IJmuider Courant I DAGBLAD VOOR VELSEIN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN 0MS1 REKEN Jngeloorlllke tOCSlBnClCn ^00r kctverblijf van de hotten van dokter en te Baarle-Nassau. De vrouw in 't spel Schoolreisje had tragischen afloop Zeer zware achtste étappe Kabinetsformateur werkt voort. 24e JAARCANC No. 219 Uitgave Louren» Coster. MaatacbappQ rooi Courant Uitgaven en Algem. Drukkerij N. V Groote Houtstraat 93. Haarlem. Tel. 10724. Bureau IJmuidei Couranti Kennemerlaan 42. IJ muiden. Telefoon 5301. Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, «orden kosteloos opgenomen in de g.ennemer Courant. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directies P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteurs ROBERT PEEREBOOM WOENSDAG 19 JULI 1939 Abonnementen per week f0.12'/j, pe* maand f0.52'/j, per 3 maanden f 1.55, franco per post f 1.95 per kwartaal. Lossa nummers 3 cent per ex. Advertentiëni 1-5 regels f0.60, elke regel meer 0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels f 0.25, elke regel meer fO.ltk 1 £1**1 l 1 Jde motorkamer naar voren te verplaatsen, waar- Typhus-patiënten niet geïsoleerd. Dezer dagen zijn te Baarle-Nassau twee ge vallen van typhus geconstateerd. Het eerste ge val deed zich op 6 Juli bij den landbouwer-ca féhouder A. F. Herygers voor. Daar er in Baar le-Nassau geen Nederlandsche arts is gevestigd, werd de hulp ingeroepen van dr. Gommers uit het Belgische dorp Hoogstraten. Deze constateerde typhus, doch schijnt geen enkelen maatregel om den patiënt te isoleeren, te hebben genomen. De man werd zonder dat eenige ontsmetting plaats had, door zijn huisge- nooten thuis verpleegd. Het gevolg was, dat Zondag 9 Juli de 24-jarige zoon eveneens door de ziekte bleek te zijn aan getast. Ook toen werd nog geen enkele maatre gel voor isolatie of ontsmetting genomen, terwijl evenmin aan het gemeentebestuur van Baarle- Nassau van de besmettelijke ziekte werd ken nisgegeven. Het café bleef gewoon open en de boeren uit de omgeving bleven er hun borreltje en hun glaasje bier drinken, waarbij zij bediend wer den door huisgenooten, die regelmatig met de typhus-patiënten in contact stonden. Ook de melk van het bij het café behoorende boeren bedrijf werd normaal als consumptiemelk aan de melkfabriek afgeleverd. Inmiddels verergerde de toestand van den vader dusdanig, dat dr. Gommers Donderdag j.L overbrenging naar het ziekenhuis te Turn hout noodzakelijk achtte. Daar weigerde men echter den tyhus-patiënt op te nemen, zoodat deze teruggebracht werd naar Hoogstraten, waar men hem na veel gepraat in de barak van het gasthuis opnam. De eveneens aan typhus lijdende zoon bleef echter thuis tot ook zijn toestand dermate ver ergerde, dat hij Zondag jl. eveneens naar het gasthuis te Hoogstraten moest worden overge bracht. Bij dit vervoer hielp een andere zoon, de 27-jarige Leo Herygers, die bij een boer te Baarle-Nassau als inwonend knecht werkzaam is. Deze zoon werd Maandagmorgen ziek en werd daarop door zijn patroon ijlings naar huis zonden. Ook bij hem constateerde dr. Gommers typhus, doch hij achtte het nog niet noodig hem naar het gasthuis te laten overbrengen, zoodat deze jon geman thans weer thuis verpleegd wordt, zon der eenige isolatie of ontsmettingsmiddel, Bo vendien bleek, dat een derde zoon, J. C. Hery gers, de momenteel te Breda onder de wapenen is, Zondag den geheelen dag met verlof is thuis geweest, en nog meegeholpen heeft zijn aan ty phus lijdenden broer te verplegen. Niettemin is deze jongeman Zondagavond zon der eenige ontsmetting in de Chassé-kazerne te Breda teruggekeerd. De militaire autoriteiten kregen van een en ander eerst kennis toen de jongeman Maandagavond plotseling naar huis werd ontboden omdat zijn vader en broeder ster vende waren. Onmiddellijk zijn daarop Dinsdag morgen maatregelen genomen. Maandagavond laat is de Belgische geneesheer uit Hoogstraten naar Baarle-Nassau gekomen om de boeren in de omgeving van het besmette gezin tegen typhus in te spuiten, daarbij mede- deelende, dat hij geruimen tijd op serum had moeten wachten, aangezien dit uit Leuven moest komen. Eerst toen bemerkten de boeren in de om geving het groote gevaar. Daarna pas werd aan den burgemeester van Baarle-Nassau van de ziekte kennisgegeven, doch Dinsdagmorgen was nog geen kenteeken aan de woning aangebracht, zoodat 't café normaal geopend bleef en de melk weer naar de melkfabriek werd gebracht. Ook is nog niets gedaan voor isolatie van den typhus- patiënt, die nog thuis wordt verpleegd, noch voor het tegengaan van contact van de huisge nooten der patiënten met personen uit de omge ving. Ontsmettingsmiddelen zijn nog steeds niet verstrekt. dominee benedendeks onbewoonbaar werden. Ze moesten daarom aan dek worden gebouwd en zoo ontstond de opbouw aan dek, welke weer ten gevolge had, dat het zeiltuig zou moeten ver vallen. Zoo is het scheepje een motorjacht ge worden. Voor een vereeniging, die in hoofdzaak door vrijwillige bijdragen wordt in stand gehouden, is de financieele zijde van een plan van verbe tering een zeer belangrijke, vooral als er een bedrag van omstreeks f 40.000 mede is gemoeid zoo ging spr. verder. Gelukkig ondervond de vereeniging van verschillende kanten hulp. Voor al wilde spr. dankbaar herinneren aan het feit, dat de regeering besloot het jaarlijksche sub sidie te verhoogen. Spr. richtte zich vervolgens tot de bemanning, die hij gelukwenschte met haar gerestaureerde schip. Aan het slot van zijn toespraak heesch spr. de vlag van de vereeniging aan de achterste mast. Hij sprak daarbij uit de woorden, die de vis- schers gebruiken, wanneer zij de vleet schieten, ,op hoop van zegen". Ds. Luteyn uit Nijlcerk leidde vervolgens een korten kerkdienst, waarna de genoodigden het verbouwde vaartuig bezichtigden. Om half 12 is het gepavoiseerde schip naar zee vertrokken. „De Hoop" weer naar zee. Proefboringen naar delfstoffen. Nabij de Duitsche grens. Eenigen tijd geleden werd melding gemaakt van het feit, dat over groote uitgestrekte ge bieden nabij de Duitsche grens in mindere of meerdere mate delfstoffen in den bodem zou den zitten en dat bij de bevoegde instanties stappen werden gedaan om de vereischte proefboringen te mogen verrichten. Hiervoor is thans de ministerieele vergun ning verleend en wel aan den heer H. J. Wie- gers, architect te Harbrinkhoek, gemeente Tubbergen, onder voorwaarde dat de boringen geschieden in overleg met den inspecteur-ge neraal der mijnen en met inachtneming van de eventueel daarvoor te geven voorschriften. In verband met bovenstaande ministerieele vergunning hebben wij ons tot den heer Wie- gers gewend met de vraag, hoe hij zich voor stelt de boringen naar ijzererts te verrichten of te doen verrichten. Hij deelde ons op deze vraag mede, dat hij in verbinding staat met eenige ingenieurs in Nederland, die hem in eerste instantie met behulp van de noodige instrumenten terzijde zullen staan, opdat over de onmetelijke uitgestrektheid van bouw landen, weidegronden en bosch niet op elke plaats behoeft te worden geboord, maar en kel en uitsluitend op die plaatsen, welke dooi de instrumenten worden aangewezen. Dit voorkomt moeite, kosten en tijd. Het ligt in mijn bedoeling aldus de heer Wiegers binnen eenige weken, vermoede lijk in Augustus, met de werkzaamheden te beginnen". „Hebt u van de eigenaren, aldus vroegen wij hem, al vergunning voor de boringen?" Daarop antwoorde hij bevestigend. De eigenaren hebben bereids toezeggingen gedaan voor het onderzoek „Hebt u den indruk, dat er groote hoeveel heden delfstoffen op die plaats zitten?" „Ongetwijfeld zullen er hoeveelheden delf stoffen, ijzererts en andere nuttige bestand- deelen in den bodem zitten. Reeds wees een proef met magneten uit, dat er wel degelijk ijzererts in den bodem zit. Monsters zijn op de laboratoria onderzocht, terwijl is aange toond, dat wij te maken hebben met deugdelijk ijzererts. U vraagt mij de hoeveelheden: dat weet niemand. Maar dat er groote uitgestrekt heden kunnen zijn met ijzererts is niet on mogelijk. In Duitschland, vlak over de grens, zijn reeds lang geleden behoorlijke hoeveel heden gevonden en de grond, waarop geboord is, grenst aan de terreinen, waarop wij nu gaan werken." Vervolgens vroegen wij den heer Wiegers of hij er voor het gewest en de gemeente iets in zag waarop hij zeide dat het vanzelf sprak, dat .indien er voldoende hoeveelheden voor exploitatie in den bodem aanwezig zijn, hier wel degelijk een terrein voor werkverruiming en bestrijding der werkloosheid aanwezig zou kunnen zijn. (In 1936 vestigde een Ameri- kaansch journalist een record door in 18V2 dag met passa- giersvliegtuigen om de wereld te vliegen. Dit record is thans verbeterd door zijn landgenoote mevrouw Adam, die er 17 da gen over deed). Achttien en een halve dagen Om den aardbol, dat was sterk, Dat een mensch daarin kon slagen, Dat was nog eens mannenwerk. Luide hebben wij 't geprezen, Wat een machtig kampioen, Daar moest je een man voor wezen, Laat een vrouw dat nu eens doen. Vrijwel op den kop drie jaren, Heeft die mannentrots geduurd, Maar thans, moeten wij ervaren, Heeft een vrouw 't geavontuurd. Z' is behouden thuisgekomen, Maar zij deed het bovendien, Alle dagen saamgenomen. Net precies in zeventien Als wij het oprecht bekijken Is de man op dit gebied, Naar uit beider tijd kan blijken, Ook de wareAdam niet. P. GASUS. Hospitaal-kerkschip heeft sterkere motoren gekregen. Geruimen tijd hebben onze visschers op de Noordzee het hun zoo bekende hospitaalkerk- schip „De Hoop" moeten missen. Nu echtej- vaart het zegen-brengende, sierlijk gebouwde vaartuig weer op de Noordzee, thans niet meer als zeilschip met een lichte motor, maar voorzien van een sterke 200 P.K. Dieselmotor, waardoor de vaarsnelheid niet onbelangrijk is vermeer derd en het werk van naastenliefde op de wijde watervlakte zoo intensief mogelijk verricht kan worden. Alvorens het gerestaureerde scheepje Dinsdag uit Amsterdam naar zee vertrok, verzamelden zich aan boord een groot aantal belangstellenden, die de weder-ingebruikstelling, welke met eenige plechtigheid gebeurde, bijwoonden. Onder hen bevonden zich o.m. de comman dant der maritieme middelen te Amsterdam, kapitein ter zee N. A. Rost van Tonningen, de havenmeester van Amsterdam, de heer B. de Vries, de oud-havenmeester, de heer W. N. van de Pol, de inspecteur der scheepvaart, de heer C. A. G. van der Boom en verder vele autoritei ten op kerkelijk gebied. Zij verzamelden zich aan dek, waar zij werden toegesproken door den voorzitter van de Neder landsche Vereeniging ten behoeve van zeelieden van elke nationaliteit „hospitaalkerkschip", de gep. vice-admiraal H. Th. de Rooy. De wenschen zoo zeide hij door ver schillende predikanten en geneesheeren, die aan ons werk deelnamen, herhaaldelijk geuit om het scheepje meer vaarsnelheid te geven, heeft de vereeniging doen overwegen, hoe zij aan dit verlangen zou kunnen voldoen. Men zou natuurlijk een nieuw schip kunnen bouwen, doch de geldmiddelen lieten niet toe zoover te gaan. Zoo kwam de vereeniging tot het plan den mo tor te vervangen door een van grootere kracht. Met dit doel voor oogen wendde zij zich tot professor E. Vossnack, hoogleeraar aan de tech nische hoogeschool te Delft, die zich bereid ver klaarde het bestuur met zijn groote kennis en ervaring ter zijde te staan. Na een onderzoek aan boord, adviseerde hij een motor van 200 P.K. in het schip te plaatsen. Aangezien de nieuwe motor door zijn grootere kracht meer ruimte Boodig heeft, was het noodig het voorschot van AANBESTEDING. Bij 'de op 18 Juli gehouden openbare aanbe steding van bestek no. 77 N.S., betreffende het maken van eenige verzonken sporen in het ge bouw voor „kleine herstellingen" te Haarlem, waren ingekomen 22 biljetten. Hoogste inschrij ver was J. G. Steensma te Lemmer voor f 13.700 laagste inschrijver E. de Bruin te Hoogland voor f 10.277. De raming bedroeg f 13.850. SPORT EN SPEL Wielrijden. (De Jmic de Jmnce Romain Maes uitgevallen. (Van een speicalen A. N. P.-verslaggever). Deze achtste étappe, welke als voorbereiding kan gelden voor de étappe van de Pyreneeën, welke heden wordt verreden, is voor vele ren ners Dinsdag moordend zwaar geweest. Jongen om het leven gekomen Op den rijksweg tusschen de Klomp en Ede heeft zich Dinsdagmiddag om streeks half vijf een ernstig vérkeers- ongelulc voorgedaan, waarbij een twaalf jarige jongen het leven verloor en een kameraadje van denzelfden leeftijd een arm brak. Een vrachtauto, welke geladen was met groenten, wilde een autobus, met schoolkinderen uit Nijmegen passeeren. De auto's schampten elkaar even, waar na de vrachtauto dadelijk doorreed. In de autobus waren de gevolgen echter ernstig. In het midden van de bus bevond zich de 12-jarige H. H. uit Nijmegen, die een hoofdwonde opliep, welke van dien aard was, dat hij op weg naar het Juliana-ziekenhuis te Ede overleed. Een even oude jongen, die naast hem was gezeten, brak een arm en werd naar de ouderlijke woning te Nijmegen overgebracht. De commissaris van politie te Ede verzoekt in verband met dit ongeluk bekend te worden gemaakt met den bestuurder van de vrachtauto en even- tueele getuigen. De Kabinetsformateur, dr. Colijn, heeft gis teravond een langdurige bespreking gehad met den heer C. W. Bod'enhausen, oud-vice-presi- dent van den Raad van Ned.-Indië, vroeger hoofd van het departement van Financiën in Ned.-Indië. De heer Bodenhausen, die de vo rige maand 70 jaar is geworden, woont te Baarn. Den laatsten tijd is hij opgetreden als voorzitter van de door minister De Wilde inge stelde commissie voor herziening van ons be lastingstelsel. Dr. Colijn heeft Dinsdag ook nog mr. J. W. Beyen, den onlangs afgetreden president van de Bank van Internationale Betalingen, ontvan gen. Er is echter geen enkele aanwijzing dat dit bezoek verband zou houden met de Kabinets formatie. In politieke kringen te 's-Gravenhage houdt men nog steeds met de mogelijkheid van recon structie van het zittende Kabinet rekening, waarbij men de aandacht vestigt op het feit, dat dr. Colijn Maandag na den ministerraad nog een onderhoud heeft gehad met minister Romme. De „Maasbode" schx-ijft in verband hiermede „De mogelijkheid van een overbrugging der oorspronkelijk onverzoenlijk geachte tegenstellin gen wordt (hierbij) niet uitgesloten geacht", Romain Maes heeft den strijd moeten staken. De karavaan moest 's morgens half vijf reeds uit Bordeaux vertrekken; in de koude van den morgen reden de renners over donkere wegen, slechts verlicht door de lampen der auto's, die hen volgden. Er moest gereden worden 210 K.M. van Bordeaux naar Salies de Bearn, aan den voet van de Pyreneeën. Het laatste stuk van Salies naar Pau moest tegen het horloge worden afgelegd. Zonder hulp van ploeggenooten moesten de renners vechten tegen de vermoeidheid van het eerste gedeelte der étappe op een parcours, dat veiTadelijk vlak leek, doch steeds steeg. Op het einde van den tijdrit kregen de rijdei-s dan nog een zware klim te verwerken, gevolgd door een lange daling naar Pau. In Engeland zijn dezer dagen een grooi aantal jongelieden voor den militairen dienst opgekomen. Inderdaad, het is een onnoemelijk zware taak geweest voor hen, die moreel en lichamelijk den moed hebben, vol te houden tot het bittere einde: het einde dan van enkele uren slaap en den volgenden dag een étappe van 311 K.M. met drie bergtoppen van de Pyreneeën in het vooruitzicht. Is het een wonder, dat de „slachting" reeds Dinsdag is begonnen, niet zoozeer, omdat het aantal renner-s sterk is geweest., maar vooral omdat niemand op het oogenblik ook maar bij benadering kan voorspellen, wat de negende étappe zou brengen. De vermoeidheid kwam reeds 's morgens vroeg en het kan ook een gebrek aan slaap geweest zijn, dat. tijdens het eerste ge deelte van deze étappe een aantal renners een emstigen val maakte. De Luxemburger Mersch kwam al heel ongelukkig terecht; hij moest in het ziekenhuis te Mont de Marsan worden op genomen, waar bleek, dat hij onmogelijk verder kon rijden. De Belg Lowie reed wel verder, doch geraakte later buiten bewustzijn en gaf eveneens op. Ook. onze landgenooten kwamen er niet zonder stukken af. Hellemons raakte in de vallende kluwen verward en kreeg een groot gat in zijn linkei-knie. De wonde hinderde hem zeer bij het X'ijden, doch hij is 's middags, zij het uitermate vermoeid, toch in Pau aangekomen. Zijn 56e plaats in de tijdrace mogen wij dan ook zonder twijfel uitstekend noemen. Lambrichts werd ook slachtoffer; persoon lijk kwam hij er met een paar schrammen af; zijn fiets was totaal in stukken, eveneens een zware handicap, want in de tijdrace van 's mid dags moest de jonge Limburger een nieuwe fiets berijden, en het spreekt van zelf, dat hij toen zijn „zit" nog niet had gevonden. De vijfde plaats in de tijdrace getuigt wel van zijn groote kwaliteit. De derde Nederlander, die niet heelemaal in orde bleek, was De Korver. Hij klaagde over pijn in zijn knie, zoodat hij slechts één b*»en op volle kracht kon gebruiken. Ook hij kwam in Pau door. Het kleine groepje Nederlanders zag er voor de tijdrace wel min of meer gehavend uit. De stemming onder onze landgenooten was even wel opperbest, want had Anton van Schendel niet in het eerste gedeelte van deze étappe de viei'de plaats ingenomen? Men stuurde de leiders van het peloton een verkeei-den weg in. Op dat oogenblik zat onze landgenoot aan den kop, zoodat hij ook het verst terug moest keeren. Zijn vierde plaats was even wel onbedreigd. Bij het overzien van het rennerslijstje bleek het dadelijk, dat de gelederen langzamerhand zijn gedund. In Box-deaux startten 's morgens 64 rennei-s. Paul Maye, Lowie, Mersch en Romain Maes moesten den strijd staken. De laatste hing zoowat van pleisters aan elkaar, toen hij in Salies aankwam. De Belg startte nog wel voor de tijdrace, maar na 18 K.M. gaf hij op: een der grooten van den tour was uit den strijd. De prestaties van onze Nederlandsche renners verdienen ongetwijfeld lof. Het nieuwe traject over 279 K.M. van Bor deaux naar Pau is wel in sterke tegenstelling geweest tot het landschap van Zuid Frankrijk, dat diepe rust geeft tot aan den voet van de Pyreneeën. De laatste tientallen kilometers vóór Salies de Bearn is in zeer hoog tempo gereden. Telkens pi-obeerden enkele renners een voor sprong op het peloton te nemen, doch de hoofd groep liet dit niet toe. Anton van Schendel reed zeer aanvallend en het is voor een groot deel aan hem te danken, dat 6 K.M. vóór mimbasle Frechaut, Kint, Galateau en hijzelf van de hoofdgroep wegliepen om niet meer bij te ko men. Het tempo liep af en toe tot ongeveer 60 K.M. op. Zooals gezegd werd Anton van Schendel thans vierde achter Kint, Galateau en Frechaut. Kint viel in de eindsprint tegen een fotogroaf op. De laatste moest naar het ziekenhuis worden over gebracht. De Belg startte des middags wel, doch bleek zeer gehandicapt te zijn door den val te Salies. Alle overige landgenooten kwamen tegelijk methet groote peloton binnen, niettegenstaande het feit, dat Hellemons en Lambrichts bij de val partij betrokken waren geweest, Lambrichts reed toen al op een vreemde fiets, Hellemons' fiets „lekte", zooals hij het zelf uitdrukte. Maar lekken of niet, onze landgenooten reden voor wat zij waard waren. De tijdrace. Nauwelijks opgefrischt door de vermoeienissen van den morgen gingen de eerste renners onge veer één uur boven Salies, Sauveterre, van start. Met tusschenpoozen van twee minuten werden zij gelanceerd voor den strijd tegen zichzelf. Zij hebben het er goed, naar omstan digheden zelfs zeer goed afgebracht. De Korver had veel pijn aan zijn knie, waarschijnlijk heeft hij een spiertje verrekt en de knie van Helle mons werd tijdens de race steeds dikker, Sijen eischte in het begin te veel van zijn krachten, zoodat hij in het zeer golvende tweede gedeelte het temp'o niet kon houden. Lambrichts bemach tigde nog de vijfde plaats, de beide Van Schen- dels en Dominicus waren wel uitermate ver moeid, maar blij, dat zij deze moeilijkheden weer hadden overwonnen. Anton van Schendel werd met 15 seconden gestraft, omdat hij in de tijdrace het wiel van een ander zou hebben ge houden. Door de resultaten van Dinsdag is in het al gemeen klassement groote verandering geko men. In de eerste plaats valt te vei-melden, dat Lambrichts thans naar de zevende plaats is opgeklommen. Vietto is leider gebleven, Sijen vormt met Lambrichts en Albert van Schendel de landenploeg. Te Parijs zijn "79 renners gestart en voordat de Bergétappes beginnen, zijn er al 19 uit, d. w. z. 24 pet., hetgeen een zeer gi-oot aantal is. In dit verband hebben de organisatoren beslo ten, de bepaling, dat eiken dag de laatste van de algemeene i-angshcikking uitvalt, voor de étappe van Dinsdag en ook voor die van Pau naar Toulouse, op te heffen. En nu de bergen in! Er zullen heden tijdens de étappe van Pau naar Toulouse, waarin de be ruchte cols voorkomen, nog veel meer slacht offers vallen. De algemeene rangschikking luidt na de acht ste étappe: 1. Vietto (Frankrijk) 50 uur 17 min. 40 sec. 2. Disseaux (België) 50 uur 18 min. 38 sec. 3. Vlaeminck (België) 50 uur 20 min. 17 sec. 4. S. Maes (België) 50 uur 20 min. 37 sec. 7. Lambrichts 50 uur 23 min. 33 sec. 19. Albert van Schendel 50 u. 32 min. 21 sofc 28. Sijen 50 uur 39 min. 38 sec. 31. De Korver 50 uur 41 min. 43 sec. 45. Dominicus 50 uur 50 min. 37 sec. 46. Ton van Schendel 50 uur 52 min 29 sec. 57. Hellemons 51 uur 11 min. 6 sec. Het landenklassement luidt: 1 België b 151 uur 13 min. 11 sec. 2. Frankrijk 151 uur 20 min. 59 sec. 3. België a 151 uur 21 min. 21 sec. 4. West Frankx-ijk 151 uur 25 min. 24 sec. 5. Noord Oost Frankrijk 151 uur 25 min. 27 sec. 6. Zuid Oost Frankrijk 151 uur 30 min. 30 sec. 7. Zuid West Frankrijk 151 uur 31 min. 22 sec. 8. Nederland 151 uur 35 min. 32 sec. 9. Luxemburg 151 uur 42 min. 1 sec. 10. Zwitserland 152 uxir 35 min. 42 sec. CRICKET IN ENGELAND. Wegens zwaren regelval werd in de meeste van de Dinsdag geëindigde county-matches geen beslissing verkregen. Yorkshire behield door de nederlagen van Middlesex en Gloucestershire met een gemiddelde van 9.25 de eerste plaats, gevolgd door Glou cestershire en Middlesex (2 en 3, gemiddeld 8) De uitslagen luiden: Derbyshire 2086 tegen Yorkshire; Wor cestershire tegen Lencestershire 39—1 en So merset tegen Lancashire 1812 worden als niet gespeeld beschouwd. Essex 361 en 270 wint met 10 wickets van Surrey 285 en 100. Peter Smith nam in de 2de innings in één over 4 Surrey-wickets. Zijn cijfers waren 747. Notts 5609 (Keeton 315*) wint met innings van Middlesex 119 en 251. Northamp tonshire 334 en 110—5 tegen Sussex dra*.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 1