2)e ueectiyste faacCifksche aityemewe oe^qadeuug,. Openingsrede van Voorzitter A. van der Aart. HAARLEMSCHE VOETBALBOND AUTOSPORT BILJARTEN WANDELSPORT VOETBALNIEUWS IIAXNDXG 24 .TUEI 1039 HAARLEMSCHE VOETBALBOND Het Dagelijksch Bestuur van den H.V.B. (v.l.n.r.): B. Kluit, secretaris, A. van der Aart voorzitter, en Ch. Boeree, -penningmeester. Zaterdagavond hield de Haarlemsehe Voet balbond onder groote belangstelling zijn veer tigste j aarlij ksche algemeene vergadering in Hotel „De Leeuwerik". De Voorzitter, de heer A. van der Aart, opende de vergadering met een uitvoerige wel komstrede, waarbij hij zijn groote blijdschap over de flinke opkomst uitsprak en dat nog wel op een Zaterdagavond. Speciaal heette hij welkom den heer A. Casséé, secretaris van Af- deeling I van den K. N. V. B., en den heer Keppels, afgevaardigde van de Federatie van Erkende Voetbalbonden. Spreker herinnerde er aan, wat hij een jaar geleden in zijn inlei ding gezegd had, namelijk dat de Bond een goed seizoen had gehad. Het gaf hem groote voldoening, ditzelfde ook nu te kunnen zeg gen. De machine draaide weer zooals zij draaien moet; er heerschte weer een rustige sfeer. Het bestuur heeft weer van vele zijden medewerking mogen ondervinden; het is daar zeer erkentelijk voor. De Bond is zóó groot ge worden, dat het bestuur het werk niet meer allemaal alleen kan doen; het heeft de hulp van veel menschen noodig. Daarom vindt spreker het bijzonder aangenaam te kunnen mededeelen, dat een beroep op medewerking altijd veel succes had. Vooral de vereenigings- besturen waren steeds bereid om bij te staan, evenals een groote schare van scheidsrech ters en consuls, kortom alle officials. De heer Van der Aart dankte ook de spelers voor hun toewijding. Over het aantal straf zaken is het bestuur tevreden, wat nog niet wil zeggen dat het voldaan is; daarom deed spreker ook een beroep op de leden om meer medewerking in dezen. Over de kwaliteit ran liet spel had spreker niets dan lof, niet alleen in de eerste klasse, maar ook bij de lagere elftallen; vaak heeft hij buitengewoon aardi ge wedstrijden gezien. Spreker wenschte Bloemendaal II geluk met het feit, dat zij kampioen van den H. V. B. is geworden en Haarlem III, die kampioen van haar afdeeling werd. Beide elftallen gaan nu den H. V. B. verlaten om hun geluk in den K. N. V. B. te beproeven; dat achtte hij voor den H. V. B. een verlies; hij wenschte hun in het. groote sportlichaam veel succes toe. Ook V. V. IJ. werd door den Voorzitter gefe liciteerd omdat zij weer kampioen van de Zaterdagmiddagcompetitie was geworden. Spreker meende te mogen zeggen, dat de H. V. B. met zijn 54 vereenigingen en ruim 5500 leden er mag zijn. Hij herinnerde aan de wedstrijden om het kampioenschap van Haarlem, al vond hij het jammer, dat het Mei moest worden eer daarvoor de laatste wed strijd gespeeld kon worden. Hij feliciteerde Stormvogels met het behalen van het kam pioenschap; de vereeniging Schoten, die den H. V. B.-beker, Kemphaan, die den Stads- Editie-beker en V. V. IJ, die den Kennemer- land-beker won. De school voetbalwedstrijden mochten zich in het bijzonder in de belangstelling van den heer Van der Aart verheugen; hij vond die een machtige propaganda voor het mooie spel. Voor het wederom uitstekend slagen daarvan bracht hij warme hulde aan den heer Ente en diens mede-commissieleden. Spreker hoopte, dat men in dezen ook te Hillegom niet langer achter zou blijven; het kan en het moet daar toch ook mogelijk zijn. Het verheugde spreker dat tegenwoordig zulk een ruime plaats aan de adspirantencompetities wordt gegeven; groot is het aantal vereenigingen, dat adspiranten-elftallen bezit; zij hebben dus ingezien, dat men van onder af moet be ginnen om succes te hebben. Vooral hier gel den immers de woorden: „wie de jeugd heeft, heeft de toekomst"; dit zal ongetwijfeld aan de clubs ten goede komen. De heer Van der Aait bracht ook dank aan de Streekcommissie voor haar nuttigen ar beid en vooral ook aan de Scheidsrechters commissie, die zich zooveel moeite geeft om de zaak goed te doen marcheeren; er was steeds een prettige samenwerking tusschen deze twee commissies en het bestuur van den H. V. B. Spreker deelde echter in dit verband mede, een brief van den heer N. J. Twisterling, se cretaris der Scheidsrechterscommissie, te heb ben ontvangen, waarin deze mededeelt, dat het aantal scheidsrechters onvoldoende dreigt te worden. Daarom verzocht spreker aan de verecnigingsbesturen, eens in hun eigen kring te willen kijken of er geen geschikte personen te vinden zijn, die dit moeilijke, maar mooie werk willen en kunnen verrichten. Gestorven leden herdacht. Het stemde den heer Van der Aart somber, er ook nu aan te moeten herinneren, dat in het afgeloopen seizoen weer eenige leden door den dood aan den H.V.B. zijn ontvallen, namelijk De Kiefte, een bekende en geziene figuur op de velden, vroeger keeper van E.D.O. en later consul. Een gevoelig verlies was ook het over lijden van scheidsrechter Van Millingen en nog versch in het geheugen ligt het droevig verscheiden van den jongen en veelbelovenden speler Bas Timmerman, den prettigen kame raad, dien men helaas zal moeten missen. Spreker verzocht aan dé aanwezigen, zich even van hun zitplaatsen te willen verheffen om deze drie dooden te gedenken. Vervolgens herinnerde de heer Van der Aart aan het buitengewoon groot succes van de Haarlemsehe Sportweek en speciaal van den optocht. Hij deelde mede, dat hij ingevolge het besluit van de vorige jaarvergadering Vrijdagavond in de gelegenheid is geweest, de diploma's en medailles aan de kampioenen van den H.V.B. uit te reiken. Hij erkende gevreesd te hebben, dat dit geen groot succes zou wor den, maar de feiten hebben bewezen dat hij ongelijk heeft gehad: de belangstelling was luist buitengewoon groot geweest. Er is dus alle reden, om ook in dezen op den ingesla gen weg voort te gaan. De herdenking van het 40-jarig bestaan. De Voorzitter herinnerde ook aan het veer tigjarig jubileum van den H.VJB., waarvoor reeds eenige feestelijkheden hebben plaats gehad. Hij hoopte, dat het programma de vol ledige instemming van alle leden zou hebben. De meeste feestelijkheden „daarvoor zijn we nu eenmaal een Voetbalbond!", zei spreker zullen natuurlijk op het groene veld plaats hebben. Met genoegen heeft hij mogen con- stateeren, welk een groot succes de Zeven kampdag in het Heemsteedsche Sportpark heeft gehad en ook de adspiranten-tournooien zijn uitstekend geslaagd. Hij hoopte, dat ook de rest van het programma zoo prettig mag verloopen. Geleerd door de opgedane ervaring, zei spreker dat het bestuur voornemens is, bin nenkort over te gaan tot het instellen van vaste adspirantendagen. Uitstellen van wedstrijden wordt beperkt. Een onaangename taak vond spreker het, te moeten wijzen op het toenemende kwaad van uitstel van wedstrijden. Het is niet meer mogelijk op dezen weg voort te gaan. Het be stuur heeft toch al zooveel moeilijkheden met de terreinen; dikwijls zijn de gevolgen onaan genaam. Natuurlijk is het bestuur bereid, in bepaalde gevallen verzoeken om uitstel te overwegen, maar op zulk een ongebreidelde wijze als tot dusver kan men niet meer voort gaan. Spreker verzocht aan de vereenigings- besturen, daarmee rekening te willen houden Tenslotte hoopte de heer Van der Aart, dat ook deze veertigste jaarlijksche algemeene vergadering even prettig zal verloopen als de vorige en dat er weer een goede geest mag heerschen. Deze keurige openingsrede werd met luid applaus beloond. Met bekwamen spoed werd daarna de agen da afgewerkt. Het verslag over het seizoen 1938'1939 gaf aanleiding tot eenige vragen van den heer Souverein, die in de laatste strophen van het jaarverslag van den heer Kluit een politieke zinsnede vond, die voor bepaalde groepen minder prettig was. Nadat de heer Van der Aart verzekerd had, voortaan nog voorzichtiger te zullen zijn, merkte de heer Cassee op, dat men toch de vrijheid moest hebben om het woord „vrijheid" in den slot zin van een verslag te gebruiken. Het financieele verslag werd zonder bespre kingen goedgekeurd. Aan den heer Boeree, den penningmeester, werd door den voorzitter een woord van dank gebracht voor zijn accu rate beheer. De heer Van der Aart wilde niet onvermeld laten, dat dit het tiende jaar was, dat de heer Boeree deze functie waarnam. De vergadering stemde met een krachtig applaus met de woorden van den voorzitter in. Het bestuursvoorstel om de contributie voor het seizoen vast te stellen op 90 cents voor gewone en junior-leden en 25 cents voor ad- spirantleden ging evenals de vaststelling van de begrooting 19391940 direct onder den hamer door. Ook de bestuursverkiezing verliep bijzonder vlot. Aangezien er geen tegencandidaten wa ren gesteld, werden de periodiek aftredende leden, de heeren A. van der Aart (voorzitter), J. A. van Gemerden en H. Scheen (commis sarissen) bij acclamatie herkozen De heer Vrugt was de tolk van de ver gadering, toen hij speciaal den heer Van der Aart met zijn herbenoeming als voorzitter voor den tijd van twee jaar gelukwenschte. Terecht merkte spreker op, dat de eenvoudige en gemoedelijke geest, die er in den H.V.B. heerscht, voortkomt uit de wijze, waarop de heer Van der Aart den H.V.B. leidt Eenvoudig als altijd antwoordde de Voor zitter, blij te zijn, zijn bescheiden krachten wederom in dienst van de Haarlemsehe voet ballerij te kunnen stellen. De kascommissie leverde ook geen moei lijkheden op. De heeren De Jager (Brederode), Houwen (Bloemendaal) en Don (V.S.V. wer den benoemd, terwijl de oude commissieleden de heeren Geurts, Jongkind en Lindhout als plaatsvervangende leden werden aangewezen. Bij de rondvraag werden uitvoerige discus sies gevoerd over overschrijvingen in den H V. B. en van den H. V. B. naar den K. N. V. B De heer Van der Aart merkte als antwoord aan de vereeniging Brederode op, dat indien de goede weg bewandeld wordt bij het over schrijven. het niet mogelijk is te voetballen zonder zijn verplichtingen aan de oude ver eeniging te hebben voldaan. De heer Van Balen Blanken (Haarlem) maakte bezwaar tegen den datum van de adspiranten-wedstrijden, die in het kader van het 40-jarig jubileum zullen worden ge houden. 29 Juli was volgens den heer Van Balen Blanken geen tijd om jonge spelers te laten voetballen. De heer Boeree antwoordde als voorzitter van de adspiranten-commissie, het geheel eens te zijn met „Haarlem", maar deze wed strijden konden in verband met principieele bezwaren van Kennemerland moeilijk anders worden vastgesteld „Eens in de veertig jaar", aldus de heer Boeree. „mag men wel eens van een principe afwijken". De vereenigingen Hillinen en V.V.H. dron gen er bij het bondsbestuur op aan, al het mogelijke te doen, weer een veteranen-af- deeling te vormen. „Niets liever zouden ook wij willen", zei de voorzitter; hij wekte de aanwezige leden van de vereenigingen op met dezen wensch zoo veel mogelijk rekening te houden. Een motie van de vereeniging Swastika be treffende het bericht sturen aan de oude vereeniging bij het overgaan van een lid naar een K.N.VJB.-vereeniging, werd op verzoek van den heer Van der Aart ingetrokken. De heer Van der Aart zou zelf deze kwestie on derzoeken. Nadat de heer Lohman van „Schoten" vra gen had gesteld over het vaststellen van be slissingswedstrijden op steeds hetzelfde neutrale terrein en hij de verzekering had gekregen, dat voortaan ook met andere ver eenigingen rekening zou worden gehouden sprak de voorzitter het slotwoord. Hij sprak de hoop uit, dat het 40-jarig bestaan op een den H.V.B. waardige wijze zou worden ge vierd en dat de competities in het seizoen 19391940 even vlot als anders zouden ver loopen. SECRETARIAAT: DU VENVOORD ESTRA AT 62 HAARLEM TELEFOON 14569 OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. SPREEKUUR. Gedurende de maanden Juli en Augustus wordt geen spreekuur gehouden. Zij, die een onderhoud wenschen, worden verzocht dit schriftelijk aan te vragen. Adspirantenvoetbal. De aandacht van de vereenigingsbesturen wmdt gevestigd op de circulaire van de Com missie voor adspirantenvoetbal, waarin ge vraagd wordt om opgave van leiders voor ad- spirantenwedstrijden, ten einde aan het spelen van wedstrijden onder neutrale leiding uit breiding te kunnen geven. Vooral oudere spe lers van vereenigingen kunnen hierin zeer nuttig werk doen in het belang van het adspi- ranten voetbal. Materiaal seizoen 1939/1940. Aan H.H. Secretarissen is het materiaal voor het seizen 19391940 toegezonden. Met de hoe veelheid is rekening gehouden met het benoo- digde voor het afgeloopen seizoen. Formulieren voor opgave van adspiranten zijn bijgevoegd voor de vereenigingen welke het vorige seizoen met adspiranten-elftallen uitkwamen. Verzocht wordt de ledenopgaven enz. voor 1 Augustus in te zenden. Jubileumwedstrijden. Aan de daarvoor in aanmerking komende ver eenigingen is een circulaire gezonden met ver zoek een wedstrijdleider aan te wijzen voor de op het terrein dier vereeniging te spelen jubi leumwedstrijden. De opgave wie als wedstrijd leider zal optreden wordt voor 1 Augustus aan het Bondsbureau ingewacht. Scheidsrechters bij de a.s. jubileumwedstrijden. In verband met de a.s. te houden jubileum- wedsti-ijden waarvan de data zijn vastgesteld op de Zondagen 13, 20, 27 Aug., 3 en 10 Sept., de Zaterdagen 2 en 9 Sept. alsmede op de week dagen 21, 23, 25, 27, 28. 30 Aug. en 1 Sept. (6.45 uur), wordt reeds thans de medewerking van H.H. Scheidsrechters ingeroepen om zich ingeval zij een aanstelling tot het leiden van een of meer wedstrijden ontvangen zooveel mogelijk beschikbaar te stellen. De scheidsrechters, die om de een of andere reden niet in de gelegenheid zijn aan dit tour- nooi deel te nemen, gelieven hiervan zoo mo gelijk reeds vóór of op Maandag 24 Juli 1939 mededeeling te doen, onder opgave van den Zondag of werkdag, waarop men verhinderd is. Indien geen bericht wordt ontvangen, zal wor den aangenomen, dat men op de nader aan te stellen dagen en uren beschikbaar is. De betref fende correspondentie dient te worden gericht tot den heer G. W. H. de Korte. Marnixstraat 152 te Haarlem. Men raadplege overigens het feestprogramma Aanmelding nieuwe scheidsrechters. Aan hen, die zich voor het a.s. seizoen als scheidsrechter beschikbaar willen stellen, wordt verzocht zich schriftelijk aan te melden bij den Secretaris der Scheidsrechterscommissie, den heer N. J. Twisterling. Badhuisstraat 24. Haar lem. Aanvragen van personen, die den 35-jarigen leeftijd hebben bereikt, kunnen als regel echter niet in behandeling worden genomen. Zij, die aan het einde van het vorig seizoen een verzoek tot toetreding hebben ingediend, behoeven dit nu niet te herhalen Geeft u spoedig op! Vragenlijsten H.H. Scheids rechters. De jaarlijksche vragenlijsten worden binnen kort aan de H.H. Scheidsrechters verzonden. Dit jaar zijn zij ingericht overeenkomstig het model, zooals het K.N.V.B. Studierapport dit aangeeft. Verzocht wordt deze lijsten zoo spoedig mo gelijk ingevuld terug te zenden aan den Secre taris der Scheidsrechterscommissie, den heer N. J. Twisterling, Badhuisstraat 24 Haarlem. Overschrijvingen. Verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zullen slechts in behandeling worden opgenomen, indien belang hebbende als lid bij den H.V.B. voor het loo- pen.de seizoen is ingeschreven én bij de aan vrage wordt overgelegd een verklaring van het Bestuur der nieuwe vereeniging, dat hij vol gens de bepalingen van het reglement dier ver eeniging als lid is aangenomen. AANVRAGEN. De navolgende verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zijn ingekomen. Bezwaren tegen inwilliging van het verzoek moeten binnen ZEVEN dagen na heden, schrif telijk en met vermelding der bezwaren ter ken nis van het Bondsbestuur worden gebracht. 1055 J. Ham. wonende Obistraat 61. Haarlem van THB naar de Kemphaan. 1056 A. Rekveld wonende Kerkweg 36, Sant poort van de Kennemers naar Brederode. 1057 A. J. Schrama wonende Hagelingerweg 208, Santpoort van Bloemendaal naar Brederode. 1058 M. C. Butter, wonende te Santpoort, Hoofd straat 178 van Haarlem naar R.C. Brede rode. 1059 M. W. Dekker, wonende te Hoofddorp, Modderpad 57. van R.C.H. naar E.T.O. HAARLEMSCH ELFTAL- FEÏJENOORD. Het Haarlemsch Elftal, dat tegen Feijenoord ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den H.V.B. op Zaterdag 29 Juli in het gemeen telijk Sportpark te Beverwijk zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Michel (V.S.V.) Achter: K. Haak (Stormvogels) en K Zandstra (E.D.O.) Midden: Van der Wal (de Kennemers) «chijvenaar (E.D.O.) en Gerrits (Stormvogels) Vóór: Ninaber (Haarlem), Smit (Haarlem). Van der Hulst (Haarlem), Woudenberg Stormvogels en De Winter (Haarlem). SPORTFEEST DE KENNEMERS. In het Gemeentelijk Sportpark aan de C. Amsestraat heeft de voetbalvereeniging „De Kennemers" gisteren haar jaarlijikschen sportdag gehouden, die evenals de vooraf- gaanden prachtig geslaagd is. Het weer dat 's morgens niet al te veel goeds beloofde, hield zich den heelen dag goed, wat een vlot verloop van het af te werken programma in de hand werkte. 's Morgens werd direct na het openings woord van den voorzitter, den heer M. Lind ner, begonnen met het doelschieten, waarvoor niet minder dan 40 deelnemers verschenen. Om in de finale tekomen moesten de deel nemers trachten met vier schoten 550 punten te behalen, wat- voor velen een te hoog aantal punten was. Slechts 10 van de 40 deelnemers slaagden er in de finale te bereiken. Het hoogste aantal punten behaalde R. Grapen- daal 's morgens, nl. 700. Ook voor het vèrspringen bestond groote animo. 27 deelnemers waren hiervoor inge schreven. De 12 verstspringenden kwamen in de finale. Cor Rijnders leverde in de morgen uren al een goede prestatie door het clubre cord van 5.44 op 5.48 meter te brengen, 's Middags bracht hij het clubrecord, dat C. van der Wal in 1937 vestigde op 5.51 Meter. Over het geheel genomen waren bij het vèrspringen de prestaties beter dan vorig jaar. want een sprong van 4.50 meter was nog niet voldoende om in de finale te komen. 's Middags won bij de hink-stap-sprong of drie-sprong, de'recordhouder P. Olthoff weer onbedreigd met een sprong van 11.19 meter. Het record stond op 11.26 meter. Ook op dit onderdeel waren de prestaties veel beter, want alle prijswinnaai's bleven boven de 10 meter. Cor Rijnders werd bij het vèrspringen met flink verschil eerste, gevolgd door A. Stop pa, C. van der Wal en W. Antonisse, die al len boven de 5 meter bleven. De series van de 400 en 80-meter juniores en 100 meter hadden een bijzonder spannend verloop. De tijden waren echter niet bijster goed, wat wel een gevolg zal zijn geweest van den straffen wind, die de loopers pal tegen hadden. Het clubrecord van A. Stoppa op de 400 meter, 60.4 sec., werd zelfs niet bena- werd. Ook bij de 100 M. bleef in de tijden nog een flink verschil met het clubrecord, dat met 11.9 sec. op naam staat van C. van der Kolk. Bij de junioren slaagde H. de Weijer er echter in om het bestaande record op de 80 meter van 10.2 op 10.1 sec. te brengen. In de finale van de 400 Meter waren de tijden nog slechter dan in de series. Na een spannende race slaagde P. Zoontjes er in als eerste over de eindstreep te gaan. Op de 80 meter werd de nieuwe recordhouder onbedreigd winnaar en op de 100 meter Cor van der Kolk in pre cies 12 sec. Hoogspringen was voor C. van der Wal, die ondanks een blessure slechts 5 c.M. onder zijn record van 1.55 meter bleef. Om den twee den en derden prijs werd een spannend duel gestreden tusschen H. de Weijer en C. van dei- Kolk, die beiden 1.45 meter sprongen. Na overspringen was er nog geen beslissing. Het lot wees De Weyer als tweede aan. Ook de finale doelschieten had een zeer spannend verloop. Tenslotte kwam J. van Luin met 750 punten als overwinnaar uit den strijd. 100 meter baldribbelen was voor C. Ooye- vaar in den fraaien tijd van 17 sec., C. Stee man bezette met 18 sec., de tweede plaats, op den voet gevolgd door A. Nieuwenhuis met 19 sec. Met geen mogelijkheid was toen nog de clubkampioen 1939 aan te wijzen, omdat er nog velen waren, die op den titel een kans hadden. P. A. Bleeker zag zijn kansen stijgen door de eerste plaats te bezetten bij het ver schieten met een schot van 50.35 meter. De tweede plaats werd ingenomen door M. Hooge- steyn met 50.05 Meter. Het clubrecord was 53.65 Meter, gevestigd door A. W. Horeman. De 1500-meter werd na een bijzonder spannenden loop gewonnen door J. Walgien in 5 min. 15.2 sec., voor J. van Luyn, die er 0.2 sec. langer over deed. Indien Van Luyn deze race had gewonnen, had hij met twee eerste prijzen Kennemerskampioen 1939 ge weest. Nu maken P. A. Bleeker en J. van Luyn, beiden met een eersten- en een tweeden prijs, evenveel kans op den titel. Zondag avond zou de jury uitmaken wie van beiden den titel „Kennemerskampioen 1939 mag dragen. Tot nog toe is het aan geen enkele speler gelukt om den wisselbeker tweemaai achtereen of driemaal in het geheel te win nen. Wel een bewijs, dat ieder jaar een span nende strijd wordt gevoerd om den titel. In 1937 behaalde C. van der Wal en in 1938 C, van der Kolk het kampioenschap. Hedenavond. Maandag, worden de prijzen uitgereikt in het clublokaal, café Excelsior, aan de Breestraat. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: Hink-stap-sprong of Driesprong: 1. P. Olt- hof 11.19 Meter, 2. J. Janssen 10.96 M. 3. C. Rijnders 10.94 M., 4. C. Jonkers 10.57 M. Vèrspringen: 1. C. Rijnders 5.51 Meter (nieuw clubrecord), 2. A. Stoppa 5.34 M. 3. C. van der Wal 5.13 M. 4. W. Antonisse 5.06 Meter. 400 M.-series: 1ste serie: 1. W. Steeman 71,2 sec., 2. J. van Dorp Hzn., 72,2 sec. 2de serie: 1. J. Janssen 65.1 sec., 8. M. Hoog- vorst 66.8 sec., 3. W. Antonisse 66.8 sec. 3de serie: 1. P. Zoontjes 66.1 sec., 2. J. Se- meins 67.6 sec. Demi-finale: 1ste serie: 1. P. Zoontjes 65.8 sec,, 2. J. Semeins 66 sec. 2de serie: 1. J. Janssen 69 sec., 2. W. Stee man 69.7 sec. Finale 400 M.: 1. P. Zoontjes 75 sec., 2. J. Semein 75.5 sec., 3. J. Janssen, 4. W. Stee man. 80 M. series (Junioren): 1ste serie: 1. H, de Weijer 10.1 sec., (nieuw clubrecord), 2, M. E. van Luyn 11.2 sec. 2de serie: 1. J. Walgien 10.5 sec., 2. P. A. Bleeker 10.6 sec. Finale: 1. H. de Weijer 10.4 sec., 2. P. A. Bleeker 10.6 sec., 3. J. Walgien, 4. M. E. van Luyn. 100 M. series: 1ste serie: 1. C. van der Kolk 12.2 sec., 2. C. Steeman 12.8 sec. 2de serie: 1. C. Ooyevaar 13 sec., 2. M. J. Brethouwer 14 sec. 3de serie: 1. A. Stoppa 12.9 sec., 2. C. Rijn ders 13.4 sec.. Finale: 1. C. van der Kolk 12 sec., 2. C. Steeman 12.2 sec., 3. A. Stoppa. 4. C. Ooyevaar, Hoogspringen: 1. C. van der Wal 1.50 M., 2 H. de Weijer 1.45 M„ 3. C. van der Kolk 1.45 M. (na overspringen en loting). 4. C. J. Steen beek 1.40 M. Doelschieten: 1. J. van Luyn 750 pnt., 2. R. Grapendaal 700 p., 3. J. van Dorp Hzn., 700 p., J. Semeins 650 p. Baldribbelen, 100 M., 1. C, Ooyevaar 17 sec. 2. C. Steéman. 18 sec., 3. A. Nieuwenhuis 19 sec., 4. G. van der Wal 19.2 sec. Verschieten: 1. P. A. Bleeker 50.35 Meter. 2. M. Hoogestéyn 50.05. 3. M. J. Brethouwer. 4. A. Outenaar, 5. A. Horeman. 1500 M., 1. J. Walgien 5 min., 15.2 sec., 2. J. van Luyn 5.15 sec., 3. C. Groot, 4. M. E. van Luyn. Caracciola wint den Grooten Prijs van Duitschland. Uit Adenau: Zondag is op den Nuerburgring de twaalfde groote prijs van Duitschland ver reden, die door den Duitschen coureur Rudolf Caracoiola met Mercedes Benz werd gewonnen. Hermann Mueller met Auto Union wer.d twee de; Paul Pietsch met Maserati bezette de derde Caraccioia. De uitslag luidt: 22 ronden, 501.8 K.M.: 1 Caracciola (Duitschland) met Mercedes Benz 4 uur 8 min. 41.4 sec. (gem. uursnelheid 122 K.M.): 2 Hermann Mueller (Duitschland) met Auto Union 4 uur 9 mina 39.3 sec. (gern. uur snelheid 120.6 K.M.) Op één ronde: 3. Paul Pietsch (Duitschland) met Maserati, 4 uur 12 min. 6.3 sec. De recordüjst. In het vorige biljartseizoen werden drie Ne- derlandsche records verbetend. De lijst van deze is thans, nu alle nationale en internationale kampioenschappen verspeeld zijn, als volgt: Algemeen gemiddelde: 45/2 25.35 J. Domme- ring; 45/1 18.06 J. H. Sweering; 71/2 13.50 A. Bos: Libre 42.49 J. H. Sweering; Bandspel 2.85 J. H. Sweering; Driebanden 0.783 H. J. Ro- bijns; Pentathlon (vijfkamp) 32.62 J. H. Swee ring. Hoogste gemiddelde in één partij: 45/2 57.14 J. Dommering; 45/1 27.27 J. H. Sweering; 71/2 25.00 C. v. Vliet; Libre 83.33 J. H. Sweering; Bandspel 4.83 J. H. Sweering; Driebanden 1.785 A. Bos. Hoogste serie: 45/2 263 J. Dommering: 45/1 133 J. H. Sweering: 71/2 116 A. Bos; Libre 330 J. H. Sweering: Bandspel 28, J. H. Sweering; Driebanden 13 A. Bos. In het Fantaisie classique behaalde A. Bos de hoogste verhouding van de te maken pun ten, nl. 23 pet. De records worden alleen op groot-biljart erkend. H. S. V. „Vooruit". Zondag hield de H.S.V. „Vooruit" een wed strijd van 4 K.M. op Kraantje Lek voor haar afdeeling Juniores. De uitslag luidt als volgt: 1 J. Medenblik in den tijd van 23 min. 40 sec., 2 F. Louwerenburg 25 m., 3 P. Medenblik 25 m. 5 s„ 3 K. Bakker 25 m. 12 s„ 5 A. Verbaten 25 m. 15 s., 6 Th. Smit 25 m. 20 s„ 7 B. Visser 25 m. 30 s., 8 A. Barends 26 m. 35 s., 9 C. de Boo 27 m., 20 s„ 10 P. Barends 28 m. 10 s. Op den Zondag volgende op den Nationalen feestdag ter viering van de geboorte van een telg in het Oranjehuis organiseert de H.S.V. „Vooruit" een marsch onder den naam van „Be schuit met De start heeft plaats bij het gebouw „Olym- pia", Kinderhuissingel. De afstand is 20 K.M. Elke deelnemer ontvangt een op de blijde ge beurtenis betrekking hebbende herinnering. Inschrijving bij J. A. Libosan, KI. Houtstr. 87, Haarlem. Om den Stormveld-bekcr. Zaterdag werd op het Stormvogels-terrein de eerste wedstrijd om den Stormveld-beker gespeeld. De eerste vereeniging, welke wilde trachten Stormvogels de grootste nederlaag toe te brengen, was U. V. S. uit Leiden, doch deze club, welke het vorige jaar slechts met den oneven goal van de Vogels verloor, leed thans al een bijzonder zware nederlaag. En toch was na een half uur spelen de stand nog 00. Wel was de thuisclub in deze periode verreweg het meest in den aanval ge weest doch het kranige werk van de U. V. S.- backs en doelman, welke laatste o.a. een trek- bal van Woudenberg en een kogel van Op bergen op keurige wijze onschadelijk maakte, was oorzaak, dat doelpunten uitbleven. Na een half uur kende scheidsrechter Mar tens, die den strijd heel goed leidde, Storm- volgens een pennalty toe, welken Woudenberg in een doelpunt omzette (10). Het hek was nu van den dam. Direct hier na doelpuntte Opbergen (2—0) en nadat de doelman op fraaie wijze een vliegend schot van denzelfden speler onschadelijk had ge maakt was het Verdam, die den stand op 30 bracht. Na de rust was de Stormvogels-meerder heid minder groot, doch de Stormvogels-ver dediging werd maar zelden voor moeilijke problemen geplaatst en bleef vrij gemakkelijk de baas. Ditzelfde kon ook gezegd worden van de Leidsche defensie tot een kwartier voor het einde. Toen doelpuntte Woudenberg o.l. in buitenspelpositie. De Leidenaren raakte nu eelijk de kluts- kwijt. Met harde schoten passeerden de IJmuider buitenspelers Van Pel en Opbergen den U. V. S.-doelman ieder nog tweemaal (80), waarna de linksbuiten der bezoekers den stand op 81 bracht. Het Stormvogels-elftal was: Kraak, Haak Sr., Haak Jr. Schoorl, Tol, Gerrits, Van Pel, Woudenberg, Verdam, Prins, Opbergen*

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7