IJmuider Courant 1 f DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN De Nieuwe Regeering. WIELRIJDEN. 24e JAARGANG No. 224 (Jitgart Louren» Coster. Maatschappij toot Courant Uitgaven «d Algem Drnkkerij N. V Groote Houtstraat 93. Haarlem. TeL 10724. Bureau IJmuidei Couranti Kennemerlaan 42. IJmuiden. Telefoon 5301. Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, wordeD kosteloos opgenomeo in de Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie, P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur; ROBERT PEEREBOOM DINSDAG 25 JULI 1939 Abonnementen per week f 0.12'/i, maand f0.52'/2, per 3 maanden f 1.55, franco per post f 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën» 1-5 regels f0.60, elke regel meer 0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels f 0.25, elke regel meer f 0.1(W Na ruim drie weken crisis is dan nu toch een nieuwe regeering geformeerd. Dr. Colijn heeft zijn vijfde kabinet gevormd. Van morgen zijn de elf ministers door H. M. de Koningin ten Paleize Noordeinde beëedigd. De Maandagmiddag was aan hun eer ste vergadering gewijd, die, schoon infor meel, geen lichte taak kon hebben en zich evenmin door groot optimisme kenmerken. Want de ontvangst die dit nieuwe bewind in de organen der beide grootste partijen, die gezamenlijk de meerderheid der Kamerzetels bezetten, ten deel is gevallen, doet onmiddel lijk twijfel aan zijn levensvatbaarheid rijzen. Wel zeer scherp staan de Katholieken tegen over het vijfde kabinet-Colijn, zooals blijkt vooral uit een beschouwing van De Maasbode, die een heftigen aanval op dr. Colijn doet. Het Katholieke blad constateert op bitteren toon dat men thans, na onheuglijken tijd, een kabinet gaat begroeten zonder Katholieken. En het voegt daaraan toe: „De heer Colijn zal de Kroon hebben verteld en ons vermoe delijk ook willen meedeelen, dat de Katholie ken zichzelf hebben uitgesloten. Wie weigert, naast den heer Colijn te zitten, sluit zichzelf blijkbaar uit van het staatsbestel in Neder landDe misdaad der Katholieken is, zich niet stilzwijgend neer te leggen bij de denk beelden sommigen zullen misschien zeggen: de grillen van den heer Colijn". Het hoofdorgaan der tweede groote partij, Het Volk (S.D.A.P.) voorspelt het ministerie geen lang leven en betitelt het als een over bodig tusschenspel. En De Tijd (R.K.) dringt aan op een spoe dige ontmoeting van de Tweede Kamer met de nieuwe regeering. Dit blad stelt twee vragen op den voorgrond: le. die van de regeerings- politiek inzake de werkloosheidsbestrijding, 2e. die van de „parlementaire gaafheid van den door dr. Colijn bij de kabinetsformatie ge volgden weg. Deze beide vragen eischen spoe dige beantwoording, die niet twee tot vier maanden moet worden uitgesteld alsof het de oplossing van een prijsraadsel gold. Zoo drukt de Tijd zich uit. Het is duidelijk dat het stormt in de Haagsche politiek. Al wil dat nog niet zeggen dat de R.K. Staatspartij en de S. D. A. P. hun gezamenlijke stemmen- meerderheid ten spoedigste zullen aanwenden om het vijfde kabinet-Coilijn ten val te brengen. Want dat zou zekere gevolgen kun nen hebben, waarop met name de R.K. niet gesteld schijnen te zijn. Wat wil zeggen: zij willen tot dusver geen z.g. zwart-roode regee ring. Blijkbaar waren zij bereid geweest aan een kabinet op breede basis, extra-parlemen tair- of zaken-kabinet, mede te werken als men het met dr. Colijn eens had kunnen wor den over het financiëele beleid inzake de be strijding der werkloosheid. Uit de Katholieke bladen zou men nu moeten afleiden dat de formateur tot geen enkele concessie bereid is geweest. Dr. Colijn zou zich op het standpunt hebben gesteld: met mij meegaan of erbuiten blijven. En straks zou hij dan wellicht zeggen: Als deze regeering u niet aanstaat kunt gij haar ten val brengen. Ook de niet-politieke, neutrale beschouwer die hier aan het woord is en die slechts feiten waarneemt zonder partij te kiezen, moet er kennen dat dit nieuwe bewind van zeer merk waardige samenstelling is. Misschien zal de komende regeeringsverklaring veel verduide lijken. Het bevat vier ministers uit het vorige kabinet, t.w. de heeren Colijn, Patijn, van Boeyen en van Dijk. Onder de zeven nieuwe ministers zijn er nog twee die uitgesproken politieke activiteit getoond hebben, nl. jhr. ir. Van Lidth de Jeude (Lib.) die al minister van Waterstaat was in het derde kabinet-Colijn (1935-1937) en mr. de Visser, zoon van den vroegeren minister van Onderwijs dr. de Vis ser, die christelijk-historisch raadslid van Rotterdam is geweest. De nieuwe ministers Schrieke, Bodenhausen en v. d. Bussche heb ben vroeger een zeer belangrijk aandeel in de Indische regeering gehad maar hebben even min als hun nieuwe ambtgenooten Damme en de Vooys ooit een rol in de Nederlandsche partijpolitiek gespeeld. Zoo bestaat dit nieuwe kabinet dus deels uit politieke, anderdeels uit on-politieke figuren. Ongetwijfeld telt het ook onder zijn nieuwe leden mannen van alge meen-erkende groote bekwaamheid. Bekend zijn vooral de bekwaamheden van mr. de Visser, jhr. ir. van Lidth de Jeude, die een groot succes was als minister van Water staat, ir. Damme, die de P.T.T. op voortreffe lijke wijze heeft bestuurd en prof. dr. Schrieke, een autoriteit op de gebieden van koloniale zaken en onderwijs. De aandrang naar opheldering omtrent het verloop van de kabinetscrisis zal intusschen niet alleen van R.-K. zijde komen en een debat omtrent de regeeringsverklaring zou zich daarbij kunnen aansluiten. De Hollander is in het algemeen geen politiek-aangelegd mensch, maar de verwondering over den loop van zaken in de laatste weken is wel zoo groot geworden, dat althans het verlangen naar opheldering wel in een groot deel van de pers en ook in de Kamer tot uiting zal komen. Het is moeilijk aan te nemen dat alleen een ge schil over de grootte van de sommen, aan de bestrijding der werkloosheid te besteden, tot dit alles geleid zou hebben. Dus is te verwach ten dat de eerstvolgende dagen zich door veel Dolitieke activiteit zullen kenmerken. R. P. IERSCHE TERRORISTEN KRIJGEN BUITENLANDSCHEN STEUN. Hoare doet mededeelingen in het Lagerhuis WET OP GEWELDPLEGING IN TWEEDE LEZING AANGENOMEN. Daarom wordt de geldigheid van de wet ge steld op twee jaren. Er zijn rationeeler middelen om onze ge meenschappelijke problemen op te lossen dan gebruikmaking van geweld. Ik kan de opvat ting goedkeuren en de meeste leden van mijn partij zijn het er mede eens, dat onder de te genwoordige omstandigheden verdere machts bevoegdheden noodzakelijk zijn om het hoofd te bieden aan deze ongelukkige situatie. De Labouroppositie zou zich niet verzetten tegen aanneming van het wetsontwerp in tweede lezing, hoewel zij op sommige punten niet voldaan is en vreest voor de mogelijkheid van een breidel der vrijheid van de bevolking. Het wetsontwerp werd daarop in tweede lezing aangenomen met 218 tegen 17 stemmen. Sir Samuel Hoare. „Wij zijn in het bezit van een be trouwbare inlichting, dat de campagne der Iersche terroristen door buiten- landsche organisaties met aandacht wordt gevolgd en metterdaad wordt gestimuleerd. Ik zou het Huis echter willen vra gen niet aan te dringen op bijzonder heden". Aldus zeide de Britsche minister van bin- nenlanidsche zaken, Sir Samuel Hoare, gisteren in het Lagerhuis. Hoare legde deze verklaring af bij de in diening in tweede lezing van het wetsont werp tot voorkoming van geweldpleging. Hoare voegde aan zijn mededeeling toe, dat het niet in het openbaar belang zou zijn nadere in lichtingen te geven. Het Huis moet de ver zekering van den minister aanvaarden, dat het geen matelooze verdenkingen, gebaseerd op praatjes, doch omlijnde conclusies op grond van betrouwbare gegevens zijn. Met het oog op deze rapporten over buitenlandsche intriges en een onder vinding van zes maanden, welke doet zien, dat het terrorisme grooten om vang kan aannemen, kan het depar tement volgens Hoare niet veilig uit eengaan zonder de bij de wet toege stane machtsmiddelen te versterken tot handhaving van de orde. Na gesproken te hebben over een document dat de politie in handen was gevallen, waar in plannen voor de campagne van de Iersche terroristen werden onthuld, zeide Hoare, dat sedert Januari 57 aanslagen van terroristen waren voorgekomen te Londen en zeventig in de provincies. Daarbij werd een man gedood, 75 personen gewond Wegens terroristische activiteit zijn 66 mannen veroordeeld. De politie heeft 1500 gelignietpatronen, 1000 slaghoedjes, 2 ton chloorkali en ijzeroxyde, zeven gallons (een gallon is ongeveer 4 y2 liter) zwavelzuur en bijna 20.000 pond aluminiumpoeder, die vol doende zouden zijn geweest om schade aan te richten voor millioenen ponden sterling en wat nog belangrijker is voor het verlies van ministens 1000 mannen en vrouwen. In ver band hiermede ben ik er zeker van zoo ver volgde Hoare dat het land drastischer op treden tegen de bedrijvers van deze misda den tegen de gemeenschap zal goedkeuren en eischen. Wij hopen, dat het onderhavige wets ontwerp van tijdelijken aard zal kunnen zijn om aan den noodtoestand het hoofd te bieden. SPORT EN SPEL ZEILEN. DE KAAGWEEK. VIERDE DAG. Uit Warmond: De vierde dag van de Kaag- week kenmerkte zich door weinig wind in de morgen- en in het geheel geen wind in de mid daguren. De Zondag door de Friesche regenboogzeilers in den teamwedstrijd verkregen voorsprong ging verloren doordat hun leider, Klaas Vrolijk, na een protest van De Vries werd uitgesloten, zoodat Holland de tweede race met een tiende punt voorsprong begon. Inderdaad slaagden de Friezen er in, den ach terstand in te loopen en om te zetten in een voorsprong van 54.1 tegen 53.1 pnt. Maar Van der Velde (Holland) diende een protest in tegen den stuurman van „De Bruiser", den Fries Van der Sluis. Mocht dit protest onverhoopt voor de Friezen worden toegewezen, dan wordt het resultaat Holland 58.1, Friesland 48.1 pnt. De Friezen hebben harden wind noodig, dat bleek in den open wedstrijd der regenboogklasse A, waarin alle leidende plaatsen door Hollanders werden bezet. De meeste wedstrijden ontaardden evenwel in een drijfpartij, welke voor de deelnemers noch voor de toeschouwers eenige attractie bood. BOKSEN VAN KLAVEREN WINT VAN LOCATELLI. Maandagavond heeft Van Klaveren na tien ronden op punten van den Italiaan Locatelli gewonnen. dit aantal met 4 onderdeelen werd bereikt, ter wijl er voor de le klasse 5 waren vereischt, zijn deze drie ploegen zeker rijp voor de le klasse. In de 2e klasse werd de volgorde: 1. BGV 5845 2. Rapiditas 5806 p., 3. Bato 5601 p., 4. Turn- lust H. 4755 j. 5. Turnlust B. 4441 p., 6. Rapiditas, 7. SSH, 8. Concordia, 9. Bato, 10. Turnlust H., 11. B. G. V., 12. OSS, 13. Turnlust B. 14. Rapidi tas, 15. SSH. De beste prestaties waren hier: 100 M. hard- loopen 14 sec., vèrspringen 4.39 M., kogelstooten 8.47 M., discuswerpen 24 M. Over beide wedstrij den was mej. G. Bernard van de BGV de beste met 2000 p. De heeren-wedstrüd. Zooals te verwachten was, is Concordia kam pioen le klasse geworden. OSS en vooral Turn lust B. moesten 't doen met verschillende inval lers. De eind-uitslag werd hier: 1. Concordia 16301 p., 2. BGV 15537 p., 3. Olympia 15238 p., 4. OSS 15158 p., 5. Turnlust B. 13520 p. De top prestaties waren: 400 M. hardloopen 56.1 sec., hoogspringen 1.52 M., hinkstapsprong 11.80 M. kogelstooten 10.14 M., discuswerpen 35.18 M. In de ranglijst van de 2e klasse kwamen wijzi gingen van beteekenis. Bato, dat na den-eersten wedstrijd no. 3 was geplaatst, kwam nu zelfs aan 't hoofd, getuige 't volgende eindresultaat; 1. Bato 12800 p., 2. SSH 12636 p., 3. Concordia 12595 p., 4. Turnlust B., 5. OSS, 6. Bato, 7. Olympia De beste verrichtingen waren: 200 M. hardloopen 26,8 sec., hoogspringen 1.52 M., ko gelstooten 9.69 M., hinkstapsprong 11.49 M., speer'werpen 38.15 M. Voor de 3e klasse kwam 't einde in deze volg orde: 1. BGV 8734 p., 2. Turnlust H. 8013 p., 3. SSH, 4. Rapiditas, 5. Turnlust B., 6. Turnlust H. Hier waren de beste prestaties: 100 M. hardloo pen 12,8 sec., vèrspringen 5.17 M., kogelstooten 9.49 M. discuswerpen 28.35 M. Over de geheele competitie waren de beste athleten resp. in de le, 2e en 3e klassen: J. W. Duijff (Concordia) 4639 p., H. Poorter (Bato) 3515 p., W. Pronk (BGV) 2552 p. VAARDIGHEID SPROE VEN In de door den Kennemer Turnkring afgeno men vaardigheidsproeven K. N. G. V. slaagden voor het athletisch gedeelte: Dames le graad: T. Boorsma, F. Berendes en B. v. Twisk. Dames 2e graad: J. de Koek, G. Ber nard en Th. v. d. Kort. Behalve laatstgenoemde, die lid is van Turnlust H., zijn bovengenoemden allen lid van de BGV. Heeren le graad: P. v. d. Klinkenberg (BGV) A. M. Prent (Bato). Jongens: P. Poop, C. Jacobs, M. Bohemen, Kerkman, H. Minden en K. Mulder, allen van O. S. S. Meisjes: C. Weele, W. Jonkman, L. Slagveld (allen van OSS), C. Hop en C. v. Steen (Con cordia). Dat was een pakkend oogenblik, bij deze eenvoudige plechtigheid. Tegelijk met de drie kleur werd de Oranjevlag ontplooid en tot slot der plechtigheid heesch een soldaat van de Kol. Reserve de officieele vlag van den N. B. L. O., het oranjekruis op groen veld, in den standaard, terwijl de muziek den Vierdagen- marsch inzette en alle aanwezigen uit volle borst meezongen. Tot slot werd kapitein Breunese door V.I.V.O. uit Hilversum gehuldigd met de aanbieding van een kunstig geborduurd kussen, waarop de Nederlandsche Leeuw op een achtergrond in de kleuren van den N.B.L.O.. De woordvoerder bood dit aan als blijk van erkentelijkheid voor de vele genoegens, welke de leden van V.I.V.O. in de af ge loopen jaren in uren van ontspan ning en inspanning tijdens de Vierdaagsche hadden mogen genieten. De leden hadden persoonlijk dit kunstwerk Vervaardigd. WATERPOLO BESLISSINGSWEDSTRIJD H.P.C. 2—DOLFIJN 2. Voor het bezetten van één plaats in de reserve-hoofdklasse, moeten de H.P.C.- en de Dolfijn-reserves, die ieder 5 punten in de com petitie hebben gehaald, thans een beslissings wedstrijd spelen om uit te maken wie de derde plaats op de ranglijst zal innemen, m.a.w. naar de reserve-hoofdklasse zal promoveeren. Deze wedstrijd wordt gespeeld hedenavond in het Gemeentelijk Zwembad aan de Kleverlaan. ATHLETIEK. COMPETITIE K. T. K. Wegens het drukke seizoen werden dit jaar voor de athletiek-competitie van den Kennemer Turnkring twee wedstrijden gehouden in plaats van zooals gewoonlijk drie. Nu de tweede wed strijd is gehouden, volgen hier de totaaluitslagen. Over 't algemeen kan worden vastgesteld, dat de Bloemendaalsche Gymn. Ver. 't best uit den strijd is gekomen. De dames-wedstrijd. In de eerste klasse heeft de B. G. V. haar abon nement op het kampioenschap verlengd. Ook dit jaar vormde deze ploeg een klasse op zichzelf. Olympia was in den tweeden wedstrijd niet op gekomen, zoodat de volgorde een wijziging on derging. De eind-uitslag luidt nu als volgt: 1. BGV 10.044 p., 2. Concordia 7678 p., 3. OSS 5144 p., 4. Olympia 3272 p. De beste prestaties in den tweeden wedstrijd waren: 80 M. hardloopen 11 sec., hoogspringen 1.30 M., driesprong 9.76 M., kogelstooten 8.75 M. speerwerpen 27.40 M. Over de geheele competi tie bereikte mej. T. Boorsma voor de BGV het hoogste aantal punten (247.3) In de tweede klasse moest Rapiditas de eerste plaats afstaan aan de BGV. Met deze beide ver- eenigïngen kwam Bato boven 5600 p. en daar WANDELSPORT DE VIERDAAGSCHE TE NIJMEGEN. Vlaggenparade. In San Dicgo ui Calxiornie had een spurtvlieger het ungeluK in ue telegraaf draden terecht te komen. De piloot wist veilig beneden te komen, zijn toestel yerbrandde. Kapitein Breunese gehuldigd. (Van een specialen medewerker). Reeds Maandagmorgen, zoodra de eerste treinen uit het Westen en Zuiden Nij megen binnenstoven, kwamen de gasten van den N.B.L.O. de Keizer Karelstad binnen. Tot tweeën bleef het een voordurend komen van wandelaars uit alle streken des lands, die ge durende deze week in Nijmegen hun tehuis hebben. Alles trok naar den Oostkant van de stad, waar de Prins Hendrik Kazerne ligt en de controle en de service van de Vierdaagsche is gevestigd. Het was er op het binnen plein van de kazerne van het Indisch leger een gezellig geroezemoes van vrienden kennissen, van ouden en jongeren, die elkan der nu al jaren in Nijmegen ontmoeten daar rondloopen met kruisjes, kroontjes cijfers, waaruit valt af te leiden, dat zij reeds vele jaren aan de Vierdaagsche hebben deel genomen. Kapitein Breunese is hier de favoriet van allen, de man die alles weet en alles ziet en ook alles controleert. Hem ontgaat niets; hij zorgt ervoor dat de geheele machinerie van be gin tot eind ordelijk loopt. Maandag tegen den avond, toen alle inge schrevenen hun bestemming bereikt hadden en ieder zijn tijdelijk verblijf kende en zijn controle en legitimatiebewijzen had ontvan gen, werd de eerste officieele daad van de 29e Vierdaagsche verricht. Met de Koninklijke kapel van de Marine onder dirigent Leistikow trokken binnen- er buitenlandsche deputaties van de verschillen de groepen van het Molenveld naar de z. „Wedren" aan den Byleveldsingel, waar de Vlaggenparade werd gehouden. Dit is altijd een bijzondere en voor dui zenden aantrekkelijke ceremonie, waarvan al jaren lang kapitein E. C. C. W. L. Baron van Heeckeren van Brandenburg de leiding heeft. De deputaties vormden op het terrein een groote carrée met in het midden de nog ledige standaards, waaromheen zich ditmaal twee muziekkorpsen geschaard hadden, nl. het Staf muziekkorps der Kon. Marine, onder lei ding van kapelmeester L. Leistikow en de Nijmeegsche Postharmonie. Het eerst werd de Belgische vlag in den mast geheschen, waarbij de muziek de „Braban conne" speelde, vervolgens de Deensche vlag, waarbij het Deensche volkslied klonk; en toen de Duitsche vlag geheschen werd en het „Deutschland über alles", gevolgd door het Horst Wessellied ten gehoore werd gebracht, brachten de veertig leden van de Reichsjugend met hun commandant hun groet. En ook toen de Engelsche vlag ontplooid werd en het „God save the King" de gemoederen even in be roering bracht, bleven de Duitsche jongens strak in de houding en groetend staan. De Marseillaise trof duizenden toehoorders en terwijl de Fransche deelneemsters en deel nemers uit Parijs voor hun nationale kleuren salueerden, stonden opnieuw de Duitsche jon geren in stramme groethouding. Na de Fransche volgden de Zwitsersche en ten slotte de Nederlandsche driekleur, waarbij opeens de groote menigte met de muziek het Wilhelmus instemde. DE TOUR DE FRANCE. DE DERTIENDE éTAPPE. HET TWEEDE BERGTRAJECT „ALPES MARITIMES' 13e ETAPPE 24JULI 1Q1KM In ons vorig nummer konden we reeds een en ander over het verloop van de dertiende étappe mededeelen. Vóór Menton was nog de Col de Castillon in de route opgenomen en eerst in de afdaling viel de beslissing. Gallien liep weg en wist alleen Monte Carlo te bereiken met ongeveer U/3 minuut voorsprong op een groep, waarin behalve de leiders ook Albert van Schendel, Lambrichts en de Korver zaten. Do- minicus' achterstand bedroeg bijna 15 min. op den winnaar. Anton van Schendel daalde te langzaam en alles wat hij met het klimmen ge wonnen had. verloor hij weer bij de afzinking, zelfs nog meer. Groote spanning heerschte er of Hellemons nog binnen de marge van 15 pet. van dén tijd van den winnaar kon binnenkomen. De Nederlanrtcphe kampioe- ^nplde het nog juist, zoodat hij niet kon worden uitgeschakeld. De algemeene rangschikking luidt: 1. Vietto 86 uur 4 min. 51 sec. 2 S. Maes 86.640. 3 Vlaemynck 86.12.53. 4. Vissers 86.14.6. 5 Archambaud 86.15.38. 6 Lambrichts 86.16.55. 7 Marcaillou 86.20.50. 8 Dïsseaux 86.21.02. 9. Ritserveldt 86.24.25 10 Thiétard 86.24.28. 11 M. Clemens 86.27.51. 12. v. Overberghe 86.30.53. 13 A. v. Schendel 86.34.09. 14 Passat 86.34.55. 15. Galateau 86.38.25. 28 Dominicus 87.11.55. 31 De Korver 87.14.38. 39 T. van Schendel 87.38.13. 49 Hellemons 88.12.10. Het landenklassement luidt: 1 België B 258 uur 58 min. 20 seO. 2 België. A 259.40.47, 3. Frankrijk N.O. 259.41.54. 4 Frankrijk A 259.43. 5 Frankrijk Z.O. 259.56. 6 Nederland 260.2.59. 7 Frankrijk Z.W. 260.23.39. 8. Luxemburg 261.22.08. 9. Frankrijk W. 261.30.27. 10. Zwitser land 262.56.27. VOETBAL INDEELING WESTELIJKE EERSTE-KLASSERS. Haarlem en V. S. V. in één afdeeling. Blijkens een mededeeling in de „Sportkr." zijn de Westelijke eerste klas vereenigingen als volgt ingedeeld: AFDEELING I: DWS, Sparta, Stormvogels, Hermes-DVS, KFC, Feijenoord, ADO, DHC, 't Gooi en DFC. AFDEELING II: Ajax, VUC, Haarlem. VSV, RFC, DOS, Blauw Wit, CVV, Xerxes en HBS. AFSCHAFFING PROMOTIE- EN DEGRADATIEWEDSTRIJDEN. De Vereeniging ter behartiging van de be langen van tweede derde en vierde klasse voet- balverpenigingen in Nederland heeft aan den' K.N.V.B. voorgesteld: De promotie, en degra datiewedstrijden af te schaffen en in verband daarmede met ingang van het seizoen 1940/41 in die districten, waar zulks gewenscht wordt, of niet reeds is geschied, het aantal clubs per afdeeling in de 1ste, 2de en 3e klasse tot 12 uit te breiden. De beoefening der zomersporten door voet ballers komt thans in het gedrang, met het ge volg, dat in tal van gevallen niet met de noo- dige frischheid de nieuwe competities worden begonnen. Bovendien is het billijk, dat door het leidend voetballichaam, den K.N.V.B., er toe medegewerkt wordt, dat de leidende lichamén der zomersporten het hun toekomende zomer- seizoen onverkort worde toegemeten. Aan promotie-degradatiewedstrijden mag in het algemeen niet de waarde toegekend worden van een zuivere krachtmeting tusschen de deel nemende elftallen. Indien tot afschaffing der promotie-degrada tiewedstrijden besloten wordt, kan onverwijld tot een uitbreiding der afdeelingen van 10 op 12 elftallen worden overgegaan. Hiermede wordt bereikt: een opvoering van het aantal competitie-wedstrijden van 18 tot 22. Als aan een gesloten wedstrijdreeks zal deze vermeer dering niet leiden tot een storende seizoen-ver lenging. De competitie kan zeker voor 1 Mei geëindigd zijn (abnormale weersgesteldheid voorbehou den) te meer daar in de laatste jaren alom in den lande terrein-verbeteringen tot stand kwa men. Het voorstel is onderteekend door de afge vaardigden ter bondsvergadering.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 1