VELSEN IWaar komt het vandaan Marskramerij. Twee jonge levens gered. Hoe noodig het verkeersonderwijs is Slechts aan de tegenwoordigheid van geest van de betrokken atuobestuurders en aan den goeden staat, waarin de remmen van hun auto's verkeerden, hadden twee jongens gistermiddag hun leven te danken. Eerst stak een zesjarig jongetje zonder uit te kijken ter hoogte van de Zeestraat de Breestraat over. Plotseling werden de wandelaars opgeschrikt door hevig gegier van remmen. Een automobilist, komende uit de richting Alkmaar zag den jongen op korten af stand in zijn rijbaan verschijnen. Hij deed het eenig mogelijke, zoo sterk mo gelijk remmen. Hij slaagde er daardoor in het leven van den onvoorzichtigen knaap, die nota- bene nog wel onder toezicht van zijn vader was, te redden. Weliswaar werd de jongen nog even geraakt, maar hij liep geen verwondingen op. Wel een ijsco, om van den schrik te beko men. Op het kruispunt Breestraat Stationsplein, juist op een spitsuur, joeg een jongen van twaalf jaar de voorbijgangers de stuipen op het lijf door zonder blikken of blozen op zijn fiets den rijweg over te steken, vlak voor een auto, die op den voorrangsweg reed. Ook hier bleef de autobestuurder meester over de critieke situatie. De fiets kreeg een tik en de jongen maakte een tuimeling. Hij krabbelde terstond overeind, greep zijn fiets en vervolgde zijn weg, alsof er niets gebeurd was, daarbij 'den goed bedoelden, maar slecht besteden wenk van een meneer „om den automobilist liever eerst maar eens te bedanken", volkomen negeerend. Maar er was in ieder geval een jong leven gespaard. Ook in Beverwijk zullen de verkeerslessen veel nut afwerpen, want dagelijks blijkt hoe hoogst noodzakelijk dit onderdeel van de op voeding van de jeugd is. Om van de verkeers- fouten van de volwassenen dan nog maar niet te spreken! De Werkmansbond kwam bijeen Steun aan het practische bondswerk. Gisteravond hield de plaatselijke af deeling van den Chr. Nationalen Werkmansbond in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een ledenvergadering. Na de gebruikelijke opening en een woord van welkom van den voorzitter, den heer A. J. van der Ploeg, wei-d het bestuursvoorstel om aan het hoofdbestuur voor het practische bonds werk 10 cent per lid per jaar af te staan en om voor hetzelfde doel 60 loten te bestellen, aangenomen. Medegedeeld werd, dat in Augustus geen ver gadering wordt gehouden. Voorts verzocht de voorzitter om medewerking te verleenen aan de collecte voor het T.B.C.-fonds „Draagt elkanders lasten". Bij de ingekomen stukken was o.a. een schrij ven over de tentoonstelling van Bijbelsche Kunst, die in de maanden Juli, Augustus en September in het Rijksmuseum te Amsterdam wordt gehouden. Negen leden gaven zich reeds op om deze tentoonstelling te bezoeken. De da tum van dit bezoek zal nader worden vastge steld. Het ligt in de bedoeling de tentoonstelling *s avonds te bezoeken. Nadat de notulen waren vastgesteld heeft de éere-voorzitter, ds. J. de Vries, een bijbelinlei- ding gehouden over Handelingen der Apostelen van vers 42 tot het einde. Uitvoerig ging spr. in op de eerste Christen gemeente, die 3000 zielen telde. Op deze inlei ding volgde een gedachten wisseling, waarbij ds De Vries vele vragen moest beantwoorden. Na de rondvraag sloot ds. De Vries op de ge bruikelijke wijze de vergadering. Vocaal concert op het Moensplein. Behoudens goedkeuring van het gemeentebe stuur zal op Dinsdag 25 Juli des avonds te 8 uur in de muziektent op het C. H. Moensplein een vocaal concert worden gegeven, waaraan mede werken het Doopsgezind Gemengd Zangkoor, het Mannenkoor „Zanglust" en het Christelijk Ge mengd Koor „Con Amore" uit Heemskerk, allen onder leiding van den heer H. van Dijk. Deze koren zullen zich eerst afzonderlijk doen hooren. Tot slot zingen de beide gemengde koren te zarnen- met „Zanglust" en leden en oud-leden van het dubbel mannenkwartet „De Vereenigde Zangers", „De Gypten" en Schafers „Sontags- Jied- Indien 't weer medewerkt belooft dit een ge- notvolle avond te woi'den. DE EERSTE BLOEIVJBOLLENVEILING De eerste bloembollenveiling van de N V Be verwijk" wordt gehouden op Donderdag 27 Juli. UITSTAPJES VAN DE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL De eerste klas van de Gem. Huishoud- en In dustrieschool maakt a.s. Vrijdag een uitstapje naar de kaasmarkt te Alkmaar, Monnikendam en bij goed weer naar Marken. Maandag a.s. gaat de tweede klasse naar het Rijksmuseum. In de vacantie zullen de hoogste klassen onder leiding van een der leeraressen tien dagen gaan kampeeren. Op Zaterdag 22 Juli vertrekt men per fiets naar Amsterdam en vandaar gaat het met de boot naar Harderwijk. Van deze plaats wordt naar Epe gefietst, waar gekampeerd wordt. UITREIKING VAN DIPLOMA'S. Dinsdagmiddag om 3 uur zullen door den bur gemeester aan de leerlingen, die met goed gevolg de Gemeentelijke Huishoud- en Industrieschool hebcen doorloopen, de diploma's worden uitge reikt Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Donderdag: Lijn 1: 8.-00 Hilversum I. Lijn 2: 8.00 Hilversum II. Lijn 3: 8.00 Keulen 10.30 Parijs 12.05 Diversen 12.20 Brussel Ned. 2.20 Londen Reg. 4.20 Parijs 4.35 Londen Reg. 5.20 Brussel Ned. 6.05 Radio PTT Nord, 6.20 Londen Reg. 7.20 Radio PTT Nord 7.50 Diversen 8.20 Londen Reg. 9.— Keulen 10.20 Brussel Ned. pl.m. 10.35 Keulen Lijn IV: 8.— Brussel Ned., 10.35 Londen Reg. 1.20 Nationaal programma 10.45 Londen Reg. Lijn 5: Diversen. EXCURSIE NAAR THYSSE'S HOF De plaatselijke af deeling van de Nederland- sche Vereeniging voor Natuurgeneeswijze zal op Zondag 16 Juli een excursie houden naar Thys- se's Hof te Bloemendaal. De leiding zal ook nu weer berusten bij den heer H. J. v. d. Laan. De deelnemers vertrekken des morgens te 9 uur van de Zuidzijde van het Noordzeekanaal. Nieuw Leven is weer gereed. Het eerste winterprogramma. Hoewel het tooneelseizoen reeds eenige maanden gesloten werd en het nieuwe seizoen nog een even lange periode verwijderd is, heeft de Geheelonthouderstooneelvereeniging „Nieuw Leven" weer voorbereidingen voor de komende wintermaanden getroffen. Nog voor het begin der vacanties kwam alzoo het eer ste winterprogramma op de redactietafel te recht. Ook in de zomermaanden valt er voor een tooneelvereeniging nog wel werk te ver richten. De leden van „Nieuw Leven" hielden hun gewone samenkomsten, stapels toc-neel- stukken werden gelezen en terzijde gelegd totdat eindelijk de keuze kon worden ge maakt, althans voor de eerste helft van het nieuwe seizoen. Voor de opening van het speelseizoen 1939- 1940 heeft „Nieuw Leven" een bijzonder ge lukkige keuze gedaan. Dank zij de welwillende medewerking van den heer Piërre Mols, den directeur van „De Vereenigde Schouwspelers" zal „Nieuw Leven" op 18 en 19 October in het Kemue-mer Theater opvoeringen geven van het wij mogen het wel zeggen beroemde 'tooneelspel „De Rozenkrans" naar den roman van Florence Barclay. De vertaling en de be werking is van Pierre Mols. Ongetwijfeld zal in een snellen groei van het aantal leden van het tooneelfonds wel tot uiting komen hoe goed deze keuze was. Op 20 en 21 December wordt opgevoerd de bekende Amerikaansche klucht ,,'n Partijtje Poker", van Robert Smeley Peple in de bewer king van Constant van Kerckhoven Jr. Tenslotte ontving „Nieuw Leven" nog de vereerende uitnoodiging om ter gelegenheid van de herdenking van het eerste lustrum van den Bond van Geheelonthouders-tooneel- vereenigingen in Nederland te Almelo op te treden. Onze plaatselijke afdeeling van dien bond heeft deze uitnoodiging aanvaard. „Nieuw Leven" zal op 8 Februari 1940 te Al melo een opvoering geven van „Wilde Rozen" van Joh. van Eekelen, waarmede de vereeni ging op zoo'n succesvolle wijze het vorige speelseizoen sloot. De onderlinge wedstrijden van Hercules. Goede prestaties van de jeugd. z De uitslagen van de onderlinge atletiek wedstrijden van de adspiranten van de Chr. Gymnastiekvea-eenigin-g „Hercules", waarvan wij gisteren reeds melding maakten, luiden als volgt Eerste en tweede gelid -meisjes: 1. R. van den Outenaar 23 pnt.; 2. J. Tibboel 19 pnt.; 3 R. Bakker 16 pnt. De beste prestaties leverden R. v. d. Outenaar met Duitsche driesprong 7.80 M., hoogspringen 1.15 M., snelloop 60 meter 9 sec.; R. Bakker met gre nsb al werpen 13 meter en J. Tibboel met hoogspringen 1.15 meter. Derde en vierde gelid meisjes: 1. G. Kraaie- veld 13 pnt.; 2. B. Vossen 12 pnt. De beste prestaties werden geleverd door B. Vossen met 50 meter snelloop 8 2/5 sec.; L. de Jager met hoogspringen 1.15 meter en G. Kraaieveld met balwerpen 16.50 meter en verspringen 3 meter. Eerste en tweede gelid jongens: 1. W. Sijt- veld 24 pnt.; 2. J. Davidson 17 pnt.; 3. J. Ver sluis 17 pnt. De beste prestaties waren van G. Sijtveld, die in den duurloop no. 1 werd, die 80 M. liep in 11 3/5 sec., 3.70 M. versprong en de grensbal 18.90 meter wierp. Derde en vierde gelid jongens: 1. W. Zweit- ser 68 pnt.; 2. K. Mak 64 pnt.; 3.. J. de Graaf; 4. A. Mak. De beste prestaties waren hier van K. Mak, die bij den duurloop als eerste binnenkwam en met hoogspringen 1.05 M. bereikte; Zweitser 60 meter snelloop in 9 2/5 sec.; J. de Graaf met balwerpen (kastièbal) 50.40 meter. ONDERLINGE ZWEMWEDSTRIJDEN IN ADRICHEM. De jaarlijiksche onderlinge zwemwedstrijden van de Kennemer Zwemclub worden op Zon dag 30 Juli in zwembad „Adricheim" gehouden. DAT KOST STRAFPUNTEN. De waterpolowedstrijd K.Z.—D.W.R. IV, die gisteravond in zwembad „Adrichem" gespeeld zou worden en die voor beide partijen in ver band met het kampioenschap van groot be lang was, is niet doorgegaan, omdat D.W.R. niet verscheen. Reglementair krijgt D.W.R. nu twee strafpunten. De leden van K.Z. hebben dezen onverwach- ten vrijen avond niettemin benut en speelden een nuttig onderling oefenpartijtje. AANVOER CACAODOPPEN. Het Nederlandsche motorschip Wilbo is hier van Londen aangekomen om een gedeeltelijke lading cacaodoppen te lossen. Vervolgens ging het schip naar Amsterdam om stukgoederen te laden. Genotvolle flag voor de schooljeugd. Uitstapje van de Christelijke School. De leerlingen van de vierde tot en met de zevende klasse van de Christelijke School aan den Noorderwijkweg hebben gisteren, begun stigd door prachtig zomerweer hun jaarlijksch uitstapje gemaakt. Langs de mooiste wegen vertrok de jeugdige schare al vroeg in den morgen via Den Haag naar Rotterdam, waar een boottocht op het programma stond. Met een aparte boot heb ben de leerlingen een tocht op de Maas ge maakt, die anderhalf uur duurde. De jeugdige Beverwijkers genoten zichtbaar van dit prettige tochtje, dat langs alle be zienswaardigheden van deze grooten zeehaven ging. De groote bedrijvigheid op het water en op den kant, de groote schepen o.a. de Nieuw-Amsterdam ?ag het gezelschap van dichtbij en dat maakte natuurlijk een gewel digen indruk. Na dit prettige en leerzame intermezzo trokken de bussen naar Den Haag, waar een bezoek werd gebracht aan het Planetarium Voor de kinderen werd hier een demonstratie gegeven en men liet ze zelfs een reis naar de maan maken. Alles werd hierbij duidelijk toe gelicht. En wie in Den Haag is, brengt natuurlijk ook een bezoek aan Scheveningen, waar de resteerende tijd werd doorgebracht. Het tra- ditioneele ezeltjerijden was één van de vele groote bronnen van vreugde. In de beste stemming werd de terugreis naar Beverwijk aanvaard en in alle opzichten tevreden en voldaan arriveerde het opgewekte gezelschap om ruim negen uur luid zingend weer op den Nc-orderwijkweg. Donderdag a.s. gaan de leerlingen van de eerste tot en met de derde klasse naar het dierenpark te Wassenaar, Den Haag en Sche veningen. DRAAGT ELKANDERS LASTEN. De collecte voor het T.B.C.-fonds Draagt elkanders lasten" wordt op Zaterdag 29 Juli gehouden. Wedvlucht van „De Reisduif", De uitslagen van de wedvlucht van de Post duivenvereniging „De Reisduif" van Lage Zwaluwe over een afstand van 84 K.M. luidt als volgt: A. Six 1 J. de Prijcker 2, P. Lotterman 3 6 18 27 33, H. D. Claus 4 13 41, J. Luntz. 5 48 G. van der Winden 7 16 23, P. van Dessel 8>15 36, G. Grapendaal 9, D. Philippi 10 44, W. van Roon 11, W. Fernee 12 45, D. van der Bend 14, J. van der Heuvel 17 30 47, W. A. Schouten 19. M. van 't Hof 20 35 38 46, A. Kat 21, C van der Wal 22, J. Schipper 24, 34, M. Koorn 25, P. van den Outenaar 26, A. Weeda 28 39, P. Hoolwerff C. Castricum 31, W. Kossen 32 43, P. van der Hout 40, J. H. Hoefakker 42, C, Weststrate 49, en S. van der Kolk 50. In concours waren 500 duiven. Los 8.20 uur. Eerste duif 9.36.10 uur en 50s duif om 9.40.10 uur. HET UITSTAPJE MET DE OUDEN VAN DAGEN. Zooals bekend is zal Donderdag het jaarlijk- sche uitstapje met de ouden van dagen worden gemaakt. 460 ouden van dagen zullen aan het reisje deelnemen. Voor het vervoer waarvan 6f auto's beschikbaar zijn. De „Midza" heeft een bedrag van f 25 be schikbaar gesteld en de Harddraverijvereeni- ging „Prins Bernhard" een bedrag van f 15 als bijdrage in de onkosten. De auto's vertrekken tusschen 12 en 1 uur van de Hendrik Burgerstraat. Aan de zuidzijde van het Noordzeekanaal zal de stoet worden gefor meerd. De reis gaat door de Haarlemmermeer langs Schiphol en over Diemerbrug,, Weesp, Bussum en Hilversum naar Laren, waar het ge zelschap in het bekende hotel Hamdorff ver toeft. 's Avonds tusschen 9 uur en half tien kan de stoet weer in Beverwijk worden terug verwacht. ONTHEFFING VAN DE WINKELSLUITINGSWET. In verband met de voorstellingen van het circus Strassburger hebben B. en W. onthef fing verleend van de bepalingen der winkel sluitingswet. Winkels waarin fruit, visch, tabak, sigaren en sigaretten worden verkocht, zullen tot twaalf uur 's nachts geopend mogen zijn. Deze ontheffing geld ook voor banket bakkerswinkels. CIRCUS STRASSBURGER GEARRIVEERD. Hedenmorgen te ongeveer zeven uur arri veerde aan het station alhier de lange circus- trein waarmee het materiaal wordt vervoerd van het corcus Strassburger dat van Woens dag tot en met Vrijdag in Beverwija voorstel lingen geeft. Onmiddellijk werd met afladen begonnen en spoedig waren de werkzaamheden op het circusterrein in vollen gang'. Dank zij de groote technische vaardigheid van de Tsjechische tent-opbouwers hadden de werk zaamheden een vlot verloop, zoodat reeds voor den middag de circustent was verrezen. Natuurlijk geschiedde een en ander althans voor en na schooltijd, onder groote belang stelling van de Beverwijksche schooljeugd, voor wie de komst van een circus altijd weer een groote gebeurtenis beteekent, Ongetwij feld zal alles voor de openingsvoorstelling tijdig gereed zijn. HEEMSKERK Lickety-split. De oude Amerikanen verstonden onder „licking" het tmet de zweep aanvuren van een paard, terwijl „split" beteekende: hand loopen. Vandaar het „slang"- woord: lickety-split voor iets, dat zeer snel wordt gedaan. Selectman. Dit woord kwam in gebruik in Nieuw Engeland in 1635, teneinde de door den Staat aangestel de ambtenaren te onder scheiden van die, welke door de burgerij werden uitgeko zen (selected). SCHOOLREISJE GOED GESLAAGD. Door de leerlingen der hoogste klasse der Chr. school werd een schoolreisje gemaakt dat uitstekend is geslaagd. Des morgens 8 uur werd de reis 'met groote touringcars begonnen. Allereerst werd een oogenblik stil gehouden bij het Belgisch monu ment,'toen ging het naar Ouwehand's dieren park te Rhenen. De rondgang door het park le verde voor de jeugd veel bezienswaardigs op. In het restaurant werd het inwendige van den mensch versterkt. Op de terugreis werd nog eenigen tijd vertoefd in een speeltuin nabij Austerlitz. Toen ging het op Oud-Valkeveen aan; daar was het eerst recht feest, vooral het kanovaren was zeer bij de jongens in trek. Te ongeveer half negen arriveerden de jongens en meisjes zeer voldaan weer in het dorp. R.-K. V.V. „A.D.O." Voor de wedstrijden om den districtsbeker waarvoor drie elftallen van A.D.O. hebben in geschreven is voor Zondag a.s. het volgende programma vastgesteld: A.D.O. 3Meervogels 2.30 uur Meervogels 2A.D.O. 4 2.30 uur WIJK AAN ZEE DAMMEN. De aangekondigde damgongwedstrijd zal Don derdagavond plaats vinden in hotel „De Zon" van den heer C. de Boer. Wedstrijdleider is de heer C. van Krimpen uit Beverwijk. BALLONOPTOCHT. De ballonoptocht, welke hedenavond om 8 uur gehouden wordt, zal gaan langs Juliana- plein. Zwaanstraat, Van Ochtropweg, Juliana- weg, Voorstraat, Verlengde Voorstraat, Juliana, plein, waar de oplating plaats vindt. Ballonnen zijn verkrijgbaar a f 0.15 aan het V. V.V.-gebouwtje. Men hoopt op deelname van de kinderen uit de koloniehuizen en van alle badgasten. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 13 Juli 1939, des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. PROGRAMMA. 1. Vom Himmel hoch J. Pachelbel. 2. Vier Courantes, G. Frescobaldi. 3. Sonate IV F. Mendelssohn Bartholdy. 4. Fantaisie C. Saint-Saëns. 5. In Paradisum Th. Dubois. 6. Toccata Th. Dubois. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Caroline IJM 26, vangst 50 manden schel- visch, 95 manden braadschelvisch, 50 manden radio, 90 manden makreel, 40 manden plat- visch, 15 manden varia, 40 manden wijting, 50 manden gul. Totaal 430 manden, benevens 145 stuks stijve kabeljauw. Ewald IJM 48, vangst: 250 kleine kistjes ha ring, 26 manden haring, 40 manden diversen, Voor de Vrijdagmarkt: Knikker IJM 4, vangst: 250 manden diversen, benevens 200 st. stijve kabeljauw. VERTROKKEN TRAWLER. Isabel IJM 14. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN Het IJmuidensche comité voor het organi- seeren van autotochten voor ouden van dagen gaat morgen met 200 oudjes op stap naar het schoone Noordhollandsche polderland. De tocht gaat naar Edam en door den Beemster naar Alkmaar De stoet zal in de Kennemer- laan worden opgesteld en daar ook worden ontbonden. De Chr. muziekvereeniging ,Wil- helmina" zal des avonds bij de terugkomst het afscheid met muziek opluisteren. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch). IJmuiden, 11 Juli 1939 (A.NP.). Tarbot 5540 ct. per kg. Tong 160—100 ct. per kg. Heibot 98 ct. per kg. Griet f 17.50 per 50 kg. Middel schol f 26—23 idem. Zetschol f 2015.50 idem. Kleinschol f 178.50 idem. Bot f 17.508.50 idem. Schar f 83.10 idem. Tongschar f 2317 idem. Poontjes f 4.701.70 idem. Groote schelvisch f 2012 idem. Middel schelvisch f 17.509.60 idem. Klein middel schelvisch f 11.506 idem. Kleine schelvisch f 7.80—5.20 idem. Groote gul f 117.50 idem. Kleine gul f 7.603.80 idem. Wijting f 4.202.70 idem. Makreel f 125 idem. Versche haring f 9.50—7.30 idem. Middel heek f 32 per 125 kg. Kleinmicldel heek f 13.50 per 50 kg. Kleine heek f 8.50—7.50 per 50 kg. Kabeljauw f 5423 per 125 kg. Vleet f 8.871.80 per stuk. Leng f 1.350.55 per stuk. Koolvisch f 0.330.63 per stuk. BESOMMINGEN. Manden TRAWLERS: 325 Bloemendaal IJM. 71 f 2200 465 Adelante IJM. 19 f 2980 450 Petten IJM. 49 f 2790 485 Prinses Beatrix IJM. 117 f 2590 300 Cornelis IJM. 15 f 2440 450 Haarlem IJM 9 f 2890 460 Flamingo IJM. 25 f 2550 Loggers: KW 74 f 1540, KW 175 f 670, KW 155 f 500, SCH 121 f 1150, SCH 118 f 1350. Kotter: E 15 f 820. SANTPOORT VERKEERSONGEVAL. Op den Rijksweg nabij den Biezenweg is gis termiddag een vrachtauto met aanhangwa gen vermoedelijk door het springen van een voorband tegen een boom gereden. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor. De ca bine werd ernstig beschadigd. (Op 27 Juli zal Mars weer dichter hij de aarde zijn dan in meer dan 15 jaar gebeurd is en de sterren wachten doen reeds veel ivaarne- mingen). Mars zal over twee weken weder dichter zijn bij d' aarde, Dan hij sedert een goede vijftien jaar geleden was, Dat feit is voor de sterrenkijkers van de grootste waarde, Zij turen reeds naar de planeet door hun vergrootend glas. Men hoopt veel nieuwe dingen over ouden Mars te leeren, En heeft, naar men betveert, reeds in dit opzicht veel bereikt, Door niet alleen te kijken, maar ook te fotografeeren, Vroegtijdig voordat Mars weer verder van de aarde wijkt. Men blijft natuurlijk ook ditmaal op vele punten gissen, Want zelfs als Mars nabij is, blijft dat altijd relatief, En de planeet bewaart daardoor tal van geheimenissen, Men neemt dan hypothesen noodgedwongen maar voor lief. Het is, om 't nu maar eens in actueelen stijl te zeggen, Nog wel wat meer dan een vierdaagsche afstands-Mars alleen, Wat Mars wel in zijn mars voert, is niet maküjk vast te leggen, Al richt men er de wonderlijkste apparaten heen. De mensch mag hem door kijkers van een hoogen berg begluren, Nieuwsgierig naar den aard van zijn onwezenlijk domein, Het zal ook in dien zin nog wel een aardig tijdje duren, Voordat de waarheid inderdaad compleet op Mars zal zijn. Ik wensch den kijkers veel succes, maar moet daarbij verklaren, Haast nooit heeft Mars bij ons in zulk een kwaden reuk gestaan, En ieder wenscht dat hij, als 't kan voor meer dan vijftien jaren, Steeds verder van de oude Moeder Aarde weg zal gaan. P. GASUS. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond óngebeer 19 uur: Voor het NoordenMeest zwaar bewolkt. Geen regen van beteekenis. Weinig ver andering in temperatuur. Zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen. Voor het Zuiden: Gedeeltelijk bewolkt droog weer. Iets warmer. Zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen. JAARVERGADERING. Heden houdt de R.K.S.V. „Santpoort" haar jaarvergadering in ,,'t Huis te Velsen". Behalve de jaarverslagen van de daarvoor in aanmerking komende functionnarissen vermeldt de agenda o.m. bestuursverkiezing, wegens periodieke aftreding van de heeren P. Handgraaf, H. Spanjaard, W. v. d. Heyde en Chr. Molenkamp, die echter allen herkies baar zijn. Voorts moeten een elftal-, terrein en juniorencommissie benoemd worden. De aanstaande blijde gebeurtenis. Oproeping aan zangeressen en zangers. De heer J. P. Weyburg verzoekt ons namens het Centraal Oranjecomité plaatsing van het volgende: De gezamenlijke Oranjevereenigingen uit alle deelen der gemeente, vereenigd in het Centraal Oranjecomité hebben besloten, op den nationalen feestdag, die hopelijk om streeks midden Augustus a.s. zal kunnen wor den gevierd, behalve eventueele plaatselijke festiviteiten een onderdeel gemeenschappelijk te verzorgen en wel een gezamenlijke uitvoe ring van een aantal zangnummers door alle zangvereenigingen uit deze gemeente. Het vorige jaar is bij de kinderaubade ge bleken, dat het Park Velserbeek o.a. door zijn omlijsting en het bladerdak, daarvoor bij uit stek geschikt is. Nagenoeg alle zangvereenigingen hebben hare medewerking reeds t&gezegd. Omdat de tijd van voorbereiden kort is, is reeds aanstonds met de repetities begonnen. Deze worden onder leiding van den heer Grin gehouden op de Maandag- en Dinsdagavonden in school E, Eksteriaan, IJmuiden-Oost, daar toe door het gemeentebestuur afgestaan. De eerste repetitie werd reeds goed bezocht. Voor het slagen van de uitvoering is het van groot belang, dat de leden van alle zang vereenigingen, dubbelkwartetten enz., zooveel mogeliik deze repetities bezoeken. Het kan zijn. dat enkele vereenigingen aan het oog van het comité ontsnapt zijn. Vandaar deze opwekking. AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 12 JULI Luxor Theater, Breestraat: „De drie muske tiers" en „Haar grootste offer", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 12 JULI Groote Kerk: Orgelconcert door Willy Hard- meyer. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: H. O. V. „Die Verkaufte Braut". 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Vervaagde sporen", 2.30 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De bruigom in angst" 2.30 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Dorpsdetective". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Geef liefde een kans" en „De Saint slaat terug", 2 en 8.15 uur. Moviac: „De zeven stamgasten". Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. DONDERDAG 13 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot 4 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve .Vrijdags) van, 35 en 79 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5