doch de voorhoede was schotloos. Bij VZV was het schieten beter verzorgd, doch Hölsken hield vele goed gerichte ballen. C. Vis- man scoorde voor de rust uit een voorzet van Janus. In de tweede helft bracht Swier den stand op 20. DWRHVGB 51. Een gemoedelijke partij waterpolo, waarbij veel gezwommen werd. Het positiespel der eerste klassers was beter dan van HVGB. Hiervan werd dankbaar gebruik gemaakt om Haverschmidt te passeeren. Voor de rust had DWR met 40 de leiding, waarna HVGB tegen scoorde. In de tweede helft wogen de ploegen beter tegen elkaar op. Pieters scoorde de vijfde goal. VZV—HPC 4—2. HPC zonder Braam en El- dering bleek te zwak voor de Velsenaren. Schoone en Visman (tweemaal) hadden met de rust hun zevental een 30 vooorsprong verschaft ondanks het goede doelverdedigen van A. de Bruijn. G. Janus maakte daarop het vierde doel punt. Toen kwam HPC opzetten. Kolderie maak te twee goals, waarvan één uit een strafworp. Einde 42. HaarlemHVGB 13. HVGB was sterker, doch vooral Zeeman blonk uit in de achterhoede van Haarlem, waardoor voor de rust slechts tweemaal gescoord werd door Bongertman en Rol. P. van Goor verkleinde na de rust voor „Haarlem" den achterstand, waarna Rol er 31 van maakte. DWRHaarlem 71. Onmiddellijk nam DWR door Kollerie de leiding, waarna hijzelf en van den Bogaerde den voorsprong tot 30 vergroot ten. Na de rust werd het zelfs 60. Toen ver kleinde G. van Goor den achterstand. Kollerie maakte de zevende goal. HVGBHPC 01. Er was geen krachtsverschil. Rust kwam met blanken stand. In de tweede helft werd een HPC'er het water uitgezonden en HVGB had de overwinning voor het grijpen. De Bruijn was evenwel een groot struikelblok. Toen HVGB niet scoorde, deed HPC het en won onverwacht met 19. Heerkens Thijssen was de HPCDWR 24. Door Pieters en Kollerie was het spoedig 20, waarna De Geest een te- genpunt maakte. Kollerie bracht den stand op 13. Seubring moest het water verlaten, waar van Eldering gebruik maakte om een doelpunt te scoren (23). Kollerie stelde hierop zijn ploeg in veiligheid. HVGB—VZV 2—2. HVGB liet zich van haar goede zijde kennen. Doelman Wevers, die voor den doelman uit het eerste van VZV niets onder doet, moest voor de rust tweemaal visschen. VZV zette na de rust alles op den aanval. Vooral Swier was gevaarlijk. HVGB zag haar voor sprong tot een gelijk spel (22) gereduceerd. HaarlemHPC 11. Van Goor scoorde voor Haarlem en Kolderie voor HPC. Tot ver in de tweede helft ging het spel gelijk op. Daarna moest Leyenaar het water verlaten en Haarlem had dus een speler meer. HPC had i-eeds tegen HVGB blijk gegeven dit spelletje te kunnen spelen, zooals het moet. Op onbegrijpelijke wijze bleef de score ongewijzigd, het bleef gelijk. DWRVZV 31. VZV beschikte over een taaie ploeg. DWR speelde beter polo, doch niet temin stond DWR met de rust achter met 10. VZV had n.l. op fraaie wijze door Swier ge scoord. In de tweede helft werd Kollerie te zwaar bewaakt, toch zag hij kans gelijk te ma ken. Tegen het einde maakte Pieters er 21 van; Kollerie zag nog kans, den voorsprong te vergrooten. Het slot was helaas niet zoo prettig. Het bleef 3—1. De eindstand is als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt. DWR 4 4 0 0 19—5 8 VZV (a) 4 2 11 9—7 7 HVGB (a) 4 112 6—9 5 HPC 4 112 6—9 3 Haarlem (a) 4 0 13 313 3 (a)met twee winstpunten begonnen. Sportmiddag N. A. S. B. Het hoofdnummer van het gevarieerde pro gramma was de handbal wedstrijd Haarlem AHC (Amsterdammers). Daaraan ging een goed verzorgde opmarsch en interessante worstelde- monstratie vooraf. De Haarlemsche handbalploeg speelde eerst tegen den wind in. AHC, dat maar liefst vijf in vallers had, drukte weldra zijn technische meer derheid met twee fraaie doelpunten uit (20). Daarna trokken onze stadgenooten enkele malen goed combineerend ten aanval en moest doel man Kwakkesteyn enkele malen achtereen han delend optreden. Geruimen tijd werden de Am sterdammers op eigen helft teruggedrongen, doch vooral dank zij enkele zeer snelle aanvallen van den linkervleugel voerden de A. H. C.'ers de score op tot 4—0, voor en aleer Haarlem kort voor de rust wist door te breken en den achter stand kon verkleinen (41). Nadat de jongste turngroep van den sport bond onder leiding van den heer Kruithoff een vlotte uitvoering van vrije oefeningen had ge geven en „The KorblyV' de aanwezigen op een prachtig nummer acrobatiek hadden vergast, werd de handbalwedstrijd onder leiding van .cheidsrechter Stats, voortgezet. Haarlem had nu het voordeel van den wind. De achterstand werd weldra verkleind tot 42, maar toen maakte AHC er met twee prachtige schoten 6—2 van. Wel slaagde Haarlem er in uit verrassend snelle aanvallen doelman Kwak-, kesteyn nog tweemaal het nakijken te geven (64), doch Amsterdam kwam' ten slotte toch als overwinnaar uit den strijd. De aandacht van de honderden aanwezigen concentreerde zich daarna op 't kleine vierkant waar de „sterke mannen" hun krachten met ge wichtheffen toonden. Handbalwedstrijden. Zondagavond hadden op het terrein aan de Kleverlaan een dames- en heeren handbalwed strijd plaats. Nog nimmer heeft het handbalspel in Haarlem een zoo groot aantal toeschouwers tot zich kunnen trekken, als nu het geval was. De dameswedstrijd, welke ging tusschen de beide plaatselijke rivalen Concordia en Rapidi- tas, eindigde in een 32 overwinning voor eerst genoemde. In het begin zag het er echter niet naar een Concordia-overwinning uit; immers reeds na enkele minuten scoorde B. v. d. Aardweg voor Rapiditas het eerste doelpunt. Niet lang daarna werd dezelfde speelster weer te veel door de Concordia linkshalf R. Sjouwerman vrij gela ten; zij bracht den stand op 20. Hoewel de Concordia-aanvallen vlotter waren, bleef het succes tot aanvankelijk uit. Pas na 15 minuten lukte het J. Stuy, om met een keurig schot aan J. Lucas het nakijken te geven. Kort voor rust was het mej. R. Akersloot, die met een laag schot de partijen op gelijken voet bracht 22. In de tweede helft werd er aan beide zijden hard voor een overwinning gewerkt, doch de aardig opgezette aanvallen werden meestal met een slecht schot besloten, zoodat succes aan beide kanten uitbleef. Pas vlak voor het einde lukte het mej. R. Akersloot om de Rapiditas-doelver- dedigster voor de derde maal te passeeren (32). Ook de heerenwedstrijd tusschen Concordia en de Rest van Haarlem was spannend. Het elftal van de Rest wist, nadat de rust met een 22 gelijken stand was gekomen met 65 te zege vieren. Vooral in de eerste helft nam de Concordia- voorhoede het te gemakkelijk op. Wel werd in deze periode het beste spel te zien gegeven, doch de afwerking der aanvallen ontbrak. Pas toen P. Brussé aan de „Rest" de leiding gaf, kwam er wat meer enthousiasme in de Concordia- voorhoede en duurde het niet lang of E. Witziers scoorde met een hard laag schot den gelijk maker. Beide partij scoorden voor rust nog eenmaal. In de tweede helft kwam het „Rest"-elftal langzaam in de meerderheid. Door doelpunten van Brussé en Van Gorcum werd de stand tot 62 opgevoerd. Dit was de Concordia-ploeg toch te erg. Nadat eerst D. v. Santen den ach terstand had weten te verkleinen, scoorde H. Prins een vierde doelpunt. Het spel werd hierna zeer spannend. Toen kort voor het einde de Concordia linksbuiten H. Wehnes het vijfde doelpunt gescoord had, werd niet meer gescoord. Na afloop reikte de heer B. W. Lasschuit namens het uitvoerend comité van de sportweek, aan alle speelsters en spelers van de winnende elftallen een herinneringsvaantje uit. Ook scheidsrechter K. Blazer werd door den heer Lasschuit met eenige toepasselijke woorden be dankt en een herinnering aangeboden. Steden Korfbalwedstrijd Haarlem—A m sterdam Onder de aanwezigen waren o.a. de heer H. L. Warnier; verder het geheele H. K. B. bestuur en de heer Is. Vorst, voorzitter, T. C. van den K. N. K. B. Het Haarlemsch twaalftala is als volgt: Aanval: H. Hommers en N. Struikenkamp, dames D. Segerius (allen O. K.) en R. v. Asselt (S. V.) Midden: C. de Goederen en B. Vink (S. V.) dames T. Wesseling (N. Flora) en W. Comprit (A. Ready). Verdediging: T. Luikel en W. v. d. Linden, dames G. Deen en G. Starink (allen O. K.). Het begin is voor Amsterdam, hoewel niet overtuigend. Wel speelt Amsterdam, sneller; er wordt goed gecombineerd. Over het algemeen is H. Dammers de gevaarlijke man in den Haar lem-aanval, want Struikenkamp krijgt niet veel kans tegen den uitstekend spelenden Schuur man. Woudstra probeert het eens met een af standschot; hij heeft succes (01). Struiken kamp bemachtigt den bal, geeft eerst aan mej. Segerius een kans en schiet daarna zelf van onder den paal; de stand is gelijk (11). Er is nauwelijks gewisseld of het spel wordt zienderoogen sneller, in den aanval van Haar lem is het mej. G. Deen, die spoedig den korf weet te vinden (21). Herhaaldelijk brengen T. Luikel en W. v. d. Linden den korf in gevaar. In het middenvak spelen Hommers c.s., die den aanval goed steunen. Na de thee is het Amsterdam, die het eerst succes heeft, want als er 10 minuten gespeeld is, maakt Venema een keurig doelpunt (22). Het JieeCden tuut de cKawdemsche Spoctuteek 1. Handbalklek Haarlem-Amsterdam. 2. Dr. C. Spoelder arriveert na den stertocht op de Groote Markt in gezelschap van andere deelnemers. 3. Krachtsportdemonstratie van de H.K.V. „Haarlem". 4. Moment van den hockeywedstrijd H.B.S.Alkmaar. 5. De winnende ploeg der Water ratten van het waterpolotournooi. 6. De boschloop in den Hout. 7. Demonstratie sportgroepen „Oos terkwartier". 8. Twee jeugdige ivorstelaars op de Krachtsportdemonstratie. 9. Intermezzo van het Tafeltennis- tournooi. 10. IJ. Boterbloem laat zien hoe sterk hij is. 11. Manschappen van den motor- dienst kruisen den degen. derde aanvalsvak van Haarlem is het produc tiefst. C. de Goederen krijgt een kans schuin achter den paal; hij scoort onberispelijk (32). Mej. Compiet weet dan na een aardige combinatie te doelpunten (42). In de beginopstelling laat Woudstra keurig combineerend spel zien; een van zijn aanvallen besluit hij met een mooi doelpunt (43). H. Hommers heeft tenslotte succes met een afstand schot (53). Na den wedstrijd sprak de heer Warnier de spelers toe; hij bood aan ieder een vaantje aan van de Sportweek. Krachtsportdemonstraties. Als onderdeel van de sportweek had de af- deeling Haarlem van den Ned. Arbeiders Sport bond een sportdag georganiseerd op het terrein aan de Van Oosten de Bruinstraat. Te 7 uur werd begonnen met een worstel wedstrijd door de leden van de bij den Sport bond aangesloten Haarlemsche Krachtsportver- eeniging „Haarlem". Ook het gewichtheffen werd door IJ. Boter bloem gedemonstreerd. Na dank te hebben gebracht aan de commis sie voor de sportweek, de deelnemers en allen die hun medewerking hadden verleend werd met de wedstrijden begonnen. Tc half drie werd een handbalwedstrijd ge speeld door het mannen-elftal Haarlem 1A. H. C. 1, Amsterdam. Deze wedstrijd had een vlug en pittig verloop en eindigde in een 74 overwinning voor de Amsterdammers. Hierna werd een korte tuinuitvoering gegeven door eenige J.P.J. meisjes en jongens en toen vonden de wedstrijden in het gewichtheffen plaats. Als afwisseling traden de acrobaten The Korsly's en The Jongly's op. De uitslag is als volgt: Worstelwedstrijd junioren-vedergewicht: 1 C. II. Bekker, Haarlem, 2 H. Kokkelkoorn, Haarlem, 3 J. v. d. Weiden, Haarlem. Lichtgewicht: 1 B. Bokkelman, Amsterdam, 2 C. Kluiver, Amsterdam. Middengewicht: 1 K. Hendriksen, Amsterdam, 2 H. Eilenbrecht, Amsterdam. Zwaargewicht: 1 W. Davelaar, Haarlem. Worstelwedstrijd senioren 2de af deeling. Vedergewicht: 1 A. Kluiver, Amsterdam. 2 G. Waage, Haarlem. Worstelwedstrijd senioren 1ste afdeeling, ve dergewicht. 1 P. Eilenbrecht. Amsterdam. Lichtgewicht: H. Bos. Amsterdam, M. Cam- bach, Amsterdam onbeslist. Middengewicht: P. van Galen. Haarlem, A. de Weerd. Amsterdam, onbeslist. Uitslagen gewichtheffen. De oefeningen waren tweehandig drukken, strekken en stooten. Vedergewicht: 1 H. Rotterdam, Haarlem 185 K.G.; 2 B. Schreijders, Haarlem 152.5 K.G. Lichtgewicht: 1 J. v. d. Burg, Haarlem 242.5 K.G., 2 H. Lazet Haarlem 227.5 K.G. Middengewicht: 1 B. de Vries, Amsterdam, 260 K.G., 2 E. Postma, Haarlem 197.5 K.G. Middenzwaar: 1 IJ. Boterbloem. Haarlem 310 K.G. Zwaargewicht: 1 J Ruigrok Haarlem 267.5 K.G. Vooral het werken van Boterbloem had zeer veel bijval.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7