De Schat in de Woestijn DE BLOKKADE TE TIENTSIN. FEUILLETON Naar het Engelsch van HECTOR JENNINGS Nadruk Verboden. 41) Von Kerber alleen stond op. Hij was een oogenblik versuft, maar hij scheen een vaag besef te hebben van den kant van waar doodsgevaar dreigde, want hij keerde zich om met het gezicht naar Alfieri, die de Somali ponny, die hij bereed, had ingehouden en nu zorgvuldig richtte op zijn vijand. De Italiaan droeg een repeteer-geweer. Hij was het, die zooeven den kameel had neergeschoten met een goedgemikt schot door de longen, en met dezelfde venijnige nauwgezetheid joeg hij nu een kogel door von Kerber's borst. De ge troffene viel op handen en voeten en staarde zijn moordenaar woedend aan. Toen, zichzelf opzweepend tot een uiterste inspanning, hief hij zijn revolver op en vuurde driemaal op Alfieri. Tweemaal miste hij, door de bewege lijkheid van het paard, maar het derde schot trof den Italiaan midden in het voorhoofd. Toen Royson hen vond lagen zij maar enkele schreden van elkander verwijderd. Al fieri was dood. Ven Kerber leefde nog, maar was ai stervende. Hij was op zijn gezicht ge vallen en Dick lichtte hem zacht op en legde het slappe hoofd tegen zijn knie. Bent u erg gewond? vroeg hij, hoewel hij heel goed zag aan de aschgrauwe gelaats kleur onder het brons der woestijn dat het leven van den Oostenrijker snel ten einde spoedde. Schuim kwam c-p von Kerbers lip pen en de woorden klonken gebroken: Het is met mij gedaanik weet hetGa naar mevrouw Haxton. Zeg haar de schat.,.. Fenshawe zal edelmoedig zijn Dat was alles. Hij overleed niet onmiddel lijk, maar hij verloor het bewustzijn. Kort daarna stierf hij. Dick legde de levenlooze gestalte op het woestijnzand. Hij ging naar mrs. Haxton zien. Ze lag, schijnbaar levenloos, onder den schouder van den kameel. Royson greep het groote dier bij den nek en sleurde het op zij. Ze sheen niet gewond, maar was bewusteloos. Hij rolde het dekkleed van een kameel in elkaar tot een kussen, legde het onder haar hoofd en besteedde daarop de noodige aan dacht aan de gebeurtenissen elders. De Hadendowa's hadden de vlucht genomen toen ze den eersten glimp opvingen van de blanke gezichten. Maar ze ontsnapten niet zonder verliezen. Uit het zadel glijdend, open den vier van de mannen der Aphrodite het vuur en deden vijf van den rooverstam hals over kop ter aarde storten, terwijl de zesde zijn leven redde door zich met zijn gewenden kameel te laten vallen en onopgemerkt dooi de rivierbedding naar de heuvels te sluipen. Wat de rest betreft, de kerels gingen er van door vóór Abdur Kader en Abdullah op schot wijdte waren gekomen en sinds dat uur kwam geen verstandige Hadendowa meer in de buurt van de Bron van Mozes: vele maanden lang. Royson zag dan ook, dat zijn eigen mannen al rustig bij elkaar stonden te wachten op bevelen en de twee afdeelingen Arabieren van de karavaan van de vleugels kwamen aan rijden volgens zijn oorspronkelijk plan. En kelen van het gevluchte geleide kwamen terug Ze keken beschaamd, toen ze langs von Ker ber's lijk kwamen. Eén hunner, een hadji, die den groenen tulband en zwarten mantel van een pelgrim van Mekka droeg, begon een verklaring te mompelen tegen Royson, maar de Effendi wierp hem zulk een blik van ver achting en toorn toe, dat de man maakte, dat hij weg kwam. Royson zocht naar een blijk van verderen tegenstand der Hadendowa's. Hij vond niets, maar merkte toevallig de geheimzinnige ma nier van doen op van enkele van het Arabi sche escorte, die zich haastten naar de kleine holte ingesloten door de Zeven Heuvels. De rampzalige von Kerber was bezig ge weest den schat te ontgraven, toen de Ha dendowa's den aanval begonnen. Naar alle waarschijnlijkheid zou het gevecht in minder minuten zijn afgëloopen geweest, dan het nu uren had geduurd, wanneer de vrijbuiters on middellijk een stormaanval hadden onder nomen. En deze andere roovers hadden, vóór ze door een hagel van lood waren verdreven, ontdekt welke rijkdommen daar onder het zand begraven lagen. Chaytor, zei Royson tot een van de be manning die als kwartiermeester dienst had gedaan aan boord van het jacht, neem drie man en bewaak elke loopgraaf of andere uit graving, die je in de vallei tusschen de hoog ten zult vinden. Laat geen Arabier die plaats naderen. Gebruik zoo noodig geweld maar tracht elk schieten te vermijden. Ik kom voor zonsondergang bij je. Ja sir, zei Chaytor. Hij riep drie mannen en het viertal betrok zijn post. Royson droeg de twee andere matrozen cp hem te helpen. Von Kerber, Alfieri en de andere dooden moesten begraven worden, zoo lang het nog licht was. Hij was van plan een korten inventaris te maken van de papieren en brieven in de zakken van de Europeanen. De Arabieren zouden ondiepe graven uithol len, waar het zand het diepst was en zware steenen opstapelen op de graven ter beveili ging tegen jakhalzen. Dat was de eenvoudige plechtigheid der woestijn. Maar ze moest snel geschieden! Maar een dramatisch tooneel wachtte hem nog. Mrs. Haxton knielde naast von Kerber en schreide hartroerend. Hij ging naar haar toe en zei bijna fluisterend: U kunt niets meer doen door hier te blijven. Wilt u niet naar de tent in de oase gaan en wachten, tot ik bij u kom? Ik zal niet lang wegblijven. U begrijpt het is nood zakelijk. We kunnen de lijken hier niet laten liggen. Het zou te afschuwelijk zijn. Ze liet toe. dat hij haar wegleidde. Toen hij Alfieri's lijk verlegde om diens kleeren te onderzoeken, zag hij, dat zijn jas over de borst was gescheurd, doordat de stc.f aan een puntige rots was blijven hangen, toen de Italiaan uit het zadel viel. Door die scheur waren een portefeuille en een paar papieren gevallen. Ze lagen op een hoopje zand, aan den voet van de rots. De porte feuille lag open. Er was wat zand in de vakjes gekomen. En, in een ervan, waren de stukjes papyrus, gevonden in het graf van Demetriades, den Griek, wiens sterfelijke oogen het laatst had den gerust op den schat van Sheba! Om twee uur, toen de sterren en de nieuwe maan flauw den kring van heuvels besche nen, berichtte, een Arabische schildwacht de nadering van een groote kafila uit het Wes ten. Weldra kondigde het gerinkel van tuig en de kreten van kameelen, die de oase roken, de aankomst van de hoofdmacht ann. Toen Dick de vermoeide Irene uit het zadel tilde, kuste hij haar hartelijk en zonder eenige verlegenheid! Dick's berichten veroorzaakten ernstige ge zichten bij het kleine kringetje om het kamp vuur. Mrs. Fenshawe, als verantwoordelijk leider der expeditie, besefte dat het niet te ontken nen viel dat hij in een onwettige onderne ming verwikkeld was geworden. Hij bevond zich op Italiaansch grondgebied tegen den wil van de autoriteiten. Ofschoon hij en de genen, die onder zijn gezag stonden, feitelijk geen kwaad hadden gedaan, was het toch jammer, dat Alfieri niet in leven was gebleven om een verklaring af te leggen. De schat gravers moesten nu vertrouwen op het getui genis van de gewonde Hadendowa's, van wie vier zich vrijwillig hadden overgegeven in de overtuiging dat Europeanen gewoonlijk menschlievendheid toonen jegens een gewon den vijand. Ook verzekerde Abdullah den millionnair, dat de Italiaansche officieren, die Alfieri van Massoea af hadden vergezeld, laatstgenoemde hadden gewaarschuwd tegen eenige daad van geweld, en hem ervan zouden hebben weerhouden een schijnbaar doelloozen onderzoekingstocht te ondernemen, indien de uit Rome ontvangen bevelen niet hadden ge luid dat: „alle hulp verleend moest worden aan signor Giuseppe Alfieri". (Slot volgt). De Nationale Vijfkamp, te Amersfoort werd Dinsdag voort- Als onderdeel der spoorwegwerken in Amsterdam-Oost is gezet met schermwedstrijden in de zalen van de Rijschool en ook het Muiderpoortstation vernieuwd en uitgebreid. - Het Cavaleriekazerne nieuwe perron voor de treinen van en naar Utrecht wordt van een overkapping voorzien Op doorreis naar Engeland arriveerde Dinsdag op het Centraal Station te Am sterdam een groep Joodsche kinderen uit Danzig De Luchtvaartdag, welke op 2 Juli op Tjililitan ge houden werd, kon zich in de belangstelling van duizenden verheugen. Het werd „de dag der dagen voor de Indische sportvliegers". Een overzicht Het muziekcorps der Royal Scots Guards'* arriveerde Dinsdag te Amsterdam en maakte een muzikale marseh door de stad. Het corps op het Damrak De Japansche blokkade te Tientsin. Chineezen wachten geduldig bij den ingang der internationale concessie op de fouilleering door de Japansche soldaten, voordat zij passeeren mogen Rond de kabinetscrisis. Prof. dr. C. P. M. Romme bracht Dinsdag een bezoek aan den kabinetsformateur, mr. dr. D. A. P. N. Kooien, in diens woning aan de Javastraat te Den Haag Vijf escadrilles Engelsche militaire vliegtuigen, die deel zullen nemen aan de revue ter gelegenheid van den Franschen nationalen feestdag op 14 Juli, arriveerden Dinsdagmiddag op het vliegveld Le Bourget I

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 8