Uitwijzing van vreemdelingen uit Zuid-Tirol Frankrijk en Engeland overwegen protest 2)e toestand v&ibetenJtr Opstandige beweging neemt af Japan protesteert te Moskou. Italiaansch commentaar op Chamberlain's rede. Amerikaansche economische actie tegen Japan RADIO PROGRAMMA WOENSDAG 12 JU 121 1939 Om politieke en militaire redenen PARIJS, 12 Juli (United Press) Naar wij van betrouwbare zijde vernemen bestudeeren Londen en Parijs het plan, een gemeenschappelijk protest in te dienen te Rome tegen de uit wijzing van Fransche en Britsehe onderdanen uit Zuid Tirol. In af wachting daarvan heeft de Fransche gezant te Rome opdracht gekregen tot het doen van een verzoek, den termijn te verlengen. De Zwitsersche Bondsraad heeft zich bezig gehouden met de maatregelen, welke de Italiaansche autoriteiten genomen hebben ten aanzien van de Zwitsersche ingezetenen van Zuid-Tirol. Volgens de ontvangen berichten, gaat het hier niet om een uitwijzing door Italië, maar om een tot de Zwitsersche staatsburgers ge richte uitnoodiging, het grondgebied van de provincie Bolzano binnen den zeer korten termijn van 48 uur te verlaten. De betrokkenen hebben het recht, linnengoed en kleeren mee te nemen, alsmede klein geld. Zij moeten al het andere achterlaten. De bondsraad heeft zijn goedkeuring gehecht aan een mededeeling van den chef van het politiek departement, waarin te kennen wordt gegeven, dat de Zwitsersche legatie te Rome nog aan de Italiaansche regeering een protest zal overhandigen, gegrond op het tusschen de beide landen ge sloten vestigbijgsverdrag Aan de buitenlandsche diplomaten, die op het Italiaansche ministerie van bui tenlandsche zaken te Rome opheldering kwamen vragen over het uitwijzen van vreemdelingen uit de provincie Alto Adige, werd medegedeeld, dat dit be sluit is genomen om politieke en mili taire redenen. Verder werd medegedeeld, dat alleen de vreemdelingen, die tijdelijk hier vei-blijf hou den, meerendeels touristen, opdracht hebben het gebied binnen 48 uur te verlaten. De vreemde lingen, die permament hier wonen, grootendeels hoteleigenaars, krijgen gemakkelijker 'voor waarden. In buitenlandsche kringen te Rome wordt dit besluit druk besproken en men vraagt zich af, welke de diepere oorzaak hiervan is. Blijkens bij het departement van buitenland sche zaken te den Haag ingekomen ambtsbe richten van de Nederlandsche gezant te Rome, is de provincie Bolzano voor verblijf van alle vreemdelingen tot nader order gesloten. Door reis zonder oponthoud is toegestaan. Bijzondere gevallen van Nederlanders, in de provincie Bol zano domicilie hebbend, zullen door de locale autoriteiten met welwillendheid worden behan deld. Alle andere provincies ook de aangrenzen de Trente en Belluno blijven voor verblijf be schikbaar. De Britsehe regeering informeert. De diplomatieke correspondent van Reuter verneemt, dat de Britsehe regeering te Rome na vraag doet naar de redenen, die geleid hebben tot de bevelen, die aan Britsehe onderdanen in Zuid Tirol gegeven worden om dat gebied te verlaten. De bevelen hebben betrekking op om- Geslaagde proefvlucht der Engelsche bommenwerpers. Deze opzienbarende lange alstands- vluchten van eskaders Britsehe bom menwerpers naar het binnenland van Frankrijk en terug hebben niet alleen de luchtvaardigheid en betrouwbaarheid bewezen van de laatste, moderne dienst- vliegtuigen, maar tevens de nauwe Fransch-Britsche samenwerking en het onderlinge vertrouwen. Ruim honderd machines namen aan deze oefenvluchten deel, welke waarschijnlijk met veelvuldige tusschenpoozen gehouden zullen worden en een toenemend aantal luchteskaders zullen omvatten. Vier eskaders zware bommenwerpers, die in de Midlands gestationneerd zijn, vlogen maar Bordeaux, via Le Havre, en terug via Cher bourg, een afstand van ongeveer 1200 mijl, waarbij zij een economische snelheid handhaaf den van ongeveer 130 mijl per uur, hetgeen zeer veel beneden het maximum is. Acht eskaders middelzware bommenwerpers vlogen over een driehoekige route naar Le Havre, Saumur en terug via Cherbourg, een afstand van 800 mijl met een gemiddelde snelheid van 200 mijl per uur, eveneens ten zeerste beneden de maxi mumsnelheid. Al deze bommenwerpers zijn in staat te vliegen naar de verst afgelegen Euro- peesche hoofdsteden en terug in een dag met een volledige lading bommen, waarna zij nog een ruimen voorraad brandstof houden. Alle vluchten werden zonder tusschenlandingen uit gevoerd en zonder eenigen tegenslag ten einde gebracht. Duitsche wrevel over de Britsehe oefenvluchten boven Frankrijk. De oefenvluchten van 12 escadrilles over Frank rijk geven den Duitschen bladen aanleiding tot scherp commentaar. Zij zien er een manoeuvre in, om den Franschen een indruk te geven van de kracht van hun bondgenooten en de tegen standers van het vredesfront te intimideeren. Overigens haasten de bladen zich te verklaren, dat deze lange-afstandsvluchten in het geheel geen indruk op Duitschland maken en dat dej Duitsche toestellen nog betere prestaties kunnen verrichten. Troepenrevue in Parijs. De Britsehe minister van Oorlog, Iiore Be- lisha, admiraal Dudley Pound, de eerste zeelord, Sir Cyril Newall, de maarschalk en chef van het luchtleger, generaal Gort, chef van den genera- len staf van het landleger, zullen op 14 Juli de troepenrevue te Parijs bijwonen. streeks 15 Britsehe onderdanen, met inbegrip van een man, die het boerenbedrijf uitoefent en twee ongetrouwde dames op leeftijd, die in ho tels wonen. Volgens te Londen ontvangen be richten, hebben de bevelen betrekking op onge veer 200 vreemdelingen, voor het meerendeel Zwitsers. Verklaard wordt echter, dat twee Ame rikanen geen uitwijzingsbevel hebben gekregen. Den Britschen onderdanen is geenerlei reden voor de uitwijzing opgegeven. Geen ooggetuigen bij de degermanisatie gewenscht? Na opgemerkt te hebben, dat er geen grens is aan de veelzijdigheid van de asmogendheden in het uitdenken van nieuwe verrassingen, wijst de Daily Telegraph er op," dat er geen verklaring is gegeven ten aanzien van den aard der „militaire en politieke" motieven, die naar gemeld, ten grondslag zouden liggen aan het aan de buiten landers gegeven bevel, Zuid-Tirool te verlaten. Het is, zegt het blad, mogelijk dat het „militaire" motief in verband kan worden gebracht met op op handen zijnde Duitsche troepenbewegingen door den Brennerpas, waaraan Zuid-Tirool on middellijk grenst. Een andere en minder onheil spellende mogelijkheid van politieken aard kan gevonden worden in de omstandigheden voort vloeiende uit het zoojuist tusschen Hitier en Mussolini gesloten pact voor de degermanisa tie van dit gebied. De bijzonderheden van dit pact en de wijze van uitvoering zijn slechts ge deeltelijk bekend, doch als het, zooals waar schijnlijk is, de gedwongen verwijdering van de Duitsche bewoners uit hun voorvaderlijke woon steden omvat, is het begrijpelijk, dat noch Italië noch Duitschland gaarne de aanwezigheid van buitenlandsche ooggetuigen ziet. in Palestina Oak aan JoodscAe zijde, laoxdt de tevieuc uenoexdeeld De algemeen toestand in Palestina verbetert steeds. Aan Arabische zijdie oefenen velen in Egypte druk uit op de leden van het hooge comité om het witboek te doen aannemen. De opstan dige beweging neemt in kracht af en men verwacht, dat Abdul Kader Husseini, de laatste leider der op standelingen in Palestina, binnenkort het land zal verlaten. Hierdoor zal de strijd der Arabieren beperkt worden tot individueele aanslagen, temeer daar de zware verliezen van de opstandige benden in den strijd met de Britsehe troepen hebben aangetoond hoe gevaarlijk massa actie is. Verder is de ontwapening sterk door gevoerd. Sedert September j.l. zijn 1500 ge weren, 150 mitrailleurs en 400 pistolen met veel munitie in beslag genomen. Aan Joodscbe zijde heeft men de terreur eveneens veroordeeld. Het Joodische agentschap heeft een spe ciale militie in het leven geroepen tot het bestrijden van de terroristische activiteit van de extremistische revi sionisten. Deze militie treedt onder leiding van Chertok, den directeur van het Joodsch agentschap op te Jeruzalem, Haifa en Tel Aviv. In een interview met Havas heeft Chertok verklaard, dat de strijd niet is gericht tegen het Britsehe volk, noch tegen de aanwezigheid van Engelsehen in Palestina, doch alleen tegen de politiek van het witboek. Ook verzetten de Joden zich niet tegen het mandaat, dat de fundamenteele wet van het land is, zij willen integendeel, dat het mandaat naar letter en geest gehandhaafd blijft. Het beste middel om dit te bereiken is niet het toepassen van terreur, doch van een opbouwende politiek. Het Joodsohe volk blijft vertrouwen in Palestina een toevlucht te vinden tegen de sadistische vervolging, waaraan het blootstaat. Engelsch crediet voor tijd van nood. Gisteren is in Engeland een aanvullende begrooting ingediend tot een bedrag van 12 millioen pond sterling, bestemd voor speciale maatregelen in tijd van nood. O-a. zijn be dragen uitgetrokken voor de nieuwe inlich tingen-organisatie der regeering. In het Lagerhuis heeft Stanley formeel het wetsontwerp op verzekeringen tegen oorlogs risico ingediend. Het doel daarvan is regelingen te treffen om 't departement van handel te machtigen in ge val van .oorlog en andere omstandigheden de verzekering op zich te nemen van schepen, die bij het vervoer verloren of 'beschadigd geraakt zijn, van personen te eischen, dat zij goederen verzekeren tegen risico in oorlogs tijd en voorts voor doeleinden, die daarmede in verband staan. Sovjet dreigt Japansche steenkool-concessies op Noord Sachalin in beslag te nemen' Werklieden niet goed behandeld. Van gezaghebbende zijde te Tokio wordt vernomen, dat die Japansche regeering haar ambassadeur te Mos kou opdracht heeft gegeven bij de Sovjetregeering krachtig te protestee ren tegen het optreden van de Sov jets tegenover de concessiehouders der petroleumvelden en kolenmijnen in Noord Sachalin. In kringen, waar men op de hoogte is van den toestand, aldus Domei, gelooft men, dat 't tot ongelukldge verwikkelingen zal kunnen komen, tenzij de Sovjetregeering haar houding verandert, terwijl de Sovjets verantwoordelijk zuilen zijn voor de gevolgen. De redenen voor het protest- der Japansche regeering te Moskou zijn, naar verklaard wordt, gelegen in een bevel van een Russisch gerechtshof aan twee Japansche maatschappijen groote bedragen te betalen als schade loosstelling voor het in gebreke blijven de noodige goederen aan haar ar beiders te verstrekken. Volgens de Japanners werd deze voorziening belemmerd door de in menging der Sovjets bij het transport der goederen. Verklaard wordt, dat de Sovjet- auitoriteiten in Noord Sachalin den Japanschen maatschappijen heeft laten weten, dat hun terreinen in be slag zullen worden genomen, tenzij voor 19 Juli de schadeloosstelling zal zijn betaald. Uit Wladiwostok wordt gemeld, dat de Ja pansche maatschappij „Kita Arafouto Kogio Kabushiki Kaisha" welke eigenares is van steenkool-concessies op Noord Sachlin, door de arbeiders is aangeklaagd, aangezien zij de contracten heeft overtreden, betreffende de loonen en de voedselrantsoenen voor de werklieden. Nadat de arbeiders verscheidene malen gepoogd hebben de maatschappij te overtuigen dat zij haar verplichtingen moest nakomen, hebben zij een aanklacht ingediend en een schadeloosstelling van 375.000 roebel hebben geëischt wegens te weinig ontvangen loon en voedsel. De volksrechtbank, en de regionale recht bank, waarbij de maatschappij in hooger be roep is gegaan, hebben de maatschappij ver oordeeld tot het betalen van deze som. Herf stmanoeuvres. Van 19 tot 23 September zullen in Zweden onder leiding van den Koning in het kust gebied van Stockholm herfstmanoeuvres worden gehouden, waaraan zal worden deel genomen door 18.000 man, 700 motorvoertui gen, 40 schepen en 135 vliegtuigen. Evacuatie der Britten uit Honan. Volgens een bericht uit Kaifeng wint in de kringen der vreemdelingen te Kaifeng de mee ning veld, dat een algemeene evacuatie van Britsehe onderdanen uit de provincie Honan een kwestie van tijd is, zulks met het oog op de toenemende anti-Britsche stemming bij de Chineesche burgers. Te Tokio is een monsterbetoogmg gehou den van ongeveer 2000 spoorwegemployees die formeel een anti-Britsche liga hebben op gericht ter versterking van het anti-Britsche front De Egyptische minister van buitenlandsche zaken Jakja Pascha bracht een be zoek aan Joego Slavië. Op het station te Belgrado ijnoij minister MarkowitscU ontvangen, Terugkeer naar het gezonde verstand". De verklaringen van Chamberlain over Dantzig nemen een groote plaats in de Ita liaansche bladen in. De bladen onthouden zich echter van 't leveren van rechtstreeksch commentaar Slechts wordt opgemerkt in de uit Londen gedateerde telegrammen, dat de rede van den premier niet geweest is wat men kon vreezen, gezien wat men hier de oorlogs zuchtige betoogingen der Britsehe politiek der laatste dagen noemt. „Chamberlain", aldus in hoofdzaak de Londensche correspondent van de „Popoio di Roma, „heeft vermeden zijn verklaringen af te leggen op dramatischen toon. Die ver klaringen lijken gematigd, wanneer men ze vergelijkt met die, welke kortelings zijn afge legd door Halifax. Zij schijnen zelfs te getui gen van een terugkeer naar het gezonde ver stand". Italiaansche waarnemers te Londen zijn echter van oordeel dat de rede van Chamber lain geen nieuwe elementen heeft gebracht en dat de toestand ongewijzigd blijft. De „Dantziger Vorposten" levert uitvoerig commentaar op de rede van Chamberlain. Het orgaan merkt o.m. op, dat de bewering van Chamberlain, volgens wien de volken rechtelijke grondslagen van Dantzig noch on logisch, noch onrechtvaardig zijn, weerlegd wordt door de ruim honderd conflicten tus schen Dantzig en Polen, die jaarlijks in Genè- ve werden behandeld. De oude taktiek van Warschau, n.l. de aardrijkskundige ligging van Dantzig aan de monding van de Weichsel voor te stellen als motiveering van Polen's aanspraken, wordt duidelijk weerlegd door de volkomen verwaarloozing van dezen stroom door Polen en de waarde van de Weichsel voor de Poolsche scheepvaart. Aan den anderen kant weten de Dantzigers het best. waarom zij opgenomen willen worden in Duitschland. Daarbij zijn niet alleen ideale redenen van invloed, maar ook materieele. Men verwacht in Dantzig een alle gebieden omvattende uit breiding van het economische leven en men is gaarne bereid af te zien van de „voordee- len" van de transito-overlading in de haven, die voor de bewoners der vrije stad tegen woordig zoo goed als geen voordeel afwerpt.. Bij Engeland en Polen gaat het niet om Dantzig, maar om de Engelsche omsingelings- politiek, waarvoor Polen zich ter beschikking stelt en waarvoor Polen van Engeland een blanco wissel heeft ontvangen. De twistpun ten Dantzig en corridor zijn niet eerst in 1939 ontdekt, maar bestonden van de onnatuur lijke grensafbakening af. Een internationale aangelegenheid vormen zij slechts in zoover re, dat het wereldgeweten en de wereldgerech- tigheid reeds veel eerder een herziening van deze onmogelijke, willkeurige verdeeling in het Duitsche Oosten eigener beweging had den moeten nastreven. Poolsche pers over de verklaring. Over de verklaring van Chamberlain schrijft de Kurjer Warszwaski, het orgaan der gema tigde oppositie: De rede van Chamberlain heeft de verplichtingen van Engeland op plechtige wijze bevestigd. Het conservatieve orgaan Czas schrijft: Terwijl hij wees op de mogelijkheid van het openen van onderhan delingen over Dantzig, verklaarde de Engel sche premier, dat dit in de huidige atmosfeer iets onmogelijks was. Dit is ook het standpunt van Polen, dat van oordeel is, dat in afwach ting van een verandering van atmosfeer, de vrede met betrekking tot Dantzig slechts ge handhaafd kan worden door de la-acht van Polen en zijn bondgenooten. De Kurjer Polski, het orgaan der zware in dustrie, verklaart: Wij moeten er tevreden over zijn, dat de Britsehe opinie tenslotte be grepen heeft, hetgeen onder nationalistische phraseologie der Duitschers schuil gaat. Ten slotte wijst de officieuze Gazeta Polska op de objectiviteit, waarmede de Britsehe premier gewezen heeft op de activiteit der Duitschers in de vrije stad en op de vitale situatie dezer laatste voor Polen. Bijeenkomst der vluchtelingen- commissie. Het intergouvernementeele vluchtelingencomité zal op 19 Juli te Londen vergaderen over het vraagstuk der vluchtelingen uit Midden-Europa. Hoog bezoek voor Berlijn. Volgens het program der a.s. ontvangsten in Berlijn zou Franco eind September een be zoek brengen aan Hitier. De koning van Italië en koning Boris van Bulgarije worden even eens in den loop van dit najaar verwacht. De juiste data van deze bezoeken zijn nog niet vastgesteld. Palestijnsche infanterie naar Egpyte. Tengevolge van de verbetering in den toestand In Palestina zal binnenkort een brigade Britsehe infanterie uit Palestina worden overgeplaatst naar Egypte. Franco aan de Fransche grens. Franco heeft een bezoek gebracht aan de Fransche grens bij Irun. Sedert de sluiting van de grens bij het uitbreken van den burgeroorlog was hij er niet geweest Kiosseivanoff te Sofia teruggekeerd. SOFIA, 12 Juli (Havas). Gisteravond is Kiosseivanoff van zijn reis naar Duitsch land en Joego-Slavië teruggekeerd. Tegen over de journalisten sprak hij zijn voldoe ning uit over de ontvangst, die hem in de bei de landen was bereid. Direct na aankomst be gaf Kiosseivanoff zich naar den minsterraad. Vliegtuigongevallen in Spanje. Acht dooden, In Spanje hebben zich twee ernstige vliegtuig ongevallen voorgedaan, een op het vliegveld te Barajas bij Madrid. Hierbij werden 3 officieren gedood, Het ander nabij San Juan de Aznal Fa- rache, waarbij yijf officieren zijn omgekomen. De Amerikaansche senator Pittmann heeft onthuld, dat hij de senaatscommissie voor buitenlandsche zaken een resolutie heeft voorgelegd, waarin de president gemachtigd wordt om den buitenlandschen handel te beperken met iederen onderteekenaar van het negenmogendhedenverdrag met China, die discrimineerende maatregelen neemt tegen Amerikaansche onderdanen. Een dergelijke maatregel is reeds vaak besproken in Con greskringen als een middel om te voorzien in economisch optreden tegen Japan in verband met het optreden in China. Senator Pittmann heeft in verdere verkla ringen nog gezegd, dat de senaatscommissie voor buitenlandsche zaken er in toegestemd heeft een resolutie in overweging te nemen, die speciaal ten doel zou hebben den uit voer van oorlogsleveringen aan Japan af te snijden. Dit geschiedde in een speciale zitting op 7 Juli. De exporten die beperkt zouden worden of stopgezet zouden omvatten: wapenen, mu nitie en oorlogsmatriaal zooals ijzer, staal, olie, benzine en schroot. „Ik twijfel er niet aan", zoo zeide Pittmann, „dat deze resolutie tijdens deze zitting in behandeling zal worden genomen". Japansche ambassadeur bij Cordell Huil. Volgens den correspondent van de Asahi Sjimboen te Washington heeft de Amerikaan sche secretaris van staat, Cordell Hull met den Japanschen ambassadeur gesproken over het Chineesche vraagstuk. Horinoesji heeft bij deze gelegenheid van Cordell Huil de ver zekering ontvangen, dat de Vereenigde Sta ten niet den wensch hebben zich direct te mengen in het incident. Huil heeft den ambassadeur verder verze kerd, dat de Vereenigde Staten streven naar de bescherming hunner rechten en belangen in China en de veiligheid der Amerikaansfthe burgers DONDERDAG 13 JULL HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. AVRO-uitzending. 8.00 Orgelspel. 8.15 Berichten. 8.17 Gramo- foonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gra- mofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 AVRO-Musette-ensemble en solist (opn.) 11.00 Voor de vrouw. 11.10 Omroeporkest en so list. 12,15 Berichten. 12.17 De Vagebonden en soliste. 1.00 Pianovoordracht. 1.15 John's Ha waiian Serenaclers. 2.10 Declamatie. 2.30 De Romancers, soliste en gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gramo foonmuziek. 5.00 Voor de ieugd. 5.30 AVRO- Amusementsorkest. 6.28 Berichten. 6.30 Sport- praatje. 7.00 AVRO-Dance-Band. 7.30 Sterren kundige causerie. 8.00 Berichten ANP, radio journaal, mededeelingen. 8.20 Omroeporkest en solisten. (9.059.30 Reportage!10.15 Gra mofoonmuziek. 10.30 AVRO-Vaudeville-orkest (opn.). 11.00 Berichten ANP. Hierna: Nina Dolce's Puszta-orkest. 11.4012.00 Jazzmu ziek (gr. pl.). HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (om 8.15 Be richten. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (1.00—1.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Reportage. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 Gra mofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramo foonmuziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Amsterdam's kamermuziekkwartet en gramofoonmuziek (ca. 6.30 Berichten). 6.45 C.N.V.-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Jour nalistiek overzicht. 7.457.55 Gramofoonmu ziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS- berichten. 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging en solist. 9.00 Causerie: De Christ, school uw eigen zaak. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berich ten ANP, actueel half uur. 10.30 Gramofoon muziek (10.45—11.00 Gymnastiekles), ca. 11.50 —12.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.05 Sydney Phasey orkest. 11.50 Gramo foonmuziek.. 12.20 BBC-Welsh orkest en solist I.20 Reportage. 1.50 Tusschenspel. 1.55 De Karl Caylus Players. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Actueele uitzending. 3.10 Declamatie. 3.30 In termezzo. 3.35 Stedelijk orkest van Bourne mouth en soliste. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Gershom Parkington-kwintet. 5.50 Repor tage. 6.20 Berichten. 6.50 Het Spencer Dyke strijkkwartet. 7.20 Michaeloff's orkest. 7.50 Rariiotooneel. 8.20 Gevarieerd programma. 9.05 Lucky Dip-orkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Zang. 10.20 Korte kerkdienst. 10.40 Billy Bissett's Canadians en solisten. 11.35 Orgel- 11.50 Gramofoonmuziek. 12.15—12.20 Be richten. RADIO-PARIS 1648 M. 12.35 Zang. 1.05 en 2.05 Gramofoonmuziek. 2.35 Pianovoordracht. 3.05 Gramofoonmuziek. 3.35 en 4.35 Zang. 4.50 Vioolvoordrachit. 5.25 Kamermuziek. 6.05 Radiotooneel. 7.20 en 8.25 Gramofoonmuziek. 8.50 Nationaal orkest. Reu gel-koor en solist. 10.50 Gramofoonmuziek. II.201.20 Eddy Foy en zijn orkest. KEULEN 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.35 Kur-orkest Bad Pyrmont. 8.50 Omroeporkest en -koor. 10.20 10.50 Volksliederenconcert. 12.20 en 1.35 Om- roepdansorkest. 2.303.20 Populair concert. 4.20 Kur-orkest Bad Rothenfelde (5.205.30 Gramofoonmuziek). 6.55 Gramofoonmuziek. 7.30 Populair concert. 8.30 Gramofoonmuziek. 8.50 Volksliederenconcert. 9.20 Hans Bunid's orkest. lliOO Orkest van den Rijksarbeidsdienst en mannenkoren. 11.3512.20 De Dresdensohe solistenvereeniging. BRUSSEL 322 M. 12.20 en 1.302.20 Gevarieerd programma. 5.20, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 en 9.20 Omroeporkest en gramofoonmuziek. 10.30 •11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdans- orkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Om- roepdansorkest. 6.35 en 7.35 Gramofoonmu- ■20 Herdenking van de Fransche Revo lutie. 9.20 Omroepsymphonïe-orkest en solist. 10.30 Omroepsymphonie-orkest. 10.50—11.20 Gramofoonmuziek. DEl'TSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Programma, gewijd aan München. 10.20 Berichten. 10.40 Viool en plano. 11.05 Berich ten, 11.20—12.20 Populair concert,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7