Avontuur in Venezuela FEUILLETON Naar het Amerikaansch van R. H. DAVIS. (NaaruK verboden.) 9) Roddy greep opeens Peter's pols; met de andere maakte hij een wijzende beweging. Door een smalle opening in een boschje, dat op een kleinen afstand van het huis stond, ontdekte Peter een tennisveld. Roddy trok zijn wenkbrauwen veelbeteekend op. Hij glimlachte vroolijk en triomfantelijk. Hetgeen schijnt te bewijzen, merkte hij raadselachtig op, dat zekere personen uit het tooneel stuk noch oud, noch gebrekkig zijn! Die gevolgtrekking gaf hem zooveel voldoe ning, dat hij nog zat te glimlachen toen ze bij het café Ducrot stilhielden. In het uurtje dat verloopen was, sedert ze den tuin van het restaurant verlaten hadden, had daar een verbazingwekkende verandering plaats gehad. Het sinaasappelboschje lag daar niet langer in stille sluimering. De kellners lagen niet meer te slapen naast de tafeltjes. Aan het hek, dat den tuin van den weg scheidde, stonden een half dozijn vurige, zwaargezadelde ponny's vastgebonden en nog even zoo veel stonden er gespannen voor landauers en dogcars en brieschten, hinnikten, rammelden met hun tuigen en stampten gaten in den weg. Achter het gebladerte van de sinaasappelboomen kon men de stem van den maïtre d'hotel hooren en in de keuken stond de dikke chef bevelen te snauwen. De kiezelsteenen op de paden knar sten onder de haastige voeten van de kell ners. Aan een lange tafel in het verste einde van den tuin zaten meer dan twintig mannen en het was duidelijk te zien dat het restaurant ter wille van hen klaar wakker was geworden. Het gezelschap dat daar verzameld was, be stond niet uit breedgebouwde, blonde Holland- sche bewoners, maar uit Venezolanen. En één van hen, die aan het hoofd van de tafel en tegenover den ingang van den tuin zat was blijkbaar de persoon, ter eere van wien zij daar waren samengekomen. Hij zag er zooveel jonger uit dan de anderen, dat Peter, die alles behalve ingenomen was met dien inval in hun slapende droomentuin, veronderstelde, dat het een meerderjarigheidsviering was! Het duurde een poosje, voordat een van de kellners acht sloeg op het geroep van de Amerikanen, Hoewel zij zich hadden geïn stalleerd aan een tafeltje, dat omringd was door bloeiende heesters en toch niet te ver van de keuken of het café scheen niemand tijd te hebben om hen te bedienen; tenslotte slaagden zij erin hun bestellingen te doen bij een van de kellners, maar dan ook alleen door hem bij zijn voorschoot te grijpen. Roddy beval hem te brengen wat er op de groote tafel opgediend werd. Die kok, legde Roddy uit. is natuurlijk veel te opgewonden om drukte te maken voor ons: maar als er genoeg is voor twintig zal er ook wel genoeg zijn voor meer. Maar al waren ze voor de kellners een quantité négligeable, de twee jonge mannen kwamen tot de verrassende conclusie dat de gasten van het verjaardagsfuifje hun komst buitengewoon interessant vonden en hoewel de tafels te ver uit elkaar stonden dan dat Roddy kon hooren wat zij zeiden, kon hij zien, dat er heel wat blikken in zijn richting werden ge worpen, dat er over hem gepraat werd en dat zijn tegenwoordigheid om de een of andere reden een buitengewone opwinding te weeg bracht. Ten slotte, onder voorwendsel van zijn koet sier een order te geven, liep iemand van het gezelschap dicht langs hun tafeltje en zoowel toen hij heen ging als toen hij terug kwam sloeg hij hen nauwkeurigg gade. Juist toen hij bijna stil bleef staan in het grint tegen over hen, zei Roddy op een toon van de diep ste overtuiging. NeeWalter Pater heeft aan de Stoïsche wijsbegeerte nooit een juist uitleg gegeven en wat het Euphemisme betreft Integendeel, viel Peter hem vol vuur in de rede, Oscar Kamerstein is de eenige im- pressario die de vlag kan laten waaien bo ven de groote opera en een overdekte tuin. Heusch De luistervink liep haastig door met een verbluft gezicht. De jongemannen zetten hun maaltijd kalmp jes voort. Als hij Engelsch verstaat, vervolgde Roddy, zal hij daar een poosje over peinzen! Daar ze heelemaal geen belang stelden in het gezelschap en niet gegeten hadden sedert heth vroege kopje koffie op de stoomboot werd al hun aandacht al spoedig in beslag genomen door hun maaltijd. Maar ze zouden niet lang met vrede gelaten worden. Van uit de boschjes achter hen kwam plot seling en ongemerkt een jonge neger te voor schijn. Hij had een schrander gezicht en was keurig gekleed. Zonder een oogenblik tusschen de twee mannen te aarzelen legde hij en brief voor Roddy neer. Voor meneer Forrester, zei hij en na de struiken uiteengeduwd te hebben verdween hij even vlug als hij gekomen was. Roddy staarde verbaasd naar de haag waardoor de bode was verdwenen en zijn oogen dwaalden af naar het gezelschap aan de andere tafel. Hij zag dat elk van hen hem opmerkzaam zat aan te staren. Het was duidelijk te zien dat zij het klein voorval bemerkt hadden. Roddy vroeg zich af of de brief misschien van hen kwam. Toen hij verder om zich heen keek merkte hij dat de neger die Peter en hem bediende, hem ook stond aan te staren met meer be langstelling dan natuurlijk scheen en dat hij niet dezelfde was die hen eerst bediend had. Ja, began Roddy weifeleid, jij bent niet dezelfde kellner De man haalde de schouders op. Dat vent niet goed kan Engelsch spreek, legde hij uit. Ikke heel goed Engelsch spreekt. Hij glimlachte, maar Roddy zag dat er in zijn oogen een slimme onbeschaamde uit drukking was. Roddy was er innerlijk van overtuigd, dat hij bezig was het slachtoffer van een of an dere streek te worden. Ja, viel hij nijdig uit en ik wed dat je het verstaat óók! Peter gaf hem onder de tafel een geweldigen schop tegen zijn enkels. Lees je brief, zei hij. De enveloppe droeg alleen de naam Rodman Forrester. Êr stond geen aanhef boven den brief en hij was niet onderteekend. Hij luidde: Willemstad is een klein stadje. Alle menschen kennen elkaar. Daarom wordt van dengeen die er het laatst is aange komen de meeste notitie genomen. U bent degeen die het laatst is aangekomen, dus wordt alles wat u doet, opgemerkt. En dat u al twee maal langs Casa Blanca is gekomen is al aangeteekend zoowel door hen, die het beschermen als door hen die het bespionneeren. Als u onge luk wilt brengen over hen die u zegt te willen helpen, ga dan zoo dwaas door als u begonnen bent. De terechtwijzing, al was ze dan anoniem, deed Roddy toch een kleur krijgen, maar hij had genoeg zelfbeheersching om den brief over de tafel aan zijn vriend toe te schuiven en onverschillig te zeggen: Hij vraagt of we bij hem komen dineeren. De kellner, die ongetwijfzld had staan luis teren, verdween in de richting van de keu ken. Een oogenblik later zag Roddy hem een schotel brengen aan den jongen man, die aan het hoofd van de groote tafel zat en terwijl de man de schaal aanbood, fluisterde het tweetal samen. Toen Peter de waarschuwing had gelezen, gooide hij den brief, met be schreven kant naar beneden, op tafel neer en met een verstoord gezicht deed hij alsof hij al zijn aandacht wijdde aan de sla. Maar Rod dy zat te grinniken van plezier en deed ab soluut geen poging dat te verbergen. Ik zou dit voor geen millioen hebben ge mist fluisterde hij. Het schijnt dat iedereen hier zich met andersmanszaken bemoeit en dat ze elkaar allemaal bespionneeren. Het lijkt wel wat op het eiland, waar ze te trotsch wa ren om hun eigen wasch te doen, dus deden ze allemaal die van een ander. Van wien komt het, viel Peter hem ge prikkeld in de rede; van den consul? Roddy knikte en lachte nog eens. Jij hebt goed lachen, protesteerde Peter, maar je kan nooit weten. Jij bent pas vier maanden in Venezuela en Kapitein Codman is er achttien jaar geweest. Die kerels be schouwen zoo iets heel anders dan wij. Wij vinden het net een operette, maar Juist die ouwe Codman, verklaarde Rod dy, die hier achttien jaar is, heeft óók zijn normalen kijk op die dingen verloren. Hij is zijn gevoel voor humor kwijt. Stel je voor dat- ie ons laat bespionneeren en ons anonieme waarschuwingen stuurt! Waarom komt hij niet naar ons hotel en zegt ons daar wat hij te vertellen heeft? Hij denkt zeker dat w« hier in Siberië zijn. (Wordt vervolgd.) Arie van Vliet rijdt zijn eere-rondje na het behalen van het algemeen Nederlandsch wielerkampioenschap in het- stadion te Amsterdam Het m.s. «Oranje" was Zondag voor het eerst voor het publiek ter bezichtiging toe gankelijk gesteld, waarvan een gretig gebruik werd gemaakt De „regenbogen" in actie op den derden dag van de Kaagweek Een overzicht van den wedstrijd 100 K.M. achter motoren tijdens de Neder- landsche wielerkampioenschappen in het Olympisch stadion te Amsterdam De eerste pogingen tot lichting van den gezonken Amerikaanschen onderzeeër „Squalus" zijn mislukt. Het oogenblik, waarop het vaartuig een eind boven water kwam om spoedig daarna weer in de diepte te verdwijnen De verkeersweg over de bruggen Hedel Zaltbommel Vianen is thans volmaakt doordat het viaduct over den spoorweg bij Beesd gereed is en voor het verkeer is open gesteld Ook de jeugd helpt mede bij den graanoogst in de omgeving van Markeio Een fraaie sprong tijdens het groot concours hippique, dat Zondag in het Goffertstadion te Nijmegen werd ge houden

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 10