Vandaag- een v&iMwdng CEBUTO „Militaixe coalitie" ia Spanje ia uexiel van Chamberlain over de Japansch— Britsche overeenkomst Queipo de Llano naar Frankrijk? HASNDAG 24 JUKI 1939 De meening van den Japanschen minister president. Vandaag zal, naar Reuter verneemt, te Londen en Tokio tegelijkertijd een verklaring worden afgelegd inzake de overeenkomst, welke te Tokio tusschen Artta en den Engelschen ambassadeur Craigie tot stand is gekomen. Minis ter-president Chamberlain zal in het Lagerhuis een verklaring afleggen. In de officieele Japansche aankondi ging wordt gemeld, dat een overeen komst tot stand is gekomen over de algemeene vraagstukken, welke den achtergrond vormen van den toestand in Tientsin. Tot nu toe zijn de mede- deelingfen over den inhoud nog slechts van Japansche zijde gekomen. In of ficieele kringen te Londen verklaart men, dat deze mededeelingen met de noodige reserve worden behandeld tot de minister-president zijn verklaring zal hebben afgelegd. Voordien zal het verstandig zijn geen oordeel uit te spreken. Uit Tsjoenking wordt gemeld, dat de Chi- neesche ambassadeur te Londen opdracht heeft gekregen van zijn regeering bij de Britsche regeering inlichtingen te verzoeken over de bijzonderheden van den huidigen toestand, alsmede te protesteeren tegen iedere overeen komst, welke in strijd is met het beginsel van het negen-mogendheden verdrag en de reso luties van den Volkenbond. De eerste minister van Japan, Hiranoema, heeft volgens een Reuterbericht uit Tokio, tegenover vertegenwoordigers van de pers verklaard: „De Engelsch-Japansche confe rentie is de crisis doorgekomen met een rege ling der algemeene kwesties, die den achter grond vormen van den toestand in Tientsin. Het fundamenteele beginsel, dat uitgewerkt is als resultaat van deze regeling, is toepasse lijk op geheel China en niet beperkt tot Tientsin. Dit punt moet duidelijk zijn »voor Engeland. De Britsche rechten en belangen zouden erkend kunnen worden, wanneer En geland slechts de betrekkingen erkennen wil van wederzij dschen steun en onderlinge af hankelijkheid tusschen Japan, Mandsjoekwo en China". Hiranoema zeide voorts te denken dat En geland het regime van Tsjang Kai Sjek niet zou bijstaan door toekenning van credieten of anderszins. Wanneer het dat toch deed, zou zijn optreden beschouwd worden als vijandig jegens Japan. „Wanneer Engeland zich er van onthoudt credieten toe te kennen aan het regime van Tsjang Kai Sjek zou dat regime beroofd worden van de middelen tot financie ring van den aankoop van munitie door mid del van handelaars, die bereid zijn tot leveren. De fundamenteele regeling tusschen Japan en Engeland zal niet alleen een groote schok blijken te zijn voor de Tsjoenking-regeering, maar zal tevens dienen als een gunstige fac tor in het afwikkelen van het Chineesche in- cident". Hiranoema zeide voorts, dat hij vertrouwde en verwachtte dat de Britsche regeering de I is Italië (sinds de Middeleeuwen het be roemdste toeristenland!) Venetië, Rome, Milaan, Turijn., moeten wij U nog meer zeggen? Een Italiaan- sche reis per Cebuto Touringcar is de mooiste vacantie die zich den ken iaatl Uit de Cebuto Massakeus: 13 dg Fransche RIvièra 112.— 10 dg Beieren en Tirol 81.— 8 dg Zwitserland, Luzern 69.50 12 dg. Zwitserland, Meer v. Genève 108.— 13 dg, Dolomieten 120.— 13 dg Praag-Weenen-Budapest 112. Inlichtingen en Reisgids bij: JAC. HEEMSKERK, Houtplein 34 - Haarlem - Tel. 16448 Agenten: Spaas, Rijksstraatw 21, Haarlem-N. Tel. 16531 fa. Bruvnzeel, bi| Velserp., Velsen-N. Tel. 3064 (Adv. Ingez. Med.) De vermeende Britsche aan biedingen. Engelsche diplomatieke kringen heb- ben verklaard, dat noch het Foreign Office, noch eenig lid der regeering een plan onder oogen heeft gezien als dat. wat sommige bladen besproken hebben betreffende financieelen en economischen steun aan Duitschland ingeval dit land er in zou toestemmen zijn bewapeningspolitiek te wijzigen in een normaler economisch systeem. Het D.N.B. meldt: De Duitsche bladen spre ken de geruchten uit Engelsche bron tegen, als zouden aan een hooggeplaatst Duitseh ambtenaar in Londen plannen zijn voorgelegd, volgens welke Duitschland een milliarden- crediet beloofd zou worden, indien het bereid is tot een aanzienlijke vermindering van be wapening over te gaan en eenigen vorm van internationale controle zijner bewapenings producten toe te laten noodige stappen zou doen om den geest van de nieuwe regeling met Japan niet slechts ter kennis te brengen van de Britsche autoritei ten, maar ook van de Britsche natie in het algemeen. Sprekende over de anti-Britsche agitatie in Japan, zeide de premier, dat de regeering voor nemens is die campagne te controleeren „welke tegen haar politiek ingaat nu de En- gelsch-Japansche conferentie dergelijke vor deringen heeft gemaakt". Hiranoema voegde hieraan toe dat de Japansche regeering reeds een fundamenteele politiek geformuleerd heeft jegens den Europeeschen toestand en die daarom zou blijven voeren, onafhankelijk van de resultaten der onderhandelingen te Tokio. Zilver van de Chineesche regeering aangehouden. De politie van Tientsin had vernomen, dat heimelijk een Chineesche „zilverschat" uit de Britsch-Fransche nederzetting werd wegge voerd en zij heeft derhalve het Britsche schip „Siangwo" op de Peirivier aangehouden en een hoeveelheid zilver van 3750 kilo ter waarde van drie millioen yen in beslag genomen, aldus Domei. Een der Chineesche opvarenden is gearres teerd. De provinciale regeering te Peking heeft het zilver geconfisceerd. Arbeidsplicht voor de burgers van Dantzig. Twee belangrijke decreten. De Senaat van Dantzig heeft, naar Havas meldt, twee decreten gepubli ceerd.. Het eerste decreet machtigt de politie, van eiken burger, zonder on derscheid van leeftijd en geslacht, te eischen, dat hij deelneemt aan de uit voering van werken van openbaar nut. Het tweede decreet verplicht eiken inwoner, onverschillig of hij al dan niet burger van de Vrije Stad is, zijn gemeubileerde of ongemeubileerde huizen ter beschikking van de auto riteiten te stellen, zonder dat een tijdsduur wordt bepaald of schadever goeding wordt betaald; ook auto's vallen onder die bepaling. Men meent dat deze maatregelen verband houden met de her-militarisatie van de Vrije Stad. Het materieel, bestemd voor de versterkin gen, iSj. naar men aanneemt, geheel, aanwezig, dóch het verdedigingscórps is nog niét ge vormd. De autoriteiten geven te verstaan, dat de resteerende werkzaamheden, zooals het aanleggen van versterkingen en de houw van kazernes voor het verdedigingscorps, niet ge reed zullen zijn vóór midden of eind Augus tus., Dan zou de stad voldoende uitgerust zijn om met succes weerstand te kunnen bieden aan een eventueelen aanval van Pojen. Verder meldt Havas, dat de Poolsche douane beambte Budziewicz, die Donderdag j .1. aan de grens van Polen en Dantzig werd doodge schoten, te Skarzew, vlak bij de grens van Dantzig» ter aarde besteld is, in tegenwoordig heid van generaal Skotniski, militairen chef van het district Pommeren en duizenden be langstellenden. Generaal Skotniski bracht in een rede hulde aan den moed en dapperheid van den Poolschen douanebeambte, wien posthuum het kruis van verdienste verleend werd. Uit Polen waren vijftig kransen gezon den. De „Kurjer Warsawsky" meldt, dat de pre sident van den Dantzigschen Senaat, Greiser, den Hoogen Volkenbondscommissaris Burck- hart, heeft uitgenoodigd .voor een jachtpartij van drie dagen in de moerassen rondom Dant zig. Een nieuw onderhoud te Moskou. Rapporten naar Londen en Parijs. Zondagmddag hebben de ambassadeurs van Frankrijk en Engeland, Naggiar en Seeds en Strang wederom een onderhoud gehad met den volkscommissaris van buitenland- sche zaken, Molotof. Na afloop van de be sprekingen werd vernomen, dat deze normaal verloopen en men verwacht, dat binnenkort wederom een bespreking zal worden gehouden. Na het onderhoud met Molotof hebben Naggiar, Seeds en Strang nog een bespreking gevoerd. De rapporten hier over zijn naar Londen en Parijs gezonden. De moord op DoIIfuss wordt feestelijk herdacht. De vijfde verjaardag van den moord op Dollfuss zal Dinsdag o.a. in de Ostmark ge vierd worden als een feestdag. Een desbetref fende aankindiging is uitgegeven. Spion in Frankrijk veroordeeld. De „Matin" meldt, dat de krijgsraad tr Parijs Paul Dildy veroordeeld heeft tot twin tig jaar dwangarbeid, omdat hij aan een buitenlandsche mogendheid geheime inlich tingen heeft verstrekt betreffende de Fran sche luchtvaart. Er werden verzachtende om standigheden aangenomen. Eenheidsbrood in Italië. Te beginnen in Augustus zal voor geheel Italië een eenheidstype ingevoerd worden voor brood. De kwaliteit zal veel beter zijn dan het tot dusverre gebruikelijke brood had. Tegelijkertijd zal .de prijs eenigszins ver hoogd worden, n.ï. met 10 centimes per kilo Deze prijs zal ongetwijfeld blijven tot 31 Juli 1940 ,Met het geweer aan den voet baas in eigen huis." België blijft buiten Ieder conflict, zegt Koning Leopold. Ter gelegenheid van het honderd-njaarig bestaan der fabrieken van Ougre-Miarihaye heeft Koning Leopold een toespraak gehouden waarin hij o.a. zeide: „Ongetwijfeld heeft de internationale horizon niet de helderheid, die wij wel zouden wenachen. Doch laten wij onze koelbloedig heid bewaren en vastbesloten zijn ons buiten ieder conflict te houden, dat geen aanslag op onze rechten beteekent. Met het geweer aan den voet wenschen wij baas in eigen huis te blijven. Meer dan ooit moeten alle Belgen begrijpen, dat het slechts door vereeniging van krachten, den wil tot samenwerking en den geest van broederschap mogelijk zal zijn de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien en de betere dagen af te wachten, die ons volk zal verdienen door het geloof in zichzelf. Gevechten te Sjanghai. Drieduizend Chineesche militairen de stad binnengedrongen. Buitenlandsche bewoners van de Westelijke voorsteden van Sjanghai deelen mede dat tusschen Chineesche en Japansche troepen gevochten is. Hieraan werd toegevoegd, dat het de hevigste gevechten waren sedert de bezetting van de stad door de Japan sche troepen in 1937. Volgens Chineesche berichten zijn 3000 man van het geregelde Chinee sche leger in het geheim doorgedron gen in de stad. De Japanneezen ge bruiken handgranaten, mitrailleurs en loopgraaf mortieren in de bestrijding van de Chineezen. Volgens berichten uit Kanton zal de Paarl- rivier vermoedelijk gedurende veertien dagen gesloten zijn voor het scheepvaartverkeer in verband met militaire voorbereidingen. De rivier zal zoowel voor oorlogsschepen als voor koopvaardijschepen gesloten zijn. Schietpartij in de internationale nederzetting. Wilson, een Amerikaansche barhouder, is in het ziekenhuis overleden aan de verwondingen, die hy heeft opgeloopen tijdens een schiet partij in het hartje van de internationale nederzetting, Zaterdag in den loop van den morgen, waarbij voorts ruim 20 Chineezen werden gedood en een Russische chauffeur, benevens twee Chineesche politiemannen wer den gewond. Het schieten begon, toen een aantal personen een aanval ondernam op de bureaux van een in het Chineesch gedrukt dagblad, dat Tsjang Kai Sjek steunt. De politie kwam tusschenbeiden en ruim vijftig schoten werden afgevuurd, terwijl ook hand granaten geworpen werden. King Hall vertelt over zijn brieven. Commander Stephen King Hall heeft iets verteld over zijn beroemden brievenstroom naar Duitschland. Ik moet nogmaals krachtig tegenspreken, zoo begon hij, dat ik betaald word door het Foreign Office of eenig ander departement, of dat mijn publicatie door de regeering gesubsidieerd wordt. De „Angriff' zegt, dat ik mij niet zooveel moeite behoef te geven die brieven naar Duitschland te sturen want dat zij in de Duitsche bladen worden weergegeven. De Angriff zegt niet, dat die weergave slechts uittreksels der brieven zijn, geheel los van het verband. Zoo heb ik bijv. nog in geen Duitseh blad gelezen, dat ik ge zegd heb: Indien er oorlog komt en- Duitsch land overwonnen wordt, zou ik zelf waar schijnlijk onpopulair in Engeland worden, om dat ik het verleenen van credieten aan Duitschland en het verstrekken van grond stoffen verkondigd heb. Nog vele andere voor beelden van misvorming van mijn teksten zou ik kunnen aanhalen. Sovjet-consul laat internationalen trein stoppen. Dezer dagen is het vertrek van den inter nationalen trein, welke aansluit op de lijn OharbinMandsjoeli, plotseling verhinderd op last van den Sovjet-Russischen tij de- lijken consul te Mandsjoeli, hetgeen de mo gelijkheid deed veronderstellen van een zeer ernstige gebeurtenis aan de grens van de Sovjet-Unie en Mandsjoekwo. Toen de pas sagiers, die op aansluiting naar Europa wachtten, zich afvroegen wat er gaande was. bleek tenslotte, dat zich niets had voorge daan, doch dat de tijdelijke sovjet-consul te Mandsjoeli den trein had laten stilhouden. In het desbetreffende bericht uit Mandsjoeli wordt hieraan toegevoegd, dat dit incident aantoont ofwel een nieuwe actie van de zijde der Sovjets in verband met de moeilijkheden aan de grens tusschen buiten-Mongolie en Mandsjoekwo, of een beweerden opstand van anti-revolutionaire elementen op Sovjet gebied langs de grens van Mandsjoekwo en de Sovjet-Unie. Beeld van Rodin te Verdun onthuld. De vice-president van de Fransche Ka- mer en voorzitter van de commissie van on derwijs en schoone kunsten, Ducos, heeft Zondag te Verdun voor de Saint Paulpoort een monument onthuld, dat een Nederlandsch comité aan Frankrijk heeft aangeboden ter herdenking van de glorierijke verdediging van de stad. Het monument is een bronzen „ge nius der overwinning", vervaardigd door Auguste Rodin en symboliseert de heldhaftige zelfopoffering van hen, die de stad hebben gered en de uiteindelijke overwinning voor bereidden. Redevoeringen werden uitgesproken door Ducos. burgemeester Thiebaut van Verdun baron van Lynden, vertegenwoordiger van den Nederlandschen Gezant en mr. H. F. Doppler voorzitter van het Nederlandsch Comité. AMBROISE VOLLARD OMGEKOMEN. De bekende Parijsche kunsthandelaar Am- broise Vollard, die grooten invloed heeft uit geoefend, is tengevolge van een auto-ongeluk om het leven gekomen. Generaal Yague zou Donder dag reeds gearresteerd zijn. Havas meldt uit Parijs, dat generaal Queipo de Llano Zaterdagmiddag Burgos heeft verlaten in de richting van de Fransche grens. In officieele Fransche kringen verklaarde men ech ter, dat hij te Hendaye noch te Ron- cevau over de grens gekomen was. Verder vernam Havas, dat generaal Yague Donderdagavond te Madrid was gearresteerd. Talrijke officieren en onder-officieren, die reeds met ver lof waren gegaan, zijn sedert eenigen tijd teruggeroepen. De Spaansche re geering heeft dezen maatregel blijk baar genomen ter voorkoming van onrust. De minister van binnenlandsche za ken heeft een decreet geteekend, waarhij het houden van openbare bij eenkomsten zonder voorafgaande ver gunning verboden wordt. Het ontslag van De Llano. Het plotselinge ontslag van generaal Queipo de Llano is een duidelijke illustratie van de interne crisis, die reeds verscheidene weken in Spanje broedde. Op 18 Juli, den verjaardag van het uitbreken van den opstand, heeft de generaal een rede gehouden, die als een uiting van rebellie beschouwd werd. Volgens de Generaal Queipo de Llano. „A.B.C." te Sevilla zeide hij o.a.: „De militai ren moeten de macht in handen hebben en de nieuwe politieke hofkliek moet van het be wind gejaagd worden. Zij, die gestreden heb ben, moeten de macht in handen hebben, en niet zij, die anderen hebben zien strijden". En verder had de generaal gezegd, dat hij het kruis van San Fernando, dat hij niet gekregen heeft, wel verdiend had. Als Spanje nu brood had, was dat te danken aan de maatregelen voor den verbouw van graan, die hij in An- dalusië had genomen, terwijl anderen deze be langrijke aangelegenheid volkomen verwaar loosd hadden. Het antwoord op deze rede bleef niet uit. Het staatsblad van 21 Juli publiceerde een decreet, geteekend door Franco, waarbij De Llano van zijn militair commando ontheven werd en „ter beschikking van een an dei' ministerie gesteld". Deze beslissing werd niet in den ministerraad, maar door Franco alleen genomen. Het is een pubiek geheim in Spanje, dat Queipo de Llano aan het hoofd stond van een „militaire coalitie", die de laatste maanden hevig gekant bleek tegen de samenstelling der ci viele regeering en in het bijzonder te gen Serano Suner. Men weet, dat ver seheidene generaals het met De Llano eens waren, doch het is niet bekend, of de beweging reeds het karakter van een samenzwering had aangenomen. Tsjetsjau door de Japansche troepen bezet. Bevolking had de stad verlaten. Van Chineesche zijde wordt gemeld, dat de Chineesche bevolking van de stad Tsjetsjau in de Taihangbergen in de provincie Sjansi door de Chineesche bevolking is verlaten, teneinde een omsingeling te voorkomen. De Japan sche troepen hebben een ontvolkte stad ge vonden. De stad is de hoofdstad van een gebied, dat rijk is aan ijzer en steenkool. Twee broers door den bliksem getroffen. Eén gedood, de ander verlamd. AMBY, 22 Juli. Tijdens het hevige onweer, dat zich Zaterdag ontlastte, wei-den in de nabijheid van hun huisje, op de heide onder Amby (Zuid-Limburg) de twee gebroeders Muyters door den bliksem getroffen. De oud ste, omstreeks 30 jaar, werd opslag gedood, zijn 26-jarige broeder werd door het hemel vuur verlamd. Jongen kreeg stuur van fiets in den buik. Ongeluk liet zich aanvankelijk niet ernstig aanzien. Donderdag j.l. kwam de 13-jarige H. van der Vegte uit Lemelerveld, terwijl hij met zijn kameraadjes naar school fietste, met een passeerende vrachtauto in botsing. De jongen kreeg daarbij het stuur van de fiets in den buik en moest naar huis worden overge bracht. Hoewel zijn toestand aanvankelijk gunstig leek, verergerde die later dermate, dat opna me in het Sophiaziekenhuis te Zwolle nood zakelijk werd geacht. Daar is de jongen thans aan de gevolgen van het ongeluk overleden. Naar Havas nader uit Hendaye meldt was Zondagavond op geen der grensposten een pas geregistreerd, welke op naam van generaal Queipo de Llano stond. Het bericht, volgens hetwelk ex-koning Alfons besprekingen met Spaansche monar chisten zou hebben gehad, wordt volgens een Havas-bericht uit Bern door den secretaris van den koning tegengesproken. De koning, aldus verklaarde deze secretaris, verblijft te Lau sanne om een dokter te raadplegen en hij houdt zich niet met politiek bezig. Wohltat uit Engeland terug. De Duitsche economische adviseur Dr. Wohltat is te Berlijn teruggekeerd uit Lon den, waar hij heeft deelgenomen aan de inter nationale walvischconferentie. Welingelichte kringen wijzen er op, dat hij tevens gelegen heid had zich te verstaan met de Engelsche leden van het Eviancomité inzake het Jood- sche vluchtelingenvraagstuk en dezen de Duitsche voorstellen tot oplossing van de kwestie heeft voorgelegd. Wohltat, zoo zegt men te Berlijn, is uit Londen teruggekeerd met de beste indrukken betreffende de ont wikkeling van dit vraagstuk en heeft in Lon den het groote begrip gevonden. Hij keert terug met de verzekering, dat practische maat regelen in de nabije toekomst door het centrale bureau voor de Joodsche emigratie genomen sullen worden. Voorts spreekt men tegen, dat Wohltat in Londen nog andere onderhande lingen zou gevoerd hebben betreffende de algemeene vraagstukken van ontwapening en :en nieuwe verdeeling der grondstofbronnen. Een vacantie aan zee? Dan Purol meenemen! Dit geneest zonnebrand en voorkomt vervellen. Doos 30 ct. (Adv. Ingez. Med.) PROERAMMA DINSDAG 25 JULI 1939. HILVERSUM I 1875 en 414.4 M. AVRO-uitzending. 6.30—7.00 R.V.U. 8.00 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Berichten) 10.— Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Pianovoordracht 11.Causerie „De vrouw en het wereldbeeld". 11.10 Huishoudelijke wenken. 11.35 AVRO- Amusements-orkest (opn.) 12.15 Berichten. 12.17 De Romancers en soliste. 1.— Interview 1.05 Orgelspel. 1.15 Vervolg van 12.17. 1.45 Orgelspel. 2.— Het Residentie-strijkorkest 2.40 Declamatie. 3.— Hans Lennartz' ensemble en gramofoonmuziek. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Avrö-Amusements- orkest en solist. 6.28 Ber. 6.30 Causerie „Aan driften, aanleg en al of niet intelligente aan passing bij dieren". 7.Avro-Vaudeville- orkest en solist (opn.) 7.40 Causerie „Wille- brordus". 8.— Berichten A.N.P., Radiojournal, Mededeelingen. 8.20 Het Omroeporkest, solis ten en spreekster. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.— Radiotooneel. 10.25 Het Avro-dansorkest en soliste (opn) 11.— Berichten A.N.P. en Reportage, -hierna: tot 12.Avro-Aeolian- orkest HILVERSUM II 301.5 M. KRO-uitzending.. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Be richten). 10.— Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.Berichten. 12.15 KRO- Melodisten en solist. 1.— Gramofconmuziek. I.20 KRO-orkest. 2.— Vrouwenuur. 3.— KRO- orkest (3.454.15 Gramofoonmuziek). 5. Gramofoonmuziek. 5.45 Felicitaties. 6.05 Gra mofoonmuziek. (ca. 6.30 Ber.) 6.35 Sport- praatje. 7.Berichten. 7.15 Causerie: „De klassieken in het leven". 7.35 Gramofoonmu ziek. 8.— Berichten A.N.P.mededeelingen. 8.15 Stedelijk Orkest van Maastricht. 9.15 De Meesterzangers. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 KRO-Melodisten en solist. 10.30 Berichten A.N.P. 10.4012 uur Gramofoonmuziek. aRomvirH 'son M. 11.20 Gramofconmuziek. 12.05 Het Palace- teater-orkest. 12.50 Reportage. 1.05 Sydney Phasev's orkest. 1.40 Reportage 1.55 Tusschen- spel. 2.— Klarïnet-vordracht. 2.20 Pianovoor dracht. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.20 Repor tage. 3.35 Gramofoonmuziek. 3.50 Het BBC- Schots-orkest. 4.50 Reportage. 4.55 Gramofoon muziek. 6.20 Berichten. 6.50 Causerie „If war comes. 4. The food question". 7,05 Pianovoor dracht. 7.40 Billy Thorburn's dansorkest en orgel. 8.20 Revue-uitzendingen. 9.20 Berichten 9.50 Causerie ..Questions in the air". 10.10 Het BBC-orkest. 11.— Maurice Winnick's or kest. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.1512.20 Berichten. RADIO PARIS 1648 M. 9.00—10.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramo foonmuziek. 12.35 Zang. 1.05 Eddi Foy's c-rkest 2.35 Koorzang 3.50 Zang 4.40 Gramofoonmu ziek 4.50 Hoorn-voordracht. 5.05 Zang 5.25 Gramofoonmuziek. 6.35 Zang. 6.50 Pianomu ziek, 7.20 Het Giardino-orkest. 8.25 Gramo foonmuziek. 8.50 Radiotooneel. 10.3511.50 Trio-concert. %FT'1 RN 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.35 Het Kur-orkest van Bad Lippspringe. 8.509.50 Het Omroep- schrammel-ensemble en solisten. 12.20 en 1.35 Het Omroeporkest en solisten. 2.303.20 Po pulair concert. 4.20 S.S-orkest. 5.20 Militair herdenkingsprogramma. 6.35 Pianovoordracht 7.05 Gitaarvoordracht, 7.30 Populair concert. 8.50 Het Omroepkleinorkest. en Erich Schnei- dewind's Musette-orkest. 11.00 Kamermuziek. II.40—12.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 322 M. 12.20. 1,30—2.20, 5,20 6.50 en 7,20 Gramo foonmuziek. 8.20 en 9,20 Cabaret-programma 10.30—11.20 Gramofoonmuziek.. RRTTSSFÏ 484 M.ï 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Willy Ruhlmann's orkest 1.50—2.20 Gramofoon muziek. 5.20 Omroepdansorkest 6.35 Zang. 6.50 Saxofoonvordracht. 7.35 Literair-muzikaal programma. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.00 aZng 9.15 Gramofoonmuziek. 9.20 „Violettes noires", opera. 11.—11.20 Gramofoonmuziek. •WTC"-«U «vovr vvrH 157| [VI 8.35 Het Omroeporkest en solisten (opn.) 9.209.35 Politiek dagbladoverzicht) 10.20 Be richten. 10.40 Strijkkwartet. 11.05 Berichten 11.2012.20 Het Omroeporkest.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9