Het fttaptawita Haarlemsche Voetbalbond m MOTORSPORT LAWNTENNIS. KAATSEN HENCELEN WIELRIJDEN. VOETBALNIEUWS MAANDAG 10 JU Dl 1939 De Schcrmdemonstraties Als onderdeel van de Sportweek hadden Zon dagavond in het voormalig Zander-Instituut scherm-demonstraties plaats. De demonstraties op .floret werden verzorgd door de schermvereeniging van het korps Mo- tordienst. Deze vereeniging werd vertegenwoordigd door de heeren Suk, v. d. Broek en Jansen. Naast floret, demonstreerden genoemde hee ren ook op sabel, geweer en degen. Eerst werd er een les op het wapen gegeven en daarna een demonstratiepartij om 5 treffers. De demonstraties werden steeds van toelich tingen voorzien, zoodat het talrijke publiek al les goed kon volgen. Gezien het luid applaus, wat steeds opsteeg viel het zeer in den smaak van het publiek. De heer Voogd, lid van het Uitvoerend Co mité overhandigde na afloop van de demonstra ties, het heinneringsvaantje. Tafeltenniswedstrijd Haarlem—A msterdam. In de groote zaal van het Zander-Instituut werden de tafeltennis-demonstraties gehouden: ook hier was de belangstelling zeer groot. Het betrof een stedenwedstrijd HaarlemAmster dam. Laatstgenoemde had een zeer sterk team gezonden en behaalde een regelmatige 70 overwinning. Als eerste partij werd gespeeld E. v. Abbevé tegen den kampioen van Nederland 1937, 1938 en 1939 C. du Buy. In het begin wilde het. van Abbevé niet lukken; reeds'spoedig had hij een 123 achterstand. Toen kreeg du Buy even een inzinking, waarvan Abbevé dankbaar pro fiteerde. Doch verder dan 14 liet du Buy. van Abbevé niet komen. In de tweede game speelde van Abbevé uitstekend. Du Buy liet de aanwe zigen vele trekjes van zijn spel zien en gezien het luid applaus wat steeds weerklonk viel het zeer in den smaak. Met 2114 2116 gaf du Buy Amsterdam de leiding. Hierna speelde F. Vetter tegen den kampioen van Nederlandl939 eerste klasse C. Pelser. Te gen het aanvallende spel van Pelser, plaatste Vetter zijn verdediging. Hoewel laatstgenoem de zich kranig verdedigde en af en toe de on mogelijkste ballen retourneerde, bleek de beste verdediging de aanval weer te zijn. Met 2117. 2117 won Pelser deze partij. In de damespartij kwamen tegenover elkaar te staan de kampioene van Nederland 1938. mej. I. Kiek en mej. L. Mauhart. In de eerste game kon laatstgenoemde maar niet, aan het effect van mej. Kiek wennen. Met groot verschil won mej. Kiek deze game. In de tweede game lukte het mej. Mauhart veel be ter en vele malen sloeg ze door de verdediging van mej. Kiek heen. Onder zeer groot enthou siasme van het publiek won zij de eerste game voor Haarlem. In de beslissende garpe bleek mej. I. Kiek de sterkste te zijn en zij won de partij met 218. 19—21 en 21—10. In het heeren-dubbslspel kwamen voor Am sterdam uit du Buy en Pelser; voor Haarlem traden in het strijdperk de gebr. D. en G. Wol- ters. In de eerste game kregen de gebr. Wolters een kleinen achterstand. Keurig haalden zij die op en op regelmatige wijze wisten ze de eerste game in winst om te zetten. (2116). Een veél- belovend begin en vele zullen hierin wel de eerste Haarlemsche overwinning in het ver schiet hebben gezien. Het heeft echter niet zoo mogen ziin. Zoowel in de tweede (2115), als in de beslissende game (2113) zegevierden du Buy en Pelser. Vetter kwam hierna tegen du Buy in het strijdperk. Laatstgenoemde speelde thans meer aanvallend. Prachtige drives kwamen van zijn bat; met 2111, 2112 wist du Buy te zege vieren. v. Abbevé kon het tegen Pelser eveneens niet tot een overwinning brengen. Met 2117, 2118 moest hij de meerdere in Pelser erken nen. Als laatste partij werd het gemengd-dubbel gesneeld tusschen mej. I. Kiek-C. du Buy en mej. L. Mauhart-F. Vetter. Laatstgenoemde combinatie bleek niet od elkaar te zijn ingesteld en kreeg een 2117, 217 nederlaag te slik ken. Met 70 won Amsterdam deze stedenontmoe- ting. Een nederlaag waarvoor de Haarlemmers zich niet behoeven te schamen. De heer G. Voogd, lid van het uitvoerend comité reikte aan alle deelnemers het herin neringsvaantje uit. VOOR HEDEN. 7 uur n.m. Wieier criterium in Haarlem- Noord (Delftlaan). 8.159.30 uur n.m. Turndemonstraties op Schouwtjesplein, Leidscheplein Teylerplein, Pretoriaplein en Zaanen- laan. Voor DINSDAG. 7.30 uur n.m. Watersportfeest op het Noorder Buiten Spaarne. 7 uur n.m. Internationale Honkbalwed strijd HaarlemSeagullsgemeente sportterrein Noor der sportpark. 8.159.30 uur n.m. Turndemonstraties op openbare pleinen. HAARLEMSCH XI-WESTE- LIJK XI. De ploegen samengesteld. De elftallen, die Woensdagavond in het veld zullen komen ter gelegenheid van 't besluit der Haarlemsche Sportweek 1939, zijn als volgt samengesteld: Haarlemsch Elftal: Doel: Michel (V.S.V.). Achter: Van Gooi (Haarlem) en Zandstra (E.D.O.) Midden: De la Mar (Haarlem), Schijvenaar (E.D.O.)Van Olphen (H.F.C.) Vóór: A. de Winter (Haarlem), Balvers (V.S.V.), Woudenberg (St.vogels), Smit (Haar lem) en Sterk (V.S.V.). Westelijk K. N. V. B.-Elftal: Doel: Pino (U.V.V.). Achter: Van Stokken (D.W.S.) en Slot Blauw Wit). Midden: Paulus (S.V.V.), Paulus (S.V.V.) en Steijger (Blauw Wit). Vóór: Willems ('t Gooi), Schroder (D.H.C.), Van Els wijk (U.V.V.), de Boer (Sparta) en Bergman (Blauw Wit). De wedstrijd zal worden geleid door den heer N. J. Twisterling. De groote prijs van Frankrijk. Te Reims is Zondag de groote prijs van Frank rijk voor motoren verreden. In de 350 ccm klasse won de Duitsche renner Fleischmann op DKW in 58 mina 18.1 sec., hetgeen een gemiddelde uursnelheid van 136,7 K.M. beteekent, vóór Mel- lors (Engeland) op Velocette. White (Engeland) zegevierde op Norton m de 500 ccm klasse. Hij noteerde 1 uur 5 min. 35,1 sec., gemiddelde uursnelheid 135.7 K.M. Ook de 250 ccm klasse bracht een Duitsche zege. Ewald Kluge met DKW bezette hier de eerste plaats in een tijd van 56 min. 14,7 sec., .ge middelde uursnelheid 125.06 K.M. Nougier (Frankrijk) werd op Magnat-Debon winnaar in de 175 ccm klasse. NED. LAWNTENNISBOND T. C. G. is Overgangsklasser geworden Door een fraaie en alleszins verdiende 62 overwinning op Leimonias 3 heeft T.C.G. de promotie naar de overgangsklasse volbracht. In alle partijen werd met groote concentratie ge speeld en dit stimuleerde alle Haarlemmers het beste te geven, hetgeen op ongemeen fraaie wijze is gelukt. Aan T.C.G. onze hartelijke feli citaties! De gedetailleerde uitslagen van dezen beslis- senden wedstrijd zijn: T.C.G.Leimonias 3 (62). Iïeeren-enkelspel: C. Melse-B. v. Meegeren 57, 46, J. Ten Have-R. Gliickman 911, 26. Dames-enkelspel: Mevr. R v. d. Klashorst-mej. H. Zijlstra 61, 61, mei. A. Schröder-mej. H. Dijckmeester 1—7, 6—2. Gemengd dubbelspel: Mej. A. Schroder en C. Melse. mej. A. v. d. Stok en H. v. d. Straaten 75, 62. mevr. R. v. d. Klashorst en J. ten Have, mej. H. Zijlstra en R. Glückman 46, 75, 6—0. Heeren-dubbelspel: C. Melse en J. ten Have, R. Glückman en B. v. Meeren 64, 26, 64. Dames dubbelspel: Mevr. R. v. d. Klashorst en mej. A. Schroder, mej. A. v. d. Stok en mej. H. Dijckmeester - -2, 6—3. TOURNAMENT „DUINWIJCK". In de afgeloopen week heeft op het tennis park „Duinwijclc" het jaarlijksche tournament plaats ghad. De deelname was zeer groot (210 inschrijvingen tegen 100 in 1938) en ook kwali tatief werd, vooral in de A-af deeling zeer goed gespeeld. De wedstrijdleider, de heer H. Gold berg, had ook thans weer 3 afdeelingen ingesteld namelijk voor beginners, eenïgszins gevorderden en betere spelers. Ook de publieke belangstelling voor dit tour nament, dat weer uitstekend geslaagd is, was ;edurende de geheele week zeer groot. De laatste uitslagen luiden: Heerenenkelspel A. halve eindstrijden: HorjusWiesïnger 63. 63. SzekelyViets 7—5, 6—1. Finale: HorjusSzekely 26, 61, 63. Damesenkelspel A, halve eindstrijden: Mevr. Veldheermej. Paape 64, 60. Mej. v. Blommensteynmevr. v. Ditshuijzen I—4, 6—0. Finale: Mej. v. Blommensteynmevr. Veldheer 46. 7—5, 6—2. Gemengddubbelspel A, halve eindstrijden: Mevr. Kamerbeek en Dieckmanmej. Knötsch- ke" en Horjus 26, 64, 64. Mevr. Markus en Schultzmevr. Post en de Waardt 6—8, 7—5, 6—4. Finale: Mevr. Kamerbeek en Dieckmanmevr. Mar kus en Schultz 46, 63, 60. Heerendubbclspel A. halve eindstrijden: Randag en v. d. BrinkWielandt en De Waardt 6—4, 6—2. Horjus en BrankmanVros en Zwagers 63, 3. Finale: Horjus en BrinkmanRandag en v. d. Brink -7, 9—7. Damesdubbelspcl A, halve eindstrijden: Mevr. Kamerbeek en mevr. Ramkemamevr. Nietzman en mevr. Post 75, 64. Mevr. Tjakes en mej. LazetMevr. Heinkens en mevr. Hollander 63, 36, 64. Finale: Mevr. Kamerbeek en mevr. Ramkemamevr. Tjakes "en mej. Lazet 62, 62. Heerenenkelspel B, halve eindstrijden: HeymansHof mans 63, 62. BoutellierBroekema 46, 63, 75. Finale: HeymansBoutellier 64, 57, 64. Damesenkelspel B, halve eindstrijden: Mej. Brantjesmej. v. Putten 63, 64. Mej. Rottmej. Blad 60, 61. Finale: Mej. Rott. mej. Brantjes 36, 63, 75. Gemengddubbelspel B, halve eindstrijden: Mevr. v. d. Horst en v. d. Horstmej. Rott en Zanen 6—1, 60. Mevr. de Boer en de Boermej. Klein Schip horst en Kruining 62, 63. Finale: Mevr. v. d. Horst en v. d. Horstmevr. de Boer en de Boer 63, 64. Heerendubbelspel B, halve eindstrijden: Stemeberg en SuyckCohen en Mulder 62. -4. Heymans en VerschoorKrimmel en Siebol —5, 6—4. Finale: Heymans en Verschoor—Sterneberg en Suyck 46, 6—2, 6—4. Damesdubbelspel B, halve eindstrijden: Mej. Brantjes en mej. Hillen—mevr. Bennik en mevr. v. d. Storm 108, 63. Mevr. de Ruiter en mevr. de Jongmej. Nijs- sen en mej. Bosse 61, 61. Finale: Mevr. de Ruiter en mevr. de Jongmej. Brantjes en mej. Hillen 36, 75, 6—3. Heerencnkelspel C, halve eindstrijden: KruiningEngelgeer 63. GuffroyAltena 6—0. Finale: Guffroy—Kruining 6—1. Damesdubbelspel C, finale: Gezusters Klein Schiphorst—gezusters Sint 6—1. TOURNAMENT „GROENEN- DAAL". De finales van het tournament „Groenendaal" hebben wat geleden door den gelijktijdig gespeel den promotie-wedstrijd van TCG, welke spelers ook in de finales van Groenendaal moesten uit komen. Toen dan ook circa 6 uur de voorzitter van de Stichting „Heemsteedsche Sportparken" en wet houder van Heemstede. Jhr. A. v. d. Poll, de prijzen ging uitreiken, waren nog niet alle prijs winnaars bekend. Tijdens deze prijsuitreiking werd ook de wedstrijdleider, de heer Plak, ge huldigd en hij mocht een stoffelijk blijk van waardeering in ontvangst nemen. De niet-ge- speelde wedstrijden wórden in den loop van deze eek afgespeeld. De laatste uitslagen luiden: Heerenenkelspel, halve eindstrijd: H. BorgerdingP. Dickman 62, 60. De andere halve eindstrijd en de finale wor den deze week gespeeld. Damesenkelspel, halve eindstrijden: Mej. P. v. Rooymej. M. ten Have 86, 63; mevr. A. Saarbergmej. K. Mos 64, 46, 63 Finale: mej. P. v. Rooy—mevr. A. Saarberg 6—4, 6—4. Gemengddubbelspuel, halve eindstrijden: Mevr. A. Saai-bergen en A. H. W. Schoute mej. P. v. Rooy en K. v. Goelst 63, 63. Heerendubbelspel, halve eindstrijden: Mr. M. C. Wijt en A. H. W. SchouteJ. de Ruiter en C. Melse 75, 62. A .J. B. v. Huy- steden en J. ten HaveW. Beynes en J. Beynes -5, 6—3. Finale: Mr. M. C. Wijt en A. H. W. Schoute A. J. B. van Huyssteden cn J. ten Have 6-2, 6-1. Damesdubbelspel, halve eindstrijden: Mevr. v. Eckelt en mej. Mosmevr. Scholten en mevr. Saarberg 64, 75. Mej. A. Schroder en mej. P. v. Rooymevr. C. Kramer en mevr. Egas 11—9. 6—3. Finale: Mej. A. Schroder en mej. P. v. Rooy mevr. v. Eckelt en mej. Mos 63, 63. Heerenenkelspel, troostronde, halve eindstrijd: L. v. Loo—F. Wildeboer 6—3, 6—2. De andere halve eindstrijd en de finale wor den deze week gespeeld. Damesenkelspel troostronde. halve eindstrijd: Mej. N. Oliviermej. E. H. Kroes 63. 62 Mej. C. Luining—mej. J. E. Jorna 6—4, 61. Finale: mej. N. Olivier—mej. C. Luining 16. 1—6, 6—1. Nagekomen uitslagen: Gemengddubbelspel; halve eindstrijd: Mevr. R. v. d. Klashorst en J. ten Havemej. A. Schroder en A. J. B. v. Huissteden 63, 64. Finale: Mevr. A. Saarberg en A. H. W. Schoute mevr. R. v. d. Klashorst en J. ten Have 810. 6—4, 7—5. Heerenenkelspel, troostronde, halve eindstrijd: Bakker Jr.F. Kramer 63, 62. Finale: Bakker Jr.L. v. Loo 60, 64. Kaatswedstrijd van „Frisia". Zondag werd op het Gemeentelijk Speelterrein aan de Kleverlaan een wedstrijd gespeeld in com petitieverband, waarin de 3-tallen door het bestuur werden samengesteld, wat tengevolge heeft gehad, dat het aan spanning niet ontbrak. De parturen waren: 1. BroersmaSmedingI. J. Jongsma. 2. De Graaf—Stienstra—Venema. 3. v. Dijkv. d. Velde—K. Jongsma. 4. HibmaFluitde Wal 5. GoïngaBaxZwier. Even 1-0 uur werd tusschen 1 en 2 begonnen en Broersma goed gesteund door zijn partners liep 1 spel uit, dan weet De Graaf door toedoen van opslag 1 spel te maken. Ze wisten de lei ding te nemen 54, doch verloren nog de partij als volgt: 1: 88628864688 72 :20880088864 52 Tusschen de Nos. 3 en 4 was het de partij die ieders aandacht trok. No. 3 vooral was aan het woord, en hoe ook Hibma al zwoegde, hij kon niet voorkomen, dat de tegenpartij 2l/= spel kreeg om 0. Toen zagen we weer Hibma in zijn ware gedaante; 2 maal op 6 gelijk was de zege aan zijn kant. In deze partij moet eveneens het werk der tegenparten genoemd worden, met den stand 55 en 66 en kleine kaats slaat Hibma aan den opslag den bal buiten en verloor als volgt: 3; 88888466268 72 4: 60046888886 De Nos. 5 en 4 waren de tegenstanders, en Goïnga aan den opslag bracht de ballen in het perk waar hij wilde, dit bleek voor Hibma even wel geen beletsel nog den stand op 52 te bren gen in zijn voordeel. Geweldig is er in deze par- ;ij geslagen. Ook Zwier en Bax dienen te worden genoemd, en zie daar no. 5 maakte achtereen volgens de resteerende 2 spel en won als volgt: 4: 26888884462 64 5: 88246208888 62 Ook de nos. 1 en 3 speelden een spannenden strijd. In den aanvang wilde het met de heeren Broersma en Jongsma niet vlotten, en de heeren van 3 liepen uit, het werd 2y« spel, doch toen werd door no. 1 eens flink aangepakt, en ook hier werd het 55 gelijk. Het laatste V2 spel was goed perkspel van v. Dijk, die als volgt wist te winnen: 1; 64864886882 68 88488468048 66 Ook in de partij tusschen 2 en 5 was het steeds 6 gelijk: ZwierGoïngaBax was steeds aan de winnende hand en De Graaf en zijn partners brachten het tot IV2 spel. Het verloop was: 2: 64828666 46 5: 88086888 54 De tijd ontbrak om den wedstrijd uit te spe len. Donderdagavond zullen eventueele partijen worden gespeeld. De stand is thans dat de nos. 3 en 5 elk 2 partijen wonnen no. 1, een partij, en de nos. 2 en 4 beiden verloren. Er was veel animo. De wind deed evenwel veel afbreuk aan het spel. Nationale kaatswedstrijd te Zaandam. Zondag zal te Zaandam een nationalen wed strijd worden gehouden, waaraan deelnemen: Amsterdam, Hilversum, Utrecht, Amersfoort, Zaandam en Haarlem. D. D. V. Bovengenoemd college hield Zondag den eer sten halfj aarlij kschen kas wedstrijd in de wateren bij Aalsmeer. Na afloop ging men gezamenlijk naar het clubhuis van den heer C. Veenboer, Vijfhoek, waar de voorzitter, de heer J. Kessens de prijzen uitreikte. Ie prijs J. C. Traksel met de grootste, 2e prijs S. Rosman, meeste; 3e prijs B. Bos, 4e prijs H. Koster, 5e prijs C. Veenboer, 6e prijs K. Donse laar, 7e prijs J. Kessens, 8e prijs H. Soet. Ook de controleurs mochten een prijs in ontvangst nemen. De Voorn. De Voorn hield Zondag haar tweeden kaswed- strijd. Tevens was hieraan verbonden de Uiten- boogaard-wisselbeker, die in het bezit was van F. Knave. Het mocht aan L. Logmans gelukken er voor de vierde maal beslag op te leggen door het vangen van den grootsten visch. De prijs winnaars waren de heeren: L. Log mans 1ste prijs met beker en tevens laatste vischje; 2.P. v. d. Eikhof, meesten; 3. F. Knave; 4. H. Leenaarts; 5. J. v. d. Gevel; 6. J. Wiikhui- sen; 7. J. Hirs; 8. A. Vermeulen; 9. B. Mosér; 10 F. v. Musscher; 11. C. Vroolijk; 12. R. Doels. De Brasem. „De Brasem" hield Zondag een onderlingen wedstrijd op bovenmaatsche witvisch in de Ring vaart nabij Halfweg. De uitslag was als volgt: 1. A. Sambeek 2. W. Boeser; 3. H. v. Ever- dingen; 4. J. Bakker; 5. H. Prins; 6. A. de Grui- ter; 7. J. v. Tienen; 8. Zegwaard: 9. P. Koehorst: 10. H. Deen; 11. Hermans; 12. H. v. d. Meij. Geheelonth. Hengelaars- vereen iging. Zondag hield de Geheelonthouders Hengelaars Vereeniging een onderlingen wedstrijd op wit visch in de Kruisvaart. De uitslag was: 1. Sloof met 51 stuks; 2. Bousema met de grootste boven maatsche; 3. L. de Boom; 4. P. Oort enz. Sloof werd houder van den beker. Boom ving het laatste vischje; hij kreeg daarvoor een draagmedaille door een begunstiger geschonken. Blijf altijd op de rechter- weghelft in bochten, binnen bebouwde kom men bent u dat zelfs wet telijk verplicht 1 Excelsior. A-kl.: 1. C. de Gier 1 u. 38 min. 35 sec.; 2. J. Lasschuit 1 u. 38 min. 45 sec.; 3. A. v. d. Neut 1 u. 40 min. 29 sec.; 4. R. Taverne 1 u. 44 min. 10 sec. B-kl.: 1. B. Fennis 1 u. 41 min. 20 sec. C-kla.: 1. B. Boersma 1 u. 48 min. 26 sec. De Jun. A reden over 37V> K.M. voor den Van Doks beker. Uitslag: 1. Wooning 1 u. 12 min. 17 sec.; 2. J. Boude- wijn 1 u. 13 min. 5 sec.; 3. J. Kruif 1 u. 15 min. 47 sec.; 4. M. Taverne 1 u. 16 min. 45 sec.; 5. R. v. Tongeren 1 u. 18 min. 12 sec. De B-Jun. reden over 25 K.M. voor den Excel sior beker: 1. H. Jas 49 min. 43 sec.; 2. Tholen 51 min. 15 sec.; 3. J. Bron 51 min. 46 sec. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging heeft met haar amateurs en nieuwelingen een wedstrijd gereden op de Alkmaarsehe Wielerbaan. In den klassement wedstrijd wist G. Peters als 2de te eindigen met het meeste aantal punten. In de 60 rondewedstrijd werd C. Bijster 1 en H. Veerman 2e. In een 100 ronden koppelwed strijd won het koppel Bijster-Veerman de eerste en het koppel P. Peter-C. de Jong de 2e. De uit slag van de C-klasse en Juniores die een 45 K.M. wedstrijd rijden moesten, is als volgt: 1. H. v. d. Heiden, 2. T. v. d. Heiden, 3. G. Gerritsen, 4. A. Keizers. 5. Keizerswaard, 6. H. Droog, 7. J. Jan sen, 8. C. de Jong, 9. IJf Smit. De uitslag van de donateurs en nieuwelingen op de baan te Badhoevedorp is als volgt: De nieuweling C. Bijster wist weer een eervolle le plaats te bezetten. H. Veerman bezette een 2e plaats, P. Peters werd eerste in den troost- wedstrijd van nieuwelingen. Hedenavond Federatiewedstrijden. Om den Droste's wisselbeker. Evenals vorige jaren zullen op het Droste- terrein aan den Oudweg de wedstrijden om den Droste's Wisselbeker plaats hebben. Cuphou der is thans D. C. O. De wedstrijden beginnen te half acht. Het programma voor deze week luidt als volgt: 11 Juli: DrosteD. C. O. 12 Juli: Droste IISwastika 13 Juli; I. V. O. D. W. O.—VI. Vogels. HAARLEMSCHE SCHEIDS- RECHTERSVEREENIGING. Secretariaat: Marnixstraat 152. Outdoorfcraining. Wij wekken de leden op, vooral deze training, welke a.s. Donderdag 13 Juli 's avonds 8 uur, gehouden wordt op het ter rein van „E. D. O." (3e veld) Noorder Sport park te Haarlem, bij te wonen. Het is een mooie gelegenheid om te zorgen, dat U het a.s. seizoen volkomen fit kunt begin nen. Kosten zijn er voor de deelnemers niet aan verbonden. Komt allen, komt vooral op tijd! ,-ii£f£fc!aS35!tiïg{.-. x-J Officiëele mededeelingen Secretariaat: Duvenvoordestraat 62 Haarlem, Tel. 14569 SPREEKUUR. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus wordt geen spreekuur gehouden. Zij, die een onderhoud wenschen, worden verzocht dit schriftelijk aan te vragen. Jaarvergadering. De jaarlijksche algemeene vergadering zal gehouden worden op Zaterdag 22 Juli a.s. in Hotel de Leeuwerik, Kruisstraat 30 te Haarlem. Verkiezing Bestuursleden. In de a.s. jaarvergadering treden periodiek af de heeren A. v. d. Aart, J. A. van Gemerden en H. Scheen. De aftredende bestuursleden zijn terstond herkiesbaar. Voor candidaatstelling zie men art. 45 van het Huish. Reglement. Jubileum-programma. Het programma van de feestelijke herden king van het 40-jarig bestaan van den bond is verschenen en aan H.H. Officials en Vereeni- gingssecretarissen toegezonden. Verenigings besturen die op meer exemplaren dan de drie toegezonden, prijs stellen kunnen die schriftelijk aanvragen waarna toezending volgt zoolang de voorraad strekt. Materiaal seizoen 1939—1940. Aan H.H. Secretarissen wordt het materiaal voor het seizoen 19391940 toegezonden. Met de hoeveelheid is rekening gehóuden met het benoodigde voor het afgeloopen seizoen. Formu lieren voor opgave van adspiranten zijn bijge voegd voor de verenigingen welke het vorige seizoen met adspiranten-elftallen uitkwamen. Verzocht wordt de ledenopgaven enz. voor 1 Augustus in te zenden. Uitreiking diploma's en medailles. Gevolg gevende aan het verzoek der Alge meene Vergadering zal aan de vereenigingen, wier elftallen een kampioenschap behaalden, het diploma of de medaille worden uitgereikt op Vrijdag 21 Juli a.s. des avonds te 8.30 uur in Hotel „De Leeuwerik", Kruisstraat 30 alhier. De vereenigingsvertegenwoordigers kunnen zich doen vergezellen van de aanvoerders doch ten hoogste 4 vertegenwoordigers per vereeni ging. JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGADERING op Zaterdag 22 Juli 1939, in Hotel „De Leeuwerik", Kruisstraat 30 te Haarlem, aanvang 8 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Goedkeuring der notulen van de vorige vergadering. (In afschrift aan de Secretarissen der vereenigingen verzonden). 3. Goedkeuring verslag over het seizoen 1938 1939. (Het verslag is aan de secretarissen toegezonden). 4. Verslag van de Commissie bedoeld bij art. 48 Huish. Reglement. (Kascommissie). 5. Bestuursvoorstel de contributie voor het seizoen 19391940 vast te stellen voor: a. gewone en junior leden op f 0.90. b. adspirant-leden op f 0.25. 6. Vaststelling der begrooting voor het seizoen 19391940. (De ontwerp-begrooting is als bij lage A hierbij gevoegd). 7. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren: A. v. d. Aart, voorzitter, herkiesbaar. J. A. v. Gemerden, commissaris, herkiesbaar. H. Scheen, commissaris, herkiesbaar. Van de bevoegdheid in deze vacatures candi- daten te stellen is geen gebruik gemaakt. 8. Verkiezing Kascommissie (art. 48 Huish. Reglement). 9. Rondvraag. Met verwijzing naar het bepaalde bij Hoofd stuk III van het H.Regl. wordt in herinnering gebracht dat de toegetreden vereenigingen zich op de Alg. vergadering moeten doen vertegen woordigen op straffe van f 10 boete bij afwezig heid. Bedoelde afgevaardigde moet voorzien zijn van een door 2 bestuursleden zijner vereeniging geteekende volmacht, (art. 19). Dispensatie van deze bepaling is niet moge lijk. Voor het bestuur van den H.V.B. KLUIT, secretaris. STRAFZAKEN. RECTIFICATIE. De aan de spelers van ETO G. Reijnders, D. Dekker en H. van Beek opgelegde schorsing eindigt niet, zooals werd gepubliceerd op 1 Sep tember doch geldt tot 1 November 1939. Gepu bliceerd in het OO. van 26 Juni 1939. SCHEIDSRECHTERS. VERHUISD: Chr Klerk naar Bosch en Vaart straat 6 zwart, Haarlem. P. Tiggeloven naar Essenlaan 13. Halfweg. Scheidsrechters hij de a.s. inhileumwedstrijden. In verband met de a.s. te houden jubileum- wedstriiden. waarvan de data zijn vastgesteld op de Zondagen _13.' 20. 27 Aug.. 3 eh 10 Sept. de Zaterdagen 2 en 9 Sept. alsmede op de werk dagen 21, 23, 25, 27, 28, 30 Aug. en 1 Sept. (6.45 uur), wordt reeds thans de medewerking van de heeren Scheidsrechters ingeroepen om zich ingeval zij een aanstelling tot het leiden van een of meer wedstrijden ontvangen zooveel mogelijk beschikbaar te stellen. De scheidsrechters, die om de een of andere reden NIET in de gelegenheid zijn aan dit tour- nooi deel te nemen, gelieven hiervan zoo mo gelijk reeds vóór of op Maandag 24 Juli a.s. mededeeling te doen, onder opgave van den Zondag of werkdag, waarop men verhinderd is. Indien geen bericht wordt ontvangen, zal worden aangenomen, dat men op de nader aan te stellen dagen en uren beschikbaar is. De be treffende correspondentie dient te worden ge richt tot den heer G. W. H. de Korte, Marnix straat 152 te Haarlem. Men raadplege overigens het feestprogramma. VERGADERING BONDS- BESTUUR VAN ZATERDAG 1 JULI 1939. Beknopt verslag. Bij de opening van de vergadering, waarin alle bestuursleden aanwezig zijn, geeft de Voorzitter een uiteenzetting van de rede nen waarom deze vergadering op dit bijzondere uur wordt gehouden. De notulen der vorige vergadering worden aangehouden in verband met den beperkten tijd. Van de Scheidsrechterscommissie is een brief ingekomen, inhoudende een voorstel tot benoe- van candidaat-scheidsrechters tot scheidsrechter, waarmede het Bondsbestuur ac- coord gaat Eveneens op voorstel van vorengenoemde Commissie worden twee scheidsrechters afge voerd. Aan den heer G. Y. Mulder, die niet meer voor een herbenoeming als scheidsrechter in aanmerking komt op grond van het bestuursbe- o'jTan *^an' 1937, zal de dank van het Bondsbestuur worden overgebracht voor de be langrijke diensten, door hem als scheidsrechter aan den H.V.B. bewezen. De Voorzitter heeft dit bereids in de laatst gehouden vergadering der Commissie ge daan. Van de Federatie van Erkende Bonden is een brief ingekomen over de jaarvergadering: de organisatie van jeugdtournooien door de ver eeniging De Zwaluwen en het overnemen van onvoorwaardelijke straffen door en van den K.N.V.B. Omtrent de laatste twee punten zal het Fe deratiebestuur in kennis worden gesteld van de inzichten van het Bondsbestuur. Nadat een drietal strafzaken conform de voor stellen van de Bestuurscommissie zijn bekrach tigd, wordt overgegaan tot behandeling van de voorstellen aan de jaarvergadering. Van de kascommissie is een rapport ingeko men, waarin wordt medegedeeld dat de boeken en bescheiden van den penningmeester over het tijdvak 1 Januari15 Juni zijn gecontroleerd en accnord bevonden. De Penningmeester geeft een uitvoe rig overzicht van den stand van verschillende rekeningen, waaruit geconcludeerd mag worden dat dank zij een voorzichtig beleid de finan- cieele toestand van den bond kerngezond mag worden genoemd. De bestuursleden sluiten zich gaarne aan bij het rapport van de kascommissie, waarin den Denningmeester hulde wordt gebracht voor zijn beheer en met de woorden van dank van den Voorzitter, tot den Penningmeester gericht. De begrnoting voor het seizoen 19391940 wordt goedgekeurd: de a?°nda voor de jaarver gadering wordt vastgesteld. Besloten wordt dat ingevolge verzoek van de laatst gehouden jaarvergadering de prijzen, di ploma's en medailles) op Vrijdag 21 Juli aan de vereenigingsvertegenwoordigers zullen worden uitgereikt. De heer Helm i g deelt bij de rondvraag mede, wegens verblijf in bet buitenland de a.s. Jaarvergadering niet te kunnen biiwonen; hij ■nformeert nogmaals naar de medische sport keuring. waarop geen definitief antwoord kan werden gegeven. De heer Van Gemerden spreekt zijn vrees uit. dat door de uitbreiding van de cnmne- tities van den KNVB. indien het voorstel aan de bondsvergadering succes heeft, de H.V.B. 1o°ggpnnmpt zal worden: De Voorzitter is die meening niet toege daan en stelt in het licht dat de HVB op dien gang van zaken geen invloed kan uitoefenen. De heer Vrugt deelt mede, on do bijeen komst van leiders voor den Zevenkampdag on der den indruk te zijn gekomen van de voorbe reiding. die getroffen is om dezen dag te doen slagen. De heer Scheen deelt mede het jubileum programma te hebben ontvangen: hij spreekt ziin voldoening uit over de keurige verzorging daarvan. De heer B o e r e e brengt het te organïseeren Vier-bonden-tournooi voor de Zntevdagrnmnetï- tie ter sprake: hij is van meening dat wiï daar toe het initiatief moeten nemen, waartegen geen bezwaar bestaat. Hii deelt vervrfl<*on«; morlp be sprekingen te hebben gevoerd omtrent bof spe len van een wedstrijd tegen het Amsterdamsch" Elftal. Besloten wordt den AVB tot het spelen van een wedstriid uit te noodigen. De heer Van der Aart brengt het te spe len iunioren-tournooi ter sprake. Besloten wordt aan ioder°n doolnemer twee consumpties aan te bieden, doch geen lunch pakketten aan de dèelnemers die 's middags moeten spelen, te verstrekken. Hierna wordt de vergadering gesloten, "^j

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 8