VELSEN IJMUIDEN BEVERWIJK Met school K. op't pad» •3» Leerlingen reisden naar alle windstreken. De schoolreisjes, door de leerlingen van School K (Velserbeek) gemaakt, zijn weer ach ter den rug en, om meteen met de deur in huis te vallen, ze zijn, mede dank zij de medewerking van het weer, uitstekend ge slaagd. De lagere klassen maakten per autobus een uitstapje naar Bakkuins strand en de kleinen hebben zich daar uitstekend vermaakt. De klassen 4 en 5 trokken er eveneens per autobus op uit. Zij brachten eerst een bezoek aan Schiphol en daarna aan Schoorl, waar in den bekenden speeltuin „Duinvermaak" enkele fijne uurtjes werden doorgebracht. „De" reis werd gemaakt door de hoogste klasse. Deze trok er onder leiding van het hoofd der school, de heer G. J. A. Heins, die geassisteerd werd door mevr. Heins en mej. Janssonius, niet minder dan 3 dagen op uit en wel naar de onvolprezen Veluwe. Uitgeleide gedaan door tal van ouders reisde het gezelschap „noodgedwongen'"" in 2de klas coupé's van Velsen naar- Haarlem en in le klas coupé's van Haarlem naar de hoofdstad. Van hier ging het per boot naar Harderwijk. Op dezen tocht werd o.m. de „Oranje" be wonderd, 'n apachendans uitgevoerd en lied jes gezongen. In Harderwijk stonden de fietsen, die vooruit gezonden waren, reeds te wachten. Na een prachtigen tocht, waarop volop van het mooie natuurschoon en de dito fietspaden werd genoten, bereikte men het N. B. A. S.- Bondshuis te Oldebroek, waar gedurende het uitstapje gelogeerd zou worden. In deze paar dagen heeft het Velser gezel schap deze vriendelijk gelegen jeugdherberg, haar mooie omgeving, haar fijne schuil plaatsen, haar gezellige slaapzalen wat duurde het lang, vóór je hier sliep! het vriendelijke jeugdherberg-ouderpaar, enz., zeer leeren waardeeren. Van de jeugdherberg uit werden in de twee dagen, die na aankomst nog restten, onver getelijke uitstapjes gemaakt, o.a. naar de Oude Dellen een heerlijken speeltuin met fijne motorbootjes naar Epe, waar in een zwembad heerlijk gezwommen werd, enz. Noode werd van dit prettige en mooie op den derden dag afscheid genomen. Nadat die heer Heins den herbergvader en moeder bedankt had voor de goede zorgen en de herbergbel het gezelschap uitgeluid had, werd op de terugreis nog een speeltuin aangedaan. Hier zwembad heerlijk gezwommen werd, enz. imitatie-zeeslag geleverd, die door Admiraal Heins glansrijk werd gewonnen. De boottocht HarderwijkAmsterdam ver liep ook nu weer naar wensch. Met veel suc ces werd „community singing" beoefend. Vrij wel de geheele boot zong mee. Uiterst voldaan keerde het gezelschap weer in „onze goede plaats" terug. Crematie F. Blaauw. Onder zeer groote belangstelling heeft- Za terdagmiddag de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer F. Blaauw, directeur van het crematorium al hier. Van het hoofdbestuur der vereeniging voor facultatieve lijkverbranding waren "aanwezig de heeren J. J. Deggeler en L. J. Rietema. Den Haag, Dr. L. A. Rademaker, Rijswijk, Dr. E. J. Abrahams, Amsterdam en J. van Dijk, Utrecht. Verder waren er Prof. Dr. L. van Itallie, Leiden, oud-voorzitter en eerelid. Dr. Ir. M. F. de Bruyne, Rotterdam, oud-hoofd bestuurslid en technisch adviseur der veree niging, mr. E. J. Holleman, administrateur en de heer C. van Zonneveld, accountant der vereeniging, beiden in Den Haag. het gehee le personeel der vereeniging. zoowel uit Den Haag als uit Velsen, deputaties van vele af- deelingen der vereeniging, o.a. uit Velsen, Be verwijk, Bloemendaal, Haarlem enz., zeer vele begrafenisondernemers uit het geheele land Namens de directie der N.V. begraafplaats Westerveld waren aanwezig de heeren Q. w. van Hoorn en F. Derkinderen Jr., ook het personeel der begraafplaats was bijkans ge heel aanwezig. Verder merkten wij op onzen burgemeester, Mr. M. M. Kwint, den heer P. IJtsma, hoofd inspecteur van politie, mr. J. p. Engels, in specteur van politie; den heer C. A. Dudok te Hilversum, den bouwmeester van columba rium en nieuwe hal, C. Keizer, hoofd der P. W. H. Cort v. d. Lindenschool te IJmuiden, den heer de Roo, stationschef alhier, zeer ve len uit Driehuis en IJmuiden enz. De heer J. J. Deggeler, secretaris van het hoofdbestuur der Vereeniging voor facultatie ve lijkverbranding, wees op de broosheid van het menschenleven. Des avonds was de heer Blaauw nog kerngezond en in de volle fleur van zijn werk, des nachts werd hij weggeno men. Hij was een man, die aan een gevoel voor kunst en zin voor buitengewone netheid een groot gevoel voor eenvoud paarde. Daar om zouden maar twee sprekers het woord voeren, spr. zou dit doen bij afwezigheid van den voorzitter, Dr. P. H. van Rooijen. Spr. memoreerde hoe de heer Blaauw nog heel jong veel voor de crematiegedachte voel de en zijn diensten aanbood bij de vereeni ging. Hij deed allerlei werk en werd in 1918 tot adj.directeur benoemd. Onder zijn bekwa me leiding kwam hier veel tot stand en in 1927 werd hij tot directeur benoemd. In dezen arbeid vond de heer Blaauw zijn levensdoel. Hij droeg er steeds zorg voor, dat aan het dé corum niets ontbrak. De roep, die bij vreem delingen van het crematorium alhier uitging, was steeds onverdeeld gunstig. De heer Blaauw was als 't ware nourri dans le sérail, hij was tegen elke moeilijkheid opge wassen en wist er steeds een oplossing voor te vinden. Sedert een jaar werkte hij onder een commissie van beheer, waarvan spr. voor zitter is en spr. mocht wel zeggen dat alle le den unaniem van meening waren, dat de heer Blaauw een voortreffelijk directeur was. De voorzitter, die in Zwitserland een congres leidt zou zeker ook woorden van grooten lof hebben gesproken, als hij hier had kunnen zijn. Voor het personeel was hij een vriend en voor allen een beminnelijk mensch. Met hem is heengegaan een pionier der crematie-idee. die het bedrijf hier tot bloei wist te brengen. Wij allen zijn hem veel dank verschuldigd voor zijn stipte eerlijkheid, onverdroten ijver en groote toewijding. Wij zullen zijn nage dachtenis in eere blijven houden. De heer Andr. de Roza sprak als voorzitter van 't hoofdbestuur der Arbeidersvereniging voor lijkverbranding. Spr. was dankbaar, dat hij uiting mocht geven aan de diepgevoelde waardeering, die ook zijn bestuur had voor den heer Blaauw Naast de ambtelijke verbon denheid was een sterke vriendschap ontstaan In alles kwam bij hem de drang naar voren om _te dienen. Zijn verschijning in deze omge ving is nu voorbij, maar zijn geest zal ons blijven leiden in de richting, die hij zoo sterk voorstond. Deze geest is belichaamd in veel van hetgeen we hier aanschouwen. Spreker dankte den overledene voor de krachtige vriendschap. De organist speelde Tesore mio, The Holy City van Adam en bij het dalen van de kist het Adagio uit de Sonate Pathetique van Beet hoven. De heer Deggeler heeft namens de fa milie voor de belangstelling bedankt. SANTPOORT DS. OLDEMAN. Aan het eind van. de godsdienst oefening van Zondag j.I. heeft ds. Oldeman de gemeente meegedeeld, dat hij na ernstige overweging beslo ten had het beroep naar Haarlem (Vereeniging van Vrijz. Hervorm den) aan te nemen. Dat er na dit besluit teleurstelling heerschte in de Ned. Herv. Gemeente te Santpoort, ligt voor de hand. Al was ds. Oldeman nog niet zoo heel lang aan de gemeente verbonden hij kwam hier in 1936 toch had hij veler vriendschap weten te veroveren. De gods dienstoefeningen werden druk bezocht en dank zij het energieke werk van Ds. Ode man is in Santpoort een bloeiende jeugdbe weging tot stand gekomen. Ook in het tot standkomen van de cultureele filmavonden in het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente te S-antpoort heeft Ds. Oldeman een voornaam aandeel gehad. Geen wonder dan ook, dat zijn geemeente hem slechts noode ziet vertrekken. Op 1 October as. zal Ds. Oldeman afscheid nemen. CASTRICUM NIEUWS VAN B. B. B. Het bestuur van de Buurtvereenigïng „Bak- kum's Belang" deelt mede dat het voor de feesten, welke de vereeniging op 3, 4, 5 en 6 Augustus a.s. organiseert een tweetal medail les beschikbaar heeft gekregen van de V.V.V. voor heit te houden bloemencorso. Eventueele deelnemers aan deze bloemen corso wordt aangeraden zich ten spoedigste op te geven bij den secretaris der vereeniging den heer G. Ronk. Bakkummerstraat 87. Op 5 Augustus zal de plaatselijke gym-' nastiekverecniging „D. O. S." die verleden jaar zulk een succes oogstte, onder leiding van den heer De Rie een turndemonstratie geven. Aan deze demonstratie gaat een marsch vooraf met medewerking van het fanfarecorps „D. I. U." van de Centrale School. Voorts zal des avonds door geheel Bakkum vroolijke muziek klinken en zal gelegenheid bestaan een bezoek te brengen aan de Flo- ralia-tentoonstelling. LEDENVERGADERING „ZANG EN VRIENDSCHAP". De zangvereeniging „Zang en Vriendschap", directeur de heer Jan Beider te IJmuiden, kwam in „Hotel Bakker" in buitengewone ver gadering bijeen. Deze vergadering was belegd in verband met tusschentijdsche aftreding van den voorzitter, den heer Tj. van Eik. die door zijn benoeming tot algemeen bedrijfsleider en procuratie houder der N.V. Stoomzuivelfabriek „de Hol land" alhier, deze functie door drukke bezig heden niet langer kon blijven waarnemen. De heer Van Eik opende deze belangrijke bijeenkomst met een kort woord van welkom om vervolgens de agenda weer te geven, waar bij spr. vertrouwde, dat de vergadex-ing in het belang der vereeniging mocht slagen. Voorts memoreerde de heer Van Eik de succesvolle prestaties tijdens het groote natio nale zangconcours te Aalsmeer om verder directeur Beider en leden voor dit resultaat nog eens hulde te brengen. Spr. wensehte, dat tot versteviging van den band het koor zeker éénmaal per jaar aan een concours zou deel nemen, mede met betrekking tot een goede propaganda, welke hieruit kan voortvloeien. Onder dankzegging aan den heer Kuijs wer den de notulen goedgekeurd. Een voorstel van de dames om de repetitie tijden te wijzigen werd met algemeene stemmen aangenomen. Daar de heer Beider inmiddels was binnen - len bracht de voorzitter dezen nogmaals voor de behaalde resultaten, welke hulde de dirigent op zijn leden overbracht. De com missie, welke de reis naar Aalsmeer had ver zorgd, werd hiervoor dank gebracht. Aange nomen werd het voorstel gedurende een maand niet te repeteeren en per 1 September a.s. het seizoen weer te doen aanvangen. Aan de orde kwam hierna de bestuursverkiezing. Na her stemming werd de heer E. C. Hartogh tot voorzitter gekozen, welke zijn benoeming aan vaardde. De heer Kessler Sr. bracht hierop den heer Van Eik dank voor het vele werk in het be lang van het koor gedaan Wegens vertrek naar elders van den heer C. v. d. Ploeg werd de heer N. de Jonge tot com missaris benoemd. De gehouden rondvraag leverde enkele zakelijkheden op. Ten slotte werden koor en dirigent op rijm gefeliciteerd met de behaalde triomfen door enkele leden der zangvereeniging „Excelsior" te IJmuiden. WIJK AAN ZEE EXCURSIE GING NIET DOOR. Tot groote verwondering van het Bestuur van V.V.V. was er zoo weinig belangstelling onder de badgasten voor een excursie naar de Hoog ovens, dat ze geen doorgang kon vinden. PERSONALIA. Voor het diploma Engelsche Handelscorres pondentie van de Ver. van Leeraren in de Han delswetenschappen slaagde de heer J. Nonhe bei, alhier. Hij werd opgeleid door den heer C. J. v. d. Oord, te Beverwijk. HEEMSKERK ONDERLINGE ZWEMWEDSTRIJDEN. Zondag zijn wederom in het zwembad „Vuurlijn" de jaarlijksche onderlinge zwem wedstrijden gehouden, georganiseerd door de Heemskerksche Zwemclub. Bij de opening der wedstrijden heette de voorzitter, de heer Sprengers, de aanwezigen hartelijk welkom. Hij betreurde het echter dat het aantal deel nemers minder groot was dan voorafgaande jaren. Voor de wedstrijden waren weer drie wissel bekers, een groot aantal medailles en een paar andere prijzen beschikbaar gesteld. Begonnen werd met de 25 Meter schoolslag voor meisjes. De uitslag was als volgt: 1. Annie Haremeijer 17 sec., 2. Paula Ro- munde 18.2 sec. 3. Henny Sluis 19 sec., 4. Boutje Staps 25.4 sec. Vervolgens 100 meter schoolslag voor hee ren: 1. J. Haasnoot 1 min. 44 sec., 2. J. Muijen 1 min. 49 sec., 3. J. Lubbers 1 min. 51.8 sec. Hierna volgde de 50 meter vrije slag dames. Hiervoor was een fraaie wisselbeker beschik baar gesteld. 1. Joh. v. d. Sluis 47 sec., 2. Paula Romunda 52 sec., 3. Annie De tra 53 sec. 50 Meter vrije slag heeren, hiervoor was eveneens een wisselbeker beschikbaar gesteld. 1. R. Zoet 34 sec., 2. J. Antonyssen 37.4 sec., 3. A. Hartog 49 sec. In deze wedstrijden werd nog buiten mede dinging deelgenomen door een drietal gasten. Deze maakten zooals verwacht werd zeer goede tijden: 1. J. Jonker 31 sec., 2. N. Schoone 32.4 sec., 3. De Jong 33.2 sec. Na de pauze ving de tradit.ioncele 1 K.M.- wedstrijd aan. Van de dames-afdeeling was de uitslag de volgende: 1. Tini Knap 21 min. 50 sec., 2. Josh. v. d. Sluis 22 min. 45 sec., 3. Janny Meijer 23 min. 30 sec., Mej. Tini Knap werd evenals vorig jaar houdster van den beker, zoodat zij dezen reeds voor de tweede maal in haar bezit heeft. Bij de dames-veteranen werd no. 1 Mevr. ZoonMeurs. Uitslag 1 K.M. wedstrijd heeren: 1. R. Zoet 20 min. 15 sec., 2. P. Koete 20 min, 30 sec., 3. G. Haasnoot 21 min. 30 sec., 4. P. Petra 21 min. 30 sec., 5. J. Muijen 21 min. 59 sec., 6. J. Lubbers 22 min. 40 sec. Heeren-veteranen1. H. v. Wijk 22 min. 25 sec., 2. P. Kluft 23 min. 10 sec., A. Springers 24 min. 22 sec. De jongste deelnemer aan den 1 K.M.-wed- strijd was P. v. d. Beeke, die een tijd maakte van 26 min. 45 sec. Hij ontving hiervoor een medaille. Kort nadat de wedstrijden afgeloopen waren deelde de heer Sprengers met een toepasselijk woord de prijzen uit. R.K.V.V. „A.D.O.". De uitslagen van Zondag waren: VoorwaartsA.D.O. 32 (Jubileum-wedstrijd) G.V.O. 3—A.D.O. 3 2—1 A.D.O. 4—G.V.O. 4 5—0 (beker-wedstrij den) HERWONNEN LEVENSKRACHT. Alhier werd een collecte gehouden ten bate van de plaatselijke afdeeling van „Herwonnen Levenskracht". De opbrengst was f 54. R.-K. VOETBALVEREENIGING A.D.O. Voor de tweede ronde van den Districtsbeker zijn voor Zondag de volgende wedstrijden vast gesteld: A.D.O. 3—G.V.O. 3 12.30 uur. A.D.O. 4—G.V.O. 4 2.30 uur DE TOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. De tocht voor ouden van dagen zal Maandag a.s. plaats hebben. Het vertrek is bepaald des morgens 11 uur op het Kerkplein. Des avonds zal het gezelschap met muziek voorop worden ingehaald, waarna men nog eenigen tijd geze- lig bijeen zal blijven in het K.S.A.-gebouw. De aardbeienoogst is ten einde. Veilingen geven geen cijfers. Deze week zullen geen speciale veilingen van aardbeien meer worden gehouden. Dit betee- kent het einde van het seizoen, al zullen de aardbeien in de bekende kleine doosjes nog wel geruimen tijd aan de groentenveilingen blijven verschijnen. Van de resultaten van den oogst kunnen wij slechts voor de zooveelste maal in dit seizoen nog eens constateeren, dat deze zeer ongunstig en zeer wisselvallig waren. De vorstschade, gevolgd door een lang durige droogteperiode, is oorzaak geweest, dat de oogst van de soort Jacunda, die door de meeste tuinders wordt geteeld, totaa-l is mis lukt. De opbrengt zal niet hooger zijn dan 15 pCt. van die van het vorige jaar. De ge volgen daarvan zullen heel ernstig zijn, want voor talrijke tuinders in onze omgeving vormde de teelt van deze aardbeiensoort de hoofdbron van hun inkomen. Een tuinder, die vorige jaar 2500 sloffen Amazonen plukte, oogstte er nu 300. Deze ver houding geldt vrijwel voor alle telers. De Moulin Rouge was iets beter tegen de vorstschade bestand Het beschot van deze soort, die door den binnenlandschen handel dit jaar zeer gezocht was, zal ten hoogste 40 pCt. zijn van dat van het vorige jaar. Slechts enkele tuinders, die ondanks alle narigheid een best gewas hadden, hebben van de hooge prijzen geprofiteerd. De financiëele resultaten moeten alzoo over het algemeen ver achterblijven bij die van vorigen oogst. Het nadeelige verschil moet wel een bedrag van 150.000 zijn. Voor het eerst sedert vele jaren was men noch aan de Vereenigde Veilingen noch aan de B.E.T.-veiüng bereid, de juiste cijfers te verstrekken. Wij kunnen derhalve onmogelijk een juist inzicht in de oogstresultaten krijgen en moeten dus op onze beurt onz>e lezers onwetend laten omtrent den juisten stand van zaken. Wij zullen ons maar van schat tingen onthouden, wellicht stellen de veiling directies de juiste cijfers ter gelegener tijd nog wel eens ter beschikking. HET KARPERTJE NAAR HET CONCOURS. Het vischcollege ,,'t Karpertje" heeft Zondag- deelgenomen aan een concours te Purmerend, dat uitstekend geslaagd mag worden genoemd. De algemeene leiding berustte bij den heer C. Blok, afgevaardigde van het C.C.C., Amster dam. Van iedere ingeschreven vereeniging mocht slechts een corps van vier van de beste visschers deelnemen. Toch was het aan tal nog zeer groot, hetgeen men eerst goed kon constateeren toen de hengels omhoog gingen. Vischwator was het Noordhollandsch Ka naal. De baars liet zich niet zoo gemakkelijk ver schalken. maar zoo nu en dan hoorde men toch de Amsterdammers, die in het „baar zen" den boventoon voeren, het bekende sein „visch" geven. Van het Karpertje was J. Posch de eerste, die een paar visschen op- het droge bracht. Dit goede voorbeeld werd door J. Aafjes, B. Kleine en T. Dekkers gevolgd. De andere clubs maakten ijverig berekeningen, maar het Karpertje hield tot het laatste moment stand en met succes. Toen .het eindsignaal klonk hadden de Bevenvijkers zich tot de zevende plaats weten op te werken. Na af loop maakten de visschers een marsch met muziek door Purmerend. In het clubhuis werden de prijzen uitgereikt. De uitslag van het concours was: 1. DES, Amsterdam; 2. DOV, Amsterdam; 3. „Purmierend". Pui'mei-end; 4. IOGT, Am sterdam; 5. Sla hem aan de Haak, Valkoog; 6. BAC, Purmrenid; 7. 't Karpertje, Beverwijk; 8. Ons Genoegen, Amsterdam; 9. DVS, Am sterdam; 10. De Edelbaars, Amsterdam; 11. Vischlust, Alkmaar; 12. DCC, Amsterdam; 13. TOG, Amsterdam; 14 De lip, Ilpendam; 15. DIGV, Amsterdam. Held van den dag: C. Vogel, Amsterdam (grootste aantal). Grootste baars: C. van Burg, Purmerend, Meeste bovenmaatsche baars: C. van Burg, Purmerend. De C.C.C. Amsterdam bood „Purmerend" een herinneringstableau aan voor de uitste kende organisatie van het - concours. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: G. Gebhard en gezin, slager, van Utrecht, Zeestraat 62. A. M. Bullens, dienstbode, van Oirschot, Peperstraat 17. M. S. v. d. Hoorn, bakker, van Haarlem, Creutzberglaan 5b. H. Jansen en gezin (wed. J. J. van Vorsten- bosch), z. bar., van Breda, Stumphiusstr. 7. R. B. Giesbers, dienstbode, van Zeeland (N.B.), Relweg 51. J. Goessens, dienstbode, van Uden, Rel weg 51. J. Hilbeirts, dienistibode, van Amsterdam, Aremdsweg 210. E. de Levie, geleidster., van Driebergen- Rij sentourg, Relweg 57. E. A. van Krimpen, dienstbode, van Arkel, Beecksanghlaan 1. J. M. Kramer en gezin, melkslijter, van Assendelft, Iepenlaan 1. M. Kort en gezin, bankwerker, van Velsen, Creutzberglaan 121. A. J. S. Merhottein, kantoorbediende, van van Amsterdam, Berkenlaan 22. J. C. Albers, dienstbode, van Velsen, Noor- derwijkweg 48. A. B. Bakker, z. ber., van Uitgeest, Kastan- jelaan 31. II. Kiekebos en gezin, chauffeur, van West- stellimgwerf, Hofl. weg 60. Vertrokken: A. G. van Leeuwen/onderwijzer', n. Nieuwer- Amstel, Oude Karselaan 48. G. Nijman, onderwijzer, naar Amsterdam- Sloten, Genie A 392. A. L. J. IJzendoorn, onderwijzer, naar Hoorn, Korenmarkt 1. B. P. Lucas, loodgieter, naar Velsen, Duin- vliestraat 93. A. A. M. Boumans, z. ber., naar Delft, Hip- polytusbuurt 20. M. W. Verduin, dienstbode, naar Velsen, Eendrachtstraat 28. H. v. d. Zee, dienstbode, naar Heemstede, Buig. van Lennepweg 18. A. J. Brood en gezin, sigarenmaker, naar Zwolle, Groeneweg 107. C. Kloosterman, dienstbode, naar Heems kerk, M. van Heemskerkstraat 34 P. A. Veen (wed. S. Stammis), naar Velsen, Pelsstraat 1 boven. A. Walden, echtgen. S. F. Westers, z. ber., naar Amsterdam, Korte Prinsengracht 38. L. Tqering, z. ber.,, naar Velsen, Schulp weg 24. M. P. Aenmey, z. ber., naar Amsterdam, Geuzenkade 63 I. Th. A. M. Teunis, z. ber., naar Amsterdam, Geuzenkade 63 I. KL Steijn en gezin, meterijker, naar Haar lem, van 't Hoffstraat 208. W. D. Klaver, landarbeider, naar Velsen, Lindenstraat 29. L. Boerse, metaalbewerker, naar Velsen, de Lethstraat 2a. E. A. M. Hoogesteijn, z. ber., naai- Haarlem, Emmalaan 26. G. Stam (echtgen. W. van Zutphen), z. ber., n. Utrecht, Vleutenscheweg 101. E. C. Seibl, dienstbode, naar Lichtenvoorde E 188. C. Rijker, melkventer, naar Alkmaar, Ach terstraat 30. EXCURSIE VAN DEN VROUWENBOND. De plaatselijke afdeeling van den R.K. Vrouwenbond zal op Donderdag 17 Augustus een excursie houden naar de Goedenwaagen's Koninklijke Aardewerkfabrieken te Gouda. Tevens zullen die beroemde Goudsche ramen in de groote kerk worden bezichtigd. Zoo mogelijk zal ook nog een bezoek wor den gebracht aan de Willibrordius-tentoonstel- ling te Utrecht. RIOLEERINGSWERKEN OPGEDRAGEN. Aan de firma J. Dienaar en Zonen te IJmui den is opgedragen het maken van riolerings werken en bestrating met bijkomende werken voor de gemeente Apeldoorn, voor de somma van f 69.190. EXAMENS Middelbare Technische School te Haarlem. Toelatingsexamen. Het toelatingsexamen tot de M. T. S. werd afgenomen op 18, 19, 20 Juli. Totaal ingeschre ven candidaten: 405, waarvan toegelaten in totaal: 165. Totaal niet geslaagden, afgewezen en teruggetrokken: 229. Voor het acte examen slaagden 11 candidaten. Toegelaten tot het eerste jaar der afd. Bouw kunde en Weg- en Waterbouwkunde, theoretici E. J. van Drunen, Bloemendaal.J. F. Duin, Schermerhorn; J. H. Enno van Gelder, 's Gra- venhage; P. Enno van Gelder, 's Gravenhage: P. J. Hilhorst, Heemstede; H. Horjus, Haarlem. A. M. Houkoop, Haarlem; M. A. Joustra, Haar lem; A. J. F. Koelen, O verveen; J. Koolhaas. Leiden; G. Rookhuyzen, Haarlem; Injo Kiat Siang, Benkoelen (N. O. I.); A. A. v. d. Wateren Velsen; H. v. d. Zee, Haarlem; J. J. Zwart, Be verwijk. Afgewezen en teruggetrokken: 15 candidaten Tot dezelfde afdeeling practici zijn toegelaten- L. G. van Erkelens, Heiloo; W. C. Hagens, Haar lem; J. Th. J. Heeremans, Haarlem; A. van Nes, Haarlem: J. H. Sproet, Haarlem, J. Schoen. Nieuwe Niedorp; A. Vis, Oudkarspel: A H. F Vlasveld, Haarlem; P. Vriesman, Petten. Afgewezen en teruggetrokken: 10 candidaten Toegelaten tot de afdeeling Werktuigbouw kunde eerste studiejaar, theoretici: H. G. C. Baenk, Ned. W. Indië; G. Benit, Haarlem; H. p, v. d. Berg, Batavia; G. F. G. Beukers, 'sGra^ venhage; F. Beyers, Alkmaar; H. v. Blorrmie. stein, Heemstede; J. v. d. Borgh, Haarlem: A v. d. Brink, N. O. I.; P. C. v. Broekhoven, Voor. burg; N. G. de Graaff, IJmuiden; P. M. A. ten Hengel, 's Gravenhage; H. E. v. Hout, J. M. p. Ketel, Heemstede; A. J. Koppen, Haarlem; a Koppenaal, Lisse; J. Nasset, Haarlem; W. Nie, Zwolle; A. L. A. v. Oudgaarden, Noord- wijk; T. J. M. v. d. Pas, Haarlem; J. H. Soete- kouw, N. O. I.; F. F. Storm de Grave, Haarlem- A. B. P. Strubbe, Allernaar; L. C. Venneker, Me^ demblik; C. A. v. d. Wiel, Velsen. Niet toegelaten, teruggetrokken en afgewezen zijn: 50 candidaten. Toegelaten tot de afdeeling Electrotechniek theoretici eerste studiejaar: A. A. J. v. Aalten, Arnhem; A. P. Abercrombie, Ned. W. Indië; L E. Douglas Broers, N. J. v. Gessel, Haarlem; J. Jorritsma, Heemstede; J. Kamminga, Wagel ningen; H. Oderkerk, Haarlem; H. C. C. Roëll, Leusden; J. G. Stenger, O verveen; D. v. Straalen, Scheveningen; R. Tijsseling, W. F. de Vries, Haarlem; H. C. Wardenaar, Schagen. Niet toegelaten, teruggetrokken en afgewezen zijn: 23 candidaten. Toegelaten tot de afdeeling Vliegtuigbouw» kunde, eerste studiejaar, theoretici: P. Buys Voorburg; C. A. Dol, Andijk; T. A. FokkemaJ Zutphen; W. Habers, Voorburg, C. Hakkesteegt] H. A. Hakkesteegt, Haarlem; M. de Koning, Rot terdam; A. Ohm, Santpoort; J. Oosterhoorn, Amsterdam; L. P. M. T. v. Overbeek, 's Graven hage; B. Slotboom, Loosduinen; N. A. M. Stam Lekkerkerk; S. Sijnja, Zeist; J. S. G. Wyatt,' Arnhem, Niet toegelaten, teruggetrokken en afgewezen zijn: 41 candidaten. Toegelaten tot deze zelfde afdeeling, eerste studiejaar practici: J. v. Asdonck, Bloemendag- P. B. Boting, W. H. Brosens, Haarlem; G. J. j' v. Dok, Allernaar; A. de Jong, Amsterdam; J. jj Korswagen, Leiden; F. H. S. Monsma, 's Gra venhage; A. den Ouden, Woubrugge; L. g. Planken, 's Gravenhage; H. C. van Putten, Haar lem; J. Roukens, 's Gravenhage; F. A. Severien, N. O. I,; J. Simmermans, Oegstgeest; A. W. U, Stolten, Heemstede. Niet toegelaten, teruggetrokken en afgewezen: 43 candidaten. Toegelaten tot de afdeeling Scheepsbouwkunde, eerste studiejaar, theoretici: J. A. Bak, Haar-' lem; J. Berghoef, Aalsmeer; J. Bernhard, Am- sterdam; J. G. Burlage, Alkmaar; T. Maas, 's Gravenhage; P. H. Prager, Zwolle; J. Spijker, Haarlem; H. Twigt, Scheveningen. Toegelaten tot deze zelfde afdeeling practici: J. J. de Vuyst, St. Lourens. Niet toegelaten, afgewezen en teruggetrokken zijn voor de afd. theoretici: 9 candidaten, voor de afdeeling practici 3 candidaten. Toegelaten tot de afdeeling Bouwkunde twee de studiejaar, bijzondere cursus: A. van Holst, Haarlem; J. C. M. Thunissen, Heemstede; W. A. Zwager, Heemstede. Teruggetrokken: 1 candidaat. Toegelaten tot de afdeeling Weg en Water» bouwkunde, bijzondere cursus: D. J. van Baar- sen, Halfweg; A. van Katwijk, Leiden; J. v. d, Kuil, Velsen; H. Lesterhuis, Alkmaar; E. Mulder, Js Gravenhage, L. Th. Naar, 's Gravenhage; J. Smelik, Haarlem; W. Vleghert, Bandoeng. Toegelaten tot de afdeeling Weg en Water- bouwkimde tweede studiejaar, gewone cursus: G. A. van der Veen, Batavia; Th. van Wijk, Haarlem. Teruggetrokken: 6 candidaten. Toegelaten tot de afdeeling Werktuigbouw kunde, bijzondere sursus: A. P. v. d. Berg, den Helder; K. Bongertman, Haarlem; B. Busking, Haarlem; P. W. Chevalier, Bandoeng (N. O.-I,)- H. Dengerink, Hengelo (O.); K. H. Felderhof," Haarlem; J. A. Groeneveld, Almelo; C. W. A. de Jong, Haarlem; L. P. Jongejans, 's Graven hage; F. J, Kuypers, Hoogwoud; J. v. Leeuwar den, Bandoeng (N. O.-I.); B. Leupen, Haarlem; F. J. Mallee, 's Gravenhage; J. Mosk, Haarlem; H. C. Nijhuis, Heemstede; C. Peeters, Amsterdam W. A. Sabelis, Haarlem; J. W. A. Scholte, Lei den; L. Smit, Voorschoten; C. J. van Zweeden, Goes. Toegelaten tot de Afdeeling Werktuigbouw kunde, gewone cursus J. H. Romijn, Voorschoten Teruggetrokken: 9 candidaten. Toegelaten tot de afdeeling Electrotechniek, bijzondere cursus: J. H. M. den Bremer, Haar lem; M. Dingjan, Utrecht; L. J. van der Est, 's Gravenhage; H. J. Franck, Batavia (N. O.-I.); L. G. Hazeloop, 's Gravenhage; J. J. W. Heese, Westerveld; K. Mulder, Arnhem; J. F. W. van Putten, Haarlem; H. A. Stigter, Arnhem; J. Schreuder, Haarlem; C. Veerman, Tilburg; G. H. Wiltink, Arnhem. Toegelaten tot de afdeeling Electrotechniek, gewone cursus: A. Kolster, Batavia (N. O.-I.) Teruggetrokken: 2 candidaten. Toegelaten tot de afdeeling Scheepsbouwkun de, bijzondere cursus: P. E. Enters, Utrecht; J. Freudenborg, Heemstede; K. Gomes, IJmuiden; W. P. H. de Jongh, 's Gravenhage; Y. A. Koop- mans, Meppel, E. G. M. Reyners, Amsterdam; H. H. Willemsen, Amsterdam. Teruggetrokken: 6 candidaten. Toegelaten tot de afdeeling Vliegtuigbouwkun- de, bijzondere cursus; J. Bak, 's Gravenhage; E. Bohle, Haarlem; J. Bezemer, Rotterdam (W.); - M. F. Kann, Heemstede; A. A. Leutscher, Zeist; W. v. Nifterick, 's Gravenhage; A. J. Otto, Groes- beek; A. Pool, Wassenaar; H. Stuy, Bandoeng (N. O.-I).; J. G. Wormmeester, Terborg. Toegelaten tot de afdeeling Vliegtuigbouw- kunde, gewone cursus: C. J. M. v. d. Bronk, Bloemendaal. Teruggetrokken 9 candaten. Toegelaten tot de afdeeling Vliegtuigbouwkun- de vierde studiejaar: H. .J H. Adriaans, Heeren veen; O. G. Sterkenburg, Hilversum. Uitgereikt het getuigschrift vereischt voor toelating tot het examen voor acte L. N. O. aan de heeren: C. van Baren, Haarlem; J. H. Bruin, Alkmaar; J. W. Knijff, Goes J. A. L. Kusters, Haarlem; K. Molenaar, Alkmaar; L. Orelio, den Helder; A. M. Prent, Haarlem; M. G. Spaan, IJmuiden-O.; H. J. Velten, Almelo. Afgewezen 8 candidaten. Diploma drogist. Voor het diploma drogist, uitgereikt docf de examen-commissie uit de drie drigsten- bonden, slaagden de heeren: P. Kuiper te Santpoort, P. C. de Leeuw te Haarlem. De examens worden voortgezet. Prot. Chr. Nijverheidsschool, Tetterodestraat 109, Haarlem. Het getuigschrift 2-jarige middagcursus werd behaald door: mej. C. Arendsen, C. Makkes v. Deyl, M. Eggermond, T. de Haas, A. ten Hoeve, L. Kok, L. Korving, G. Kropf, N. Leen, L. Pos, E. v. Loenen, A. Rompelman, C. Schop A. Ste venhagen, M. v. Tongeren, H. de Vries, J. de Vries, J. Winkel. De MULO-examens. Vrijdag zijn te Haarlem voor het B-diploma geslaagd: N. A. de Breed te Beverwijk; J. Meijer te Rijk (Haarlemmermeer) en J. Scholtens te Santpoort Voor het A-diploma: G. E. S. de Bruin, Th. H. Dernison, M. Koene, C. Dammiaans, A. W. de Jong, J. P. van Eijsden, M. Smits, J. J. Vlas veld en H. C. Adding, allen te Haarlem; J. G. Bus en J. van Essen, beiden te Uitgeest, A. G. van der Ploeg te Heemskerk; P. A. Oort te Be verwijk: S. J. Buijze, te Vijfhuizen; H. de Rijk te Rijk (Haarlemmermeer); F. F. Hartong, te Velsen; C. Korver te Halfweg; W. A. Habben Jansen te Overveen; J. M. de Jongh te Aerden- hout; H. M. W. Reuzen te Bennebroek en J. M. Koks te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2