Briniostraat 3 IJMUIDEN Nog enkele dagen Kleedingmagazijn BEVERWIJK De Anti-Revolutionnairen en het nieuwe kabinet „Dag van de Natuur" Firma Mendelssohn vraagt surseance van betaling aan 3taeca JCindec^Vacautie Haarlem #"7"""™ Barteljorisstraat 8 ctandaard A. H- schrijft o.m.: De heer De t nd in zaIce de alSemeene richtlijnen Geel- ston ncieel-economische politiek aan de voor de regeering, en zeker niet aan die van zijde van. was het op <je hoofdpunten mei deoppof» Nu nam hij echter ten minste onen precies de helft van het totale vijf Pe^ in zijn kabinet op, die van de oppostie aan het regeeringsbeleid deel uitmaakten, of {egchi moeten worden het met haar eens te zijn ^ÏÜifdit raadselachtig noemt, drukt zich sober eV°°verklaring van de genoemde feiten kan - VÜienèn, dat de oppositie afstand heeft ge- ran haar inzichten met betrekking tot de hoofdzaken» welke in het geding waren en thans n% rder is het blad over het optreden ap twee sociaal democratische ministers in 2? kabinet De Geer niet erg te spreken. Reeds om deze reden kunnen wij met hel f V,, van dit kabinet onze instemming niet schrijft het blad. ne heer De Geer is er m geslaagd een man •J nnze gelederen te winnen voor het zitting men in zün kabinet. Dit feit kan geen wijziging >S!een in onze zienswijze. Zooals wij reeds breven achten wij de beslissing, door de heeren Vaa Dijk en Terpstra en sindsdien ook door prof. met zekerheid weten, heeft prof. rprbrandy, alvorens zijn besluit te nemen, geen nntact gezocht met een van de daarvoor in aan merking komende mannen uit onze partij. Hij wft zich dus, zonder met een van hen ver- hinding te zoeken of overleg te plegen, beschik baar gesteld voor de portefeuille van Justitie. Van de motieven, welke hem daartoe hebben bewogen, en waardoor hij mede de verantwoor delijkheid draagt voor een experiment, dat vele risico's met zich brengt, is ons tot heden niets jlet kabinet is er. Wij wachten zijn daden af. "Geheel in overeenstemming met het anti- revolutionnair gevoelen en de daarop gebouwde traditie zullen wij zijn beleid beoordeelen. „Echter, het sein staat voor ons op onveilig." De A. R. Rotterdammer schrijft in denzelfden trant o.m.: Zoo hebben wij veel méér bewondering voor de houding der heeren Van Dijk, Terpstra en Woltjer, dan voor die van prof. Gerbrandy. Na tuurlijk, ook de laatste is een vrij man, doch, hoezeer een politieke groep fouten en foutjes kan maken, zoolang mogelijk behoort men als trouwe mannen naast elkaar te staan. Slechts wanneer het geweten afwijking voorschrijft, is deze geoorloofd. Alléén zóó kan blijvende invloed in het parlementaire leven worden uitgeoefend. Natuurlijk zal mr. Gerbrandy worden uitge speeld tegen zijn politieke vrienden. Hij, de vooruitstrevende, tegenover de rest. De antirevolutionnaire Kamerfractie wij bepalen ons nu even tot de Tweede Kamer, waar alles zich heeft afgespeeld krijgt nu een be langrijke taak. Het spreekt vanzelf, dat het kabinet-De Geer niet als een vijandelijke in stelling zal worden beschouwd. De eerbied voor den formateur, welke dagteekent van vóór veie tientallen jaren, verbiedt dat reeds. Ook hebben wij althans geen enkele antipathie tegen wien van de ministers ook. De antirevolutionnair is van huis uit constitutioneel. Het land moet gere geerd worden. Het kabinet zal op de daden worden beoordeeld. Hoe meer het gesteund kan worden, omdat het b.v. een goede defensie-, financieele of werkloosheidspolitiek voert, hoe aangenamer het ons zal zijn. Een ander geluid laat de Nederlander (C. H.) hooren. In dit blad lezen we: „Het landsbelang heeft gezegevierd over de partijpolitiek. „In deze enkele woorden is de beteekenis van de thans tot een goed einde gekomen kabinets formatie gekarakteriseerd. „Veel tegenwerking ten spijt is jhr. mr. D. J. de Geer geslaagd in de vorming van een kabinet, dat onder de gegeven omstandigheden veruit het beste was, dat gevormd kon worden." Over de ministers schrijft het C. H. orgaan: Gezien het feit, dat deze mannen elkaar in het landsbelang hebben gevonden, zou de betite ling nationaal voor het nieuwe kabinet zeker niet misplaatst zijn. Wij zullen dezen term nochtans niet gebruiken. Inde eerste plaats omdat het er ten slotte slechts om gaat of een kabinet hoe ook betiteld nationale politiek voert (en die verwachten wij van dit kabinet met groote stelligheid), in de tweede plaats omdat het, naar wij in de laatste dagen uit sommige persorganen hebben geleerd, niet geoorloofd is over een nationaal kabinet te spreken als er geen speciale partij-voormannen in opgenomen zijn. Maar afgezien van kwesties over de beman ning, het feit blijft, dat de groote stroomingen uit ons volksleven in dit nieuwe ministerie zijn vertegenwoordigd. Daarin en dat is zijn groote kracht ver schilt het fundamenteel van het laatste kabinet- Colijn, dat twee anti-revolutionnairen en twee christelijk-historischen liet overschaduwen door zeven heele of halve liberalen, waardoor een Kleine strooming in ons volksleven op zorgwek- Kend-eenzijdige wijze naar voren werd geschoven. Het nieuwe kabinet daarentegen doet aan alle stroomingen volledig recht." Het Handelsblad (Lib.) is minder enthousiast. J vm *®zamen begroeten wij dit innerlijk ongelijksoortig en ongelijkwaardig kabinet zon- oer veel enthousiasme. Maar zoolang het pro gram met bekend is, moeten wij een afwachten- v ?ud.ing aannemen. Wij zullen zien of op en derden Dinsdag van September de troonrede n de millioenen-nota ons tot warmer gevoelens ^uien stemmen, dan wel of daaruit blijken zal het onnoodig was om het vijfde kabinet l-pi v te stemmen, of dat wij nu nadruk- i hellende vlak van „vlotte" uitgaven «n awang-ordening gaan betreden. voor deelnemers aan de Nederlandsche Kunstweek. De organisatoren van de kunstweek hebben na den „dag der kathedralen" op prijzenswaar dige wijze voor een tegenwicht gezorgd, door het program aldus op te stellen, dat het Don derdag een „dag van de natuur" werd. Natuur lijk werd daarbij niet vergeten dat hoewel ook natuurschoon en landschapsbeeld tot de te bezichtigen bezienswaardigheden behooren het kennis nemen van de cultuuruitingen van ons volk het voornaamste doel van deze kunst week is. Voor velen culmiheerde de Donderdag wel in het bezoek aan de onvergelijkelijke collectie werken van. Vincent van Gogh in het Kröller- Müller-museum op de hooge Veluwe. Tevoren, in den loop van den morgen, was van Doorn uit een tocht gemaakt via Rhenen, met den ouden Cunera-toren, langs den noordelijken Rijnoever naar Arnhem en langs Eusebius-kerk en Sabelpoort naar het openluchtmuseum aan den Schelmscheweg, waar de bezoekers verwel komd werden door den directeur, den heer A. A. G. van Erven Dorens, die in het Fransch iets van het museum en van het streven, oude uitingen van typisch volksleven, die verloren dreigen te gaan, te bewaren, vertelde. Namens de deelne- mers sprak dr. J. Jelitai, docent aan de universf teit van Boedapest, woorden van dank voor de vriendelijke ontvangst. Vele deelnemers aan de kunstweek waren naar het land van Rembrandt gekomen in de hoop, dat zij hier ook wel iets meer van Van Gogh bijeen zouden zien dan zij tot nog toe in verza melingen of op tentoonstellingen hadden bewon derd. Maar deze uitgebreide collectie werken overtrof hun stoutste verwachting en dat gold voor de hier verzamelde Fransche impressionis ten, voor de Nederlandsche schilders uit dezelfde periode, en voor het prachtige beeldbouwwerk en de Chineesche kunst, die hier bijeen zijn ge bracht. Mevr. Kröller-Müller was zelf in het museum aanwezig en onderhield zich met ver schillende buitenlanders. Algemeen was de verbazing van de buiten landers over het feit, dat Nederland nog een ander landschapsbeeld dan vlakke polderlanden en water te bieden had. De verre uitzichten over de golvende Veluwe, de kudden herten, die men gelukkigerwijze tegen een boschrand verraste, brachten hun de overtuiging bij, dat Nederland een onschatbare afwisseling, ook aan land- schapsschoon, te bieden heeft. Met een bezoek aan Amersfoort, waar de oude Koppelpoort, de Kamper Binnenpoort, eenige oude bouwwerken en natuurlijk de Lange Jan, de slanke ver in den omtrek zichtbare toren, be wonderd werden, werd deze prachtig geslaagde tweede dag besloten. Gedeelte van een voorgevel ingestort. Arbeider door vallend gesteente gewond. j,e"u.",aeraa£middag is bij het verrichten van he' z.aamheden aan den voorgevel van EedeelfeenigingSgek°uw »Ons Huis" te Ede, een veer in -Van den voorgevel ingestort. De onge- ren u' arbeider H. Brouwer uit Lunte- Hii h v ^°°r vaHend gesteente getroffen, hel lenige ribben en een arm en is naar lekenhuis te Arnhem overgebracht. u,°0rzaakvan het instorten kon nog niet üarJ Vast?esteld. Alle voorzorgsmaatregelen h \genomen' bouwpoiitie stelt een onderzoek in. Hoofddader van oplichtingsaffaire aangehouden. Nog altijd was de politie van het bureau Stad- houderskade te Amsterdam doende den laatsten man op te speuren van het driemanschap, dat een koopman uit den Haarlemmermeer, die kantoor hield op het Damrak, voor f 1250 had opgelicht door hem met een knap verhaaltje, van een emigrant die weer in het bezit moest worden gesteld van zijn kostbare sieraden, over te halen in een café een pakje in ontvangst te nemen tegen genoemd bedrag. Het pakje bleek bij opening niets anders dan bazarrommel ter waar de van een paar kwartjes te bevatten. Twee verdachten in deze zaak waren reeds eenige weken geleden aangehouden. Zij hadden een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. De derde man en hoofdverdachte was echter spoorloos. Men waande hem in België, tot de politie den man op het spoor kwam en hem kon aanhouden. De man, een bekend type uit de onderwereld, ontkent iets met de zaak uitstaande te hebben. De koopman, die het pakje in ontvangst had ge nomen, heeft hem echter reeds herkend als degeen, die de hoofdrol in deze oplichtingsaffaire heeft gespeeld. Hij had eerst f 250 voor een zoo genaamd reisje naar Dantzig om de sieraden te halen, gekregen en later was in het café nog eens f 1000 belooning betaald. Van het geld is nog f 150 op hem gevonden. Onbillijkheden in de Rijtijdenwet. De K. N. A. C. dringt aan op een betere regeling. De K.N.A.C. schrijft: Hoewel het doel van de binnenkort in wer king tredende rijtijdenwet, t.w. het tegengaan van te lange rij- en werktijden van beroeps chauffeur, de volle sympathie van de K, N. A. C. heeft, omdat daarmede de ver keersveiligheid kan worden gediend, moet toch niet uit het dog worden verloren, dat de uitvoeringsbepalingen in een dermate bureau- cratischen vorm zijn gegoten, dat het doel ver wordt voorbij geschoten. Tegen de regeling in dezen vorm heeft de K. N. A. C. dan ook haar stem nadrukkelijk doen hooren en zij blijft van meening, dat de huidige regeling zoo spoedig mogelijk zal moeten plaats maken voor een betere, welke In direct verband moet staan met de wetten, waarbij personen- en goederenvervoer aan een vergunningsstelsel worden gebonden. Tot welke ongewenschte verhoudingen de uitvoeringsbepalingen van de rijtijdenwet lei den, moge uit het volgende blijken. Autobuscfiauffeurs, bestuurders van taxi's, huurauto's, vrachtauto's en verder alle overi gen, die in dienstbetrekking een auto bestu ren (uitgezonderd handelsreizigers en parti culiere chauffeurs) en die daarvoor in het be zit van een „werkboekje" moeten zijn, zullen voortaan op hun vrijen dag in het geheel geen auto's of motoren met zijspan meer mogen berijden. Immers moeten zij eens per week een on afgebroken rusttijd van 30 uren „genieten", in welken tijd zij geen motorrijtuigen mogen besturen, uitgezonderd u-tweewielers. Aan een ieder, die vr betrekking auto rijdt zal het dus voor >rt en goed ver boden worden op zijn dag per motor rijtuig de natuur in te ._xken of anderszins in zijn eigen tijd een motorrijtuig te bestu ren. De K. N. A. C. acht dit een staaltje van be denkelijke ambtelijke bemoeizucht, voort vloeiende uit den verkeerden en door de K. N. A. C. dan ook bestreden opzet der rijtijdenwet. Ten eenenmale wordt door deze aantasting der persoonlijke vrijheid de groote waarde ontkend van het motorrijtuig als recreatie middel voor breede lagen der bevolking. En eens te meer blijkt, dat in ambtelijke wetge vende kringen betreffende het motorwegver- keer nog gedachten heerschen, die minstens een kwart eeuw bij hun tijd ten achter zijn. Gezwegen dan nog van de onbillijkheid, dat in vele gevallen niet op vrije dagen van een motorrijtuig gebruik kan worden gemaakt, waarvoor echter wel de motorrijtuigenbelas ting moet worden doorbetaald. Verwachting geldig van hedenavond tot mo> - genavond ongeveer 19 uur; Voor het ZuidoostenVooral aanvanke lijk regen, betrokken tot zwaarbewolkt, later brekende bewolking, koeler, zwakke tot matigen Zuidelijken tot Westelijken wind- Voor het Noordwesten: Regenbuien, ge deeltelijk bewolkt, weinig verandering in temperatuur, zwakke tot matigen Zuidwestelijken wind. StormwaarschuwingsdienstHedenmor gen te 7.40 geseind aan de posten van Delfzijl tot Nieuwe Sluis: Attentiesein neerhalen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 65 F. Laagste hedennacht 60 F. Hoogste heden 62 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 762 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 12.33 uur; n.m. 0uur. Zondag v.m. 1.01 uur; n.m. 1.34 uur. Maandag v.m. 1.53 uur; n.m. 2.24 uur. TEMPERATUUR ZWEMBAD: Heerenduinen: lucht 62 F., water 60 F. De firma Mendelssohn en Co. te Amsterdam heeft vandaag bij de Rechtbank surseance van betaling aangevraagd. SANTPOORT CONCERT. Onder auspiciën van „Santpoort's Bloei" zal Dinsdag a.s. 's avonds om 8 uur een concert gegeven worden door de Haarlemsche mu ziekvereniging „Apollo", directeur de heer L. v. d- Hoeff. Het volgende programma zal wor den uitgevoerd: N. Gerharz. Keler Bela. Paul Lincke. Paul Lincke. Ed. Audran. C. v. Beek. 7. Une soirée d' Automne aux Ardennes A. Govaert. 8. Daar komen zij aan A. Maas. 9. Ie Strauss Walzer A. Maas. 10. Marche finale. De Vrijzinnig-Democraten staan achter Jhr. De Geer. Mr. Joekes vooreitter van de Vrijzinnig Democratische Tweede Kamer-fractie heeft aan een verslaggever van Het Volk ver klaard: „Van den aanvang af hebben wij, Vrijzin nig Democraten onze medewerking gegeven aan de kabinetsformatie van den heer De Geer. Bij het zoeken naar de beste bezetting voor de verschillende departementen is het zoo geloopen, dat tenslotte het departement van Onderwijs is gekomen aan den Vrijzinnij Democraat. Het verheugt mij, dat voor dezen post een zoo voortreffelijk en deskundig man is gevonden: de heer Bol-kestein". De verslaggever herinnerde den heer Joe kes aan de verhalen, Woensdag in enkele bladen gepubliceerd, als zou men in Vrijzinnig Democratische kring over den gang van zaken „verwonderd zijn" en zich daarom min of meer afzijdig willen houden. De heer Joekes machtigde hem te verkla ren, dat deze voorstelling van zaken geheel uit de lucht gegrepen is. „Wij zijn het kabi net-De Geer welwillend gezind". Plotseling den weg opgereden. Donderdagayond kwart voor elf reed de 39- jarige bestuurder van een personenauto, de ver tegenwoordiger A. P. T., uit Schiebroek, met een matigen gang langs den rijksweg bij Overschie. Bij de buitenplaats „De Tempel" wilde een mo torrijder, die op de parkeerstrook had gestaan, plotseling den weg oprijden.Ofschoon de bestuur der van de auto nog trachtte naar links uit te wijken, kon hij een aanrijding niet voorkomen. De motorrijder, de 21-jarige J. A. N. de K., uit Rotterdam, raakte met zijn elleboog het rechter portier en sloeg met de motor en de duorijdster, rriej. J. van O., mede uit Rotterdam, op den grond. Dr. Roest Crollius verleende de eerste hulp en constateerde bij den motorrijder een gecompli ceerde linkerbeenbreuk en een linkerschouder breuk en bij de dame schaaf wondjes. De motorrijder is per Roode Kruisauto in zeer ernstigen toestand naar het St. Franciscus gast huis te Rotterdam vervoerd. Voor het behoud van het linkerbeen wordt ernstig gevreesd. BESOMMINGEN. Aangevoerd aan den afslag: 1284 kisten ver- sche haring; 500 kantjes steurharing. Trawlers: Manden: 2000 Haarlem IJM 9 f 8810 195 Betje RO 16 f 1470 260 Silvain IJM 116 f 1380 Logers: KW 4 f 600. Kotters: G.G. 892 f 770. MARKTBERICHT. (Versche visch) IJmuiden, 11 Augustus. Tarbot 8452 ct. per K.G. Tong 150102 ct. per K.G. Griet 26—18 per 50 K.G. Groote schol 2218 per 50 K.G. Middelschol 2015 per 50 K.G. Zetschol 1813 per 50 K.G. Kleinschol 145.10 per 50 K.G. Bot 9.per 50 K.G. Schar 8.002.50 per 50 K.G. Poontjes f 2.30 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch 12.00—10.50 50 K.G. Kleine schelvisch 10.003.70 per 50 K.G. Groote gul 7.506.50 per 50 K.G. Kleine gul 6.50—2.50 per 50 K.G. Wijting 3.50—2.30 per 50 K.G. Makreel 15.50—12.00 per 50 K.G. Versche haring 7.605.20 per 50 K.G, Middel heek 37 per 125 K.G. Kleinmiddel heek 13 per 500 K.G. Kleine heek 9.004.80 per 50 K.G. Kabeljauw 4826 per 125 K.G. Vleet 50 per stuk Leng 50 per stuk Steurharing 11.8010.00 per kantje. VOETBAL. De gisteravond gespeelde ontmoeting Staats- visschershavenbedrijfSparta eindigde in een gelijk spel nl. 44. MET LEKKEN KETEL BINNEN. De Sylvain IJM 116 is met een lekken ketel binnengekomen. CONCERT OP HET WILLEMSPLEIN. De Muzïekvereeniging Wilhelmina gaf gister avond een concert op het Willemsplein, na een rondwandeling van het Koningsplein af te hebben gemaakt. Het concert werd door een groot aantal belangstellenden bijgewoond. Na afloop werd opnieuw door IJmuiden gemarcheerd. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken: Hoop IJm. 46, Eli Chenevière IJm. 161, Poolzee IJm. 77, Ger- berdina Johanna IJm. 38. Verder is vertrokken de Poolsche t-rawler Deltra 2 GDY 134. 1. Semper Avanti 2. Lustspiel-ouverture 3. Amina 4. Versmahte Liebe' 5. La Mascotte 6. Paradeklanken Het partiëele plan van uitbreiding. Tegemoetkoming aan een bezwaar schrift. Nadat de Raad zich in zijn vergadering dd. 17 April j.l. accoord heeft verklaard met den op zet van het ontwerp-partieel uitbreidingsplan en het ontwerp van de daarbij behoorende bebou wingsvoorschriften hebben deze ontwerpen van 18 April tot 16 Mei j.l. op de gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage gelegen en zijn de be langhebbenden in de gelegenheid gesteld hun eventueele bezwaren daartegen kenbaar te maken. Van deze gelegenheid is tijdig gebruik ge maakt door één belanghebbende. Gesteld wordt, dat door de projectie van een weg tusschen diens woonhuis en bedrijfsgebouwen, staande op den hoek van den Arendsweg, het onderling verband verbroken wordt, terwijl voorts een aanzien lijke waardevermindering wordt gevreesd voor zijn cultuurbedrijf, hetgeen te eerder moet worden voorkomen omdat het ontwerp-plan niet voor een redelijke behoefte noodzakelijk zou zijn. Hoewel aan diens beoordeeling van de capaci teit van het plan geen waarde is te hechten, aldus schrijven B. en W. aan den Raad en wij de mo- tiveering van de overige bezwaren van belang hebbende niet als gegrond kunnen erkennen, zijn wij niettemin van meening, dat eenige ver lenging van de procedure, welke aan het van van kracht worden van dit plan vooraf moet gaan, tot eiken prijs vermeden moet worden. Uitsluitend op dezen grond komt het B. en W. in overeenstemming met het gevoelen van hun adviseur dan ook wenschelijk voor aan de be- zwaren^ voorzoover dit zonder benadeeling van de overige belanghebbenden mogelijk is, tege moet te komen en het ontwerp in zooverre te wijzigen, dat de terreinen van belanghebbende niet in dit plan worden opgenomen. Het ligt in de bedoeling om deze gronden naderhand te be trekken in een van de volgende plannen. B. en W. stellen den raad dan ook voor het plan vast te stellen en B. en W. bevoegd, te ver klaren om eenig onderdeel van de grens, de rich ting of het profiel van een straat of van een wa terpartij of van den vorm of de indeeling van een plein, speelterrein, openbaar groen of plant soen nader vast te stellen en dienovereenkom stig den vorm der bouwblokken en de daarmede verband houdende voor- en achtergevélrooilij- nen te wijzigen, indien bij de definitieve uit meting mocht blijken, dat eenige afwijking tot aanpassing van 't plan aan het terrein noodza kelijk is. Onbewoonbare woningen in de badplaats. In verband met den zeer slechten staat waarin de woningen Franschepad 1/3 en 5/7 te Wijk aan Zee, eigendom van J. van Amersfoort, aldaar* verkeeren, hebben B. en W. het advies van den Inspecteur van de Volkshuisvesting te Haarlem ingewonnen omtrent de bewoonbaarheid van deze perceelen. Naar aanleiding daarvan heeft genoemde inspecteur bericht, dat deze woningen ongeschikt zijn ter bewoning en dat zij door het aanbrengen van verbeteringen niet in bewoonba ren staat kunnen worden gebracht. Op grond van 't bepaalde in artikel 25, eerste lid der Woningwet, geven B. cn W. den raad mitsdien in overweging bedoelde woningen on bewoonbaar te verklaren en den termijn van ont ruiming te bepalen op 2 maanden te rekenen van den dag waarin de tijd tot voorziening is ver streken of het besluit tot onbewoonbaar verkla ring is gehandhaafd. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 11 AUGUSTUS Thalia Theater: „Duistere Machten" en „Wel kom vreemdeling", 8 uur. Rex Theater: „De passagier die verdween'2» 8.15 uur. Theater de Pont: „Een branie in Oxford" en „Ik eisch gerechtigheid", 8 uur. ZATERDAG 12 AUGUSTUS Thalia Theater: „Duistere Machten" en „Wel kom vreemdeling", 8 uur. Rex Theater: „De passagier die verdween", 8.15 uur. Theater de Pont: „Een branie in Oxford" en „Ik eisch gerechtigheid", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 11 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: ,,'t Zit in de lucht" en „Vreemde kostgangers", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Wat leven we toch gelukkig" en „Pacific Liner", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Jongensstad" en „De Marinespion", 8 uur. ZATERDAG 12 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: ,,'t Zit in de lucht" en „Vreemde kostgangers", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Wat leven we toch gelukkig" en „Pacific Liner", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Jongensstad" en „De Marinespion", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden VRIJDAG 11 AUGUSTUS Frans Hals Theater: „Artisten en modellen in Parijs!" 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „The little Princess". Tooneel: „Rafala". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Andy Hardy wordt verliefd". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „DeSportkoningen" en „Bij verrassing getrouwd", 8.15 uur. Verder van 116 uur: doorloopend één uurprogramma met „Ons Prinsesje loopt" en „In en om de pa.- leizen". Moviac Theater: Vroolijk feestprogramma. Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. ZATERDAG 12 AUGUSTUS Bioscoopvoorstellingen, des middags en des avonds. Bij aankoop van 25 ct. reeds een cadeau bon. VANAF 12 AUGUSTUS 1 Gebreid DAMES DAMES HEMD PYJAMA'S of BROEKJE leuke garn. 39 ct. 98 ct. Zwaar HEERENFLANEL 100 lang 69 ct. WOLL. HEEREN SOKKEN thans 39 ct. Geruite KAMPBLOUSE Heeren, nu 74 ct. Fijne Pracht FANT. MATZIJDEN SCHORT KOUS strook rondom 34 ct. 39 ct. INT. HEEREN PANTALON I. pijp 49 ct. Flanellen MANS SPORT HEMD nu 49 ct Pracht SLOOP gefestr, nu 19^ ct. kunt U van onze SEIZOEN- OPRUIMING proflteeren. Nog enkele SPOTKOOPJES, en op onze courante artikelen een korting van 5 tot 10 U kunt dus nog een paar dagen profi- teeren van de SEIZOENOPRUIMING van het bekende Alléén gevestigd BRINIOSTRAAT S TELEF. 4074 IJMUIDENOOST. LET OP HET JUISTE ADRES HET IS UW VOORDEEL

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3