VELSEN Waar komt het vandaan? VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. Het afscheid van de school- voeding 1938/1939. Na het nuttige het aangename. Gisteravond heeft een' gezellige avond plaats gehad van het Comité voor Schoolvoeding. Deze avond was bedoeld als sluiting van het seizoen waarbij allen,.die meegeholpen hadden aan de werkzaamheden verbonden aan de schoolvoe ding, tegenwoordig waren. De avond die een intiem gezellig karakter droeg werd bijgewoond door dén burgemeester en mevrouw Kwint. De voorzitter, de heer P. Bosman die dezen avond opende noemde het een aangename taak om de aanwezigen het welkom te mogen toeroepen. Voorts bracht hij dankaan den burgemeester en mevrouw Kwint voor hunne tegenwoordigheid en bracht hij dank aan allen voor hun arbeid en de moeite, gegeven ten bate van de school voeding. Indien, zoo sprak de voorzitter, hij hiervoor namen zou noemen, dan zou dit een zeer lange reeks worden. Daarom wilde hij zich tot enkele, die hij niet verzwijgen mocht, beperken. In de eerste plaats dank aan het gemeentebe stuur voor het afstaan der lokalen, benoodigd voor het bereiden van het voedsel. Dan aan Dr. Limborgh Meyer voor zijn adviezen, aan de hoofden en personeel der scholen voor het uit reiken der spijzen en het houden van toezicht bij het eten. Dank werd gebracht aan de dame; kooksters, de aardappelschilsters en schoon maaksters van de lokalen, de colporteurs voor het verkoopen der bonnen, wat spieker een zeer moeilijk werk noemde. Vervolgens dank aan hen die het eten aan de scholen bezorgden en de N.V. Autobus-Onderneming Stormvogels die het in de buitenwijken bracht. Ook werd nog dank gebracht aan de winke liers die met hun giften in natura het Comité in staat hadden gesteld de werkers dezen avond van eenige verassingen te kunnen voorzien. Tenslotte werd medegedeeld dat het bestuur met twee leden was uitgebreid n.l. mevr. H. M. Kwintvan Wiersum en mevr. M. H. J. van BeuningenHesselink te Santpoort. Hierop was het woord aan den burgemeester. Deze begon in de eerste plaats dank te zeggen tot den heer Bosman voor de waardeerende woorden, door hem gericht, aan het gemeente bestuur. Vervolgens sprak hij zijn waardeering uit voor het mooie en toch moeilijke werk van het Comité voor Schoolvoeding, dat het comité uit louter liefde voor het kind verricht. Spreken de over de financiën zeide de burgemeester, dat de gemeente helaas geen hulp kan verleenen, wat de gemeente gaarne zou willen. Met de finan- cieele moeilijkheden der gemeente is voor de schoolvoeding veel verloren gegaan, maar er is iets moois voor terug gekregen n.l. de spontane steun en het medeleven der burgerij. Terug denkend aan de vijf jaar van particulieren ar beid der schoolvoeding noemde de burgemeester die een geweldige prestatie. Hiervoor bracht hij als hoofd der gemeente zijn dank aan allen die hieraan hebben meegeholpen. De burgemeester noemde dit een stuk sociale arbeid van den eersten rang. Aan mejuffrouw Vijlbrief wil hij bijzonder dank hiervoor brengen. Hij sprak ver der den wensch uit, dat allen het volgende jaar weer zullen meewerken en dat ook de gemeente meer kan doen. De heer Bosman dankte hierop den burge meester voor zijn hartelijke woorden. De heer P. J. de Korte, penningmeester van het comité, gaf in korte trekken een overzicht van den verrichten arbeid. Hiermee werd dui delijk aangetoond"welk een groot werk door de werkers'vericht wordt. Hij noemde o.a. den bon nenverkoop. Er zijn verkocht in 4 maanden totaal 27.772 bonnen tot een totaal bedrag van f 1388,82. Eenige namen van bonnenverkoopers wilde spreker noemen n.l. die van de heeren E. _J. Tielrooy en I, de Visser die in 4 maanden respectievelijk 477 en 101 bonnen verkochten. Er zijn verschaft 20.400 porties voedsel, waar voor, is uitgegeven een bedrag van f2038.82. Mejuffrouw Vijlbrief deelde nog mede, dat een enquete is gehouden onder de hoofden der scholen over het voedsel. Hierover was een parig het oordeel: zeer goed. Na afloop van dit officieele gedeelte werd overgegaan tot den ge- zelligen avond. Onder het genot van een kopje thee en een versnapering werden veschillende aardige spel letjes gedaan. De radiomuziek die voor opluiste ring zorgde wist de stemming er in te brengen, zoodat vele populaire wijsjes werden mee gezongen. De avond was dan ook ten einde eer men hieraan dacht. Wij twijfelen niet of door dezen avond is de band tusschen de werkers voor de schoolvoeding opnieuw versterkt ge worden. AANGEKOMEN. 18 Juli Odysseus s.s. Danzig Uddeholm s.s. Skoghall 19 Juli: Nailsea Meadow s.s. Huil Marne m.s. Parijs Maas s.s. Shelleftea Sandon I s.h. Rotterdam VERTROKKEN. 18 Juli: Marietje Böhmer m.s. Duinkerken Prowess m.s. Londen Patria s.s. Rotterdam Spica s.s. Bergen Marsden s.s. Sunderland Reggestroom s.s. West-Afrika Norfold s.s. Sandefjord Arrivain m.s. Leith Roek s.s. Londen Vliestroom s.s. Huil 19 Juli: Houtman m.s. Rotterdam Schieland s.s. Newcastle Na ontploffing gezonken. Volgens een bericht uit Esbjerg is de daar thuisbehoorende motorkotter Ejnar op zee lek geslagen en gezonken door een ontploffing van den lichtketel van de motor. De opvarenden wer den door een anderen kotter gered en aan land gebracht. Opbrengst loodsgelden. In de vorige maand hebben de loodsgelden f 67.717 opgebracht (raming f 62.500) tegen f 55.226 in dezelfde maand van het vorig jaar Over de afgeloopen zes maanden bedroeg die opbrengst f 422.951 tegen f 226.787 over het eei'ste halfjaar van 1938. IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip Venersborg arri veerde gisteren van Amsterdam aan het Hoog- ovenbedrijf, alhier, om een partij ijzer bij te laden voor Zweden. Naar het buitenland verkoch!. Het in Groningen thuisbehoorend motorschip Olga van den reeder A. Bloemker is onder hands naar het buitenland verkocht. Het schip vaart op het oogenblik in de Phoenix-Lijn tus schen Hengelo/Amsterdam en Londen. WEINIG SCHEEPVAART. Het- moest nu volop drukte zijn in de zee scheepvaart en het is juist het tegendeel. Voor de papierfabriek komen nog steeds geen hout- booten, voor de hoogovens is de eerste helft der maand bijzonder stil geweest. Er kwa men slechts 9 zeeschepen aan. waarvan 4 met erts, 1 met steenkolen en 4 om ijzer te la den. Er-ïwordtbijzonder weinig erts aange voerd en er is ook maar een enkele lading on derweg. De organisatie der Oranjefeesten. Samenwerking tusschen de Oranje vereniging „Wilhelmina", IJmuiden's Bloei en buurtvereenigingen. Het Comité tot het organiseeren van Oran jefeesten schrijft ons: Gezien de ervaringen, opgedaan in andere jaren is dit jaar met goedvinden van hare le den het bestuur dér Oranje Vereeniging „Wil helmina" tijdelijk uitgebreid met 2 bestuurs leden van IJmuiden Centrum, en 2 bestuursr leden van IJmuiden's Bloei. Tot deze samenstelling werd de stoot gege ven door den heer Wevburg, commissaris van Politie, en zonder twijfel is het comité dat op deze wijze werd gevormd, zeer dankbaar voor deze regeling. Het zal den lezer duidelijk zijn dat alle tegenstrijdigheden die andere jaren hebben bestaan, nu zijn ondervangen en de a.s. Oranjefeesten daardoor nu een zeer alge meen karakter kunnen aannemen. Uit dit comité dat verder onder leiding staat van den heer Weyburg en het bestuur van de Oranje Vereeniging, hebben zich apar te commissies gevormd, n.l. een financieele commissie, een commissie voor kinderfeesten en een commissie tot het houden van volks feesten. Vriendelijke leden van de Oranje Ver eeniging en vele buitenstaanders hebben zich vrijwillig bij deze commissies aangesloten en op deze wijze kan het niet anders of de a.s. feesten zullen goed slagen. De kinderfeesten zullen waarschijnlijk plaats vinden op een onzer sportterreinen, terwijl de volksfeesten naar gelang van den aard gehouden zullen worden in het oude en nieuwe gedeelte van IJmuiden. De verschillende spelen zullen bestaan uit kussenslaan, zakloopen, ringsteken, steekspel op het water, roeiwedstrijd, een wedstrijd met steekwagens. sprintwedstrijden door profs, een 2 k.m. wedloop door IJmuiden, turnde- monstraties, athletiekwedstrijden etc., terwijl het geheel besloten zal worden met een vuur werk. Zonder twijfel zal de lezer het er mede eens zijn dat dit programma er zijn mag en IJmui den lang niet achter zal staan bij andere plaatsen in ons land. Het comité meent dan ook dat de Oranje liefde in onze plaats zoo groot is dat aan de voorbereiding van dit programma rustig kan worden begonnen zonder zich zorgen te ma ken over de middelen. De zwaarste taak be rust bij de financieele commissie, die zal trachten de middelen te vinden. In de komen de dagen zullen vele dames en heeren zich be schikbaar stellen om met lijsten de noodige gelden in te zamelen en zij komen dan ook bij u aankloppen. Het gaat hier om een feest, dat gevierd zal moeten worden door oud en jong. Het comité hoopt dan ook van harte dat u bij het geven uw Oranje-hart zult la- „Hoosegow" voor gevangenis. De Spaansch-Amerikaansche cowboys in het Zuidwesten van de V. S. kunnen slechts zelden de boeten betalen, waartoe zij wegens de veel voorkomende dronkenschap worden veroordeeld door den „jurgado" (rechter). Deze naam wordt uitgesproken „Choesgaow"; door de cow boys verbasterd tot „hoose gow" (uitgesproken als „hoes gauw"), en hieronder wordt in het Zuidwesten de gevan genis verstaan. Dime (Amerikaansche munt). In 1785 zocht Thomas Jeffer son naar een woord voor een tiende van de nieuwe Ameri kaansche munteenheid. Hij kwam op het denkbeeld, een afkorting te bezigen van het Fransche woord voor tiende: „dixième". Hij maakte er „disme" van, dat werd uit gesproken „dieme". Later ging de uitspraak over in dime (uitgesproken: daim), welke zich heeft gehandhaafd. Een dime is dus 1/10 van een dol lar, dus 10 Amerikaansche cents. ten kloppen en met milde hand zult teekenen op de u aangeboden lijst. Kermisvermakelijk heden zullen dit jaar niet plaats vinden, maar toch zijn wij ervan overtuigd dat als de bur gerij van IJmuiden wil, het feest volkomen slaagt en een succes voor de plaats wordt als in geen jaren bereikt is. Een groot werk voor de Amsterdamscke Ballast Mij. Bij de. door het gemeentebestuur van Am sterdam gehouden aanbesteding voor het op- hoogen van ^egbanen en bouwterreinen tus schen de Jan van Galenstraat en den Sloter- dijkermeerweg ten westen van den Hoofdweg, was de laagste inschrijfster de Amst. Ballast Mij. met f 356.516. SCHIP VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Amste.liand (Ned.) x) Buenos Aires Agametanon (Ned.) Zw. Zee Midd. Zee Amstelkerk (Ned.) West-Afrika Ned. Indië Boskoop (Ned.) Chili Barneveld (Ned.) x) Chili Bennekom (Ned.) Chili Bodegraven (Ned.) Chili Breda (Ned.) Chili Beekenham (Eng.) La Plata Boschfontein (Ned) x) Zuid-Afrika Cardita (Eng.) x) Corpus Christ! La Plata Cordillera (Du.) x) Pto Barrios (v. IJm.) Danzig Eurymedon (Ned.) x) Batavia Washlot Ned. Indië Hamburg W. Afrika Ganymedes (Ned.) Alexandria Germania (Noor) ex) °ort Arthur Gleniffer (Eng.) x) Japan Gera (Du.) Ned. Indië Hasting (Zweed) Hernösand Chr. Huygens (Ned.) x) Batavia Hermes (Ned.) Midd. Zee Umea rlenca (Ned.) Danzig Helene Russ (Du.) Borga Helder (Ned.) Chili Iris (Ned.) Bordeaux J. Pz. Coen (Ned.) x) Batavia Jaarstroom (Ned.) West Afrika Zvv. Zee Ned. Indië Ltineburg (Du.) Ned. Indië Moena (Ned.) x) Batavia Monlferland (Ned.) x) B Aires Maron (Eng.) x) Batavia VIelampus (Ned.) x) Batavia Menes (Du.) Macassar Nordkop (Du.) Rotterdam Oberon (Ned.) Midd. Zee Poelau Tello (Ned.) Ned IndiB Prometheus (Eng.) Batavia Poelau Roebiah (Ned.) Batavia Poelau Lam (Ned.) x) Bqfavia Perseus (Ned.) Stettin Rhea (Ned.) W Indië Sembilan (Ned.) x) Ned. Indië Springfontein (Ned.) Zuid Afrika oouthgate (Br .a Plata Serooskerk (Ned.) la pan Simaloer (Ned.) Ned Indië Salland (Ned.) x) Buenos Aires Seminole (Eng.) x) Aruba Saturn us (Ned.) A lexandrië Soemba (Ned.) Batavia Iowa (Ned.) La Plata 1'arakan (Ned;) x) Meror (v IJm.) Titus (Ned.) Midd. Zee Trajanus (Ned.) Hamburg Ugo Bassi (Ital.) Midd. Zee Vulcanus (Ned.) Midd. Zee Van Rensselaer (Ned.) West Indië Vesta (Ned.) Midd. Zee Westland (Ned.) x) Hamburg Zulderkerk (Ned.) lapan 18 Aug. 5 Aug. 25 Juli 26 Aug. 2 Aug. 28 Juli 6 Aug. 21 Juli 2 Aug. 23 Juli 23 Juli 21 Juli 10 Aug. 4 Aug. 24 Juli 18 Juli 2 Aug. 22 Juli 19 Juli 20 Juli 24 Juli 25 Juli 29 Juli 21 Juli 9 Aug. 25 Juli 4 Aug. 9 Aug. 24 Aug. 11 Sept. 20 Juli 22 Juli 20 Juli 21 Juli 20 Juli 22 Juli 22 Juli 20 Juli 24 Juli 22 Juli 11 Aug. 23 Juli 20 Juli vertrokken. 17 Juli te Pyli. 17 Juli van Algiers. 20 Juli van Havre. 16 Juli van Padang. 16 Juli van San Antonio. 14 Juli van Arica. 17 Juli van Liverpool. 9 Juli v. Cristobal 18 Juli van Cristobal. 3 Juli vertrokken. 15 Juli van Mombassa. 10 Juli vertrokken. 3 Juli van Mar del Plata. 16 Juli van Flores. in lading. 18 Juli van Pt. Said. 17 Juli vertrokken. 17 Juli van Oran. 20 Juli vertrokken. 11 Juli van Calabar. 14 Juli van Mersin. 6 Juli vertrokken. 15 Juli te Duinkerken. 14 Juli te Soerabaya. 12 Juli vertrokken. 12 Juli van Colombo. 19 Juli te Capelle. 17 Juli van Helsingborg. 17 Juli vertrokken. 18 Juli vertrokken-, 18 Juli te Callao. vertrekt 21 Juli. 18 Juli van Pt. Said. 19 Juli te Rotterdam. 18 Juli te Finisterre. 16 Juli van Pt. Sudan. 13 Juli van Pt. Said. 17 Juli van Aden. 15 Juli van Rio Janeiro. 12 Juli van Belawan. vertrekt 22 Juli. vertrekt 21 Juli. 20 Juli vertrokken. 17 Juli van Lissabon. 15 Juli van Pt. Said. 15 Juli van Gibraltar. 14 Juli van Sabang. in lading. vertrekt 22 Juli. 17 Juli te Londen. 7 Juli van Colombo. 12 Juli van Kaapstad. 9 Juli van Fern. Noronha. 18 Juli te Genua. 14 Jub van Gibraltar. 15 Juli van Las Palmas. 2 Juli vertrokken. in lading. 17 Juli vertrokken. 18 Juli van Finisterre. 20 Juli vertrokken. 18 Juli van Stamboul. in lading. 14 Juli van Gibraltar. 18 Juli van Algiers. 15 Juli van Madeira. 14 Juli te Fiume. vertrekt 22 Juli 18 Juli te Hongkong. Schepen voorzien van zijn groter dan 600(1 ton Hoogovens VISSCHERU EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Zweedsch s.s. Venersborg Amsterdam De ontwikkeling der Duitsche visscherij. Gebruik per hoofd gestegen tot 12 K.G. Van de enorme ontwikkeling der Duitsche visscherij in de laatste jaren getuigen de cijfers omtrent den aanvoer, gepubliceerd in de Deut sche Fischerei Rundschau. De totale opbrengst bedroeg in 1938 niet min der dan 717 millioen K.G. ter waarde van 103.8 millioen R.M. Hiervan was afkomstig van de groote trawlvisscherij 561 millioen K.G. ter waarde van 68.9 millioen R.M., van de logger- visscherij 51.6 millioen K.G. t.w. van 6 millioen R.M., van de kustzeevisscherij 4.8 millioen K.G. t.w. van 2.2 millioen R.M., van de kleine Noord- zeekustvisscherij 43.9 millioen K.G. ter waarde van 3.8 millioen R.M. en van de kleine Oostzee- kustvisscherij 56.4 millioen K.G. ter waarde van 13.7 millioen R.M. In 1937 bedroeg de totale aanvoer 672 millioen K.G. ter waarde van 102.9 millioen R.M., in 1936: 596 millioen K.G. en 105.8 millioen R.M., in 1935: 476 millioen K.G. en 83.7 millioen R.M., in 1934: 401 millioen K.G. en 71.6 millioen R..M. en in 1933: 387 mil lioen K.G. en 60.2 millioen R.M. Bovendien werd in genoemde jaren nog ge middeld 225 millioen K.G. per jaar ingevoerd. Het totale verbruik per hoofd bedroeg: in 1938: 12 K.G., waarvan 8.8 K.G. van eigen pro ductie, in 1937: 12.4- K.G. (9.2 K.G. eigen pro- ductie), in 1936: 12 K.G. (8.6 K.G. eigen pro- 10.1 K.G. (7 K.G. eigen pro- 8.9 K.G. (5.9 K.G. eigen pro- 8.9 K.G. (5.7 K.G. eigen pro ductie), in 1935: ductie), in 1934 ductie), in 1933 ductie). Kosten per leerling van het Lager Onderwijs. Om te komen tot een verrekening met de besturen der bijzondere scholen dienen inge volge de Lager-Onderwijswet 1920 te worden vastgesteld de bedragen, welke per leerling be schikbaar worden gesteld voor de scholen voor gewoon, voor uitgebreid en voor gewoon lager onderwijs in het geval, bedoeld in het 3e lid van art. 101. Voor 1938 was bij besluit van 26 November 1937 vastgesteld resp. f 13.14. f 13,15 en f 10.78 B. en W. stellen voor, ingevolge de werke lijke uitgaven over 1938 deze bedragen vast te stellen op resp. f 13.08, f 14.63 en f 10.1 Cursus voor liet „voorloopig diploma" aan de Nijverheidsschool Het bestuur der Vereeniging voor Nijver heidsonderwijs in Kennemerland acht het wenschelijk, het leerplan der school uit te brei den met een dagcursus voor de opleiding tot het voorloopig diploma als scheepswerktuig- kundige. In verband met het bepaalde in de Nijver heidsonderwijswet moet de Raad deze uitbrei ding van het plan noodig oordeelen. Daar B. en w. zich met de motiveering der uitbreiding kunnen vereenigen, stellen zij den Raad voor te besluiten, dat het in het belang van het Nijverheidsonderwijs noodzakelijk is, dat aan deze school een dergelijke cursus wordt verbonden en het leerplan met dit vak van onderwijs dient te worden uitgebreid. Eenrichtingverkeer in de Broekbergenlaan Bewoners van de Broekbergenlaan te Sant poort hebben den Gemeenteraad verzocht, voor deze laan éénrichtingverkeer in te voeren bij openstelling voor doorgaand verkeer. B en W. stellen den Raad voor. hen te machtigen, adressanten te berichten, dat het hier een aangelegenheid betreft, welke al leen tot de bevoegdheid van hun college be hoort. Dat loopt in de papieren. B. en W. vragen ƒ4700.voor uitbreiding van de afdeeling Bevolking, Burgerlijke Stand en Militaire Zaken en ƒ2000.voor nieuwe meubelen voor de burgemeesterskamer. De afdeeling bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken, welke bij den verbouw van het gemeentehuis in 1937 een oppervlakte kreeg, bestemd voor ten hoogste 4 ambtena ren, biedt thans geen voldoende ruimte meer om daarin de noodige ambtenaren te huis vesten. De aanzienlijke bevolkingstoeneming der gemeente sedert 1907 (een stijging van 17000 tot 48000), de invoering van het per soonskaartenstelsel en de belangrijke uitbrei ding der overige werkzaamheden maakten het noodig het personeel geleidelijk uit te brei den. De ruimte is daardoor zoo beperkt gewor den, dat een behoorlijke functionneering van den dienst in het bestaande lokaal niet meer mogelijk is. B. en W. hebben na laten gaan op welke wijze een vergrooting van het lokaal kan plaats hebben. Dit is mogelijk door in wendige verbouwing en bijtrekking van twee aangrenzende lokalen, volgens het bij de stuk ken gevoegde plan. Het aanwezige meubilair der afdeeling verkeert in een dergelijken slech ten staat, dat een belangrijke vernieuwing noodig is. De totale kosten van verbouwing en meubileering worden geraamd op 4700. B. en W. stellen den Raad voor. dit bedrag voor het aangegeven doel beschikbaar te stellen. Zij willen van deze gelegenheid tevens ge bruik maken, den Raad voor te stellen een crediet te verleenen van f 2000— voor ver nieuwing van het meubilair voor de kamer van den Burgemeester, welke tevens dient voor de vergaderingen van Burgemeester en Wethouders. Het daar aanwezige meubilair is van zoodanigen aard, dat een algeheele vernieuwing noodig is. Aantal geheel werkloozen vol wassenen gedaald tot 1092. Het aantal bij de Gemeentelijke Ar beidsbeurs ingeschreven werkzoeken den, was evenals dat der geheel werk loozen op 15 Juli weer lager dan de week daarvoor. Ingeschreven stonden nl. 1669 werkzoekenden tegen 1722 op 8 Juli; het aantal geheel werklooze vol wassenen daalde in dezelfde week van 1160 tot 1092. Verder waren er 340 (342) gedeeltelijk werkloos, w.o. 179 (179) havenarbei ders en 118 (122) losse arbeiders. Als werkzoekend stonden op 15 Juli inge schreven: 217 (228) bouwvakarbeiders, 133 (148) metaalbewerkers, 22 (18) houtbewerkers, 23 (23) landarbeiders, 179 (179) havenarbei ders, 229 (257) visschers, 37 (39) kantoorbe dienden, 547 (552) losse arbeiders en 229 (224) in overige beroepen, totaal 1616 (1648) mannen boven 18 jaar en verder 26 (30) mannen onder 18 jaar, 20 (18) vrouwen boven en 7 (6) vrou wen onder 18 jaar. In een gesubsidieei'de werkverschaffing wa ren geplaatst 93 (90) werklooze arbeiders. EXAMENS OPENBARE U.L.O.-SCHOOL. Voor het (M.)U.L.O.diploma-B slaagden gisteren te Haarlem Adriaan Bregonje en Chiel Schouten te IJmuiden-Oost, beiden leerlingen van bovengenoemde school. Alle acht candidaten, die tot nog toe aan het examen deelnamen, hebben dus hun B-diplo ma behaald. Belooning hoofd van den Luchtbeschermingsdienst. In de Raadsvergadering van 7 Maart j.l. werd machtiging verleend tot aanstelling van een hoofd van den Luchtbeschermingsdienst op een belooning van 1200 tot 1500. Na gedane oproepingen is gebleken, dat voor een belooning van 1500 geen geschikte kracht is te verkrijgen. B. en W. stellen daarom den Raad voor, de belooning vast te stellen op 3000.— per jaar en hen een crediet tot gemeld bedrag toe te stadn .SCHUTTEVAER" VRAAGT WATER. OM DRINK- Het hoofdbestuur der Koninklijke Schip- persvereeniging „Schuttevaer" te Santpoort heeft het gemeentebestuur verzocht om be schikbaarstelling van zuiver drinkwater nabij de Binnenhaven aan de Noordzijde van het Noordzeekanaal ten behoeve van de schippers- bevolking. B. en W. stellen den Raad voor, het verzoek in hun handen te stellen ter afdoening. SANTPOORT GER. GEMEENTE H. V. Onlangs deelden wij mede, dat het gebouw aan de Wüstelaan, waar in de Ger. Gemeente H. V. haar godsdienstoefeningen houdt een grondige restauratie onderging. Thans vernemen we dat de officieele in ge bruikneming zal plaats vinden op Dinsdag 25 Juli a.s. 's avonds 8 uur. HAARLEM, 19 Juli 1939. Ondertrouwd: 19 Juli: W. J. Vissers en A. de Koninck; J. F. Malefijt en G. van de Vlag; A. de Vos en P. Breeuwer; S. Kaiser en W. Ket- tenis; H. Hoogakker en Ch. M. Dekker; B. Fransman en R. Hemelraad; J. H. A. Nas en M. F. Beelen, H. P. Horsten en J. van Tricht, J. A. de Jong en M. van der Linde, Th. Kuijer en H. Nijmeijer; H. Roosen en C. Th. van Zwol, E. J J. Piek en C. C. van Heinsbergen; C. P- N. Terhorst en M. J. Veerman; F. J. Diks en T. Oosterhout; J. Winkelman en T. Heeren; J. J. Nieman en J. Bogaart; M. J. van der Vlugt en L. Visser, C W. Blansjaar en J. Hermann, F. Roest en E. J. E. van Egdom, H. Klopstra en W. C. Honing, W. van Bodegraven en M. Muller, R. H. Verkruissen en C. A. Abdala, H. W. Verhulst en C. Wester man, M. P. van Deur- sen en C. van Zeist, G. A. de Heus en H. J. C. Langeloo, P. H. Brendel en J. Scheffer, J. Vis en A. M. Hubbers, W. K. Brederode en C. J. M Steman, C. der Kinderen en A. A. M. Smit, Th. F. A. Funke genaamd Küpper en M. P. van Beelen, A. R. Zandstra en C. Geus, N. Tulp en E. Hofstee, L. Sabelis en C. Visser. Gehuwd. 19 JuliCh. F. H. Rolf en E. Grischek. J. C. J. Vermeij en E. M. van Rooij. N. C. Koopman en M. van Trigt. B. J. van Eerden en J. M. van der Klugt. L. J. A. Mol hoek en E. G. Rosen hart. J. van der Linde en H. M. A Lambert P. G. de Haan en J. F. R. Smit. J. de Goede en A. Farber. D. Philippo en C J. Verdam. A. de Vos en H. M. Luiting. G. Koedijker en S. M. Tolen. D. Stathi en L. Brandenburg. A. Koster en C van Everdin- gen.W. F. M. Clabbers en E. M. Dijkstra. H. H. Hoeker en J. E. M. Brink. P. M. J Hokkeling en P. C. van Niel. H. de Kruijff en E. N. Aupers. G. G. Tijsterman en T. Roest. W. Th. Heuver- kamp en J. H. In den Haak. J. Rodenburg en M A Soldat. H. L. N. Fabel en J. Oddens. B. L. Meulenbroek en C. E. M. Olgers. C. Eg berts en L. F. Rosa Gastaldo. W. Sloof eü S. M. Claij,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2