Waar komt het vandaan Straatversieringen bij de komende feestdagen. Buurtvereenigingen maken al weer plannen. Fr worden al weer plannen gemaakt, om TTmuiden bij de komende feestdagen ter ge- wpnheid van de bekende „blijde gebeurtenis" weer in een feestgewaad te steken. In den hnezem der verschillende buurtvereenigingen P. men druk aan het werk met de voorberei dingen en wat we daaromtrent vernemen ppeft ons de overtuiging, dat er ook ditmaal hPPi wat aan versieringen zal worden gedaan. Rii de geboorte van Prinses Beatrix hebben J7straten hun beste beentje voorgezet. Tal van straten had men met behulp van groen, vlaggedoek enz. versierd of althans getracht ^Inderdaad, want niet alle „versieringen" mochten als zoodanig worden aangemerkt. De hedoeling was veelal goed, maar het resultaat van sommige goede bedoelingen was in som- mWe straten: een versiering zonder smaak. Natuurlijk speelden de financiën dikwijls een proote rol en moest men veelal van den nood ppn deugd maken, maar we hebben straten gezien waarvan de bewoners zich veel moeite hebben gegeven en waar ook veel geld aan de versiering werd besteed, maar waar het geen men tot stand bracht, meer ontsiering dan versiering was. Het ware te wenschen dat onze buurtver eenigingen het dit keer eens over een ande ren boeg gingen gooien. Het is wel gezellig, zoo'n straat met groene slingers met papie ren rozen er in, maar mooi is heel anders. Er 7\\n deskundigen genoeg in onze gemeente, die zeker gaarne belangeloos van voorlichting willen dienen en een ontwerpje willen maken, dat dan door de bewoners zelf kan worden uitgevoerd. En nu de feiten. Verwacht mag worden, dat de Kompas straat wel weer een daverend feest zal vieren en dat deze straat versierd zal worden. Er wordt hier uitstekend samengewerkt, er is veel animo en wat geld zal er ook wel zijn en anders komt het er wel. De Buurtvereeniging IJmuiden-Centrum heeft een commissie voor de versieringen be noemd Deze commissie zal wel spoedig met een plan komen. We zijn van dit deel van IJmuiden wel iets goeds gewend en het zal ook nu wel in orde komen. De Vereeniging van Kennemerlaanbewoners hoopt het met B. en W. in orde te krijgen, dat het Kennemerplein met de bekende oranje lampjes, die in Februari 1938 zulk een mooie straatverlichting gaven, verlicht wordt. Ver der zal het een en ander versierd worden, waarvoor de vereeniging de honderden vlag getjes, die verleden jaar over de Kennemer- laan waren gespannen, bewaard heeft. De Buurtvereeniging „Trompstraat" heeft besloten, deze straat van den Zeeweg tot de Frans Naereboutstraat te versieren. Elk lid krijgt van de vereeniging een vlag en verder zullen er o.a. twee eerepoorten worden ge plaatst en zal de straat geïllumineerd wor den. Van de Bloemstraat hebben we nog niets vernomen, maar we twijfelen er niet aan, of de enthousiaste Bloemstraters zullen er ook nu wel voor zorgen, dat hun straat tijdens de feesten onherkenbaar wordt. Een oud-gediende uit de vaart. Het stoomschip „Jan Pietersz. Coen", 11.140 b. r. t., van de Mij. Nederland, dat Zondag morgen van Batavia te Amsterdam arriveerde, maakte hiermedè zijn laatste reis. Het is echter nog niet bekend of het schip, dat in 1915 ge bouwd werd, verkocht dan wel gesloopt zal wor den. Er bestaat ook nog een goede kans, dat het in de reserve komt. Men heeft het verhaald naar de Coenhaven, waar het van wege de lossing nog onder stoom zal worden gehouden. Daarna sluit het een glansrijke periode in de scheep vaart af; op al haar reizen vervoerde het heen en weer ruim 54.000 passagiers, steeds volge boekt. Het interieur bevindt zich nog in goeden staat, zoodat men het nog wel eens zal overwegen om het te sloopen. Sic transit gloria mundi. NAAR SCHOORL, SCHOORLDAM EN DEN SPEELTUIN. Een uitstapje van Groot IJmuiden De contantzegelafdeeling der Winkeliers- en Handelsvereniging „Groot IJmuiden" organi seert Woensdag 6 September a.s. een auto tocht voor kinderen van 8 tot 16 jaar. Er zal een bezoek worden gebracht aan Schoorl en Schoorldam en natuurlijk wordt er ook halt gehouden bij een speeltuin. Terug gaat de tocht over Alkmaar. Voor 250 opgeplakte gele contantzegels kan men in bezit komen van een deelnemerskaart. haarlemsche orkest vereeniging. Donderdag 3 Augustus a.s. geeft de Haar lemsche Orkest Vereeniging in de Gemeente lijke Concertzaal te Haarlem een volksconcert dat gedirigeerd wordt door Toon Verheij en waar als solist optreedt: Lody Laguna (viool). Het programma bevat: Ouverture Obéron van Carl Maria von Weber; Paganini's viool concert en Dvorak's vijfde symphonie (Aus der neuen Welt). Drukke scheepvaart. In de week, eindigende Dinsdagmorgen kwamen in onze haven niet minder dan 90 zeeschepen binnen. De nationale zwemwedstrijden in „De Heerenduinen". Mooi succes voor G. H. Boedijn. Compositie voor beiaardspel bekroond. De heer G. H. Boedijn, directeur van de Harmoniekapel „De Eendracht" heeft deel genomen aan een competitiewedstrijd voor oorspronkelijke beiaard-stukken, uitgeschre ven door de Ned. Klokkenspel Vereeniging, waaraan door 16 Nederlandsche componisten werd deelgenomen. Tot de vier beste compo sities die bekroond werden, behoorde het werk van den directeur van ,JDe Eendracht'' een gavotte. In de jury had o.a. zitting de beroemde bei aardier van Mechelen Staf Nees, die de toezeg ging deed, dat hij het stuk van Boedijn aan zijn repertoire zou toevoegen. De Gavotte zal ir. druk worden uitgegeven door de Nederl. Klokkenspel Vereeniging en zal tevens opgenomen werden in 't leerplan van de Internationale Beiaardschool te Meche len. De scheepvaart voor onze havens in Juli. Voor de Hogovens zijn in de maand Juli aangekomen 20 zeeschepen, waarvan 7 gela den met erts, 3 met steenkolen, 2 met teerolie en 1 met oud ijzer, terwijl 7 schepen kwamen om lading in te nemen. Er vertrokken 7 sche pen met een lading ijzer, waarvan 3 naar Fin land, 2 naar Zweden en 2 naar Noorwegen. Verleden jaar kwamen in Juli 19 zeechepen aan, waarvan 8 met erts, 1 met steenkolen en 2 met steenen en vertrokken 9 schepen met een lading ijzer. Voor de papierfabriek te Velsen kwamen in Juli aan 6 zeeschepen, waarvan 1 met hout en 5 met cellulose, tegen verleden jaar in de zelfde maand 8 schepen, n.l. 6 met hout, 1 met cellulose en 1 om cellulose te laden voor Engeland. Voor IJmuiden kwamen in Juli aan 28 zee schepen, waarvan 4 met toeristen, 1 met stuk goed, 1 met sleep, 1 om passagiers in te ne men, 1 om te bunkeren, 1 om te repareeren, 1 als bijlegger. In de zelfde maand van 1938 kwamen vor IJmuiden 26 zeeschepen aan. In totaal zijn dus in de maand Juli voor onze havens aangekomen 54 zeeschepen, tegen verleden jaar 53, dus thans één schip. meer. AANGEKOMEN. 31 Juli: Dagmar s.s. Uuras Radmansö s.s. Oxelösund Margareta s.s. Kramfors Texelstroom s.s. Liverpool Cardita m.s. Corpus Christi 1 Augustus: Manto m.s. Oporto The President s.s. Swansea Odina m.s. Noordzee VERTROKKEN 31 Juli: De Hoop m.s. Noordzee Towa s.s. Rotterdam Yewvalley s.s. Huil Koert m.s. Rotterdam Cormount s.s. Blyth 1 Augustus: Hanestrom V s.s. Skoghal Ondina m.s. Noordzee Dagmar s.s. Tonnay Charente Uitbreiding Poolsche visschersvloot. De in 1919 gebouwde Fransche stoomtrawler Miquelon arriveerde dezer dagen in de Vis- schershaven, alhier, op reis van Vlaardingen naar Gdynia. Het schip, dat voor rekening van de Visscherij Mij. Korab te Gdynia, onder direc tie van den firma Joost Pot te Vlaardingen, door bemiddeling van een schipper alhier in Frankrijk aangekocht werd, heeft een uit hoofdzaak be staande Nederlandsche bemanning van haring- visschers aan boord. Op proeftocht. Het voor de Koninklijke Shellgroep te Am sterdam nieuwgebouwde tankmotorschip Ondina is gisteren voor het houden van een proeftocht naar de Noordzee vertrokken. Het schip heeft een bruto inhoud van 6200 register ton. Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschip Radmansö is van Oxelösund aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Groote diepgang. Het met benzine van Corpus Christi aange komen Engelsche tankmotorschip Cardita pas seerde het Noordzeekanaal inkomend met een diepgang van 8l/t Meter. Herstellingen uitgevoerd. Het Grieksche stoomschip Kyriakoula, dat eenige dagen geleden in ballast van Gent naar Amsterdam passeerde, heeft in één der droogdok ken aldaar een schoonmaakbeurt ondergaan en eenige kleine herstellingen uitgevoerd. Hierna vertrok het wederom in ballast naar zee met bestemming Moermansk. Verandering van vlag. Het onlangs met een lading graan naar Am sterdam gepasseerde Engelsche stoomschip Bright Wings heeft deze lading gelost en is onderhands aan een reederij in Liepaja ver kocht. Het schip is in ballast onder de Letsche vlag naar de thuishaven vertrokken; de naam is nu veranderd in Everoja. Kinder-vacantieuitzeiuling van het O. K. V. V. De kindervacantie-uitzending naar Amers foort van het Oud-Katholiek Verbond van Vakvereenigingen is voor de deelnemers een verrassing geweest; niet alleen voor de be langeloos medewerkende leidsters, doch zeer zeker voor de kinderen, die met glundere gezichten en opgetogen verhalen van deze uitzending zijn teruggekeerd. Deze uitbun dige opgetogenheid was voor de organisatoren i.e. het hoofdbestuur van het Verbond en de leidsters gereede aanleiding om daarin reeds de groote dankbaarheid voor dit vacantie- uitstapje te kunnen waarnemen. Eiken dag werden de kinderen naar de prachtige omgeving, bosch en heide, uit Amersfoort vervoerd, hetzij te voet of per auto. (Dat was fijn!) Hier werd naar har telust gestoeid „geravot", totdat het middag uur de boterhammen (manden vol) bracht om daarna te wandelen, te spelen enz. Zoo werden o.a. bezoeken gebracht aan het Belgische monument, dat voor de kinderen een reuzen bouwwerk was, het Bosch 1914, en Birkhoven. De Boschvijver, de Soester- heide, de Bokkeduinen, alles een prachtige omgeving, waarover de kindermonden .niet komen uitgepraat. Tenslotte werd nog een bezoek gebracht aan de Pyramide van Auster- litz; op den ochtend voor het vertrek aan de uitgebreide bibliotheek van het Seminarie, waar uitroepen als: „wat een boel boeken" en „oi. wat veel" niet van de lucht waren. Pre sident B. A. van Kleef heeft zoo begrij pelijk mogelijk de kinderen iets verteld over de historische waarde van deze boekenver zameling, waaronder geschriften voorkomen die eenig in hun soort zijn Een pleister op de wonde der daghuislioudschool. Gemeente wil beginnen met dienstbodencursussen. Op Donderdag 27 Juli j.l. had, onder voorzitterschap van den Wethouder van Sociale Zaken, den heer W. F. Visser, ten Raadhuize een bijeenkomst plaats van vertegenwoordigers van vrouwenorganisaties van allerlei rich tingen in de gemeente Velsen, waar bij besprekingen werden gevoerd in zake de instelling in deze gemeente van cursussen voor de opleiding van meisjes tot dienstboden. Voor het in stellen van zoo'n cursus is een aantal deelneemsters vereischt van tenminste 16. Dit aantal achtte men voor Velsen zeker bereikbaar. Daarom werd beslo ten, dat de besturen der organisaties in eigen groep de meisjes tot deelne ming zullen animeeren. In begin Sep tember zal dan, wanneer zich een vol doend aantal deelneemsters zal heb ben aangemeld, een comité worden gevormd, dat de verdere voorbereiding en de instelling der cursussen ter hand zal nemén. De cursussen zullen dan half September 1939 beginnen. Het doel der opleiding is: meisjes van 16 jaar en ouder, die geen betaalden huishoude- lijken arbeid verrichten, in 3 maanden, die kennis en vaardigheid bij te brengen, die zij noodig hebben om als dienstbode een werk kring te verkrijgen., Een cursus duurt 3 maanden (12 weken) en zal worden gegeven door bevoegde leer krachten. De lessen zullen zooveel mogelijk overdag gegeven worden en omvatten de vak ken; koken, huishoudelijk werk, tafeldekken en dienen, wasschen, strijken, naaien en theorielessen in voedingsleer, wellevendheid enz. Naast de opleiding op school, ontvangen de meisjes een aanvullende practische opleiding in gezinnen. De voorwaarden voor toelating zijn: 1. het voornemen hebben direct na de op leiding in betrekking te gaan; 2. den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt; 3. aanleg en liefde hebben voor huishoudelijk werk; 4. geen lichamelijke of geestelijke gebreken hebben en een goede gezondheid genieten. (De meisjes mogen géén huishoudelijke betrekking opzeggen om naar den cursus te komen). Aan de opleiding zijn voor de deelneemsters geen kosten verbonden. Over eventueele reis kosten kan overleg gepleegd worden. De kos ten der opleiding worden door Rijk en Ge meente gedragen. Bij het zoeken naar een betrekking wordt hulp verleend, in de keuze is men vrij (waar men in betrekking wil gaan en of men voor den dag of voor den nacht wil gaan dienen). Bij gebleken geschiktheid wordt een ge tuigschrift uitgereikt, hetzij aan het einde van den cursus, hetzij nadat de meisjes reeds eenigen tijd in de praktijk gewerkt hebben (in deze zal het Comité nog een besluit moe ten nemen). Aanmelding kan geschieden bij den Direc teur der Arbeidsbeurs, Heidestraat 40, te IJmuiden (die tevens nog nader gewenschte inlichtingen kan verstrekken) Het voorloopige programma. Het voorloopige programma van de nationale zwemwedstrijden, die Zondag 13 Augustus a-s. in het zwembad „de Heerenduinen" door V.Z.V. worden georganiseerd, vermeldt de vol gende nummers: 1500 M. vrije sag heeren om het kampioen schap van Nederland. 200 M. borstcrawl dames. 100 M. rugslag heeren. 200 M. schoolslag heeren. Schoonspringen dames en heeren. 190 M. borstcrawl heeren. M' schoolslag dames 100 M. rugslag heeren 3 x 60 M. wisselslag estafette dames. 10 x 50 M. borstcrawl estafette heeren. Poolowedstrijd. De inschrijvingen sluiten Augustus a.s, Boer in het kaartspel. In de Middeleeuwen, toen het kaartspel in zwang kwam, spraken de Duit- schers van „Bauer", wat wij overnamen als „boer". In het oud-Engelsch sprak men van „Jack" of „Kna ve", welke woorden even eens „boer" beteekenen. In het Fransch heet de boer .valet", knecht of la kei (valet de ferme boerenknecht). W Mob. Het bekende Engelsche woord „Mob" voor „oproerige menigte" is gevormd door afkorting van de woorden „mobile vulgus", letterliik: „het gewone volk", VIJFENTWINTIG JAAR GELEDEN. ln een klein Fransch dorp leest de gemeenteveldwachter het mobilisatiebevel voor. Een nieuwe prise d'eau der waterleiding. Aansluiting kan spoedig worden verwacht. In de nieuwe prise d'eau van het gemeente lijk waterleidingbedrijf staan tien motoren ge reed. die weldra zullen worden aangezet om de pompen in beweging te brengen, die het water uit de langs de spoorlijn onder Sant poort aangelegde bronnen omhoog en het ver der naar de installaties van het bedrijf zullen voeren. Het was een heel karwei, het leggen van de buisleiding van de waterwinplaats naar het bedrijf, een afstand van vele kilometers. Maar nu is men daarmee zoo goed als gereed. Nog slechts enkele dagen en de aansluiting kan tot stand worden gebracht en dan is het nog maar een kwestie van een paar weken wellicht en de nieuwe bron van ons gemeentewater kan in bedrijf worden gesteld. Wanneer het zoover is, zijn we voor vele jaren van een geregelde waterlevering ver zekerd. De pompen der prise d'eau nabij het bedrijf kunnen het dan wat kalmer aan doen, waardoor aan den roofbouw, die men noodza kelijkerwijs op deze winplaats moest plegen, een einde komt. Het is een belangrijk werk, dat hiermee ge reed komt. Vele handen zijn er aan te pas ge komen en onze watervoorziening is straks tip top in orde. We zullen er een extra glaasje op drinken. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. A. Krokkee-Pellemans, z., Ter burgstraat 26 Santpoort. A. de Groot-Steen beek, z., Broekbergerlaan 13, Santpoort. J. de Zeeuw-van der Steen, d., C. Drebbelstraat 28r. IJmuiden. G. Heijkoop-van Reekum, d. IJmui- derstraatweg 178, IJmuiden. G. Duijn-van der Wiel, d., Hagelingerweg 142, Satpoort. C. van Dongen-de Graaf, z., Schoolstraat 13, IJmui den. M. J. Tom-Vernooijs, d., v. cl. Vondellaan 49, Velsen. P. J. Mulder-van der Vlis. d.. Pres. Steijnstraat rd. IJmuiden. A. C. Bliek-Sohl z. Snelliusstraat 21 rd., IJmuiden. P. Nierop-van der Brink, z. K. Zegelstraat 4, IJmuiden. R. C. W. Nierop Groot-Smeink, d. Zeeweg 88, IJmui den. A. M. Kaak-Post, d., Lumeijstraat 31, IJmuiden. M. W. Basstra-Boeter, z. Jac. Heemskerkstraat 105, IJmuiden. A. P. Duijn- Klous, z., Biezenweg 14, Santpoort. A. Spoel- stra-Bank, z., Corverslaan 61, Velsen N. Overleden: J. F. Pellemans, 68 jaar, wedr. A. M. de Rooij, Uitendaalstraat 13, Santpoort. G. Dekker, 73 jaar, echtgen.e van I. van Voorst, Kon. Wilhelminakade 48 rd., IJmuiden. tere kalveren le kw. 38, 2e kw. 33, 3e kw. 28. Slachtpaarden le kw. 46, 2e kw. 40, 3e kw. 32. Prijzen per stuk. Schapen le kw. 18, 2e kw. 16, 3e kw. 14. Lammeren le kw. 12, 2e kw. 9, 3e kw. 7. Nuchtere slacthtkelveren le kw. 8, 2e kw. 6, 3e kw. 5. Nuchtere fokkalveren le kw. 20, 2e kw. 15, 3e kw. 10. Slachtpaarden le kw. 210, 2e kw. 170, 3e kw. 105. Werkpaarden le kw. 310, 2e kw. 240, 3e kw. 110. Veulens le kw. 50, 2e kw. 35, 3e kw. 25. Stieren le kw. 255, 2e kw. 205, 3e kw. 145. Kalfkoeien le kw. 260, 2e kw. 190, 3e lew. 140. Melkkoeien le kw. 250, 2e kw. 185, 3e kw. 140. Varekoeien le kw. 185, 2e kw. 140, 3e kw. 120. Vaarzen le kw. 150, 2e kw. 130, 3e kw. 90. Pinken le kw. 110, 2e kw. 90, 3e kw. 70. Graskalveren le kw. 53, 2e kw. 35, 3e kw. 18. Bokken en geiten le kw. 7, 2e kw. 5, 3e kw. 2>/z. Vette koeien en ossen, aanvoer korter, handel tamelijk, prijzen onveranderd, prima koe 78 ct., prima os 60 ct. Stieren, aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen iets hooger. Vette kalveren, aanvoer iets grooter, handel stug, prijzen minder, prima f 1. Schapen en lammeren, aanvoer kor ter, handel sleepend, prijzen hooger. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer kleiner, handel stroef, prijzen minder. Paarden, aanvoer iets korter, handel sleepend, prijzen hooger. Kalf- en melkkoeien, aanvoer grooter, handel kalm, prijzen als vorige week. Varekoeien, aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen van vorige week te handhaven. Vaarzen en pinken, aanvoer gewoon, handel sleepend, prijzen on veranderd. Graskalveren, aanvoer iets minder, handel tamelijk, prijzen lager. Bokken en geiten, aanvoer grooter,, handel lui, prijzen iets lager. SANTPOORT DE HARDDRAVERIJ VAN DONDERDAG A.S. Zooals wij reeds mededeelden, wordt morgen voor het eerst de harddraverij op den Hage lingerweg gehouden en wel op dat gedeelte, hetwelk gelegen is tusschen Kruidbergerwej en Kweekerslaan. Tot dusver vond de draverij plaats op de Harddraverslaan. Toen deze nog in haar ouden toestand verkeerde, mocht zij werkelijk een ideale baan genoemd worden én zij stond dan ook bij de heeren pikeurs zeer goed aange schreven. En morgen zal de Harddraverij-vereeniging voor Santpoort en Omstreken dan voor het eerst „recipiëeren" aan den Hagelingerweg. Ook ten opzichte van deze baan is het bestuur optimistisch gestemd. Het wegdek is zeer ge lijk en in dit opzicht mogelijk zelfs nog meer te prefereeren dan dat van de Harddravers laan. Onder oppertoezicht van den heer G. v. Tunen, die in dit opzicht z'n sporen verdiend heeft, zal de heer De Jeu Donderdagochtend de baan in orde maken. Het wegdek zal wor den voorzien van een 2 c.M. dikke zandlaag bij het startpmit, dat gelegen is bij den Kruid- bergerweg, iets meer. Bij de finish wordt ge zorgd voor een uitloop van ongeveer 80 M. De beide parallelwegen van den Hagelinger weg zijn voor de toeschouwers bestemd. Aan weerszijden van de baan worden achter de ligustrumhagen hekken geplaatst. Ter hoogte van de Cremerlaan komen een tweetal con sumptietenten en even Noordelijker, nabij de finish, een kleine tribune voor autoriteiten, officials en genoodigden. Starter is ditmaal de heer De Wit, bij ont stentenis van den bekenden starter, den heer Commijs. Er wordt „achter de linten" gestart, wat een vlotte afwerking waarborgt. PERSONALIA. De heer H. van Es, onderwijzer aan de St. Liduina-school, is in gelijke betrekking be noemd aan de R.K. school voor U.L.O. te Doe- tinchem. MAin Ijgp CIKICiTIM ROTTERDAM 1 Augustus. Totaal aanvoer 3484. Paarden 201. Veulens 162. Magere runderen 818. Vette runderen 709. Vette kalveren 86. Graskalveren 278. Nuchtere kalveren 795. Schapen en lammeren 373, Var kens 1. Biggen 2. Bokken en geiten 79. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw. 75, 2e kw. 60, 3e kw. 3448. Vette ossen le kw. 64, 2e kw. 58, 3e kw. 3448. Stieren le kw. 55, 2e kw. 48, 3e kw. 42. Vette kalveren le kw. 90, 2e kw. 72, 3e kw. 4555. Schapen le kw. 42, 2e kw. 37, 3e kw. 30. Lammeren le kw. 47, 2e kw. 32, 3e kw. 27. Graskalveren 2e kw. 46, 3e kw. 35. Nuch- HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochavon, Rott. n. Vanc. 30 v. Guayaquil. - Lochgoil, Vanc. n. Rott. 30 v. Los Angeles. Dinteldijk, Rott. naar Vancouver 31 te San Francisco. Westernland, 1 v. N.-York te Antwerpen. Spaarndam, New-Orleans n. Rott. 31 te Londen. Rotterdam. Maasdam, 30 v. Houston te New-Orleans. Drechtdijk, Vancouver n. Rott. via Liverpool 30, 480 m. W. van Land's End. Bilderdijk, Rott. n. Baltimore p. 31 Lizard. Rotterdam, 30 v. N.-York te Buenos-Ayrea. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisr.) 31 van Marseille. Randfontein (thuisr.) 31 te Durban. Meliskerk (uitr.) 1 van Kaapstad. Nijkerk (uitr.) 31 van Aden. HOLLAN3—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 29 van Duala. HALCYON LLJN. Stad Amsterdam, 31 v. Lulea n. Vlaardingen. Vredenburg, Wabana n. Vlaardingen 31. 700 mijl W. van Land's End. Flensburg, Vlaardingen n. Wabana 31, 40 mijl ZW van Land's End. Stad Dordrecht, 1 v. Rott. n. Malmö. KON. NED. STOOMBOOT MIJ Agamemnon, 31 van Bougie n. Algiers. Baarn, Amst. n. Ohiii, 31 v. Aruba. Bodegraven, Chili n. Amst. 1 te Anitw. Baralt, 29 van Curasao n. Bovenwindsche Eil. Dido, 27 v. Maracaibo te Curasao. Draco. 26 v. Curasao n. Maracaibo. Flora, 27 v. Curacao n. Maracaibo. Irene, 31 van Napels naar Valencia. El Libertador, 28 v. Curasao n. Maracaibo. Manto, 1 van Vigo te Amst. Mars. 31 van Tiest, n. Fiume. Merope, 31 van Stamboul n. Calamata. Miras, 26 "an Curasao naar Midas, 26 van Curacao naar Nero, 29 van Christobal te Curasao. Perseus, 31 van Odense n. Kopenhagen. Plato, 28 van Curasao n. Haiti. Pygmalion, 31 v. Piraeus n. Thessaloniki. Strabo, 27 van Curasao naar Ciuad Trujillo. Triton, 31 van Malaga naar Gandia. Luna, 31 van West-Indië te New-York. Notos, Rott. n. Napels p. 30 Ouessant. Ulysses, Rott. n. Valencia p. 31 Ouessant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitr.) 31 te Rio de Janeiro. KON l:- KLIJKE SHELL. Mirza, 30 van Aruba te New-York. MEYER en CO'S SCHEEPVAART MIJ. Glenearn, Japan n. Rott. 30 v. Penang. Glenshiel, Dairen n. Rott. 31 v. Port Said. Patroclus, Japan n. Rott. 31 te Singapore. Sarpedon, Japan n. Rott. p. 31 Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (thuisr.) pass. 31 Kaap Guardafui. Palambang (uitr.) pass. 31 Perim. Kota Gede, 1 van Batavia te Rotterdam. Japara (thuisr.) 30 te Belawan. Soekaboemi (thuisr.) 1 te Suez. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (uitr.) 31 van Sabarig. Bintang, 29 van Madras naar Bombay. Simaloer, 31 van Hamburg n. Amsterdam. Chr. Huygens (thuisr.) 1 v. Southampton, 2 (8 v.) te IJmuiden en (12 midd.) te Amst. verwacht. Marn. v. St. Aldeg. (uitr.) p. 31 Gibraltar. WIJKLIJN. Naaldwijk, 31 van Viipuri n. Vilvaarde. Katwijk, 1 van Kotka n. Ostende. Beverwijk, 1 v. Tunis te Rott. HOLLAND AUSTRALIë LIJN. Abbekerk (uitr.) 31 van Lissabon. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisr.) 30 te Kobe. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk, vertrekt 2 v. Bremen n. Hamburg

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5