Thans Zweedsche en Hollandsclie snurrevaadvisch. Nu het Deensche contingent is uitgeput, vtinnen vóór 1 September geen Deensche kot- ipi- meer verwacht worden. De vischhandel iit daarom verlangend uit naar andere cnurrevaad-kotters, die ook wel niet uit zullen hliiven omdat voor deze visch steeds goede nriizen' betaald worden. Gisteren waren er twee goede plaatsvervan gers aan de de markt, n.l. de Zweedsche kotter CG 592 met ruim 100 kisten schol en de Hol- ïsndsche snurrevaadvisscher KW 94 met 80 kisten schol. De Zweed besomde ruim 1000. THALlA THEATER vertoont: „Het derde alarm" en „Tovaritsj". Het Thalia Theater vertoont deze week een buitengewoon programma. Als eerste hoofdnummer wordt vertoond „Het Derde Alarm" met Dick Foran, Ann Sheridan en Robert Armstrong in de hoofdrollen. Het is een sensatie-film. die het brandweerwezen tot achtergrond heeft. De andere hoofdfilm is Towaritsj" (Vorstelijke Emigranten), met niemand minder dan Claudette Colbert en Charles Boyer in de hoofdrollen. Een film die door alles, door knappe fotografie, uitmun tende regie en niet te vergeten door het spel van de geheele ,.Cast" tot een juweel van een film is geworden. De Nederlandsche Pers zegt van deze superfilm:de klank van Anatole Litvak's naam. zal er zeker toe bijdragen, deze sublieme film de belangstelling te bezorgen, die zij zonder voorbehoud verdientChar les Boyer maakt van den butler een prachtige creatie, terwijl Claudette Colbert het beoogde type treffend wist uit te beelden. Ook de overige rollen zijn in uitstekende handen en zelden zag men Basil Rathbone in een zoo'n prachtige rol als hier. Men zal deze moeten <raan zfen èn om de regie èn om het spel en zeker niet in de laatste plaats om het kos telijk gegeven(Avondpost). Wederom Tongschar in Schotsche wateren. Claudette Colbert en Charles Boyer in „Vorstelijke Emigranten". (Thalia Theater). vertolkt Charles Boyer een artist wiens uitstekende reputatie reeds bij de première van deze film voor een volle zaal zorg droeg —de hoofdrol in Litvak's werk en weer be wonderen wij den grooten en gevoeligen filmspeler die hij is. Maar daarnaast dringt zich geestig en veroverend naar voren Clau dette Colbert, die onder Litvak's regie een charmante en veroverende actrice is gewor den. Rond de twee hoofdrolvertolkers groe peerde de regie een aantal acteurs, daarvan Basil Rathbone als de Russische Volkscom missaris wel een zeer bijzondere en prachtige creatie leverde. Dit is een film van de beste soort en voor wie dit kostelijke verhaal van de twee vorstelijke Russische emigranten, die na de revolutie in Parijs als butler en kamer meisje bij een bankier in betrekking gaan om hun kostje op te halen, nog niet kende, is er geen betere manier denkbaar dan deze sublieme film. Men zal zich uitstekend ermee vermaken. Het Vaderland schreef: Een zeer amusante film, waarmee men zich geen oogenblik verveelt. Met deze twee films laat de directie van Thalia weer zien, welk een voortreffelijke keus zij heeft. AANGEKOMEN. 2 Augustus: Diana V m.s. Ipswich Svint s.s. Trangsund Thornbury s.s. Wyborg 2 Augustus: Letchworth s.s. New Castle IJstroom m.s. Leith Gruno m.s. Londen Voorwaarts m.s. Londen Sandhill m.s. New Castle Oslofjord m.s. Leith Vechtstroom s.s. Huil Regeja m.s. Londen Heiny m.s. Danzig Enid Mary s.s. Goole Hontestroom s.s. Londen Visch, die een belangrijke positie op de markt veroverd heeft. Dr. Bennett B. Rae, een van de biologen van den Visscherijraad voor Schotsche weten schappelijke onderzoekingen behandelt in een der laatste rapporten den leeftijd en den groei van tongschar (lemon sole - pleuronec- tes microcephalus) in Schotsche wateren, aldus lezen we in The Fishing News. In zijn inleiding tot zijn omvangrijke studie wijst dr. Rae er op. dat men in 1905 van mee ning was, dat de tongschar van een econo misch standpunt beschouwd, niet zoo belang rijk was als vele andere platvischsoorten. Sinds dien tijd hebben in de Noordzeevissche- rij belangrijke veranderingen plaats gehad, vooral sedert den wereldoorlog en heden is de tongschar een der belangrijkste consumptie- visschen. Statistieken van de jaren 1932 tot 1936 toonen aan, dat de tongschar naar het gewicht berekend de dertiende plaats van de aangevoerde visch inneemt, naar de waarde gerekend de achtste en naar den gemiddelden prijs per gewichtseenheid de zesde plaats. In Schotland was de positie van de tong schar: achtste naar gewicht, derde naar de waarde en eerste naar den prijs per gewichts eenheid. Hieruit blijkt duidelijk welk een be langrijke plaats de tongschar in den Schot- schen vischhandel inneemt. Schubben en Iceftijdsbepaling. Het belangrijkste deel van dit werk is ge baseerd op de resultaten der uitvoerige leef tijdsbepalingen overeenkomstig de schubben. Dienaangaande wordt o.a. het volgende ge zegd: Het vormen van jaarringen op de schub ben is een betrouwbaar middel om den leef tijd van de tongschar te bepalen. De hiervoor het meest geschikte schubben zijn gelegen op de zijdelingsche lijn, ongeveer 2/3 van de lengte achter den bek. Het lezen van den leeftijd van de schubben heeft echter zijn moeilijkheden, zooals bijv. het voorkomen van onbepaalde middelpunten tengevolge van het ontbreken van den ring van den eersten winter, of van valsche ringen tengevolge van het kuitschieten of andere „schokkende gebeurtenissen" in het leven van de tongschar. Het materiaal, gebezigd voor deze studie, be staande uit metingen, schubben en andere waarnemingen was in hoofdzaak verzameld door het Schotsche onderzoekingsvaartuig Explora en wel gedurende de jaren 1932 tot 1936. Het onderzochte gebied omvatte alle Schotsche wateren, maar een bijzondere aan dacht heeft men gewijd aan den N.W. sector van de Noordzee, welke het belangrijkste distributiecentrum van de tongschar bevat. Toeneming na den oorlog Jaarlijksche vangsten zijn geanaliseerd naar de broeden waaruit ze zijn samengesteld. Vis- schen jonger dan twee jaar zijn schaarsch en eerst visch van drie jaar wordt met het trawl- net in voldoende hoeveelheid gevangen om een schatting aangaande den stock te ver oorloven. De stock bestaat uit ongeveer vijf tien verschillende broeden, verschillend in aantal. Het vierde, vijfde, zesde en zevende levensjaar vormen het hoofdbestanddeel van de marktaanvoeren. Goede, middelmatige en arme broeden zijn waargenomen, maar het verloop van sterke tot zwakke broeden is gering. Een zekere va riatie in de sterkte van individueele broeden van plaats tot plaats is geconstateerd. De toeneming van de intensiteit van de tongscharvisscherij sedert den oorlog heeft men kunnen constateeren door het tellen van een deel van de vangsten, voornamelijk op de vischgronden ten Z. van Rattray Head. De groei heeft men bestudeerd door het bereke nen van de gemiddelde lengte in elk kwartaal van het groeijaar van de tongschar (April tot Maart). Er is een groote verscheidenheid in de lengte op verschillende vischgronden en dit valt in bepaalde streken bijzonder op. Immigranten. Op zekere tijden en op bepaalde plaatsen werden door hun grootte en den bijzonderen vorm van de schubben immigranten waarge nomen. De migratie schijnt omstreeks het vierde levensjaar te beginnen en bereikt haar hoogtepunt tegen het einde van het vijfde jaar. Er is in de verschillende streken weinig va riatie in den leeftijd, waarop de visschen rijp zijn. Zoowel de mannelijke als de vrouwelijke rijpe exemplaren zijn op de arme gronden in het Noorden kleiner van stuk dan op de betere gronden in het Zuiden. Op alle gronden zijn de mannelijke exemplaren vroeger rijp dan de vrouwelijke. Een zeker percentage onrijpe tongschar wordt door den Ottertrawl vastgehouden. Dit verschijnsel heeft men het meest waargeno men in het gebied der betere gronden met vrouwelijke exemplaren. Bloemen en klompen. uit en staken heur zijden kousen in de harde klompen. Zelfs probeerden ze er een dansje op te doen. tot groot vermaak van het publiek. Dat zal wel op gaten in de kousen uitgeloo- pen zijn. Verder heeft IJmuiden ook aan deze toe ristenboot weinig gehad. Het fraaie, nieuwe schip kreeg weer een plaats ergens in het bui- tentoeleidingskanaal van de Noordersluis en dan heeft ook de bemanning haast geen gelegenheid om te gaan passagieren. En daarom is het zoo jammer, dat er voor- loopig van een nieuwen toeristensteiger niets komt. Dat zou anders een uitkomt voor IJmuiden zijn. En aan zou bewezen worden, dat ons land nog andere nationale producten heeft dan bloemen en klompen. S. B. 2 Augustus: VERTROKKEN. Cardita m.s. Hamburg Costa Rioa s.s. Ierland Alexandra s.s. New York Dorothy Rose s.s. New Castle «bea m.s. Hamburg Ajax s.s. Kopenhagen öerooskerk s.s. Hamburg Bnem s.s. Hamburg t Augustus: Dirgitte s.s. Gothenburg Cygnus s.s. Blyth ♦Jslofjord m.s. Boulogne GESLAAGD wiüï12!? ?laatsgenoot de heer J. de Niet slaagde rorrn Praktijk-Examen Duitsche Handels- vawT^o entie „Mercurius" en „Vereeniging n Leeraren in de Handelswetenschappen". In REX THEATER: „Suez". Of proza en poëzie bij de Zuidersluis. Elk land heeft zoo z'n nationale producten. Frankrijk heeft z'n champagne, Engeland z'n whisky met of zonder soda, Italië z'n maca roni en spaghetti, Noorwegen z'n stokvisch. En ons land? U zegt misschien boter en kaas en Haar lemmerolie? Moet u eens vragen aan de toeristen, die met de Oslofjord in IJmuiden zijn geweest, die Amsterdam en natuurlijk Volendam en Marken bezocht hebben, een en "ander in een halven dag met een bus, waar ze misschien haast niet uit zijn geweest. Wat hebben die uit Holland meegenomen? Een pakje boter, een kaas of een fleschje Haarlemmer Olie? Noch het een noch het ander, maar bloemen en klompen. En nu weet'u meteen het antwoord Bloemen waren het en klompen, die ze in IJmuiden gekocht hebben, voor zoover ze deze nationale producten nog niet in Amster dam of Volendam hadden ingeslagen Het was razend druk bij de Zuidersluis gis teravond, zoo tusschen 7 en 8 uur, Het leek wel een beetje op de Haarlemsche luilak- markt want het wemelde er van bloemen, wel niet in een potje, maar keurige en fleurige snijbloemen, anjers, dahlia's, zinnia's enz. De verkoop viel niet mee, maar velen koch ten toch een ruiker. Jammer voor de bloe- menverkoopers, dat de meeste hun Hollandsch geld al in Amsterdam hadden opgemaakt. En er was nog meer animo voor de klompen dan voor de bloemen; wie nog genoeg had voor het één of en niet voor het een en een ander, kocht een paar klompen. Prachtig vonden ze die; sommige jonge .dames trokken zelfs meteen heur schoentjes Het Parijs van 1850 is vol politieke intrige, want het is het jaar, waarin Prins Louis Napo leon Bonaparte, President der Tweede Fransche Republiek, den greep naar de macht doet en zich tot Keizer der Franschen laat kronen. Het Tweede Fransche Keizerrijk zal daarmee aan vangen en „Napoleon de Kleine" (zooals Victor Hugo hem spottend heeft genoemd) gaat zijn oom. Napoleon de Groote, opvolgen. Het is een tijd van welvaart en weelde. Parijs maakt ple zier en als de film begint, aanschouwen we een tenniswedstrijd tusschen den Vicomte de Latour en den jongen Graaf Ferdinand de Lesseps. Deze is de winnaar en trekt daardoor de aandacht van een betooverend mooie vrouw, de jonge Spaan- sche gravin Eugénie de Monlijo. Tot de toe schouwers behoort ook Napoleon III die op zijn beurt belangstelling voor de mooie Spaansche heeft. Napoleon laat door middel van een zijner ad judanten, Marquis du Brey, zoowel de Lesseps, als Gravin de Montijo uitnoodigen voor een dans partij. Daar zijn allcrhand feestelijkheden, waar onder ook een waarzegger, die aan Eugénie voor spelt, dat zij een smartelijk leven tegemoet gaat doch ook, dat zij een kroon zal dragen. Als ver volgens Ferdinand in jeugdigen overmoed „aan het voorspellen" slaat en daarbij zich niet geheel eerbiedig uitlaat over Napoleon, hoort deze hem en zendt hij den jongen man op een diplomatie- ken post in Egypte, om hem een flink eind uit de buurt te hebben. In Egypte is trouwens zijn vader, Graaf Matthieu de Lesseps, Fransch con sul Alvorens naar dit verafgelegen gebied te vertrekken, vraagt Ferdinand de hand van Eugé nie de Montijo, maar zij weigert, ofschoon zij hem lief heeft. De voorspelling van den waar zegger, dat zij eenmaal een kroon zal dragen, is daaraan de schuld. En inderdaad komt korten tijd later Napoleon haar ten huwelijk vragen en Eugénie accepteert Nabij Alexandrië, in zulk een geheel andere wereld, dan die hij gewend was, ontmoet Ferdi nand de ietwat verwilderde, maar allerliefste Toni Pélérin, de dochter van een onderofficier, die haar niet weet op te voeden. Dit bekoorlijke meisje vat liefde op voor Ferdinand, maar deze kan Eugénie niet vergeten. Nog anderen leert hij kennen: den Egyptischen Onderkoning, Mohammed Ali en zijn zoon, Prins Said. Ferdinand weet van dezen Said een mensch te maken, zoodat hij de innige vriendschap van va der en zoon wint. En dan rijpt in Ferdinand de Lesseps het grootsche plan, de landengte van Suez te doorsnijden met een kanaal, dat z.i. van de grootste waarde zou zijn voor de scheep vaart. Maar hij stuit op hevigen tegenstand, op onwil, misbegrip, vijandigheid en zotternij, waar hij maar poogt, anderen voor zijn denkbeeld te winnen. Alleen bij Mohammed Ali en Prins Said vindt hij sympathie en steun. Dus tijgt de Lesseps naar Europa (hij neemt Toni mee naar Parijs, om baar daar op een kost school te laten cultiveeren) en hij tracht Frank rijk en Engeland te winnen voor het groote be lang. Doch ook hier: tegenwerking en afkeuring. Napoleon, verwikkeld in zaken van interne poli tiek neemt geen kennis van het project, maar Eugénie bewijst Ferdinand den dienst, te zorgen, dat Napoleon aandacht schenkt aan het groot sche plan. In Engeland weet Ferdinand den toen nog jongen politicus Disraeli voor zijn plan te krij gen en deze op zijn beurt pleit voor hem in het Britsche Lagerhuis. Na nog vele wederwaardig heden, kan eindelijk het werk zijn uitvoering te gemoet zien. De Lesseps reist weer naar Egypte (waar inmiddels Mohammed Ali overleden is en Prins Said is opgevolgd) terug en begint de werkzaamheden. Voorspoed en tegenslagen wis selen elkander af, maar het werk vindt voort gang de landengte wordt doorsneden. Vijandige stammen doen aanvallen, financieele tegenslagen worden merkbaar, maar de Lesseps houdt vol. Toni, uit Parijs teruggekeerd neemt levendig deel aan het wel en wee. Een Zobah-Ha of „Duivelwind" hetgeen wij een „wervelstorm" noemen, barst plotseling in volle hevigheid los. Het kanaal dreigt vernietigd te worden. En Ferdinand de Lesseps, die van geen wijken weet verkeert in doodsgevaar. Het is dan Toni, die hem redt, maarten koste van haar eigen leven. En als de stilte na den storm het mogelijk maakt een blik te slaan op de ont zettende verwoestingen, ligt het jonge meisje daar als slachtoffer van haar zelfopoffering. Haar begrafenis is een diep treffend oogenblik Het kanaal is voltooid. De wereld heeft een grootsche verbinding gekregen. Bij de zeer fees telijke opening is Frankrijk vertegenwoordigd door niemand minder dan Keizerin Eugénie. Zij reikt aan den moedigen kanaalbouwer het Groot lint van het Legioen van Eer uit. Weinig versche haring. Sinds Maandag is er heden weer voor het eerst versche haring aan den afslag aange voerd door de Delft en de Ewald. Het schijnt dat eenige booten, die reeds aan de haring- visscherij hadden deelgenomen er weder op de gewone visch zijn uitgetrokken, zulks in verband met de slechte prijzen die voor de haring betaald werden. Elk jaar vindt van Australië naar Engeland een wedstrijd plaats voor zeil- vrachtschcpcn. Een der deelnemende vaartuigen van dit jaar de viermaster „Viking". Opening (laniseizocn D. C. IJ. Daar de hoofdklasse-competitie reeds 4 September begint, zal D. C. IJ. eind Augustus haar poorten weer openen en kan de strijd op het vierkante bord weer beginnen. Nieuwe leden kunnen zich thans reeds doen inschrijven bij den secretaris J. Lichtendahl, Willem Barendszstraat 2 of bij den voorzit ter K. de Jong, Kanaalstraat. Groote diepgangen. Het met passagiers en stukgoederen van Ned. Indiö aangekomen Nederlandsche motorschip Christiaan Huygens en het met een gedeelte lijke lading benzine naar Hamburg vertrokken Engelsche tankmotorschip Cardita passeerden het Noordzeekanaal met een diepgang van 8y2 Meter. Hout voor Velsen. Van Kotka is het Esllandsche stoomschip Liina met een lading hout bij de papierfabriek te Velsen aangekomen. Aanvoer oud ijzer. Het Nederlandsche motorschip Diana V is van Ipswich aangekomen met een lading oud ijzer voor het Hoogovenbedrijf. Deze wordt in de binnenhaven van genoemd bedrijf gelost. Toeristcnreis. Het Nederlandsche stoomschip Costa Rica ver trok met een groot aantal toeristen voor een reis naar Ierland en de Noorsche fjorden, van waar het stoomschip via Hamburg op 15 dezer weer naar hier terugkeert. Deensche kotter gezonken. De Deensche kotter E 440 Anna Margaretha is op de Noordzee lek gesprongen en gezonken. De vier opvarenden werden door den Deenschen kotter E 92 Zeppelin gered en te Esbjerg aan land gebracht. In bioscoop „DE PCEST": „Sta op en vecht" en „Jongens van de tuchtschool". „Sta op en vecht" is de tweede film, waarin men de veelzijdigheid van dien begaafden en eerlijk en rondborstig spelenden acteur die Robert Taylor is, anders brengt dan vroeger het geval was. Niet meer de geïdealiseerde minnaar en salonheld, maar een man onder mannen en kerel uit één stuk. Men begon daarmede ruim een jaar ge leden, toen Metro-Goldwyn-Mayer in Enge land de sportieve, frissche film „Een Branie in Oxford" vervaardigde. En met hetzelfde, toen nieuw ge vormde love-team, Robert Taylor en de pittige Iersche actrice Maureen O'Sullivan maar harder, gecondenseerder in actie en spanning werd toen deze film gecomponeerd die in het Amerikaansch „The Corwd Roars" heet: het gejoel der menschen- menigte. Toen de film gehel gered was, gaf bij het proefdraaien de bijna voortdurend hoorbare achtergrond der vele tienduizenden rondom den boksring van Madison Square Gaj'den zelf den regisseur dezen titel voor het tot dusverre naamlooze werk aan. Madison Square Garden is de arena, waar in Robert Taylor als „Killer" McCoy, de boksende koor jongen, die de eer van zijn be roep tegen een gewetenlooze bende verdedigt, zijn triomfen viert. En in Amerika, waar de professioneele bokssport zulk een elementaire volksuiting is, zou men het niet wagen, Robert Taylor tegen de bekendste beroepsboksers m nimmer spannender gefotografeerde en ge monteerde scènes to laten spelen, indien Taylor niet op zulk een wijze van zijn „vuist recht" gebruik maakte en op zijn beurt zoo geroutineerd de slagen wist te incasseeren (of zooals de typisch Amerikaansche uitdrukking luidt: „know how to tawe it"), dat dit die zelfde beroepsboksers ongeveinsde bewondering afdwong. Toen de film hier te lande eerst voor 'n milieu van boksexperts vertoond werd, werd die bewondering terstond enthousiast gedeeld. Maar „Sta op en Vecht", zooals deze film in het Nederlandsch heet, is méér dan een boksfilm en zelfs niet in de eerste plaats een film van de bokssport. Zij is het ruige, felle verhaal van een man, die zich een weg baant uit de misère en den bijnaam, waartoe een onverhoeds harde stoot in zijn jeugd hem voor zijn leven scheen te doemen, omzette in een eeretïtel. Zij is geladen van spanning een spanning, die weinig woorden behoeft en zich in driftige daden uit. Deze film heeft gemiddeld een kwart minder dialoog en vijf tig procent mer actie dan een gewone speel film, die bij alle realisme van milieu, toch in erotisch opzicht volkomen „clean" is. De tweede hoofdfilm is: „Jongens van de Tuchtshcool". VIJF EN DERTIG JAAR BIJ VAN GELDER ZONEN. De heer K. Groot vierde zijn 35-jarig dienst- jubileum bij de N.V. Ver. Kon. Papierfabrie ken der firma Van Gelder Zonen. Des morgens sprak de heer Ir. W. A. Staring, procuratiehouder, den jubilaris toe in tegen woordigheid van den heer Jac. Schilp. chef van de afdeeling Buitenploeg, in welke ai- deeling de heer Groot werkzaam is Hierbij releveerde de heer Staring het ongeluk, dat den jubilaris vóór twintig jaren in dienstbe trekking overkwam. Tenslotte werd den heer Groot de gebruike lijke enveloppe overhandigd en kon deze den dag verder in huiselijken kring doorbrengen. De heeren A. Groot en J. van der Pol. res pectievelijk arbeider in de afdeeling formaat- pakkerij van de papierfabriek en arbeider van de afdeeling Looperij der Cellulosefabrieken zullen beide op 8 Augustus a.s. eveneens 35 jaar aan Van Gelder's Papierfabriek werkzaam zijn. Robert Taylor en Maureen O'Sullivan in „Sta op en vecht". (Bioscoop de Pont.) Een beeld uit de film „Suez". (Rex Theater.) HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk, Vanc. n. Rott. 2 (n.) te Liver pool. Delftdijk, Van. n. Rott. 2 te Portland (O.) Rotterdam, 1 v. Buenos-Ayres n. New-York Edam, 3 v. Rott. te N.-Orleans via Antw. Nieuw Amsterdam, 4 v. Rott. n. N.-York. HOLLAND—AFRIKA LIJN Heemskerk, 3 v. Amst. n. Hamburg. Boschfontein (thuisr.) 3 v. Lissabon. HOLLAND— WEST-AFRIKA LIJN Amstelkerk (uitr.) pass. 2 Dungeness. HALCYON LIJN Stad Haarlem, 2 van Genua n. Pepel. Stad Arnhem, 2 van Savona n. Morphoubaai. Stad Maassluis, Wabana n. Vlaardingen p. 3 Wight. HOLLAND AUSTRALIë LIJN. Abbekerk (uitr.) pass. 1 Gibraltar. KON NED STOOMBOOT MIJ Achilles, 2 van Genua te Civita Veccia. Ariadne, 2 van Malta n. Piraeus. Aurora, 3 van Hamburg n. Amst. Doros, 2 van Aarhuus te Gothenburg. Ganymedes, Tunis n. Rott. p. 2 Finisterre. Pygmalion. 2 van Thessaloniki naar Izmir. Simon Bolivar, 2 van Barbados n. Amsterd. Van Rensselaer, Amst. n. W.-Indië p. 2 Dungeness. Venus, 2 van Lissabon n. Amst-. Vesta. Venetië n. Amst. p. 2 Gibraltar. Barneveld, Chili n. Amst. 29 v. Curasao via Liverpool Socrates, 2 van Barbados te Kingston (Ja.) Helder, 1 van Valparaiso te Corral. Alkmaar, Amsterdam n. Chili 31 v. Callao. Boskoop, 1 van Corral te Callao. Pluto, 3 van Amst. n. Rott. Juno, 3 van Amst. n. Rott. Oberon, 3 v. Amst. n. Rott. i<()MC K'. IJKE: SHELL Mirza, 1 van New-York n. Curasao. MEYER PTi GO'S SCHEEPVAART MIJ Eurymedon, Batavia n. Amst. 2 te Londen. Clytoneus, Liverpool n. Java 2 van Suez. Sarpcdon, Japan n. Rott. via Londen. Calchas. Japan n. Rott. 2 v. Manilla. City of Derby, Japan n. Rott. 2 v. Singa pore. ROTTERDAM-ZUID AMERIKA LIJN Alhena. 3 van Hamburg te Rotterdam. Weltevreden (uitr.) 3 van Port Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD Bantam, 3 v. Hamburg n. Bremen. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Moena (thuisr.) p. 2 Gibraltar. Poelau Bras (uitr.) 3 van Port Said. Sembilan (thuisr.) via Liverpool 2, 150 mijl ZW van Land's End. WIJKLIJN. Haulerwijk, Dalhousie n. Odermunde p. 2 Kaap Race. Jonge Johanna, 2 van Oran n. Algiers.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5