Sp&tt in 13(jMt PREDIKBEURTEN De wekker in de raceboot. Een Turksch voetbal-enthou siast kent geen grenzen. Reeds plannen voor de Olympische Spelen van 1944 te Londen. Spannende strijd om het Engeische open golf-kampioenschap. De Eton Ramblers in ons land. Candidaten voor het Nederl. XI. Wordt Rood en Wit kampioen Men zal zich herinneren, hoe de Finsche athleet Nurmi gedurende een race zijn snel heid controleerde door aan het einde van elke ronde een chronometer, die hij in de hand hield, te raadplegen. Op die wijze regelde hij zijn tempo naar een van te voren uitgewerkt plan de campagne en liep hij zijn wedstrijden met de regelmaat van een uurwerk. Zijn voorbeeld heeft navolging gevonden bij den Amerikaanschen skiffeur Burk, tweevoudig winnaar van de Diamond Sculls te Henley. Na tuurlijk kan de roeier zijn stopwatch niet in de hand houden en daarom heeft hij er wat anders op gevonden. Hij bevestigt achter in de boot een groote huis-, tuin- of keuken-wekker, waarvan het gelijkmatige tik-tak dezelfde functie ver richt als de metronoom bij een beginnend piano speler. Burk regelt zijn slag naar de secondenwijzer en aangezien deze uiteraard snelle sprongen maakt, heeft ook de roeier zich een bijzonder snellen slag eigen gemaakt. Terwijl de gemid delde skiffeur 28 tot 32 slagen in de minuut maakt, komt Burk op ongeveer 40 en, in span nende momenten, zelfs tot 50 slagen. De des kundigen zijn daar heelemaal niet over te spre ken; zij beweren, dat de Yankee geen stijl heeft, maar vermoedelijk zal dat hem koud laten, zoo lang hij met zijn fantastische methode successen blijft behalen. Intusschen vragen wij ons af, wat er zou ge beuren, als de wekker tijdens een race eens plotseling bleef stil staan. De Finsche athleten bereiden zich uiteraard zeer speciaal voor op hun Olympische Spelen van 1940. Onder leiding van Nurmi is de trai ning reeds in vollen gang. Hier ziet men Fin land's wereldrecordhouder Maki (wit shirt) aan het werk met zijn sterken concurrent Pekuri. Ons land telt vele voetballiefhebbers, wier enthousiasme niet in twijfel kan worden getrok ken. We gelooven echter niet, dat dit enthou siasme een graad bereikt als dat van den Turk in Istanboul, die zijn club Fenerbache tegen de Middlesex Wanderers wilde zien spelen. Nu wilde het geval, dat alle 50.000 plaatsen reeds bij voorverkoop waren verkocht, zoodat deze Turk, dien we voor het gemak Caravo- poulos zullen noemen, achter het net vischte. Hij liet zich echter niet uit het veld slaan (in figuurlijken zin dan altijd) en ging, vergezeld van een tolk, des ochtends vóór de match naar het hotel der Engelschen, waar hij het volgen de vertelde: „Ik had vandaag zullen gaan trouwen, maar ik heb na lang praten mijn verloofde er toe kunnen bewegen, het huwelijk enkele dagen uit te stellen, opdat ik de voetbalmatch zou kun nen bijwonen. Nu zijn alle kaarten uitverkocht, maar ik kom uw medewerking inroepen om te voorkomen, dat ik vandaag behalve mijn huwe lijk ook nog den wedstrijd misloop". En natuurlijk kreeg Caravopoulos een kaart. Een tegenstander van sport werd in een dis puut gewikkeld met een voetbal- en wieler sport-enthousiast. Hij voerde als argument aan, dat het toch ongehoord was, dat verschillende professionals zooveel salax-is verdienden als bij voorbeeld een professor in de Grieksche taal. Waarop de ander antwoordde, dat zulks in derdaad ietwat abnormaal was, maar dat hij het nog nooit had meegemaakt, dat een professor in het Grieksch door 50.000 personen werd aan gemoedigd en toegejuicht. De Olympische Spelen van Helsinki liggen nog in het verschiet, doch reeds hoort men van plannen voor de O. S. van Londen in 1944. Het White City Stadion zal worden vergroot tot een capaciteit van 163.000 plaatsen (Berlijn 100.000, Helsinki 60.000). Daarvan zullen er 119.000 overdekt zijn, wat een buitengewoon hoog percentage is. Er zal voorts een auto-park voor 10.000 wagens worden aangelegd, terwijl er een station voor den ondergrondschen spoor weg zal worden gebouwd, waardoor de toe schouwers uit den trein met liften en roltrappen in het Stadion kunnen worden gebracht. Het gemak dient den mensch! De strijd om het open golf kampioenschap van Engeland is weer zeer spannend geweest en niet minder dan 20.000 toeschouwers volgden met aandacht de pogingen der Britsche spelers om hun buitenlandsche concurrenten vooral de Amerikanen te overtroeven en den titel in eigen land te houden. Dat is pas op het aller laatst gelukt, want de Yankee Johnny Bulla, die voor het eerst uit Chicago was overgeko men om aan dezen wedstrijd deel te nemen, maakte in de vier ronden over de moeilijke St. Andrews-baan de fraaie score van 292. Noch Whitcombe, de kampioen van 1938, noch Bobby Locke of Henri Cotton (titelhouder 1937) ver mochten onder dit getal te komen en tenslotte had alleen Dick Burton nog een kans. Golf is een spel van uiterste concentratie en nauwkeurigheid in centimeters, vooral bij het „putten" en men kan zich indenken, wat er van Burton's zelfbeheersching geëischt werd, toen de menigte van 20.000 man hem op zijn laatste ronde op den voet volgde. Met zijn score op 219 voor de drie eerste ronden moest hij dus 72 over de 18 holes maken om den Amerikaan te ver slaan. Bij elke volgende hole steeg de spanning en toen Burton zijn ronde in 71 slagen vol bracht had en derhalve een totaal van 290 no teerde, ging er een gejuich voor den kampioen op, dat kilometers ver was te hooren. Volgende week komen de Eton Ramblers in ons land om een drietal tweedaagsche cricket wedstrijden te spelen. Maandag wordt in Den Haag op het H.C.C.-terrein begonnen met een match tegen een Nederlandsch Studenten-elftal, vervolgens wordt in Laren tegen de Flamingo's gespeeld (Woensdag en Donderdag) en het week-end wordt gebruikt voor een wedstrijd tegen het Nederlandsch elftal op het Rood en Wit-terrein aan de Spanjaardslaan. Daar de Engelschen over geroutineerde en vooral goed geschoolde spelers beschikken, kan men van interessante matches verzekerd zijn en ongetwijfeld zal het ook in Haarlem niet aan belangstelling ontbreken. De vraag is, hoe het Nederlandsche elftal zal worden samengesteld. Zooals men weet, is Mr. H. van Manen het aanvoerderschap opgedragen en voorts kan men met zekerheid aannemen, dat Max Jansen, Sodderland en Terwiel deel van het team zullen uitmaken. Maar wie zullen voor de andere zeven plaatsen worden uitver koren? Er zijn genoeg candidaten, waarvan wij de volgende hier willen noemen: Hans Schnitger (P.W.), Alders (V.V.V.), Hagenaar, Wim Kra mer, André van Baasbank of Van der Togt (Rood en Wit), Voogd (wicketkeeper Haarlem), Nolet en Molenaar (H.D.V.S.) of in plaats van laatstgenoemde Gallois(H.C.C.), Van der Luur (H.C.C.), Laboyrie, Jhr. J. van den Bosch en De Beus (H.C.C.) Er zijn nog anderen, die voor een plaats in aanmerking kunnen worden gebracht, maar in ieder geval is het voor de elftal-commissie een moeilijke keuze. Zal Rood en Wit na jaren weer eens kam pioen van Nederland worden? Relatief staat de Spanjaardslaan-club er op de ranglijst thans het beste voor, waarbij niet moet worden vergeten, dat het elftal reeds zes uitwedstrijden heeft ge speeld (tegen H.C.C. I en II, V.V.V., V.O.C., Haarlem en P.W.), terwijl tot dusverre alleen H.D.V.S. op bezoek is geweest, daar de thuis- match tegen V.R.A. verregende. Zondag a.s. komt H.C.C. I op bezoek en ho- penlijk is Rood en Wit dan op Hagenaar na, die in het buitenland vertoeft, volledig. Dan kan een spannenden en interessante strijd worden verwacht tusschen twee sterke teams. ZWEMMEN Kampioenschappen Kring Haarlem. Toen in het afgeloopen voorjaar de alge- meene vergadering van den Kring Haarlem van den K. N. Z. B. de instelling van een zwemcommissie goedkeurde, lag het eerst op den weg van deze commissie om de kringkam pioenschappen der Junioren en de beste pres taties der adspiranten op een zoo goed moge lijke wijze te doen verzwemmen. Daartoe werd in April een oproep gericht tot de aangesloten Kringvereenigingen met verzoek, vóór 1 Mei jJ. te willen opgeven of zij bereid waren deze kampioenschappen en beste prestaties te doen verzwemmen op door hen georganiseer de wedstrijden. Het verdroot de commissie zeer, daarop aanvankelijk alleen van HJhC.-zijde een gun stig bericht te mogen ontvangen. Naderhand verklaarden de Zwemclub „Haarlem", H. V. G. B. en Velserend zich echter eveneens be reid mede te werken aan de organisatie van deze kringwedstrijden. Daarom werden door H. P. C. op 18 Juni, door Velserend op 24 Juni, door de Zwemclub „Haarlem" op 27 Juni en door H. V. G. B. op 4 Juli dergelijke wedstrij den georganiseerd, welke alle uitstekend ge slaagd zijn. In totaal werden 22 nummers ver- zwommen, het grootste aantal tot nu toe. In 1937 werden er slechts 14 verzwommen, ge durende één wedstrijd, georganiseerd door de Velser Zwemvereeniging en in 1938 in totaal 18 stuks op twee wedstrijden, beide georgani seerd door de Velser Zwemvereeniging. Waren er in 1937 over de 14 nummers 125 deelnemers, in 1938 bedroeg dit aantal 134 stuks over 18 nummers. Dit jaar echter werd het fraaie aantal bereikt van 208 deelnemers voor 22 nummers. Een aanmerkelijke vooruit gang dus. In 1937 werden geen estafettes ver- zwommen. In 1938 werd door 10 ploegen deel genomen. In 1939 was dit aantal echter opge- loopen tot 41. Het is dan ook duidelijk, dat de instelling van een zwemcommissie een goede stap voor uit heeft beteekend voor het zwemmen in den Kring en dat er, indien opnieuw op den steun van de vereenigingen gerekend mag worden, in volgende jaren nog een verdere uitbreiding van het zwemwezen in Kringverband tege moet gezien mag worden. Wie werden in 1939 kampioen? Junioren: 100 mtr. borstcrawl heeren: J. v. Hemsber- gen (Haarlem) 1 m. 7 1/5 sec. 100 mtr. borstcrawl dames: H. Bakker (H. P. C.) 1 m. 16 12/5 sec. 100 mtr. rugcrawl heeren: J. Ketelaar (H. V. G. B.) 1 m. 20 sec. 100 mtr. rugcrawl dames: A. Sevensma (H. P. C.) 1 m. 29 sec. 100 mtr. schoolslag heeren: A. C. de Bruyn (H.P.C.) 1 m. 24 sec. 100 mtr. schoolslag dames: C. Kraft (Haar lem) 1 m. 35 sec. 3 x 50 mtr. wisselslag (persoonlijk: A. v. d. Boogaerde (D.W.R.) 2 m. 10.8 sec. 10 x 50 mtr. borstcrawl estafette heeren: Haarlem in 5 m. 6 2/5 sec. 10 x 50 mtr. borstcrawl etafette dames: D. W. R. 6 m. 33 sec. 3 x 50 mtr. wisselslag estafette heeren: Haarlem 1 m. 45 sec. 3 x 50 mtr. wisselslag estafette dames: D. W. R. 2 m. 4.6 sec. 4 x 100 mtr. borstcrawl estafette heeren: Haarlem in 4 m. 35.8 sec. Beste prestaties adspiranten: 50 mtr. borstcrawl jongens: H. Smits (Haar lem) 30.6 sec. 50 mtr. borstcrawl meisjes: E. Alofs (H.P.C.) 34.4 sec. 50 mtr. rugcrawl jongens: F. de Geest (H. P. C.) 37.8 sec. 50 mtr. rugcrawl meisjes: M. Zieren (D. W. R.) 41.7 sec. 50 mtr. schoolslag jongens: J. Wensing (H. P. C.) 40.5 sec. 50 mtr. schoolslag meisjes: G. Brouwer (Haarlem) 45.6 sec. 5 x 50 mtr. borstcrawl estafette jongens: H. P. C. 2 m. 43.3 sec. 5 x 50 mtr. borstcrawl estafette meisjes: H. P. C. 3 m. 4 4/5 sec. Schoonspringen heeren: C. Haven (D.W.R.) 69.35 punten. Schoonspringen dames: S. in 't Veld (H. P. C.) 38.05 punten. Van de 22 nummers werden er 9 door H. P. C., 7 door Haarlem, 5 door D. W. R. en 1 door H. V. G. B. gewonnen. De H. P. C. heeft dus haar leidende positie van 1937 en 1938 weten te behouden De zwemclub Haarlem boekte dit jaar 6 overwinningen meer dan het vorig jaar, terwijl de Velser Zwemvereeniging, die vorig jaar nog 4 titels veroverde, dit jaar geen enkel kampioenschap kon behalen. Toch be zit deze vereeniging enkele zeer goede krach ten. Waren de prestaties dit jaar beter? Een vooruitgang valt te constateeren op de 100 M. borstcrawl dames en heeren, doordat er dit jaar meer zwemmers en zwemsters wa ren, die in de buurt van de tijden der win naars kwamen. Van de opkomende krachten noemen wij hier H. Smits, E. Behle en F. de Geest onder de heeren, die allen 1 M. 8 sec. maakten en als de krachten der toekomst be schouwd kunnen worden. Bij de dames waren het mej. H. v. Koperen en M. Kwak, die den tijd van 1 m. 16 van mej. Bakker reeds goed benaderden. Verder waren de tijden van Haarlem en H. P. C. op de 10 x 50 mtr. borstcrawl estafette heeren resp. van 5 m. 6 2/5 en 5 m. 7 1/5 sec. uitstekend te noemen. Bij de adspiranten vindt men echter den meesten vooruitgang. Elk jaar worden de door hen gemaakte tijden hier beter. LAWNTENMS DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN TE SCHEVENINGEN. Dank zij het goede weer en de lange zomer avonden vorderen de wedstrijden van het N. L. T. B.-jubileum-tournooi op de M. E. T. S.- banen te Scheveningen goed. In het heeren enkelspel zijn uit de ruim 60 deelnemers reeds de laatste acht geselecteerd. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Damesenkelspel. Tweede ronde: Mej. M. Sluis sl. mej. E. Klein 63, 63. Derde ronde: Mej. R. Mechel sl. mevr. R. M. Schuiling 62, 63; mevr. A. VleugelsSchut ter sl. mevr. B. de Gruyter 63, 75; Mej. M. Sluis sl. mevr. J. Karsten 64, 61. Kwart finale: Mej. M. Rollin Couquerque sl. mevr. A. VleugelsSchutter 62, 62. Heerenenkelspel. Tweede ronde: D. de Roy van Zuydewijn sl. R. J. Brussen 61, 64. Derde ronde: Th. G. Leyenaar sl. D. de Roy van Zuydewijn 63, 63; A. Rap sl. W. Akkersijk 63, 62; L. Ritter sl; G. Leembrug gen 46, 910 (Leembruggen teruggetrokken) W. Karsten sl. J. A. Jacobson 63, 63; Jhr. R. de Brauw sl. Mr. W. Marinkelle 60, 63.; W. Heynen sl. H. Bloemhof 75, 86. Vierde ronde: D. Teschmacher sl. E. Bouman 64, 62; H. de Vries sl. Th. Leyenaar 63, 26, 63; W. Karsten sL L. Rieter 64, 63; A. C. Reidt sl. G. A. Harting 7—5, 6—3: W. Heynen sl. A. Rap 06, 62, 64; Jhr. R. d( Brauw sl. S. F. Rinkel 64, 36, 62. Damesdubbelspel. Eerste ronde: Mevr. B. de Gruiter en mevr. Landwehr sl. mevr. N. Vleu gels Schutter en mej, R. Bensdorp 64, 63 mej. A. Knottenbelt en mej. R. Mechel sl. mevr. N. van Loon en mej. Godefroy 61, 61. Tweede ronde: Mevr. M. Jonquière en mej. A. Kerkhoff sl. mevr,a B. de Gruiter en mevr Landwehr 62, 6—1; mej. v. Hefting en mej. D. de Rond sl. mej. v. d. Loo en mej. M. Schmier 4—6, 6—4, 6—3. Heerendubbelspel. Eerste ronde: J. Jacobson en H. van Oort sl. Mr. Young en R. J. Noord- hoek Hegt 6—4, 6—3. Tweede ronde: J. Boon en M. A. Borren sl. J. Jacobson en R. J. Noordhoek Hegt 61, 63; C. Fabius en F. v. d. Graaf sl. Th. Leyenaar en ir. Bartelds 6—2, 61. Derde ronde: W. Karsten en D. Teschmacher sl. Thomassen en Bloemhof 75, 61. Gemengddubbelspel. Tweederonde: Mevr. M. Boutmy en W. Heynen sl. mevr. Landwehr en Mr. M. Brouwers 108, 64; mej. R. Mechel en D. Teschmacher sl. mej. B. Thonus en Verhulst 61, 62; mej. A. Knottenbelt en A. C. Reidt sl. mevr. M. Jonquière en Mr. W. Marinkelle 6—1, 5—7, 6—3. HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: Zaterdag: le klasse: A.F.C.Seagulls. V.V.G.A.—Blauw Wit. E.D.O.Ajax. 2e klasse: Blauw WitQuick. Kinheim—Quick. Ajax II—D.W.S. E.D.O. m—E.H.S. Zondag: le klasse: H.H.C.—Haarlem 2e klasse: SchotenR.C.H. n Haarlem nZeeburgla. R.C.H.HJH.C. H. 3e klasse: E.H.S. nSp'aarnevogels n. T.H3. n—Schoten HL R.C.H. HI—ED.O. IV. Hercules—T.H.B. Woensdag: le klasse: E.DO.Seagulls. Zoowel op Zaterdag als op Zondag dus een eerste klasse wedstrijd in Haarlem. Zaterdag middag om vier uur begint E.D.O.—Ajax en Zondag om kwart over twee H.H.C.—Haar lem. Beide worden gespeeld in het Noorder Sportpark. ED.O. en Ajax staan op de ranglijst in deze volgorde onder elkaar, E.D.O. dus een ietsje beter. Maar als .E.D.O. verliezen zou is de volgorde andersom. Nog erger zou 't wor den als V.V.GA. Zaterdagmiddag van Blauw Wit won. 't Is dus voor EJD.O. oppassen, Ajax is een lastige tegenpartij. Als Jan Blomvliet er ;oed het oog in heeft Ook voor H.H.C.Haarlem geven we geen voorspelling. Als er één wedstrijd is, die ver rassingen kan opleveren, is het deze. Veel zal afhangen van den vorm der beide werpers. Als De Mon is als tegen de Seagulls, ja dan kan Haarlem wel afbinden. Maar als hij in dien anderen vorm is, dan zal H.H.C. een zwaren dobber hebben. Daartegenover staat dat Pijnakker, als zijn curves een beetje sla gen, aardig onbespeelbaar is en dat ziet er dan voor Haarlem weer leelijk uit. Voor de tweede klasse worden gespeeld: Za terdagmiddag half vier op hét Gem. Sport terrein aan den Mr. J. GerritszlaanKinheim -Quick, Zondagmorgen om half tien op hetzelfde terrein Haarlem II—Zeeburgia, om tien uur aan den Vergierdeweg Schoten R.C.H. II en in het Heemsteedsehe Sportpark R.CJL I—H.H.C. H. (Adv. Ingez. Med.) BOKSEN BILLY CONN WERELDKAMPIOEN HALFZWAARGEWICHT. In het Madison Square Stadion te New York hebben de titelhouder Melio Belttina en Billy Conn een gevecht geleverd om het wereldkam pioenschap in het halfzwaargewicht. Conn won op punten, waardoor hij den titel van wereld kampioen verwierf. CRICKET De wedstrijden voor Zondag. Haarlem zit blijkbaar in het bekende hoekje, waar de even bekende slagen vallen. Er wor den punten verloren, wat vaak aan pech te wijten is. Het helpt haar niet veel, of alle bladen schrijven, dat H.C.C. I slechts met de grootste moeite van Haarlem heeft kunnen winnen; de punten worden zoodoende door de tegenpartij ingepikt en Kleefstra c.s. blijven er gespeend van. Met slechts twee punten staan ze hopeloos onder aan de ranglijst. Morgen leggen ze een tegenbezoek af bij Her- mes-D.V.S., die aan den Schoterweg een paar weken geleden ook al met de overwinning ging strijken. Veel hoop kunnen we aan Haar lem niet geven. De cricketliefhebbers kunnen morgen aan de Spanjaardslaan van een echten tradiotionee- len wedstrijd genieten. H.C.C. I komt op be zoek! Dat belooft dus een warmen strijd, voor al nu Rood en Wit zulk een fraaie kans op het kampioenschap heeft. We betreuren het in dit verband, dat er op het oogenblik zulk een groot verschil in het aantal gespeelde wedstrijden bestaat, zoodat de ranglijst geen zuiver beeld vertoont. Bij de cricketsport kijkt men bij het opmaken van de lijst in den regel alleen naar de reeds behaalde punten, maar wanneer men, zooals bij voetbal, rekening houdt met het gemiddelde, dan zou Rood en Wit nu op detweede plaats staan! Thans staat zij op de vierde, omdat zij drie wedstrij den minder gespeeld heeft, dan het leidende P.W., zoodat Rood en Wit nog niet zooveel punten heeft kunnen verzamelen als de club te Enschedé. Tegen het einde van het seizoen komt dit alles echter wel terecht. We vinden het heelemaal geen waagstuk meer, een over winning voor Rood en Wit te voorspellen. Dat doen we dan ook nü weer. V.O.C. krijgt op eigen terrein V.R.A. te be strijden; dat zal wel een overwinning voor de thuisclub worden. In Den Haag kan men naar een plaatselijken strijd gaan kijken. Het gaat tusschen H.C.C. II en H.B.S., twee partijen, die elkaar nog niet in de eerste klas ontmoet hebben. Het zou nog zoo gek niet zijn, als H.B.S., die zich op zulk een kranige wijze aan het herstellen is, op beide punten beslag legt. P.W. en V.V.V. hebben een vrijen Zondag; dat zal aan den stand van de ranglijst ten goede komen. Het programma is voor morgen als volgt samengesteld: Eerste klasse: Hermes-D.V.S.Haarlem. Rood en Wit—H.C.C. L V.O.C.—V.RA. H.C.C. 2HJ3.S. Overgangsklasse C.V.H.—Quick (N.) Excelsior—Sparta. Tweede klasse A: V.R.A. 2Rood en Wit 2. V.V.V. 2Hercules, Kampong—U.V.V. Tweede klasse B: Ajax (L.)—Haarlem 2. L.C.C.—A.C.C. 2. H.B.S. 2—Rood en Wit 3. Derde klasse A: R.I.O. 2—Kampong 2. OlympiaHilversum. Hercules 2—S.C.H.C. 2. Haarlem 3—C.VJH. 2. V.V.V. 3V.R.A. 3. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. SANTPOORT NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. R. H. Oldeman. NED. HERV. KAPEL. V.m. 10: Ds. A. D. Meeter van Watergraafsmeer. GER. KERK IN H. V., geb. Bethel, Wüstelaan. Vm. 10: K. v. d. Berg. IJMUIDEN NED. HERV. KERK, Kanaalstraat. V.m. 10: Dr. J. Weener, van Haarlem. Extra collecte voor de kerkvoogdij. Nam. 5.30: Ds. Johs. Bronsgeest, van Velsen. BETHLEHEMKERK, James Wattstraat. V.m. 10: H. v. d. Veen, Jeugddienst. Extra collecte voor de kerkvoogdij. GEREF. KERK, Wilhelminakade. V.m. 10: Ds. S. E. Wesbonk. KERK a. h. SNELLIUSPLEINV.m. 10: Ds. Kaptein. Nam. 4.45: Ds. S. E. Wesbonk. DOOPSGEZ. en AFD. NED. PROT. BOND, Geen dienst. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10: H. Dienst. Nam. 7: Vesper. IJMUIDEN-OOST NED. HERV. KERK, Goede Herderkerk. Velser- duinweg. V.m. 10: Ds. G. F. Callenbach. Bediening H. Avondmaal. Nam. 5.30: Ds. G. F. Callenbach. Dankzegging H. Avondmaal. VEREENIGINGSGEBOUW, Kalverstraat. V.m. 10: Jeugddienst. JULIANASCHOOL, Engelmundusweg. V.m. 10: Kinderkerk. Nam. 12.15: Zondagsschool. VER. VAN VRIJZ. HERV., Verenigingsgebouw. Stationsweg, Velsen. V.m. 10.30: Ds. F. Milatz, IJmuiden. LUTHERSCH GENOOTSCHAP, Afd. Velsen, Willebrordstraaat 10. Geen dienst. GER. KERK, Velserduinweg. V.m. 10 en nam. 5: Ds. J. Voerman, van Joure. BAPTISTENGEM., lokaal Willemsbeekweg 22, Vrijdag nam. 8: Ds. L. de Haan, pred. te HrL VERGADERING VAN GELOOVIGEN, Willems- beeweg 22. V.m. 10: Broodbreken. Nam. 7.30: Evangelisatiesamenkomst. Spr. Maandag nam. 8: Bijbelbespr. en bidstond. Woensdag nam. 8: Vrouwenkrans. HERST. APOST. ZENDINGSGEM., Willebrord- straat 10. V.m. 10.15: Godsdienstoefening. Nam. geen dienst. ROZEKRUISERS, Stationsweg 65. Geen diénst. VELSEN NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Johs. Brons- geest. Voorbereiding H. Avondmaal. Extra collecte. V.m. 10: Kinderkerk in de Chr. School van Langeveldstraat. 12 uur: Zondagsschool op de bekende plaatsen 12 uur: Bijbelklas (Zondagsschool) in de con sistoriekamer. VELSEN-NOORD GEREF. KERK, Groote Hout- of Koningsweg. V.m. 10 en nam. 5: Ds. G. Hagens, van Asperen BEVERWIJK NED. HERV. KERK, Kerkstraat. V.m. 10: Ds. A. W. Lasonder. Nam. 121: Zondagsschool. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN, Parklaan. Geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, Meerstraat. V.m. 10: Ds. Hylkema, uit Westzaan. EVANG. LUTH. GEM., Koningstraat. V.m. 10.30: Geen dienst. GEREF. KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10 en nam. 5: Ds. H. Holtrop. EVANG. „MARANATHA", Dr. Schuitstraat 31. V.m. 10: W. Akse,. uit Beverwijk in geb. Odeon. Dinsdag nam. 7.30: Vrouwenkrans. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. V.m. 10: Hei- ligingsdienst. Nam. 12.15: Zondagsschool. Nam. 4: Openluchtsamenkomst. Nam. 5: Verteluurtje Nam. 8: Verlossingssamenkomst o.l.v. kapt J. Prooper. Maandag nam. 2.15: Gezinsbond. CASTRICUM NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. J. N. Seulijn. GEREF. KERK, Beverwijkerstraatweg 32. V.m. 10: Ds. W. A. Waaning, uit Zandvoort. Nam. 5.30: Dezelfde. HERVORMDE EVANGELISATIE VEREENI GING. V.m. 10: Ds. A. L. Boeser, uit Sloterdijk HEEMSKERK NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Joh. IJzerman. WIJK AAN ZEE EN DUIN NED. HERV. KERK, Julianaweg. V.m. 10: Ds. J. A. L. Hovy. Doopsbediéning. VEREENIGINGSGEB., Populierelaan. V.m. 10: W. C. Luuring, hulpprediker. GEREF. BADGASTENKERK, Julianaweg. V.m. 10 en nam. 4.30: Ds. J. M. Kroes, uit Dalfsen. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 15 JULI Thalia Theater: „Voorwaardelijk in vrijheid gesteld" en „Agent Larry", 8 uur. Rex Theater: „Nanon", 8.15 uur. Theater de Pont: „Jongensstad" en „Mrs. Chey- ney's verdwijning", 8 uur. ZONDAG 16 JULI Thalia Theater: „Voorwaardelijk in vrijheid gesteld" en „Agent Larry", 8 uur. Rex Theater: „Nanon", 3.15 uur. Theater de Pont: „Jongensstad" en „Mrs. Chey- ney's verdwijning", 8 uur In alle drie theaters om 3 uur matinée. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 15 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Filmstudio-ge heimen" en „De pokerspeler van Wyoming". 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De vlucht der verlorenen" en „Het dubbele huwelijk", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Duistere mach ten" en „Vrouwen onder verdenking" 8 uur. ZONDAG 16 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Filmstudio-ge heimen" en „De pokerspeler van Wyoming", 2.307 uur en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De vlucht der verlorenen" en „Het dubbele huwelijk", 2.307 uur en 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Duistere mach ten" en „Vrouwen onder verdenking", 2.307 uur en 8 uur. MAANDAG 17 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Filmstudio-ge heimen" en „De pokerspeler van Wyoming", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De vlucht der verlorenen" en „Het dubbele huwelijk", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Duistere mach ten" en „Vrouwen onder verdenking" 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 15 JULI Gem. Concertgebouw: Opera Italiana. 8.15 uur. Terrein Sportparklaan: Openingsvoorstelling Circus Strassburger. 8 uur. Palace Familie Cinema: „Lauter Lügen" en „De ploeg der Gedoemden", 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Van kwaad tot erger" en Nancy breekt drie harten", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Jaloezie", 2.30, 7 en en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Love Affair", 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur. be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur ZONDAG 16 JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. MAANDAG 17 JULI Gemeentelijke Concertzaal: herhaling van „Die verkaufte Braut", door de H. O. V., 3.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7