7latmiaie.it Jreestdag) Hoe Velsen den ierde DELPHINIUM. VI ^eeslvetsieting en (eestixeiiicfiting in vete sfaaten- Noodlottig ongeval op den IJmuider Straatweg. vierjarig meisje overreden en gedood. De nationale feestdag, de dag waarop heel Ne- j n(j in een feeststemming verkeert, is voor hit tfezin van den heer Dukel, wonende aan den TTmuider straat weg een dag van diepen rouw ge- orden. Temidden van feestgejubel, van muziek Tn iolijt betreuren zij "den plotselingen dood van hun 4-jarig dochtertje. Het meisje was op den Tlmuiderstraatweg, een rustige weg, waar wei- verkeer is, aan het spelen. Toen kwam het noodlot zijn hand uitsteken. Zij wilde den rij weg oversteken, vlak achter een langs het trot toir staanden wagen. Pas kwam zij achter den wagen te voorschijn, of zij werd door een auto waarvan de bestuurder haar onmoge- küfkon^'zien aankomen. De kleine werd over den weg geslingerd en bleef zwaar gewond ^Ir'was spoedig hulp aanwezig, maar de ver wondingen waren van dien aard, dat men al di rect het ergste vreesde. Het kind werd naar het Antonius Ziekenhuis overgebracht, waar het spoedig overleend. Het lijkje werd daarna naar de woning der diepbedroefde ouders overgebracht. de deltra n gearriveerd Na een reis van ruim 4 weken is in de Vis- schershaven gearriveerd de Poolsche trawler Deltra II. Deze trawler heeft van onze haven uit een proefreis op de drijfnetvisscherij op ha ring gemaakt, waarvoor het schip een nood- voorroer had gekregen. De resultaten waren, naar wij vernamen, niet gunstig. De vangst be stond uit 110 kantjes, die in Gdynia werden gelost. De trawler gaat nu met het trawlnet op de haring uit. ïjmuidens mannenkoor Het bestuur verzoekt ons te melden, dat de re petities van Woensdag 9 en 16 Augustus om va- cantieredenen niet doorgaan. de caroline in grimsby De Caroline IJM 26 heeft Maandag zijn vangst in Grimsby aan de markt gebracht. prachtige reis van de norma maria De Norma Maria heeft met haar prachtige vangst, in hoofdzaak haring een groot succes ge had. De prijs van de haring was ondanks den vrij ruimen aanvoer opgeloopen; de trawler maakte ongeveer f 8 of nog meer dan de Utrecht die f 4.75 tot f 7.60 maakte De besomming van dezen trawler beteekent eer zomerrecord. Want f 9300 is een bijzonder hoe ge besomming voor Augustus. restant besomming. Manden. Trawler: 1800 Norma Maria IJM 6 f 9310 Loggers: IJM 204 f310; KW 104 f390; KW 153 f360; KW 108 f440; KW 107 f520; KW 91 f380; KW 154 f560; KW 89 f390; KW 75 f350 KW 64 f470; KW 59 f280; KW 62 f400; KW 166 f310, aangekomen. 4 Augustus: Marsden s.s. New Castle Pan s.s. Swansea Jenny m.s. Hamburg Skagul s.s. Malmö 5 Augustus: Patria s.s. Rotterdam Weichsel s.s. Danzig Norwich Trader s.s. Gr. Yarmouth Tarakan m.s. Bergen Sevzaples m.s. Archangel Vienna s.s. Harwich Eurymedon m.s. Ned. Indië Frederiksborg s.s. Onega Topaz s.s. Llanelly Nettie m.s. Sundsvall Hallingdal m.s. Kings Lynn Amsterdam s.s. Baytown 6 Augustus: Bodegraven s.s. Chili Roek s.s. Londen Marijampole s.s. Deauville Trito s.s. Fowey Rookwood m.s. Swansea Trompenberg s.s. Archangel Acclivity m.s. Londen 6 Augustus: Tynningö s.s. Lulea Doros m.s. Aarhus Olga m.s. Londen Roelfiena m.s. Londen junior m.s. Londen Spica s.s. Bergen Vliestroom s.s. Huil Continent m.s. Southampton Gotland s.s. Klaipeda Kalmarsund X s.s. Raumö 7 Augustus: Cape Nelson s.s. Sunderland Alice Marie s.s. Swansea Rhein s.s. Hamburg Ransdorp m.s. Hoboken Bomma m.s. Oslo Sirius s.s. Kristinehamn Arrivain m.s. Leith Redhall s.s. Swansea Falcon s.s. Londen Fauna s.s. Danzig Salland s.s. Hamburg Perseus s.s. Kopenhagen Prowess m.s. Londen Rita s.s. Pitea Rhea m.s. Hamburg vertrokken. Pericles m.s. West Indië Radmansö s.s. New Castle Odysseus s.s. Kopenhagen Theseus s.s. Danzig Bess m.s. Oslo Torni s.s. Archangel Diana V m.s. Rotterdam 5 Augustus: Mercurius s.s. Skoghall oapt. St. Martin s.s. Capelle a. d. IJsel Gruno m.s. Londen Fjeld s.s. Moermansk Phrontis m.s. Swansea Anna W. m.s. Helsinki Ransdorp m.s. Hoboken sandhill m.s. New' Castle vulcanus s.s. Midd. Zee Patria s.s. Gothenburg Astarte s.s. Bremen f arak an m.s. Bergen Vega s.s. Malmö Thorsheimer m.s. Sandefjord Regeja m.s. Londen wnd Mary s.s. Goole Norwlch Trader s.s. Gr. Yarmouth w stroom m.s. Leith p m-s- Hamburg Gundborg Segrell s.s. Petchora vechtstroom s.s. Hull 6 Augustus: Weichsel s.s, Rotterdam voorwaarts m.s. Abeville Vienna s.s. Hoek van Holland «amy m.s. Rotterdam fowneley s.s. New .Castle 6 Augustus: Amstelstroom m.s. Londen Hontestroom s.s. Londen 7 Augustus: Amsterdam s.s. Rotterdam Klipfontein m.s. Rotterdam Motorreparatie. Het Engelsche motorkustschip Continent pas seerde in ballast van Southampton naar Amster dam om bij de Kromhout-motorenfabriek de motor te laten nazien en repareeren. Ertsaanvoer. Bij de Hoogovens is aangekomen het Zweed- sche stoomschip Tynningö, dat van Lulea een lading erts aanvoerde. Herstellingen uitgevoerd. De Noorsche drijvende traankokerij Thors heimer heeft bij de Amsterdamsche Droogdok Mij. verschillende herstellingen uitgevoerd en vertrok naar Sandefjord om daar te worden op gelegd tot het volgend seizoen voor de walvisch- vangst. Het Noorsche stoomschip Fjeld, dat eveneens in Amsterdam herstellingen had ondergaan, ver trok in ballast naar Moermansk. Om te dokken. Het Noorsche motorschip Hallingdal passeer de in ballast van King's Lynn naar Amsterdam om te dokken en te repareeren. Groote diepgangen. Het met toeristen naar Madeira vertrokken Nederlandsche motorschip Oranje passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,3 Meter, evenals het met een gedeeltelijke lading benzine van Baytown aangekomen Nederland sche tankstoomschip Amsterdam. Het Neder landsche motorschip Bloemfontein-,- dat in de Binnenhaven passagiers voor Zuid Afrika had ingenomen, vertrok met een diepgang van 8,6 Meter. Hout voor Velsen, Van Archangel kwam hier binnen het Rus sisch motorschip Sevzaples, dat een lading hout aanvoerde voor de papierfabriek te Velsen. Kolenaanvoer. Het Engelsche stoomschip Marsden heeft van New Castle een lading steenkolen voor het Hoogovensbedrijf aangevoerd. Toeristenschepen. Het Nederlandsche motorschip Tarakan, dat een reis met toeristen naar de Noorsche fjorden maakte, is Zaterdagmorgen hier teruggekeerd en tegen den avond opnieuw naar Bergen ver trokken met een nieuw contingent toeristen. Het Engelsche stoomschip Vienna kwam, even als op eenige Zaterdagen achter elkander, hier van Harwich aan met een groot aantal Engelsche toeristen, dat de hoofdstad en de omliggende plaatsen wilde bekijken. Oranjevreugde in onze hoofd straat. Maar het kan veel beter. De Nationale Feestdag dreigde voor Beverwijk volkomen onopgemerkt te zullen voorbijgaan ware het niet, dat het bestuur van de Vereeni- ging „Koninginnedag" ter elfder ure onze beide plaatselijke muziekcorpsen had opgetrommeld, die op hun beurt in de avonduren de burgerij optrommelden en zoodoende nog een avondfeest vermochten te improviseeren, waarbij vooral de jongere generatie, die eigenlijk den ganschen dag zoo'n beetje met „den ziel onder den arm" had geloopen, de gelegenheid te baat nam om uiting te geven aan haar feestelijke gevoelens. Vooral in den namiddag waren veel menschen op straat en zij schenen allemaal te wachten op de dingen, die toch niet zouden komen. Op dezen blijden dag had de burgerij toch wel iets mogen verwachten en men vroeg zich met eenige verbazing af, waar toch die oude, Bever- wijksche ernergie wel gebleven mag zijn. Be verwijk, het onbetwiste centrum van een dicht bevolkte streek en toch op een feestdag als deze, niets biedend om de menschen naar dat centrum te trekken en in gepaste vreugde bijeen te houden. Het was precies de omgekeerde wereld. Slechts enkele jaren geleden beleefden wij het, dat stampvolle treinen en autobussen duizenden feestgangers in den vooravond van een feestdag naar Beverwijk brachten, omdat het er gezellig en echt feestelijk was. Gisteravond trokken tallooze ingezetenen naar de plaatsen in de om geving, waar met bescheiden middelen inder haast versieringen en verlichtingen waren aan gebracht. Wij willen onze naburen niet klei neeren, maar zelfs Heemskerk sloeg in dit opzicht een uitstekend figuur. In Beverwijk niets van dat alles, alleen de wapperende vlaggen van de vreugde over de geboorte van het prinsesje. De scholen hebben vacantie. De kinderen lie pen des morgens al op straat, getooid met oranje en ook al wachtend op „iets". Maar ook voor de kinderen was het geen feest. Een poppenkast of een draaimolen, wij noemen maar iets, had won deren kunnen uitrichten. Nu weten wij wel, dat de schooljeugd op 30 Augustus nog wel iets wacht, maar dan ontbreekt toch wel de spontaniteit. Nee, dat kan en dat moet veel beter. Het wordt tijd, dat de vereenigingen, die. zijn aangewezen voor het organiseeren van feestelijkheden, de hoofden eens bijeen steken. Hoe welkom waren gisteravond de beide mu ziekcorpsen. Nauwelijks waren zij al musicee- rend in de Breestraat verschenen of een onaf zienbare stoet feestgangers sloot zich bij de muzikanten aan en weldra was de vreugde ten top gestegen. De Beverwijksche Harmoniekapel stelde zich eenige malen voor het stadhuis op en ontketen de met populaire wijsjes daverende hospartijen. Vooral voor de jongelui waren dat gezellige uren. Te ruim tien ur was de pret afgeloopen en toen de muziekcorpsen eenmaal van de straat waren verdwenen was het spoedig heel stil Beverwijk. Maar gelukkig was de Nationale Feestdag dan toch niet geheel en al onopgemerkt voorbijgegaan. flora won weer. De fraaie harddraver Flora Mc. Elwyn, thans in training bij onzen plaatsgenoot den heer J. van Leeuwen Jr. doet zich de laatste weken op de korte banen als een geduchten concurrent voor de bekende „cracks" gelden. Vorige week won het paard met zijn berijder den prijs voor het schoonst geheel en den eersten prijs te Binnen wij zend, daarna de course te Santpoort en gisteren weer den eersten prijs te Beemster. Als men weet, dat Flora vorig jaar een zeer lastig paard was, waarmede geen enkele pikeur op de korte baan iets kon bereiken, beteekenen de overwinningen van thans een mooi succes voor den heer Van Leeuwen. De draver gedraagt zich prachtig en loopt „als een klok". excursie naar de wieringermeer. De plaatselijke afdeeling van den Christelij ken Jongeren Boeren- en Tuindersbond zal op Dinsdag 15 Augustus een excursie maken naar den Wieringermeerpolder. MARKTBERICHT Spinazie per kist 40 Postelein per kist 2540 Andijvie lOO str. 12'/. Wortelen per kg. 48 Komkommers per 100 13 Aardappelen,: klei, per kg. 24'A Doppers per kg. 14 Capucijners per kg. 23 Raspers per kg. 24 Tuinboonea per kg. 3yz7 Snijboonen per kg. 1014 Heerenboonen per kg. 79 Trosboonën per kg. 12. Bloemkool per 100 614 Uien per kg. 11 Sla per 100 krop 24^ Rabarber per 100 bos 34 Pieterselie per kist 6 Selderie per kist 6 Appelen per kg. 111'6 Peren per kig. 10 Pruimen per kg. 2030 Bessen per slof 45 Druiven per kg. 48 agenda voor beverwijk DINSDAG 8 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: „El Gato, de lante bandiet" en „Doctor Rhythm", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Andy Hardy ordt verliefd" en „Een onvergetelijk man", en -„Wij deelen in dit geluk", 8 uur. agenda te haarlem Heden DINSDAG 8 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling van 8.15-9.15 uur Palace Familie Cinema: „De visschersjongen'' en ..De held op sokken", 8.15 uur. Verder van 116 uur doorloopend één uursprogramma met a. „Ons Prinsesje loopt". Luxor Theater: „Drie man in de sneeuw", 2. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Mexico lacht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Als vrouwen regeeren". 2.30, 7 en 9.15 uur. Tooneel: Niotua en partner, de komische boerderij. Moviac Theater: Charlie Chaplin in „De immi grant". Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. WOENSDAG 9 AUGUSTUS Bioscoopvoorstellingen, des middags en des avonds. Ridderspoor. Delphinium is een prachtige plant voor den border. Het mooie stevige groen is ook vóór den bloei al een decoratie voor den tuin. Van JuniAugustus bloeien de lange dichte bloemtrossen in de prachtigste kleuren. Vooral de nieuwere soorten verdienen aan beveling, daarbij bloeien namelijk alle bloemen van den tros tegelijkertijd. Dat staat oneindig veel moeier, dan wanneer, zooals bij de oudere soorten, er nog een lange rij van gesloten knoppen aan de spits van den tros zit, terwijl de onderste bloemen al volop bloeien. Onder onze tuin-Delphiniums komen een jarige soorten en vaste planten voor. Beide zijn gemakkelijk te kweeken, wan- Een deel van den bloemtros van een groot- bloemige Ridderspoor. neer de grond en de standplaats gunstig zijn. Delphinium gedijt het beste in de volle zon, in een goedbemésten, matig vochtigen, humusrijken zandgrond. Iu zwaren vochtigen grond is er kans op rotten, op armen drogen grond sterft de plant af en heeft ook veel last van meeldauw. De eenjarige Delphinium-soorten kunnen we zaaien in AprilMei, buiten in den vollen grond. Later wordt er gedund tot op een kwart meter afstand. De bekendste soort is wel Delphinium Ajacis (genoemd naar Ajax), waarvan varië teiten voorkomen met blauwe, witte, roseroode en violette bloemen. Een tweede eveneens een jarige soort is Delphinium Consolida, die de zelfde kleurvariaties vertoont. Er is hiervan ook nog een variëteit: purpurium, met prach tige purpere bloemen. Beide soorten hebben ook dubbelbloemige variëteiten. De vasteplant Relphiniums zijn in het eerste jaar nog niet op zijn mooist. Pas in het tweede jaar hebben ze hun ontwikkeling vol tooid en zijn-'ze uitgegroeid tot-'hooge stevige planten. Ze zijn volkomen winterhard en kunnen zonder bedekking den winter over blijven. Ook onder de vasteplant Delphiniums vin den we veel verscheidenheid in de bloem- kleur. Helderblauw, lichtblauw met wit, zuiver wit, lila rose, lila, crème, mauve, paars met wit, donker paars, etc. De Belladonna hybrieden zijn iets minder hoog dan de andere, daartegenover staat, dat ze langer bloeien en we dus langer plezier van ze hebben. Iedere welvoorziene border zal zeker ook Delphinium herbergen. En menig liefhebber zal de mooie stevige plant, met haar prach tige frischgëkleurde bloemtrossen .niet graag missen in zijn tuin. Want, behalve de mooie aanvulling, die ze aan den border geeft, levert de plant ook fleurige, stevige snijbloemen. a. j. d. Zanghulde in Velserbeek vormde hei hoogtepunt Het heerlijke iveer, 's morgens zon der's middags met het Oranjezonnetje heeft het zijne er toe bijgedragen, dat de nationale feestdag met opgeioekt- heid in de heele gemeente is gevierd. Den geheelen dag was het overal druk op straat. In vele straten werd de laat ste hand aan de versiering gelegd en des middags, toen honderden en hon derdendoor het fraaie weer naar bui ten gelokt, de versieringen in oogen- schouw kwamen nemen, ivas men zoo wat overal gereedgekomen. Het Willemsplein. Waar men het laatst klaar was, noemen we het eerst: het Willemsplein. Daar was, zooals we gisteren reeds schreven een kink in den kabel gekomen, maar gelukkig is men er bij tijds in geslaagd, deze kink er uit te kloppen. En 's avonds was het heele plein versierd met breede gekleurde doeken en brandden rondom het vierkant de oranjelampjes. In de tent gaf de Harmonie „Kunst na Arbeid" een concert. Het was er vol en heel gezellig. Zoo was het ook in de gehouden. Het Nederlandsche volk is wel een zeer voorspoedig volk, aldus spreker, want thans zijn wij weer in groote vreugde vereend rondom Oranje. De internationale verhoudin gen zijn eerder slechter dan toen. Verder hebben we een kabinetscrisis. Alle berichten daarover zijn van de frontpagina's weggevaagd en daarvoor is gekomen de wieg met het kind van Oranje. We verheugen ons er over, dat de troon weer vaster is komen te staan. De grond vesten van het Huis van Oranje, die met de geboorte van prinses Beatrix verstevigd wer den, zijn nu door de geboorte van prinses Irene Emma Elisabeth nog steviger geworden. Wij verheugen ons voor Koningin Wilhelmina, maar ook voor het Kabouter prinses je Beatrix, die nu niet meer alleen is. Spreker verheugde zich er over, dat zoo- velen zijn gekomen om deze zanghulde bij te wonen en verzocht ten slotte een hoera! uit te brengen op de jongte telg van het Huls van Oranje. „Zij leve!" Commissaris Weijburg dankte als voorzitter van de commissie uit de Oranjevereenigingen burgemeester Kwint voor zijn openingswoord. Verder richtte hij een woord van dank tot de waar een radio-installatie zorgde voor vroo- lijke muziek. Er werd natuurlijk druk gehost onder de slingers van groen en de fraaie bloembakken. Vooral toen het concert op het Willemsplein was afgeloopen, was het er zeer druk. Kompasstraat. De Buurtvereeniging van de Kompasstraat 'heeft het niet bij haar mooi versierde straat gelaten, maar zij heeft er een echt volksfeest van gemaakt. Des morgens werden alle Kom- passtraters onthaald op beschuit met muisjes. Zij, die het rondbrengen van deze feesttrac- tatie op zich hadden genomen, werden verge zeld van een groot aantal kinderen, getooid met feestmutsen. De komst der rondbrengers werd door de kinderen aangekondigd met ra tels, zoodat dit deel van het feest lang niet ongemerkt voorbijging. Hierna werden de kinderen getracteerd en werden ze door Oom Piet en zijn poppenkast een tijdlang gezellig beziggehouden. Des middag vonden allerlei wedstrijden plaats, waaraan heel de jeugd van de Kompas straat deelnam. De prijswinnaars en -winna ressen waren: Ringstekenle prijs H. van Strien, 2e prijs G. Krab, 3e prijs N. de Waard. SprietloopenH. van Strien, KI. Wijker, C. plug. Tonnetjerijden: Neeltje Plug, ki. Wijker, Annie de Jong. t Balloopen: Maart je van Pel, Lena Koster, G. Perissutti. Zakloopen: Neeltje Plug, Truida Smit, Dittie Plug. BlokjesrapenMaartje van Pel, Wim de Jong, Rika van Pel. WaschophangenJo v- d. Plas, Nettie v. d. Plas, Dittie Plug. Wedstrijd op autopeds: Wim de Jonge, Louisa Gorter, Henk Gorter. Zakloopen voor kinderen van 14—17 jH. van Strien, G. Krab, N. de Waard. Des avonds was het zoo druk in de verlichte straat, dat men er haast niet door kon komen. Het was nu de beurt aan de groote menschen, die hun maskeradepakjes van verleden jaar weer voor den dag hadden gehaald en daarin de grootste pret 'hadden. En tevens anderen met hunne dolle kluchten vermaakten. Het Kennemer plein. De Vereeniging van Kennemerlaanbewoners heeft zich niet onbetuigd gelaten. Gistermor gen 6 uur was het bestuur, bijgestaan door tal van ijverige leden begonnen met het aan brengen der versiering en toen 's middags het zonnetje doorbrak, kon dit schijnen op hon derden guirlandes van vlaggen in alle kleuren, die waren opgehangen om en over het midden plantsoen en aan de boomen rondom het plein Aan de palen van de feestverlichting had men mooie Oranjewimpels bevestigd en zoodoende was er een aardig kleurrijk geheel verkregen Des avonds straalde een helder oranjelicht uit de honderden ballonnetjes, die rondom den vijver waren opgehangen. En den geheelen dag was er radiomuziek en 's avonds was er bal-champêtre op het breede trottoir vóór „Kennemerhof". Bloemstraat aanwezigen en de medewerkenden, die zich In IJmuiden-Oost. Volle straten, muziek van „Juliana", die een rondgang maakte en op verschillende plaat sen een mooie illuminatie. Er waren duizenden op de been. Ook de Trompstraat kreeg nu haar deel van de drukte. De denneboompjes met de oranje- versiering deden het uitstekend. Lampions gaven de straat een gezelligen aanblik. Dat Zeeweg en Kalverstraat het leeuwenaandeel van de drukte hadden, spreekt wel vanzelf. Ook hier werd braaf gehost De zanghulde in Velserbeek. pit was het hoogtepunt van den glorieuzen feestdag. Stel u voor een prachtige mosvlakte omgeven door een dichte rij van statige woud reuzen, waarvan de bladeren roerloos hingen in de stilte van den vallenden avond. Verder alles groen. Dit was de concertzaal waarvan het dichte, nog in volle zomerpracht prijkende geboomte, de muren en de blauwe hemel het dak vormden. En in deze schoonst denkbare gehoorzaal hebben eenige honderden geoefende zangers hun hulde gebrachtaan het gemeentebe stuur heette het. Maar in werkelijkheid was het aan de jongste telg van het Oranjehuis. Haar gold het Welkomstlied, dat zoo schoon werd gezongen. Wat is onze gemeente rijk met haar prach tig park. En welk een machtig koor kon zij op de been brengen. Zelden hoorden wij in de open lucht zulk een schoonen zang en het was duidelijk, dat deze op de honderden rondom, die ademloos luisterden een diepen indruk maakte. Onze hulde aan dit „geïmproviseerde' koor en zijn eminenten leider den heer P. Grin Jr. Burgemeester Kwint sprak een openings woord. Hij bracht hulde aan de commissie uit de Oranjevereenigingen, die deze zanghulde georganiseerd heeft. Aan het verzoek om deze plechtigheid met een enkel woord te willen openen, had spreker gaarne voldaan. De burgemeester herinnerde allereerst aan de herdenking van het 40-jarig jubileum van H.M. de Koningin, verleden jaar in het park vele repetities getroost hebben om dit succes te bereiken. Hij hoopte, ook bij een volgende gelegenheid op aller steun te mogen rekenen. De Chr. Muziekvereeniglng „Wilhelmina" zorgde onder leiding van den heer K. Brou wer Jr. voor de muziek, die evenals de zang prachtig klonk. Het koor zong achtereenvol gens twee coupletten van het Wilhelmus, Bede voor het Vaderland, Welkomstlied en Wien Neerlands Bloed. Daarna speelde „Wilhel mina" vaderlandsche wijsjes en ten slotte zong het koor Feestlied, Gelukkig is het Land, Wilt heden nu treden en Sta Pal! De zanghulde werd besloten met samenzang van het Wilhelmus met begeleiding van .Wilhelmina". Velserbeek had ook des avonds volop be zoek. Dit gold niet alleen de prachtige verlich ting, maar ook het concert, dat „Wilhelmina" in de tent gaf. Jammer was het,, dat de feestvreugde later op den avond door regen getemperd werd. Geslaagd Oranjefeest. In Santpoort slaagde het feest uitstekend. De inderhaast samengestelde commissie, welke zich tot taak had gesteld de geboorte van Prinses Irene niet onopgemerkt te doen voorbijgaan heeft eer van haar werk gehad. Ondanks het feit, dat in een kort tijdsbestek vele voorbereidingen getroffen moesten wor den, hebben de toch nog vrij uitgebreide festi viteiten een vlot verloop gehad. Voor een voornaam deel was dit natuurlijk te danken aan de medewerking van het weer, maar ove rigens ook voor de organisatie niets dan lof. Op het „Brederode—terrein was het woord aan de jeugd. Ten aanschouwe van veel pu bliek werden diverse kinderspelen gehouden. In de nabijheid van dit terrein waren Wal sen en IPijnenburgen-in-den-dop op transport en gewone rijwielen hun krachten aan het meten. Tenslotte speelde de R.C. Brederode een wedstrijd tegen Spaarndacn, welke ont moeting met 72 door Brederode werd ge wonnen. De commissie werd slechts een korte rust jegund, want om 7 uur ving het ringsteken per fiets op de Harddraverslaan al weer aan. Dank zij de medewerking der plaatselijke ne ringdoenden had de commissie de beschikking over een groot aantal prijzen, waarom vinnig gekampt werd. De verschillende spelen hadden het volgend resultaat: Tonrijdcn voor meisjes van 1114 jaar: 1 Corry Post, 2 Hanny van Vlissingen, 3 Ma- rietje Druif, 4 Tonny Beverwijk. Bal werpen voor jongens van 610 jaar: 1 F. Wesselman, 2 P. Buskens, 3 R. Smit, 4 B. de Bruyn. Blokjesrapen en ringwerpen voor meisjes van 610 jaar: 1 W. Goedhart, 2 Thea Beverwijk, 3 L. Post, 4 R. Meyer, 5 C. Visser, 6 T. Slagboom, 7 M. Eindhoven. Wielrijden op transportfietsen: 1 W. Oorthuysen, 2 P. v .d. Berg. Idem op tourfietsen: 1 O. F. de Ruyter, 2 A. Stoop, 3 Th. Schra- der, 4 H. Visser. Ringsteken per fiets: 1 G. Uitendaal, 2 P. Stegemeyer, 3 J. Molen kamp, 4 A. Reym, 5 W. v. Vliet Jr., 6 N. Vlaar- kamp, 7 K. Klauwers, 8 C. Hoogzaad, 9 H. Zweren. De fakkeloptocht. Des avonds werd een fakkeloptocht gehou den, die ook naar wensch verliep. Aanvanke lijk scheen de belangstelling niet zoo groot te zijn, maar toen eenmaal het fanfarekorps „Wilhelmina" met muziek de Wulverderlaan, waar de stoet zou worden opgesteld, naderde, was er weldra een flink aantal gegadigden, die, voorzien van fakkels en lampions, onder de vroolijke tonen van „Wilhelcnina" en „Soli Deo Gloria" eerst naar Santpoort-station en toen naar Santpoort-dorp trokken. is hier iets van u bij? Aan de verschillende bureaux werden als ge vonden aangegeven: Hoofdbureau van Politie (Willemsplein): een regenjas, pak anjers, padvindersriem, kinder schoentje, armbandhorloge. Bureau van Politie IJmuiden-Oost (Engel- mundusweg): een armbandje, een geldstuk, blauwe ceintuur, heerenhoed, damesvest, di verse taschjes, een bril, doos met bloemen, por- temonnaie, huissleutel, rugzak. Bureau van Politie Velsen-Noord (Wijker- straatweg): een badpak met handdoek, licht grijze regenjas, kano, rozenkrans, sleutel, bruin lederen portemonnaie. damestasch, fototoestel. Politie Santpoort (Station): een vulpen, een portemonnaie met inhoud, bril in étui, goudea ring met steen, 1 bos sleutels.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3