Avontuur in Venezuela Voor den wind tijdens de Cowes-regatta ter hoogte van het eiland Wight, welke door de Yacht Club van Southampton georganiseerd werd Drie mijlen ten Westen van de IJmuider pieren vond Maandag de start plaats voor den door de Kon. Ned. Roei- en Zeil- vereeniging georganiseerden zee-zeilwedstrijd IJmuiden Solent Te Luik is in tegenwoordigheid van de Belgische Koninklijke Familie het stand beeld onthuld van wijlen Koning Albert Aan het groot défilé te Bandoeng ter gelegen heid van de wisseling van het Legercommando De nieuwe Pastoor van Ars-kerk te Eindhoven, die onlangs is Ingezegend, werd door den werd door olie gemoderniseerde efdeelingen j0„gsten storm voor een groot deel verwoest. - Wet er ven het dek overbleef deelgenomen. ten gemotoriseerde colonne 3 3 trekt voorbij Het nieuwe vliegveld van Boulogne-sur-Mer is officieel geopend. Dit vliegveld is het dichtst van alle Fransche luchthavens bij Engeland gelegen De telex-kamer is in het Badhotel te Baarn weer in gereedheid gebracht in verband met de aanstaande blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin. Vanuit dit vertrek zal het heugelijk nieuws wereldkundig worden gemaakt Groote gaten werden in het plaveisel geslagen, toen het noodweer in den Bosch huishield en ernstige verwoestin gen aanrichtte FEUILLETON Naar het Amerikaansch R. H. DAVIS. (Nadruk verboden.) 16) Een troepje werklieden lag op een hoop huiden uitgestrekt en af en toe hoorde Roddy hun slaperig gemompel. De lantaarns op de visschersbooten en op de brug, die nu om hoog gehaald was, schenen zwak door de mist heen en het dek van de stoomboot, die bene den hem vastgemeerd lag, was verlaten en leeg en zag er even onwezenlijk en spook achtig uit als het- dek van het schip van den Vliegenden Hollander. Behalve het luiden van een bel aan boord van een boot, het geruisch van de opkomende golven en het slaperige ge mompel van de bootwerkers was Willemstad in sluimer en stilte verzonken. Roddy, die tot de conclusie was gekomen, dat hij de her komst van het briefje niet op een bevredigen de wijze kon verklaren, maakte den nacht portier wakker en vertelde hem, dat hij den volgenden morgen tegen de dageraad wilde duiven ging schieten en gaf order om hem tegen dien tijd koffie te brengen. Daarop ging hjj naar bed. En het leek hem of hij zijn hoofd nog maar net op het kussen had gelegd toen hij alweer gewekt werd door den portier. De kamers van Roddv en Peter grensden aan elkaar en de deur er tusschen was niet op slot. Toen Roddy een bad genomen en zich aangekleed had en met een zelfbewust ge voel zijn revolver in zijn zak gestoken had deed hij de deur open en stond een oogen- ttik voor Peter's bed, nog steeds niet zeker wetend of Peter hem misschien een poets bakte. Maar deze lag heel onschuldig te slapen en haalde regelmatig en luidruchtig adem. Daar op stak Roddy ook Peter's revolver in zijn zak met een gevoel van afgunst op de vele uren slaap, die zijn vriend nog voor zich had en ging toen de donkere, leege straat in. Hij beschouwde zijn expeditie op dat oogen - blik met buitengewoon weinig ingenomenheid, aangezien hij nog maar half wakker was en hij zijn honger nog maar zeer gedeeltelijk gestild had. Hij helde sterk over naar de theorie, dat de een of ander hem voor de gek hield. Maar toen de duisternis in schemering over ging en de donkere massa van café Ducrot voor hem opdoemde werd zijn nieuwsgierig heid toch grooter. Hij hield zichzelf voor dat een dergelijk briefje in het smeulende, op standige Venezuela juist in den aard lag van het land en zijn bewoners. Er was een half uur voorbijgegaan sedert hij het hotel verlaten had en toen hij café Ducrot voorbij was, was de nacht geweken voor de grijs-blauwe mist van den dageraad. Hij zag den man die hem den vorigen avond den brief had gebracht, langzaam op hem komen toerijden. Hij zat op een ponny en hield een andere bij de teugels vast. Toen hij Roddy herkende, galoppeerde' hij naar hem toe en gaf hem de teugels van de ponny met duidelijk zichtbare vreugde, maar zonder iets te zeggen. Toen maakte hij Roddy duidelijk dat hij moest wachten en galoppeerde den weg af, dien de Amerikaan juist was afgekomen. Roddy zette zich in het zadel en keek met een genoeglijken glimlach naar de spookachtige wereld voor hem. Tot nu toe leek het avontuur wel echt. Peter zou een mop nooit zoo geweldig goed in elkaar gezet kunnen hebben, redeneerde hij bij zichzelf. De man voegde zich weer bij hem. blijkbaar ervan overtuigd dat Roddy niemand meege nomen had. ging hem met een gebaar van ver ontschuldiging voor en ze reden in dezelfde "richting als waar Roddy vandaan gekomen Roddy gaf zijn gids een voorsprong van vijf tig voet en volgde hem toen. Hij had de ge dachte aan een hinderlaag nog niet van zich afgezet en hield de teugels strak, terwijl hij een van de revolvers in zijn gordel gestoken had. De dag was aangebroken en hij zat op een goed paard, waarop hij zoo noodig weg zou kunnen komen. Die gedachte stelde hem ge rust en het feit dat er misschien gevaar dreigde joeg een tinteling door hem heen. Toen hij aan Peter dacht, die niets vermoe dend en zonder iets van alles wat er gebeu ren ging, mee te leven in zijn bed lag, voelde hij een klein beetje berouw. Maar hij had nie mand mee mogen nemen en met niemand over den brief mogen spreken. Hij zou het Peter later wel vertellen. Maar, als er eens niets te vertellen zou zijn, of als hij eens niet meer zou hebben na te vertellen? Als de mannen, die kolonel Vega hadden willen vermoorden, van plan waren hem voor zijn tusschenkomst te straffen, dan zouden ze voor dat doel geen betere plaats hebben kunnen uitzoeken. Het leek wel alsof er op de heele wereld niemand anders wakker was dan hijzelf. Aan beide kan ten van den weg stond een hooge haag en daarachter hectaren en hectaren van sinaas appel aanplantingen. De huizen van de plan ters lagen ver van den hoofdweg en lang den weg was niets, geen toegangspoort, zelfs geen arbeidershuisje. Hij naderde nu een scherpe bocht in den weg, een bijna rechthoekige bocht naar links. Tot nu toe had de witte weg recht en open voor hem gelegen, al had achter de heggen wei een heel regiment ver borgen kunnen liggen. Maar nu benam de bocht hem het uitzicht. De gids had den hoek bereikt. Maar in plaats van die om te gaan, draaide hij zich om in zijn zadel en liet zijn ponny stapvoets gaan. Dat leek Roddy een veelbeteekenende handeling. Zij waren blijk baar op de ontmoetingsplaats aangekomen. Roddy liet zijn ponny ook stappen, terwijl hij de teugels strak hield. De gids ging naar den rechterkant van den weg en bleef daar staan. In Roddy's opgewonden verbeelding kon die manoeuvre maar één uitleg hebben. De man trok zich terug uit een mogelijke vuurlinie. Roddy nam de teugels in zijn linkerhand en de rechter greep naar zijn revolver. Toen keek hij voorzichtig om den hoek, terwijl hij de ponny in hield en zich ver vooroverboog. Wat hij zag was zóó wonderlijk, zóó geheel anders dan wat hij verwacht had, dat hij ver bluft bleef staren, nog steeds voorover leunend en nog steeds met zijn hand op den revolver. Hij kon den weg een halve mijl ver af zien, maar vlak voor hem stond een rustelooze, stei gerende ponny die den doorgang versperde en op het dier zat egen meisje, blijkbaar heele- maal niet uit haar evenwicht gebracht door de sprongen van de ponny of door de ver schijning van den vreemdeling. Roddy was voorzichtig genaderd en had zich voorbereid op een stuk" of wat loerende Ve- nezolanen met karabijn aan den schouder; zijn ooren verwachtten niets anders dan een bevel om zijn handen omhoog te steken of een schot. Toen hjj zoo opeens tegenover een meisje stond, dat uiterlijk niet méér van een dochter van Venezuela had dan van een gemaskerden struikroover, was zijn eerste gedachte dat dit de een of andere onschuldige vreemdelinge moest zijn, die toevallig in dezelfde hinderlaag gevallen was als hij. Zijn oogen zochten ang stig den weg en de haag aan beide kanten achter haar af. Maar de weg was leeg en geen blad bewoog zich en de bejaarde man zat on beweeglijk en rustig op zijn ponny te wach ten. Roddy wendde zich weer naar het meisje en merkte dat ze hem aandachtig opnam. Hij liet zich in zijn zadel terugvallen en nam zijn hoed af. Hij bracht zijn ponny naast de hare en zei snel, terwijl zijn oogen de haag onder zochten: Neemt u me niet kwalijk, maar u moest liever doorrijden. Er zullen hier een paar mannen komen. Ze....ae hadder* hier al moeten zijn. Het was duidelijk dat hij alleen angstig was voor haar. Het meisje bloosde even en glim lachte. Bij den glimlach verdwenen Roddy's be langstelling voor moordenaars en zijn angst voor wat zij zouden doen. Hij had in geen maanden een meisje van zijn eigen ras ge zien en hij twijfelde er geen oogenblik aan of dit meisje behoorde ertoe. Als hij haar op weg naar de kerk had gezien met een kanten shawl over haar schouders, met een hooge kam en mantilla, dan zou hjj haar waar schijnlijk voor een Spaansche hebben gehou- schoonheid. Maar nu, met haar linnen rijrok en haar jongensachtige blouse, met haar haar in een wrong onder een breedgeranden slappen, zwarten hoed, deed ze hem denken aan de meisjes, waarmee hij langs de boulevard in Newport had gegaloppeerd of onder de den- neboomen van Aiken. Hij kon niet begrijpen, hoe zoo'n meisje zoo gekleeod, op Curasao verzeiid was geraakt. Maar hij had er niets op tegen. Maar dat liet hij te veel blijken, want hoewel hij er zich niet van bewust was straalden zijn oogen. Hij was véél te verbluft om zijn bewondering te kunnen verbergen. Het meisje fronste haar voorhoofd en richtte haar slanke jongensachtige figuur op. Mijn naam is Rojas, zei ze. Mijn vader is Generaal Rojas. Iemand heeft mij verteld, dat u hem wilde helpen en daarom stuurde ik u gisteravond dat briefje en vroeg u hier te komen. Ze sprak op rusfcigen, zakelijken toon. Ter wijl ze sprak keek ze Roddy strak aan. Toen Inez den vorigen avond dat briefje gestuurd had, had ze alleen maar kunnen gissen met wat voor soort man ze zoo vroeg op den mor gen op een eenzamen weg een ontmoeting zou hebben. En ze was heel angstig geweest. Maar nu ze hem zag kon ze het type thuisbrengen en was ze gerustgesteld. Maar ze was er nog niet zeker van of ze hem haar geheim kon toe- vertromejL (Wordt vervolgd.).

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 8