VELSEN De omzef in den Rijks vischafslag fe IJmuiden Buitenplaatsen in de gemeente Velsen. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND, Aanvoer der kleine kustvisscherij was groofer dan in 1938. Motor verdringt de stoommachine. De omzet in den Rijksvischafslag te IJmui den bedroeg in de maand Juli 1939 457410 tegen 440932 in dezelfde maand van het vo rige jaar. De omzet in de eerste 7 maanden van 1939 was 4.017.778 tegen 3.750281 hetzelfde tijdvak van 1938. Er kwamen in de vorige maand binnen 104 f116) Nederlandsche stoom- en motor trawlers met 237248 270027) besomming, 203 (153) Nederlandsche motorloggers met 101770 79945), 1060 (771) motorkustvis- schers met 88907 73905), 20 (18) open booten met 100 f/ 431), 1 (0) Belgische mo tortrawler met 237 en 27 (8) Deensche mo- torkotters met 22629 8397). Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat de klei ne kustvisscherij de vorige maand een be langrijke rol speelde. Het is ongetwijfeld voor het eerst in de geschiedenis van de grootste visschershaven van ons land, dat de aanvoer van de kleine kustvisscherij bijna die der trawlers evenaarde. De totale opbrengst van de visch, aangevoerd door motorloggers, rao- torkustvisschers en motorkotters bedroeg bij na 215000 of slechts ruim 20000 minder dan die der trawlers. Het valt derhalve niet te ontkennen, dat het type vaartuig, dat zoo aanzienlijk tot de opkomst van IJmuiden heeft bijgedragen, in den loop der jaren een groot deel van haar positie er bij heeft ingeboet. Tien jaar gele den was 3/4 deel van den totalen aanvoer af komstig van de trawlers. Alles wijst er op, dat deze evolutie nog verder zal doorzetten, voor al door de uitbreiding van het aantal motor loggers. Dit is geenszins te verwonderen, want het zijn vooral de groote motorlogger- en de kotters, die behoorlijke resultaten op leveren. De kleine stoomtrawlers daarentegen, voor zoover ze nog in de vaart zijn, hebben moeite, het tot een sluitende, laat staan tot een winstgevende exploitatie te brengen. Er ligt in de cijfers van Juli nog een ander belangrijk feit opgesloten, n.l. dat de grootste helft van de uit zee aangevoerde visch afkom stig is van motorschepen. Ook dit is nieuw in de geschiedenis van IJmuiden. Dit feit is met een eenvoudige berekening aan te toonen. In het bedrag van ruim 237000 van de stoom- en motortrawlers zit ongeveer 17000 van de Rotterdamsche en een enkelen anderen motortrawler. Voor de stoomtrawlers blijft dus rond 220.000 over. Voor de motorschepen komen we, met boven genoemde zeventien mille op een totaal van rond 228000, zoodat de motorschepen 8000 meer besomden dan de stoomschepen. We moeten er bij deze becijfering rekening mee houden, dat de vorige maand voor ruim f 6500 visch niet rechtstreeks afkomstig is van de visscherij. doch over land werd aangevoerd. De rechtstreeksche aanvoer uit zee bedroeg dus ruim 450000. De eerste zeven maanden De omzet in de eerste zeven maanden van 1939 was derhalve ruim 267500 hooger dan in hetzelfde tijdvak van 1938. Dit resultaat zou aanleiding kunnen geven tot de verwach ting, dat de omzet over het volle jaar onge veer vier ton meer zal bedragen dan in 1938, maar deze verwachting is eenigszins gewaagd. Er hangt veel van af, hoe de trawlharingvis- scherij het er zal afbrengen. Maar dat 1939 het tot een hooger eindcijfer zal brengen dan 1938, kan vrijwel als vaststaand worden aan genomen. Het zou trouwens een achteruitgang beteekenen wanneer dit niet het geval zou zijn, want een aantal groote trawlers, die in 1938 slechts gedurende een deel van het jaar aan de visscherij hebben deelgenomen, zullen in 1939 een vol jaar in bedrijf geweest zijn. Er kwamen in de eerste zeven maanden van 1939 o.a. binnen 864 (966) stoom- en mo tortrawlers met 2.527449 2.398009), 1423 (1518) motorloggers met 894700 849540). 5030 (3715) motorkustvisschers met 390574 316382), 112 (81) Deensche kotters met 97209 68981) enz. (Tusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van 1938). PERSONALIA Bij de gehouden eindexamens Hoofdacte Onderwijs slaagde onze plaatsgenoote mej. C. Gj ertsen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor IJmuiden en het daar onder behoorende ambtsgebied werd gedu rende de maand Juli 1939 ingelegd 69.163,74, terugbetaald 72.484,53. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 29352. De „Nordwind" vertrokken. Het Duitsche zeiljacht „Nordwind" dat ten gevolge van defecte zeilen niet aan de race IJmuidenSolent kon deelnemen, heeft de schade hersteld en is inmiddels vertrokken naar Cowes om aan het laatste deel van den wed strijd deel te nemen. OPDRACHT Aan de fa. P. Heere en Zn., alhier, is opgedra gen het verbouwen van een woon- en winkelhuis met bakkerij aan de Bik- en Arnoldk'ade tot een woonhuis met garage en twee bovenwoningen. Alweer een winkelhuis, dat verdwijnen gaat. Schietoefening met zwaar geschut. De kapitein luitenant ter zee, commandant der Positie IJmuiden deelt ons mede, dat op 8 Augustus 1939, eventueel op 9, 1-9 en 11 Augus tus d.o.v. schietoefeningen zullen worden gehou den met zwaar geschut, opgesteld ten Noorden van de haven van IJmuiden. De schietoefeningen zullen beginnen v.m. 9 uur en eindigen v.m. 12 uur. Van één uur voor den aanvang van de schiet oefening tot één uur na afloop daarvan zal een roode vlag waaien op het fort. Onveilig is het gebied, begrensd door de lijnen, getrokken van uit de Semaphore in de richting W. en N. tot op een afstand van 18000 M. uit en langs de kust. Zeevarenden wordt verzocht, zich niet zonder noodzaak in bovenbedoeld gebied op te houden. Bewoners van Oud-IJmuiden, de duinstreek ten Zuiden van de Semaphore en het Sluiseiland wordt aangeraden, tijdens de schietoefening de ramen van hun woningen open te zetten, tenein de het springen van ruiten te voorkomen. Ge sprongen ruiten en dergelijke zullen niet worden «Mgoed, Broek wint van Hühl. De eerste beslissingswedstrijd van den wed strijd tusschen de dammers Broek en Hühl voor de promotie naar de hoofdklasse van D. C. IJ. werd door Broek gewonnen. Broek bood in het middenspel een damcombi- natie aan, welke wel wat duur was. Toch ging Hühl er op in, maar na eenige zetten kon Broek den dam afnemen, waarna winst slechts een kwestie van tijd was. Vrijdagavond wordt in Hotel Kennemerhof de tweede partij gespeeld. AANGEKOMEN. 1 Augustus: Theseus s.s. Stettin Fennia s.s. Uuras Dorothy Rose s.s. Swansea Simaloer s.s. Hamburg Towneley s.s. New Castle Alexandra s.s. Rotterdam Gundborg Segrell ss.. Sundsvall 2 Augustus: Serooskerk s.s. Japan Anna W. m.s. Ipswich Chr. Huygens m.s. Batavia Liina s.s. Bjorneborg Marne m.s. Londen VERTROKKEN. 1 Augustus: Spica s.s. Bergen Van Rensselaer s.s. West Indië Arrivain m.s. Leith Vliestroom s.s. Huil Roek s.s. Londen Amstelkerk s.s. West Afrika Rozenburg s.s. Vlaardingen The President s.s. Hamilton 2 Augustus: Mira m.s. Kings Lynn Agiena m.s. Rotterdam Zwaantiena m.s. Korsör Olga m.s. Londen Theano s.s. Rotterdam Kolenaanvoer. Het Engelsche stoomschip Towneley is van New Castle aangekomen met een lading steen kolen voor het Hoogovenbedrijf, alhier. IJzerverscheping. Het Nederlandsche motorschip Zwaantiena heeft in de binnenhaven van het Hoogoven- bedrijf een lading ijzer ingenomen en vertrok daarmede inmiddels naar Korsör (Denemarken). Om te dokken. Het Noorsche motorschip Gausdal wordt in ballast van Swansea en het Noorsche motor schip Hallingdal van Kings Lynn binnen ver wacht om in één. der droogdokken te Amsterdam te worden opgenomen tot het uitvoeren van eenige herstellingen. Naar het dok. De Poolsche stoomtrawler Korab IV, welke eenige dagen geleden met defecten ketel hier werd binnengesleept, is naar een machinefabriek te Amsterdam gebracht om te repareeren. Op tüd vertrokken. Het stoomschip Amstelkerk, dat op de reis van Hamburg naar Amsterdam een begin van brand aan boord heeft gehad, blijkt daarvan geen noemenswaardige schade te hebben onder vonden en vertrok Dinsdagavond dan ook op den vastgestelden afvaarttijd naar West Afrika. LIJK HERKEND Het gisteravond op het Noorderstrand aange spoelde lijk is geïdentificeerd als het stoffelijk overschot van den 24-jarigen visscher die met zijn 30-jarigen- broer terwijl zij met hun vader nabij Scheveningen aan het visschen waren om het leven kwam doordat hun in Goedereede thuis hoorende schuit werd overstoomd. Onge veer tien dagen geleden was het lijk van den oudsten broer reeds aangespoeld. Het lijk wordt heden naar de ouderlijke woon plaats vervoerd en aldaar morgen teraardebe- steld. HET DOORTREKKEN VAN DE KENNEMERLAAN Naar wij vernemen zijn de bestratingswerken ten behoeve van het doortrekken van de Kenne- merlaan door B. en W. opgedragen aan den heer F. Beenhakker alhier. DRANKWET Bij Burgemeester en Wethouders van Vel- sen is ingekomen een verzoekschrift van Adriaan de Waard, van beroep grondwerker, wonende te IJmuiden, om een verlof A, voor den verkoop van zwakalcoholischen drank in de benedenvoorlocaliteit van het perceel Ka naalstraat no. 148 te IJmuiden. Vóór 17 Augustus 1939 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders voor noemd inbrengen. HET HUIS VAN DE VIERLING. Dit huis is gelegen in de Frans Halsstraat te Hengelo (O.). De bewoner, de heer H. Pijlman, heeft het „Oens Zunneheuksken" genoemd, „Ons Zonnehoekje". De voor het huis staande kinderen trachten, overigens tevergeefs, nog een glimpje van den vertrekkenden ooievaar op te vangen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt in de jaarcijfers van 1937 mede, dat een vierling-geboorte sporadisch voorkomt, op gemiddeld 170.000 ge boorten per jaar is de laatste 10 jaar in 1929, in 1931 en in 1935 een vierling geboren. Drieling-geboorten komen meer voor in de jaren van 1931 tot en met 1936 resp. 26, 19, 18, 17, 14 en 23. Tweelinggeboorten komen tot een aantal van ruim 2000 'sjaars voor. SCHIP Alkmaar (Ned.) Aurora (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Altona (Du) Amsterdam (Ned.) x). Bloemfontein (Ned.) Boskoop (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) Breda (Ned.) Bosch fontein (Ned) x) Bennekom (Ned.) x) Capt. St. Martin (Fr.) Charterhague (Fin) Carmar (Pan.) Caribia (Du. x) Crijnssen (Ned.) Dorrien Rose (Eng.) Doros (Ned.) Eurymedon (Ned.) x) Eemland (Ned.) VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Fauna (Ned.) Frederiksborg (Deen) Guinean (Br.) Ganymedes (Ned.) Gera (Du.) Gausdal (Noor).... Hallingdal (Noor) Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Helenus (Eng.) ex). Irene (Ned.) Iris (Ned.) v. Oldenb. (Ned.) James Hawson (Eng.) x Kalmarsund X (Fin) Kurmark (Du.) Laertes'(Ned.) x) Mars (Ned.) Merope (Ned.) Mercurius (Zw.) Moena (Ned.) x) Montferland (Ned.) x) Maron (Eng.) x) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Nettie (Ned.) Nigerstroom (Ned.) Orpheus (Ned.) Orion (Ned.) Perseus (Ned.) Pygmalion (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Rita (Zweed) Randfontein (Ned.) x). Stella (Ned.) Svint (No.) Sembilan (Ned.) x) Spriilgfontein (Ned.) Serooskerk (Ned.) Saturn us (Ned.) Soemba (Ned.) Salland (Ned.) ex) Trompenberg (Ned.) Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) ex) Thornbury (Fin.) Ulysses (Ned.) Vesta (Ned.) Venus (Ned.) Waterland (Ned.) x). Zuiderkerk (Ned.) Chili 29 Juli te Callao. Hamburg 4 Aug. 3 Aug. vertrokken. Buenos Aires 18 Aug. 30 Juli van Rio Janeiro. Zw. Zee 9 Aug. 1 Aug. van Algiers. Ned. Indië 26 Aug. 31 Juli van Perim. Houston 7 Aug. 2 Aug. te Fawley. Hamburg 4 Aug. 3 Aug. vertrokken. Chili 27 Juli van Arica. Chiii 27 Juli v. Cristobal Chili 5 Aug. 1 Aug. te Antwerpen. Chili 21 Juli van Curacao Zuid-Afrika 2 Aug. van Gibraltar. Hamburg 9 Aug. vertrekt 5 Augustus. Saffi 28 Juli vertrokken. Uuras heden 25 Juli vertrokken. La Plata 6 Aug. 2 Aug. te Rotterdam. Pto. Barrios (v.IJm). 18 Sept 30 Juli van Pt. Lemon. West Indië 28 Juli van Barbados. Swansea 3 Aug. 29 Juli vertrokken Gothenburg 7 Aug. vertrekt 4 Augustus. Batavia 5 Aug. 2 Aug. te Londen. Santos 23 Aug. in lading. Danzig 7 Aug. vertrekt 4 Augustus. Onega 5 Aug. 26 Juli vertrokken. W. Afrika 10 Aug. 28 Juli van Takoradi. Alexandrië 7 Aug. 30 Juli van Gibraltar. Ned. Indië 7 Sept 30 Juli van Macassar. Swansea 3 Aug. 29 Juli vertrokken Kings Lynn 8 Aug. vertrekt 6 Augustus. Chili 29 Juli van Valparaiso. Zwarte Zee 24 Aug. 27 Juli te Stamboul Batavia 4 Sept 31 Juli te Belawan. Midd. Zee 31 Juli van Napels. Bordeaux 8 Aug. vertrekt 4 Augustus. Ned.-Indië 23 Aug. 2 Aug. van Colombo. Abadan 22 Juli vertrokken Koivisto heden 26 Juli vertrokken. Ned. indië 8 Aug. 31 Juli van Marseille. Batavia vertrekt 19 Augustus. Venetië 1 Aug. te Fiume. Midd. Zee 3 Aug. 31 Juli van StambouL Huil 2 Aug. vertrokken. Batavia 26 Juli v. Beyrouth B. Aires 4 Aug. 29 Juli van Las Palmas. Batavia 9 Aug. 31 Juli van Pt. Said. Batavia 24 Aug. 30 Juli van Colombo. Macassar 8 Sept. 1 Aug. van Padang. Sundsvall 5 Aug. 31 Juli vertrokken. West-Afrika 13 Aug. 2 Aug. van Dakar. Stettin 8 Aug. vertrekt 5 Augustus. West-Indië 24 Juli van Curacao. Kopenhagen 7 Aug. vertrékt 4 Augustus. Midd. Zee 31 Juli van Piraeus. Batavia 29 Juli van Pt. Said. Batavia 1 Aug. van Padang. Pitea 7 Aug. 1 Aug. vertrokken. Zuid-Afrika 2 Aug. van Durban. Alexandrië 1 Aug. vertrokken. Trangsund 4 Aug. 31 Juli van Brunsbuttel. Ned. indië 5 Aug. 30 Juli van Gibraltar. Zuid Afrika 26 Juli v. Dakar Japan 31 Juli 29 Juli te Rotterdam. Alexandrië 13 Aug. 26 Juli v. Morphoubaai Batavia 26 Juli v. Sabang Hamburg 6 Aug. vertrekt 5 Aug. Archangel 6 Aug. 1 Aug. van Lodingen. Midd. Zee 2 Aug. te Candia. Bergen 5 Aug. 3 Aug. vertrokken. Lovisa heden 30 Juli van Elseneur. Midd. Zee 29 Juli te Valencia. Vlidd Zee 11 Aug. 29 Juli van Palermo. Midd. Zee 7 Aug. 1 Aug. te Lissabon. Buenos-Aires 1 Sept. 3 Aug. vertrokken. JapaD 31 Juli van Singapore. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Van de buitenplaats Hoogergeest vinden wij maar weinig vermeld. Zij komt voor in Het Zegepralent Kennemerland en ook bij Corn. Bruin in zijn Noord-Hollandsche Arcadia, die beiden als bewoner Adam van Rhijn vermelden. Deze Adam van Rijn (Elias geeft den /CREEPS T'JMSEEMjj VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens .Papierfabriek Engels ch Nederl. Finsch m.s. Towneley Zwaantiena Tj'ina New Castle Amsterdam Rjorn^bors? kolen laden hout HOLLAND—OOST-AFRIKA LIJN. Serooskerk, 2 van Rott. te Amst. HOLLAND—AMERIKA LiJN Statendam, 1 v. Rott. te New-York. Zaandam, 1 van New-York te Philadelphia. Pennland, 1 van Antwerpen te N.-York. Boschdijk, 31 v. Rott. te Houston. Bilderdijk, Rott. n. New-York 31, 150 m. W. van Land's End. Drechtdijk, Vanc. n. Rott. 2 te Liverpool. HOLLAND—AFRIKA LIJN Randfontein (thuisr.) 2 van Durban. Jagersfontein, 2 van Beira n. Rott. Meliskerk (uitr.) 2 van Kaapstad. Boschfontein (thuisr.) pass. 2 Gibraltar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 1 van Lagos. HOLLAND AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 2 te Newcastle N.Z.W. HALCYON LIJN. Stad Arnhem, 1 v. Vlaardingen te Savona, voor Morphou. Rozenburg, 2 van Amst. te Vlaardingen. ROTTERDAM-ZUID AMERIKA LIJN. Alpherat, 1 v. Rott. te Buenos-Ayres Alhena, 2 van Hamburg n. Rott. Flensburg, Vlaardingen n. Wabana 1, 110 m. Z.W. van Valentia. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (thuisr.) 4 (4 v.m.) te IJmuiden verwacht. Zaanland (uitr.) 31 te Rio de Janeiro. Amstelland (thuisr.) 2 van Bahia. Zaanland (uitr.) 2 te Santos. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk, 2 v. Amst. n. Hamburg. Grootekerk (thuisr.) 2 v. Kobe. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 1 van Genua naar Civita Vecchia. Agamemnon, Bourgas n. Amst. 1 v. Algiers. Alkmaar, 29 van Amst. te Callao. Colombia, 2 van Amst. te Barbados. Doros, 1 van Aarhuus n. Gothenburg. Iris, 1 van Amst. te Bordeaux. Mars, 1 van Triest te Fime. Helder, 29 van Valparaiso naar Corral. Telamon, 30 van Para te Manaas. Ajax, 2 v. Amst. n. Kopenhagen. Costa Rica, 2 van Amst. n. Dublin. Rhea, 2 v. Amst. n. Hamburg. Titus, 2 v. Piraeus te Candia. Notos, 2 van Amst. te Lissabon. MEYER en CO'S SCHEEPVAART MIJ. Benalder, 2 v. Kohsichang te Rott. Memnon, 1 van Kobe n. Rott. Patroclus, Japan n. Rott. 2 van Singapore. Glenfinlas, Yokohama n. Rott. 1 te Londen. Benmacdhui, Japan n. Rott. 2 v. P. Said. Philoctetes, 2 v. Rott. n. Yokohama. Helenus, Batavia n. Amst. 2 v. Sabang. Eurymedon, Batavia n. Amst. 1 van Havre via Londen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (thuisr.) pass. 1 Perim. Buitenzorg (thuisr.) pass. 1 Galle. Dempo (thuisr.) 2 v. Batavia. Sibajak (thuisr.) 2 te Marseille. Slamat (thuisr.) pass. 1 Perim. Soekaboemi (thuisr.) 2 van Port Said. Japara, 2 van Sabang. Garoet (uitr.) 2 van Londen. Sibajak (thuisr.) 2 (3n.) v. Marseille. Baloeran, 2 v. Rott. n. Batavia. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Saleier (uitr.) pass. 31 Gibraltar. Salabangka, 31 v. Singapore n. Soerabaja. Johan de Witt (uitr.) 1 van Belawan. Poelau Laut (thuisr.) 1 van Padang. Christiaan Huygens, 2 v. Batavia te Amst. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 2 van Algiers. Tarakan (kampeerr.) 2 v. Fjaerland te Merok. Simaloer, 2 van Hamburg te Amst. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 2 van Colombo. WIJKLIJN. Stolwijk, 1 v. N.-York n. Newport News. Winterswijk, 1 y. Capelle te Halifax. naam zonder h) was een zoon van den Aui- sterdamschen koopman Adam van Rijn en Elisabeth Bessels. Hij werd 2 October 1667 in de Westerkerk te Amsterdam gedoopt en vertrok naar Indië, waar hij in 1707 Raad- ordinaris was. Hij keerde terug en werd in 1711 schepen te Amsterdam. Daar woonde hij in een huis op de Heerengracht bij de Vijzelstraat. Hij trouwde driemaal, telkens in Indië, n.l. eerst Anna Christina Leeuw, daarna Petronella Pijll en tenslotte N. van Leenen, weduwe van Govert van Hoorn. Deze van Hoorn was gouverneur van Malakka en stierf in 1702. Op 2*8 Mei 1711 kocht Adam van Rijn de hofstede. Hoogergeest onder Velsen voor f 9000. Van wie hij deze buitenplaats kocht, is niet bekend. Hij heeft haar echter niet tot zijn dood bezeten, want hij stierf kinderloos op 17 Mei 1741 en de tweede be kende eigenaar was toen al gestorven. Die tweede was Pieter Valckenier, vrijheer van Asten en Ommel, geboren 14 Maart 1691 als zoon van Pieter Ranst Valckenier en Eva Susanna Pellicorne. Deze Valckenier was generaal-directeur over de Noord- en Zuid kust van Afrika van 1723—1727, comman deur te Amsterdam in 1730, schepen In 1732. Hij woonde eerst op den Binnen-Aimstel, daarna op de Keizersgracht. Hij trouwde op 28 April 1729 met Bregje van Ghesel, doch ter van Jan van Ghesel en Harmina v.'d, Poll, geboren 27 Mei 1698. Elias vermeldt Val ckenier als eigenaar van de buitenplaats Hoogergeest, maar vermeldt niet welke jaren Hij overleed echter kinderloos op 1 April 1738, drie jaar eerder dus dan de vorige eigenaar. Hij liet een vermogen van f 51.000 na, zijn weduwe, die in 1753 overleed, liet een vermogen van f 169.940 na. De buitenplaats Hoogergeest zal wel ge staan hebben in den Velsenbroek, wellicht heeft de plaats eerst een anderen naam ge had. G. VOET. HAARLEM, 2 Augustus: Ondertrouwd 2 Augustus: A. B. van Cam- pen en H. M. Barnhoorn; H. Walstra en A. W. Klinkenberg; J. Leis en G A. M. Diekman; H. Siebeling en C. P. A. A. W. de Vries; B. P. Voskuijl en H. Seijnders; A. van den Bosch en S. Damhoff; A. J. Loerakker en G. M. Truijens; P. A. F. J. Emans en J. Diesveld; J. de Bie en F. Meeuwissen; F. A. L. Jutten en L. P. Knijnenburg; J. B. C. Okkerse en Th. J. Hogervorst; J. Jansen en A. B. L. Souwer; R. J. Plomp en A. Rotteveel; P. J. Kuiper en M. C. Hegener; P. A. J. van Mook en A. de Bruijn; G. C. Voetelink en J. E. van Tongeren; J. A. Klinker en M. J. Reyn- holt; A. Maasdam en B. Meiboom; J. J. Bos- kemper en A. E. Broekema. Gehuwd. 2 Augustus W. J. Vissers en A. de Koninck. M. J. van der Vlugt en L. Visser. H. Hoogakker en Ch. M. Dekker. E. J. J. Piek en C. C. van Heinsbergen. J. Winkelman en T. Heeren. H. W. Verhulst en C. Westerman. J. H. A. Nas en M. F. Beelen. R. H. Verkruissen en C. A. Abdala. B. Fransman en R. Hemel raad. W. v. Bodengraven en M. Muller. J. J. Nieman en J. Bogaart. J. Vis en A. M. Hub- bers. Th. Kuijer en H. Nijmeijer. S. Kaiser en W. Kettenis. F. Roest en E. J. E. van Egdom. M. P. van Deursen en C. van Zeist. Th. F. A. Funke genaamd Küpper en M. P. van Beelen. C. P. N. Terhorst en M. J. Veerman. A. de Vos en P. Breeuwer. F. H. Rijbroek en M. Roelfszema. N. Tulp en E. Hofstee. P. H. Brendel en J. Scheffer. J. A. de Jong en M. van der Linde. F. Wassenburg en A. Stuitje. A. R. Zandstra en C. Geus. L. Sabelis en C. Visser. L. J. J. Sikkink en S. Fischer. A. Pas man en T. de Bruin. C. der Kinderen en A. A. M. Smit. C. W. Blansjaar en J. Hermann. G. A. de Heus en H. J. C. Langeloo. J. F. Male* fijt en G. van de Vlag. H. Klopstra en W. C. Honing. W. K. Brederode en C. J. M. Steman. F. J. Diks en T. Oosterhout. J. A. Dorlandt en G. M. E. Zwetsloot. H. Meijer en T. Groen. L. J. de Boer en A. M. M. Boode. Ch. J. Ritzer en P. G. Wit. E. J. Kroese en M. J. Paap. Bevallen 29 Juli: D. W. Westmij ze—Heimig, d.; 31 Juli: F. de GrootSczepanski, z.; M. E. van Dijk—Kikkert, d.; B. J. A. Philippo- Kluck,, d.; 1 Augustus: E. W. van Looij- Wilhelm, z.; M. van der Vlist—Roos, d.; M. Geurts—Sepp, z.; M. A. Tieken—Tieken 2 Augustus: Th. D. Ronde—Woitaschek, d. Overleden 31 Juli: G. N. Aberson, 77 Boschlaan; l Augustus: K. Bosschieter, 89 U Hoofmanstraat; W. van der Star, 70 j., M. 7. Heemskerkstraat; 2 Augustus: M. Klinkhaffltf Crispijn, 57 j., Hazepaterslaan,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2