IJmuider Courant Het Slagveld des Verkeers. De droeve lijst. Russische lezing, Qeeft attdeteit kijk 24e JAARGANC No. 215 Uitgave Leuren» Coster Maatschappij voor Courant Uitgaven en Algen». Drukkerij IS. V Groote Houtstraat 93. Haarlem. TeL 10724. Bureau ijmuide» Couranti Kennemerlaan 42, IJmuiden. Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen in de Kennemer Courant. DAGBLAD VOOR V ELS EN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM VRIJDAG 14 JULI 1939 Abonnementen per week f 0.12'/:, p maand f0.52'/2. per 3 maanden fl.55, franco per post f 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Ad ver ten tien i 1-5 regels f0.60, elke regel meer 0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels f 0.25, elke regel meer f 0.10. Terwijl Europa's en Amerika's bevolkingen nu ail jarenlang beangstigd zijn door het ge vaar van een dreigenden wereldoorlog, die wellicht niet zal uitbreken, vallen voortdurend duizenden Europeanen en Amerikanen op het slagveld des verkeers. Ook Nederland neemt daarin zijn volle aandeel. Er is op deze plaats al meermalen over geschreven. Er is nu aan leiding het opnieuw te doen omdat de statis tiek der verkeersongevallen, die de K.N.A.C. bijhoudt, een onrustbarende stijging van het aantal slachtoffers toont. Voor dit jaar is die statistiek voltooid over de eerste vijf maan den en het is de laatste van dat vijftal, de Meimaand, die de schrikwekkende toeneming aangeeft. Men ziet dat in het volgende lijstje, waarin de cijfers van de overeenkomstige maanden van het vorige jaar tusschen haak jes zijn toegevoegd: Dooden Ernstig gewonden Januari 42 (52) 326 (306) Februari 46 (39) 314 (237) Maart 43 (42) 361 (331) April 58 (69) 413 (348) Mei 65 (49) 500 (387) Nu moeten statistieken met voorzichtigheid gehanteerd worden. Men kan de opmerking- maken dat de jongste Meimaand meer mooi weer bracht dan die van 1938, dat er dus meer toeristenverkeer geweest moet zijn met meer kans op ongelukken en dat het nadeelige ver schil in een andere maand door een voordee- lig gecompenseerd zou kimnen worden. In derdaad is het totale aantal dooden over de eerste vijf maanden van dit jaar niet veel hooger dan over de eerste vijf maanden van 1938 (254 tegen 251) Maar de andere rubriek, die der ernstig gewonden, geeft een veel on gunstiger beeld. Daaruit blijkt immers dat iedere maand een stijging toont vergeleken bij de overeenkomstige van het vorige jaar, terwijl het totaal van 1914 ernstig gewonden tegenover 1659 in 1938 staat. Dat is een toe neming met 255, een toeneming met ruim vijftien procent! Talloos zijn de maatregelen die gezamenlijk de regeling van het verkeer vormen. Maar vele hebben te weinig uitwerking en bij zulk een toeneming van het aantal slachtoffers rijst de overtuiging, dat drastischer middelen noodzakelijk zijn. Bij herhaling is op deze plaats een beter politietoezicht op het weg verkeer buiten de steden bepleit, ik geloof dat dit onvermijdelijk is. Het zal natuurlijk veel geld kosten, maar het lijkt mij evenzeer nood zakelijk als nieuwe veiligheidsmaatregelen op de onbewaakte overwegen. Daar gaat men het nu met nieuwe automatische signalen beproe ven. Het is de vraag of die veel verbetering zullen brengen. Afdoende zullen ze zeker niet zijn, althans niet in geval van mist. Naar mijn overtuiging is alleen de afdoende maatregel weder-instelling van de bewaking aan vaardbaar. Met hét wegverkeer staat de zaak in zoo verre anders, dat bijna alle ongelukken door schuld van weggebruikers, die de verkeers regelen niet nakomen, veroorzaakt worden. Volgens een K.N.A.C .-statistiek van 1937 is die schuld percentsgewijze vrijwel gelijkelijk over voetgangers, auto- en motorfietsrijders en wielrijders verdeeld. Hier denkt men met een aan verkeersopvoeding, waaraan al veel is gedaan maar nooit genoeg terwijl het stelsel bovendien te langzaam werkt. Vele Hollan ders zijn niet alleen roekeloos maar bovendien onhoffelijk, vaak onhebbelijk in het verkeer. In dat opzicht maken wij, evenals met de in ons land nog altijd zooveel voorkomende bal dadigheid, een slecht figuur tegenover het buitenland. Ik geloof juist daarom dat ver scherpt politietoezicht op de wegen liefst van verkeerspolitie in burgerkleeding noo dig is. En nog eens zij herinnerd aan het Engel- sche onderzoek, dat vaststelde dat verreweg het hoogste percentage onder de autorijders, die bij verkeersongelukken betrokken waren, in de groep van 18 tot 23-jarigen leeftijd school. Dat kan niemand verbazen. Ieder is in zijn jeugd meer tot onvoorzichtigheid en hardrijden geneigd dan later, als hij bedacht zamer is geworden en veel zwaarder verant woordelijkheden in zijn leven draagt. Maar de conclusie is duidelijk: als men de wettelijke leeftijdsgrens voor het verkrijgen van een rijbewijs verhoogde zou het aantal ongelukken zeker sterk afnemen. Dat heeft nadeelen, met name voor degenen die beroeps chauffeur willen worden. Maar wat weegt het zwaarst? Men zou tevens tot de vaststelling van een maximum-leeftijd voor autobestuur ders kunnen overgaan, want het Engelsche onderzoek bewees dat de groep der oudste be stuurders ook bij veel ongelukken betrokken was. In minder mate en niét wegens roeke loosheid natuurlijk. Nu zal men dit met herhaalde keuringen van autobestuurders trachten te ondervangen. Misschien is het afdoende. Maar wat bereikt men daarmee ten aanzien van de jongste categorie? Natuurlijk niets. Het is een zoo ernstige zaak dat men wel op veel drastischer maatregelen móet aandrin gen. R. P. (De statistiek van verkeersonge vallen in Mei geeft het zeer slechte beeld van 65 dooden en 500 ernstig gewonden). Van maand tot maand verschijnen de getallen, Van 't Nederlandsch verkeer in ongevallen, Ik heb er meer den nadruk op gelegd, Wat deze droeve statistiek ons zegt; Wij lezen dan het cijfer der gewonden, En erger nog, van wie den dood weer vonden, In het verkeer, dat steeds maar wordt versneld, Geruischloos spoedend of met veel geweld. De cijfers van de Meimaand, pas verschenen, Kunnen zich weer tot overpeinzing leenen, Die tot de droevige conclusie leidt: Steeds groeit nog de verkeersonveiligheid. Het heeft geen zin de auto slechts te laken, De motorfiets tot schuldige te maken, De fiets te zien als bron van al 't gevaar, Of om te schimpen op den wandelaar. Wij menschen moeten noodig allen leeren, Om veilig met elkander te verkeeren, En ieder onzer moet het zijne doen, Op 't punt van voorzorg en verkeersfatsoen. Elk onzer moet den ander aandacht schenken, En niet uitsluitend aan zichzelve denken, Totdat de groote les zal zijn geleerd: Er worde wel verkeerd, maar niet verkéérd. P. GASUS. van de gevechten aan de grens Mongolië- Mandsjoekwo op de gebeurtenissen Het hoofdkwartier van het Sovjet-Mongoolsche leger in de Mongoolsche volksrepubliek, bericht, dat tusschen de Sovjet-Mongoolsche troepen en de Mandsjoekwo-Japansche troepen gevechten zijn geleverd tusschen 6 en 12 Juli in de omge ving van Nomonhan en ten oosten van de Khalkhingol-rivier. Op 5 Juli werden de Mand sjoekwo-Japansche troepen teruggedreven van het gebied van de Mongoolsche volksrepubliek. Op 8 Juli kregen de aanvallende troepen ver sterking Uit Mandsjoekwo, bestaande uit talrijke tanks, zware artillerie en vliegtuigen en weder om werd de grens van de Mongoolsche volksre publiek geschonden. Van 8 tot 12 Juli werden verscheidene gevechten geleverd en ten oosten van de Khalkhingol-rivier raakten de tegen standers in handgemeen. De Sovjet-Mongoolsche troepen, gesteund door de luchtmacht, hebben alle aanvallen van de Mandsjoekwo-Japansche troepen afgeslagen, In de gevechten van 6 tot 12 Juli hebben de Mandsjoekwo-Japansche troepen ongeveer 2000 man verloren aan gesneuvelden en meer dan 3500 aan gewonden. De Sovjet-Mongoolsche troepen hebben 254 gevangenen gemaakt, terwijl vier ka nonnen, vier tanks, 15 pantserwagens en zeven tig mitrailleurs, alsmede andere wapens werden buitgemaakt. Ook werden belangrijke documen ten, zooals legerbevelen, gevonden, waaruit bleek dat dit nieuwe Japansche avontuur nauwkeurig was voorbereid. Aan deri strijd namen twee di visies Japansche infanterie, een gemotoriseerde brigade, ongeveer 100 tanks met een regiment gemotoriseerde infanterie, een regiment zware veldartillerie en zes of zeven gemengde Mand sjoekwo-Japansche cavalerie-regimenten deeL De Sovjet-Mongoolsche troepen verloren in den strijd 293 dooden en 653 gewonden. Ook de luchtmacht nam aan beide zijden ern stig aan de gevechten deel. De Mandsjoekwo-Ja pansche luchtmacht verloor 61 toestellen in den tijd van 6 tot 12 Juli. Twaalf vliegers werden ge vangen genomen, de meesten van hen zijn zwaar gewond. In deze periode verloor de Sov jet-Mongoolsche luchtmacht 11 toestellen. Tusschen 28 Mei en 12 Juli werden in totaal 199 Japansche vliegtuigen neergehaald, terwijl de Sovjet-Mongoolsche luchtmacht in dezen tijd 52 toestellen verloor. Fransche dagbladpersoonlijkheden gecompromitteerd. In verband met buitenlandsche propaganda. Sommige Parijsche ochtendbladen hebben melding gemaakt van een zaak betreffende de veiligheid van den staat, waarbij twee per- sonlijkheden uit dedagbladwereld van Parijs gecompromitteerd zouden zijn en in arrest zouden zijn gesteld. De „Intransigeant" schrijft in dit verband: Men heeft namen uitgesproken, zekere dag bladen aangeduid, men heeft zelfs gesproken over bekentenissen, die zouden zijn afgelegd door beklaagden. Het bericht schijnt, volgens onze inlichtingen wel juist te zijn in de groote lijnen. Men weet echter, dat de wet van 1934 en het decreet van Maart 1939 iedere publicatie of andere indiscretie betreffende feiten aan gaande instructie onder leiding van den krijgsraad verbieden". Ten aanzien van de spionnage-affaire schrijft de „Figaro" het volgende: „Bij het onderzoek naar de buitenlandsche propaganda in Frankrijk, heeft de militaire justitie een persoon in staat van beschuldiging gesteld, die werkzaam was bij den commercieelen publi- citeitsdienst van ons blad. Deze persoon had niets uit te staan met de redactie, noch be kleedde hij een verantwoordelijke positie bij de leiding, noch oefende hij op eenigerlei an dere wijze invloed uit op ons blad. Verder toonde hij steeds een onberispelijke reserve in zijn houding". Bendeleider in Palestina gearresteerd. Tijdens politie-operaties in het dorp Adbroe- rieh nabij Nazareth in Palestina hebben de Britsche troepen den vooraanstaanden bende leider Mansoer Yoessef en 17 zijner aanhangers gearresteerd. ATHLETIEK R.K. ATHLETIEK - WED STRIJD. Zondag 16 Juli zullen op het gemeentelijke sportterrein aan de Van Oosten de Bruinstraat R.K. nationale athletiek-wedstrijden plaats heb ben, georganiseerd door de Haarlemsche Athle- tiek Vereeniging „Holland". Meer dan honderd athleten zullen aan den start verschijnen. De wedstrijden beginnen te 1 uur. VOETBAL HAARL. VOETBALBOND 40 JAAR. Een kerk als arsenaal. Bij het onderzoek, dat de Chileensche politie naar aanleiding van de ontdekking van een complot tegen de regeering heeft ingesteld, is in een kerk nabij Santiago een wapenop slagplaats ontdekt. Vijftien geweren en 70 pistolen werden in beslag genomen/ Zaterdag Adspirantentournooi. Zaterdag 15 Juli worden de feestelijkheden ter gelegenheid van het veertigjarig ju- leum van den Haarl. Voethalbond voortgezet met het spelen van adspirantenwedstrijden op het terrein van „Zeemeeuwen" te Zandvoort (wedstrijdleider de heer H. de Jong) en op de terreinen van Halfweg- (wedstrijdleider de heer P. Tiggeloven). Het programma luidt als volgt: Af deeling A (te Zandvoort): 1. HillegomZandvoort, 4 uur. 2. Hillinen—Zeemeeuwen, 4 uur. 3. ZandvoortHillinen, 4.30 uur. 4. ZeemeeuwenHillegom, 4.30 uur. 5. ZandvoortZeemeeuwen a, 5.15 uur. 6. Hillinen—Hillegom, 5.15 uur. Afdeeling B (te Halfweg)*: 1. HalfwegSizo, 3.30 uur. 2. E.T.O.—Z. S. V., 3.30 uur. 3. Zeemeeuwen bHalfweg, 4 uur. 4. Z.S.V-.Sizo, 4 uur. 5. Zeemeeuwen bE.T.O., 4.30 uur. 6. Halfweg—Z.S.V. 4.30 uur. 7. Sizo—Zeemeeuwen b. 5 uur. f 8. Halfweg—E.T.O., 5 uur. 9. Zeemeeuwen bZ.S.V., 5.45 uur. 10. Sizo—E.T.O., 5.45 uur. De scheidsrechters. De scheidsrechters voor de wedstrijden in Zandvoort zijn de heeren R. Honijck en A. Zomer Jr., en te H a 1 f we g de heeren H. J. Boeree, A. G. Peperkoorn en S. Tulen. Op Zaterdag 22 Juli wordt op het terrein van Hillinen de wedstrijd tusschen de kam pioenen van de Af deelingen A en B gespeeld. Zaterdag a.s. zullen de Britsch-Japansche besprekingen naar aanleiding van de blokkade van Tientsin, en met als dieperen achtergrond de geheele Engelsch- Japansche verhouding in het Oosten, een aanvang nemen. Hier is een actueele foto uit Tientsin Chineesche kooplieden passeeren de Japansche controle van de geblokkeerde Britsche concessie. WIELRIJDEN DE TOUR DE FRANCE. Albert van Schendel No. 2 in de vierde étappe. Uit Lorient. (Van een specialen A.N.P.-ver- slaggever) De gele trui is Donderdag overgenomen door Vietto, omdat Fontenay met verschei dene minuten achterstand de vierde étappe eindigde. De Nederlanders hebben het er, af gezien nog van de bijzonder fraaie prestatie van Albert van Schendel, ook op dezen dag goed afgebracht, waardoor zij opnieuw beter in het klassement kwamen te staan. Ook in het landenklassement heeft Neder land met Lambrichts, Albert van Schendel en De Korver zijn pesitie verbeterd. Luxemburg en Zwitserland staan nu onder onze ploeg. Steeds dieper reed de wielrijdende karavaan in Frankrijk door; Donderdagavond zijn de renners aangekomen in Lorient, na een rit van 174 K.M. van Brest af door een der mooist© deelen van Bretagne Veel zullen zij van deze schoonheid evenwel niet gezien hebben, want. ook gedurende deze vierde étappe is de strijd fel geweest. Er is thans in zooverre teekening in de race gekomen, dat de renners hun afwachtende houding hebben laten varen. Het is duidelijk dat zij bij het vertrek uit Parijs niet wisten, op welke wijze zij succes zouden moeten be halen, want tenslotte stonden alle voorspel lingen slechts op het papier; de daden moes ten volgen. Nu evenwel kennen de renners hun gevaarlijkste tegenstanders en de ploegen als. geheel weten, in welke, ploeg zij hun rivaal moeten zien. In elk groepje:, zitten renners, die sterk blijven aanvallen van het begin van een étappe af. Dit is te begrijpen, want vele ploegen zullen succes moeten behalen, voordat zij de bergen ingaan. De verschillen in sterkte zullen daar grooter worden en natuurlijk trachten de renners nu reeds een zoo groot mogelijken voorsprong te verkrijgen, zoodat zij in de Pyreneeën en Alpen iets kunnen verliezen. Hoe dan ook, er is geen sprake meer van afwachten. Daarom is het verheugend, dat de Neder- landsche renners niet alleen uitstekend rijden en zich weten te handhaven tegen de buiten landsche grooten, maar dat zij in dit millieu nog successen weten te behalen. Donderdag was Albert van Schendel, in navolging van zijn broer, die Woensdag een prachtgie race reed. de groote man in onze ploeg. In gezel schap van vier andere renners wist hij na 51 K.M. snel uit te loopen. De winst groeide tot anderhalve minuut; op dezen afstand bleven de beide groepen renners achter elkaar. Albert van Schendel reed wonderlijk gemakkelijk; bij aankomst op de wielerbaan in Loriënt kwam hij vlak achter Litschi binnen. Daarop volgde Louviot. Onze landgenoot lag dus in uitstekende positie om uit de sprint deze étappe te winnen. Bij het ingaan van de laatste bocht ging hij iets naar boven, hij kwam Litschi op 2ij. Deze maakte toen de fout, te veel naar de ballustrade toe te rijden bij het uitgaan van de bocht. Albert van Schendel lag in volle vaart en liep kans ge raakt te worden, zoodat hij een oogenblik in hield. Dit oogenblik was voldoende om Louviot die van de situatie gebruik maakte, te doen winnen. De Nederlander maakte zich los van Litschi en kwam op enkele centimeters na Louviot over de eindstreep. „Deze sprint had ik met twee lengten moeten winnen", zei Van Schendel later, mis schien een beetje teleurgesteld, maar hij was tevreden met de tweede plaats. Ook wij zijn tevreden, want dit is reeds de derde keer, dat eer. onzer landgenoot-en op de tweede plaats eindigt. Lambrichts werd tweede in de tijdrace van Caën naar Vire, Anton van Schendel bezette die plaats In de derde étappe en Donderdag was Albert aan de beurt om ons ploegje dit fraaie succes te brengen. De gebroeders Clemens zorgden er steeds voor, dat de Luxemburgsche ploeg, welke nog niet zoo homogeen is als de Nederlanders, een goede plaats inneemt. Zeer verblijdend is het, dat onze jongens tot nu toe in dezen uiterst zwaren Tour zoo succesvol zijn. Laten wij hopen, dat het zoo homogene Nederlandsche ploegje nog meer van zich zal doen spreken; we gelooven, dat de kansen daarvoor gunstig staan. Dominicus kreeg op 16 K.M. voor het einde een lekken band, waardoor hij werd opge houden. Ditzelfde overkwam Gommers op 30 K.M. voor het einde, doch hij kwam nog op tijd binnen. De Nederlandsche ploeg zou heden dus weer compleet en vol goeden meed aan den start verschijnen. Geëlimineerd werden Virol en Daran, om dat zij meer dan 10 pet. van den tijd van den winnaar voor deze étappe noodig had den, terwijl verder Bouffier als laatste in de algemeene rangschikking als slachtoffer viel. Heden wordt de vijfde étappe van Lorient naar Nantes gereden over een afstand van 207 K.M. De uitslag van de vierde étappe luidt: 1. Louviot (Frankrijk) 4 uur 38 min. 56 sec. 2. Albert van Schendel. 3. Litschi (Zwitserland), 4. Disseaux (België) zelfde tijd, 9. De Korver 4 uur 41 min. 39 sec. 11. Lambrichts zelfde tijd. 17, Een peloton ge trokken door Le Greves, (Frankrijk) in 4 uur 43 min. 23 sec.; hieronder bevonden zich An ton van Schendel, I-Iellemons en Sijen. 58. Dominicus 4 uur 45 min. 1 sec. 72. Gommers 4 uur 58 min. 21 sec. De algemeene rangschikking is thans: 1. Vietto (Frankrijk) 22 uur 49 min. 41 sec. 2. M. Clemens (Luxemburg) 22 uur 49 min. 47 sec.. 3. Disseaux (België) 22 uur 50 min. 47 sec. 4. Fontenay (Frankrijk) 22 uur 51 min. 58 sec. 14. Lambrichts 22 uur 57 min. 54 sec. 25. Albert van Schendel 23 uur 2 min. 56 sec. 30. De Korver 23 uur 5 min. 33 sec. 37 Sijen 23 uur 8 min. 23 sec., 45 Dominicus 23 uur 12 min. 0.9 sec. 49 Anton van Schendel 23 uur 16 min. 32 sec. 57. Gommers 23 uur 25 min. 15 sec. 61. Hellemons 23 uur 27 min. 32 sec. SCHAKEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Donderdag werd te Amsterdam de vierde ronde van dit tournooi voortgezet. De uitsla gen waren als volgt: WijnandsStumpers 10 Van Scheltinga—Van Doesburgh V2—V2 Van SteenisDe Ronde. 10 SterkLandau 01 RoeleVan den Bosch 01 Stand na de vierde ronde: Van den Bosch, Landau 3 punten, Roele en Wijnands 2V2 punt, De Ronde, Van Doesburgh en Van Scheltinga 2 punten, Sterk V/2 punt, Van Steenis 1 punt en Stumpers 0 punt. WIELRIJDEN WEDSTRIJDEN OP DE STADIONBAAN. Van Vliet wint Grooten Prijs van Amsterdam. Donderdagavond is op de Stadionbaan te Amsterdam een aantrekkelijk wielerprogramma afgewerkt, waarvan wel het belangrijkste num mer was de zeer goed bezette internationale sprintwedstrijd voor beroepsrijders om den Grooten Prijs van Amsterdam. In dezen wed strijd toonde Van Vliet zich weer van een aparte klasse; zonder moeite won hij alle ritten en daarmee den wedstrijd. Van de stayers was Wals de sterkste, doch de jonge Groenewegen, die dank zij het feit dat Wals van fiets wisselde, den tweeden rit won en daarmee den wedstrijd, bleek over bijzondere kwaliteiten te beschikken. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijd voor amateurs, behoorende tot de Olympische ploeg: le rit: 1. Derksen 12 4/5 sec.; 2. Pronk; 2e rit: 1. Smits 12 2/5 sec.; 2. Pronk; 3e rit: 1. Smits 12 1/5 sec.; 2. Derk sen; 4e rit. 1. Smits; 2. Derksen; 3. Pronk. Inhaalwedstrijd voor amateurs over 4 K.M.: 1. Olympische ploeg (Moeke, Van der Heyden, Evers, Mensen), 5 min. 49 2/5 sec.; 2. Gecombi neerde ploeg (Van Bohemen, Lodewijks, Hoek en Bloem) met 40 Meter achterstand. Internationale sprintwedstrijd voor profs om den Grooten Prijs van Amsterdam. A. van Vliet. le rit: 1. Scherens 13 1/5 sec.; 2. Szamota; 2e rit: 1. Van Vliet 13 2/5 sec.; 2. Cools; 3e rit: 1. Richter 14 sec.; 2. Chaillot; 4e rit: 1. Gérardin 13 3/5 sec.; 2. Van der Linden; 5e rit: 1. Loatti 13 sec.; 2. Van Egmond; 6e rit: 1. Van der Vij ver 12 3/5 sec.; 2. Michard. Herkansing: le rit: 1. Chaillot 12 4/5 sec.; 2. Van Egmond; 3. Szamota; 2e rit: 1. Cools 13 1/5 sec.; 2. Van der Linden; 3. Michard. Halve finale: le rit: 1. Scherens 13 sec.; 2. Loatti; 2e rit: 1. Van Vliet 13 sec.; 2e Chaillot; 3e rit: Richter 13 3/5 sec.; 2. Cools; 4e rit: 1. Van der Vijver IS sec.; 2. Gérardin. Beslissing: le rit: 1. Van Vliet 11 4/5 sec.; 2. Richter; 3. Van der Vijver; 2e rit: 1. Scherens 12 3/5 sec. 2. Richter. 3. Van der Vijver; 3e rit: 1. Van Vliet 12 sec.; 2. Scherens; 3. Van der Vijver; 4e rit: 1. Van Vliet 11 4/5 sec.; 2. Sche rens; 3. Richter. Totaal klassement 1. Van Vliet; 2. Scherens; 3. Richter; 4. Van der Vijver. Wedstrijd voor niet in de beslissingsritten ge plaatste deelnemers aan den Grooten Prijs van Amsterdam, over 4 K.M. met 4 klassementen: 1. Michard 5 min. 44 3/5 sec. 10 pnt.; 2. Loatti 8 pnt.; 3. Gérardin 7 pnt,.; 4. Van Egmond 6 pnt.; 5. Van der Linden 6 pnt.; 6. Cools; 7. Szamota. Wedstrijd met motorgangmaking over 2 maal 40 K.M. Eerste rit: 1. Wals 31 min. 36 1/5 sec.; 2. Groe newegen op 50 Meter; 3. Slaats 300 Meter; 4. Snoek 750 Meter; 5. Van der Wulp 2 ronden; 6. De Graaf 3 ronden; 7. Buis 9 ronden. Tweede rit: 1. Groenewegen 31 min. 33 3/5 sec.; 2. Slaats 100 Meter; 3. De Graaf 495 Meter; 4. Snoek 750 Meter; 5. Wals 3 ronden; 6. Van der Wulp; 7. Buis. Totaal klassement: 1. Groenewegen; 2. Slaats; 3. Wals; 4. Snoek; 5. De Graaf; 6. Van der Wulp: 7. Buis.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 1