De Engelschen winnen faded. CtUltet ttylal-tlak HatnUets Hieuw cecocd de Hkuór- EERSTE DAG. De eerste dag van dezen interlandwedstrijd aan de Spanjaardslaan heeft wel een zeer arm zalig beeld gegeven van wat cricket, indien goed gespeeld, zijn kan. Om een enkel typee rend voorbeeld te geven: de Engelschman die n.b. als vierde batsman voor zijn side naar de wickets trok, een lange „houthakker", die zijn slaghout links hanteerde en volgens sommigen in de tweede innings de ballen „mïddenop zijn plank" kreeg, (dat was dan blijkbaar in spe ciale uitzonderings gevallen!) zou in den Haarl. Cricketbond, waar dikwijls beter spel te zien is, dan meermalen in dezen wedstrijd het geval was (denken wij even aan de talrijke gemiste kansen en de door de Engelsche bowlers losgelaten full- pitches!), wellicht geen kwaad figuur hebben ge slagen. En wat de „brains" betreft: Wittebol zal nu toch eindelijk wel zijn laatste „internatio nale" hebben gespeeld; de wijze waarop hij den juist flink van leer trekkenden Sillevis den dood in runde, was werkelijk meer dan verschrikke lijk. Over zijn eigen spel aan het wicket zwij gen we maar. Het begin was sensationeel. Twee Engelschen binnen het kwartier uit voor 4 punten. Een pracht vang van Stolk in de slips was één van de 2 glanspunten van dezen eersten dag. Toen kwam het halfuurtje van de gemiste vangen. Het is u bekend, dat hier een Nederlandsch Elftal aan het werk was. Het begon met een zeer houdbare catch in de slips aan Hans Schnitger. Deze zelfde speler kreeg in den loop dezer slappe periode nog een bal op short-leg, ditmaal een moeilijke, die echter een interna tionaal wel mag „hebben". Voogd, die geen gelukkig debuut achter de palen had, miste er eveneens twee (en in de tweede innings dezen dag nog eens twee) ook al ongeoorloofd; Terwiel en Bultman kregen ook hun beurt op short-leg en faalden. Men mist nu eenmaal kansen, dat komt voor, ook bij den besten speler, maar zooals dat Zaterdagmorgen het geval was, leek het nergens naar. Trouwens wij zagen één der Engelschen in de slips een dergelijk staaltje weggeven, toen Wittebol er een op een presenteerblad aanbood. Inmiddels profiteerden Hogg en Foley dank baar van de hen geboden levens (Hogg kon het zelfs viermaal op nieuw probeeren!) en scoorden 39 resp. 26 punten, alvorens Terwiel het genoeg vond. De laatste man, die Terwiel's vijfde slacht offer werd, maakte er zoowaar 10 en de hoogste volgende scores waren 5 en 4 van aanvoerder Cartwright en Johnson, twee van de vijf slacht offers van den Hagenaar GaHois, die ook nu weer uitstekend bowlde. Voogd ving ditmaal Cartwright goed achter de palen. Om kort te gaan, het Engelsche totaal haalde juist de 100 niet; 'n uiterst poover resul taat. En een vrij eenvoudige opgave voor de Hollandsche batsmenEn toen de Holland- sche innings een half uurtje aan den gang was stond het: drie wickets neer voor vier runs! Jammer, dat Max Jansen, die gedurende den korten tijd, dat hij aan bat was, als steeds weer perfect cricket speelde op een hoog opkomende bal verkeerd reageerde en in de slips werd ge vangen. Hans Schnitger en Sillevis maakten er veer tig bij, op zeer verdienstelijke wijze, waarbij Schnitger tenslotte de dupe werd van zijn steeds een fractie van een seconde te laat spelen van den bal: hij werd op silly mid-off ingerekend na een overigens heel goede 17. Sillevis maakte er 2 meer dan zijn partner, waarna Wittebol zijn bovengenoemden blunder beging. Aanvoerder Van Manen miste een paar op gelegde boundaries doch joeg één bal prachtig naar de lange of-boundary na een zeer mooien stroke. Van Manen, die er volkomen uit is, ging daarna onnoozel uit, toen hij een bal van Hogg in zijn wicket haalde, na 14 punten aan de score te hebben toegevoegd. Het was in deze Hollandsche innings eveneens een geregeld komen en gaan, met dit verschil dat het Nederlandsche totaal tenslotte niet hoo- ger dan 75 runs werd.... Hogg was met vier voor 15 de beste aanvaller. .En zoo begon reeds te half zes de tweede in nings der Engelschen. Mann, die in de eerste Jdnings niet verder dan 2 was gekomen, toen ptolk hem zoo fraai ving op bowlen van Gallois in de slips, gaf ditmaal, nog voor hij gescoord nad, op den zelfden bowler een geweldig hooge zwiep naar de fine-leg boundary, waar Max Jansen op post stond en den bal zag aankomen, zeer gehinderd door de schuin in zijn oogen val lende zon. Jansen volbracht echter een schitte- ifPuP vang: het tweede glanspunt van dezen slechten cricketdag. miste nog eens tweemaal, doch ving er ook ditmaal een uit, toen hij Marsham inreken- 7r V<i0r en Max Jansen, die uitnemend bowlde br w*cket bezorgde in deze innings, die tnir, emde van den dag onderbroken werd n er reeds 6 Engelschen uit waren voor HonP. Wood zoon van minister Halifax) poseert aan de Spanjaards laan voor onzen fotograaf. slechts 88 runs. Ook ditmaal was Hogg topscorer na een fraaie 38, op welk totaal Labouchère hem l.b.w. kreef. GaHois en Sodderland namen de beide overige wickets voor hun rekening, waarvan Sodderland Walker voor een goede 21 eveneens l.b.w. kreeg, terwijl Foley voor tien hetzelfde lot onderging door Jansen, die den aanvoerder der Engelschen Cartwright door zijn Hollandschen collega van Manen in de gully gevangen kreeg voor 2. Johnson (5) en Gibson (0) bleven ongeschei den tot den volgenden dag. De scores luiden: Eton Ramblers (eerste innings): F. G. Mann, c. Stolk, b. Gallois 2 P. A. Walker, l.b.w. Terwiel 1 J. N. Hogg, b. Terwiel 39 H. T. Foley, b. Terwiel 26 K. H. R. Johnson, b. Gallois 4 A. J. B. Marsham, c. Wittebol, b. Gallois 1 G. H. M Cartwright, c. Voogd, b. Gallois 5 C. H. Gibson, b. Gallois 0 J. Strang Steel, l.b.w. Terwiel 1 J. P. F. Warner, b. Terwiel 10 P. Wood, not out 0 J. P. F. Warner, b. Terwiel 10 Extra's (byes 3, leg-byes 2, no-balls 5) 10 Totaal o. m. r. w. 13 4 26 5 14 2/8 5 22 5 8 1 26 0 5 0 15 0 Bowlingcijfers: W. H. Gallois A. Terwiel L. J. Sodderland Dr. M. Jansen Nederlandsch Elftal (eerste innings): Mr. P. C. Labouchère, l.b.w. Cartwright 1 H Stolk, c. Hogg, b. Gibson 0 Dr. M. Jansen, c. Walker, b. Cartwright 2 H. C. W. Schnitger, c. Walker, b. Marsham 17 L. W. Sillevis, run out 19 W. O. F. Wittebol, b. Hogg 1 Mr. H. van Manen b. Hogg 14 A. Terwiel, c. Gibson, b. Marsham 0 W. H. Gallois, b. Hogg 5 J. J. Voogd, not out 5 L. J. Sodderland, b. Hogg 2 Extra's (byes 4, no-balls 3) 7 Zaterdag en Zondag werd aan de Spanjaardslaan een cricketwedstrijd gespeeld tusschen het Nederlandsch elftal en de Eton Ramblers. De ploe gen poseeren voor onzen fotograaf. Voorste rij v.l.n.r.: Marsham (Eng.), Schnitger (Ned.), Mann (Eng.), Gal lois (Ned.), Wittebol (Ned.), Sillevis (Ned.), Walker (Eng). Staande: Stam (umpire), Warner, Johnston, Hoggs, (allen Engeland), Labouchère (Ned), Wood, Cartwright (beiden Engeland), Voogd, Van Manen (beiden Nederland), Strang Stiel (Eng.), Terwiel, Max Jansen, Bxdt- man, Stolk (allen Nederland), Slin- genberg (umpire), Doivley (Eng.), Sodderland (Ned.), Gfbson (Eng.). er 5, Gibson nog geen runs. GaHois is de eerste Hollandsche bowler, die succes heeft, als Ter wiel Gibson voor 11 vangt. Johnson, die aan trekkelijk staat te batten, zet zijn innings voort met P. Wood, die echter na 2 runs l.b.w. Jan sen gaat. De 100 is inmiddels gepasseerd, waar bij Johnson voor de runs heeft gezoi-gd. J. Strang Steel gaat run out voor nul en dan komt Warner in voor het laatste wicket. Zeer levendig cricket krijgen we dan van Johnson te zien; er wordt snel tusschen de wickets gerund. Niet alvorens een dertigtal pun ten aan de score zijn toegevoegd, komt er een einde aan de tweede innings der Engelschen, die met een totaal van 149 runs sluit, dus precies 50 runs meer dan de eerste innings. Jansen bowlde Warner voor 4. Het spel van Johnson was wel het beste, tot dusverre vertoond; zijn 47 waren tenminste een voorbeeld van goed cricket. Nog voor de lunch gaan de Hollanders voor den tweeden keer naar de wickets met de onder de gegeven omstandig heden, vrij zware taak 174 runs te maken voor een overwinning.... Deze taak bleek inderdaad veel te zwaar voor dit Nederlandsch Elftal, dat op Max Jansen na, tot geen enkele behoorlijke prestatie in staat bleek, of we moeten een uitzondering maken voor Hans Schnitger, zijn clubgenoot, die het tot 10 behoorlijke runs wist te brengen. De rest faalde weer hopeloos op het wel goede, doch toch bij lange na niet onbespeelbare bowlen der Engelschen. Max Jansen, die met vijf voor 17 ook de beste Hollandsche bowler in de tweede innings was, stak met kop en schouders boven de rest van zijn teamgenooten uit. Het werd een bedroevende vertooning. Terwiel, die ditmaal met Labouchère de in nings opende, hetgeen ons eenigszins bevreemd de was vrijwel onmiddellijk van het tooneel ver dwenen, toen Walker hem voor 1 run op Gibson ving. Het werd een geregeld komen en gaan na dat Jansen en Schnitger eenigen tijd stand had den weten te houden. Doch toen Schnitger gestumped was door wicketkeeper Wood en Jansen zich na een mis lukten slag onnoozel gevangen zag op mid-off was het ook gebeurd. Wittebol ging ook ditmaal weer hopeloos uit, toen hij een bal van Marsham aan Strang Steel op square-leg presenteerde; H. van Manen liet zich heel eenvoudig bowlen door Hogg en met den volgenden bal nam deze bowler het wicket van den laatsten man Voogd. Gallois bleef met 6 niet uit. Het totaal werd nu 72. Marsham met 4 voor 18 en Hogg met 3 voor 8 deden met de Hollandsche batsmen wat zij wilden. Wij kunnen ons niet herinneren de laatste jaren een Nederlandsch Elftal zoo volkomen te hebben zien falen en dat in beide innings. Wat dat in Engeland straks tegen de M.C.C. moet worden met zoo'n elftal, is een vraag, die maar beter onbeantwoord kan blijven. Rood en Wit, versterkt b.v. met Max Jansen, zou in dezen wedstrijd ongetwijfeld een beter figuur heben geslagen dan dit heel zwakke Ned. XI-tal, dat voor de cricketsport een zeer slechte propaganda heeft gemaakt. De Eton Ramblers wonnen dus met 101 runs. Hun tweede innings was al voldoende geweest om de Hollanders met innings te verslaan. Het peil van het HoUandsche cricket, althans wat het batten betreft, is wel zeer gezakt. De scores zijn: Tweede innings Eton Ramblers (voortzetting) K. R. H. Johnson not out 47 C. H. Gibson, c. A. Terwiel, b. W. H. Gallois 11 P. Wood l.b.w. Dr. Max Jansen 2 J. Strang Steel run out 0 K. Warner b. Dr. Max Jansen 4 Extras 12 Totaal 75 o. m. r. w. 6 2 15 1 5 0 20 2 5 7/8 0 15 4 4 0 18 2 Bowlingcijfers: C. H. Gibson G. H. M. Cartwright J. N. Hogg A. J. B. Marsham Eton Ramblers (tweede innings): F. G. Mann, c. Jansen, b. GaHois 0 P. A. Walker, l.b.w. Sodderland 21 J. N. Hogg, l.b.w. Labouchère 38 H. T. Foley, l.b.w. Jansen 10 K. H. J. Johnson not out 5 G. H. M. Cartwright, c. v. Manen, b. Jansen 2 A. J. B. Marsham, c. Voogd, b. Jansen 2 C. H. Gibson not out 0 Extra's 10 Totaal (voor 2 wickets) 88 TWEEDE DAG. Zondagochtend hervatten Johnson en Gibson bij den stand 688 hun innings. Johnson heeft Totaal 149 W. H. Gallois 2 v. 28, A. Terwiel 0 v. 61, L. J. Sodderland 1 v. 10, H. C. W. .Schnitger 0 v. 7. Mr. P. C. G. Labouchère 1 v. 14, Dr. Max Jan sen 5 v. 17. Tweede innings Nederl. Eftal: Mr. P. C. G. Labouchèx-e, c. J. N. Hogg, b. G. H. M. Cartwright 6 A. Terwiel, c. P. A. Walker, b. C. H. Gibson 1 Dr. Max Jansen, c. G. H. M. Cartwright, b. A. J. B. Marsham 27 H. Stolk, b. C. H. Gibson H. C. W. Schnitger st. P. Wood, b. J. N. Hogg 10 L. W. Sillevis c. P. Wood, b. J. N. Hogg L. J. Sodderland, c. P. A. Walker, b. A. J. B. Marsham 5 W. O. F. Wittebol, c. J. Strang Steel, b. Marsham 1 W. H. GaHois not out Mr. H. van Manen b. J. N. Hogg 0 J. J. Voogd b. J. N. Hogg 0 Extra's Totaal 72 C. H. Gibson 2 v. 10, G. H. M. Cartwright 1 v. 30, A. J. B. Marsham 4 v. 18, J. N. Hogg 3 v. 8. Jjiiat- Meet aan den Schatetuiefj) met den discus door Haarlem wint den beker Zondag had op het Haarlem-terrein aan den Schoterweg een Trial-Meet plaats tusschen de athletiekvereeni- gingen Hellasuit Utrecht, „Vlug en Lenig" uit Den Haag en de H.A.V. „Haarlem". De juryleden in actie bij de finish van de 100 Meter. Tijdens de Zondagmiddag op het Haarlem terrein gehouden trial-meet tusschen de ver- eenigingen Hellas (Utrecht), Vlug en Lenig (Den Haag) en Haarlem gelukte het aan den Hagenaar De Bruyn, zijn eigen record op dis cuswerpen, dat 46.14 M. bedroeg, te verbeteren en te brengen op 46.58 M. Een recordverbëte- ring, die natuurlijk ten eerste tot stand kwam door de goede capaciteiten van den V. en L.'er, maar toch zeker ook door de prima conditie van het Haarlem-veld. De grond in den ring was, behalve zeer gelijk, ook buitengewoon vast. Ook de Haarlem-springbak was weer uit stekend. WeUerdieck (Hellas) wist royaal de 7 M.-grens te passeeren, iets wat tegenwoordig als een luxe in Nederland beschouwd mag wor den. Min of meer tegen de verwachtingen in wist ook dit jaar Haarlem in de meerderheid te bliiven. Met 135 punten won zij van V. en L. (128 punten) en Hellas 120!/$ punt). De 4 maal 100 M. ploeg der jonge Hagenaars is momenteel in hun categorie in Nederland niet te slaan. Jammer was het, dat de Hagenaars op de 1500 M. en de 4 maal 100 M. kl. B. verstek moesten laten gaan. Hellas liet haar besten athleet, Butselaar alleen aan polsstok hoog springen deelnemen. Het eerste loopnummer van den middag was direct al zeer spannend. De Roode (Haarlem) moest het tegen den B-kampioen Jansen en den sprinter Kamp opnemen. Deze drie gaven elkaar weinig toe: tegeHjk kwamen ze de bocht uit. Nu toonde De Roode zich de sterkste en, hoewel Jansen verwoed bleef door vechten, kon hij den Haarlemmer niet houden. Op hetzelfde nummer in de C-klasse toonde Ninaber wederom zijn „athletische" eigen schappen door dit nummer in 55 sec. te winnen. Visser was de andere voetballer, die dezen middag uitblonk, door een keurige 400 M. te loopen in de Zweedsche estafette, waar hij het op moest nemen tegen Jansen en Kamp. Zoo goed als gelijk wist hij het stokje over te ge ven aan Kok, die ditmaal echter niet met zijn 300 M. tegen Barensz en Martini op kon, zoo dat een niet meer in te halen achterstand werd geboekt. Ook de 4 maal 100 M. kl. A. ging voor Haar lem verloren. Tn de B-klasse daarentegen zorgde de ploeg, bestaande uit Ninaber, Lamoree, De Ronde, Van der Putten voor een zeldzaam spannende race. Tot op 5 M. vóór de finish lag HeUas nog De Haarlemmer J. Verkes in actie bij het polsstokhoogspringen tijdens de Zondag gehouden athletiekwedstrij- den op het Haarlem-terrein. J. J. Ninaber. voor. In deze laatste 5 M. liet Van der Putten echter zeer goed sprintwerk zien, zoodat de Haarlem-zege een feit was geworden. Zoowel de 800 M. als de 1500 M. waren num mers, waarop Haarlem favoriet was. De Roode en Koopman deden inderdaad hun plicht, ter wijl Koopman ook op de 3 maal 1000 M. zeer goed werk liet zien. Het goede loopen van Van Gog moet op dit laatste nummer gememoreerd worden, nadat hij ook een goede 800 M. had laten zien, waarop hij achter den V. en L.'er Westemeyer als der de eindigde. Het lange afstandnummer, de 3000 M.. bleek te gaan tusschen Paap (Haarlem) en Van Hou- tert (V. en L.) Paap leidde voortdurend, maar toen Houtert bij het luiden van de bel naar voren ging, kon Paap niet volgen. Aardig was in dit nummer de strijd om de vierde en vijfde plaats, welke in het voordeel van den Haarlemmer, Koster, werd beslecht. Van de werpnummers, was het kogelstooten door toedoen van De Bruyn en Houtzager een sterk V. en L.-nummer, terwijl het speerwer pen eveneens een Haagsche zege opleverde, doordat Steen met een worp van 53.88 M. on bereikbaar was voor zijn tegenstanders. Wisten bij het kogelstooten De Bruyn en Houtzager het maximum aantal punten voor hun vereeniging te behalen, bij het polsstok hoogspringen gelukte dit aan de Haarlemmers Verkes en Lamoree. Vooral het behaalde resul taat nl. 3.65 M. van Verkes. die die jaar voor het eerst aan den start verscheen, was een ver rassing. Het vèrspringen was van goed gehalte Door alle deelnemers werd de 6 M. royaal gepasseerd, terwijl bij het hoogspringen Jansz (V. en L.) uitblonk met een sprong van 1.80 M. Aan het eind van de wedstrijden reikte de heer Van der Mey den beker uit aan Rinkel, den Haarlem-captain, na o.m. dank gebracht te hebben aan het bestuur der H.F.C. „Haar lem". De uitslagen luiden: 400 M. kl. A en B 1 De R-oode, Haarlem 53.1, 2 Jansen, Hellas 53.4, 3 Kamp, V. en L. 53.8. 400 M, kl. C: 1 Ninaber. Haarlem 55. 2 Hop- pert. V. en L. 55.8, 3 Jansz, V. en L. 56.6. 100 M. kl. A: 1 Barentsz, Hellas 11.2. 2 Schaap Haarlem 11.3, 3 Martini, V. en L. 11.3 100 M. ld. B: 1 Spree, V. en L. 11.4, 2 Schreu- der, Haarlem 11.5, 3 Potharst, Haarlem 11.5. 100 M. kl. C.: 1 De Ronde, Haarlem 11.6; 2 Van der Putten, Haarlem 11.8, 3 Steen V. en L. 11.9 sec. 100 M. juniores: 1 Spree, V. en L. 11.3, 2 Truyers, Hellas, 11.7, 3 Verhulsdonk, V. eh L. 11.8 sec. 1500 M.: 1 Koopman, Haarlem 4 min. 24.1, 2 Hoop, Hellas 4 min. 26.5; 3 Hermans, Haarlem 4 min. 27.9. Vèrspringen: 1 Wellerdieck, Hellas 7.11 M., 2 De Bruyn, V. en L. 6.75 M., 3 Lamoree, Haar lem 6.51 M. Discuswerpen: 1 De Bruyn, V. en L. 46.58 M. 2 Wellerdieck, Hellas 37.43 M., 3 Kluft, Haar lem 37.27M. 800 M.: 1 De Roode. Haarlem 2 min. 8.1 sec. 2 Westemeyer, V. en L. 2 min. 10.1 sec., 3 Van Gog, Haarlem 2 min. 11.4 sec. Speerwerpen: 1 Steen, V. en L. 53.88 M., 2 Wolthers, Hellas 48.82 M. 3 Mans, Haarlem 45.82 Polsstok hoogspringen: 1 Verkes, Haarlem 3.65 M., 2 Lamoree, Haarlem, 3.60 M., 3 Butse laar. Hellas 3.40 M. 3000 M.: 1 Van Houtert. V. en L. 9 min. 36.2, 2 Paap, Haarlem 9 min. 43.2, 3 Van den Berg, Hellas 10 min. 3.2. Kogelstooten: 1 De Bruyn, V. en L. 14.75 M., 2 Houtzager, V. en L. 13.40 M., 3 Kluft, Haar lem 11.96 M. Hoogspringen: 1 Jansz, V. en L. 1.80 M., 2 Wellerieck, Hellas, 1.70 M., 3 Krijgsman, V. en L. 1.70 M. Zweedsche estafette: 1 V. en L., 2 min. 6.6., 2 Hellas 2 min. 7.5. 3 Haarlem 2 min, 9.4. 4 maal 100 M. juniores: 1 V. en L. 47.3, 2 Hellas 50.3. 3 Haarlem 51.3 4 maal 100 M. kl. B en C: 1 Haarlem 46.5, 2 Helllas 46.6. 4 maal 100 M. kl. A: 1 Hellas 44.6. 2 V. en L, 44.9. 3 Haarlem 45.5. 3 maal 1000 M.: 1 Haai-lem, 8 min. 31, 2 Hel las. 8 min. 37.9, 3 V. en L. 8 min. 45.5 Einduitslag: 1 Haarlem 135 punten, 2 V. en L. 128 punten, 3 Hellas 120y2 punt.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5