Visscherij-Snufjes. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND. CDXIV. Dat visch een artikel is waar muziek in zit, deze week weer gebleken. Het verloop der prij zen was voor de vischkoopers bijzonder „interessant" en voor de reeders nog interessan ter omdat er een belangrijke stijging viel waar te nemen. Beginnen we bij de schol. Daarvan was er Maandag veel aanvoer van Denen, loggers en trawlers. Mooie schol bracht f 3 per kist op. Dinsdag werd voor dezelfde soort al f 4,50 be taald, Woensdag f 7 tot f 10, Donderdag grif f 10. En- nu de schelviseh. De eerste radio werd Maandag voor f 4 ver kocht; de booten die het laatst verkocht werden kregen slechts f 1,20. Dinsdag was de radio f4, Woensdag f 6,50 en Donderdag f8 a f9. Braadschelvisch: Maandag f 4,50, Dinsdag f6, Woensdag f9, Donderdag f 12,50. Grove schelviseh: Maandag f 7, Dinsdag f Woensdag f 12 en Donderdag f 16. Zelfs de haring deed mee aan deze prijzen- klimmerij. Maandag en Dinsdag bracht de ha ring f 2,80 tot f 5,70 op, Vrijdag werd f 6 tot f 8,80 betaald. Wie nu Maandag van het een of ander wat in het koelhuis heeft neergezet, heeft wat kunnen verdienen. Het spreekt vanzelf, dat deze climax ook in de besommingen terug te vinden was, niet het minst bij de haringbooten. De Haarlem besomde Maandag voor 1450 manden f 4170, de Delft kreeg Vrijdag voor „slechts" 850 manden f5300. De booten die deze week het laatst aan de markt kwamen, hebben dus het meest van de prijsstijging kunnen profiteeren. Het begin was slecht. Er waren Maandag, be halve de twee haringbooten, zeven booten aan de markt met vangsten van 300 tot 400 manden. Hoogste waren de Hollandia en de Witte Zee met slechts f 1910. En Donderdag brachten de zelfde vangsten al f2200 tot f2960 op en Vrij dag maakte de Uiver voor 310 manden f 3020! Het is voor het geheele bedrijf te hopen, dat het nu maar eens uit is met die goedkoope visch, Daar heeft niemand iets aan; ook de handel niet, want er ligt in opgesloten, dat, er absoluut geen vraag naar visch is. Er kwamen deze week binnen 21 trawlers, 41 loggers en 8 kotters. De haringaanvoer bedroeg 3385 kisten minder dan verleden week. Maar de opbrengst zal wel hooger geweest zijn. Het is dus met den omzet in Juli nog al mee gevallen. Ik had niet verwacht, dat die hooger zou zijn dan in dezelfde maand van het vorige jaar. PIETERMAN. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. (Versche visch). Scheveningen 4 Augustus. Tarbot 60120 ct, per qg. Griet 5070 ct. per kg. Tong 80160 ct. per kg. Groote schol f 1725 per 40 kg. Kleinschol f 5.4013.70 idem. Schar f 4.10f 5 idem. Bot f 4.80f 10.50 idem. Met. versche visch waren hedenochtend aan de markt de trawllogger SCH 266, G. de Ruy- ter, met f 93 en 35 kustvisschers met tezamen f 1440 besomming. Vande haringvisscherij kwam binnen de SCH 50, Jacob Klein met 30 last van 5 sche pen. Volgens radiografische berichten uit zee waren de vangsten van onderstaande schepen hedenochtend als volgt: GDY 268: 17 kantjes uit de halve vleet, SCH 72: 2 kantjes, SCH 46: 2 kantjes, SCH 135: 2 kantjes, SCH 65: 2 kantjes, SCH 66; 7 kantjes, SCH 89: 3 kantjes, SCH 134: 2 kantjes, SCH 196: 6 kantjes, SCH 342: 3 kantjes, SCH 79: 2 kantjes, SCH 361: 5 kantjes, SCH 261: 4 kantjes, SCH 118- 6 kantjes, SCH 333: 5 kantjes, SCH 106: 2 kant jes, SCH 121: 6 kantjes, SCH 16: 2 kantjes, SCH 332: 2 kantjes, SCH 87; 5 kantjes, SCH 73: 40 kantjes (nog 35 netten halen), SCH 253: 22 last aan boord, SCH 81: 15 last aan boord, SCH 47: 14 last aan boord, SCH 245: gisteren 60 kantjes, 15 last aan boord, SCH 264; gisteren 36 kantjes, VL 70: 3 kantjes, VL 127: 4 kantjes, VL 217: 3 kantjes, VL 216: 4 kantjes, IJM 268: 17 kantjes, IJM 490: 16 kantjes, IJM 266: 5 kantjes, IJM 283; 5 kant jes, KW 3: 3 kantjes, KW 101: 5 kantjes. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Maandag 7 Augustus a.s. in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een volksconcert, dat ge leid wordt door Toon Verhey éh waar als soliste j optreedt Willy Fens (piano). Op het programma staan de Oxford-sympho- nie en pianoconcert opus 21, beide van Jos Haydn; (het concert is in de bewerking van Wil lem Pijper); de entre-acte muziek uit Mous- sorgsky's opera „Chowantchina" en eerste con cert opus 10 in Des-groot van Serge Prokefieff. De opbrengst der haringvisscherij. De opbrengst der Duitsche haringvisscherij bedroeg tot 28 juli 1939 52725 kantjes van 154 schepen tegen 134639 kantjes van 170 schepen in 1938 en 239617 kantjes van 173 schepen in 1937 met resp. 157, 178 en 332 reizen. De Schotsche haringvisscherij leverde tot 22 Juli op 265590 crans tegen 418290 crans in hetzelfde tijdvak van 1938. De productie pekel haring wordt voor 1939 geschat op 167600 vaten tegen 331450 vaten in 1938. Zondagsdienst der apotheken. De dienst der apotheken wordt Zondag waar genomen door de IJmuider Apotheek, Konings plein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. AANGEKOMEN. 3 Augustus: Jussi H. s.s. Björneborg Doggersbank m.s. Danzig Capt. St. Mai-tin s.s. Saffi 4 Augustus: Carmar s.s. Mar del Plata Amstelstroom m.s. Plymouth Montferland s.s. Buenos Aires Astarte s.s. Bremen Mercurius s.s. Huil Bloemfontein m.s. Hamburg Gausdal m.s. Swansea Aurora s.s. Hamburg VERTROKKEN. 3 Augustus: Heemskerk s.s. Hamburg Letchworth s.s. Gent Pluto s.s. Rotterdam Juno s.s. Rotterdam Oberon s.s. Rotterdam Rijnstroom m.s. Plymouth P. L. M. XXIV s.s. Hoek v. Holland Texelstroom s.s. Liverpool Augustus: Ilse L. M. Russ s.s. Rotterdam Helga L. M. Russ s.s. Rotterdam Marpessa s.s. Huelva Ondina m.s. St. Kitts Oranje m.s. Madeira Bloemfontein m.s. Zuid Afrika Marne m.s. Parijs De „Oranje" had motorpech. Langdurig oponthoud in de Noordersluis. Voor zijn eerste touristenreis naar Madeira kwam de Oranje gisteravond tegen 8T/i uur de Noordersluis binnenvaren. Vele zich aan boord bevindende touristen, eenige honderden, wer den bij het binnenvaren verwelkomd door hun bloedverwanten, die een „special permit" hadden gekregen om onder politiegeleide de sluizen te passeeren. Het oponthoud, waarvoor in den regel hoogstens een half uur gerekend wordt, duur de ditmaal bijzonder lang, doordat er iets aan de motoren haperde. Voor velen was dit een welkome gelegenheid, om het prachtige schip van alle kanten op hun gemak te be kijken. Maar het afscheid heeft wel wat al te lang geduurd, de schade scheen nog al aanzienlijk te zijn, want het was al over half elf, vocrdat er weer beweging in het schip kwam. Pas tegen half twaalf was de Oranje buitengaats. Gedurende geruimen tijd heeft de heele ver lichting gebrand hetgeen een fantastische aanblik opleverde. Dat was een mooie be looning voor het geduld, dat zoo velen aan den dag hebben moeten leggen. DE STAALFABRIEK VAN DE HOOGOVENS. Met den bouw van den tweeden Siemens- Martin oven is thans een begin gemaakt. Wanneer alles vlot verloopt, zal deze oven begin 1940 in bedrijf genomen kunnen worden en de capaciteit van de staalfabriek dus ver hoogd kunnen worden. Passagiers ingescheept. Het van Hamburg komende Nederlandsche motorschip Bloemfontein heeft in de Binnen haven een aantal passagiers ingescheept voor Zuid-Afrika en vervolgens de reis daarheen voortgezet. Hout voor Velsen. Het Finsche stoomschip Jussi H. is hier van Björneborg binnengekomen met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. Om te dokken. In ballast passeerde het Noorsche motorschip Gausdal van Swansea naar Amsterdam om te dokken en te repareeren. Voor den sloop verkocht. De in 1911 gebouwde Engelsche stoomdrifter Familiar Friend is buiten bedrijf gesteld en voor den sloop naar Nederland verkocht. Vlootvermindering. Naar gemeld wordt is het stoomschip Batavier SCHIP VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Asphalion (Eng.) x) Allernaar (Ned.) Amsteiland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Altona (Du) Amsterdam (Ned.) x) Boskoop (Ned.) Öarneveld (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) Breda (Ned.) Boschfontein (Ned) x) Bennekom (Ned.) x) Costa Rica (Ned.) Charterhague (Fin) Caribia (Du. x) Crijhssen (Ned.) Diana (Ned.) Dorrien Rose (Eng.) Doros (Ned.) Eurymedon (Ned.) x) Eemland (Ned.) Fauna (Ned.) Frederiksborg (Deen) Grootekerk (Ned.) x) Gumean (Br.) Ganymedes (Ned.) Gera (Du.) Hallingdal (Noor) Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Helenus (Eng.) ex) Personalia. Met ingang van 1 Januari zal de heer J. Bakhuijzen, controleur bij de Nederlandsche Visscherij Centrale, in verband met het be reiken van den 65-jarigen leeftijd zijn functie neerleggen. Als zijn opvolger is benoemd de heer W. van der Zee, alhier. Kampioenschappen voor R.-K. dammers en schakers. Hieronder volgt de uitslag van de derde ronde persoonlijk kampioenschap voor R.K. dammers en schakers. Dammen: le klasse: Chr. BakkerP. v. Buuren P. Heilig—L. Haver 2e klasse: S. Haver—W. v. Lier Schaken: le klasse A: R. Visser—B. Spoor H. v. d. Plas—R. Angerman le klasse B: A. de BruinH. Verweij 2e klasse: C. v. d. StoopHoogland P. SpanjaardM. Maquiné P. v. DeijsenP. Stam A. KlaverC. Hageman G. HaverG. Ouwerkerk D. C. IJ. organiseert een vijfkamp. D.C.IJ. organiseert de volgende week een vijf kamp tusschen haar leden F. Dukel, K. de Jong, H. v. d. Heijde, Broek en Hühl. Deze vijfkamp wordt gehouden in verband met de samenstelling van het eerste tiental, waarvoor reeds zijn aangewezen B. Dukel, Laros, Ligt- hart, Buis, Kramer en de beide Postma's, zoo dat uit den. vijfkamp de „staart" gekozen zal worden. Irene (Ned.) Iris (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) J. v. Oldenb. (Ned.) Jairiës Hawson (Eng.) x Kalmarsund X (Fin) Kurmark (Du.) Laertes (Ned.) x) Mars (Ned.) Merope (Ned.) Moena (Ned.) x) Maron (Eng.) x) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Norwich Trader (Eng.) Nettie (Ned.) Nigerstroom (Ned.) Orpheus (Ned.) Orion (Ned.) Polydorus (Ned.) Perseus (Ned.) Pygmalion (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Rhea (Ned.) Rita (Zweed) Randfontein (Ned.) x) afgebroken, afgebroken. 2—0 0—1 0—1 1—0 VzYz 0—1 1—0 1—0 Stentor (Eng.) x) San Pietro (ItaL) Simon Bolivar (Ned.) St. Philipsland (Ned.) Stella (Ned.) Sembilan (Ned.) x) Springfontein (Ned.) Saturnus (Ned.) Soemba (Ned.) Salland (Ned.) ex) Tynningö (Zw.) Trompenberg (Ned.) Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) ex) Uckermark (Du.) (Jlysses (Ned.) Vera (Zw.) Vesta (Ned.) Venus (Ned.) Waterland (Ned.) x). Zuiderkerk (Ned.) Macassar Chili Buenos Aires Zw. Zee Ned. Indië Houston Chili Chili Chili Chili Zuid-Afrika Hamburg Hamburg Uuras Pto. Barrios (v.IJm). West Indië Swansea Swansea Gothenburg Batavia Santos Danzig Onega Japan W. Afrika Alexandrië Ned. Indië Kings Lynn Chili Zwarte Zee Batavia Midd. Zee Bordeaux Zuid Afrika Ned.-Indië Abadan Koivisto Ned- Indië Batavia Venetië Midd. Zee Batavia Batavia Batavia Macassar Gr. Yarmouth Sundsvall West-Afrika Stettin West-Indië Hamburg Kopenhagen Midd. Zee Batavia Batavia Hamburg Pitea Zuid-Afrika Batavia Bona (y. IJm.) West Indië Gdynia Alexandrië Ned. indië Zuid Afrika Alexandrië Batavia Hamburg Lulea (v. IJm.) Archangel Midd. Zee Bergen Ned. Indië Midd. Zee Sundsvall Midd. Zee Midd. Zee Buenos-Aires Japan 18 Sept. 18 Aug. 9 Aug. 26 Aug. 5 Aug. 5 Aug. 9 Aug. 15 Aug. heden 18 Sept 12 Aug. 7 Aug. 5 Aug. 7 Aug. 5 Aug. 23 Aug. 7 Aug. 5 Aug. 10 Aug. 7 Aug. 7 Sept. 8 Aug. 24 Aug. 4 Sept 17 Aug. 8 Aug. 23 Aug. heden 8 Aug. 22 Sept. 20 Aug. 20 Aug. 8 Aug. 9 Aug 24 Aug. 8 Sept 5 Aug. 5 Aug. 13 Aug. 8 Aug. 12 Aug. 17 Aug. 7 Aug. 6 Aug. 7 Aug. 12 Sept. 15 Aug. 8 Aug. 13 Aug. 6 Aug. 9 Aug. 6 Aug. 17 Aug. 12 Aug. 19 Sept. 5 Aug. 8 Aug. 7 Aug. 1 Sept. vertrekt 18 Augustus. 31 Juli van Callao. 2 Aug. van Bahia. 1 Aug. van Algiers. 3 Aug. van Pt. Sudan. 4 Aug. van Fawley. 1 Aug. van Callao. 29 Juli van Curagao. 4 Aug. te Rotterdam. 21 Juli van Curacao 3 Aug. van Lissabon. 5 Aug. vertrokken. vertrekt 14 Augustus. 31 Juli van Lovisa. 5 Aug. van Pto Cabello. 28 Juli van Barbados. 4 Aug. vertrokken. 2 Aug. vertrokken. 4 Aug. vertrokken. 2 Aug. te Londen. in lading. 4 Aug. vertrokken. 26 Juli vertrokken. 2 Aug. van Kobe. 28 Juli van Takoradi. 3 Aug. van Ouessant. 30 Juli van Macassar. vertrekt 6 Augustus. 1 Aug. van Corral. 27 Juli te Stamboul 2 Aug. van Sabang. 3 Aug. te Valencia. 4 Aug. vertrokken. 2 Aug. van Colombo. 22 Juli vertrokken 26 Juli vertrokken. 2 Aug. van Gibraltar, vertrekt 19 Augustus. 3 Aug. van Susak. 2 Aug. te Calamata. 2 Aug. van Gibraltar. 31 Juli van Pt. Said. 30 Juli van Colombo. 1 Aug. van Padang. 2 Aug. van Beira. 4 Aug. vertrokken. 31 Juli vertrokken. 2 Aug. van Dakar. 5 Aug. vertrokken. 24 Juli van Curagao. vertrekt 12 Augustus. 4 Aug. vertrokken. 3 Aug. te Izmir. 3 Aug. van Genua. 1 Aug. van Padang. 5 Aug. vertrokken. 1 Aug. vertrokken. 3 Aug. van Durban. vertrekt 12 Augustus, in lading. 2 Aug. vertrokken, in lading. 1 Aug. vertrokken. 4 Aug. te Liverpool. 2 Aug. van Lissabon. 26 Juli v. Morphoubaai 26 Juli v. Sabang 5 Aug. vertrokken. 3 Aug. vertrokken. 1 Aug. van Lodingen. 2 Aug. te Candia. vertrekt 10 Aug. 1 Aug. van Tjilatjap. 29 Juli te Valencia. 29 Juli vertrokken. 2 Aug. van Gibraltar. 2 Aug. van Lissabon. 3 Aug. vertrokken. 2 Aug. te Penang. Ill, dat onlangs buiten dienst gesteld werd om dat een nieuw schip met dien naam in dienst werd genomen werd op de lijn RotterdamLon den, behoudens bodemonderzoek naar Grieken land verkocht. De onlangs naar Denemarken verkochte stoomschepen Berta en Willy zijn nu onder Deensche vlag gebracht met de namen Grenaa en Storaa. Vlootuitbreiding. Het op de werf der N.V. Noord Nederlandsche Scheepswerven te Groningen voor rekening van kapitein J. Wilkens te Hoogezand gebouwde mo torschip Jupiter, dat een bruto inhoud van 250 register ton heeft, maakte met goed gevolg een proeftocht op de Eems. Het schip is door den op drachtgever overgenomen. Groote diepgang:. Het alhier in de binnenhaven aangekomen Ne derlandsche motorschip Bloemfontein passeerde de Noordersluizen met een diepgang van 8,6 M. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERU EN SCHEEPVAART TE IJ MUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Papierfabriek Binnenhaven Finsch Nederl. Jussi H. Bloemfontein Björneborg Hamburg hout passagiers Burgerlijke Stand. Bevallen: J. A. Bakker—Smit d., Spilbergen- straat 19 IJmuiden. J. van BrederodePaap Kon. Emmastraat 6 IJmuiden. A. van dei- BosBergman d„ de Lethstra-at 27 VeLsen-N. S. A. van der LaanPieper d., Hyacintenstraat 16 Santpoort. A. den Keijzer-Kleijn d.. Haven kade 57 IJmuiden. A. BergsmaBosma d., de Ruijterstraat 150 IJmuiden. S. F. W. Allan Rust d„ Kerkplein 5 Velsen. Overleden: H. Langevoort 47 j., ongehuwd Bloemendaalschestraatweg 196 Santpoort. A. van der Pijl 39 j., echtgenoote van K. van der Valk, Havenkade 35 IJmuiden. J. Langerveld 71 j., echtgenoote van J. v. d. Wel, Rijksweg 333, Santpoort. Ondertrouwden: J. H. Goëbel, Duinlustpark i, Santpoort en B. Lootsma, Bloemendaal; toek. adres: Duinlustparkweg 59, Santpoort. J. P. Hagen, Haarlem en H. M. Marcusse, Kennemerlaan 91, IJmuiden; toek. adres: Geelvinckstraat 44, Velsen (N.). G. J. Bergen, Amsterdam en M. M. de Boer, Wijkerstraat- weg 33, Velsen (N.); toek. adres; Amsterdam, Orteliusstraat 66. J. R. Schuijt, Haarlem en J. G. Handgraaf, Hagelingerweg 24, Santpoort; toek. adres; Haarlem, Maasstraat 38. M. Ba- rabé, 's-Gravenhage en A. W. Zonneveld, Ka naalstraat 89 rd„ IJmuiden; toek. adres: Jacob Catslaan 23, Velsen. J. Thiele, de Ruij- terdwarsstraat 1, IJmuiden en J. Bakker, Stephensonstraat 11, IJmuiden; toek. adres: Stephensonplein 11, IJmuiden. H. J. Welagen, Heemskerk en C. E. Heeremans, Wüstelaan 75, Santpoort; toek. adres: Gladiolenstraat 4, Santpoort. D. A. van de Molen, Haarlem en A. C. Twisk, Lagersstraat 15, IJmuiden; toek. adres: Haarlem, Snelliusstraat 1. J. Zeegers, Wijkerstraatweg 197, Velsen-N. en A. M. Mo lenkamp, Hagelingerweg 325, Santpoort; toek. adres: Hagelingerweg 50, Santpoort. C. Grave- maker, Pr. Steijnstraat 18, IJmuiden en L. C. Servaas, Willebrordstraat 105, IJmuiden; toek. adres: Torricellïstraat 34, IJmuiden. Gehuwden; G. A. Zomerdijk en M. F. J. Eversteijn, Genieweg 1, Velsen. R. Tijbout en M. P. Biedermann, Rijksweg 202, Velsen. F. van Laer en J. C. Haver, P. Vermeulenstraat 9, IJmuiden. J. F. Schutte en C. H. M. Oostdijck, Narcissenstraat 29. Santpoort. W. F. de Baar en J. de Ruiter, Ratelstraat 37, IJmuiden. H. W. Duin en H. Duijn, Beverwijk, Nieuwstr. 16. H. W. Doesburg en A. M. Voorhout, Beverwijk, Munnickenweg 139. J. W. Wenckebach en J. E. van Beeren, Bloemend.straatweg 11a. D. Schoone en P. Basstra, Ger. Doustraat 28, IJmuiden. A. Blok en C. C. Medik, Voorburg, v. Halewijnlaan 304. M. van Eist en J. Warhout, Cypressenstraat 22, IJmuiden. J. Pel en E. W. van de Giessen, Noorderlaau 15, Velsen-N. Excursie naar het crematorium. De afdeeling Velsen der Vereeniging voor facultatieve lijkverbranding organiseert Woensdag 16 Augustus a.s. naar het cremato rium een avondexcursie van beperkten om vang en bij voorkeur voor niet-leden. Wanneer stempelen? De stempeluren voor de verschillende orga nisaties zijn voor de week van 7 tot en met 12 Augustus a.s. vastgesteld als volgt: IJmuider Transport Federatie (N.A.S.) 9 9.15 uur. Ongeorganiseerden 9.2510.25 uur. Algemeene Nederlandsche Metaalbewerkers- bond 10.4011 uur. Algemeene Nederlandsche Bouwarbeiders- bond 11.0511.25 uur. Werkloozenvereeniging 11.3012 uur. IJmuider Federatie 99.45 uur. Chr. Bond van Fabrieks- en Transport arbeiders 9.5010.20 uur. Oud-Katholiek Vakverbond 10.2510.40 uur. Kleine bonden 1111.15 uur. R.K. bonden 11.2012 uur. Schouw over de wateren. Burgemeester en Wethouders brengen ter algemeene kennis, dat de schouw over de wa teren zal worden gevoerd voor het Noordelijk en midden deel der gemeente (Velsen-Noord, Velsen en Driehuis op Maandag 21 Augustus 1939 en voor het Zuidelijk deel (Santpoort en Santpoort-Station) op Dinsdag 22 Augustus 1939. Vandaag en Maandag later sluitingsuur. Sluitingsuur der tapperijen. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat door den Burgemeester is bepaald, dat de tapperijen vandaag en Maandag tot des nachts 2 uur geopend mogen blijven. Het is geoorloofd muziek en dans of andere verma kelijkheden te doen plaats vinden tot des nachts VA uur. Deze bekendmaking geldt als algemeene ontheffing van het sluitingsuur. Ontheffing winkelsluiting. Voorts is ontheffing verleend van het be paalde in de artikelen 2 onder b en c en 8, le lid onder b en c van de Winkelsluitingswet, voor alle winkels in de gemeente, voor de zelfde dagen. Sluiting van diensten en scholen. Op den Nationalen Feestdag zullen alle ge meentelijke diensten, instellingen en bedrijven en de scholen des namiddags gesloten zijn, voor zoover de dienst dit toelaat. SANTPOORT Huldiging damkampioen van Kennemerland. Begin September zal in het clubgebouw van „Stabiel" de prijsuitreiking plaats vinden van het onlangs gehouden tournooi om het damkampioenschap van Kennemerland. Bij deze gelegenheid zal de heer A. Ligthart, die op zulk een fraaie wijze het hoofdklasse- tournooi won, gehuldigd worden. Nieuwe Deensclie gezant bij hel Nederlandsche Hof. KOPENHAGEN, 4 Augustus Dr. Knud Aage IVIo n ra clHansen, Deensch gezant te Buenos Aires, zal met in gang van 1 November a.s. optreden als gezant in Den Haag. GENERAAL-MAJOOR W. F. SILLEVTS GAAT DEN DIENST VERLATEN. Generaal-majoor W. F. Sillevis, comman dant van het tweede legercorps te Arnhem, heeft tegen 1 November eervol ontslag uit den militairen dienst gevraagd. VERVROEGING BAKKERS ARBEID OP DEN NATIONALEN FEESTDAG. De Minister van Sociale Zaken heeft be paald, dat in broodbakker ij en in alle gemeen ten des rijks op den nationalen feestdag dus cp Maandag 7 Augustus door hoofden of be stuurders en door bakkersgezellen, in afwij- king van het bepaalde bij de artikelen 35, tweede lid, en 36, derde lid, der arbeidswet 1919, bakkersarbeid mag worden verricht ge durende twee uren vóór het tijdstip, waarop op dien dag ingevolge het bepaalde bij of krachtens de genoemde wet met dien arbeid mag worden aangevangen. Bovendien mag - voor zoover betreft broodbakkerijen, aan welke een vergunning, als bedoeld in artikel 37, eerste lid, der arbeidswet 1919, is verleend op dien dag eveneens twee uren vroeger dan krachtens die vergunning geoorloofd is, wórden begonnen met arbeid, bestaande in het gereedmaken van deeg en ovens. SANTPOORT NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Roelofsen, uit Pingjum NED. HERV. KAPEL. V.m. 10: H. W. Hofmees ter, van Hilversum. GER. KERK IN H. V., geb. Bethel, Wüstelaan. V.m. 10: Ir. B. H. Blankenberg. Nam. geen dienst IJMUIDEN NED. HERV. KERK, Kanaalstraat. V.m. 10: Ds. L. Lagerwey (Vacaturebeurt) Nam. 5.30: Dezelfde. BETHLEHEMKERK, James Wattstraat V.m. 10: L. P. Tismeer. HERV. EVANG.. Oranjestraat 8. V.m. 10 en nam. 5: Gebraadt, Nieuwe Tonge. GEREF. KERK, Wilhelminakade. V.m. 10: Ds. J. Kapteyn. Nam. 4.45: Ds. K. A. Scheeres, Lutjegast. KERK a. h. SNELLIUSPLEIN. V.m. 10: Ds. K. A. Scheeres, Lutjegast. Nam. 4.45: Ds. J. Kapteyn. CHR. GEREF. KERK. V.m. 10 en nam. 5: Ds. A. Zwiep. DOOPSGEZ. en AFD. NED. PROT. BOND, Helmstraat 9. Geen dienst. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10: H. Dienst. Nam. 7: Vesper. LEGER DES HEILS. Geen opgaaf ontvangen. IJMUIDEN-OOST NED. HERV. KERK, Goede Herderkerk. Velser. duinweg. V.m. 10: B. D. Starrenburg. Nam. 5.30 Ds. J. de Vries, Beverwijk. VEREENIGINGSGEBOUW, Kalverstraat V.m. 10: Jeugddienst. VER. VAN VRIJZ. HERV., Verenigingsgebouw, Stationsweg, Velsen. Geen dienst. GER. KERK, Velserduinweg. V.m. 10 en nam. 5: Ds. E. G. van Teylingen. LUTHERSCH GENOOTSCHAP, Afd. Velsen, Willebrordstraaat 10. Nam. 5: Ds. J. Hallewas. BAPTISTENGEM., Lokaal Willemsbeekweg 22, Vrijdag nam. 8: J. H. Mol, te Haarlem. STADSEVANGELISATIE, Willemsbeekweg. V.m. 10: Samenkomst v. geloovigen (brood- breken). Nam. 7.30: Evangelisatiesamenkomst Spr, C. Plokker, Amsterdam. Maandag nam. 8: Bijbelbespr. en bidstond. HERST. APOST. ZENDINGSGEM., Willebrord straat 10. V.m. 10.15: Godsdienstoefening. Nam. geen dienst. ROZEKRUISERS, Stationsweg 65. V.m. 10.30: Tempeldienst. VELSEN NED. HERV. KERK. V.m. 10: Dr. W. D. v. Wijn gaarden, Leiden. VELSEN-NOORD GEREF. KERK, Groote Hout- of Koningsweg. V.m. 10 en nam. 5: Ds. F. E. Hoekstra, Zwar- tebroek. BEVERWIJK NED. HERV. KERK, Kerkstraat. V.m. 10: Ds. J. de Vries. Zondagsschool vacantie. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Parklaan. V.m. 10: Ds. H. J. Kastein, uit Hoorn. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Meerstraat - V.m. 10: Ds. de Vries, uit Hoorn. EVANG. LUTH. GEM., Koningstraat V.m. 10.30: Geen dienst. GEREF. KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10 en nam. 5: Ds. H. Holtrop. EVANG. „MARANATHA". Dr. Schuitstraat 31. V.m. 10: I. Kuiper, uit Hilversum in gebouw Odeon. Dinsdag geen naaikring. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. V.m. 10: Hei- ligingsdienst. Nam. 12.15: Zondagsschool Nam. 4: Openluchtsamenkomst. Nam. 5: Verteluurtje Nam. 8: Verlossingssamenkomst o.l.v van broe der Van Straalen, uit Amsterdam. Maandag nam. 2.15 Gezinsbond. Donderdag nam. 8: Heiligingsdienst O.I.v. L. S. M. Ree en cand. Koorn. HEEMSKERK NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. H. Prins, uit Haarlem. WIJK AAN ZEE EN DUIN NED. HERV. KERK. Julianaweg. V.m. 10: W. C. Luuring, hulpprediker. VEREENIGINGSGEB., Populierenlaan. V.m. 10: Ds. J. A. L. Hovy. GEREF. BADGASTENKERK, Julianaweg. Vjïi. 10 en nam. 4.30: Ds. H. W. H. van Andel, uit Rotterdam. (Katendrecht). HAARLEM, 4 Augustus. Bevallen 2 Augustus: H. Leis—Verloop, z.; 3 Augustus: W. J. C. Wiehemeijervan Gor- kum, d.; J. M. van Mourik—Moorhof, d.; H. G. van den Bos—Latour, d.; J. Kelder—Ver meer, d.; N. Dupker—Karssen, z. Overleden 2 Augustus: M. Roosen—Smit, 62 j., Gedempte Oude Gracht; 3 Augustus: S. Scherpenhuijzen66 j., Eendrachtstraat. Getrouwd 4 Augustus: J. T. Groenman en A. J. (Deinum.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2