Waar komt het vandaan HOE MAKEN -WE STAAL? Uitstapjes van de Comitéschool. De Comitéschool heeft gister met de 4 laag ste klassen, 225 kinderen, een stranddag ge houden waaraan de kinderen nog lang zullen terugdenken. 's Morgens werd van de Zuiderpier al spe lende, afgewisseld door wedstrijden, een tocht langs het strand gemaakt, zoodat men onge veer 5 uur het Bloemendaalsohe strand be reikte. Hier stonden autobussen te wachten, die de kinderen weer huiswaarts brachten. Daar het hoofd der school, de heer C. Lijnzaad de gedachte voorstond, om alle leerlingen, zonder onderscheid, te doen genieten had hij reeds vroegtijdig hiervoor maatregelen ge troffen. Zoodoende wa& hij in staat, reeds de vorige week met de leerlingen der zesde klas een driedaagschen fietstocht over de Veluwe te maken. Hiertoe werd de eerste dag gespurt naar Amsterdam, om vervolgens met de boot naar Harderwijk te gaan. Van hieruit werd de tocht voortgezet naar Apeldoorn waar overnacht werd in de Jeugdherberg. Van Apeldoorn reed men over de Veluwe naar Doorn. Ook hier werd van de jeugdherberg gebruik gemaakt. De derde dag werd gereden van Doorn met als eindpunt Amsterdam. De étappe werd gemaakt per boot van de Alkmaar Packet. De geheele tocht had een prettig ver loop, er heerschte een goede stemming, het was prachtig weer en het pechduiveltje bleef weg. Dus in alle opzichten een fijn geslaag de tocht. Nu wacht de 5e klas nog een uitstapje. Dit zal vermoedelijk Vrijdag plaats hebben. Dan gaat het door de Betuwe met een bezoek aan Ouwehands Dierenpark. Hoogoven-Schaakclub. Tot besluit van het seizoen 1938/1939 hield H.O.S.C. vorige week een ledenvergadering, die druk bezocht was. Allereerst werd een voorstel van den heer M. van Ikelen tot wijziging der wintercompe titie benandiel'd. Na een levendige discussie werd het voorstel behoudens een enkele wij ziging aangenomen. Daarna vond de prijsuitreiking plaats. Na een woord van hulde overhandigde de voorzit ter ir. v. d Vegte den beker onder een hartelijk applaus aan den nieuwen clubkampioen den heer M. Bijwaard. Tevens werd hem een her inneringsmedaille aangeboden evenals aan den tweeden prijswinnaar dien heer M. van Ikelen. De avond werd besloten met een altemee- renden simuultaankamp, door de heeren Van Ikelen en Veldheer tegen de aanwezige leden gespeeld. Het resultaat was 11 gewonnen, 4 verloren en 2 remise. Woensdagavond concert op het Willemsplein. De buurtvereniging „IJmuiden Centrum" biedt a.s. Woensdag den militairen en burgers wederom een concert aan, dat ditmaal ver zorgd wordt door „Wilhelmina". Het bestuur van „IJmuiden Centrum" doet een beroep op het publiek om er toe mede te werken, 't concert zoo goed mogelijk be doen slagen. Het kan dit, door niet alleen in de onmiddellijke-omgeving van de tent te blijven stilstaan, maar ook op den rijweg. Dit zal het beluisteren-aangenamer maken. Er komen helaas nog altijd velen, die denken dat een concert een soort openbare vermake lijkheid is. Zij vergeten daarbij, dat zij met hun „gekwebbel" diegenen die naar een con cert komen luisteren, hinderen. Nu „IJmuiden Centrum" kosten noch moeite spaart om militairen en burgers in de gelegen heid te stellen, van goede muziek te gemeten, mag dit genot niet door rumoerige jongelui vergald worden. DOOR5NEDE 5TAALFA9RIEK. -5CUPOT 6IETHAL 'AS? Eenvoudige uiteenzetting van het smeltproces. 75.000 K.G. ijzer wordt tot 1700 0 C. verhit. 99 Tuinfeest van „In Veilige Haven' De speeltuinvereeniging „In Veilige Haven" organiseert a.s. Zaterdagmiddag een tuinfeest in den speeltuin. Om 2 uur komen alle kinderen van 6 tot en met 14 jaar samen op het Oosterduinplem voor de samenstelling van den optocht, die door een gedeelte van IJmuiden-Oost naai den speeltuin trekt. Daar worden allerlei wed strijden gehouden, als blokjesrapen, balwer- pen, sprietloopen, ringsteken op de glijbaan enz. Verder zal er een gezellig zitje gemaakt worden, waar tegen zeer lagen prijs thee zal worden geschonken. Radio Kooi zorgt voor een stukje muziek. EXAMENS. Van de Emmaschool der Vereeniging Volks onderwijs, hoofd de her K. J. Noy, zijn ge slaagd voor het toelatingsexamen der Rijks H. B. S., alhier Nelly Horman, Elsje v. d. Most, Piet Droppert, Joost Hülsmann, Gerrit Schut ter en Jan Voet en voor het Gymnasium te Haarlem Hajo Bruggeman. TEWATERLATING MOTORTANKSCHIP TAK IA. A.s. Vrijdagmiddag half vijf wordt van de werf van de N.V. Nederlandsche Scheepsbouw Mij te Amsterdam tewater gelaten het 15000 ton metende motortankschip Taria. gebouwd voor rekening van de Koninklijke Shell Groep. Recordvangst van een Hamburger stoomtrawler. De stoomtrawler H. M. Behrens van de reederij Julius Pickenpack te Hamburg-Altona kwam dezer dagen aldaar van het Bereneiland aan de markt met een vangst van 525.000 pond visch. Dit is de grootste vangst, die ooit in Hamburg-Altona door een trawler werd aan gevoerd. De opbrengst der Duitsche haringvisscherij. De opbrengst der Duitsche haringvisscherij bedroeg in dit seizoen tot 30 Juni 12569 kantjes van 156 schepen in 13 reizen, tegen in 1938: 11581 kantjes van 170 schepen in 12 reizen, in 1937: 135.703 kantjes van 173 schepen in 183 reizen en in 1936: 107.618 kantjes van 171 schepen in 141 reizen. O 19 VERLIEST TELEFOON-BOEI. Naar wij van den Marinestaf vernemen, heeft de O 19 tijdens een oefening haar tele- foonboei verloren. Het vinden van deze boei behoeft geen aan leiding te - zijn tot" ongerustheid. Het volgende artikel waarin een ook voor leeken begrijpelijke uiteenzetting wórdt ge geven van de fabricage van staal, ontleenden we aan „Samen", het bekende orgaan van het Hoogovenbedrij f Schrot! Het oude, afgedankte staal, -verza meld tot bergen van schrot, wekt herinnerin gen op aan den tijd, toen het nog niet on bruikbaar was, herinneringen, die niet alleen verhalen bij je wakker roepen van machtige machines, die het leven van zoo tallooze men- schen hebben beïnvloed, maar ook verhalen van eenvoudige voorwex-pen, die slechts voor een enkeling iets hebben be teekend. Dwalend langs zoo'n hoop afval ontdek je naast zware rompplaten van wat eens een zeeschip was, de resten van een kinderledikantje, waarin kleine menschjes hebben geslapen in een tijd, toen ze zich nog niet bewust waren mensch te zijn En zoo trekt een eindelooze rij van voorwerpen aan het oog voorbij, die allen voor zich het hunne hebben bijgedragen tot het meer of mindere geluk of leed der menschen. Wat doen wij met dit staalschrot? Het is nog altijd staal, waarvan alleen het oppervlak ver roest is. Het ligt dus voor de hand, dat gepro beerd wordt het te gaan smelten om zoo weer staal en roest te scheiden. Dit kan gebeuren in een Martin-oven, zooals b.v. in onze Staal fabriek is gebouwd. Zoo'n oven is eigenlijk niet anders dan een groote kom. waar krach tige machines het schrot bij duizenden kilo's tegelijk ingooien. Om het smeltproces beter te doen verloopen, wordt behalve het schrot ook ruwijzer, gemaakt in den hoogoven, en wat kalk in den oven gebracht. Nu moet deze in houd van de kom, in ons geval een 75.000 kilo, worden gesmolten. Dit gebeurt niet door de kom, zooals U dat thuis met uw pannen doet, van onderen te verwarmen, maar door boven over den inhoud vlammen te doen spelen; een speciale gasbrander zorgt er voor, dat de vlam zoo goed mogelijk over het ruwijzer-schrot- kalkmengsel strijkt. Van boven is de kom om twee redenen met een deksel, bij den staal- oven gewelf genaamd, afgedekt; in de eerste plaats zorgt dit gewelf er voor, dat er geen warmte van de vlam door uitstraling naar boven verloren gaat, en in de tweede plaats geleidt het gewelf de gassen, die bij de ver branding van de vlam ontstaan, naar de zijde van den oven die tegenover den gasbrander ligt om ze daar door groote openingen te laten wegtrekken. Een -prachtig schouwspel. Dioor de deuren, die dienen om de lading naar binnen te brengen, kan men de vlam door den oven zien trekken en het is een prachtig schouwspel als per minuut zoo'n 85 kubieke meters gas bij een temperatuur van 1700 gr. C. verbi'anden om alles binnen in den oven in feilen gloed te zetten. Wanden en gewelf zijn witheet en door de geweldige stra ling hiervan en door de hitte van de vlam zelf is de lading in enkele uren gesmolten. Omdat het smeltpunt van het staal bij on geveer 1520 gr. C. ligt, moet de vlam een nog hoogere temperatuur hebben; zooals gezegd ligt deze bij 1700 gr. C. Zou men koud gas verbranden, zooals thuis in de gaskachel, dan ontstaat echter een veel lagere temperatuur. Om 1700 gr. C. te bereiken, moet men het gas en dé ervoor benoodigde verbrandingslucht reeds voordat ze in den gasbrander komen sterk verhitten. Om dit te verkrijgen, leidt men de gassen, die bij de verbranding van de vlam in den oven ontstaan en die dus een tempera tuur van 1700 gr. C. hebben, via de reeds bovengenoemde groote openingen tegenover den gasbrander door tw.ee ruimten, die met een roosterwerk van goed tegen hitte bestendige steenen zijn gevuld, de z.g. „kamers". De steenen worden verhit en de gassen verliezen hierdoor zooveel warmte, dat ze met een tem peratuur van nog maar 500 gr. C. de kamei's verlaten en door den schoorsteen worden af gevoerd. Zijn de kamers voldoende verwarmd, dan wordt door een vernuftig stelsel van schui ven en kleppen de richting van de vlam in den oven omgekeerd. Hierna strijken nu het gas en de verbrandingslucht eerste alle af zonderlijk door een der twee kamers, die zoo juist zijn verhit. Gas en lucht nemen hitte van de steenen der kamers op, terwijl de kamers weer langzaam afkoelen. Gas en lucht berei ken dan met een temperatuur van 1200 gr. C. de openingen in den oven, waardoor tot voor kort de verbrandingsgassen waren weggetrok ken. Deze openingen doen nu op hun beurt dienst als gasbrander; de vlam trekt nu van hieruit door den oven naar de openingen, die tot voor kort als brander dienst deden en die nu op hun beurt de verbrandingsgassen door laten op hun weg naar twee andere kamers om deze nu te gaan verhitten. Door op den juisten tijd te gaan „omstellen' verkrijgt men, dat gas en lucht steeds door die kamers worden geleid, die te voren zijn warm gestookt, terwijl de verbrandingsgassen dan door de kamers strij ken, die te voren door gas en lucht waren af gekoeld. In figuur 1 kan men den vorm en de ligging van oven en kamers goed zien. Stip pellijnen met pijlen geven de richting van gas, lucht en verbrandingsgassen op een bepaald oogenblik aan; na het omstellen is de richting juist tegengesteld aan die der pijlen. Hoe het staal wordt klaargemaakt. Is de lading door de geweldige hitte geheel t gesmolten, dan moet het staal nog worden i „klaargemaakt". Bovenop het bad drijft de 'slak, die wordt gevormd door de toegevoegde kalk, samen met allerlei onzuiverheden uit het staal. In het staalbad bevindt zich veel ijzeroxyde, een verbinding van ijzer met zuur stof; doordat roest ook ijzeroxyde is, zal het bad bij het verwerken van sterk geroest schrot veel van deze zuurstof verbinding bevatten. Bij de hooge temperatuur, die in den oven heerscht, staat een deel van het ijzeroxyde de zuurstof weer af, die op zijn beurt zich met de in het bad aanwezige koolstof verbindt tot een gas, het koolmonoxyde, dat dwars door de slak heen ontwijkt. Het koolstofgehalte van het bad neemt hierdoor af en dit is de reden, waarom men ruwijzer met z'n hoog koolstof gehalte toevoegt; door n.l. uit te gaan van een mengsel, dat in het begin een hooger kool stofgehalte heeft den het staal, kan men ten slotte, nadat veel koolstof in gas is omgezet en uit het bad verdwenen, tot het voor het staal verlangde koolstofgehalte komen. Door de gasontwikkeling staat het bad ge weldig te koken en te borrelen; hierdoor neemt het weer gemakkelijker de warmte van de vlam op en de temperatuur van het bad be reikt langzamerhand het punt, waarbij het staal zoo dun vloeibaar is geworden, dat het zonder bezwaar in den juisten vorm kan wor den gegoten bij ons dus in den vorm van blokken, die later moeten worden uitgewalst. Het is nu de groote kunst, om op het moment, dat het staal de juiste temperatuur heeft be reikt 1600 gr. C.), het koolstofgehalte juist tot het door den afnemer vereischte gehalte te hebben laten „uitkoken". En daar ook het mangaangehalte tijdens het koken sterk ver andert, moet ook hier getracht worden de vereischte maat op het goede moment te be reiken. Dit alles is hu de groote „kunst" en hier is het niet meer alleen de goede samen stelling van hetgeen in den oven is gestopt, die beslissend is, maar het is vooral de kennis en het inzicht van smeltmeester en smelter, die door tijdig ingrijpen voor een goed eindresul taat zorgen. Dit ingrijpen kan zijn het in het bad werpen van kalk, koolstof of mangaan- verbindingen, hét' tóévöegen van de beide laatstgenoemden en -wat aluminium in de gietpan of het zoodanig veranderen van de vlam-samenstelling, dat hierdoor sneller de goede staaltemperatuur wordt bereikt. En als men verder nagaat, dat door een wat te hooge temperatuur in den oven het metselwerk, waaruit wanden en gewelf zijn gemaakt, kans loopt te gaan afsmelten, dan is het duidelijk, dat men wel over personeel van goede vakbe kwaamheid moet beschikken, wil men niet het risico loopen ondeugdelijk staal te maken of den oven in korten tijd kapot te smelten. Het is verheugend, dat wij dit vakbekwame perso neel uit eigen menschen na een grondige op leiding in andere bedrijven inderdaad met succes hebben kunnen vormen. In de gietpan. Is het bad klaar, dan wordt een gat in den achterwand van den oven, dat vóór het laden xxiet dolomiet is dicht gemaakt, opengestooten of -gebrand, waarna het staal de heele la ding tegelijk in de gietpan loopt en hier mee aan het personeel in de giethal wordt af geleverd, die voor het goed in de vormen gieten zorgt. Na het aftappen wordt de oven nagezien; slechte plekken worden gerepareerd door er dolomiet op te gooien en dit bij hooge temperatuur te laten inbranden. Het aftap gat wordt weer dichtgemaakt en het laden kan opnieuw beginnen. De bij dit stukje geplaatste teekening geeft een beeld van den opzet van de staalfabriek. Links de schrothal niet de kraan voor het laden en het naar boven zetten van de bak ken met de grondstoffen; in het midden de oven- of laad hal, waarin de laadmachine er voor zorgt, dat de bakken in den oven worden gebracht, en verder rechts de giethal, waarin de blokvormen klaar staan om het vloeibare staal in den juisten vorm te doen stollen. En na het stollen en afkoelen komt de ver zending van de blokken, het verwalsen ervan in andere fabrieken of, wat ook mogelijk is, het versmeden van de blokken tot machine- onderdeelen. En zoo wordt de kringloop vol tooid: machines worden in elkaar gezet, sche pen groeien uit gewalste plaat en profielijzer, walsdraad dient voor omrastering van lande rijen en al deze dingen vinden we na jaren terug op de schrothoopen van de staalfabrie ken.' Met een variant op een bekend gezegde geldt dan: „uit staal zijt gij geboren, tot staal zult gij wederkeeren." R. P. W. A. CORT VAN DER LINDEN SCHOOL. Uit de zesde klasse (examenklas) van bo vengenoemde school deden examen en slaag den voor: Kennemer Lyceum: Andreé Fierstra te Vel- sen-Noord. Stedelijk Gymnasium te Haarlem: Edi Breitenstein te Velsen. Rijks H.B.S. te Velsen: Emmy Böttger, Kees Groet, Willy Minnis, Wim Tol, Cor van Vrede, Aldent Bleeker allen te IJmuiden; Willy Kloik te Beverwijk; Hans Tusenius, Annie Lucas, Mia Lucas, Piet Tol, Henny Prins en Tiny Wiersma te IJmuiden. AANVOER CELLUSOSE. Een gedeelte lading cellulose werd door het Zweedsche stoomschip Skagul van Sundsvall bij de papierfabriek te Velsen aangevoerd. OP DE LANGE REIS. Het nieuwe motorschip Flevo van de K.N.S.M. dat eenige reizen in de Noordzeevaart heeft gedaan, is thans definitief naar West-Indië ver trokken om daar in de kustvaart te worden ge bracht. GROOTE DIEPGANGEN. Het met benzine van Aruba binnengekomen Noorsche tankmotoi'schip Pan Europe passeerde het Noordzeekanaal inkomend met een diep gang van 8.9 Meter. Met eenzelfden diepgang passeerde het Nederlandsche motorschip Tajan- doen uitgaand met een lading stukgoederen naar Ned.-Indië. TERUG VAN BAGGERWERK De stoomhopper Noordzee van de firma Adr. Volker, welke dienst gedaan heeft bij de door deze firma in uitvoering zijnde havenwerken te Dover, heeft die werkzaamheden beëindigd en is gisteren in de Berghaven alhier terugge keerd. Geslaagde proeftocht. Het nieuwe Engelsche motorschip Denbighshire heeft op de Noordzee een geslaagde proeftocht gehouden en keerde daarna in de Buitenhaven terug ter ontscheping van de passagiers, die de proefreis hadden medegemaakt. Vervolgens ver trok het schip naar Antwerpen om te laden. Ertsaanvoer. Het Bulgaarsche stoomschip Rodina is van Varna bij de Hoogovens aangekomen met een lading erts. Dit is de eerste maal, dat een stoom schip onder die vlag bij de Hoogovens in los sing is. Van Fedala kwam het Nederlandsche stoom schip Rozenburg met een zelfde lading bij de Hoogovens aan. Toeristenreis. Het motorschip Tarakan van de K. N. S. M. is Zaterdagmorgen van de Fjorden in de Hoog ovenhaven teruggekomen en den zelfden dag nog weer naar de Noorsche kust teruggekeerd met een contingent toeristen. Van Harwich kwam een groot aantal Engel- schen naar de hoofdstad voor een tweedaagsch bezoek; zij gingen Maandagmoi-gen weer met de boot via Hoek van Holland naar hunne haard steden terug. Schouwburgdirec teuren. De spelen, door geoefende acteurs opgevoerd ter gelegen heid van de Dionysiosfees- ten in het oude Griekenland, hadden zooveel succes, dat de dichters en acteurs zich verze kerden van de medewerking van welgestelde lieden „choregi" ge naamd, teneinde ook andere dan gewijde spelen uit te voeren, wanneer er geen bepaald feest was. Deze „choregi" kunnen worden beschouwd als de eerste theaterdirecteuren. Haaien. In de middeleeuwen werden in Europa de valschspelers „haaien" genoemd (in het Engelsch „sharks", naar het Grieksche woord „karcharos met scherpe punten), om hun scherpzinnigheid. Ook het Engelsche woord „cardsharper" voor valsche speler herinnert aan „kar charos". De zeehaaieti ontleenen hun naam aan deze land-haaien, hoewel men zou meenen. dat het ander-som was. AANGEKÓMEN. 7 Juli: Vega s.s. Antwerpen Nijkerk s.s. Zuid Afrika Denbighshire m.s. Noordzee Kalda s.s. Swansea Patria s.s. Rotterdam 8 Juli: Rodina s.s. Varna Astarte s.s. Bremen Tarakan m.s. Fjorden Irene s.s. Midd. Zee Vienna s.s. Harwich Wilja m.s. Londen Rozenburg s.s. Fedala Pan Europe m.s. Aruba Pan Scandia m.s. Huil Hook wood s.s. New Castle Karpo m.s. Hamburg 9 Juli: Arusa m.s. Danzig Express m.s. Gr. Yarmouth Prins Bernhard m.s. Swansea Martha Russ 'I s.s. Sornaes Asperity s.s. Londen Largo s.s. Swansea Alchymist s.s. Londen Vliestroom s.s. Huil Noordzee st.h. Dover Friedrich Karl s.s. Ornskoldsvik Heemskerk s.s. Zuid Afrika Willa m.s. Londen 9 Juli: Skagul s.s. Sundsvall Tanja s.s. Hernösand Wilbo m.s. Londen Doros m.s. Kopenhagen Zaanland s.s. Hamburg Elgö s.s. Norrköping Roek s.s. Londen 10 Juli: Marieborg s.s Sundsvall Tri to s.s. Fowey Arrivain m.s Leith Ceres s.s. Santos Vera s.s. Hernösand Rhein s.s. Hamburg Pluto s.s. Hamburg Bright Wings s.s. Buenos Aires Nord Atlantic m.s, Pt. Arthur Laurent Meens m.s. Honston. VERTROKKEN. 7 Juli: Akershus s.s. Oslo Mars s.s. Rotterdam Merope s.s. Rotterdam Marne m.s. Parijs Soci-ates m.s. West Indië Mercurius m.s. Londen Odysseus s.s. Kopenhagen Papalemos s.s. Antwerpen Belvedere s.s. Goole Denbigshire m.s. Antwerpen Optima s.s. Rotterdam 8 Juli: Kara s.s. Moermansk Lysaker IV s.s. Antwerpen Noes sl.b. Noordzee Carperby s.s. New Castle Tilly m.s. Rotterdam Phrontis m.s. Hamburg Vega s.s. Malmö Nagu s.s. Danzig Sandhill m.s. New Castle Triton m.s. Hamburg Amstelstroom m.s. Fowey Flevo m.s. West Indië Patria s.s. Gothenburg Kaida s.s. Delfzijl Tarakan m.s. Fjorden IJstroom m.s. Leith Enid Mary s.s. Goole Hontestroom s.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil Regeja m.s. Londen Tajandoen m.s. Ned*'indië 9 Juli: Astarte s.s. Bremen Vienna s.s. Vlissingen 9 Juli: Nijkerk s.s Antwerpen 10 Juli: Tanja s.s. Palma Haga s.s. Newcastle. Oprichting van een zilversmederij. Burgemeester en Wethoudei-s der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van de N.V. Kunsthandel „Luctor", te Bloemendaal om vergunning tot het op richten van een werkplaats tot het vervaar digen van zilverwerk in het perceel, ka dastraal bekend gemeente Velsen, sectie F no. 2785, plaatselijk bekend Bloemendaalsche- straatweg 60 te Santpoort, door hen is toege staan. Is hier iets van U bij? Aan de verschillende bureaux werden als gevonden aangegeven: Hoofdbureau van Politie (Willemsplein) Een vulpen, armband, armbandhorloge, ceintuur, kinderportemonnaie, damestagchje, sjaal, handschoen, potlood, kinderschoentje, gereedschaptaschje met inhoud. Bureau van Politie IJmuiden-Oost (Engel- mundusweg)Twee duiven, een sjaal, huis sleutel. eenig geld, een kwartiennuts, arm bandhorloge, portemonnaie met inhoud, broche, rijwielbelastingmerk, boodschappen- tasch, regenjas en diverse manteltjes, een paar armbandjes, damestasch, slinger van een auto Bureau van Politie Velsen-Noord (Wijker- stratweg)Engelsche sleutel, broodbak- kersmand, beige kindemagen zeiltje, R.K. kerkboek, hondenpenning no. 732, grijs vest, bruin fluweel jongensjasje, ceintuur, koste loos belastingmerk, dameshandschoen, bood- schappentasch, kinderportemonnaie, inh. klein geld en rijwielbelastingmerk. Politie Santpoort (Station)Een ceintuur een gebreid kindermutsje, padvindersmes SANTPOORT BAZAR-COMITé. In het bazar-comité, dat den bazar, welke op 23, 24 en 26 November ten bate van het Verenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente wordt gehouden, zal voorbereiden, hebben zitting genomen mevr. Oldeman—Stoker (voorzitster), K. Loggers (secretaris) en mevr. ScherierStam (penningmesteres) DE ORANJEFEESTEN. Het. bestuur der Oranjevereniging Sant- pooi't heeft van B. en W. toestemming gekre gen om tot, en met 31 Juni a.s. lijsten ter in- teekening aarx te bieden. Het bestuur hoopt en vertrouwt, dat het in staat gesteld zal wor den een feest-te organiseeren dat „klinkt als een klok",

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2